Αμπελόκηποι ΠΑΟΚ 1996

Συντονιστής: Captains

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
shtarkws

Site Admin
Reactions: 2585
Δημοσιεύσεις: 7770
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 12, 2010 9:22 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Ιαν 05, 2020 10:00 am

Ψάχνοντας στο YouTube έπεσα τυχαία στον εν λόγω αγώνα και δεν ξέρω για ποιο λογο αποφάσισα να τον παρακολουθήσω. Αποτέλεσμα να διασκεδάσω πολυ περισσότερο απο οποιοδήποτε αγώνα που εχω δει εως τώρα στην εφετινή Α1.

Καταρχάς με το που ξεκιναει ο αγωνας σε "χτυπαει" η φωνή του Συριγου (και του καρύδα στο ρεπορτάζ) αλλά και το σημα του mega.

Ο Ολυμπιακός και ο Παναθηναϊκός έχουν στραβοπατησει και ο Παοκ με μια νίκη απέναντι στους Αμπελόκηπους θα ειναι η μονη αήττητη ομάδα του πρωταθλήματος. Αμ δε

Ο Παοκ ξεκίνησε με Ραφιν Μπουντουρη Πρελεβιτς Γκαρετ και τον νεαρό Ρετζια. Καταρχάς μου έκανε εντύπωση οτι ο Κιουμουρτζογλου ξεκίνησε με 2 χειριστές, δηλαδή Μπιυντουρη και Ραφιν. Βασικά ο Ραφιν έχει την μπάλα για πολυ ωρα στα χέρια και παιρνει όλες τις αποφάσεις, ο Πρελεβιτς παίρνει ακριβά και πυροβολει απο το τρίποντο, ο Γκαρετ ποσταρει σποραδικά. Ο Μπουντουρης δεν εχω καταλάβει τι ρόλο εχει στην επιθεση, ο Ρετζιας κάνει απλα την βρώμικη δουλειά.

Οι Αμπελόκηποι ξεκινουν με Φλωρο, Σταματη, Παναγιωταρακο, Ουιλιαμς και Τομκινς. Οι δυο τελευταιοι 2.07 και 2.03 αναλαμβάνουν να καλύψουν την ρακετα. Αν και έχουν χάσει τον Σταυρακοπουλο και τον Καλαφατακη που τους οδήγησαν σε αλλεπάλληλες ανοδους και μια ευκολη παραμονή, οι Αμπελόκηποι με την 3αδα Φλώρου και των 2 αμερικανών ξεκινουν πολυ δυνατο και δείχνουν ότι ο Παοκ δεν θα έχει ευκολο απόγευμα.

Όποιος θέλει μπορεί να παρακολουθησει τον αγώνα και να τον σχολιάσουμε

Τι μου έκανε εντύπωση :
Η παντελή έλλειψη spacing, πολυ καλη απόφαση η αύξηση του χώρου ρακετας

Ποσο αδικουσαν τα 30 δευτερα τους παίκτες, αλλη μια καλη αλλαγή

Ο παλμός και ο ενθουσιασμός στο γήπεδο με παρουσία φιλάθλων και των δυο ομάδων

Οτι δεν ήταν απαραίτητο απο κάποιους παίκτες να παίξουν αμυνα. Ο Πρελεβιτς δεν πρέπει να έπαιξε ούτε μια σε ολο το ματς αλλά ο κοουτς ούτε σκέφτηκε να τον αποσύρει. Το επιθετικό ταλέντο και η προσωπικότητα ήταν περισσότερο πολύτιμη

Το κανονικό στολισμα και δικαίως του Φίλιππα στους διαιτητές οταν εκαναν τραγική λαθη, χωρίς όμως να ασχολούνται τόσο οι ομαδες (η σύγκριση με σήμερα είναι θλιβερή)

Οι Αμπελόκηποι που κατεταγησαν τελευταίοι εκείνη των χρονιά κέρδισαν τον Παοκ που κυνηγούσε το πρωτάθλημα σε ενα κατάμεστο γήπεδο...




https://www.youtube.com/watch?v=JwapNJZs6fA

1
1 Εικόνα
Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς

Oι κανονισμοί του forum

Οδηγίες για ένα καλό post

https://dragon.mochahosted.com/basketfo ... index.html
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Ιαν 05, 2020 11:14 am

Θεϊκό τόπικ άνοιξες!!

Κάποια στιγμή θα δω και το Αμπελοgarden- :smile: Παοκ που ανέβασες. Στα γρήγορα μου έρχεται πάντως το συγκλονιστικό Δάφνη- Ολυμπιακός στην πρεμιέρα της δεύτερης σεζόν του Ζάρκο. Ρέλφορντ, Σμρεκ (τρόμος με το εν γένει παρουσιαστικό του) o "αλητόφατσας" Καραμανώλης και ο ούτε 1.80 Δεμέναγας να μάς κάνουν χωνί (sic).
Από την άλλη ραψωδία Ζάρκο ο τίμιος Χίγκινς που όμως έκανε χώρο να έρθει ο λατρεμένος Μπέρι κι το σούπερ πρόσπεκτ (προ τραυματισμού) Τάρλατς.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Α1 Retro Stories”