Euroleague Podcast

Συντονιστής: Captains

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
shtarkws

Site Admin
Reactions: 2584
Δημοσιεύσεις: 7770
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 12, 2010 9:22 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Απρ 25, 2021 7:40 am

Αγαπητά μέλη και φίλοι, απο σήμερα εγκαινιάζουμε την ενότητα podcasts με σκοπό να εμπλουτίσουμε την μπασκετική μας επικοινωνία με περισσότερα θέματα και νέους τρόπους για να απολαμβάνουμε την επικοινωνία μας.

Γραψτε το δικό σας podcast σε ένα απο τα θέματα μας, η σε όποιο επιθυμείτε εσείς πατώντας απλά rec στο κινητό σας και μοιραστείτε το με την κοινότητας μας αλλα και με τους ακολούθους μας στα social media

Περιμένουμε τις δικες συμβουλες και ιδέες γιατι οπως λεμε παντα, αυτος ο χωρος ειναι φτιαγμενος απο εσας, για εσας

Ο χώρος που θα ανεβαινουν τα pods για την Euroleague

0
Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς

Oι κανονισμοί του forum

Οδηγίες για ένα καλό post

https://dragon.mochahosted.com/basketfo ... index.html
Άβαταρ μέλους
shtarkws

Site Admin
Reactions: 2584
Δημοσιεύσεις: 7770
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 12, 2010 9:22 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Μάιος 02, 2021 7:22 pm

Για περάστε, εορταστικό pod στην σκια του οβελία. shtarkws και Yorgos προβλεπουν τα 5α παιχνίδια των play off, ακουστε και πειτε μας τις δικες σας αποψεις και σχολια



1
1 Εικόνα
Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς

Oι κανονισμοί του forum

Οδηγίες για ένα καλό post

https://dragon.mochahosted.com/basketfo ... index.html
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Μάιος 02, 2021 8:53 pm

Ωραίο ήταν το ποντκαστ κι αρκετά αυθόρμητο/ανοργάνωτο :) που έχει τη χάρη του.Σε κάθε περίπτωση κάνατε καλή δουλειά παίδες! :bball: και καλόριζικο.

Αν και τα έχω πει και τώρα τον Απρίλη που τρέχουν τα προημιτελικά αλλά και στην αρχή της σεζ-λονγκ. να τα ξαναπώ εν τάχει.
Πριν αρχίσουν τα ματς περίμενα Έφες με 3-0 άντε 3-1. Μετά το 2-0 περίμενα άνετη νίκη της Έφες και στο τρίτο παιχνίδι. Μετά το τρίτο παιχνίδι περίμενα άνετη νίκη των Τούρκων στο τέταρτο παιχνίδι.
Τώρα είμαι σίγουρος ότι τέρμα η πλάκα. Καθαρίζει η Έφες το πέμπτο κι εμφατικά.
Ο Αταμάν χάθηκε εντελώς στο πνευματικό κομμάτι. Ένα φάουλ από εμένα τον υποστηρικτή του. Θα του βγει σε καλό στον ημιτελικό όμως.

Το ίδιο κι ο Σάρας.
Τον έχει φάει το άγχος του ¨πρέπει¨ απέναντι στη μεγάλη πρόκληση της δεκαετίας. Αν γίνει το τρελό (απειροελάχιστες πιθανότητες δίνω) και δεν περάσει, μπορεί να της προκαλέσει κι αλυσιδωτές αντιδράσεις στον στόχο νούμερο ένα. Την επανα-κατάκτηση του ισπανικού πρωταθλήματος.
Μιλάμε για τρελές φορτούνες. Δεν το βλέπω όμως. Ίσα- ίσα που όπως και στην Έφες, έτσι και στην Μπαρτσελόνα η όλη περιπέτεια απέναντι στην ομάδα του Τσάβι (υποψηφιότητα για κόουτς της χρονιάς με Αταμάν, Τρινκέρι) θα της κάνει καλό στον επερχόμενο ημιτελικό στην Κολωνία.
Τη σειρά την έβλεπα έτσι ακριβώς όπως εξελίσσεται. Να περάσει η Μπαρτσελόνα αλλά πολύ δύσκολα.

Την Αρμάνι την περίμενα με 3-1, άντε 3-2. ΄΄Οπως πήγε το πρώτο ματς και σε συνδυασμό με τον τραυματισμό του Μπαμπ. περίμενα σκούπα της Αρμάνι. Ο Μεσινα έχει το φταίξιμο που δεν μπορεί να επιβάλει τον ρυθμό του και δεν δίνει τα σκήπτρα στον Σέρχι.
Ακλόνητο φαβορί ωστόσο, για το 3-2 κι επικίνδυνη στον ημιτελικό με παίκτες μανούλες σε τέτοια ματς. Χάινς, Ντιλέινι, Τσάτσο και Ντατόμε.

Η σειρά ΤΣΣΚΑ -Φενέρ πήγε επίσης όπως περίμενα, από τη στιγμή που τραυματίστηκε ο Βέσελι και είχαμε μαζεμένα κρούσματα κορωνοϊού. Δεν βλέπω να έχει τύχη η αρκούδα στον ημιτελικό, από την αρχή της σεζ- λονγκ δεν την περίμενα για κάτι παράπανω από αυτό που κάνει φέτος. ΜΑζεμένες μεταγραφάρες αλλά για ομάδα που θα έχει άσσο/προπονητή μες τον αγωνιστκό χώρο, έναν pg που θα εμπλέξει στο παιχνίδι όλους αυτους τους παικταράδες, έναν παίκτη δηλαδή σαν τον ΚΑλάθη, τον Πάνγκος ή τον Σλούκα. Τυχαία η σειρά που του έβαλα. Κι εννοείται τον Καμπάσο που για μένα ήταν μακράν του δεύτερου ότι καλύτερο έπαιζε από το pg την τελευταία διετία. Βγάζω εκτός κουβέντας τους Μίσιτς-Λάρκιν που ενώθηκαν σε ένα ιδιότυπο σχήμα σε κάτι ανάμεσα σε άσσο και δυάρι. Μέχρι να πάνε στην Έφες άσσοι παίζανε. Τώρα παίζουν άσσοι όσο παίζει άσσος και ο Σιμόν. Σαφώς και πρόκειται για πατέντα Αταμάν και μάκαρι να το σηκώσει.

Άβαταρ μέλους
ssoulliss

 champion
Reactions: 3215
Δημοσιεύσεις: 6036
Εγγραφή: Τρί Απρ 19, 2011 7:38 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Φάνης Χριστοδούλου
Αγαπημένη ομάδα: Detroit-Pistons
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Μάιος 03, 2021 1:24 pm

Πολύ σωστα τα είπαν τα παιδιά στο podcast. Ωραία η συζήτηση σας, με ωραίες πάσες και καλό μουσικό χαλάκι. :wink: :)

Στα των πέμπτων παιχνιδιών δεν έχω να προσθέσω κάτι. Λογικά θα περάσουν οι τρεις γηπεδούχοι. Η διαίσθηση μου όμως μου λέει πως η Real θα κάνει την έκπληξη. :secret:

Στα άλλα δύο παιχνίδια διαισθητικά "βλέπω" Barcelona με κόπο και ιδρώτα και Armani ευκολότερα από ότι ίσως περιμένουμε (καμμία σχέση με ότι έχω ψηφίσει :P ). Εκτός και αν πιαστεί κορόϊδο ο Messina.

0
Άβαταρ μέλους
mixalisgate7

 champion
Reactions: 1226
Δημοσιεύσεις: 5416
Εγγραφή: Δευ Δεκ 03, 2012 11:08 pm
Αγαπημένος παίκτης: Michael Jordan
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Μάιος 03, 2021 5:50 pm

Μόλις τελείωσα το επεισόδιο, ωραία ήταν η συζήτηση. Αυτό που με χάλασε εμένα ήταν το μουσικό χαλί, κυρίως στην αρχή ο shtarkws δεν ακουγόταν δυνατά αλλά ευτυχώς στην πορεία διορθώθηκε. Πέθανα με την ατάκα του Γιώργου έχω εντρυφήσει στο κοκορέτσι :lol: :lol:

0
Άβαταρ μέλους
shtarkws

Site Admin
Reactions: 2584
Δημοσιεύσεις: 7770
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 12, 2010 9:22 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιαν 25, 2023 8:11 pm

Αποφασίσαμε με τον Yorgo αλλα και guest εμφανιση J-Kidd να κανουμε ενα podcast για τους λογους που θεωρουμε οτι ουτε ο φετινος Παναθηναικος δικαιωνει τις προσδοκιες, ποια λαθη εγιναν το καλοκαιρι, πως κρινουμε ροστερ, ποιους ξενους θα κρατουσαμε, τον Ελληνικο κορμο, το μελλον του προπονητη και πολλα ακομη, ξεπερνώντας τεχνικές δυσκολίες και εφοδο παιδιων :lol:



5
2 Εικόνα 3 Εικόνα
Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς

Oι κανονισμοί του forum

Οδηγίες για ένα καλό post

https://dragon.mochahosted.com/basketfo ... index.html
Άβαταρ μέλους
SteveNashidis

Captain
Reactions: 2372
Δημοσιεύσεις: 7000
Εγγραφή: Δευ Σεπ 20, 2010 11:36 pm
Τοποθεσία: Arizona
Αγαπημένη θέση: PG
Twitter: https://twitter.com/Nashidis
Αγαπημένος παίκτης: Steve Nash, Devin Booker
Αγαπημένη ομάδα: Phoenix-Suns
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιαν 25, 2023 9:59 pm

Συνομωσία παρά podcast μου ακούγεται αυτό.
Καλή αρχή :wave:

2
2 Εικόνα
🏀Steve Nash. 2× NBA ΜVP (2005, 2006)🏀SSOL- Seven Second or Less Len
Εικόνα Εικόνα Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Μορφή

Moderator
Reactions: 347
Δημοσιεύσεις: 6285
Εγγραφή: Τρί Μαρ 21, 2006 2:36 pm
Τοποθεσία: Αιγάλεω
Αγαπημένη θέση: PG, SG
Αγαπημένος παίκτης: Larry Bird
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Αγαπημένη ομάδα: Boston Celtics
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Ιαν 26, 2023 6:45 am

Μπράβο παιδιά!

0
FIBA sucks!
Άβαταρ μέλους
Quincy

allstar
Reactions: 909
Δημοσιεύσεις: 4708
Εγγραφή: Τετ Μαρ 17, 2010 4:28 pm
Τοποθεσία: Σύρος
Αγαπημένος παίκτης: A. Iverson
Αγαπημένη ομάδα: Milwaukee-Bucks
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Ιαν 26, 2023 10:31 am

Ωραίοι. Καθιέρωσε το :)

0
Άβαταρ μέλους
Conan1982

Moderator
Reactions: 1906
Δημοσιεύσεις: 5206
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 12, 2014 10:43 am
Τοποθεσία: Κρήτη
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Παπαλουκάς, Chris Weber
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Ιαν 27, 2023 6:37 am

Αίσχος, ντροπή πάτε και το ανεβάζετε βραδυάτικα χωρίς προειδοποίηση, και το έχετε κάνει και τόσο καλό που ...αναγκάζομαι να το ακούσω μεσάνυχτα και το πρωί δεν ξυπνούσα να πάω τα παιδιά στο σχολείο κι εμένα στην δουλειά! :dribble: :dribble:
Στα σοβαρά τώρα, πολύ καλή η ροή και η συζήτηση και βγήκε και εδώ στο φόρουμ πρώτα η είδηση ότι ο Jason Kidd θέτει υποψηφιότητα για προπονητής του ΠΑΟ σε περίπτωση που είναι να έρθει ο....Πρίφτης!

2
2 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
j-kidd13

Honorary
Reactions: 887
Δημοσιεύσεις: 11167
Εγγραφή: Παρ Σεπ 07, 2007 11:50 am
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Jordan,Kidd,Kobe,T-mac
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Ιαν 27, 2023 6:45 am

Conan1982 έγραψε:
Παρ Ιαν 27, 2023 6:37 am
Αίσχος, ντροπή πάτε και το ανεβάζετε βραδυάτικα χωρίς προειδοποίηση, και το έχετε κάνει και τόσο καλό που ...αναγκάζομαι να το ακούσω μεσάνυχτα και το πρωί δεν ξυπνούσα να πάω τα παιδιά στο σχολείο κι εμένα στην δουλειά! :dribble: :dribble:
Στα σοβαρά τώρα, πολύ καλή η ροή και η συζήτηση και βγήκε και εδώ στο φόρουμ πρώτα η είδηση ότι ο Jason Kidd θέτει υποψηφιότητα για προπονητής του ΠΑΟ σε περίπτωση που είναι να έρθει ο....Πρίφτης!
Τελικα ποιος πηγε τα παιδια σχολειο?? :lol:

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Conan1982

Moderator
Reactions: 1906
Δημοσιεύσεις: 5206
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 12, 2014 10:43 am
Τοποθεσία: Κρήτη
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Παπαλουκάς, Chris Weber
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Ιαν 27, 2023 8:55 am

j-kidd13 έγραψε:
Παρ Ιαν 27, 2023 6:45 am
Τελικα ποιος πηγε τα παιδια σχολειο?? :lol:
...ξύπνησα! :roofl:

2
2 Εικόνα
Απάντηση

Επιστροφή στο “Basketforum Podcasts”