Τελικός F4 2023- Olympiacos Piraeus vs Real Madrid

Συντονιστής: Captains

Άβαταρ μέλους
τουλουμπα

allstar
Reactions: 1656
Δημοσιεύσεις: 4148
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 21, 2020 8:50 am
Προειδοποιήσεις: 3

Τρί Μάιος 23, 2023 4:34 pm

thory έγραψε:
Τρί Μάιος 23, 2023 4:24 pm
Δυστυχώς παιδιά έτσι είναι, εκτός κι αν θυμάται κανείς την Μπαρτσελόνα το 20-21 πχ που τερμάτισε πρώτη στην rs και πήγε και τελικό. Εγώ δεν την θυμάμαι πάντως, ούτε τι μπάσκετ έπαιξε, ούτε τίποτα. Θυμάμαι την Εφές όμως που το πήρε.

Η φετινή προσπάθεια του Ολυμπιακού ήταν σπουδαία αλλά σε 2 χρονιες το πολύ θα χει ξεχαστεί. Αν είχε πάρει την κούπα θα την μνημονευαμε για καμιά δεκαετία. Δεν λέω ότι είναι σωστό αλλά στην πράξη έτσι γίνεται.
εγω στα ευρωπαικα του παο δεν θυμαμαι οχι τι θεση επαιρνε στους τοτε ομιλους αλλα ουτε ποιον ειναι αποκλεισει στους 8

ιστορικες ομαδες οπως ο παο ο οσφπ η ρεαλ η μπατσελονα η τσσκα ειναι αυτονοητο οτι οτιδηποτε εκτος φ4 ειναι αποτυχια

αν πανε φ4 η χρονια θα ειναι επιτυχια αλλα καποια στιγμη πρεπει να παρεις και κουπες για να γραφτεις στην ιστορια

ας πουμε στην α1 αν ο οσφπ η ο παο δεν παρουν το πρωταθλημα ειναι αποτυχημενη η χρονια ανεξαρτητου μπατζετ παιχτων κτλ

0
Άβαταρ μέλους
Rebedierdos

 junior
Reactions: 126
Δημοσιεύσεις: 232
Εγγραφή: Παρ Ιαν 13, 2023 3:53 pm
Τοποθεσία: Belarus
Αγαπημένη θέση: PF
Αγαπημένος παίκτης: Gevin Karner
Αγαπημένη ομάδα: Minnesota-timberwolves
Αγαπημένη ομάδα: LAC
Προειδοποιήσεις: 2

Τρί Μάιος 23, 2023 5:18 pm

Παρηγοριά στον άρρωστο είναι όλα τα επιτεύγματα χωρίς κούπα.

0
Ο πρώτος ειναι πρώτος , ο δεύτερος είναι τίποτα. :sorry:
assistant77

 nba
Reactions: 1287
Δημοσιεύσεις: 2097
Εγγραφή: Τρί Ιουν 21, 2022 7:42 am
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Isiah Thomas
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 2

Τρί Μάιος 23, 2023 5:37 pm

thory έγραψε:
Τρί Μάιος 23, 2023 4:24 pm
Δυστυχώς παιδιά έτσι είναι, εκτός κι αν θυμάται κανείς την Μπαρτσελόνα το 20-21 πχ που τερμάτισε πρώτη στην rs και πήγε και τελικό. Εγώ δεν την θυμάμαι πάντως, ούτε τι μπάσκετ έπαιξε, ούτε τίποτα. Θυμάμαι την Εφές όμως που το πήρε.

Η φετινή προσπάθεια του Ολυμπιακού ήταν σπουδαία αλλά σε 2 χρονιες το πολύ θα χει ξεχαστεί. Αν είχε πάρει την κούπα θα την μνημονευαμε για καμιά δεκαετία. Δεν λέω ότι είναι σωστό αλλά στην πράξη έτσι γίνεται.
Δε συμφωνω........δηλαδη δε μνημονευουμε ακομα το 15 και το17 με το Σφαιροπουλο;;;;;;;;;δε θα μνημονευουμε σε 5 χρονια τα backtoback φαιναλ-4 του Μπαρτζωκα που χαθηκαν με μπαζερμπιτερ τεραστιων παιχτων;;;;;;;δηλαδη τα τελευταια 25 χρονια ο Ολυμπιακος ειχε μονο 3 επιτυχημενες χρονιες,αυτο μου λετε;;;;;;;;;;;δε συμφωνω.........

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
lefpan

 nba
Reactions: 1822
Δημοσιεύσεις: 2249
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 29, 2017 8:31 pm
Τοποθεσία: Πειραιάς
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Ζάρκο, Fast Eddie
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 4

Τρί Μάιος 23, 2023 5:54 pm

Rebedierdos έγραψε:
Τρί Μάιος 23, 2023 5:18 pm
Παρηγοριά στον άρρωστο είναι όλα τα επιτεύγματα χωρίς κούπα.
Φαντάσου και να μην υπάρχουν καν τέτοιου είδους επιτεύγματα στην τελευταία δεκαετία.
Όχι παρηγοριά στον άρρωστο, αλλά κόλλυβα για τον πεθαμένο!

3
3 Εικόνα
I never thought there were corners in time
Till I was told to stand in one
Άβαταρ μέλους
lefpan

 nba
Reactions: 1822
Δημοσιεύσεις: 2249
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 29, 2017 8:31 pm
Τοποθεσία: Πειραιάς
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Ζάρκο, Fast Eddie
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 4

Τρί Μάιος 23, 2023 6:01 pm

Όλες τις απόψεις που λένε πως "ο πρώτος είναι πρώτος και ο δεύτερος είναι τίποτα", "το μόνο που αξίζει είναι η κούπα", "το να φτάσεις στον τελικό και να χάσεις είναι αποτυχία" κλπ. τις θεωρώ οπαδικές και ανάξιες λόγου.
Το ζητούμενο για μένα είναι να καταφέρεις να φτιάξεις μια ομάδα που θα είναι σεβαστή από όλους τους σχετικούς με το άθλημα σε βάθος χρόνου (όχι πυροτέχνημα της μιάς χρονιάς), που να καταφέρνει να συμμετέχει κάθε χρόνο στα playoffs, και από εκεί και πέρα ό,τι ήθελε προκύψει.
Επίσης, να παίζει όμορφο μπάσκετ, να ευχαριστιόμαστε να το βλέπουμε εμείς και να το θαυμάζουν ή ζηλεύουν οι αντίπαλοι.

1
1 Εικόνα
I never thought there were corners in time
Till I was told to stand in one
Phys87

 euroleague
Reactions: 566
Δημοσιεύσεις: 1792
Εγγραφή: Κυρ Ιουν 05, 2022 4:45 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Προειδοποιήσεις: 1

Τρί Μάιος 23, 2023 6:12 pm

lefpan έγραψε:
Τρί Μάιος 23, 2023 6:01 pm
Όλες τις απόψεις που λένε πως "ο πρώτος είναι πρώτος και ο δεύτερος είναι τίποτα", "το μόνο που αξίζει είναι η κούπα", "το να φτάσεις στον τελικό και να χάσεις είναι αποτυχία" κλπ. τις θεωρώ οπαδικές και ανάξιες λόγου.
Το ζητούμενο για μένα είναι να καταφέρεις να φτιάξεις μια ομάδα που θα είναι σεβαστή από όλους τους σχετικούς με το άθλημα σε βάθος χρόνου (όχι πυροτέχνημα της μιάς χρονιάς), που να καταφέρνει να συμμετέχει κάθε χρόνο στα playoffs, και από εκεί και πέρα ό,τι ήθελε προκύψει.
Επίσης, να παίζει όμορφο μπάσκετ, να ευχαριστιόμαστε να το βλέπουμε εμείς και να το θαυμάζουν ή ζηλεύουν οι αντίπαλοι.
Είναι σωστό αυτό που γράφεις αλλά σκέψου λίγο την Μπαρτσα την τελευταια 20ετια. Εμένα μαρεσει πολύ το πλάνο του Μπαρτζώκα αλλά υπάρχει η ανασφάλεια αν θα συνεχίσει να υφίσταται με την φυγή Βεζενκοφ, ή με την πιθανή φυγή Σλούκα ή με το μεγάλωμα του Σλούκα και του Παπανικολάου. Από την μια βλέπω να γράφετε γενικά, ότι ο μπαρτζωκας είναι ο καλύτερος που στο μυαλό μου δείχνει έπαρση, από την άλλη ότι όσα έγιναν την τελευταια διετία χωρίς τίτλο είναι σαν να μην έγιναν, που δείχνει μηδενισμό, η αλήθεια τουλάχιστον σε εμένα είναι κάπου στη μέση. Καλός ο Μπαρτζώκας, όχι όμως ο καλύτερος, και πετυχημένος ο οσφπ παρόλο που δεν πήρε ευρωπαϊκό.

0
Άβαταρ μέλους
lefpan

 nba
Reactions: 1822
Δημοσιεύσεις: 2249
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 29, 2017 8:31 pm
Τοποθεσία: Πειραιάς
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Ζάρκο, Fast Eddie
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 4

Τρί Μάιος 23, 2023 6:25 pm

Phys87 έγραψε:
Τρί Μάιος 23, 2023 6:12 pm
lefpan έγραψε:
Τρί Μάιος 23, 2023 6:01 pm
Όλες τις απόψεις που λένε πως "ο πρώτος είναι πρώτος και ο δεύτερος είναι τίποτα", "το μόνο που αξίζει είναι η κούπα", "το να φτάσεις στον τελικό και να χάσεις είναι αποτυχία" κλπ. τις θεωρώ οπαδικές και ανάξιες λόγου.
Το ζητούμενο για μένα είναι να καταφέρεις να φτιάξεις μια ομάδα που θα είναι σεβαστή από όλους τους σχετικούς με το άθλημα σε βάθος χρόνου (όχι πυροτέχνημα της μιάς χρονιάς), που να καταφέρνει να συμμετέχει κάθε χρόνο στα playoffs, και από εκεί και πέρα ό,τι ήθελε προκύψει.
Επίσης, να παίζει όμορφο μπάσκετ, να ευχαριστιόμαστε να το βλέπουμε εμείς και να το θαυμάζουν ή ζηλεύουν οι αντίπαλοι.
Είναι σωστό αυτό που γράφεις αλλά σκέψου λίγο την Μπαρτσα την τελευταια 20ετια. Εμένα μαρεσει πολύ το πλάνο του Μπαρτζώκα αλλά υπάρχει η ανασφάλεια αν θα συνεχίσει να υφίσταται με την φυγή Βεζενκοφ, ή με την πιθανή φυγή Σλούκα ή με το μεγάλωμα του Σλούκα και του Παπανικολάου. Από την μια βλέπω να γράφετε γενικά, ότι ο μπαρτζωκας είναι ο καλύτερος που στο μυαλό μου δείχνει έπαρση, από την άλλη ότι όσα έγιναν την τελευταια διετία χωρίς τίτλο είναι σαν να μην έγιναν, που δείχνει μηδενισμό, η αλήθεια τουλάχιστον σε εμένα είναι κάπου στη μέση. Καλός ο Μπαρτζώκας, όχι όμως ο καλύτερος, και πετυχημένος ο οσφπ παρόλο που δεν πήρε ευρωπαϊκό.
Το ότι ο Μπαρτζώκας είναι ο καλύτερος στην τελευταία διετία, δεν το λέω εγώ, αλλά οι συνάδελφοί του προπονητές των άλλων ομάδων που τον ψήφισαν.
Το ότι ο Ολυμπιακός είναι η καλύτερη ομάδα και παίζει το πιό ελκυστικό και σύγχρονο μπάσκετ την τελευταία διετία, δεν το λέω εγώ, αλλά το γράφουν όλα τα ευρωπαϊκά μπασκετικά sites στις αναλύσεις τους.
Μέσα σε όλα αυτά, αν παίρναμε και 1 ή 2 κούπες, θα ήταν το ιδανικό.
Δεν πήραμε καμμία, αλλά πήγαμε σε 2 F4 και σε 1 τελικό. Τεράστια επιτυχία, αν σκεφτεί κανείς πώς ήταν η ομάδα πριν από 3-4 χρόνια.

Η πιθανή φυγή Σλούκα ή Βεζένκοφ είναι ένα ενδεχόμενο πάντοτε παρόν. Το έχουν όλες οι ομάδες για τους κομβικούς τους παίκτες. Κάποτε όλοι θα φύγουν ή θα σταματήσουν. Εδώ ξεπεράσαμε το τέλος Σπανούλη και Πρίντεζη φτιάχνοντας μιά ομάδα σε άλλες βάσεις και άλλη φιλοσοφία. Έτσι θα ξεπεράσουμε, όταν έλθει η ώρα, και την όποια φυγή ή το μεγάλωμα βασικών γραναζιών της ομάδας. Έτσι γίνεται πάντα. Τόσοι και τόσοι τεράστιοι παίκτες πέρασαν και έφυγαν και η ομάδα συνεχίζει.

4
4 Εικόνα
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος lefpan την Τρί Μάιος 23, 2023 6:30 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
I never thought there were corners in time
Till I was told to stand in one
Phys87

 euroleague
Reactions: 566
Δημοσιεύσεις: 1792
Εγγραφή: Κυρ Ιουν 05, 2022 4:45 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Προειδοποιήσεις: 1

Τρί Μάιος 23, 2023 6:27 pm

lefpan έγραψε:
Τρί Μάιος 23, 2023 6:25 pm
Phys87 έγραψε:
Τρί Μάιος 23, 2023 6:12 pm


Είναι σωστό αυτό που γράφεις αλλά σκέψου λίγο την Μπαρτσα την τελευταια 20ετια. Εμένα μαρεσει πολύ το πλάνο του Μπαρτζώκα αλλά υπάρχει η ανασφάλεια αν θα συνεχίσει να υφίσταται με την φυγή Βεζενκοφ, ή με την πιθανή φυγή Σλούκα ή με το μεγάλωμα του Σλούκα και του Παπανικολάου. Από την μια βλέπω να γράφετε γενικά, ότι ο μπαρτζωκας είναι ο καλύτερος που στο μυαλό μου δείχνει έπαρση, από την άλλη ότι όσα έγιναν την τελευταια διετία χωρίς τίτλο είναι σαν να μην έγιναν, που δείχνει μηδενισμό, η αλήθεια τουλάχιστον σε εμένα είναι κάπου στη μέση. Καλός ο Μπαρτζώκας, όχι όμως ο καλύτερος, και πετυχημένος ο οσφπ παρόλο που δεν πήρε ευρωπαϊκό.
Το ότι ο Μπαρτζώκας είναι ο καλύτερος στην τελευταία διετία, δεν το λέω εγώ, αλλά οι συνάδελφοί του προπονητές των άλλων ομάδων που τον ψήφισαν.
Το ότι ο Ολυμπιακός είναι η καλύτερη ομάδα και παίζει το πιό ελκυστικό και σύγχρονο μπάσκετ την τελευταία διετία, δεν το λέω εγώ, αλλά το γράφουν όλα τα ευρωπαϊκά μπασκετικά sites στις αναλύσεις τους.
Μέσα σε όλα αυτά, αν παίρναμε και 1 ή 2 κούπες, θα ήταν το ιδανικό.
Δεν πήραμε καμμία, αλλά πήγαμε σε 2 F4 και σε 1 τελικό. Τεράστια επιτυχία, αν σκεφτεί κανείς πώς ήταν η ομάδα πριν από 3-4 χρόνια.
Για την τελευταία διετία δέχομαι για τον Μπαρτζώκα και τον Ολυμπιακό και ας μην πήρε κούπα, για την γενικότερη εικόνα και το μπάσκετ που έπαιξε. αλλά μόνο για την διετία αυστηρά .

0
Άβαταρ μέλους
Rebedierdos

 junior
Reactions: 126
Δημοσιεύσεις: 232
Εγγραφή: Παρ Ιαν 13, 2023 3:53 pm
Τοποθεσία: Belarus
Αγαπημένη θέση: PF
Αγαπημένος παίκτης: Gevin Karner
Αγαπημένη ομάδα: Minnesota-timberwolves
Αγαπημένη ομάδα: LAC
Προειδοποιήσεις: 2

Τρί Μάιος 23, 2023 7:39 pm

lefpan έγραψε:
Τρί Μάιος 23, 2023 5:54 pm
Rebedierdos έγραψε:
Τρί Μάιος 23, 2023 5:18 pm
Παρηγοριά στον άρρωστο είναι όλα τα επιτεύγματα χωρίς κούπα.
Φαντάσου και να μην υπάρχουν καν τέτοιου είδους επιτεύγματα στην τελευταία δεκαετία.
Όχι παρηγοριά στον άρρωστο, αλλά κόλλυβα για τον πεθαμένο!
Θεωρώ αποτυχία οτιδήποτε πέρα από κούπα. Δεν θα χαιρομουν πότε με καλές αποδόσεις σε ρεγκιουλαρ σιζον , καλό μπάσκετ κλπ αν αυτά δεν συνοδευοντουσαν από κούπα. Βέβαια αυτά είναι και τα στάνταρ που έχει ο καθένας για την ομάδα του οκ δεκτό. Το ότι 10 χρόνια είμαι αφανής δεν λέει κάτι και ο ΟΣΦΠ τόσα και παραπάνω ήταν ανύπαρκτος και όμως βελτιώθηκε και ανέβηκε και έπιασε κορυφη . Αν δεν πάρεις όμως δύο τρεις κούπες να φτάσεις τον αιώνιο τώρα , πως θα τον φτάσεις όταν ξεκινήσει να παίρνει αυτός. Γιατί ρόδα είναι και γυρίζει.......

0
Ο πρώτος ειναι πρώτος , ο δεύτερος είναι τίποτα. :sorry:
Άβαταρ μέλους
lefpan

 nba
Reactions: 1822
Δημοσιεύσεις: 2249
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 29, 2017 8:31 pm
Τοποθεσία: Πειραιάς
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Ζάρκο, Fast Eddie
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 4

Τρί Μάιος 23, 2023 7:43 pm

Rebedierdos έγραψε:
Τρί Μάιος 23, 2023 7:39 pm
lefpan έγραψε:
Τρί Μάιος 23, 2023 5:54 pm

Φαντάσου και να μην υπάρχουν καν τέτοιου είδους επιτεύγματα στην τελευταία δεκαετία.
Όχι παρηγοριά στον άρρωστο, αλλά κόλλυβα για τον πεθαμένο!
Θεωρώ αποτυχία οτιδήποτε πέρα από κούπα. Δεν θα χαιρομουν πότε με καλές αποδόσεις σε ρεγκιουλαρ σιζον , καλό μπάσκετ κλπ αν αυτά δεν συνοδευοντουσαν από κούπα. Βέβαια αυτά είναι και τα στάνταρ που έχει ο καθένας για την ομάδα του οκ δεκτό. Το ότι 10 χρόνια είμαι αφανής δεν λέει κάτι και ο ΟΣΦΠ τόσα και παραπάνω ήταν ανύπαρκτος και όμως βελτιώθηκε και ανέβηκε και έπιασε κορυφη . Αν δεν πάρεις όμως δύο τρεις κούπες να φτάσεις τον αιώνιο τώρα , πως θα τον φτάσεις όταν ξεκινήσει να παίρνει αυτός. Γιατί ρόδα είναι και γυρίζει.......
Αν είσαι κάτω από 12, σε δικαιολογώ. Αλλιώς... :banghead: :banghead: :banghead:

1
1 Εικόνα
I never thought there were corners in time
Till I was told to stand in one
Άβαταρ μέλους
berry

allstar
Reactions: 1069
Δημοσιεύσεις: 4265
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 28, 2006 4:56 pm
Τοποθεσία: Πειραιάς
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Magic
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Μάιος 23, 2023 7:43 pm

Σπορτς

Δατς δε φαν οφ ιτ

Αν έχανε το σουτ ο γιουλ ή το έβαζε ο Σλουκ θα είχαμε τελείως διαφορετική κουβέντα

Τι να κανουμε

Δατς δι μπιουτι

1
1 Εικόνα
AO DAFNIS

 a1greece
Reactions: 411
Δημοσιεύσεις: 696
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 01, 2020 3:11 pm
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Μάιος 23, 2023 7:56 pm

Rebedierdos έγραψε:
Τρί Μάιος 23, 2023 5:18 pm
Παρηγοριά στον άρρωστο είναι όλα τα επιτεύγματα χωρίς κούπα.
Αδερφέ το έγραψες μία, δύο, τρεις σου απαντήσαμε κάποιοι με επιχειρήματα και καταλάβαμε ότι διαφωνείς. Σεβαστό. Δεν σημαίνει ότι είναι λάθος η άποψη σου και η δική μου είναι σωστή. Απλά διαφέρουν. Ενδεχομένως να αντιλαμβανόμαστε διαφορετικά το άθλημα ή τα σπορ γενικότερα.

Τι νόημα έχει να γράφεις τα ίδια και τα ίδια που είναι και off topic;

0
Άβαταρ μέλους
golitog7

 euroleague
Reactions: 832
Δημοσιεύσεις: 1520
Εγγραφή: Τρί Απρ 11, 2017 9:18 am
Τοποθεσία: Munich
Αγαπημένη θέση: Bench
Αγαπημένος παίκτης: Spanoulis, Diamantidis
Αγαπημένη ομάδα: BayernMunich
Προειδοποιήσεις: 1

Τετ Μάιος 24, 2023 8:25 am

Κατά τη γνώμη μου υπάρχουν δύο προσεγγίσεις: των ολυμπιακών που ήθελαν την κούπα, είναι απογοητευμένοι που δεν τα καταφέραμε ενώ ήμασταν όντως η καλύτερη ομάδα και χρυσώνουν όντως το χάπι με το σούπερ μπάσκετ και την συμμετοχή στον τελικό. Και των παναθηναικών που ακόμα πιο απογοητευμένοι από την αφάνεια της δικιάς τους ομάδας πατάνε ακριβώς στο κομμάτι των κατακτήσεων για να χρυσώσουν το δικό τους χάπι. Δλδ αν ο Παο έκανε τη χρονιά του Οσφπ φέτος θα έλεγαν ακριβώς τα ίδια που λένε τώρα??
Πρέπει να σταματήσει αυτή η αρρωστίλα ΠΑΟ/ΟΣΦΠ, δεν χρειάζεται να τα αναγάγουμε όλα σ αυτό το δίπολο. Είναι κάποιοι συγκεκριμενοι που το κάνουν αυτό και καλά θα ήταν οι mods να τους κόψουν τον αέρα. Υπάρχουν καφενεία ή άλλα σάιτ που μπορούνε να πάνε να μετρήσουνε τις κούπες. Ας μείνει και ένα σάιτ που θα μιλάμε μόνο για μπάσκετ.

Λοιπόν η ουσία για μένα είναι να μένεις στον αφρό, να έχεις δλδ ομάδα που θα διεκδικεί κάθε χρόνο είσοδο στο φ4. Αν το καταφερουμε αυτό θα έρθουν και οι κατακτήσεις. Ομάδες με pολύ μεγαλύτερο μπάζτετ από μας πηγαίνανε για χρόνια φ4 και φεύγανε με σκυμμένο το κεφάλι μέχρι που κάποια στιγμή το κατάφεραν. Ακόμα και εμείς φάγαμε δύο φορές τα μούτρα μας το 09 και το 10 για να πάρουμε δύο συνεχόμενες το 12 και το 13.

3
3 Εικόνα
fotis vlachopoulos

 euroleague
Reactions: 605
Δημοσιεύσεις: 1331
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 15, 2017 8:47 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Μάιος 24, 2023 11:35 am

Rebedierdos έγραψε:
Τρί Μάιος 23, 2023 5:18 pm
Παρηγοριά στον άρρωστο είναι όλα τα επιτεύγματα χωρίς κούπα.
δηλαδη βρε αδερφε αν του χρονου μετα απο καμποσα χρονια πας φαιναλ φορ αλλα δεν σηκωσεις κουπα θα θεωρησεις την χρονια αποτυχημενη?

0
Άβαταρ μέλους
iron80

 junior
Reactions: 77
Δημοσιεύσεις: 123
Εγγραφή: Τρί Απρ 06, 2010 11:58 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Μάιος 24, 2023 12:27 pm

Rebedierdos έγραψε:
Τρί Μάιος 23, 2023 7:39 pm
lefpan έγραψε:
Τρί Μάιος 23, 2023 5:54 pm

Φαντάσου και να μην υπάρχουν καν τέτοιου είδους επιτεύγματα στην τελευταία δεκαετία.
Όχι παρηγοριά στον άρρωστο, αλλά κόλλυβα για τον πεθαμένο!
Θεωρώ αποτυχία οτιδήποτε πέρα από κούπα. Δεν θα χαιρομουν πότε με καλές αποδόσεις σε ρεγκιουλαρ σιζον , καλό μπάσκετ κλπ αν αυτά δεν συνοδευοντουσαν από κούπα. Βέβαια αυτά είναι και τα στάνταρ που έχει ο καθένας για την ομάδα του οκ δεκτό. Το ότι 10 χρόνια είμαι αφανής δεν λέει κάτι και ο ΟΣΦΠ τόσα και παραπάνω ήταν ανύπαρκτος και όμως βελτιώθηκε και ανέβηκε και έπιασε κορυφη . Αν δεν πάρεις όμως δύο τρεις κούπες να φτάσεις τον αιώνιο τώρα , πως θα τον φτάσεις όταν ξεκινήσει να παίρνει αυτός. Γιατί ρόδα είναι και γυρίζει.......
Με DPG πρόεδρο αυτό είναι το μόνο που δεν πρέπει να σε ανησυχεί, η ρόδα δεν θα γυρίσει ποτέ πάντα θα βρίσκει τον τρόπο να τα γκρεμίζει όλα.
11/11 μέχρι στιγμής χωρίς να έχει καν πλησιάσει τη κούπα, χωρίς καν F4...

2
2 Εικόνα
Απάντηση

Επιστροφή στο “Euroleague season 2022-2023”