Phoenix Suns

Συντονιστής: Captains

Άβαταρ μέλους
ggr

allstar
Reactions: 1124
Δημοσιεύσεις: 3004
Εγγραφή: Τετ Φεβ 23, 2011 1:57 pm
Τοποθεσία: Φθιώτιδα
Αγαπημένη θέση: SF, PF
Αγαπημένος παίκτης: Φ.Χριστοδούλου, Ν. Γκάλης
Αγαπημένη ομάδα: Panionios
Αγαπημένη ομάδα: Πανιώνιος
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Μαρ 28, 2022 6:41 pm

Πέρσι είχαν θέμα στο μαρκάρισμα του Γιάννη αλλά φέτος έχουν αναβαθμιστεί στη γραμμή των ψηλών με τους Mcgee και Biyombo. Πιστεύω ότι σε μια σειρά αγώνων είναι δύσκολο να νικηθούν από κάποια ομάδα. Η Φιλαδέλφεια τους ζόρισε χτες μιας και μπορεί να χτυπήσει από μέσα κι έξω (Embiiid-Harden), ίσως και η Βοστόνη να τους δυσκολέψει παραπάνω λόγω της αμυντικής πίεσης που ασκεί και επειδή θα πιέσει την περιφερειακή τους άμυνα με τους Brown-Tatum. Το Μαϊάμι και το Μιλγουόκι ίσως τους ζορίσουν λιγότερο, επειδή οι αλλαγές που έκαναν στο ρόστερ αποσκοπούσαν στο να καλύψουν τα μειονεκτήματα που έδειξαν οι περσινοί τελικοί. Χτίστηκαν για τους Μπακς με λίγα λόγια. Υπάρχει και ο παράγων Brooklyn αλλά δεν ξέρω αν θα καταφέρουν να καλύψουν τις αδυναμίες τους.

2
2 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
No Center-No Party

senior
Reactions: 191
Δημοσιεύσεις: 362
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 09, 2020 8:59 am
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: 3D-Larry-Kukoc
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Μαρ 28, 2022 7:08 pm

ggr έγραψε:
Δευ Μαρ 28, 2022 6:41 pm
Πέρσι είχαν θέμα στο μαρκάρισμα του Γιάννη αλλά φέτος έχουν αναβαθμιστεί στη γραμμή των ψηλών με τους Mcgee και Biyombo. Πιστεύω ότι σε μια σειρά αγώνων είναι δύσκολο να νικηθούν από κάποια ομάδα. Η Φιλαδέλφεια τους ζόρισε χτες μιας και μπορεί να χτυπήσει από μέσα κι έξω (Embiiid-Harden), ίσως και η Βοστόνη να τους δυσκολέψει παραπάνω λόγω της αμυντικής πίεσης που ασκεί και επειδή θα πιέσει την περιφερειακή τους άμυνα με τους Brown-Tatum. Το Μαϊάμι και το Μιλγουόκι ίσως τους ζορίσουν λιγότερο, επειδή οι αλλαγές που έκαναν στο ρόστερ αποσκοπούσαν στο να καλύψουν τα μειονεκτήματα που έδειξαν οι περσινοί τελικοί. Χτίστηκαν για τους Μπακς με λίγα λόγια. Υπάρχει και ο παράγων Brooklyn αλλά δεν ξέρω αν θα καταφέρουν να καλύψουν τις αδυναμίες τους.
Εξαιρετική ομάδα,για μένα είναι το μεγάλο φαβορί για το πρωτάθλημα αν δεν έχει τραυματισμούς.
Δεν πιστεύω ότι υπάρχει ομάδα στην Ανατολή να τους κερδίσει σε σειρά αγώνων.

0
Εγώ καλά σου τα'λεγα και τ'ακουγες παράλογα!
Άβαταρ μέλους
ssoulliss

 champion
Reactions: 3221
Δημοσιεύσεις: 6041
Εγγραφή: Τρί Απρ 19, 2011 7:38 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Φάνης Χριστοδούλου
Αγαπημένη ομάδα: Detroit-Pistons
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Μαρ 29, 2022 3:20 pm

Δεν νομίζω πως υπάρχει άλλη ομάδα στο NBA που να έχει παίξει διαχρονικά καλό μπάσκετ και να είναι άτιτλη. Τη δεκαετία του '80 πριν πάει ο Barkley, υπήρχαν οι Lakers, όταν πήγε ο Barkley υπήρχε ο Jordan, μετά επί Nash-Amare υπήρχαν οι Kobe-Duncan και πέρυσι ήταν το 1 πόδι του Γιάννη (φαντάστείτε να ήταν και υγιής :P ).

Όσες φορές ήταν φαβορί απέτυχε, τη μια φορά που ήταν αουτσάιντερ το πάλεψε όσο πήγαινε (τη δεκαετία του '70 επί Westphal) αλλά πάλι έχασαν. Οι παραδόσεις είναι για να σπάνε όμως νομίζω πως υπάρχει μέγαλο θέμα εντός του συλλόγου που με κάνει να πιστεύω ότι πρέπει να είναι υγιής αυτοί και νοσοκομείο οι αντίπαλοι τους για να το σηκώσουν :mrgreen: :P .

0
Άβαταρ μέλους
ggr

allstar
Reactions: 1124
Δημοσιεύσεις: 3004
Εγγραφή: Τετ Φεβ 23, 2011 1:57 pm
Τοποθεσία: Φθιώτιδα
Αγαπημένη θέση: SF, PF
Αγαπημένος παίκτης: Φ.Χριστοδούλου, Ν. Γκάλης
Αγαπημένη ομάδα: Panionios
Αγαπημένη ομάδα: Πανιώνιος
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Μαρ 30, 2022 11:55 am

ssoulliss έγραψε:
Τρί Μαρ 29, 2022 3:20 pm
Δεν νομίζω πως υπάρχει άλλη ομάδα στο NBA που να έχει παίξει διαχρονικά καλό μπάσκετ και να είναι άτιτλη. Τη δεκαετία του '80 πριν πάει ο Barkley, υπήρχαν οι Lakers, όταν πήγε ο Barkley υπήρχε ο Jordan, μετά επί Nash-Amare υπήρχαν οι Kobe-Duncan και πέρυσι ήταν το 1 πόδι του Γιάννη (φαντάστείτε να ήταν και υγιής :P ).

Όσες φορές ήταν φαβορί απέτυχε, τη μια φορά που ήταν αουτσάιντερ το πάλεψε όσο πήγαινε (τη δεκαετία του '70 επί Westphal) αλλά πάλι έχασαν. Οι παραδόσεις είναι για να σπάνε όμως νομίζω πως υπάρχει μέγαλο θέμα εντός του συλλόγου που με κάνει να πιστεύω ότι πρέπει να είναι υγιής αυτοί και νοσοκομείο οι αντίπαλοι τους για να το σηκώσουν :mrgreen: :P .
Οι πιο εκκωφαντικές αποτυχίες τους ήταν τη δεκαετία του '90 και δεν αναφέρομαι τόσο στην ήττα από το Σικάγο στους τελικούς του 1993 (θεωρώ ότι θα έχαναν και από τη Νέα Υόρκη), όσο στους αποκλεισμούς του 1994 και του 1995. Είχαν δύο φορές το Χιούστον "στα σχοινιά" και όμως κατάφεραν να χάσουν.

0
Άβαταρ μέλους
ssoulliss

 champion
Reactions: 3221
Δημοσιεύσεις: 6041
Εγγραφή: Τρί Απρ 19, 2011 7:38 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Φάνης Χριστοδούλου
Αγαπημένη ομάδα: Detroit-Pistons
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Μάιος 16, 2022 12:31 pm

ggr έγραψε:
Τετ Μαρ 30, 2022 11:55 am
ssoulliss έγραψε:
Τρί Μαρ 29, 2022 3:20 pm
Δεν νομίζω πως υπάρχει άλλη ομάδα στο NBA που να έχει παίξει διαχρονικά καλό μπάσκετ και να είναι άτιτλη. Τη δεκαετία του '80 πριν πάει ο Barkley, υπήρχαν οι Lakers, όταν πήγε ο Barkley υπήρχε ο Jordan, μετά επί Nash-Amare υπήρχαν οι Kobe-Duncan και πέρυσι ήταν το 1 πόδι του Γιάννη (φαντάστείτε να ήταν και υγιής :P ).

Όσες φορές ήταν φαβορί απέτυχε, τη μια φορά που ήταν αουτσάιντερ το πάλεψε όσο πήγαινε (τη δεκαετία του '70 επί Westphal) αλλά πάλι έχασαν. Οι παραδόσεις είναι για να σπάνε όμως νομίζω πως υπάρχει μέγαλο θέμα εντός του συλλόγου που με κάνει να πιστεύω ότι πρέπει να είναι υγιής αυτοί και νοσοκομείο οι αντίπαλοι τους για να το σηκώσουν :mrgreen: :P .
Οι πιο εκκωφαντικές αποτυχίες τους ήταν τη δεκαετία του '90 και δεν αναφέρομαι τόσο στην ήττα από το Σικάγο στους τελικούς του 1993 (θεωρώ ότι θα έχαναν και από τη Νέα Υόρκη), όσο στους αποκλεισμούς του 1994 και του 1995. Είχαν δύο φορές το Χιούστον "στα σχοινιά" και όμως κατάφεραν να χάσουν.
Η φετεινή είναι η μεγαλύτερη αποτυχία τελικά :) . Χωρίς να θέλω να μπήξω το μαχαίρι πιο βαθυά στους φίλους των Suns, ίσως η παραμονή του Paul να ήταν λάθος. Τα τελευταία χρόνια πάντα σε κάποια σειρά Play-off ξεμένει από δυνάμεις με αποτέλεσμα να γίνεται ο καλύτερος παίκτης των αντιπάλων του. Το συμβόλαιο του είναι μέχρι τα 40 του :shock: , δυστυχώς είναι μεγάλο και μάλλον μη ανταλλάξιμο.

Έαν φύγει ο Ayton θα χρειαστεί νέο αίμα στους ψηλούς, αφού τυπικά δεν θα έχουν κανέναν για το ξεκίνημα της σεζόν (τυπικά μόνο τον τραυματία Saric). Η φετεινή Δύση ήταν μια τεράστια χαμένη ευκαιρία για τους Suns που δεν πολυπιστεύω ότι μπορούν να επαναλάβουν τέτοια χρονιά τα επόμενα χρόνια, χωρίς να προβούν σε κάποια ανταλλαγή.

1
1 Εικόνα
Απάντηση

Επιστροφή στο “2021-2022 Regular Season + Playoffs”