Στοιχηματικές ιστορίες

Συντονιστής: Captains

titsokk

 a1greece
Reactions: 175
Δημοσιεύσεις: 744
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 09, 2010 6:01 pm
Προειδοποιήσεις: 1

Τρί Οκτ 20, 2020 6:42 pm

Βλέποντας Μπάρτσα , γιατί την περιμένω στο δελτίο , μου φάνηκε γνωστός ο ψηλός στρουμπουλος κοουτς της Χιπουσκοα.

Γεια σου ρε Μαρσέλο Νικόλα, λάθος εποχή είχες έρθει στην ομάδα

Παιχταρας μεγας

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Οκτ 21, 2020 10:13 pm

titsokk έγραψε:
Τρί Οκτ 20, 2020 6:42 pm
Βλέποντας Μπάρτσα , γιατί την περιμένω στο δελτίο , μου φάνηκε γνωστός ο ψηλός στρουμπουλος κοουτς της Χιπουσκοα.

Γεια σου ρε Μαρσέλο Νικόλα, λάθος εποχή είχες έρθει στην ομάδα

Παιχταρας μεγας
Σήμερα παίξαμε κάτι; Εγώ δεν πρόλαβα. Μπορεί να κέρδιζα- μπορεί να έχανα. Είχα ξεχωρίσει 2 άσσους. Εκείνους της Μπουντούσνοστ και της Ουνικάχα. Τη Μάλαγα θα την πέρναγα γιατί την έκοβα για πάνω από 8 πόντους και τελικά έριξε + 10φεύγα.
Την Μπουντούσνοστ τελευταία στιγμή θα αποφάσιζα. Την είχα ανάμεσα σε 5 και 10. Το πιο πιθανό είναι να την έπαιζα στο +7.5 και να την έχανα. :)

Παρεμπιπτόντως η ομάδα του - όντως, παικταρά- Μαρσέλο Νικόλα, λέγεται Γκιπούθκοα, Γιπούσκοα, και Χιπούθκοα. Ανάλογα ποιος την προφέρει (Βάσκος, Ισπανός, Ανδαλουσιάνος ή Γάλλος- μιας κι εκτείνεται και στο Ιπαράλδε,το Γαλλικό- βόρειο- τμήμα της Χώρας των Βάσκων).
Πάντα όμως ο τόνος στην παραλήγουσα: -πού-.

titsokk

 a1greece
Reactions: 175
Δημοσιεύσεις: 744
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 09, 2010 6:01 pm
Προειδοποιήσεις: 1

Πέμ Οκτ 22, 2020 5:31 am

Χτες πέρασα το +149,5 στο Βιρτους-μονακο, το +7,5 του Αμπρομαιτις στο Μαλαγα-Μπρεσια, τη νίκη της Μπούντουτσνοστ οριακά για -4,5 και χάνω ποιο?
Τον Προμηθέα, είχα παίξει +4,5 στη Ναντέρ και τελικά έχασε με παραπάνω. Υπολόγιζα τη νίκη του Προμηθεαρα αλλά οριακα

0
Άβαταρ μέλους
yorgos

 champion
Reactions: 3924
Δημοσιεύσεις: 11017
Εγγραφή: Δευ Οκτ 19, 2009 10:55 pm
Τοποθεσία: Αβάνα
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Στηβ Νας
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Οκτ 22, 2020 7:24 am

Μου αρέσει ο άσος της Χιμκι σήμερα, αλλά ως safe τύπος προτιμώ το ντουο Χιμκι +6,5 και Ρεάλ +8,5

Επίσης ο Μπαρτελ απόντος του Παπαπέτρου και παρόντων των Ζακ και Μπιγκ Πάπα πιστεύω εύκολα θα κάνει το +11 σε ριμπ, ασ, π. Μάλλον και ο Βεσελι πάνω από τα 24,5 . Δε θα βάλει 15π; Δε θα πάρει 7-8 ρ; Μέχρι και ασίστ δίνει. Αν όχι απέναντι στη δική μας φροντ λαιν, ποτε; Είναι και σε φόρμα ο έρωτας Ντε Κολο και τον ταΐζει συνέχεια.

0
Αρκτικός Κύκλος, Σιβηρία, Ταταρστάν, Βόλγας, Καύκασος κι άλλα κομμάτια της μητέρας Ρωσίας

tinyurl.com/2axatenv
Άβαταρ μέλους
yorgos

 champion
Reactions: 3924
Δημοσιεύσεις: 11017
Εγγραφή: Δευ Οκτ 19, 2009 10:55 pm
Τοποθεσία: Αβάνα
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Στηβ Νας
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Οκτ 22, 2020 8:33 am

yorgos έγραψε:
Πέμ Οκτ 22, 2020 7:24 am
Μου αρέσει ο άσος της Χιμκι σήμερα, αλλά ως safe τύπος προτιμώ το ντουο Χιμκι +8,5 και Ρεάλ +9,5

Επίσης ο Μπαρτελ απόντος του Παπαπέτρου και παρόντων των Ζακ και Μπιγκ Πάπα πιστεύω εύκολα θα κάνει το +9 σε ριμπ, ασ, π. Μάλλον και ο Βεσελι πάνω από τα 22,5 . Δε θα βάλει 15π; Δε θα πάρει 7-8 ρ; Μέχρι και ασίστ δίνει. Αν όχι απέναντι στη δική μας φροντ λαιν, ποτε; Είναι και σε φόρμα ο έρωτας Ντε Κολο και τον ταΐζει συνέχεια.
Tώρα έβαλα τους αριθμούς σωστά

0
Αρκτικός Κύκλος, Σιβηρία, Ταταρστάν, Βόλγας, Καύκασος κι άλλα κομμάτια της μητέρας Ρωσίας

tinyurl.com/2axatenv
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Οκτ 22, 2020 9:54 am

yorgos έγραψε:
Πέμ Οκτ 22, 2020 7:24 am
Μου αρέσει ο άσος της Χιμκι σήμερα, αλλά ως safe τύπος προτιμώ το ντουο Χιμκι +6,5 και Ρεάλ +8,5

Επίσης ο Μπαρτελ απόντος του Παπαπέτρου και παρόντων των Ζακ και Μπιγκ Πάπα πιστεύω εύκολα θα κάνει το +11 σε ριμπ, ασ, π. Μάλλον και ο Βεσελι πάνω από τα 24,5 . Δε θα βάλει 15π; Δε θα πάρει 7-8 ρ; Μέχρι και ασίστ δίνει. Αν όχι απέναντι στη δική μας φροντ λαιν, ποτε; Είναι και σε φόρμα ο έρωτας Ντε Κολο και τον ταΐζει συνέχεια.
Για τους ψηλούς της Φενέρ έχεις απόλυτο δίκιο, αν και για να σου πω την αλήθεια, εγώ δεν βλέπω πως μπορείτε να κοντράρετε τη Φενέρ χωρίς τον ηγέτη σας. Και μια Φενέρ που έρχεται από ήττα-σοκ( που λένε και οι αθλητικές εφημερίδες :D ) στην έδρα της. Λογικά είναι διπλό.

Τη Ρεάλ (του φίλου σου, του Λάπρο :P ) φέτος θα την παίζω μόνο κόντρα, εκτός κάποιων παιχνιδιών στη λίγκα τους. Το αποψινό δεν θα το ακουμπήσω.

Για τη Χίμκι δεν έχω ιδέα, ομολογώ. Όταν ακούω Χίμκι, θυμάμαι το τελευταίο ποστ του Benchwarmer για τη VTB και το παιχνίδι εναντίος της Αστάνα. Κάθησα κι άκουσα τον σπίκερ που μάλλον ήταν σε τσακίρ κέφι ( ένα καλό στοίχημα θα ήταν πόσες βότκες, είχε πιει, 4, 5 ή ΄6; :P ) όπου πέρα από τα καταπληκτικά "σλαμαντάνκα" και " μπασκετμπόλ" πέταγε και κάτι " ώπαααα" . :roofl:

basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Οκτ 22, 2020 10:20 am

Το ξανασκέφτηκα και λέω να το ακουμπήσω το "κλάσσικο". :wink:
Βλέπω και την πρώτη επικράτηση του Καλάθη επί του Καμπάσο εδώ και 2 χρόνια γεμάτα.


Στο Βελιγράδι δεν νομίζω να έχουμε ντέρμπι ενώ στο Κάουνας περιμένω καλή εμφάνιση των εσπεριδοειδών.

titsokk

 a1greece
Reactions: 175
Δημοσιεύσεις: 744
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 09, 2010 6:01 pm
Προειδοποιήσεις: 1

Πέμ Οκτ 22, 2020 11:45 am

basket72 έγραψε:
Πέμ Οκτ 22, 2020 9:54 am
yorgos έγραψε:
Πέμ Οκτ 22, 2020 7:24 am
Μου αρέσει ο άσος της Χιμκι σήμερα, αλλά ως safe τύπος προτιμώ το ντουο Χιμκι +6,5 και Ρεάλ +8,5

Επίσης ο Μπαρτελ απόντος του Παπαπέτρου και παρόντων των Ζακ και Μπιγκ Πάπα πιστεύω εύκολα θα κάνει το +11 σε ριμπ, ασ, π. Μάλλον και ο Βεσελι πάνω από τα 24,5 . Δε θα βάλει 15π; Δε θα πάρει 7-8 ρ; Μέχρι και ασίστ δίνει. Αν όχι απέναντι στη δική μας φροντ λαιν, ποτε; Είναι και σε φόρμα ο έρωτας Ντε Κολο και τον ταΐζει συνέχεια.
Για τους ψηλούς της Φενέρ έχεις απόλυτο δίκιο, αν και για να σου πω την αλήθεια, εγώ δεν βλέπω πως μπορείτε να κοντράρετε τη Φενέρ χωρίς τον ηγέτη σας. Και μια Φενέρ που έρχεται από ήττα-σοκ( που λένε και οι αθλητικές εφημερίδες :D ) στην έδρα της. Λογικά είναι διπλό.

Τη Ρεάλ (του φίλου σου, του Λάπρο :P ) φέτος θα την παίζω μόνο κόντρα, εκτός κάποιων παιχνιδιών στη λίγκα τους. Το αποψινό δεν θα το ακουμπήσω.

Για τη Χίμκι δεν έχω ιδέα, ομολογώ. Όταν ακούω Χίμκι, θυμάμαι το τελευταίο ποστ του Benchwarmer για τη VTB και το παιχνίδι εναντίος της Αστάνα. Κάθησα κι άκουσα τον σπίκερ που μάλλον ήταν σε τσακίρ κέφι ( ένα καλό στοίχημα θα ήταν πόσες βότκες, είχε πιει, 4, 5 ή ΄6; :P ) όπου πέρα από τα καταπληκτικά "σλαμαντάνκα" και " μπασκετμπόλ" πέταγε και κάτι " ώπαααα" . :roofl:
Έχω μιαν περίεργη εσανς-πρεμονισιον ότι δε θα είναι καθόλου εύκολα τα πράγματα για τη Φενέρ απόψε και ειδικά για τον Βεσελι. Ιδωμέν...

0
Fitz

 euroleague
Reactions: 213
Δημοσιεύσεις: 1338
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 27, 2013 10:59 pm
Τοποθεσία: Netherlands
Αγαπημένη ομάδα: Utah-Jazz
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Οκτ 22, 2020 11:53 am

Δυάδα (σημερινά):

Παναθηναϊκός +4,5
CSKA: -2,5

0
Άβαταρ μέλους
yorgos

 champion
Reactions: 3924
Δημοσιεύσεις: 11017
Εγγραφή: Δευ Οκτ 19, 2009 10:55 pm
Τοποθεσία: Αβάνα
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Στηβ Νας
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Οκτ 22, 2020 12:05 pm

Εμένα παίδες ο Παπατζόν με πληρώνει εδώ και χρόνια...

Και σε ευρώ όχι σε γιεν.

Τζον Μπιγκ Πάπα ιν γιου γουί τραστ το πέη δε κίνοχριστ.

1
1 Εικόνα
Αρκτικός Κύκλος, Σιβηρία, Ταταρστάν, Βόλγας, Καύκασος κι άλλα κομμάτια της μητέρας Ρωσίας

tinyurl.com/2axatenv
Fitz

 euroleague
Reactions: 213
Δημοσιεύσεις: 1338
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 27, 2013 10:59 pm
Τοποθεσία: Netherlands
Αγαπημένη ομάδα: Utah-Jazz
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Οκτ 22, 2020 12:19 pm

Ευτυχώς ή δυστυχώς , ίσως φανεί η εταιρία (δε μπορώ να κρίνω αν επιτρέπεται ή όχι, οπότε αν οι mods θεωρήσουν πως κακώς μπαίνει το screenshot, έχει καλώς), αλλά το συγκεκριμένο δε μπορώ παρά να το μοιραστώ στο συγκεκριμένο νήμα.

Ακόμα δεν ξέρω αν πρόκειται για τρολάρισμα ή όχι, αλλά συμβαίνει τουλάχιστον 2 εβδομάδες :D
unnamed (1).jpg
unnamed (1).jpg (37.19 KiB) Προβλήθηκε 6122 φορές


0
titsokk

 a1greece
Reactions: 175
Δημοσιεύσεις: 744
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 09, 2010 6:01 pm
Προειδοποιήσεις: 1

Πέμ Οκτ 22, 2020 12:51 pm

yorgos έγραψε:
Πέμ Οκτ 22, 2020 12:05 pm
Εμένα παίδες ο Παπατζόν με πληρώνει εδώ και χρόνια...

Και σε ευρώ όχι σε γιεν.

Τζον Μπιγκ Πάπα ιν γιου γουί τραστ το πέη δε κίνοχριστ.
αι αμ ολσο καουντινγκ ον μπιγκΠαπα μπατ αι αμ ντεμ ανλακι λειτλι

Σκοτωνω ετσι?

1
1 Εικόνα
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Οκτ 22, 2020 1:37 pm

Βλέπω τους φιλοξενούμενους πιο πολύ σε αυτή την αγωνιστική.
Εκτός του αγώνα στη Βαρκελώνη.

Άβαταρ μέλους
benchwarmer

Captain
Reactions: 1435
Δημοσιεύσεις: 8148
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 23, 2007 5:50 pm
Αγαπημένη θέση: Bench
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Οκτ 22, 2020 1:55 pm

Γενικό σχόλιο χωρίς να σημαίνει κάτι, ούτως ή άλλως και εγώ δεν ξέρω ποιος είναι ο σωστός τρόπος επί του θέματος:

Είναι κρίμα όσα σχόλια αφορούν συγκεκριμένα άλλα τόπικ (πχ αυτό της 5ης αγωνιστικής της Ευρωλίγκας) να "χάνονται" στο γενικό στοιχηματικό τόπικ :/
Ξαναλέω δεν είναι παρατήρηση προς κάποιον, απλά προσπαθήστε και οι ίδιοι όσο γίνεται να "μοιράζετε" το ποστάρισμά σας κάπως :) Εξάλλου, ΔΕΝ απαγορεύεται η αναφορά σε στοίχημα κάπου στο φόρουμ, απλά να μην γίνεται κατάχρηση.. Όπως αντίστοιχα να μην γίνεται κατάχρηση και πιο καθαρά μπασκετικών θεμάτων σε αυτό το τόπικ :P

2
2 Εικόνα
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Οκτ 22, 2020 2:56 pm

Έχεις δίκιο Bench. Το δικό μου ποστ ήταν πιο πολύ για το τόπικ της 5ης αγωνιστικής. Τώρα όμως που ξανάρχισα (για λίγο) με το στοίχημα, το έχω γρουσουζιά να κάνω τοποθετήσεις σε τόπικ που αφορά αγωνιστικές. Όποτε το έχω κάνει, έχω πέσει έξω. Ευτυχώς το έχω κάνει σε φάση που απείχα από το στοίχημα. :mrgreen:

Έχω κι εγώ τα γούρια μου. :roll: Κι εδώ ακόμα, δύσκολα θα πω ότι θα παίξω τα χ,ψ συγκεκριμένα σημεία.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Στοιχηματικές ιστορίες”