Α’ ΕΣΚΑ (2022 - 2023) - PLAY OFF - ΑΓΩΝΕΣ ΑΝΟΔΟΥ

Ένωση Σωματείων Καλαθοσφαίρισης Αττικής

Συντονιστής: Captains

Απάντηση
N.I.2022

 a1greece
Reactions: 241
Δημοσιεύσεις: 639
Εγγραφή: Τετ Οκτ 19, 2022 1:26 pm
Τοποθεσία: P. Faliro
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Eddie Johnson
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Αγαπημένη ομάδα: OSFP
Προειδοποιήσεις: 2

Τρί Μάιος 16, 2023 12:44 pm

Ο Ναι ... :roofl: :roofl: :roofl: :roofl:

Διάβασα ότι δεν είχες πάει για δικούς σου λόγους να δεις το τελευταίο ματς της ομάδας σου (Πανελλήνιος με την Νέα Ιωνία) !! αλλά πιστεύω ότι θα έμαθες ότι παρόλο που ο Πανελλήνιος έπαιξε πλήρες και με σφιχτό ροτεισον έχασε και μάλιστα καταφέρνοντας να μειώσει στο τέλος την διάφορα (που είχε φτάσει και σχεδόν στους 20 πόντους) όταν η Νέα Ιωνία έπαιζε με τους αναπληρωματικούς.
Αλλά θα μου πεις δεν είχε ενδιαφέρον το ματς μια και είχαν όλα κριθεί, αλλά μπορώ να σου πω μια και ήμουν παρόν ότι δεν είχαν την ιδιά εντύπωση στο γήπεδο ούτε ο προπονητής ούτε οι παίχτες του Πανελλήνιου με τον τρόπο που έπαιζαν.

Όσο για το εντός έδρα της παιχνίδι με τους Αγίους ήταν για 20 πόντους διάφορα υπερ της Νέας Ιωνίας (πήγε κανείς φίλος σου να σου τα πει) και έτσι πήγαινε, αλλά αφού έμαθαν ότι ο Πανελλήνιος πέρασε από τους Λύκους (είχε αρχίσει σχεδόν μια ώρα πριν το ματς αυτό) το παράτησαν επιδειχτικά , έχω γράψει πάρα πάνω ποστ για αυτό τα ματς (εγώ δεν πάω σε άλλα ματσ όταν δεν με βολεύει το αποτέλεσμα, ιδικά να εχανα αυτό που εξελίχθηκε και Όσκαρ ερμηνείας καλύτερου αντρικού ρολού).

Αλλά στο τελευταίο παιχνίδι με Πανελλήνιο είχαν μάλλον τα παιδιά να δώσουν μια απάντηση και το έκαναν, σε ματς που σφυρίχτηκε 50-50.
Το λάθος της Νέας Ιωνίας (ανακούφιση για Πανελλήνιο) ήταν που έχασε το παιχνίδι στο Γαλάτσι (δίκαια) !!
Αλλιώς θα πηγαίναμε 100% για τελικό την τελευταία αγωνιστική και θα γέλαγε και ο κάθε πικραμένος με αυτά που θα ξανά βλέπαμε.

Είπαμε όπως έγραψε εδώ άλλος φίλος του Πανελλήνιου «τι σκούζουν στην Νεα Ιωνία, το μεγάλο ψαρί τρώει το μικρό» …

Εχω γράψει ο τι μετά το άδειασμα που ένοιωσε η Νέα Ιωνία από αυτό που εξελίχθηκε στο εντός έδρας της παιχνίδι με τον Πανελλήνιο, έδειξε ότι το νεανικό ροστερ της δεν είχε το σθένος και την εμπειρία να το αφήσει πίσω και να διεκδικήσει την άνοδο (ήταν αλλού για αλλού στα επόμενα παιχνίδια τους) , ακόμα από ότι ακούω τώρα αμφιβάλω αν θα μπορούσε ο σύλλογος και να υποστηρίξει την ομάδας στη νέα Γ’ Εθνική.

Δίκαια ο Πανελλήνιος θα πάει στα μπαράζ, μακάρι και να ανέβει να σώσει και μια ομάδας ΕΣΚΑ από υποβιβασμό, αλλά στα δυο παιχνίδια που τον είδα απέναντι στην Νέα Ιώνια με τίποτα δεν μου έδωσε την εντύπωση ότι ήταν καλύτερή ομάδα (μπορεί να έτυχε σε άσχημη μέρα) !

0
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΕΣΚΑ”