Α ΕΣΚΑ ΑΝΔΡΩΝ 2022-2023(1ος ΟΜΙΛΟΣ)

Ένωση Σωματείων Καλαθοσφαίρισης Αττικής

Συντονιστής: Captains

Απάντηση
the_last_dance

 
Reactions: 4
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Τρί Φεβ 14, 2023 10:03 am
Τοποθεσία: Athens
Αγαπημένος παίκτης: Mj23
Αγαπημένη ομάδα: Amyntas
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Φεβ 14, 2023 10:20 am

pain of salvation έγραψε:
Τρί Φεβ 14, 2023 10:08 am
Αν δεν κάνω λάθος, ο Αθηναϊκός, είναι εκτός 4άδας, όποιο και να είναι το αποτέλεσμα με Σπορτινκ την τελευταία αγωνιστική
Σωστός.

1
1 Εικόνα
pain of salvation

 euroleague
Reactions: 14
Δημοσιεύσεις: 1401
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 13, 2008 11:50 am
Τοποθεσία: Αθήνα
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Το 14 στο Κουκάκι
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Φεβ 14, 2023 10:34 am

@gspara , Θοδωρή, ασχολήσου λίγο με την παλιά σου αγαπημένη την ΕΣΚΑ. Έχουμε την κορυφαία επίδοση στην ιστορία της ομάδας, να συνδυάζεται με την εμφανισάρα του 45άρη αρχηγού και τα last dance των Μοσχονά :cry: Διαμαντόπουλου

(Μήτσο, όταν είσαι σίγουρος, να μου πεις, για να γίνει μια καταγραφή, σαν ξεχωριστό topic, ότι ο κορυφαίος all-around ερασιτέχνης που δεν έπαιξε σε εθνική κατηγορία :D ,αφιέρωσε όλα τα μπασκετικά του χρόνια στην Κουκακάρα του με τους φίλους του)

2
2 Εικόνα
N.I.2022

 a1greece
Reactions: 249
Δημοσιεύσεις: 664
Εγγραφή: Τετ Οκτ 19, 2022 1:26 pm
Τοποθεσία: P. Faliro
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Eddie Johnson
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Αγαπημένη ομάδα: OSFP
Προειδοποιήσεις: 2

Τρί Φεβ 14, 2023 11:13 am

Στα play off με αυτό το σύστημα του top8 ο Χολαργός θα πάει με καμία (0) ήττα και φυσικά είναι το αδιαφιλονίκητο φαβορί για απευθείας άνοδο στην Γ’ Εθνική, αλλά και η Νέα Ιωνία θα πάει με μια (1) μονό ήττα . Από τον άλλο όμιλο ο Πανελλήνιος και οι Άγιοι Ανάργυροι θα πάνε με τουλάχιστον τρεις (3) ήττες !! Πιστεύετε ότι η διαφορά αυτή θα είναι ικανή να δώσει στη Νέα Ιωνία την δεύτερη θέση που θα την οδηγήσει στα μπαράζ για την άνοδο??

Πάντος και εγώ πιστεύω θα δούμε πολύ ωραία παιχνίδια στις οκτώ (8) αγωνιστικές του top8 !

0
N.I.2022

 a1greece
Reactions: 249
Δημοσιεύσεις: 664
Εγγραφή: Τετ Οκτ 19, 2022 1:26 pm
Τοποθεσία: P. Faliro
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Eddie Johnson
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Αγαπημένη ομάδα: OSFP
Προειδοποιήσεις: 2

Τρί Φεβ 14, 2023 11:46 am

N.I.2022 έγραψε:
Τρί Φεβ 14, 2023 11:13 am
Στα play off με αυτό το σύστημα του top8 ο Χολαργός θα πάει με καμία (0) ήττα και φυσικά είναι το αδιαφιλονίκητο φαβορί για απευθείας άνοδο στην Γ’ Εθνική, αλλά και η Νέα Ιωνία θα πάει με μια (1) μονό ήττα . Από τον άλλο όμιλο ο Πανελλήνιος και οι Άγιοι Ανάργυροι θα πάνε με τουλάχιστον τρεις (3) ήττες !! Πιστεύετε ότι η διαφορά αυτή θα είναι ικανή να δώσει στη Νέα Ιωνία την δεύτερη θέση που θα την οδηγήσει στα μπαράζ για την άνοδο??

Πάντος και εγώ πιστεύω θα δούμε πολύ ωραία παιχνίδια στις οκτώ (8) αγωνιστικές του top8 !
Οι οκτώ ομάδες των play-off ανόδου :

1ος όμιλος
ΕΣΚΔ Ν.ΙΩΝΙΑΣ
ΚΑΟ ΛΥΚΟΒΡΥΣΗΣ
ΠΑΟ ΚΟΥΚΑΚΙ
ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ

2ος όμιλος
ΚΟ ΧΟΛΑΡΓΟΥ
ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΓΣ
ΓΣ ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ
ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ

0
Popay

 junior
Reactions: 5
Δημοσιεύσεις: 102
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 03, 2022 4:19 am
Τοποθεσία: Αθηνα
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Γκάλης
Αγαπημένη ομάδα: Barcelona
Αγαπημένη ομάδα: Μπαρτσα
Προειδοποιήσεις: 1

Τετ Φεβ 15, 2023 10:00 am

Επιτυχία για Λυκόβρυση Γαλάτσι η είσοδος στην τετράδα με πολυ καλη παρουσια στο πρωταθλημα... :wave:

0
the_last_dance

 
Reactions: 4
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Τρί Φεβ 14, 2023 10:03 am
Τοποθεσία: Athens
Αγαπημένος παίκτης: Mj23
Αγαπημένη ομάδα: Amyntas
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Φεβ 25, 2023 1:36 pm

Top 8 ανόδου λοιπόν με Χολαργό, Νέα Ιωνία, Κουκάκι, Σπόρτιγκ, Πανελλήνιο, Αγίους Αναργύρους, Γαλατσι, Λυκόβρυση!
Για όσους ξέρουν τη φετινή Α εσκα ο Χολαργός μπορεί ήδη να κανονίζει τη φιέστα ανόδου του καθώς πιστεύω ότι το πολύ να κάνει 1 ήττα στο μίνι πρωτάθλημα.
Για τη 2η θέση ωστόσο πιστεύω θα γίνει σφαγή και πιστεύω ότι έχουν τύχη όλοι, φυσικά αναλογικά με το ρεκόρ που ήδη κουβαλάνε.
Μεγάλο ρόλο θα παίξει και το πρόγραμμα των αγωνιστικών και ποιος παίζει που και πότε.
Το θέμα είναι ότι οι ομάδες του 2ου ομίλου είχαν πιο ζόρικο πρωτάθλημα καθώς το επίπεδο εκεί ήταν πιο ισχύρο το οποίο σημαίνει ότι έχουν μεγαλύτερη καταπόνηση μεν αλλα θεωρητικά ευκολότερους αντιπάλους.
Βέβαια δεν ξέρω πόσο σοφο θα είναι να θεωρήθουν τελειωμένα τα ματς μέσα σε Πατήσια - Ρουφ - Λυκόβρυση...
Οποίος βγει 2ος βέβαια θα πρέπει να μπει και στη διαδικασία νέων μπαραζ αγώνων με τους δεύτερους απο εσκανα, εσκασε, εσκακενοπ κλπ κλπ. Το οποίο σημαίνει αγώνες μέχρι Ιούνιο... Καλη τύχη στους δεύτερους λοιπόν!
Πιστεύω ότι μπορεί να έχει τα θέματα του το φετινο σύστημα αλλα θα γίνουν μεγάλα ματς καθώς οι ομάδες που θα συμμετέχουν, έχουν πολλές ιδιαίτεροτητες που είναι και το αλατοπίπερο της όλης διαδικασίας.
Σπορτιγκ με τη βαριά φανέλα, Λυκόβρυση με τους τρελούς supporters, Κουκάκι με το Ρουφ αλώβητο εδώ και 2 χρόνια , Γαλατσι με Super Σπανο, ιστορικό Πανελλήνιο με Καπινιαρη, Κατιακο, Κανελλη, Κουρτη, Αγίους με Χριστοδούλο που θα έπαιζε άνετα Β εθνική, Νέα Ιωνία με τους πιτσιρικάδες να τρέχουν 40' και Χολαργό να είναι ένα επίπεδο πιο πάνω.
Προσωπικά χαίρομαι που θα κλείσω την καριέρα μου μέτα απ'αυτο το μίνι τουρνουά και ανυπομονώ να ξεκινήσει.
Πολύ θα χαιρόμουν επίσης αν κάποια απ αυτά τα ματς να στριμαρονταν καθώς ξαναλέω ότι θα γίνουν τρομερά ματς.

#SD7

0
N.I.2022

 a1greece
Reactions: 249
Δημοσιεύσεις: 664
Εγγραφή: Τετ Οκτ 19, 2022 1:26 pm
Τοποθεσία: P. Faliro
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Eddie Johnson
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Αγαπημένη ομάδα: OSFP
Προειδοποιήσεις: 2

Σάβ Φεβ 25, 2023 4:13 pm

the_last_dance έγραψε:
Σάβ Φεβ 25, 2023 1:36 pm
Top 8 ανόδου λοιπόν με Χολαργό, Νέα Ιωνία, Κουκάκι, Σπόρτιγκ, Πανελλήνιο, Αγίους Αναργύρους, Γαλατσι, Λυκόβρυση!
Για όσους ξέρουν τη φετινή Α εσκα ο Χολαργός μπορεί ήδη να κανονίζει τη φιέστα ανόδου του καθώς πιστεύω ότι το πολύ να κάνει 1 ήττα στο μίνι πρωτάθλημα.
Για τη 2η θέση ωστόσο πιστεύω θα γίνει σφαγή και πιστεύω ότι έχουν τύχη όλοι, φυσικά αναλογικά με το ρεκόρ που ήδη κουβαλάνε.
Μεγάλο ρόλο θα παίξει και το πρόγραμμα των αγωνιστικών και ποιος παίζει που και πότε.
Το θέμα είναι ότι οι ομάδες του 2ου ομίλου είχαν πιο ζόρικο πρωτάθλημα καθώς το επίπεδο εκεί ήταν πιο ισχύρο το οποίο σημαίνει ότι έχουν μεγαλύτερη καταπόνηση μεν αλλα θεωρητικά ευκολότερους αντιπάλους.
Βέβαια δεν ξέρω πόσο σοφο θα είναι να θεωρήθουν τελειωμένα τα ματς μέσα σε Πατήσια - Ρουφ - Λυκόβρυση...
Οποίος βγει 2ος βέβαια θα πρέπει να μπει και στη διαδικασία νέων μπαραζ αγώνων με τους δεύτερους απο εσκανα, εσκασε, εσκακενοπ κλπ κλπ. Το οποίο σημαίνει αγώνες μέχρι Ιούνιο... Καλη τύχη στους δεύτερους λοιπόν!
Πιστεύω ότι μπορεί να έχει τα θέματα του το φετινο σύστημα αλλα θα γίνουν μεγάλα ματς καθώς οι ομάδες που θα συμμετέχουν, έχουν πολλές ιδιαίτεροτητες που είναι και το αλατοπίπερο της όλης διαδικασίας.
Σπορτιγκ με τη βαριά φανέλα, Λυκόβρυση με τους τρελούς supporters, Κουκάκι με το Ρουφ αλώβητο εδώ και 2 χρόνια , Γαλατσι με Super Σπανο, ιστορικό Πανελλήνιο με Καπινιαρη, Κατιακο, Κανελλη, Κουρτη, Αγίους με Χριστοδούλο που θα έπαιζε άνετα Β εθνική, Νέα Ιωνία με τους πιτσιρικάδες να τρέχουν 40' και Χολαργό να είναι ένα επίπεδο πιο πάνω.
Προσωπικά χαίρομαι που θα κλείσω την καριέρα μου μέτα απ'αυτο το μίνι τουρνουά και ανυπομονώ να ξεκινήσει.
Πολύ θα χαιρόμουν επίσης αν κάποια απ αυτά τα ματς να στριμαρονταν καθώς ξαναλέω ότι θα γίνουν τρομερά ματς.

#SD7
Φίλε μου νομίζω ότι στα μπαράζ ανόδου θα είναι μόνο οι δεύτεροι από ΕΣΚΑ, ΕΣΚΑΝΑ και ΕΚΑΣΘ.
Ακόμα το Κουκάκι φέτος έχασε στο Ρουφ από την Νέα Ιωνία, που κατά τη γνώμη μου αν παίξει σοβαρά και συγκεντρωμένα όπως έκανε στο δεύτερο γύρο στα παιχνίδια που την ενδιέφεραν και συνυπολογίζοντας ότι ξεκινά και με +2 από τους άλλους είναι ένα βήμα μπροστά για τη δεύτερη θέση που οδηγεί στα μπαράζ. Ακόμα αν εκμεταλλευτεί και ότι είναι η ψηλότερη ομάδα ίσως δούμε και ωραία παιχνίδια απέναντι και στο Χολαργό (που φυσικά και εγώ πιστεύω ότι είναι και με τα δυο πόδια στη Γ Εθνική)

1
1 Εικόνα
the_last_dance

 
Reactions: 4
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Τρί Φεβ 14, 2023 10:03 am
Τοποθεσία: Athens
Αγαπημένος παίκτης: Mj23
Αγαπημένη ομάδα: Amyntas
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Φεβ 26, 2023 6:35 pm

@Ν.Ι.2022 Σωστός για τα μπαραζ των δεύτερων...
Όσον αφορά αυτά που έγραψα... Αυτή είναι η δική μου γνώμη για το πως βλέπω ότι θα πάει το top8.
Φυσικά και η Νέα Ιωνία άφησε το δικό της στίγμα στον 1ο όμιλο κι έκανε ψιλοπεριπατο αλλα πιστεύω ότι αν ήταν στον 2ο όμιλο θα δυσκόλευοταν για να μπει 4αδα (όχι ότι απαραίτητα δν θα έμπαινε). Εννοείται ότι ξεκινάει με 5-1 κι αυτό της δίνει ώθηση και ψυχολογία αλλα θα έχει δυσκολίες γιατί κι οι άλλες ομάδες που θα αγωνιστεί στα 8 ματς έχουν ρίξει λεφτά και θα δώσουν το πάν για να πάρουν τη 2η θέση.
Όσον αφορά τους υπόλοιπους ξαναλέω θα γίνει μεγάλη μάχη... Και μακάρι να υπήρχε και κάποιος φορέας που θα έδειχνε κάποια παιχνίδια ζωντανά στο διαδίκτυο..
Για το Κουκάκι όντως η μοναδική ήττα φέτος στο Ρουφ ήταν με τη Νέα Ιωνία και καμιά άλλη και τα τελευταία 4 χρόνια στο πρωτάθλημα η ομάδα έχει χάσει εντός μόνο από τον Ευνικο στη Β εσκα το 2019 και από την Άρτεμις Αχαρνών την 1η αγωνιστική του πρωτάθληματος της περσινής Α εσκα.
Καλή δύναμη για την ομάδα σου και για όλα τα παιδιά που θα παίξουν.

0
N.I.2022

 a1greece
Reactions: 249
Δημοσιεύσεις: 664
Εγγραφή: Τετ Οκτ 19, 2022 1:26 pm
Τοποθεσία: P. Faliro
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Eddie Johnson
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Αγαπημένη ομάδα: OSFP
Προειδοποιήσεις: 2

Δευ Φεβ 27, 2023 4:52 pm

the_last_dance έγραψε:
Κυρ Φεβ 26, 2023 6:35 pm
@Ν.Ι.2022 Σωστός για τα μπαραζ των δεύτερων...
Όσον αφορά αυτά που έγραψα... Αυτή είναι η δική μου γνώμη για το πως βλέπω ότι θα πάει το top8.
Φυσικά και η Νέα Ιωνία άφησε το δικό της στίγμα στον 1ο όμιλο κι έκανε ψιλοπεριπατο αλλα πιστεύω ότι αν ήταν στον 2ο όμιλο θα δυσκόλευοταν για να μπει 4αδα (όχι ότι απαραίτητα δν θα έμπαινε). Εννοείται ότι ξεκινάει με 5-1 κι αυτό της δίνει ώθηση και ψυχολογία αλλα θα έχει δυσκολίες γιατί κι οι άλλες ομάδες που θα αγωνιστεί στα 8 ματς έχουν ρίξει λεφτά και θα δώσουν το πάν για να πάρουν τη 2η θέση.
Όσον αφορά τους υπόλοιπους ξαναλέω θα γίνει μεγάλη μάχη... Και μακάρι να υπήρχε και κάποιος φορέας που θα έδειχνε κάποια παιχνίδια ζωντανά στο διαδίκτυο..
Για το Κουκάκι όντως η μοναδική ήττα φέτος στο Ρουφ ήταν με τη Νέα Ιωνία και καμιά άλλη και τα τελευταία 4 χρόνια στο πρωτάθλημα η ομάδα έχει χάσει εντός μόνο από τον Ευνικο στη Β εσκα το 2019 και από την Άρτεμις Αχαρνών την 1η αγωνιστική του πρωτάθληματος της περσινής Α εσκα.
Καλή δύναμη για την ομάδα σου και για όλα τα παιδιά που θα παίξουν.
Και εγώ πιστεύω ότι θα έχουμε ωραία παιχνίδια! Παρόλο που είμαι από ΕΣΚΝΑ μεριά σε αυτή τη φάση οι αγώνες της ΕΣΚΑ θα είναι όλα τα λεφτά! Κοιτά την Νέα Ιωνία την παρακολούθησα τυχαία λόγο φίλου. Αν σκεφτείς ότι στην αρχή της χρονιάς κανένας δεν την υπολόγιζε και ποσό άνετα πήρε τελικά την πρώτη θέση του ομίλου της! Καταλαβαίνεις ότι είναι μια ιδιαίτερη ομάδα χωρίς μεγάλο μπα τζετ αλλά έχει μαζέψει πολλά νέα παιδιά και μερικούς έμπειρους παίχτες που όμως δεν είναι οι πρωταγωνιστές ! Αυτό την κάνει απρόβλεπτη και με πολλούς παίχτες που στην μέρα τους κάνουν τη ζημιά! Αν το μυαλο τους δεν κολλήσει λόγο απειρίας και πάρουν το πρώτο παιχνίδι με το Γαλατσι εγώ τους έχω φαβορί για τη δεύτερη θέση! Και από ότι έμαθα σε φιλικά που έδωσαν μέσα στη σεζόν με 3 ομάδες του 2ου ομίλου τα πήγαν πολύ πολύ καλά ( 2αγωνες με Χολαργό, Γαλατσι και Κηφισιά) ΟΚ φυσικά φιλικά αλλά φάνηκε η δυναμικότητα!!

0
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΕΣΚΑ”