Brooklyn Nets

Συντονιστής: Captains

Άβαταρ μέλους
benchwarmer

Captain
Reactions: 1435
Δημοσιεύσεις: 8150
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 23, 2007 5:50 pm
Αγαπημένη θέση: Bench
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Μαρ 07, 2022 11:48 am

3-17 το τρέχον ρεκόρ για τους Νετς, που έχουν κατρακυλήσει στην 9η θέση της Ανατολής πλέον. Επέστρεψε βέβαια πλέον ο KD, αλλά παρόλο που ατομικά έπαιξε καλά σε αυτά τα 2 ματς, και πάλι δεν ήταν νικηφόρα. Συν τοις άλλοις υπάρχει και το γνωστό θέμα Irving, ενώ και o Simmons είναι άγνωστο πότε θα μπει και πώς θα μπει. Οι υπόλοιπες προσθήκες (Drummond, Curry) είναι μια χαρά και θεωρητικά και ως ατομικά νούμερα όσο παίζουν, αλλά το γενικότερο σύνολο μοιάζει (το λιγότερο) μπερδεμένο.
Αν δεν βρεθεί κάποιο συγκεκριμένο πλάνο σύντομα, τότε οι φετινοί Νετς κινδυνεύουν να αναγράφονται επ' άπειρον στις λίστες των χειρότερων super teams στην ιστορία.

0
Redoctor_33

senior
Reactions: 246
Δημοσιεύσεις: 440
Εγγραφή: Τρί Δεκ 31, 2019 2:15 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Μαρ 27, 2022 11:09 pm

Φανέλα Καϊρι που παίρνουμε; (οικονομικότερα απ'το NBA store ξέρω γω)

0
Άβαταρ μέλους
ssoulliss

 champion
Reactions: 3225
Δημοσιεύσεις: 6043
Εγγραφή: Τρί Απρ 19, 2011 7:38 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Φάνης Χριστοδούλου
Αγαπημένη ομάδα: Detroit-Pistons
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Απρ 01, 2022 2:46 pm

Ωραίο ματσάκι το χθεσινό. Θα αναφερθώ στους Nets που ίσως είναι το ερωτηματικό στην Ανατολή από εδώ και πέρα. Το Irving-Curry μου αρέσει, παρόλο που είναι κοντό δίδυμο, ενώ με τηη "ξεκούραση" που έχει λάβει ο πρώτος σε όλη τη σεζόν δε θα μου κάνει εντύπωση αν πραγματικά κάνει παπάδες στα play-offs.

Ο Brown είναι τιμιότατος παίκτης και χρησιμότατος στον ρόλο του, ενώ ο Drummond για μένα είναι τελειωμένη περίπτωση και κακως δεν παίρνει το χρόνο του ο Claxton (ίσως γίνει αργότερα). Τέλος έχω μια απορία για όποιον γνωρίζει. Ο Griffin νομίζω πως πέρυσι ήταν αξιπρεπέστατος κόντρα στο Γιάννη και ίσως ο μόνος του ρόστερ που μπορεί να σταθεί. Έχει γίνει κάτι με τον Nash; :-?

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
papp7

 euroleague
Reactions: 665
Δημοσιεύσεις: 1292
Εγγραφή: Δευ Φεβ 19, 2018 12:33 am
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: A.I
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Απρ 01, 2022 3:21 pm

Oι Nets τωρα φορμαριζονται ομως τους εχει στοιχησει η ολη ιστορια με τον Ιρβινγκ καθως και τα διαστηματα που ελειπε ο Ντουραντ, εχουν 5 αγωνες που πρεπει να κερδισουν ωστε να εχουν 2 ευκαιριες στο play in. Τωρα με μειονεκτημα εδρας απεναντι (μαλλον) σε Μπακς ή Χιτ ειναι αρκετα δυσκολο εργο, τουλαχιστον θα ειναι τρομερες σειρες.Απο εκει και περα μεγαλο ερωτηματικο ειναι ο Βen, καθως τα περιθωρια λιγοστευουν , κατα ποσο μπορει να βοηθησει , τι ρολο θα εχει κτλ.

1
1 Εικόνα
Μέχρι φέτος
Άβαταρ μέλους
pan24

Moderator
Reactions: 1793
Δημοσιεύσεις: 12017
Εγγραφή: Τετ Ιουν 25, 2014 8:03 am
Αγαπημένη ομάδα: Milwaukee-Bucks
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Απρ 01, 2022 4:02 pm

papp7 έγραψε:
Παρ Απρ 01, 2022 3:21 pm
Oι Nets τωρα φορμαριζονται ομως τους εχει στοιχησει η ολη ιστορια με τον Ιρβινγκ καθως και τα διαστηματα που ελειπε ο Ντουραντ, εχουν 5 αγωνες που πρεπει να κερδισουν ωστε να εχουν 2 ευκαιριες στο play in. Τωρα με μειονεκτημα εδρας απεναντι (μαλλον) σε Μπακς ή Χιτ ειναι αρκετα δυσκολο εργο, τουλαχιστον θα ειναι τρομερες σειρες.Απο εκει και περα μεγαλο ερωτηματικο ειναι ο Βen, καθως τα περιθωρια λιγοστευουν , κατα ποσο μπορει να βοηθησει , τι ρολο θα εχει κτλ.
Για εμένα καλύτερα για αυτούς να μην μπορέσει να παίξει ο Σίμμονς φέτος.

Είναι δεδομένο ότι με αυτόν θα πρέπει να αλλάξει ο τρόπος που παίζουν, διαφορετικοί ρόλοι κλπ και ακόμα και αύριο να γυρίσει δεν έχουν τον χρόνο για να το βρουν.

Από τον πρώτο γύρο θα τους κάτσει πολύ δύσκολος αντίπαλος, δεν τους παίρνει για πειράματα.

4
4 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
mixalisgate7

 champion
Reactions: 1230
Δημοσιεύσεις: 5422
Εγγραφή: Δευ Δεκ 03, 2012 11:08 pm
Αγαπημένος παίκτης: Michael Jordan
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Απρ 26, 2022 5:54 pm

Δυο ωραία κείμενα για τους Νετς.





0
Άβαταρ μέλους
mixalisgate7

 champion
Reactions: 1230
Δημοσιεύσεις: 5422
Εγγραφή: Δευ Δεκ 03, 2012 11:08 pm
Αγαπημένος παίκτης: Michael Jordan
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Μάιος 04, 2022 11:37 pm

Οι Νετς ανακοίνωσαν πως ο Σίμμονς θα κάνει επέμβαση στη μέση.



0
tarp7

allstar
Reactions: 1354
Δημοσιεύσεις: 3519
Εγγραφή: Παρ Δεκ 07, 2018 10:23 am
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Αύγ 23, 2022 6:06 pm

:roofl:

0
Απάντηση

Επιστροφή στο “2021-2022 Regular Season + Playoffs”