Α’ ΕΣΚΑ (2022 - 2023) - PLAY OFF - ΑΓΩΝΕΣ ΑΝΟΔΟΥ

Ένωση Σωματείων Καλαθοσφαίρισης Αττικής

Συντονιστής: Captains

N.I.2022

 a1greece
Reactions: 241
Δημοσιεύσεις: 638
Εγγραφή: Τετ Οκτ 19, 2022 1:26 pm
Τοποθεσία: P. Faliro
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Eddie Johnson
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Αγαπημένη ομάδα: OSFP
Προειδοποιήσεις: 2

Τρί Μαρ 07, 2023 4:47 pm

abovetherim έγραψε:
Τρί Μαρ 07, 2023 3:37 pm
N.I.2022 έγραψε:
Τρί Μαρ 07, 2023 10:57 am


Συμφωνώ αλλά με βάση τα χτεσινά ματς όσες πιθανότητες έχει να χάσει η Νέα Ιωνία από Πανελλήνιο και Αγίους (πολλές) έχουν να χάσουν και αυτοί από Λύκους, Κουκάκι και Σπορτινγ στην έδρα τους και με Νέα Ιωνία και εντός, χτες με το ζόρι νίκησαν Πανελλήνιος (έπρεπε να πάθει ολικό black-out το Κουκάκι στο δεύτερο ημίχρονο) και Άγιοι και εντός έδρας .
Ακόμα χτες οι Λύκοι έπαιζαν σε άδειο γήπεδο (όχι ότι με γεμάτες θα νικούσαν χα χα), τα παιχνίδια όμως με Αγίους και Πανελλήνιο θα τα παίξουν με τους ουγκανους στην εξέδρα!! Και όπως γράφεις έχουν και το φόβο του υποβιβασμού στο πίσω μέρος του μυαλού τους.
Έχουν ιδίες πιθανότητες να νικήσουν όλοι όλους από ότι φάνηκε, αλλά η Νέα Ιωνία έχει και το +2 που όπως φάνηκε από τα χτεσινά ματς της δίνει ΑΚΟΜΑ μεγάλο πλεονέκτημα που δεν θα επηρεαστεί από το αποτέλεσμα της στο Χολαργό που έγραψες, αλλά σίγουρα από το αποτέλεσμα της 3ης αγωνιστικής μέσα στους Αγίους.

Ο πρώτος όμιλος ήταν σαφώς πιο δυνατός, φάνηκε από τα αποτελέσματα της πρώτης αγωνιστικής, διαφωνώ λοιπόν μαζί σου, θα φανεί και στο τέλος του πρωταθλήματος με τις βαθμολογίες των δύο νέων ομίλων (πλέι οφ-πλει άουτ).
Ο Χολαργός πέραν του γεγονότος ότι είναι σαφώς η καλύτερη ομάδα, με το πιο βαθύ ρόστερ, μια ταχύτητα πάνω από όλες τις άλλες και γενικώς θυμίζει ομάδα παραπάνω κατηγορίας (για να μην πω κατηγοριών), έχει επιπλέον και αυτό το 7-0 ήδη, ξεμπέρδεψε και με τη 2η του άλλου ομίλου (Λυκόβρυση) εκτός έδρας κιόλας και πολύ εύκολα.
Ο Πανελλήνιος ξέρει να παίρνει αποτελέσματα, η λογική λέει ότι απέναντι στη Νέα Ιωνία θα κάνει 2-0 καίγεται άλλωστε για τη 2η θέση, κοντός ψαλμός αλληλούια. Όσο για τους Αγίους, είχαν απουσίες και προβλήματα πολλά χθες, μη σε ξεγελά το τελικό σκορ, αποκλείεται να χάσει δύο φορές μέσα-έξω από Ιωνία.

Για να στο πω πιο απλά, ακόμα κι αν η αγαπημένη σου Νέα Ιωνία κερδίσει δύο φορές το Χολαργό (που δεν βλέπω πως μπορεί να γίνει, αλλά οκ), πάλι μπορεί να είναι πίσω του στη βαθμολογία, γιατί θα πρέπει να κερδίσει μέσα-έξω Πανελλήνιο, Αγίους και έξω το Γαλάτσι, να κάνει δηλαδή ένα 5-0 ακόμα ή 4-1 (πλεονέκτημα σε ισοβαθμία) για να πάρει την πρώτη θέση.

Η αλήθεια είναι ότι στην κανονική περίοδο, δεν έδειξε ότι μπορεί να το κάνει. Απέναντι δηλαδή σε ομάδες που μόνο αδιάφορες δεν είναι και που κατά τεκτήριο είναι καλύτερες. Στον Β' ομιλο, αν ήταν, Πανελλήνιος και Άγιοι θα έκαναν περίπατο και θα ήταν πρώτοι το πολύ με μια ήττα. Το Γαλάτσι στον Β' όμιλο θα ήταν στις δύο πρώτες θέσεις. Για να μη με θεωρήσεις προκατειλημμένο πάντως, να σου πω πως μόνο καλό κάνει στο πρωτάθλημα η πορεία της ομάδας του Ζήβα και μας χαροποιεί όλους. Αλλά ως εκεί, τον φοβερό ενθουσιασμό σου δεν μπορώ να καταλάβω, αφού όπως λες είσαι και "ουδέτερος"

Για να ρισκάρω και μια πρόβλεψη, εκτιμώ Χολαργός πρώτος με -το πολύ- με μια ήττα ως το τέλος. Δεύτερος Πανελλήνιος ακόμα και σε ισοβαθμία με Νέα Ιωνία, για την οποία όλα θα κριθούν στα εκτός με Αγίους και Γαλάτσι και στο μέσα με Χολαργό.
Πάντα μιλάμε για την δεύτερη θέση που οδηγεί στα μπαράζ (εξαίρουμε Χολαργό για ευνόητους λογούς σίγουρα πρώτος και απευθείας άνοδος)!!
Τα αποτελέσματα της πρώτης αγωνιστικής έδειξαν ακριβός το αντίθετο, Πανελλήνιος και Άγιοι κέρδισαν με δυσκολία στην έδρα τους, ενώ η Νέα Ιωνία εύκολα το Γαλάτσι.
Ξεχνάς ότι η Νέα Ιωνία έχει και +2 από τον Πανελλήνιο, ο οποίος πάρα λίγο χτες να χάσει εντός από το Κουκάκι!! εγώ πιστεύω ότι ο Πανελλήνιος θα κάνει ήττα/ες και δεν θα είναι μόνο από την Νεα Ιωνία.
Έχω δει παιχνίδι του Χολαργού που για να μην κρυβόμαστε αν είχε έναν καλό ψηλό θα μπορούσε ανετά να παίζει Β’ Εθνική χωρίς να κινδυνεύει!!
Αλλά είδα και τον Πανελλήνιο και πραγματικά δεν μου έκανε καμία εντύπωση, απλά καλός και θεωρώ και πολύ πιθανόν να χάσει μέσα στο ΣΠΟΡΤΙΓΚ τη Δευτερά (ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ - ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΓΣ) και η διάφορα να παραμείνει στο +2!
Δεν είμαι ουδέτερος από Α’ ΕΣΚΑ φέτος που την πρώτο παρακολούθησα δηλώνω ότι είμαι με την Νέα Ιωνία γιατί μου αρέσει το μπάσκετ που παίζει, απλό, με γρήγορο ρυθμό και πίεση παντού, πολλά νέα και αθλητικά παιδιά… είμαι φαν του Ζήβα.
Πάντος χτες έβλεπα στο γκολφ το ΕΥΡΥΑΛΗ – ΤΑΤΑΥΛΑ, την άλλη αγωνιστική λογικά θα πάω Χολαργό.

0
abovetherim

 junior
Reactions: 128
Δημοσιεύσεις: 226
Εγγραφή: Παρ Αύγ 10, 2018 2:42 pm
Προειδοποιήσεις: 2

Τρί Μαρ 07, 2023 5:54 pm

Θα επαναλάβω δύο πράγματα που είπα και πριν.
1. Ο Πανελλήνιος έχει εμπειρία, νοοτροπία νικητή και βρίσκει τον τρόπο να κερδίζει ακόμα κι όταν δεν παίζει καλά, κάτι πολύ σημαντικό σ' αυτό το επίπεδο. Έχει κίνητρο επίσης για τη δεύτερη θέση, κάτι επίσης πολύ σημαντικό.
2. Οι Άγιοι έχουν δυνατή έδρα και χθες έπαιζαν με απουσίες βασικών παικτών και άλλους βασικούς ασθενείς. Είναι πλασματικό το σκορ σε σχέση με τη δυναμική των δύο ομάδων (πάντα για το δικό του χθεσινό ματς μιλώ).

Οι 3 από τους 4 πρώτους των πλέι οφ ανόδου θα είναι από τον 1ο όμιλο. Οι 3 στους 5 των πλέι άουτ θα είναι επίσης από τον 1ο όμιλο. Με βάση και το χθεσινό Χολαργός-Λυκόβρυση (1ος-2ος) λέω ότι η διαφορά δυναμικότητας των δύο ομίλων της κανονικής περιόδου είναι κάτι παραπάνω από εμφανής.

0
N.I.2022

 a1greece
Reactions: 241
Δημοσιεύσεις: 638
Εγγραφή: Τετ Οκτ 19, 2022 1:26 pm
Τοποθεσία: P. Faliro
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Eddie Johnson
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Αγαπημένη ομάδα: OSFP
Προειδοποιήσεις: 2

Τρί Μαρ 07, 2023 10:43 pm

Αυτό είναι που δεν λαμβάνεις υπόψη σου είναι ότι η θέση της Λυκόβρυσης 2η στον 1ο όμιλο ήταν καθαρά πλασματική! Ήταν τυχερή λόγο της κακής κατάστασης του Αθηναϊκού στο τέλος της κανονικής σεζόν (που συνεχίζεται). Βάση δυναμικής έπρεπε κανονικά να ηταν στην 6η θέση (κατά τη γνώμη μου). Μακράν δεύτερη καλητερη ομάδα ήταν το ΣΠΟΡΤΙΓΚ που νίκησε την Λυκοβριση 2 φορές!

0
SPYROS

 
Reactions: 0
Δημοσιεύσεις: 22
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 19, 2023 8:38 am
Τοποθεσία: ΛΥΚΟΒΡΥΣΗ
Αγαπημένη ομάδα: ALBA
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Μαρ 08, 2023 8:06 am

Φτάνει ρε φίλε κάποια στιγμή . 9η ήταν η λυκόβρυση και 20η από τους 2 ομίλους. Επίσης σε παρακαλώ να είσαι ευπρεπής με τους χαρακτηρισμούς
ούγκανους. Είδαμε ξαναγράφω και τους σεμνούς σε άλλες έδρες φίλων σου όπως λες μιας και είσαι εσκανα....

0
SPYROS

 
Reactions: 0
Δημοσιεύσεις: 22
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 19, 2023 8:38 am
Τοποθεσία: ΛΥΚΟΒΡΥΣΗ
Αγαπημένη ομάδα: ALBA
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Μαρ 08, 2023 8:10 am

Και μιας και μας είπες οτι έιμασταν για 6οι θα μας πεις ποιος ήταν για 5ος;;;;

0
SPYROS

 
Reactions: 0
Δημοσιεύσεις: 22
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 19, 2023 8:38 am
Τοποθεσία: ΛΥΚΟΒΡΥΣΗ
Αγαπημένη ομάδα: ALBA
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Μαρ 08, 2023 8:26 am

Και κάτι τελευταίο 4η βγήκε η Λυκόβρυση

0
N.I.2022

 a1greece
Reactions: 241
Δημοσιεύσεις: 638
Εγγραφή: Τετ Οκτ 19, 2022 1:26 pm
Τοποθεσία: P. Faliro
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Eddie Johnson
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Αγαπημένη ομάδα: OSFP
Προειδοποιήσεις: 2

Τετ Μαρ 08, 2023 9:29 am

SPYROS έγραψε:
Τετ Μαρ 08, 2023 8:26 am
Και κάτι τελευταίο 4η βγήκε η Λυκόβρυση
Εγώ το είδα ότι βγήκε 4η , ο φίλος “abovetherim” έγραψε ότι το παιχνίδι Λυκοβρυση – Χολαργός ήταν μεταξύ 1ου και 2ου των ομίλων. Εμένα προσωπικά στη Λυκοβριση μου άρεσε πολύ το πάθος των παιχτών της σε δυο παιχνίδια που την είδα με τον Αθηναϊκό στον πρώτο γύρο και με την Νέα Ιωνία στον δεύτερο. Αλλά για την γνώμη μου πάντα και ο Αθηναϊκός και ο Φίλιππος ήταν καλύτερες και πιο γεμάτες ομάδες.

0
SPYROS

 
Reactions: 0
Δημοσιεύσεις: 22
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 19, 2023 8:38 am
Τοποθεσία: ΛΥΚΟΒΡΥΣΗ
Αγαπημένη ομάδα: ALBA
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Μαρ 08, 2023 9:43 am

Δεκτό φίλε ....αλλά όπως γράφεις οτι η λυκόβρυση έχασε 2 φορές από Σπόρτινγκ (Σωστά. Μια χάρα το σπόρτινγκ και ωραία προσπάθεια ) οι δύο ομάδες που αναφέρεις
έχουν 2-0 από λυκόβρυση με κάθε σεβασμό στις ομάδες αυτές . Μία επικαλείσαι τα αποτελέσματα μία όχι. Αυτό εννοούσα. Αν όντως έπαιζαν ρόλο τα μπάτζετ θα είμασταν
14οι .Η λυκόβρυση από την 4η αγωνιστική είναι στην τετράδα ως το τέλος . Άλλο πιο γεμάτες λοιπόν άλλο η πορεία του καθενός. Και στον άλλο όμιλο υπήρχαν πιο γεμάτες ομάδες που έμειναν έξω αυτό δεν αλλάζει την πορεία των ομάδων που ήταν στον όμιλο.

0
N.I.2022

 a1greece
Reactions: 241
Δημοσιεύσεις: 638
Εγγραφή: Τετ Οκτ 19, 2022 1:26 pm
Τοποθεσία: P. Faliro
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Eddie Johnson
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Αγαπημένη ομάδα: OSFP
Προειδοποιήσεις: 2

Τετ Μαρ 08, 2023 9:52 am

SPYROS έγραψε:
Τετ Μαρ 08, 2023 8:06 am
Φτάνει ρε φίλε κάποια στιγμή . 9η ήταν η λυκόβρυση και 20η από τους 2 ομίλους. Επίσης σε παρακαλώ να είσαι ευπρεπής με τους χαρακτηρισμούς
ούγκανους. Είδαμε ξαναγράφω και τους σεμνούς σε άλλες έδρες φίλων σου όπως λες μιας και είσαι εσκανα....
ΟΚ sorry για τον χαρακτηρισμό! Ας τους πούμε «ένθερμους οπαδούς που αρκετές φορές ξεπερνούν κατά πολύ τα όρια».

Οχι φιλέ μου παρακολουθώ 10 χρονιά ΕΣΚΑΝΑ και τέτοιες συμπεριφορές στο γήπεδο δεν έχω δει να γίνονται ΚΑΤ’ ΕΞΑΚΟΛΟΥΘΗΣΗ από ότι ξέρω σε κάθε ματς, (δικός σας φίλαθλος έκανε το παράπονο ότι «με αυτούς αν και μένω 2 τετράγωνα από το γήπεδο δεν μπορείς να πας με τα παιδιά) .
Ούτε νομίζω να έχει τιμωρηθεί έδρα ομάδας ΕΣΚΑΝΑ τα τελευταία 3 χρόνια για συμπεριφορά οπαδών. Το κατάφεραν με την πρώτη χρόνια συμμέτοχής στην Α’ ΕΣΚΑ.
Το υβρεολόγιο που άκουσα στο παιχνίδι Νέα Ιωνία – Λυκοβριση σε παιχνίδι που δεν γύριζε δεν το έχω ξανά ακούσει ποτέ σε επίπεδο Α’ τοπικού, άντε να το έχω συναντήσει σε Ολυμπιακό – ΠΑΟ στο ΣΕΦ.
Φαντάζομαι τι θα έγινε στο Λυκοβρυση – Αθηναϊκός που το παιχνίδι πήγε όπως πήγε!!

Αν εσένα σου αρέσει, δικαίωμα σου, αλλά έτσι αδικείς τις προσπάθειες της ομάδας σου πάνω στο παρκέ!

0
Popay

 junior
Reactions: 5
Δημοσιεύσεις: 102
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 03, 2022 4:19 am
Τοποθεσία: Αθηνα
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Γκάλης
Αγαπημένη ομάδα: Barcelona
Αγαπημένη ομάδα: Μπαρτσα
Προειδοποιήσεις: 1

Τετ Μαρ 08, 2023 10:04 am

Τα μαθηματικά είναι απλά
Ν. Ιωνία
Σπόρτιγκ
Κουκάκι
Λυκόβρυση
Αυτή η βαθμολογία είναι η εικόνα των ομάδων δεν υπάρχει δίκαια η άδικα αυτά έκαναν στο γήπεδο..
Όσον αφορά την δυναμικότητα των ομίλων η Πρώτη αγωνιστική διαψεύδει όσους έλεγαν για διαφορά...
Ο Χολαργός είναι ένα επίπεδο πάνω από όλους..
Ο Πανελλήνιος μπορούσε να είχε χάσει από το Κουκάκι το ίδιο και οι άγιοι από το Σπόρτιγκ κι μάλιστα και οι δυο εντός έδρας και μην ακουω δικαιολογίες απουσίες τραυματισμοί κλπ όλοι έχουν προβληματα που είναι μέσα στο πρόγραμμα επίσης το Γαλάτσι ποσο καλύτερη ομάδα είναι από την Λυκόβρυση το Σπόρτιγκ και το Κουκάκι??
Και αν δεν κάνω λάθος η Λυκόβρυση είναι η μόνη ομάδα που κέρδισε την Ν.Ιωνία .
Πάντως το παιχνίδι Ν Ιωνίας-Χολαργου θα κρίνει πολλα αν κερδίσει ο Χολαργός μάχη για την δευτερη θέση αν κερδίσει η Ιωνία και οι δυο προνομιούχες θέσεις τελειώνουν...
Η ουσία είναι ότι θα δουμε ωραία και ενδιαφέροντα παιχνιδια... :wave:

0
SPYROS

 
Reactions: 0
Δημοσιεύσεις: 22
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 19, 2023 8:38 am
Τοποθεσία: ΛΥΚΟΒΡΥΣΗ
Αγαπημένη ομάδα: ALBA
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Μαρ 08, 2023 10:12 am

Τα ξαναείπαμε και τα ξαναλέμε θες να περάσεις μία εντύπωση και μία κατάσταση δεν πειράζει . Το καταλαβαίνω. Σου έχω ξαναγράψει λοιπόν
οτι όχι δεν είμαι υπέρ αυτού που γίνεται απλά επιμένεις να γράφεις (αν σαρέσει οκ εσύ αδικείς την ομάδα σου) .Σου ξαναέγραψα δεν μαρέσει γενικώς το υβρεολόγιο ούτε
εν χορώ ούτε απο 10 γραφικούς στην κερκίδα που γενικώς έχουν σχεδόν όλες οι ομάδες (δεν χρειάζεται να είναι πιτσιρικάδες). Μιας και ήσουν Νέα ιωνία με τη λυκόβρυση
ένα γήπεδο έβριζε όχι μόνο από πλευράς λυκόβρυσης (ξέρω εσύ δεν άκουσες τπτ ) Δεν ισορροπώ καταστάσεις αλλά δείχνεις γενικώς μία εμπάθεια

0
SPYROS

 
Reactions: 0
Δημοσιεύσεις: 22
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 19, 2023 8:38 am
Τοποθεσία: ΛΥΚΟΒΡΥΣΗ
Αγαπημένη ομάδα: ALBA
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Μαρ 08, 2023 10:19 am

Popay έγραψε:
Τετ Μαρ 08, 2023 10:04 am
Τα μαθηματικά είναι απλά
Ν. Ιωνία
Σπόρτιγκ
Κουκάκι
Λυκόβρυση
Αυτή η βαθμολογία είναι η εικόνα των ομάδων δεν υπάρχει δίκαια η άδικα αυτά έκαναν στο γήπεδο..
Όσον αφορά την δυναμικότητα των ομίλων η Πρώτη αγωνιστική διαψεύδει όσους έλεγαν για διαφορά...
Ο Χολαργός είναι ένα επίπεδο πάνω από όλους..
Ο Πανελλήνιος μπορούσε να είχε χάσει από το Κουκάκι το ίδιο και οι άγιοι από το Σπόρτιγκ κι μάλιστα και οι δυο εντός έδρας και μην ακουω δικαιολογίες απουσίες τραυματισμοί κλπ όλοι έχουν προβληματα που είναι μέσα στο πρόγραμμα επίσης το Γαλάτσι ποσο καλύτερη ομάδα είναι από την Λυκόβρυση το Σπόρτιγκ και το Κουκάκι??
Και αν δεν κάνω λάθος η Λυκόβρυση είναι η μόνη ομάδα που κέρδισε την Ν.Ιωνία .
Πάντως το παιχνίδι Ν Ιωνίας-Χολαργου θα κρίνει πολλα αν κερδίσει ο Χολαργός μάχη για την δευτερη θέση αν κερδίσει η Ιωνία και οι δυο προνομιούχες θέσεις τελειώνουν...
Η ουσία είναι ότι θα δουμε ωραία και ενδιαφέροντα παιχνιδια... :wave:
Σωστός

0
Popay

 junior
Reactions: 5
Δημοσιεύσεις: 102
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 03, 2022 4:19 am
Τοποθεσία: Αθηνα
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Γκάλης
Αγαπημένη ομάδα: Barcelona
Αγαπημένη ομάδα: Μπαρτσα
Προειδοποιήσεις: 1

Τετ Μαρ 08, 2023 10:25 am

Για το θέμα των "οπαδών" αντί απλά να διαφωνείτε κάντε κάτι.... Απλά διαφωνώ και οι άλλοι έχουν τέτοιους και αυτοί βρίζουν δεν υπάρχει...
Ουτε το διαφωνώ υπάρχει τους ξέρετε διώχτε τους...
Όλοι ξέρουμε τι γίνεται...

1
1 Εικόνα
N.I.2022

 a1greece
Reactions: 241
Δημοσιεύσεις: 638
Εγγραφή: Τετ Οκτ 19, 2022 1:26 pm
Τοποθεσία: P. Faliro
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Eddie Johnson
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Αγαπημένη ομάδα: OSFP
Προειδοποιήσεις: 2

Τετ Μαρ 08, 2023 10:29 am

Popay έγραψε:
Τετ Μαρ 08, 2023 10:04 am
Τα μαθηματικά είναι απλά
Ν. Ιωνία
Σπόρτιγκ
Κουκάκι
Λυκόβρυση
Αυτή η βαθμολογία είναι η εικόνα των ομάδων δεν υπάρχει δίκαια η άδικα αυτά έκαναν στο γήπεδο..
Όσον αφορά την δυναμικότητα των ομίλων η Πρώτη αγωνιστική διαψεύδει όσους έλεγαν για διαφορά...
Ο Χολαργός είναι ένα επίπεδο πάνω από όλους..
Ο Πανελλήνιος μπορούσε να είχε χάσει από το Κουκάκι το ίδιο και οι άγιοι από το Σπόρτιγκ κι μάλιστα και οι δυο εντός έδρας και μην ακουω δικαιολογίες απουσίες τραυματισμοί κλπ όλοι έχουν προβληματα που είναι μέσα στο πρόγραμμα επίσης το Γαλάτσι ποσο καλύτερη ομάδα είναι από την Λυκόβρυση το Σπόρτιγκ και το Κουκάκι??
Και αν δεν κάνω λάθος η Λυκόβρυση είναι η μόνη ομάδα που κέρδισε την Ν.Ιωνία .
Πάντως το παιχνίδι Ν Ιωνίας-Χολαργου θα κρίνει πολλα αν κερδίσει ο Χολαργός μάχη για την δευτερη θέση αν κερδίσει η Ιωνία και οι δυο προνομιούχες θέσεις τελειώνουν...
Η ουσία είναι ότι θα δουμε ωραία και ενδιαφέροντα παιχνιδια... :wave:
Φιλέ το ματς που θα κρίνει πολλά δεν είναι το Χολαργός- Νέα Ιωνία (αυτό είναι 95% Χολαργός, για να του στραβώσει θα πρέπει η Νέα Ιωνία να κάνει το καλύτερο φετινό της παιχνίδι και του Χολαργού να μην μπαίνει τίποτα).
Το καλό παιχνίδι είναι το Σπόρτιγκ – Πανελλήνιος, μια κόντρα / ντέρμπι από τα παλιά!! :boxing: Αυτό το ματς θα ήθελα να πάω να δω τη Δευτερά, αλλά με τρελαίνει το παρκάρισμα στην περιοχή! Οπότε θα πάω με την παρέα στο Χολαργό. :dribble:
Αλλά και το Κουκακι – Άγιοι θα είναι καλό, να δούμε αν ισχύσει και η παράδοση που λέει ότι πάρα πολύ δύσκολα περνάει ομάδα με διπλό μέσα από το Ρουφ. :obey:

0
Άβαταρ μέλους
goodfor

 junior
Reactions: 5
Δημοσιεύσεις: 269
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 15, 2018 7:41 am
Τοποθεσία: Μαρούσι - Αττικής
Αγαπημένος παίκτης: Draz. Petrovic
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Μαρ 08, 2023 12:23 pm

Η Ν. ΙΩΝΙΑ ήταν κατά τη γνώμη μου η καλύτερη ομάδα του πρώτου ομίλου.Αν αληθεύει ότι τράβηξε χειρόφρενο στα παιχνίδια : ΕΥΝΙΚΟΣ – Ν. ΙΩΝΙΑ 70 – 52 & ΦΙΛΙΠΠΟΣ – Ν. ΙΩΝΙΑ 76 – 61 λυπάμαι για τον κ. Ζηβα αλλά δεν την τιμά.
Η διαφορά των δυο ομίλων ήταν εμφανής, αν πάρει έστω και την τρίτη θέση (η Ν.Ι.) θα είναι μεγάλη επιτυχία. Δύσκολα θα χάσει την δεύτερη θέση ο Π.Γ.Σ. και αν την χάσει θα είναι από τους Αγίους. Υπόψη ότι στην Α’ τοπικού Θεσσαλονίκης ΕΚΑΣΘ έχει πολύ καλές ομάδες.
Καλά παιχνίδια σε όλους χωρίς τραυματισμούς. :bball: :bblove: :dribble: :bblove: :bball: :drunk: :fire: :) :wink:

0
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΕΣΚΑ”