Α' ΕΣΚΑ ΑΝΔΡΩΝ 2023-24

Ένωση Σωματείων Καλαθοσφαίρισης Αττικής

Συντονιστής: Captains

Άβαταρ μέλους
ΜΠΑΣΚΕΤΙΚΟΣ

 sophomore
Reactions: 20
Δημοσιεύσεις: 80
Εγγραφή: Παρ Ιουν 10, 2022 6:45 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Δεκ 13, 2023 10:18 pm

Οιων η πρώτη ομάδα που εξαντλεί τις κινήσεις της στη μεταγραφική του Δεκέμβρη, με δροσο κ κακολυρη να εντασωνται,με κύριο στόχο να αποφύγει τις 8 τελευταίες θέσεις που απ οτι φαινετε από τη γ εθνική οδηγούν στη β εσκα,κ αν μπορεί να διεκδικήσει τη 5η θεση

0
imiskoubria

 
Reactions: 0
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: Τρί Φεβ 27, 2018 9:09 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Δεκ 22, 2023 10:33 pm

Καλησπέρα και χρόνια πολλα σε όλους.....θα θέλατε ο καθένας ξεχωριστά να μπεί σε μια διαδικασία να μας κάνει μια ανασκόπηση για την ομάδα που υποστηρίζει-παρακολουθεί-έχει τυχει να παραυρεθεί σε πολλούς αγώνες της.....ετσί ώστε να σχηματισουμε όλοι μια γνώμη για τις ομάδες της α εσκα...καθώς για πολλές από τις ομάδες δεν υπάρχει καλή πληροφόρηση κάποιες.πιστεύω οτί όλοι όσοι παρακολουθούν το συγκεκριμένο forum σίγουρα θα έχουν παρακολουθήσει μια εκ των ομάδων της κατηγορίας....αυτά!!!

0
N.I.2022

 a1greece
Reactions: 241
Δημοσιεύσεις: 639
Εγγραφή: Τετ Οκτ 19, 2022 1:26 pm
Τοποθεσία: P. Faliro
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Eddie Johnson
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Αγαπημένη ομάδα: OSFP
Προειδοποιήσεις: 2

Τρί Ιαν 09, 2024 10:21 am

13η Αγωνιστική

ΑΕ Πεντέλης-Γαλάτσι 80-68
Βριλησσιακός-Απόλλων Σμύρνης 71-78
Σπόρτιγκ-Ποσειδώνας Νέου Ψυχικού 68-65
Λυκόβρυση-Κουκάκι 69-55
ΓΣ Κορωπίου-ΕΣΚΔ Νέα Ιωνία 57-71
Άγιος Νικόλαος Παλλήνης-Μελίσσια 74-68
ΟΙΟΝ Αγίου Στεφάνου-ΓΣ Γλυκών Νερών 60-66
Κιβωτός του Κόσμου-ΑΟΚ Χαλάνδρι (Αναβολή)

Η Βαθμολογία (σε 13 αγώνες):

1.Νέα Ιωνία 26 (13-0) :obey:
2.Απόλλων Σμύρνης 25 (12-1)
3.Μελίσσια 22 (9-4)
4.ΚΑΟ Λυκόβρυσης 22 (9-4)
5.Άγιος Νικόλαος Παλλήνης 21 (8-5)
6.Κουκάκι 19 (6-7)
7.Σπόρτιγκ 19 (6-7)
8.Πεντέλη 18 (5-8)
9.Οίον Αγίου Στεφάνου 18 (5-8)
10.Βριλησσιακός 18 (5-8)
11.ΑΟΚ Χαλανδρίου 17 (5-7)*
12.Γαλάτσι 17 (5-7-1 μηδ)
13.Ποσειδώνας Νέου Ψυχικού 17 (4-9)
14.Κορωπί 17 (4-9)
15.Κιβωτός του Κόσμου 16 (4-8) *
16.Γλυκα Νέρα 16 (3-10)

* Με έναν αγώνα λιγότερο

0
Popay

 junior
Reactions: 5
Δημοσιεύσεις: 102
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 03, 2022 4:19 am
Τοποθεσία: Αθηνα
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Γκάλης
Αγαπημένη ομάδα: Barcelona
Αγαπημένη ομάδα: Μπαρτσα
Προειδοποιήσεις: 1

Τρί Ιαν 09, 2024 10:27 pm

Μεγάλες νίκες για Παλλήνη, Γλυκά Νερά., Σπόρτιγκ
Νέα Ιωνία χωρίς αντίπαλο αφου τον Απόλλωνα δεν το βλέπω έτοιμο να την αντιμετώπιση Μελίσσια ασταθής ομάδα που μπορεί για το καλυτερο και το χειροτερο... Λυκόβρυση καλή πορεια μέχρι τώρα θα είναι στην πρωτη τετράδα. Το Γαλάτσι δεν βλέπω να την γλυτώνει... :Amen:

0
Άβαταρ μέλους
ΜΠΑΣΚΕΤΙΚΟΣ

 sophomore
Reactions: 20
Δημοσιεύσεις: 80
Εγγραφή: Παρ Ιουν 10, 2022 6:45 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιαν 10, 2024 12:57 pm

Popay έγραψε:
Τρί Ιαν 09, 2024 10:27 pm
Μεγάλες νίκες για Παλλήνη, Γλυκά Νερά., Σπόρτιγκ
Νέα Ιωνία χωρίς αντίπαλο αφου τον Απόλλωνα δεν το βλέπω έτοιμο να την αντιμετώπιση Μελίσσια ασταθής ομάδα που μπορεί για το καλυτερο και το χειροτερο... Λυκόβρυση καλή πορεια μέχρι τώρα θα είναι στην πρωτη τετράδα. Το Γαλάτσι δεν βλέπω να την γλυτώνει... :Amen:
στοχευμενες κινησεις κ σημαντικο γεμισμα του ροστερ απο τη πεντελη ισως με μια καλη πορεια προλαβει τη 5η θεση.
θα διαφωνησω για απολλωνα,εχει κανει μεγαλες εκτος εδρας νικες κ με τους εμπειρους παιχτες που εχει συν τη παρουσια χουχουλη στο παγκο,ειναι ενα βημα πιο μπροστα για τη πρωτη θεση.
η λυκοβρυση κ η παλληνη,δειχνουν οτι μπορουν να μπουν στα πλει οφ,ισως μπουν κ οι2.
τα μελλισια εκτος απο την ασταθεια,θα πρεπει να υποσκελισουν κ το θεμα οτι 3 ματς θα παιχτουν τεταρτη κ πεμπτη(καθαρα δευτερα κ 25η μαρτιου θα μεταφερθουν απο δευτερα -τεταρτη κ ηπρτελευταια αγωνιστικη θα γινει πεμπτη)θα κ πεφτουν πανω σε υποχρεωσεις τις αεκ,οποτε παρα τη σημαντικη προσπαθεια να δωθει βημα σε νεα παιδια δε θα εχοτν το μαυροειδη (μαλλον) που ειναι πανω απο το 50% της ομαδας.
ειμαστε στη τελευταια εβδομαδα των μεταγραφων,οποτε ας περιμενουμε να δουμε τη τελικη διαμορφωση των ροστερ κ ξαναμιλαμε

0
N.I.2022

 a1greece
Reactions: 241
Δημοσιεύσεις: 639
Εγγραφή: Τετ Οκτ 19, 2022 1:26 pm
Τοποθεσία: P. Faliro
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Eddie Johnson
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Αγαπημένη ομάδα: OSFP
Προειδοποιήσεις: 2

Τετ Ιαν 10, 2024 1:19 pm

ΜΠΑΣΚΕΤΙΚΟΣ έγραψε:
Τετ Ιαν 10, 2024 12:57 pm
Popay έγραψε:
Τρί Ιαν 09, 2024 10:27 pm
Μεγάλες νίκες για Παλλήνη, Γλυκά Νερά., Σπόρτιγκ
Νέα Ιωνία χωρίς αντίπαλο αφου τον Απόλλωνα δεν το βλέπω έτοιμο να την αντιμετώπιση Μελίσσια ασταθής ομάδα που μπορεί για το καλυτερο και το χειροτερο... Λυκόβρυση καλή πορεια μέχρι τώρα θα είναι στην πρωτη τετράδα. Το Γαλάτσι δεν βλέπω να την γλυτώνει... :Amen:
....
θα διαφωνησω για απολλωνα,εχει κανει μεγαλες εκτος εδρας νικες κ με τους εμπειρους παιχτες που εχει συν τη παρουσια χουχουλη στο παγκο,ειναι ενα βημα πιο μπροστα για τη πρωτη θεση...
Η παρουσία του Χουχουλη στον πάγκο δεν είναι βήμα μπροστά, είναι βήματα πίσω.

Αν άφηνε τον εκάστοτε προπονητή να κάνει την δουλειά του θα είχε πολύ καλύτερα αποτελέσματα η ομάδα! :wink:
Το να εμφανίζετε μόνο στον αγωνα και να παίζουν αυτοί που νομίζει/θέλει αυτός :obey: … δεν είναι και ότι καλύτερο … κάτι που έχω ακούσει από πολλούς ότι γίνετε διαχρονικά στον Απόλλωνα… για φέτος δεν έχω άποψη (αν και πιστεύω ότι στον αγώνα πάλι αυτά θα ακουστούν στα πηγαδάκια και στην κερκίδα) :roofl:

Πάντος άποψη μου ότι είναι ο ποιο υπερτιμημένος προπονητής Εθνικών κατηγοριών :Amen:

0
Άβαταρ μέλους
ΜΠΑΣΚΕΤΙΚΟΣ

 sophomore
Reactions: 20
Δημοσιεύσεις: 80
Εγγραφή: Παρ Ιουν 10, 2022 6:45 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιαν 10, 2024 1:56 pm

Καλό θα ήταν στις παραθεσεις/κριτικές μας,να μην υπαρχουν ζητήματα προσωπικών εμπαθειων η οτιδηποτε παρόμοιο....

Ο κόουτς χουχουλης,διαχρονικα είναι μακράν ο πιο επιτυχημένος προπονητής, βαση αποτελεσμάτων,ανοδων κλπ απο την α2 κ κατω τα τελευταία χρόνια

0
N.I.2022

 a1greece
Reactions: 241
Δημοσιεύσεις: 639
Εγγραφή: Τετ Οκτ 19, 2022 1:26 pm
Τοποθεσία: P. Faliro
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Eddie Johnson
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Αγαπημένη ομάδα: OSFP
Προειδοποιήσεις: 2

Τετ Ιαν 10, 2024 2:39 pm

ΜΠΑΣΚΕΤΙΚΟΣ έγραψε:
Τετ Ιαν 10, 2024 1:56 pm
Καλό θα ήταν στις παραθεσεις/κριτικές μας,να μην υπαρχουν ζητήματα προσωπικών εμπαθειων η οτιδηποτε παρόμοιο....

Ο κόουτς χουχουλης,διαχρονικα είναι μακράν ο πιο επιτυχημένος προπονητής, βαση αποτελεσμάτων,ανοδων κλπ απο την α2 κ κατω τα τελευταία χρόνια
Τι να σου πω ονόματα αθλητών?? που στον Απόλλωνα ήταν από τους καλυτέρους, αλλά όταν κατέβαινε να coachαρει (μόνο στο ματς φυσικά) δεν ακουμπούσαν μπάλα!!
Το ότι στον Απόλλωνα πέρυσι η ομάδα ήταν μπάχαλο στην πρώτη φάση και ο λόγος ήταν ο coach Χ όταν κατέβαινε στα παιχνίδια, έχουν ξανά γραφτεί και σχολιαστεί εδώ τα περσινά.

Οτι τωρα παίζει με το πιο ελπιδοφόρο ροστερ και από τα πιο ακριβά στην Α2, αν υπολογίσεις και την αξία παιχτών που έχει πάρει δανικούς (πχ Οικονομόπουλο πέρυσι, Σαμαντουροφ φέτος …κλπ) χωρίς ελπίδες διάκρισης το αντίθετο μάλιστα.

Αλλά αν μου πεις το όνομα έστω ενός παίχτη του που μετα από τόσα χρονιά να τον έχει αναδείξει η έστω τον έστειλε από μικρότερη κατηγορία στην Α1 θα παραδεχτώ ότι έχω λάθος εντύπωση για τον coach Χ.
Γιατί εγω ως τώρα ξέρω ότι φτιάχνει ομάδες με παίχτες που έρχονται από την Α1.

0
abovetherim

 junior
Reactions: 129
Δημοσιεύσεις: 230
Εγγραφή: Παρ Αύγ 10, 2018 2:42 pm
Προειδοποιήσεις: 2

Τετ Ιαν 10, 2024 3:07 pm

ΜΠΑΣΚΕΤΙΚΟΣ έγραψε:
Τετ Ιαν 10, 2024 1:56 pm
Καλό θα ήταν στις παραθεσεις/κριτικές μας,να μην υπαρχουν ζητήματα προσωπικών εμπαθειων η οτιδηποτε παρόμοιο....

Ο κόουτς χουχουλης,διαχρονικα είναι μακράν ο πιο επιτυχημένος προπονητής, βαση αποτελεσμάτων,ανοδων κλπ απο την α2 κ κατω τα τελευταία χρόνια
Αυτά θα διαβάζει ο Ρεμεντέλας και 2-3 άλλοι και θα τραβάνε τα μαλλιά τους. Εντελώς άστοχο σχόλιο.

1
1 Εικόνα
Takaros

 sophomore
Reactions: 10
Δημοσιεύσεις: 93
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 11, 2022 2:28 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Ιαν 12, 2024 5:28 pm

χρόνια παρακολουθώ ΕΣΚΑ και εθνικές κατηγορίες νομίζω και εγώ πως ο κοουτς χουχουλης είναι υπερτιμημενος σαν κοουτς.Αλλωστε όλοι ξέρουν πως θέλει έτοιμους παίκτες για να παίζει.Πεστε μου Έναν αθλητή του Πανερυθραϊκού που ξεκίνησε από πιτσιρίκος στης ακαδημίες του και έφτασε ψηλά?.Κανένας είναι η απάντηση διότι και τα αγωνιστικά τους τμήματα στην Α κατηγορια είναι αθλητές από άλλες περιοχές που με το παιδομάζωμα τα μαζεύουν και μετά λένε.....από της ακαδημίες μας.....Γνωστό το τι κάνουν,όπως βέβαια και άλλες ομάδες....Βλέπε Δούκας....

0
Popay

 junior
Reactions: 5
Δημοσιεύσεις: 102
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 03, 2022 4:19 am
Τοποθεσία: Αθηνα
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Γκάλης
Αγαπημένη ομάδα: Barcelona
Αγαπημένη ομάδα: Μπαρτσα
Προειδοποιήσεις: 1

Σάβ Ιαν 13, 2024 11:31 pm

Takaros έγραψε:
Παρ Ιαν 12, 2024 5:28 pm
χρόνια παρακολουθώ ΕΣΚΑ και εθνικές κατηγορίες νομίζω και εγώ πως ο κοουτς χουχουλης είναι υπερτιμημενος σαν κοουτς.Αλλωστε όλοι ξέρουν πως θέλει έτοιμους παίκτες για να παίζει.Πεστε μου Έναν αθλητή του Πανερυθραϊκού που ξεκίνησε από πιτσιρίκος στης ακαδημίες του και έφτασε ψηλά?.Κανένας είναι η απάντηση διότι και τα αγωνιστικά τους τμήματα στην Α κατηγορια είναι αθλητές από άλλες περιοχές που με το παιδομάζωμα τα μαζεύουν και μετά λένε.....από της ακαδημίες μας.....Γνωστό το τι κάνουν,όπως βέβαια και άλλες ομάδες....Βλέπε Δούκας....
Πόλυ ΣΩΣΤΑ...
Άλλωστε είναι γνωστό πως ο Απόλλων εινσι θυγατρική του εν λόγω coach...

0
Γιαννης

 a1greece
Reactions: 336
Δημοσιεύσεις: 672
Εγγραφή: Τρί Αύγ 25, 2020 12:56 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Ιαν 14, 2024 7:50 am

ΦΙΛΕ ΜΠΑΣΚΕΤΙΚΕ έχεις επιχειρήματα να μας πεις γιατί είναι ο Χουχουλης ανώτερος όλων ?
Απαρίθμησε τα επιχειρήματα σου:
1).......

2)......

3).......

0
Άβαταρ μέλους
ΜΠΑΣΚΕΤΙΚΟΣ

 sophomore
Reactions: 20
Δημοσιεύσεις: 80
Εγγραφή: Παρ Ιουν 10, 2022 6:45 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιαν 15, 2024 9:00 am

Γιαννης έγραψε:
Κυρ Ιαν 14, 2024 7:50 am
ΦΙΛΕ ΜΠΑΣΚΕΤΙΚΕ έχεις επιχειρήματα να μας πεις γιατί είναι ο Χουχουλης ανώτερος όλων ?
Απαρίθμησε τα επιχειρήματα σου:
1).......

2)......

3).......
καταρχην αφου αποσαφηνσω οτι δεν ειμαι καποιος φανατικος υποστηρικτης του κοουτς χουχουλη,η αποψη μου ωφειλεται στις διαχρονικες νικες/ανοδους των δουκα,ερυθραιας,απολλωνα,πεντελης....
κατι που επιβεβαιωνεται απο το τροπο που αντιμετωπιζετε την αποψη μου,αφου πολλοι ειναι αυτοι που βρισκονται στη μερια των ηττημενων.
μιλησα καθαρα στατιστικα κ οχι απο θεμα αξιας,χωρις να παραγνωριζω οτι εχουν υπαρξει αξιολογοι κοουτς με αξιουαυμαστες πορειες,σε συνολο ετων ομως κ σε διαρκεια,ο κοουτς χουχουλης,οπως κ να το κανουμε ειναι ψηλα

0
Γιαννης

 a1greece
Reactions: 336
Δημοσιεύσεις: 672
Εγγραφή: Τρί Αύγ 25, 2020 12:56 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιαν 15, 2024 10:33 am

Να μετρήσουμε και τις .....καθοδους.Γιατι υπάρχουν και άλλοι που δεν έχουν καμμία

0
Gkos

 champion
Reactions: 404
Δημοσιεύσεις: 8788
Εγγραφή: Τετ Ιαν 29, 2014 1:27 am
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιαν 15, 2024 9:35 pm

Επιτέλους νίκη για τον Ποσειδώνα ΝΨ που επικράτησε(εύκολα) με 73-58 της μαχητικής Κιβωτού του Κόσμου !

Οπως έχω ξαναγράψει ο Ποσειδώνας πραγματικά δεν ειναι για τόσο χαμηλά ,έχει χάσει πολλά ματς στις λεπτομέρειες και στο τέλος,ματς που προηγούταν μάλιστα την περισσότερη ώρα...

Aναμένουμε τελικό σκορ από το μεγάλο ματς στην Νέα Ιωνία!

0
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΕΣΚΑ”