NBA Fantasy 2021-22

Συντονιστής: Captains

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
TheJoker

 
Reactions: 13
Δημοσιεύσεις: 38
Εγγραφή: Δευ Οκτ 04, 2021 3:24 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Μαρ 21, 2022 6:35 pm

kojito έγραψε:
Δευ Μαρ 21, 2022 10:19 am
Davyan Cowboys 57.7%
Team Answer 53.2%
Arizona Nashtiers 52.4%
Yorgos 51.9%
Athens Abaliers 51.6%
Piraeus Lions 51.3%
Turnover Machines 50%
Team Tzigkou 49.5%
-----------------------------------------
Eindhoven Kologries 48.7%
Marker Sniffers 47.1%
Greek Misorixia 44.7%
Team Mamba 42.1%

Αμφίρροπη η τελευταία αγωνιστική με κάποιες θέσεις να αλλάζουν κάτοχο αν δεν κάνω λάθος μέχρι και χτες. Χαμένοι της εβδομάδας μάλλον τα Λιοντάρια του Πειραιά που υποχώρησαν δύο θέσεις. Οι διαφορές πάντως ήταν μικρές στο τέλος της κανονικής περιόδου. Χαρακτηριστικό ότι την 3η από την 6η θέση πρακτικά τις χώριζαν 3 νίκες μόνο. Νομίζω το φετινό σύστημα σε γενικές γραμμές κράταγε το ενδιαφέρον ψηλά, τόσο για τα play-offs όσο και για την τελική κατάταξη. Το μόνο ίσως αρνητικό είναι ότι με αυτό, οι ομάδες που τερμάτισαν πιο ψηλά δεν παίρνουν κάποιο μίνι πλεονέκτημα εν'οψει play-offs έναντι των αντιπάλων τους. Θεωρητικά δηλαδή δεν έχει κάποια διαφορά το να τερματίσεις 4ος από το να τερματίσεις 5ος.
Όλα στο σχέδιο ήταν για να αποφύγω τον πρώτο μέχρι το τελικό που παλεύω να φτάσω με την νεανικοτερη ομαδα ever

0
Άβαταρ μέλους
SteveNashidis

Captain
Reactions: 2327
Δημοσιεύσεις: 6939
Εγγραφή: Δευ Σεπ 20, 2010 11:36 pm
Τοποθεσία: Arizona
Αγαπημένη θέση: PG
Twitter: https://twitter.com/Nashidis
Αγαπημένος παίκτης: Steve Nash, Devin Booker
Αγαπημένη ομάδα: Phoenix-Suns
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Μαρ 21, 2022 9:47 pm

Οι δικοί μου τώρα άρχισαν να ψάχνουν τρόπο να χάσουν ματς.

Ξυπνήστε αλλιώς θα έχετε πρόταση που δύσκολα θα αρνηθείτε 😂 :shot:

1
1 Εικόνα
🏀Steve Nash. 2× NBA ΜVP (2005, 2006)🏀SSOL- Seven Second or Less Len
Εικόνα Εικόνα Εικόνα
Άβαταρ μέλους
ssoulliss

 champion
Reactions: 3197
Δημοσιεύσεις: 6017
Εγγραφή: Τρί Απρ 19, 2011 7:38 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Φάνης Χριστοδούλου
Αγαπημένη ομάδα: Detroit-Pistons
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Μαρ 30, 2022 8:40 am

Οι 4 πρώτοι της κανονικής περιόδου, προχώρησαν εύκολα ή δύσκολα και πλέον οι αναμετρήσεις για τα ημιτελικά είναι σε εξέλιξη.

Davyan Cowboys(1)-Liosa Angeles yorgos(4)
Team ANSWER(2)-Arizona Nashtiers(3).

* Η φετεινή τετράδα είναι εντελώς διαφορετική από την περυσινή, λείπει και ο κάτοχος βεβαίως-βεβαίως.

* Οι αλλαγές γιατί συνεχίζονται, ωρέ παιδιά; Δεν είχαμε πει ότι πριν τα play-offs θα κλειδώσουν τα ρόστερ; :-?

0
Άβαταρ μέλους
SteveNashidis

Captain
Reactions: 2327
Δημοσιεύσεις: 6939
Εγγραφή: Δευ Σεπ 20, 2010 11:36 pm
Τοποθεσία: Arizona
Αγαπημένη θέση: PG
Twitter: https://twitter.com/Nashidis
Αγαπημένος παίκτης: Steve Nash, Devin Booker
Αγαπημένη ομάδα: Phoenix-Suns
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Μαρ 30, 2022 10:51 am

ssoulliss έγραψε:
Τετ Μαρ 30, 2022 8:40 am
Οι 4 πρώτοι της κανονικής περιόδου, προχώρησαν εύκολα ή δύσκολα και πλέον οι αναμετρήσεις για τα ημιτελικά είναι σε εξέλιξη.

Davyan Cowboys(1)-Liosa Angeles yorgos(4)
Team ANSWER(2)-Arizona Nashtiers(3).

* Η φετεινή τετράδα είναι εντελώς διαφορετική από την περυσινή, λείπει και ο κάτοχος βεβαίως-βεβαίως.

* Οι αλλαγές γιατί συνεχίζονται, ωρέ παιδιά; Δεν είχαμε πει ότι πριν τα play-offs θα κλειδώσουν τα ρόστερ; :-?
Πέρσι υπήρχαν παράπονα λόγω κόβιντ υπήρχαν πολλοί τραυματίσμοι και καραντίνες παικτών, οπότε αφέθηκαν τα add ανοιχτά για όλους.

Ότι θέλετε. Τα κλείνω από Σάββατο για τον τελευταίο γύρο. Αποφασίστε τι θέλετε και γίνεται.

0
🏀Steve Nash. 2× NBA ΜVP (2005, 2006)🏀SSOL- Seven Second or Less Len
Εικόνα Εικόνα Εικόνα
Άβαταρ μέλους
ssoulliss

 champion
Reactions: 3197
Δημοσιεύσεις: 6017
Εγγραφή: Τρί Απρ 19, 2011 7:38 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Φάνης Χριστοδούλου
Αγαπημένη ομάδα: Detroit-Pistons
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Απρ 04, 2022 1:06 pm

Τα έχει κάνει σαλάτα η πλατφόρμα με τις διασταυρώσεις από το 5 και κάτω :D .

Στα του τελικόυ που ξεκινάει σε λίγη ώρα :P το #1 Davyan Cowboys με το #2 Team ANSWER αναμετρώνται σε μια λειψή εβδομάδα, λόγω NCAA. Να κάτι που θα πρέπει να λάβουμε υπόψιν μας για του χρόνου.

0
Άβαταρ μέλους
yorgos

 champion
Reactions: 3923
Δημοσιεύσεις: 11017
Εγγραφή: Δευ Οκτ 19, 2009 10:55 pm
Τοποθεσία: Αβάνα
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Στηβ Νας
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Απρ 04, 2022 1:13 pm

Καταρχήν να πω ότι δηλώνω ενθουσιασμένος από το παιχνιδάκι. Μου κρατησε το ενδιαφέρον κι ήταν ένα έξτρα κίνητρο να παρακολουθώ την κανονική περίοδο του ΝΒΑ που τέλος πάντων δεν είναι και το συγκλονιστικότερο μπασκετικό γεγονός του πλανήτη.

Δεύτερον να πω ότι οι 9 κατηγορίες ήταν εξαιρετική ιδέα. Άψογη, δεν είδαμε νίκες με τεράστια διαφορά, παίζονταν όλα, είχε πολύ ενδιαφέρον. Πάουερ η επιλογή.

Τρίτον είμαι λίγο απογοητευμένος από τον τρόπο αποκλεισμού. Δηλαδή μετά τη δεύτερη μέρα ήμασταν στο 3-60 και σε τρεις κατηγορίες παιζόταν στους 1-2-3 πόντους (αν θυμάμαι καλά ή διαφορά ήταν 24 τρίποντα, 1 ριμπάουντ και 2 κλεψίματα ή κάτι τέτοιο). Ε και μετά οι δικοί μου κόοτς ξεκούρασαν τους δικούς μου, σε αντίθεση με του αντιπάλου. Αναμενόμενο να γίνει, αφού είμαστε στο τέλος της ρέγκιουλαρ και οι μαζικές "ξεκουράσεις" θα πάνε σύννεφο, αλλά όταν συμβαίνει μόνο σε έναν από τους δυο αντιπάλους, κάθεται άσχημα. Για να μην παρεξηγηθώ, πάλι θα έχανα, είχε εξαιρετικές επιδόσεις το ρόστερ του αντιπάλου, αλλά για να αποφεύγεται αυτό στο τέλος της σαιζόν θα ήθελα να προτείνω στα πλέι οφ να δύναντια να γίνονται αλλαγές κάθε μέρα κι όχι μόνο τις Δευτέρες.

Και τέταρτον πολλά ευχαριστώ σε όσους επένδυσαν το χρόνο και με περίμεναν κιόλας τη μέρα του ντραφτ όπου επειδή είμαι μεγάλος χάκερ τα είχα κάνει μούτι. :D

4
2 Εικόνα 2 Εικόνα
Αρκτικός Κύκλος, Σιβηρία, Ταταρστάν, Βόλγας, Καύκασος κι άλλα κομμάτια της μητέρας Ρωσίας

tinyurl.com/2axatenv
Fitz

 euroleague
Reactions: 213
Δημοσιεύσεις: 1338
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 27, 2013 10:59 pm
Τοποθεσία: Netherlands
Αγαπημένη ομάδα: Utah-Jazz
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Απρ 04, 2022 1:45 pm

yorgos έγραψε:
Δευ Απρ 04, 2022 1:13 pm
Καταρχήν να πω ότι δηλώνω ενθουσιασμένος από το παιχνιδάκι. Μου κρατησε το ενδιαφέρον κι ήταν ένα έξτρα κίνητρο να παρακολουθώ την κανονική περίοδο του ΝΒΑ που τέλος πάντων δεν είναι και το συγκλονιστικότερο μπασκετικό γεγονός του πλανήτη.

Δεύτερον να πω ότι οι 9 κατηγορίες ήταν εξαιρετική ιδέα. Άψογη, δεν είδαμε νίκες με τεράστια διαφορά, παίζονταν όλα, είχε πολύ ενδιαφέρον. Πάουερ η επιλογή.

Τρίτον είμαι λίγο απογοητευμένος από τον τρόπο αποκλεισμού. Δηλαδή μετά τη δεύτερη μέρα ήμασταν στο 3-60 και σε τρεις κατηγορίες παιζόταν στους 1-2-3 πόντους (αν θυμάμαι καλά ή διαφορά ήταν 24 τρίποντα, 1 ριμπάουντ και 2 κλεψίματα ή κάτι τέτοιο). Ε και μετά οι δικοί μου κόοτς ξεκούρασαν τους δικούς μου, σε αντίθεση με του αντιπάλου. Αναμενόμενο να γίνει, αφού είμαστε στο τέλος της ρέγκιουλαρ και οι μαζικές "ξεκουράσεις" θα πάνε σύννεφο, αλλά όταν συμβαίνει μόνο σε έναν από τους δυο αντιπάλους, κάθεται άσχημα. Για να μην παρεξηγηθώ, πάλι θα έχανα, είχε εξαιρετικές επιδόσεις το ρόστερ του αντιπάλου, αλλά για να αποφεύγεται αυτό στο τέλος της σαιζόν θα ήθελα να προτείνω στα πλέι οφ να δύναντια να γίνονται αλλαγές κάθε μέρα κι όχι μόνο τις Δευτέρες.

Και τέταρτον πολλά ευχαριστώ σε όσους επένδυσαν το χρόνο και με περίμεναν κιόλας τη μέρα του ντραφτ όπου επειδή είμαι μεγάλος χάκερ τα είχα κάνει μούτι. :D
Τιμή μας που αποκλείσαμε έναν άξιο αντίπαλο, όντως τώρα είναι τέλος regular και τα περισσότερα πρωταθλήματα fantasy έχουν ήδη λήξει καιρό.
Δε θα μου κάνει εντύπωση αν ο KD αποφασίσει να αράξει μέχρι τα playoff π.χ. , τώρα είναι ζάρι.

Χαλάλι, αν δεν περιμέναμε εσένα στο draft, τότε ποιον; :)

Βελτιωνόμαστε ήδη από πέρσυ πάντως, έχουμε feedback και του χρόνου θα είμαστε ακόμα καλύτεροι ως λίγκα. Πολύ ενδιαφέρον και ανταγωνιστικό το πρωτάθλημα, όπως αξίζει στο φόρουμ.

Πάμε για τελικό φωτιά, ενώ περίμεναμε Nash-ίδη, θα αναμετρηθούμε με μια πάρα πολύ καλή ομάδα από την αρχή της σεζόν.

2
2 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
SteveNashidis

Captain
Reactions: 2327
Δημοσιεύσεις: 6939
Εγγραφή: Δευ Σεπ 20, 2010 11:36 pm
Τοποθεσία: Arizona
Αγαπημένη θέση: PG
Twitter: https://twitter.com/Nashidis
Αγαπημένος παίκτης: Steve Nash, Devin Booker
Αγαπημένη ομάδα: Phoenix-Suns
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Απρ 04, 2022 6:05 pm

Τι να πεις για Λεμπρον-Γιαννη-Κανιγκαμ-Ποετλ που αποφασισαν προτελευταια εβδομαδα να φυγουν διακοπες. :argument: :@#$: :@#$: :@#$: :@#$: :@#$: :@#$: :@#$: :@#$:
Μια κατηγορια ηταν τα ριμπαουντ που χασαμε. Ο εμπιντ πηρε 17 και οι δικοι μου τα ................ :D


Καλη επιτυχια στους τελικους παιδιά.
Φανταζι ειναι αυτο. Δεν παει να εχεις διαβασει τι γουρι χρησιμοποιησε ο παικτης σου για να τον επιλεξεις. Στο τελος ειναι χειροτερο απο καζινο :D


Υ.Γ. Γελαμε με το στημένο 1-8-0 του αλλου ημιτελικου. :lol: :lol:

2
2 Εικόνα
🏀Steve Nash. 2× NBA ΜVP (2005, 2006)🏀SSOL- Seven Second or Less Len
Εικόνα Εικόνα Εικόνα
Απάντηση

Επιστροφή στο “NBA Fantasy”