Α2 ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΒΟΡΡΑ 2019-20

Συντονιστές: Captains, Hall of Fame, Super Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
shtarkws

Site Admin
Reactions: 259
Δημοσιεύσεις: 4943
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 12, 2010 9:22 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιαν 07, 2020 8:43 am

ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΑΕ ΣΥΚΕΩΝ
ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ
ΑΣ ΑΡΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
ΣΦΚ ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ
ΑΜΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Ν. ΡΥΣΙΟ
ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ
ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ
ΜΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ
ΑΣ ΠΑΝΟΡΑΜΑ
ΑΠΣ ΑΣΠΙΣ 2001 ΞΑΝΘΗΣ
ΜΕΝΤ
ΟΛΥΜΠΙΑ ΓΣ ΛΑΡΙΣΑΣ

0
Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς

Oι κανονισμοί του forum

Οδηγίες για ένα καλό post
Άβαταρ μέλους
shtarkws

Site Admin
Reactions: 259
Δημοσιεύσεις: 4943
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 12, 2010 9:22 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Ιαν 10, 2020 5:20 pm

Σκόρερς και μπόμπερς Α2 Γυναικών

Βόρειος όμιλος.
Με διαφορά στήθους προηγείται η Χαιριστανίδου έναντι της Μαρίνη.- Σταθερά στην κορυφή η Γαϊτάνη Ελευθερία.

ΣΚΟΡΕΡΣ
178 ΧΑΙΡΙΣΤΑΝΙΔΟΥ (ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ)
177 ΜΑΡΙΝΗ (ΑΡΗΣ)
165 ΚΑΖΑΝΤΖΗ Β. (ΑΣ ΠΑΝΟΡΑΜΑ)
155 ΝΑΣΤΟΥ (ΑΡΗΣ)
140 ΓΑΪΤΑΝΗ ΕΛ (ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ)
134 ΚΑΖΑΝΤΖΗ Σ. (ΑΣ ΠΑΝΟΡΑΜΑ)
129 ΓΡΑΨΑ (ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ)
126 ΒΑΣΙΛΕΙΑΔΟΥ (ΗΡΑΚΛΗΣ)
121 ΔΕΛΗΓΙΑΝΝΗ (ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ)
121 ΑΡΤΕΜΙΣΙΟΥ (ΠΙΕΡΙΚΟΣ-ΑΡΧΕΛΑΟΣ)

ΜΠΟΜΠΕΡΣ
28 ΓΑΪΤΑΝΗ ΕΛ (ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ)
25 ΚΑΖΑΝΤΖΗ Β (ΑΣ ΠΑΝΟΡΑΜΑ)
21 ΤΣΑΜΠΟΥΡΗ (ΑΡΗΣ)
19 ΚΑΡΑΤΑΣΙΟΥ (ΠΙΕΡΙΚΟΣ-ΑΡΧΕΛΑΟΣ)
19 ΘΩΜΑ (ΗΡΑΚΛΗΣ)
15 ΝΑΣΤΟΥ (ΑΡΗΣ)
15 ΚΑΛΟΜΙΤΣΙΝΗ (ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΝΕΟΥ ΡΥΣΙΟΥ)
14 ΣΛΟΥΚΑ (ΑΡΗΣ)
13 ΓΡΑΨΑ (ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ)
13 ΠΕΤΡΙΔΟΥ (ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ).

Επιμέλεια : Άλεξ Παπαθανασίου
Αρχείο : Ιωαννίδης Νεκτάριος.

0
Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς

Oι κανονισμοί του forum

Οδηγίες για ένα καλό post
Άβαταρ μέλους
jhantzop

Super Mod
Reactions: 16
Δημοσιεύσεις: 3501
Εγγραφή: Τρί Οκτ 23, 2007 6:35 am
Αγαπημένη θέση: Bench
Αγαπημένος παίκτης: ο έκτος!
Αγαπημένη ομάδα: Charlotte-Hornets
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Ιαν 24, 2020 1:06 pm

Τελευταία αποτελέσματα
ΠΥΛΑΙΑ - ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ 67-51
ΑΡΗΣ - ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ 52-75
ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ - ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ 57-56 (κ.α. 50-50)
ΠΑΝΟΡΑΜΑ - ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΝΕΟΥ ΡΥΣΙΟΥ 40-71
ΗΡΑΚΛΗΣ - ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ 84-33
ΜΕΝΤ - ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ 57-67

ΑΕ Πυλαίας-Απόλλων Καλαμαριάς 67-51
Διαιτητές: Μπαχτσεβανόπουλος-Τζεκάκης Γ.
Δεκάλεπτα: 14-14, 37-29, 53-39, 67-51
ΑΕ Πυλαίας (Λίτσου): Χρυσοστομίδου 7, Αντωνιάδου 19(3), Γράψα 6(1), Λάλου 2, Τζιαμπάζη, Πετρίδου 10(1), Παπαρδέλα 15(2), Δεληγιάννη 8, Κουράτορα, Ρούσου.
Απόλλων Καλαμαριάς (Καρακασίδου): Οικονόμου 13(1), Σένκα, Σιφναίου 5, Ιγγλέζου 8, Μαγνή, Διαμαντίδου 6, Ζηππίδου, Διαμαντοπούλου 12, Καϊμακτσή 7(1), Ιντζέ.

Αρης-Παναθλητικός 52-75
Διαιτητές: Ηλιόπουλος-Κωνής
Δεκάλεπτα: 12-16, 27-34, 36-59, 52-75
Αρης (Συρόπουλος): Καζαμία, Μαρίνη 6, Τσαμπούρη, Νταουντάκη, Στεργάκη, Σλούκα 20(2), Βεντούρα 4, Νάστου 6, Κασαπίδη, Καρβουνιάδου 2, Δροσούνη 12.
Παναθλητικός (Διαβολεμένου-Γιαννάτση): Χαιριστανίδου 16, Σταμπή 3(1), Γιαννοπούλου 16, Μπαξεβάνου 4, Τράντα 4, Σαράντη, Σταματάκη, Μπασσιά 2, Γράψα 7(1), Βαντσιούρη 19(3τρ, 9ρ., 4κλ.), Καραμπατζάκη 4, Σιδηροπούλου.

Πιερικός Αρχέλαος-Ασπίδα Ξάνθης 57-56 (50-50)
Διαιτητές: Κοντογιάννης-Γεωργούλης
Δεκάλεπτα: 15-14, 24-26, 33-40, 50-50(κ.α.), 57-56
Πιερικός Αρχέλαος (Χατζηιωάννου): Καραλή, Τελίδου 13 (1), Κιολέογλου 14 (2), Μάντζου, Ντριστέλλα 1, Γκοτζαμάνη 6, Λάππα 1, Μπαγκλαρίδου, Μπουμπουλέντρα 2, Καρατάσιου 8 (2), Αρτεμισίου 12 (2), Ζαρκανέλα.
Ασπίδα Ξάνθης (Καρά Αχμέτ): Παυλάκη 11, Καραλίδου 9, Τσακίρη 8, Ευθυμίου, Πετρίδου, Αντώνογλου 10, Σουλιώτη 10, Καρακώστα 8.

ΑΣ Πανόραμα-Αναγέννηση Νέου Ρυσίου 40-71
Διαιτητές: Τσαρδούλιας-Κομνηνόπουλος
Δεκάλεπτα: 7-22, 12-39, 23-50, 40-71
ΑΣ Πανόραμα (Μαυρίδης): Καζαντζή Β. 7(1), Αραμπατζή, Νάκη 4, Ριτζαλέου, Καζαντζή Σ. 12, Σιακαβάρα, Αβραμίδου, Δαιμονάκου 7, Βασλαματζή 10(1), Χατζηθεοδώρου.
Αναγέννηση Νέου Ρυσίου (Μύρβαλη): Μπαλλά 8, Κωστανάκη 12(4), Σουλιώτη, Τσαλή 3(1), Καλογρίδου 2, Καλομιτσίνη 16(2), Κανέλλογλου 6, Βατσιτσίδου 11, Παπαδάκη 4, Κουλουμπή 7(1), Τζηρίνη, Γκόγκου.

Ηρακλής-Ολύμπια Λάρισας 84-33
Διαιτητές: Λαζαρίδης-Τσαούση
Δεκάλεπτα: 21-10, 44-19, 62-26, 84-33
Ηρακλής (Λαμπρόπουλος-Κατωπόδη): Τσουμπερλή 19(3), Παπαβασιλείου 4, Τζίκου 11(2), Σακουλάκη 11(3), Λογδανίδου 4, Γιαννούδη 4, Παππά 3(1), Βαλσαμοπούλου 3(1), Μυγδαλιά 2, Πετρίδου 2, Βασιλειάδου 3(1), Θωμά 18(4).
Ολύμπια Λάρισας (Λότφι): Τζέλιου 5(1), Λιάσκου 7, Τέλιου, Μαργαρίτη 3, Καρτσαμάρη 11(1), Κλεισιάρη 7(1), Τσιούρβα.

ΜΕΝΤ-Πανσερραϊκός 57-67
Διαιτητές: Μελανίδης-Λαδάς
Δεκάλεπτα: 16-6, 32-26, 43-48, 57-67
ΜΕΝΤ (Τζιότζιος): Μουμτζή 3, Θώμογλου 10, Φειδά 3(1), Κουλακιώτη 6, Γιαννουσίου 6, Παπαδοπούλου 16(2), Μπουντούκα 13(1), Ψαρέλη, Αβρονιδάκη.
Πανσερραϊκός (Καρατσομπάνης): Χωλοπούλου Σ. 8(2), Γαϊτάνη 16(4), Τσάντα 11(3), Μπακιρτζίδου 8, Θανοπούλου, Πελτέκη 4, Κουτούση 16, Πιτσιάβα 4, Βαρούτη, Δαμιανάκου, Γκέγκα, Βάννα.

Βαθμολογία (σε 13 αγώνες)
ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ 25 (12-1)
ΗΡΑΚΛΗΣ 24 (12-0) *
ΑΡΗΣ 23 (10-3)
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΝΕΟΥ ΡΥΣΙΟΥ 21 (8-5)

ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ 21 (8-5)
ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ 21 (8-5)
ΠΥΛΑΙΑ 20 (7-6)
ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ 17 (4-9)
ΠΑΝΟΡΑΜΑ 17 (4-9)
ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ 16 (3-10)
ΜΕΝΤ 14 (1-12)

ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ 14 (1-12)

* ομάδες με ένα (1) μηδενισμό

Επόμενη αγωνιστική (Κυριακή 26 Ιανουαρίου 2020)
ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ - ΜΕΝΤ
ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ - ΠΥΛΑΙΑ
ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ - ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ
ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ - ΗΡΑΚΛΗΣ
ΠΑΝΟΡΑΜΑ - ΑΡΗΣ
ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ - ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΝΕΟΥ ΡΥΣΙΟΥ

0
Άβαταρ μέλους
jhantzop

Super Mod
Reactions: 16
Δημοσιεύσεις: 3501
Εγγραφή: Τρί Οκτ 23, 2007 6:35 am
Αγαπημένη θέση: Bench
Αγαπημένος παίκτης: ο έκτος!
Αγαπημένη ομάδα: Charlotte-Hornets
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιαν 27, 2020 1:47 pm

Τελευταία αποτελέσματα
ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ - ΜΕΝΤ 55-50
ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ - ΠΥΛΑΙΑ 49-68
ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ - ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ 72-69
ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ - ΗΡΑΚΛΗΣ 77-42
ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ - ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΝΕΟΥ ΡΥΣΙΟΥ 51-36
ΠΑΝΟΡΑΜΑ - ΑΡΗΣ 51-82

Ασπίδα Ξάνθης-ΑΕ Πυλαίας 49-68
Διαιτητές: Γιαννούλης Αν.-Νέδογλου
Δεκάλεπτα: 13-21, 28-33, 37-47, 49-68
Ασπίδα Ξάνθης (Καρά Αχμέτ): Παυλάκη 15(1), Καραλίδου Σ. 4, Ευθυμίου, Τσακίρη 8, Αντώνογλου 4, Πετρίδου, Τασελαρίδου, Μωυσένκο 3, Σουλιώτη 4, Μπίκου, Βαρελτζή 3, Καρακώστα 4.
ΑΕ Πυλαίας (Λίτσου): Χρυσοστομίδου 3, Αντωνιάδου 7(1), Κουράτορα 3(1), Γράψα 16(3), Λάλου 8, Τζιαμπάζη 3(1), Πετρίδου, Παπαρδέλα 12, Δεληγιάννη 14.

Απόλλων Καλαμαριάς-ΜΕΝΤ 55-50
Διαιτητές: Καντερές-Κωνής
Δεκάλεπτα: 10-11, 21-25, 41-39, 55-50
Απόλλων Καλαμαριάς (Καρακασίδου): Σιφναίου 3, Ιγγλέζου 7(1), Παλλάνη 18(4), Καλαντίδου 8, Μαϊδάτση, Ζηππίδου, Διαμαντοπούλου 1, Διαμαντίδου 9, Καϊμακτσή 9(1), Ιντζέ, Φλώρου.
ΜΕΝΤ (Τζιότζιος): Γενναίου 2, Μουμτζή, Θώμογλου 14(2), Φείδα, Κουλακιώτη 6, Γιαννουσίου 7, Παπαδοπούλου 17, Μπουντούκα, Ψαρέλη, Αβρονιδάκη 4.

Ολύμπια Λάρισας-Πιερικός Αρχέλαος 72-69
Διαιτητές: Γιαννούλης Στ.-Τσάλλας
Δεκάλεπτα: 25-12, 34-34, 49-46, 72-69
Ολύμπια Λάρισας (Λότφι): Σολωμού 20(1), Καρτσαμάρη 25(3), Τσιούρβα 4, Μοδέα 4, Κλεισιάρη, Λιάσκου 3, Πατούνη 16(2), Μπαζούκη, Μαργαρίτη, Τέλιου.
Πιερικός Αρχέλαος (Χατζηιωάννου-Ξηρομερίτης): Τελίδου 12(1), Κιολέογλου 14(3), Μάντζιου, Ντριστέλλα 2, Γκοτζαμάνη 3, Λάππα 2, Μπαγκλαρίδου 4, Μπουμπουλέντρα, Καρατάσιου 17(2), Αρτεμισίου 15(1).

Πανσερραϊκός-Αναγέννηση Νέου Ρυσίου 51-36
Διαιτητές: Γεωργούλης- Γιατρόπουλος
Δεκάλεπτα: 14-5, 21-12, 38-21, 51-36
Πανσερραϊκός (Καρατσομπάνης): Χωλοπούλου Σ. 5, Γαϊτάνη 5(1), Τσάντα 1, Μπακιρτζίδου 10, Χωλοπούλου Μ., Θανοπούλου, Πελτέκη 5, Κουτούση 25, Πιτσιάβα, Γκανάτσιου, Μίχου, Βάννα.
Αναγέννηση Νέου Ρυσίου (Μύρβαλη): Μπαλλά 2, Κωστανάκη 7(1), Σουλιώτη, Τσαλή, Καλογρίδου, Καλομιτσίνη 9(1), Κανέλλογλου 2, Βατσιτσίδου 3(1), Παπαδάκη 5, Κουλουμπή 8, Κοκκίνου.

Παναθλητικός-Ηρακλής 77-42
Διαιτητές: Σελεβός-Παπαθανασίου
Δεκάλεπτα: 25-9, 48-20, 67-32, 77-42
Παναθλητικός (Διαβολεμένου-Γιαννάτση): Χαιριστανίδου 14, Σταμπή , Γιαννοπούλου 8, Μπαξεβάνου, Τράντα 16, Σταματάκη 5, Μπατή, Μπασσιά 3, Γράψα 2, Βαντσιούρη 17(3), Καραμπατζάκη 12, Σιδηροπούλου.
Ηρακλής (Λαμπρόπουλος-Κατωπόδη): Τσουμπερλή 4, Παπαβασιλείου 2, Τζίκου 1, Σακουλάκη 1, Λογδανίδου 14(1), Γιαννούδη 2, Μυγδαλιά 7, Βασιλειάδου 9, Θωμά 2.

ΑΣ Πανόραμα-Αρης 51-82
Διαιτητές: Θρασυβουλίδης-Τζεκάκης
Δεκάλεπτα: 17-26, 25-45, 36-67, 51-82
ΑΣ Πανόραμα (Μαυρίδης): Καζαντζή Β. 5(1), Νικολαϊδου 15(1), Αραμπατζή 2, Νάκη 1, Καζαντζή Σ. 3(1), Ριτζαλέου 5(1), Σιακαβάρα 7(1), Αβραμίδου, Δαιμονάκου 5, Βασλαματζή 6, Χατζηθεοδώρου 2.
Αρης (Συρόπουλος): Καζαμία, Μαρίνη 23(2), Παπαϊωάννου 9, Τσαμπούρη 16(4), Στεργάκη 4, Νταουντάκη 3, Νάστου 17(2), Βλάχου 6, Καρβουνιάδου, Δροσούνη 4.

Βαθμολογία (σε 14 αγώνες)
ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ 27 (13-1)
ΗΡΑΚΛΗΣ 25 (12-1) *
ΑΡΗΣ 25 (11-3)
ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ 23 (9-5)

ΠΥΛΑΙΑ 22 (8-6)
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΝΕΟΥ ΡΥΣΙΟΥ 22 (8-6)
ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ 22 (8-6)
ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ 19 (5-9)
ΠΑΝΟΡΑΜΑ 18 (4-10)
ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ 17 (3-11)
ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ 16 (2-12)
ΜΕΝΤ 15 (1-13)


* ομάδες με μηδενισμό

Επόμενη αγωνιστική
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΝΕΟΥ ΡΥΣΙΟΥ - ΑΡΗΣ
ΗΡΑΚΛΗΣ - ΠΑΝΟΡΑΜΑ
ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ - ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ
ΠΥΛΑΙΑ - ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ
ΜΕΝΤ - ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ
ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ - ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ

0
minas gr

 junior
Reactions: 2
Δημοσιεύσεις: 196
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 14, 2010 3:56 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Φεβ 16, 2020 10:32 am

ποσες ομάδες υποβιβάζονται υπάρχουν και play out ?

Ο Παναθλητικός απέδειξε το αναμενόμενο πως είναι με διαφορά η καλύτερη ομάδα του πρωταθλήματος

0
Άβαταρ μέλους
jhantzop

Super Mod
Reactions: 16
Δημοσιεύσεις: 3501
Εγγραφή: Τρί Οκτ 23, 2007 6:35 am
Αγαπημένη θέση: Bench
Αγαπημένος παίκτης: ο έκτος!
Αγαπημένη ομάδα: Charlotte-Hornets
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Φεβ 17, 2020 10:59 am

minas gr έγραψε:
Κυρ Φεβ 16, 2020 10:32 am
ποσες ομάδες υποβιβάζονται υπάρχουν και play out ?

Ο Παναθλητικός απέδειξε το αναμενόμενο πως είναι με διαφορά η καλύτερη ομάδα του πρωταθλήματος
Οι ομάδες στην Α2 είναι 12.

Θα ανέβουν δύο ομάδες στην Α2 και θα γίνουν 14.

Θα ανέβει η 1η ομάδα βορρά στην Α1 και θα γίνουν 13.

Στην καλύτερη περίπτωση δεν θα πέσει καμία ομάδα βορρά από Α1 και θα ανέβει η 2η ομάδα του βορρά από Α2 στην Α1, οπότε δεν θα υποβιβαστεί κανείς...

Στη χειρότερη περίπτωση θα υποβιβαστεί είτε ο ΠΑΟΚ είτε η Λευκάδα και η 2η ομάδα του βορρά δεν θα ανέβει στην Α1, οπότε θα υποβιβαστούν από την Α2 δύο ομάδες.

Το πιθανότερο είναι να μην υποβιβαστεί καμία ομάδα βορρά στην Α2 και να μην ανέβει η 2η ομάδα βορρά στην Α1, οπότε σε αυτήν την περίπτωση μία ομάδα θα αποχαιρετήσει την κατηγορία.

0
Απάντηση

Επιστροφή στο “Α2 Γυναικών”