Α ΕΣΚΑ ΑΝΔΡΩΝ 2022-2023(1ος ΟΜΙΛΟΣ)

Ένωση Σωματείων Καλαθοσφαίρισης Αττικής

Συντονιστής: Captains

SPYROS

 
Reactions: 0
Δημοσιεύσεις: 22
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 19, 2023 8:38 am
Τοποθεσία: ΛΥΚΟΒΡΥΣΗ
Αγαπημένη ομάδα: ALBA
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Ιαν 19, 2023 1:30 pm

Και μιας και έρχεσαι στους αγώνες μας την επόμενη φορά έλα να γνωριστούμε να ξέρω και
ποιος είσαι να με γνωρίσεις κιόλας αν δεν γνωριζόμαστε ήδη ... και να έχεις την άποψη σου να
μου πεις και που ήμουν απαράδεκτος κτλ. Κανένα θέμα. Καταλαβαίνεις και μόνος σου τι σου λέω και τι
έχεις γράψει νομίζω.

0
N.I.2022

 a1greece
Reactions: 241
Δημοσιεύσεις: 639
Εγγραφή: Τετ Οκτ 19, 2022 1:26 pm
Τοποθεσία: P. Faliro
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Eddie Johnson
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Αγαπημένη ομάδα: OSFP
Προειδοποιήσεις: 2

Πέμ Ιαν 19, 2023 1:33 pm

Πάντος εγώ αν ήμουν ΕΣΚΑ σε αυτή την περίπτωση θα καλούσα αμεσα του διαιτητές να μου δώσουν μια απάντηση με τι σκεπτικό πήραν πίσω απόφαση για καλάθι που ενώ στη ροή του αγώνα το θεώρησαν άμεσα εμπρόθεσμο και καταμετρήθηκε στον πίνακα του σκορ από την γραμμάτια, μετά από ΤΡΙΑ (3) λεπτά το καλάθι ακυρώθηκε και οδηγηθήκαμε σε παράταση.
Παίρνοντας υπό όψη μας την βαθμολογία της Α’ ΕΣΚΑ α΄ όμιλος, οποιαδήποτε σκιά στους αγώνες θα δημιουργήσει εύγλωττά παράπονα απο τους διεκδικητές της εισόδου στα play-off.

0
Άβαταρ μέλους
goodfor

 junior
Reactions: 5
Δημοσιεύσεις: 269
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 15, 2018 7:41 am
Τοποθεσία: Μαρούσι - Αττικής
Αγαπημένος παίκτης: Draz. Petrovic
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Ιαν 19, 2023 1:40 pm

Περί της ‘’κλοπής του αιώνα’’στο ΛΥΚΟΒΡΥΣΗ - ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ
Ήμουν στο γήπεδο και είδα το υποτιθέμενο εμπρόθεσμο καλάθι.Προσωπικά πέρα του ότι ο επιτιθέμενος κούνησε κ τα δυο πόδια πριν το σουτ, ήταν 100% εκτός χρόνου.Οι δυο ομάδες γνώριζαν ότι δεν λειτουργεί 24αρι και συμφώνησαν να χρησιμοποιηθεί χειροκίνητο χρονόμετρο με έναν άνθρωπο τους να παρακολουθεί και να ενημερώνει τον πάγκο τους.Σε αυτές τις περιπτώσεις & όχι μόνο, οι ρεφ σταματούν και συγχρονίζουν τα χρονόμετρα. Λογικό ήταν οι ρεφ να συσκεφτούν. Δεν νομίζω ότι η απόφαση των ρεφ έχει να κάνει με εκφοβισμό. Τρανή απόδειξη ότι δεν έγινε καμία ένσταση και το παιχνίδι έληξε κανονικότατα.

0
N.I.2022

 a1greece
Reactions: 241
Δημοσιεύσεις: 639
Εγγραφή: Τετ Οκτ 19, 2022 1:26 pm
Τοποθεσία: P. Faliro
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Eddie Johnson
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Αγαπημένη ομάδα: OSFP
Προειδοποιήσεις: 2

Πέμ Ιαν 19, 2023 2:22 pm

goodfor έγραψε:
Πέμ Ιαν 19, 2023 1:40 pm
Περί της ‘’κλοπής του αιώνα’’στο ΛΥΚΟΒΡΥΣΗ - ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ
Ήμουν στο γήπεδο και είδα το υποτιθέμενο εμπρόθεσμο καλάθι.Προσωπικά πέρα του ότι ο επιτιθέμενος κούνησε κ τα δυο πόδια πριν το σουτ, ήταν 100% εκτός χρόνου.Οι δυο ομάδες γνώριζαν ότι δεν λειτουργεί 24αρι και συμφώνησαν να χρησιμοποιηθεί χειροκίνητο χρονόμετρο με έναν άνθρωπο τους να παρακολουθεί και να ενημερώνει τον πάγκο τους.Σε αυτές τις περιπτώσεις & όχι μόνο, οι ρεφ σταματούν και συγχρονίζουν τα χρονόμετρα. Λογικό ήταν οι ρεφ να συσκεφτούν. Δεν νομίζω ότι η απόφαση των ρεφ έχει να κάνει με εκφοβισμό. Τρανή απόδειξη ότι δεν έγινε καμία ένσταση και το παιχνίδι έληξε κανονικότατα.
Φίλε δεν παίρνω θέση δεν έχω προσωπική άποψη αν ήταν εκπρόθεσμο ή όχι. Αλλά και εσύ δεν μας τα λες καλά.
Πρώτα τη ένταση να γίνει μετά αφού πέρασε αυτό που ήθελε ο γηπεδούχος και στο τέλος νίκησε κιόλας. Είναι κοινή αποδοχή και από φίλαθλούς σας που ήταν στο ματς ότι οι ουγκανοι (λόγο συμπεριφοράς) της Λυκοβρυσης είχαν κάνει τις εξέδρες αρένα από απειλές και βρισιές, περίμενες μετά να κάνουν τσαμπουκά τα 20 άτομα του Αθηναϊκού.
Οι Διαιτητές είχαν αντίληψη του χρόνου και μετρήσαν άμεσος το καλάθι ΝΑΙ η ΟΧΙ ??? αν είχαν αμφιβολία θα έκαναν πρώτα τη σύσκεψη και πάντα η λογική λέει ότι στην αρχική αμφιβολία πας με τον γηπεδούχο, ενώ αυτοί αμέσως κατοχύρωσαν το καλάθι και το ακύρωσαν μετά από τρία (3) λεπτά. Η υποψία όλων για την απόφαση μπαίνει γιατί στην αρχή το κατοχύρωσαν, αν εξ αρχής δεν το μετρούσαν δεν θα το συζητούσε κανείς τώρα!
Τώρα βάλε το χέρι στην καρδιά και πες μου, αν δεν γινόταν ο πανικός στο γήπεδο πιστεύεις ότι θα έμπαιναν καν στον κόπο για την σύσκεψη η απλά θα τελείωναν το παιχνίδι με βάσης την αρχική τους απόφαση?
Η να το πάμε και αλλιώς αν το είχες βάλει η Λυκοβρυση το καλάθι πιστεύεις ότι θα το μετρούσαν η όχι?
Έχει καλή ομάδα η Λυκοβρυση, έχω ιδία γνώμη, αλλά έχει τους πιο απαράδεχτους οπαδούς που έχω συναντήσει από ΕΣΚΑ και ΕΣΚΑΝΑ και σε αυτό έχω ιδία άποψη!

0
Άβαταρ μέλους
goodfor

 junior
Reactions: 5
Δημοσιεύσεις: 269
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 15, 2018 7:41 am
Τοποθεσία: Μαρούσι - Αττικής
Αγαπημένος παίκτης: Draz. Petrovic
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Ιαν 19, 2023 3:17 pm

Κρατώ το ‘’ Φίλε δεν παίρνω θέση δεν έχω προσωπική άποψη αν ήταν εκπρόθεσμο ή όχι’’
Φυσικά και δεν μέτρησε κανένα καλάθι. Θα σε παρακαλούσα ρίξε μια ματιά στο αρθο 10. ΕΝΣΤΑΣΕΙΣ & ΠΡΟΣΦΥΓΕΣ
Το πρώτο πράγμα που σκέπτεται να κάνει κάποιος που αδικήθηκε επιμένω είναι η ένσταση.
Όλα τα άλλα απλά δημιουργούν κλίμα.

0
N.I.2022

 a1greece
Reactions: 241
Δημοσιεύσεις: 639
Εγγραφή: Τετ Οκτ 19, 2022 1:26 pm
Τοποθεσία: P. Faliro
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Eddie Johnson
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Αγαπημένη ομάδα: OSFP
Προειδοποιήσεις: 2

Πέμ Ιαν 19, 2023 3:31 pm

goodfor έγραψε:
Πέμ Ιαν 19, 2023 3:17 pm
Κρατώ το ‘’ Φίλε δεν παίρνω θέση δεν έχω προσωπική άποψη αν ήταν εκπρόθεσμο ή όχι’’
Φυσικά και δεν μέτρησε κανένα καλάθι. Θα σε παρακαλούσα ρίξε μια ματιά στο αρθο 10. ΕΝΣΤΑΣΕΙΣ & ΠΡΟΣΦΥΓΕΣ
Το πρώτο πράγμα που σκέπτεται να κάνει κάποιος που αδικήθηκε επιμένω είναι η ένσταση.
Όλα τα άλλα απλά δημιουργούν κλίμα.
Αν ο Αθηναϊκός άνοιξε όλη αυτή την ιστορία και δεν έκανε ένσταση είναι αυτός ο απαράδεχτος της υπόθεσης!! Και σταματάμε και την συζήτηση για το εμπρόθεσμο η όχι του καλαθιού.

Πάντως εγώ αν διάβασες αυτά που γραφώ και πάρα πάνω δεν επικεντρώνομε στο καλάθι, αλλά στην συμπεριφορά των οπαδών σας, που μακάρι να βγω ψεύτης αλλά κάποια στιγμή θα ξεφύγει και θα δημιουργήσει σοβαρό πρόβλημα στο σύλλογο! Θα είναι κρίμα για την προσπάθεια των παιχτών και του τεχνικού team της ομάδας σας .

0
N.I.2022

 a1greece
Reactions: 241
Δημοσιεύσεις: 639
Εγγραφή: Τετ Οκτ 19, 2022 1:26 pm
Τοποθεσία: P. Faliro
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Eddie Johnson
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Αγαπημένη ομάδα: OSFP
Προειδοποιήσεις: 2

Παρ Ιαν 20, 2023 10:04 am

N.I.2022 έγραψε:
Πέμ Ιαν 19, 2023 3:31 pm
goodfor έγραψε:
Πέμ Ιαν 19, 2023 3:17 pm
Κρατώ το ‘’ Φίλε δεν παίρνω θέση δεν έχω προσωπική άποψη αν ήταν εκπρόθεσμο ή όχι’’
Φυσικά και δεν μέτρησε κανένα καλάθι. Θα σε παρακαλούσα ρίξε μια ματιά στο αρθο 10. ΕΝΣΤΑΣΕΙΣ & ΠΡΟΣΦΥΓΕΣ
Το πρώτο πράγμα που σκέπτεται να κάνει κάποιος που αδικήθηκε επιμένω είναι η ένσταση.
Όλα τα άλλα απλά δημιουργούν κλίμα.
Αν ο Αθηναϊκός άνοιξε όλη αυτή την ιστορία και δεν έκανε ένσταση είναι αυτός ο απαράδεχτος της υπόθεσης!! Και σταματάμε και την συζήτηση για το εμπρόθεσμο η όχι του καλαθιού.

Πάντως εγώ αν διάβασες αυτά που γραφώ και πάρα πάνω δεν επικεντρώνομε στο καλάθι, αλλά στην συμπεριφορά των οπαδών σας, που μακάρι να βγω ψεύτης αλλά κάποια στιγμή θα ξεφύγει και θα δημιουργήσει σοβαρό πρόβλημα στο σύλλογο! Θα είναι κρίμα για την προσπάθεια των παιχτών και του τεχνικού team της ομάδας σας .
ΤΕΛΙΚΑ ΜΑΘΑΜΕ ΑΝ Ο ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΕΚΑΝΕ ΕΝΣΤΑΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΜΑΤΣ ΜΕ ΤΗΝ ΛΥΚΟΒΡΥΣΗ ??

0
Άβαταρ μέλους
goodfor

 junior
Reactions: 5
Δημοσιεύσεις: 269
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 15, 2018 7:41 am
Τοποθεσία: Μαρούσι - Αττικής
Αγαπημένος παίκτης: Draz. Petrovic
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Ιαν 21, 2023 2:53 pm

Νο καλάθι no ένσταση αυτό σου είπα αγαπητέ , όλα για να διασκεδάσουμε τις εντυπώσεις, με τις σχετικές απαράδεκτες παρατυπίες & βρισιές .
Δεν λέω ότι οι φίλαθλοι των λύκων είναι τα καλύτερα παιδιά, ξέρω ότι γίνεται προσπάθεια να εξομαλυνθεί η κατάσταση, δεν μπορεί 5-6 άτομα να χαλάνε όλο το το προφίλ, δεν υπήρχαν τέτοια προβλήματα, είναι καινούργιο φρούτο αυτό.
Αλλά από εκεί, στο να φτάνουμε σε ‘’τρομοκρατίες’’, ‘’ανδρείκελα με τα γκρι’’, ‘’κλοπή του αιώνα’’ κλπ πάει πολύ, μόνο ότι δεν τους εκλέψε η επονομαζόμενη ΛΥΣΟΒΡΥΣΗ το κύπελλο των γυναικών δεν κατηγορήθηκε.
Το μπάσκετ είναι δίκαιο άθλημα , καλή συνέχεια με υγεία σε όλους. :bball: :) :) :) :) :) :) :) :) :bball:

0
Popay

 junior
Reactions: 5
Δημοσιεύσεις: 102
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 03, 2022 4:19 am
Τοποθεσία: Αθηνα
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Γκάλης
Αγαπημένη ομάδα: Barcelona
Αγαπημένη ομάδα: Μπαρτσα
Προειδοποιήσεις: 1

Δευ Ιαν 23, 2023 11:55 pm

Μπλέξανε τα πράγματα για τετράδα εκτός Ν. Ιωνίας που είναι σίγουρη οι άλλες τρείς θέσεις ανοιχτές....

0
N.I.2022

 a1greece
Reactions: 241
Δημοσιεύσεις: 639
Εγγραφή: Τετ Οκτ 19, 2022 1:26 pm
Τοποθεσία: P. Faliro
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Eddie Johnson
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Αγαπημένη ομάδα: OSFP
Προειδοποιήσεις: 2

Τρί Ιαν 24, 2023 10:24 am

Popay έγραψε:
Δευ Ιαν 23, 2023 11:55 pm
Μπλέξανε τα πράγματα για τετράδα εκτός Ν. Ιωνίας που είναι σίγουρη οι άλλες τρείς θέσεις ανοιχτές....
Το ζητούμενο από την Νέα Ιωνία είναι να πάει με όσο λιγότερες ήττες στα play-off. Όπως είναι το σύστημα μαζί σου στα play-off παίρνεις μόνο τις ήττες από τις άλλες τρεις ομάδες του ομίλου σου που θα περάσουν μαζί σου. Οπότε την Νέα Ιωνία τώρα την ενδιαφέρει να μην χάσει από το Σπόρτινγκ (που έχει ελπίδες για τετράδα) και να μην περάσει κάποιος από Λυκόβρυση ή Φίλιππο (ακόμα καλυτέρα κανείς από τους δυο). Οπότε θα έχει πλεονέκτημα στα play-off για την δεύτερη θέση απέναντι στον Πανελλήνιο και Αγ. Αναργύρους που θα πάνε τουλάχιστον με 3 ήττες.

0
N.I.2022

 a1greece
Reactions: 241
Δημοσιεύσεις: 639
Εγγραφή: Τετ Οκτ 19, 2022 1:26 pm
Τοποθεσία: P. Faliro
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Eddie Johnson
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Αγαπημένη ομάδα: OSFP
Προειδοποιήσεις: 2

Τρί Ιαν 31, 2023 11:20 am

Ο 1ος όμιλος όσο πάει γίνετε και πιο ενδιαφέρον ας δούμε τα αποτελέσματα της 16η αγωνιστικής που πολλά τα μπερδεύουν και λίγα ξεκαθαρίζουν για την υποθεση play-off ΕΣΚΑ 2022 - 2023.

ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ- ΑΟ ΘΡΑΚΟΜΑΚΕΔΟΝΩΝ 71-64
ΚΑΟ ΛΥΚΟΒΡΥΣΗΣ- ΠΑΟ ΚΟΥΚΑΚΙ 74-78 (παράταση)
ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ- Α.Ε. ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ 79-57
ΕΥΝΙΚΟΣ ΓΑΣ- ΕΣΚΔ Ν.ΙΩΝΙΑΣ 70-52
ΡΕΠΟ: ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ

Η Βαθμολογία τώρα σε (σε 16 αγώνες) :
1.ΕΣΚΔ Ν.ΙΩΝΙΑΣ 25 (11-3)
2.ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ 23 (9-5)
3.ΚΑΟ ΛΥΚΟΒΡΥΣΗΣ 23 (8-7)
4.ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ 22 (8-6)
---------------------------------------------
5.ΠΑΟ ΚΟΥΚΑΚΙ 22 (8-6)
6.ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ 21 (7-7)
7.ΕΥΝΙΚΟΣ ΓΑΣ 20 (6-8)
8.ΑΟ ΘΡΑΚΟΜΑΚΕΔΟΝΩΝ 19 (4-11)
9.Α.Ε. ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ 17 (3-11)

Και έχουμε ακόμα 2 αγωνιστικές
17η αγωνιστική :
ΚΑΟ Λυκόβρυσης – ΑΠΣ Φίλιππος
Αθηναϊκός – Εύνικος
Κουκάκι – Πολυνίκης
ΕΣΚΔ Νέας Ιωνίας – Σπόρτιγκ
Ρεπό: ΑΟ Θρακομακεδόνων
18η αγωνιστική :
ΑΠΣ Φίλιππος - ΠΑΟ Κουκακι
ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ- Αθηναϊκός ΑΣ
ΕΥΝΙΚΟΣ ΓΑΣ- ΑΟ Θρακομακεδόνων
Α.Ε. Θεμιστοκλής Πολυνίκης - ΕΣΚΔ Ν. Ιωνίας
ΡΕΠΟ: ΚΑΟ Λυκοβρυσης

Την επόμενη αγωνιστική η Νέα Ιωνία έχει το ντέρμπι με το ΣΠΟΡΤΙΓΚ που τους καίει και τους δυο ο ΣΠΟΡΤΙΓΚ για να σιγουρέψει 100% τα play-off και την Νέα Ιωνία να πάει σε αυτά με το δυνατό λιγότερες ήττες (η χτεσινή της ήττα από τον ΕΥΝΙΚΟ δε την επηρεάζει καθόλου για τα play-off).
Έχουμε μετά την άλλη ντερμπάρα ΚΑΟ Λυκόβρυσης – ΑΠΣ Φίλιππος αν χάσει η Λυκοβρυση μπαίνει σε μπελάδες, αν κερδίσει ο Φίλιππος έχει πολλές ελπίδες για play-off που τα ξεχνά ομως σε περίπτωση ήττας.
Αθηναϊκός και Κουκακι παίζουν στην έδρα τους με ομάδες χαμηλότερα στη βαθμολογία και πρέπει να κερδίσουν για να ελπίζουν να μπουν στα play-off την τελευτά αγωνιστική.

Τελευταία αγωνιστική.
Αδιάφορη για την Νέα Ιωνία που θα πάει για ματς προπόνηση στο Θεμιστοκλή.
Η Λυκοβρυση ρεπό και θα περιμένει τους δυο αγώνες φωτιά που θα κρίνουν τουλάχιστον τις δυο θέσεις των play-off, Φίλιππος- Κουπάκι και ΣΠΟΡΤΙΓΚ- Αθηναϊκός !!
:wave:

1
1 Εικόνα
Popay

 junior
Reactions: 5
Δημοσιεύσεις: 102
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 03, 2022 4:19 am
Τοποθεσία: Αθηνα
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Γκάλης
Αγαπημένη ομάδα: Barcelona
Αγαπημένη ομάδα: Μπαρτσα
Προειδοποιήσεις: 1

Τρί Φεβ 14, 2023 3:36 am

Μετά την χθεσινή αγωνιστική μπαίνουν τετράδα σίγουρα Ν. Ιωνία, Κουκάκι Σπόρτιγκ και θα κριθεί
την τελευταία αγωνιστική η τέταρτη ομάδα μεταξύ Λυκόβρυσης και Αθηναικου... Αν δεν κάνω λάθος...

0
N.I.2022

 a1greece
Reactions: 241
Δημοσιεύσεις: 639
Εγγραφή: Τετ Οκτ 19, 2022 1:26 pm
Τοποθεσία: P. Faliro
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Eddie Johnson
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Αγαπημένη ομάδα: OSFP
Προειδοποιήσεις: 2

Τρί Φεβ 14, 2023 9:46 am

Popay έγραψε:
Τρί Φεβ 14, 2023 3:36 am
Μετά την χθεσινή αγωνιστική μπαίνουν τετράδα σίγουρα Ν. Ιωνία, Κουκάκι Σπόρτιγκ και θα κριθεί
την τελευταία αγωνιστική η τέταρτη ομάδα μεταξύ Λυκόβρυσης και Αθηναικου... Αν δεν κάνω λάθος...
Βαθμολογία (σε 17 αγώνες) :

1.ΕΣΚΔ Ν.ΙΩΝΙΑΣ 27 (12-3)
2.ΚΑΟ ΛΥΚΟΒΡΥΣΗΣ 25 (9-7)
3.ΠΑΟ ΚΟΥΚΑΚΙ 24 (9-6)
4.ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ 24 (9-6)
---------------------------------------------
5.ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ 23 (8-7)
6.ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ 22 (7-8)
7.ΕΥΝΙΚΟΣ ΓΑΣ 22 (7-8)
8.ΑΟ ΘΡΑΚΟΜΑΚΕΔΟΝΩΝ 19 (4-11)
9.Α.Ε. ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ 18 (3-12)

H Λυκόβρυση κέρδισε στο κλειστό της Πεύκης τον Φίλιππο με 67-62, και έχοντας το 2-0 απέναντι στον Αθηναϊκό υπερτερεί σε κάθε ισοβαθμία, ακόμη και τετραπλή με Σπόρτιγκ και Κουκάκι.
Το Σπόρτιγκ υποδέχεται τον Αθηναϊκό και με νίκη εξασφαλίζει την πρόκριση του, ενώ το Κουκάκι το οποίο κέρδισε τον Θεμιστοκλή/Πολυνίκη τελείωσε τη δουλειά.

18η αγωνιστική :
ΑΠΣ Φίλιππος - ΠΑΟ Κουκακι
ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ- Αθηναϊκός ΑΣ
ΕΥΝΙΚΟΣ ΓΑΣ- ΑΟ Θρακομακεδόνων
Α.Ε. Θεμιστοκλής Πολυνίκης - ΕΣΚΔ Ν. Ιωνίας
ΡΕΠΟ: ΚΑΟ Λυκοβρυσης

Πλέον η μοναδική θέση στην τετράδα που παίζεται είναι ανάμεσα σε Αθηναϊκό και Σπόρτιγκ.

0
pain of salvation

 euroleague
Reactions: 14
Δημοσιεύσεις: 1401
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 13, 2008 11:50 am
Τοποθεσία: Αθήνα
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Το 14 στο Κουκάκι
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Φεβ 14, 2023 10:08 am

Αν δεν κάνω λάθος, ο Αθηναϊκός, είναι εκτός 4άδας, όποιο και να είναι το αποτέλεσμα με Σπορτινκ την τελευταία αγωνιστική

0
the_last_dance

 
Reactions: 4
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Τρί Φεβ 14, 2023 10:03 am
Τοποθεσία: Athens
Αγαπημένος παίκτης: Mj23
Αγαπημένη ομάδα: Amyntas
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Φεβ 14, 2023 10:17 am

Η 4αδα έκλεισε και εδώ καθώς Νέα Ιωνία τελείωσε με την πρωτιά, Κουκάκι είναι σίγουρο 4αδα, και μάλιστα σε όλα τα σενάρια βγαίνει 2ο-3ο, όπως και Λυκόβρυση και Σπόρτιγκ ανεξαρτήτως τι θα γίνει στα Πατήσια στο Σπόρτιγκ - Αθηναίκος. Έχει πόλυ ψάξιμο στις ισόβαθμιες αλλα είναι όπως τα γράφω.
Δυστυχώς τα μπασκετικα sites γράφουν ανακρίβειες και μπερδεύουν και διερωτώμαι αφού δεν μπορούν να γράψουν αναλυτικά βάσει έρευνας βαθμολογίες, ισόβαθμιες κλπ γιατί μπαίνουν στον κόπο να γράψουν;;;
Τέλος πάντων...
Αυτός ο όμιλος έδωσε πολύ ψωμί όλο το χρόνο και κατέληξε προτελευταια αγωνιστική για να δώσει την 4αδα του.
Νέα Ιωνία, Κουκάκι, Σπόρτιγκ και Λυκόβρυση λοιπόν στα play off με αυτό το περίεργο σύστημα του top8 και πιστεύω θα δούμε πολύ ωραία παιχνίδια.
Όσον αφορά την ομάδα μου το Κουκάκι, μετά από μια χρονιά με 2 χιαστους ( Παναγιώταρας, Κηρυκος) με μόνο 1 προσθήκη τον Δεκέμβριο (Κοκοτσακης) και όλα τα θέματα που προέκυψαν όλη τη σεζόν είναι τεράστια επιτυχία η είσοδος στην 4αδα και αξίζουν συγχαρητήρια σε όλους.

0
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΕΣΚΑ”