Euroleague 2022-23, 23η Αγωνιστική

Συντονιστής: Captains

Άβαταρ μέλους
Quincy

allstar
Reactions: 926
Δημοσιεύσεις: 4734
Εγγραφή: Τετ Μαρ 17, 2010 4:28 pm
Τοποθεσία: Σύρος
Αγαπημένος παίκτης: A. Iverson
Αγαπημένη ομάδα: Milwaukee-Bucks
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Φεβ 04, 2023 12:01 pm

pan24 έγραψε:
Σάβ Φεβ 04, 2023 11:37 am
Αν η Παρτίζαν καταφέρει να μπει 8αδα καλή τύχη σε όποιον από τους πρώτους την αντιμετωπίσει.
Σε ποιότητα θα υστερεί αλλά ποιος θέλει να βρεθεί απέναντι σε ομάδα Ζοτς σε σειρά 5 αγώνων;
Είναι αρκετά επικινδυνη ομάδα γιατί εκτός από Ζοτς έχει γήπεδο που γέρνει και καθόλου πίεση αφού θα χουν ήδη πετύχει τους στόχους τους. Με μπρεικ είναι πιο πιθανο να εξελιχθεί όπως τα Οσφπ-Σιένα ή το οσφπ-ζαλγκιρις, από ότι εξελίχθηκαν σειρές όπως το Μπαρτσα-μπαγερν ή το οσφπ - Μονακό. Που τα φαβορί πήγαν σε γήπεδα εκκλησίες και ξαναπήραν το πλεονέκτημα.

Αν καποια ομάδα κινδυνεύει πιο πολύ από όλες να την πατήσει από αυτή την παρτιζαν, αυτή είναι η Μπαρτσα. Η ρεαλ και ο οσφπ έχουν το μέγεθος και το βάθος σε ολες τις θέσεις για βραχυκυκλωσουν την επίθεση της. Ο Σάρας από την άλλη θα πήγαινε να παίξει σκακι και να νικήσει στις λεπτομέρειες τον γκραντ μετρ του είδους ενώ τακτικά του έκανε την ζωή δύσκολη πέρυσι ο Τρινκερι.

Ακόμα το ότι κάθεται στον πάγκο ο Ζοτς σημαίνει αυτομάτως ότι καμία ομάδα δεν θα την υποτιμήσει, και συχνά τέτοιες εκπλήξεις από κει ξεκινάνε

0
Άβαταρ μέλους
pisto-linas

 a1greece
Reactions: 398
Δημοσιεύσεις: 860
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 14, 2020 12:08 pm
Αγαπημένη θέση: PG, SG
Αγαπημένος παίκτης: mj,d-rose.span,law iv
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Φεβ 04, 2023 12:24 pm

Εντάξει ρε παιδιά όμως και τι να γίνει δηλαδή? Η Μονακό χτίζει από το τρίποντο αλλά είναι φουλ αθλητική και έχει μάκρος..η Εφές έχει παικταραδες,μενταλιτυ και άστρο...η Παρτιζάν έχει ζοτς και καυτή έδρα....έχουμε αποκλείσει 50 ομάδες και εγώ θα ήθελα να πέσω με Ουλμ και Βενέτσια αλλά δε γίνεται είναι σε άλλη διοργάνωση :D

Ευρωλίγκα παίζουμε με τις καλύτερες ομάδες της Ηπείρου όλες έχουν τις χαρες τούς...

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Quincy

allstar
Reactions: 926
Δημοσιεύσεις: 4734
Εγγραφή: Τετ Μαρ 17, 2010 4:28 pm
Τοποθεσία: Σύρος
Αγαπημένος παίκτης: A. Iverson
Αγαπημένη ομάδα: Milwaukee-Bucks
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Φεβ 04, 2023 12:39 pm

pisto-linas έγραψε:
Σάβ Φεβ 04, 2023 12:24 pm
Εντάξει ρε παιδιά όμως και τι να γίνει δηλαδή? Η Μονακό χτίζει από το τρίποντο αλλά είναι φουλ αθλητική και έχει μάκρος..η Εφές έχει παικταραδες,μενταλιτυ και άστρο...η Παρτιζάν έχει ζοτς και καυτή έδρα....έχουμε αποκλείσει 50 ομάδες και εγώ θα ήθελα να πέσω με Ουλμ και Βενέτσια αλλά δε γίνεται είναι σε άλλη διοργάνωση :D

Ευρωλίγκα παίζουμε με τις καλύτερες ομάδες της Ηπείρου όλες έχουν τις χαρες τούς...
Έτσι είναι. Μέχρι τώρα δεν φαίνεται κανένας εύκολος στόχος. Η Μακάμπι και η Βαλένθια φαίνονται οι πιο εύκολες αλλά μάλλον δεν θα μπουν 8αδα. Εγώ Εφές θέλω παντως

0
Άβαταρ μέλους
pisto-linas

 a1greece
Reactions: 398
Δημοσιεύσεις: 860
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 14, 2020 12:08 pm
Αγαπημένη θέση: PG, SG
Αγαπημένος παίκτης: mj,d-rose.span,law iv
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Φεβ 04, 2023 12:46 pm

Quincy έγραψε:
Σάβ Φεβ 04, 2023 12:39 pm
pisto-linas έγραψε:
Σάβ Φεβ 04, 2023 12:24 pm
Εντάξει ρε παιδιά όμως και τι να γίνει δηλαδή? Η Μονακό χτίζει από το τρίποντο αλλά είναι φουλ αθλητική και έχει μάκρος..η Εφές έχει παικταραδες,μενταλιτυ και άστρο...η Παρτιζάν έχει ζοτς και καυτή έδρα....έχουμε αποκλείσει 50 ομάδες και εγώ θα ήθελα να πέσω με Ουλμ και Βενέτσια αλλά δε γίνεται είναι σε άλλη διοργάνωση :D

Ευρωλίγκα παίζουμε με τις καλύτερες ομάδες της Ηπείρου όλες έχουν τις χαρες τούς...
Έτσι είναι. Μέχρι τώρα δεν φαίνεται κανένας εύκολος στόχος. Η Μακάμπι και η Βαλένθια φαίνονται οι πιο εύκολες αλλά μάλλον δεν θα μπουν 8αδα. Εγώ Εφές θέλω παντως
Κάτσε να δούμε αν θα μπει πρωτα :hoho:

Είναι πολύ περίεργη ομάδα Κουίνσι...και πλησιάζει και η εποχή που γυρνάνε διακόπτες.Ξερουν πώς να νικανε όταν πρέπει και το άστρο που είπα δε το λέω τυχαία,ο λεβέντης έχει δημιουργησει κάτι σπάνιο και έχει και πολύ ταλέντο για αυτό.Και αυτό για γερασμένη ομάδα που ακούγεται είναι καθαρά στη ρακέτα και όχι στη περιφέρεια..σχεδόν όλοι είναι στα πραιμ τούς ακόμα..

0
Άβαταρ μέλους
Quincy

allstar
Reactions: 926
Δημοσιεύσεις: 4734
Εγγραφή: Τετ Μαρ 17, 2010 4:28 pm
Τοποθεσία: Σύρος
Αγαπημένος παίκτης: A. Iverson
Αγαπημένη ομάδα: Milwaukee-Bucks
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Φεβ 04, 2023 1:06 pm

pisto-linas έγραψε:
Σάβ Φεβ 04, 2023 12:46 pm
Quincy έγραψε:
Σάβ Φεβ 04, 2023 12:39 pm


Έτσι είναι. Μέχρι τώρα δεν φαίνεται κανένας εύκολος στόχος. Η Μακάμπι και η Βαλένθια φαίνονται οι πιο εύκολες αλλά μάλλον δεν θα μπουν 8αδα. Εγώ Εφές θέλω παντως
Κάτσε να δούμε αν θα μπει πρωτα :hoho:

Είναι πολύ περίεργη ομάδα Κουίνσι...και πλησιάζει και η εποχή που γυρνάνε διακόπτες.Ξερουν πώς να νικανε όταν πρέπει και το άστρο που είπα δε το λέω τυχαία,ο λεβέντης έχει δημιουργησει κάτι σπάνιο και έχει και πολύ ταλέντο για αυτό.Και αυτό για γερασμένη ομάδα που ακούγεται είναι καθαρά στη ρακέτα και όχι στη περιφέρεια..σχεδόν όλοι είναι στα πραιμ τούς ακόμα..
Επειδή ακριβώς δεν πιστεύω σε διακόπτες θέλω την Εφές.

Θεωρω πολύ "επικίνδυνες" τις τακτικές του στυλ "πάμε χαλαρά μέχρι το Φλεβάρη και μετά γυρνάμε στο φουλ τις μηχανές". Πιστεύω ότι το κόστος του να παίζεις τελικούς τον Μάρτιο για 8αδα και μετά την πρόκριση στο ΣΕΦ την Βαρκελώνη ή την Μαδρίτη είναι μεγάλο και δεν αξίζει. Γιατί αυτό που κάνει η Εφές επίτηδες το κάνει, κορόιδευε μέχρι τα Χριστούγεννα. Εσύ αν ήσουν φίλαθλος της Εφές τι θα προτιμούσες; Μπαρτσα/ρεαλ με μειονέκτημα ή Μονακό/φενερ με πλεονέκτημα;

Πιστεύεις ότι είναι τόσο σίγουρος ο Αταμαν ότι" το χει" ένα γκειμ 5 στο ΣΕΦ με 12κ κόσμο; Αν έρθει και το πάρει έτσι μαγκιά του και hats off και σ αυτόν και στην ομαδαρα του. Αλλά όταν ερθει η ώρα θα προσπαθήσει να τον αποφύγει τον Ολυμπιακό, όπως πέρυσι διάλεξε την Αρμάνι και γενικά κάτι τέτοια μαγειρέματα τα συνηθίζει.

Τον Ολυμπιακό τον θεωρώ φαβορί με το πλεονέκτημα απέναντι σε όλους φέτος.

0
assistant77

 nba
Reactions: 1317
Δημοσιεύσεις: 2140
Εγγραφή: Τρί Ιουν 21, 2022 7:42 am
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Isiah Thomas
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 2

Σάβ Φεβ 04, 2023 5:06 pm

pan24 έγραψε:
Σάβ Φεβ 04, 2023 11:37 am
Αν η Παρτίζαν καταφέρει να μπει 8αδα καλή τύχη σε όποιον από τους πρώτους την αντιμετωπίσει.
Σε ποιότητα θα υστερεί αλλά ποιος θέλει να βρεθεί απέναντι σε ομάδα Ζοτς σε σειρά 5 αγώνων;
Δυσκολη ομαδα με μαλλον την καλυτερη εδρα.......αλλα αν ειχα να διαλεξω μεταξυ Παρτιζαν,Μονακο ή Εφες την Παρτιζαν θα διαλεγα......μεταξυ Μακαμπι,Βαλενθια,Μπασκονια,Ζαλγκιρις κτλ μακρια απο Παρτιζαν.......
Τον Ολυμπιακο δεν ξερω ποιος θα διαλεγε..........

0
Απάντηση

Επιστροφή στο “Euroleague season 2022-2023”