New York Knicks

Συντονιστής: Captains

Άβαταρ μέλους
ggr

allstar
Reactions: 1124
Δημοσιεύσεις: 3007
Εγγραφή: Τετ Φεβ 23, 2011 1:57 pm
Τοποθεσία: Φθιώτιδα
Αγαπημένη θέση: SF, PF
Αγαπημένος παίκτης: Φ.Χριστοδούλου, Ν. Γκάλης
Αγαπημένη ομάδα: Panionios
Αγαπημένη ομάδα: Πανιώνιος
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Νοέμ 18, 2021 3:49 pm

Τα πιο πολλά από αυτά που αναφέρω τα έχω ακούσει στο κανάλι Knicks Fans TV που παρακολουθώ στο youtube. Έχεις δίκιο και για τον Barrett, ούτε αυτός παίζει καλά αλλά οι πιο πολλοί θεωρούν ότι ο κακό ξεκινάει από τον Julius. Γενικά, περνούν όλους τους βασικούς από κόσκινο! :D

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
ssoulliss

 champion
Reactions: 3225
Δημοσιεύσεις: 6043
Εγγραφή: Τρί Απρ 19, 2011 7:38 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Φάνης Χριστοδούλου
Αγαπημένη ομάδα: Detroit-Pistons
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Νοέμ 18, 2021 3:51 pm

ggr έγραψε:
Πέμ Νοέμ 18, 2021 3:49 pm
Τα πιο πολλά από αυτά που αναφέρω τα έχω ακούσει στο κανάλι Knicks Fans TV που παρακολουθώ στο youtube. Έχεις δίκιο και για τον Barrett, ούτε αυτός παίζει καλά αλλά οι πιο πολλοί θεωρούν ότι ο κακό ξεκινάει από τον Julius. Γενικά, περνούν όλους τους βασικούς από κόσκινο! :D
Οι "γνωστές" ψύχραιμες φωνές των Knicks :D :P Είναι δύσκολη ομάδα, δύσκολη πόλη με πολύ απαιτητικό κοινό.

0
Άβαταρ μέλους
ggr

allstar
Reactions: 1124
Δημοσιεύσεις: 3007
Εγγραφή: Τετ Φεβ 23, 2011 1:57 pm
Τοποθεσία: Φθιώτιδα
Αγαπημένη θέση: SF, PF
Αγαπημένος παίκτης: Φ.Χριστοδούλου, Ν. Γκάλης
Αγαπημένη ομάδα: Panionios
Αγαπημένη ομάδα: Πανιώνιος
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Νοέμ 18, 2021 4:49 pm

Θα σου φανεί περίεργο αλλά είναι ψύχραιμοι. Δεν ακούω υπερβολές αλλά προσπαθούν να είναι αντικειμενικοί και εστιάζουν στα προβλήματα της ομάδας. Είναι απαιτητικό το κοινό της Νέας Υόρκης αλλά είναι και πολύ μπασκετικό.

0
Άβαταρ μέλους
ggr

allstar
Reactions: 1124
Δημοσιεύσεις: 3007
Εγγραφή: Τετ Φεβ 23, 2011 1:57 pm
Τοποθεσία: Φθιώτιδα
Αγαπημένη θέση: SF, PF
Αγαπημένος παίκτης: Φ.Χριστοδούλου, Ν. Γκάλης
Αγαπημένη ομάδα: Panionios
Αγαπημένη ομάδα: Πανιώνιος
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Νοέμ 27, 2021 5:30 pm

η συντριβή από το Φοίνιξ έδειξε πόσο μακριά είναι η Νέα Υόρκη από τις ομάδες της κορυφής. Οι καλοκαιρινές προσθήκες δεν έχουν αποδώσει τα αναμενόμενα και γενικά η ομάδα ψάχνεται ακόμη. Θεωρώ όμως πως έχει επηρεαστεί και από την άνοδο των αντιπάλων. Η φετινή ανατολή είναι πιο ανταγωνιστική από την περσινή, οπότε δεν θα μου κάνει εντύπωση αν τερματίσουν στις θέσεις 6-8. Μάλλον οι δυνατότητες του συγκεκριμένου συνόλου δεν είναι για κάτι παραπάνω.

2
2 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
mixalisgate7

 champion
Reactions: 1230
Δημοσιεύσεις: 5422
Εγγραφή: Δευ Δεκ 03, 2012 11:08 pm
Αγαπημένος παίκτης: Michael Jordan
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Νοέμ 29, 2021 5:57 pm

Ο Kemba Walker δεν θα είναι στο rotation.



0
Άβαταρ μέλους
ggr

allstar
Reactions: 1124
Δημοσιεύσεις: 3007
Εγγραφή: Τετ Φεβ 23, 2011 1:57 pm
Τοποθεσία: Φθιώτιδα
Αγαπημένη θέση: SF, PF
Αγαπημένος παίκτης: Φ.Χριστοδούλου, Ν. Γκάλης
Αγαπημένη ομάδα: Panionios
Αγαπημένη ομάδα: Πανιώνιος
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Νοέμ 29, 2021 7:21 pm

Αναμενόμενο.

0
Άβαταρ μέλους
ssoulliss

 champion
Reactions: 3225
Δημοσιεύσεις: 6043
Εγγραφή: Τρί Απρ 19, 2011 7:38 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Φάνης Χριστοδούλου
Αγαπημένη ομάδα: Detroit-Pistons
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Δεκ 01, 2021 4:11 pm

Είδα χθες το ματσάκι, ψυχωμένη η ομάδα των Knicks με έναν πολύ καλό Randle και ίσως με καλύτερους ρόλους με τον Barrett παρών-απώντα ουσιαστικά.

Ό, τι "ασπιρίνη" και να πάρει ο Thibodeau όση ψυχή και να βγάζουν στο παρκέ, όση άμυνα και να παίζουν, αν ο Barrett είναι μέτριος το ταβάνι τους είναι το play-in στην καλύτερη ο πρώτος γύρος των play-offs. Πάλι καλά που ο Walker έχει καλή φήμη (δεν είναι ανακατώστρας) αλλιώς θα είχαν γίνει ήδη "ωραία ατμόσφαιρα".

* Είχαν λαό στο εκτός έδρας, νομίζω πως έκαναν περισσότερη φασαρία από τους γηπεδούχους :mrgreen: .

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
ggr

allstar
Reactions: 1124
Δημοσιεύσεις: 3007
Εγγραφή: Τετ Φεβ 23, 2011 1:57 pm
Τοποθεσία: Φθιώτιδα
Αγαπημένη θέση: SF, PF
Αγαπημένος παίκτης: Φ.Χριστοδούλου, Ν. Γκάλης
Αγαπημένη ομάδα: Panionios
Αγαπημένη ομάδα: Πανιώνιος
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Δεκ 01, 2021 6:30 pm

ssoulliss έγραψε:
Τετ Δεκ 01, 2021 4:11 pm

* Είχαν λαό στο εκτός έδρας, νομίζω πως έκαναν περισσότερη φασαρία από τους γηπεδούχους :mrgreen: .
Έτσι για να καταλάβουν οι Μπρουκλυναίοι σε ποιους ανήκει η Νέα Υόρκη! :P Στα του ματς τώρα, πιστεύω ότι η ομάδα σιγά σιγά θ' ανέβει, μόλις οριστικοποιηθεί το ροτέισον. Για τον Kemba λυπάμαι πραγματικά. Ήρθε με τόση χαρά στην πόλη καταγωγής του αλλά φαίνεται ότι δεν μπορεί πλέον. Έχασε τα καλά του χρόνια στη Σάρλοτ παλεύοντας μόνος του και όταν πήγε σε ομάδες της προκοπής, ξέμεινε από πόδια.

Υ.Γ. Αυτό το ματς φοβόμουν στο στοίχημα και μου έκαναν τη ζημιά οι δικοί μας! :fire: Έφαγαν κάτι πρωινά "γαλλικά"...

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
ggr

allstar
Reactions: 1124
Δημοσιεύσεις: 3007
Εγγραφή: Τετ Φεβ 23, 2011 1:57 pm
Τοποθεσία: Φθιώτιδα
Αγαπημένη θέση: SF, PF
Αγαπημένος παίκτης: Φ.Χριστοδούλου, Ν. Γκάλης
Αγαπημένη ομάδα: Panionios
Αγαπημένη ομάδα: Πανιώνιος
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Δεκ 11, 2021 11:16 am

Με βάση αυτά που διαβάζω σε αμερικάνικο κανάλι φίλων των Knicks, ξεκίνησε επίσημα η μουρμούρα. Ο Randle δεν είναι στα περσινά επίπεδα, ο Barrett επίσης είναι ασταθής, οι καλοκαιρινές προσθήκες σχεδόν απέτυχαν (ο Kemba εκτός rotation, o Fournier ακόμη προσαρμόζεται), ο Θίμποντο τα ακούει ελαφρώς επειδή δεν βάζει τόσο πολύ τους νεαρούς της ομάδας (συμφωνώ σ' αυτό) και η αμυντική τους εικόνα δεν είναι ίδια με την περσινή. Την προηγούμενη χρονιά οι αντίπαλοι ήξεραν ότι θα βρουν απέναντί τους μια "πεινασμένη" ομάδα, η οποία θα παλέψει το ματς μέχρι τέλους. Φέτος, ξεκινούν χαλαροί, μένουν πίσω στο σκορ και μετά προσπαθούν να βγουν απ' την τρύπα. Η Ανατολή έχει αναβαθμιστεί φέτος και αυτό κάνει το έργο τους ακόμη πιο δύσκολο. Είχαν ξεκινήσει καλά αλλά μετά έπεσαν και δεν μπορούν ακόμη να βρουν σταθερό ρυθμό. Δεν είναι μη αναστρέψιμη η κατάσταση αλλά πρέπει να ξαναβρούν την ταυτότητά τους, η οποία βασίζεται στην άμυνα, και να ηρεμήσουν. Καταλαβαίνω την επιθετική αστάθεια αλλά για την άμυνα δεν υπάρχει δικαιολογία, αφού η ομάδα είναι κατά 90% ίδια με την περσινή, που ήταν μέσα στις 3 καλύτερες άμυνες του πρωταθλήματος.

2
2 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
ssoulliss

 champion
Reactions: 3225
Δημοσιεύσεις: 6043
Εγγραφή: Τρί Απρ 19, 2011 7:38 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Φάνης Χριστοδούλου
Αγαπημένη ομάδα: Detroit-Pistons
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Δεκ 11, 2021 11:32 am

Κάπου διάβαζα για τον Toppin και τη σχετική μουρμούρα που υπάρχει για το χρόνο του, πως εκτός της ταχύτητας του και της αλτικότητας πιθανότατα θα εκτεθεί αν πάρει το ρόλο του βασικού, κοντρα στους βασικούς κυρίως των άλλων ομάδων (π.χ. Γιάννης, Harris, Sabonis Κλπ).

Το basketball-reference τους δίνει άνετα εκτός play-offs και ψιλοαπίθανα ακόμη και για το play-in.

Αυτό που πιστεύω είναι ότι το περυσινό πλασάρισμά ήταν μια φούσκα :sorry:

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
ggr

allstar
Reactions: 1124
Δημοσιεύσεις: 3007
Εγγραφή: Τετ Φεβ 23, 2011 1:57 pm
Τοποθεσία: Φθιώτιδα
Αγαπημένη θέση: SF, PF
Αγαπημένος παίκτης: Φ.Χριστοδούλου, Ν. Γκάλης
Αγαπημένη ομάδα: Panionios
Αγαπημένη ομάδα: Πανιώνιος
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Δεκ 11, 2021 2:38 pm

ssoulliss έγραψε:
Σάβ Δεκ 11, 2021 11:32 am
Κάπου διάβαζα για τον Toppin και τη σχετική μουρμούρα που υπάρχει για το χρόνο του, πως εκτός της ταχύτητας του και της αλτικότητας πιθανότατα θα εκτεθεί αν πάρει το ρόλο του βασικού, κοντρα στους βασικούς κυρίως των άλλων ομάδων (π.χ. Γιάννης, Harris, Sabonis Κλπ).

Το basketball-reference τους δίνει άνετα εκτός play-offs και ψιλοαπίθανα ακόμη και για το play-in.

Αυτό που πιστεύω είναι ότι το περυσινό πλασάρισμά ήταν μια φούσκα :sorry:
Για τον Toppin το πιστεύω κι εγώ ότι δεν είναι για βασικός. Θα μπορούσε να πάρει παραπάνω χρόνο συμμετοχής, όπως και οι Grimes, Sims και ίσως και ο Knox. Κοίτα, δεν πολυασχολούμαι με τα προγνωστικά των site, γιατί πολλές φορές πέφτουν έξω. Ο πραγματικός καθρέφτης είναι το γήπεδο. Με βάση την τωρινή εικόνα, τους έχω για play in με απειροελάχιστες πιθανότητες για οχτάδα. Σίγουρα η περσινή πορεία ήταν μη αναμενόμενη αλλά το ίδιο είναι και η φετινή. Δεν γίνεται να νικούν το Μιλγουόκι, το Σικάγο και την Ατλάντα, να είναι ανταγωνιστικοί απέναντι στο Μπρούκλυν και να χάνουν εύκολα από ομάδες όπως το Τορόντο, το Ορλάντο και το Κλίβελαντ, τις οποίες τις "έχουν" αν παίξουν όπως μπορούν. Βλέπω ότι η Ανατολή είναι ανταγωνιστικότερη φέτος και δύσκολα θα αποκτήσουν πλεονέκτημα στον πρώτο γύρο, αλλά 43-44 νίκες μπορούν να τις κάνουν. Το να μην παίζουν την άμυνα που μπορούν, όταν έχουν μείνει σχεδόν ίδιοι με πέρσι ή να ξεκινούν χαλαροί στα παιχνίδια, το αποδίδω σε λανθασμένη νοοτροπία ή έλλειψη συγκέντρωσης. Εκτός, αν υπάρχει θέμα στα αποδυτήρια και κρύβεται τεχνηέντως. Ούτε την έδρα τους δεν εκμεταλλεύονται όπως πρέπει, η οποία είναι ίσως η πιο "καυτή" του πρωταθλήματος. Ο Θίμποντο έχει κρούσει το καμπανάκι με το παρκάρισμα των βασικών στο 4ο δωδεκάλεπτο κάποιων παιχνιδιών αλλά οι ίδιες συμπεριφορές επαναλαμβάνονται. Η συνέχεια αναμένεται ενδιαφέρουσα...

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
ssoulliss

 champion
Reactions: 3225
Δημοσιεύσεις: 6043
Εγγραφή: Τρί Απρ 19, 2011 7:38 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Φάνης Χριστοδούλου
Αγαπημένη ομάδα: Detroit-Pistons
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Δεκ 11, 2021 4:12 pm

ggr έγραψε:
Σάβ Δεκ 11, 2021 2:38 pm
Για τον Toppin το πιστεύω κι εγώ ότι δεν είναι για βασικός. Θα μπορούσε να πάρει παραπάνω χρόνο συμμετοχής, όπως και οι Grimes, Sims και ίσως και ο Knox. Κοίτα, δεν πολυασχολούμαι με τα προγνωστικά των site, γιατί πολλές φορές πέφτουν έξω. Ο πραγματικός καθρέφτης είναι το γήπεδο. Με βάση την τωρινή εικόνα, τους έχω για play in με απειροελάχιστες πιθανότητες για οχτάδα. Σίγουρα η περσινή πορεία ήταν μη αναμενόμενη αλλά το ίδιο είναι και η φετινή. Δεν γίνεται να νικούν το Μιλγουόκι, το Σικάγο και την Ατλάντα, να είναι ανταγωνιστικοί απέναντι στο Μπρούκλυν και να χάνουν εύκολα από ομάδες όπως το Τορόντο, το Ορλάντο και το Κλίβελαντ, τις οποίες τις "έχουν" αν παίξουν όπως μπορούν. Βλέπω ότι η Ανατολή είναι ανταγωνιστικότερη φέτος και δύσκολα θα αποκτήσουν πλεονέκτημα στον πρώτο γύρο, αλλά 43-44 νίκες μπορούν να τις κάνουν. Το να μην παίζουν την άμυνα που μπορούν, όταν έχουν μείνει σχεδόν ίδιοι με πέρσι ή να ξεκινούν χαλαροί στα παιχνίδια, το αποδίδω σε λανθασμένη νοοτροπία ή έλλειψη συγκέντρωσης. Εκτός, αν υπάρχει θέμα στα αποδυτήρια και κρύβεται τεχνηέντως. Ούτε την έδρα τους δεν εκμεταλλεύονται όπως πρέπει, η οποία είναι ίσως η πιο "καυτή" του πρωταθλήματος. Ο Θίμποντο έχει κρούσει το καμπανάκι με το παρκάρισμα των βασικών στο 4ο δωδεκάλεπτο κάποιων παιχνιδιών αλλά οι ίδιες συμπεριφορές επαναλαμβάνονται. Η συνέχεια αναμένεται ενδιαφέρουσα...
Τα στατιστικά και τα προγνωστικά είναι αρκετές φορές για να γράφουμε εμείς οι υπόλοιποι κάτι έξυπνο :D :P . Κοίτα τους Knicks τους συμπαθείς λίγο παραπάνω και πιθανόν να έχεις δίκιο σε αυτά που γράφεις :) . Όμως:

Πέρυσι αυτή τη χρονική περίοδο οι Hornets, Cavs, Wizards και οι Hawks δεν πήγαιναν καθόλου καλά, οι τελευταίοι ανέβηκαν μόλις απολύθηκε ο προπονητής τους. Πιθανότατα σε φετεινές συνθήκες οι περυσινοί Knicks να ήταν το ίδιο κακοί για αυτό ανέφερα περί φούσκας.

Φέτος έβαλαν δύο καλούς παίκτες στο ρόστερ τους, που όμως ο Walker έχει χάσει κυρίως σε σπιρτάδα ενώ ο Fournier θέλει μια ομάδα να δουλεύει για τα σουτ του, κάτι που φέτος δεν γίνεται. Απλά σουτάρει.

Και έχω και δύο απορίες μήπως ξέρεις κάτι περισσότερο. Με τον Knox τι έχει γίνει; Είναι τόσο χάλια ή μήπως τον τελειώσε ο Thibodeau (ή κάτι άλλο;).

Όλο το ανάθεμα πάει στους παίκτες, που εν μέρει είναι σωστό, ο Thibodeau όλα καλά τα έχει κάνει; Εμένα ποτέ δε μου άρεσε, δεν τον ακυρώνω σαν προπονητή, αλλά αν θυμάμαι καλά πάντα "δείχνει" παίκτες στις ομάδες στις στραβές κάτι που δε μου πολυαρέσει να σου πω την αλήθεια. :)

0
Άβαταρ μέλους
ggr

allstar
Reactions: 1124
Δημοσιεύσεις: 3007
Εγγραφή: Τετ Φεβ 23, 2011 1:57 pm
Τοποθεσία: Φθιώτιδα
Αγαπημένη θέση: SF, PF
Αγαπημένος παίκτης: Φ.Χριστοδούλου, Ν. Γκάλης
Αγαπημένη ομάδα: Panionios
Αγαπημένη ομάδα: Πανιώνιος
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Δεκ 11, 2021 5:26 pm

ssoulliss έγραψε:
Σάβ Δεκ 11, 2021 4:12 pm


Τα στατιστικά και τα προγνωστικά είναι αρκετές φορές για να γράφουμε εμείς οι υπόλοιποι κάτι έξυπνο :D :P . Κοίτα τους Knicks τους συμπαθείς λίγο παραπάνω και πιθανόν να έχεις δίκιο σε αυτά που γράφεις :) . Όμως:

Πέρυσι αυτή τη χρονική περίοδο οι Hornets, Cavs, Wizards και οι Hawks δεν πήγαιναν καθόλου καλά, οι τελευταίοι ανέβηκαν μόλις απολύθηκε ο προπονητής τους. Πιθανότατα σε φετεινές συνθήκες οι περυσινοί Knicks να ήταν το ίδιο κακοί για αυτό ανέφερα περί φούσκας.

Φέτος έβαλαν δύο καλούς παίκτες στο ρόστερ τους, που όμως ο Walker έχει χάσει κυρίως σε σπιρτάδα ενώ ο Fournier θέλει μια ομάδα να δουλεύει για τα σουτ του, κάτι που φέτος δεν γίνεται. Απλά σουτάρει.

Και έχω και δύο απορίες μήπως ξέρεις κάτι περισσότερο. Με τον Knox τι έχει γίνει; Είναι τόσο χάλια ή μήπως τον τελειώσε ο Thibodeau (ή κάτι άλλο;).

Όλο το ανάθεμα πάει στους παίκτες, που εν μέρει είναι σωστό, ο Thibodeau όλα καλά τα έχει κάνει; Εμένα ποτέ δε μου άρεσε, δεν τον ακυρώνω σαν προπονητή, αλλά αν θυμάμαι καλά πάντα "δείχνει" παίκτες στις ομάδες στις στραβές κάτι που δε μου πολυαρέσει να σου πω την αλήθεια. :)
Κοίτα, τους συμπαθώ λίγο παραπάνω από τις άλλες ομάδες (πλην Ντιτρόιτ βέβαια :P ) αλλά όταν τους παρουσίασα ή τώρα που τους "στολίζω" προσπαθώ να είμαι αντικειμενικός, όσο μπορώ τουλάχιστον.
Οι τέσσερις ομάδες που ανέφερες όντως δεν είχαν ξεκινήσει τόσο καλά πέρσι αλλά στο αντίστοιχο χρονικό διάστημα οι Knicks είχαν ρεκόρ 12-15, περίπου όπως φέτος που και οι άλλες ομάδες είναι πιο καλές. Κινούνταν γύρω στο 50% σχεδόν για όλη τη σεζόν και τον Απρίλη έκαναν ένα σερί 9 νικών που τους ανέβασε στο 34-27. Οπότε, αν το δεις καθαρά σαν νούμερα είναι στα περσινά επίπεδα, έστω κι αν έχουν ανέβει οι αντίπαλοι. Το θέμα όμως είναι η εικόνα της ομάδας, αφού η περσινή ήταν πιο συγκροτημένη αμυντικά και ήξερε τι ήθελε στο γήπεδο, Φέτος, ακόμη ψάχνονται.
Δεν είναι μόνο ευθύνη των παιχτών φυσικά. Ο Θίμποντο δεν διαχειρίζεται πάντα σωστά τις αλλαγές και τον σχολιάζουν γι' αυτό. Επιμένει σε παίχτες όταν δεν τραβάνε και άλλες φορές δεν χρησιμοποιεί όσο πρέπει παίχτες που δείχνουν "στη μέρα τους". Προσωπικά τον συμπαθώ από την εποχή στο Σικάγο , αφού ήξερε να παρουσιάζει ανταγωνιστικές ομάδες. Αρνητικά έχει σίγουρα αλλά είναι ο βασικός λόγος που άλλαξε από πέρσι η εικόνα της ομάδας. Δεν ξέρω όμως αν έχει έρθει σε ρήξη με κάποιους παίχτες ή αν απλά δεν έχει βρει ακόμη την κατάλληλη φόρμουλα για να αξιοποιήσει το υπάρχον υλικό.
Ο Knox είναι περίεργη περίπτωση. Δεν είχε την εξέλιξη που περίμεναν αλλά στην παρούσα φάση θα μπορούσε να πάρει κάποιες επιπλέον ευκαιρίες. Δεν έχουν και τίποτα να χάσουν στην τελική. Αν δεν τους κάνει, ας τον ανταλλάξουν.
Και κάτι τελευταίο. Οι Randle και Barrett υποτίθεται ότι δούλεψαν το δεξί τους χέρι στην offseason για να μην είναι τόσο προβλέψιμοι. Εγώ δεν έχω δει καμία διαφορά με πέρσι. Ίδιο στυλ παιχνιδιού έχουν και φέτος, ενώ ο Ραντλ μου θυμίζει τον παίχτη της πρώτης χρονιάς ώρες ώρες.
Ελπίζω να σου έδωσα τις απαντήσεις που ήθελες. :) Και για να ολοκληρωθεί το κράξιμο χρειάζεται και το παρακάτω:



1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
yorgos

 champion
Reactions: 3924
Δημοσιεύσεις: 11017
Εγγραφή: Δευ Οκτ 19, 2009 10:55 pm
Τοποθεσία: Αβάνα
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Στηβ Νας
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Δεκ 12, 2021 9:54 am

Ο Μπάρετ στην άμυνα είναι τουριστική ατραξιόν, απορώ τι κάνει σε ομάδα Τίμπιντο. Στη δε επίθεση τα έχει σπάσει, για μένα το βασικότερο πρόβλημα είναι αυτός, χώρια που παίζει από τα αριστερά μόνο, τρακάροντας με το Ραντλ, που μια φορά που πήγε από τα δεξιά κόντεψε να πάθει διάστρεμμα. Ο Κέμπα στην άμυνα επίσης έμπαζε, αλλά χειρότερος από το Μπάρετ δεν είναι, έκλεβε και καμιά μπάλα, προσέφερε και σε άλλους τομείς.

2
2 Εικόνα
Αρκτικός Κύκλος, Σιβηρία, Ταταρστάν, Βόλγας, Καύκασος κι άλλα κομμάτια της μητέρας Ρωσίας

tinyurl.com/2axatenv
Άβαταρ μέλους
ggr

allstar
Reactions: 1124
Δημοσιεύσεις: 3007
Εγγραφή: Τετ Φεβ 23, 2011 1:57 pm
Τοποθεσία: Φθιώτιδα
Αγαπημένη θέση: SF, PF
Αγαπημένος παίκτης: Φ.Χριστοδούλου, Ν. Γκάλης
Αγαπημένη ομάδα: Panionios
Αγαπημένη ομάδα: Πανιώνιος
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Δεκ 12, 2021 12:53 pm

yorgos έγραψε:
Κυρ Δεκ 12, 2021 9:54 am
Ο Μπάρετ στην άμυνα είναι τουριστική ατραξιόν, απορώ τι κάνει σε ομάδα Τίμπιντο. Στη δε επίθεση τα έχει σπάσει, για μένα το βασικότερο πρόβλημα είναι αυτός, χώρια που παίζει από τα αριστερά μόνο, τρακάροντας με το Ραντλ, που μια φορά που πήγε από τα δεξιά κόντεψε να πάθει διάστρεμμα. Ο Κέμπα στην άμυνα επίσης έμπαζε, αλλά χειρότερος από το Μπάρετ δεν είναι, έκλεβε και καμιά μπάλα, προσέφερε και σε άλλους τομείς.
Οι Randle και Barrett δεν πηγαίνουν δεξιά ούτε στον ύπνο τους. Ούτε και οι σύντροφοι του ΚΚΕ δεν είναι τόσο ταγμένοι στα αριστερά όσο αυτοί. Όσο για τον Kemba, αποδεικνύεται ότι δεν ήταν αυτός το πρόβλημα, αφού δεν έχει διορθωθεί κάτι μετά τον παραγκωνισμό του. Για μένα πρέπει να επιστρέψει στο rotation.

0
Απάντηση

Επιστροφή στο “2021-2022 Regular Season + Playoffs”