Ισπανία

Συντονιστής: Captains

Άβαταρ μέλους
ssoulliss

 champion
Reactions: 3226
Δημοσιεύσεις: 6045
Εγγραφή: Τρί Απρ 19, 2011 7:38 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Φάνης Χριστοδούλου
Αγαπημένη ομάδα: Detroit-Pistons
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Σεπ 11, 2022 12:36 pm

GK_23 έγραψε:
Κυρ Σεπ 11, 2022 12:32 pm
ssoulliss έγραψε:
Κυρ Σεπ 11, 2022 12:21 pm
Η Ισπανία του χρόνου στο Παγκόσμιο θα έχει τους Brown, Rubio, Alocen, Llull, Nunez στην περιφέρεια και τον Abalde, ίσως τον Abrines στα φτερά. Στους ψηλούς θα είναι κομπλέ όπως φέτος συν τον Aldama. Ο Sergio έχει σταματήσει, ενώ δε νομίζω να ξανατεθεί θέμα Mirotic μετά τη χθεσινή εμφάνιση του Brown.

* Δε θα έχει το Scariolo, επίσης.
Πρόσθεσε και τον Claver που έχασε το φετινό Ευρωμπάσκετ λόγω τραυματισμού.

O Rudy επίσης κυνηγάει το ρεκόρ συμμετοχών του Navarro στην εθνική ομάδα (253). Θέλει ακόμα 11 συμμετοχές για να το σπάσει. Πιστεύω ότι δεν θα αποσυρθεί πριν ξεπεράσει τον Navarro σε συμμετοχές.
Για τον Claver είχα διαβάσει ότι αποσύρθηκε, αλλά δεν είμαι σίγουρος να σου πω την αλήθεια. Συμφωνώ για τον Rudy ο οποίος είναι ο πιο συνεπής παίκτης αυτής της φουρνιάς αφού πρέπει να έχει χάσει ελάχιστες διοργανώσεις από το 2004 και μετά. Εχθές δε ήταν συγκλονιστικός.
whoever81 έγραψε:
Κυρ Σεπ 11, 2022 12:35 pm
ssoulliss έγραψε:
Κυρ Σεπ 11, 2022 12:21 pm

* Δε θα έχει το Scariolo, επίσης.
O Scariolo δεν είχε δηλώσει ότι θα παραμείνει μέχρι τους Ολυμπιακούς του 2024;
Νομίζω πως όχι. Βέβαια είχε πει και το 2019 πως αποσύρεται αλλά συνέχισε. Εγώ βλέπω τον Laso να αναλαμβάνει, αν τελικά φύγει.

0
Άβαταρ μέλους
Giwrgos_AEK

 euroleague
Reactions: 549
Δημοσιεύσεις: 1492
Εγγραφή: Παρ Σεπ 16, 2016 9:16 am
Αγαπημένη θέση: PF
Αγαπημένη ομάδα: Aek
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Σεπ 11, 2022 12:37 pm

ssoulliss έγραψε:
Κυρ Σεπ 11, 2022 12:21 pm
Η Ισπανία του χρόνου στο Παγκόσμιο θα έχει τους Brown, Rubio, Alocen, Llull, Nunez στην περιφέρεια και τον Abalde, ίσως τον Abrines στα φτερά. Στους ψηλούς θα είναι κομπλέ όπως φέτος συν τον Aldama. Ο Sergio έχει σταματήσει, ενώ δε νομίζω να ξανατεθεί θέμα Mirotic μετά τη χθεσινή εμφάνιση του Brown.

* Δε θα έχει το Scariolo, επίσης.
o Scariolo εχει συμφωνήσει ως το 2024 σύμφωνα με την ομοσπονδία μπασκετ της Ισπανίας.
Επίσης αν παίξει ο Ρουμπιο ίσως δεν υπαρχει λογος να κληθει ξανα ο Lorenzo brown

3
3 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
ssoulliss

 champion
Reactions: 3226
Δημοσιεύσεις: 6045
Εγγραφή: Τρί Απρ 19, 2011 7:38 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Φάνης Χριστοδούλου
Αγαπημένη ομάδα: Detroit-Pistons
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Σεπ 11, 2022 12:40 pm

Giwrgos_AEK έγραψε:
Κυρ Σεπ 11, 2022 12:37 pm
ssoulliss έγραψε:
Κυρ Σεπ 11, 2022 12:21 pm
Η Ισπανία του χρόνου στο Παγκόσμιο θα έχει τους Brown, Rubio, Alocen, Llull, Nunez στην περιφέρεια και τον Abalde, ίσως τον Abrines στα φτερά. Στους ψηλούς θα είναι κομπλέ όπως φέτος συν τον Aldama. Ο Sergio έχει σταματήσει, ενώ δε νομίζω να ξανατεθεί θέμα Mirotic μετά τη χθεσινή εμφάνιση του Brown.

* Δε θα έχει το Scariolo, επίσης.
o Scariolo εχει συμφωνήσει ως το 2024 σύμφωνα με την ομοσπονδία μπασκετ της Ισπανίας.
Επίσης αν παίξει ο Ρουμπιο ίσως δεν υπαρχει λογος να κληθει ξανα ο Lorenzo brown
Άρα Scariolo και τα μυαλά στα κάγκελα!!! :D Ο Rubio φέτος είχε πολύ σοβαρό τραυματισμό, είναι στα 32 του χρόνου 33 και νομίζω ότι και εκείνος θα ήθελε έναν παίκτη σαν τον Brown δίπλα του. Με τον Mirotic νομίζω ότι υπάρχει πρόβλημα από την πλευρά του παίκτη, που μάλλον δε θέλει να αγωνιστεί ξανά.

*Σωστός ο φίλος ο Giwrgos_AEK!



2
2 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Giwrgos_AEK

 euroleague
Reactions: 549
Δημοσιεύσεις: 1492
Εγγραφή: Παρ Σεπ 16, 2016 9:16 am
Αγαπημένη θέση: PF
Αγαπημένη ομάδα: Aek
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Σεπ 14, 2022 8:06 am

Έπεσα μέσα ως τώρα στη πρόβλεψή μου οτι ταβάνι είναι η 4αδα για την Ισπανία :)

0
Απάντηση

Επιστροφή στο “Εurobasket 2022”