Γ' Εθνική 2021/22 - 2ος όμιλος

Συντονιστής: Captains

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Hipster

 nba
Reactions: 1188
Δημοσιεύσεις: 2919
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 20, 2016 11:57 pm
Αγαπημένη θέση: Bench
Αγαπημένη ομάδα: Panionios
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Δεκ 03, 2021 11:53 am

Basketikos111 έγραψε:
Παρ Δεκ 03, 2021 10:28 am
Σχετικά με τη μεταγραφικη περίοδο τα πράγματα ειναι δεδομένα καθώς ολα ειναι συνάρτηση των budgets. Ο Μίλωνας και ο Ίκαρος εχουν το "πορτοφολι" να βγουν στην αγορά το θεμα ειναι οτι και οι 2 δεν έχουν απώλειες για να καλύψουν. Η Δάφνη που με μια δυο προσθήκες μπαίνει φαβορί για ανοδο κατ εμε δεν έχει το πορτοφολι καθώς υπερβαση εχει κανει φέτος και ο πρόεδρος δεν έχει τα οικονομικα δεδομένα αλλων εποχών.

Ίσως ο Τελεθριακός είναι η μονη ομαδα που θα μπορούσε υπο προϋποθέσεις να ξοδεψει αλλα μετα τις προσφατες ηττες μαλλον θα ειναι ξενερωμενοι οι άνθρωποι και δεν θα προβούν σε εξοδα.

Κοινώς, ναι ισως γίνουν κινήσεις αλλα μην περίμενουμε μεταγραφικες βόμβες στον 2ο ομιλο.
Ακουσα πως ο Μιχαλογλου εφυγε απο Ικαρο και μαλλον δεν θα παιξει φετος μπασκετ λογο τραυματισμου. Οποτε ισως χρειαστει και ψηλο ο Ικαρος, εκτος αμα παει με Μαλτεσιο, Αγγελη και Τσαγκαρακη ολη την χρονια σε 4 και 5 (ο Νικολαιδης δεν δειχνει να μπορει να βοηθησει ακομα). Δυσκολο ομως να παει χωρις ασο, σεντερ και προπονητη :roofl:
Ανακοινωσε επισης το Παλαιο Φαληρο τον Γουναρη. Τι ανακοινωσε δηλαδη, αν δεν κανω λαθος ηταν ηδη στην ομαδα σαν Τιμ Μανατζερ ο Γουναρης. Απλη μεταβαση ηταν.

0
Άβαταρ μέλους
kojito

Moderator
Reactions: 1469
Δημοσιεύσεις: 6462
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 20, 2007 8:25 pm
Αγαπημένη θέση: PF
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Δεκ 04, 2021 12:36 pm

Μίλωνας - Πικέρμι 1 Μαχητικό σύνολο το Πικέρμι, αλλά η διαφορά ποιότητας είναι εμφανής έστω κι αν ο Μίλωνας δεν παίζει στο 100% ακόμα.

Δάφνη - ΒΑΟΛ 1 Ώρα να σπάσει το νικηφόρο σερί κάποιου. Ο ΒΑΟΛ είναι η θετική έκπληξη της σεζόν, όμως θα κουβαλάει και την κούραση από το ματς με το Κορωπί, οπότε πάμε για (σχετικά έυκολο) άσσο.

Ίκαρος Καλλιθέας - Παπάδος Γέρας 1 Χωρίς προβλήματα λογικά.

Πορφύρας - Τελεθριακός 1 Ο Τελεθριακός αν χάσει μπλέκει επικίνδυνα πλέον. Πολύ οριακό ματς, θα πάω με έδρα μιας και είναι άγνωστο αν θα κατέβει πλήρης η ομάδα της Εύβοιας και σε τι κατάσταση θα βρίσκονται οι πρόσφατοι απόντες.

ΦΟ Βροντάδου - Κορωπί 2 Υπάρχει κούραση για το Κορωπί, ακόμα η ομάδα ίσως είναι ανέτοιμη λόγω της αποχής, όμως η νίκη είναι μονόδρομος.

0
Άβαταρ μέλους
gspara

Moderator
Reactions: 1104
Δημοσιεύσεις: 11175
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 12, 2012 9:48 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Λεωνιδας Ζουπας
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Δεκ 05, 2021 10:27 pm

Ευκαιρια σημερα να παρακολουθησουμε 2 ματσακια απο την στιγμη που βολευε ωρα και αποσταση.

ΔΑΦΝΗ-ΒΑΟΛ 90-70 (46-32)
Ανετα η Δαφνη δεν δυσκολευτηκε ουτε οταν στο 3ο δεκαλεπτο ο Βουρειος μειωσε στο -7.Με καταιγισμο 3ποντων απο τον Δημητρη Πινη αποκασταθηκε η διαφορα.Πολυ καλος και ο Μελιος.Αθλητικη ομαδα η Χιος με ημιψηλα κορμια αλλα ηθελε τουλαχιστον ακομα ενα ποιοτικο γκαρντ.

ΜΙΛΩΝ-ΠΙΚΕΡΜΙ 93-61 (49-36)
Εκανε το λαθος το Πικερμι να προηγηθει 12-26.Ηταν βεβαια αναμενομενο να μην αντεξει για μεγαλο χρονικο διαστημα,αφου του ελλειπε ξανα ο Δαχρετζης(κοβιντ) και εχει μεινει μονο με Σταθακη-Κουσουλα στα γκαρντ.Φοβεροι Ανεστης-Πετριδης,πολυ καλος ο Κουκουνιας.Ο Κοκκαλης εχει παθει υποτροπη στην θλαση που τον ταλαιπωρουσε και αναμενεται να επιστρεψει απο το νεο ετος.

Στα πιπερατα κους-κους τωρα,εκτος απο τον Μιχαλογλου που μας ενημερωσε ο Hipster οτι αποχωρησε απο Ικαρο,ακουγεται εντονα η φημη και για φλερτ Πεττα με Ερμη Σχηματαριου........

0
Nik9

 
Reactions: 2
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 05, 2021 11:10 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Δεκ 05, 2021 11:14 pm

Φίλε μου.. Οσον αφορα τις φημες.. Σε λαθος Ερμη αναφερεσαι.. Αλλα ετσι και αλλιως ειναι μόνο φημες👍👍👍

0
Basketikos111

 junior
Reactions: 62
Δημοσιεύσεις: 130
Εγγραφή: Τετ Αύγ 04, 2021 11:53 am
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Δεκ 06, 2021 2:54 pm

Γιατι ο Πέττας εφυγε απο τον Μίλωνα θα μαθουμε ποτέ μιας και πιασαμε τις φήμες? Ισχύει ότι δεν γουσταρε που πήγαν Μιλωνα Κόκκαλης Μοτσενίγος? Γενικα ειναι απο τα πολυ καλα παιδιά της πιάτσας ποτε δεν έχει δώσει αφορμή για βεντετιλικια κλπ και απ οτι ξέρω η προηγούμενη χρονιά που διακόπηκε βρηκε Πεττα Μίλωνα να εχουν τις καλυτερες σχέσεις.

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
gspara

Moderator
Reactions: 1104
Δημοσιεύσεις: 11175
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 12, 2012 9:48 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Λεωνιδας Ζουπας
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Δεκ 07, 2021 12:51 pm

Eχει παρακολουθησει κανεις Ικαρο στα 2-3 τελευταια παιχνιδια?Κουκουλας ειναι σε καλη κατασταση?

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
taraboura

 euroleague
Reactions: 263
Δημοσιεύσεις: 1465
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 21, 2009 7:21 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένη ομάδα: Real-Madrid
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Δεκ 07, 2021 10:31 pm

gspara έγραψε:
Τρί Δεκ 07, 2021 12:51 pm
Eχει παρακολουθησει κανεις Ικαρο στα 2-3 τελευταια παιχνιδια?Κουκουλας ειναι σε καλη κατασταση?
Τον Μανώλη Κουκουλά λες? Νόμιζα ότι ηταν συνωνυμία βλέποντας το όνομα στα τελευταία "φύλλα αγώνα". Τώρα τον απέκτησε αντί του Μιχάλογλου που αποχώρησε? Δυστυχώς δεν έχω δει καθόλου Ίκαρο φέτος για να σου πω περισσότερα.

Τελικά ανακοινώθηκε επίσημαότι επιτρέπονται 2 αλλαγές παικτών για κάθε ομάδα συν 1 απόκτηση παίκτη κάτω των 18 ετών. Και ότι θα έχουν συμμετοχή μόνο στο β γύρο των πρωταθλημάτων. Για να δούμε πως θα λειτουργήσει το πείραμα και τι ανακατατάξεις θα φέρει στα ρόστερ αλλά και στη συνέχεια των πρωταθλημάτων, γιατί είναι η πρώτη φορά που βλέπω να εφαρμόζεται κάτι τέτοιο στις εθνικές κατηγορίες πλην α1. Ίσως φανεί με αυτόν τον τρόπο και η δυσαρέσκεια παικτών προς την ομάδα τους (όπου υπάρχει αυτή).....

0
Άβαταρ μέλους
taraboura

 euroleague
Reactions: 263
Δημοσιεύσεις: 1465
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 21, 2009 7:21 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένη ομάδα: Real-Madrid
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Δεκ 07, 2021 10:34 pm

Basketikos111 έγραψε:
Δευ Δεκ 06, 2021 2:54 pm
Γιατι ο Πέττας εφυγε απο τον Μίλωνα θα μαθουμε ποτέ μιας και πιασαμε τις φήμες? Ισχύει ότι δεν γουσταρε που πήγαν Μιλωνα Κόκκαλης Μοτσενίγος? Γενικα ειναι απο τα πολυ καλα παιδιά της πιάτσας ποτε δεν έχει δώσει αφορμή για βεντετιλικια κλπ και απ οτι ξέρω η προηγούμενη χρονιά που διακόπηκε βρηκε Πεττα Μίλωνα να εχουν τις καλυτερες σχέσεις.
Επιβεβαιώνω απόλυτα αυτό που λες, όντως είναι από τους παίκτες που δεν δημιουργούν κανένα πρόβλημα με τη συμπεριφορά τους και είναι απόλυτα συνεργάσιμοι. Και εμένα με ξάφνιασε η αλλαγή ομάδας την τελευταία στιγμή και ενώ αρχικά ήταν σίγουρο ότι θα παρέμενε στο Μίλωνα.

0
Άβαταρ μέλους
gspara

Moderator
Reactions: 1104
Δημοσιεύσεις: 11175
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 12, 2012 9:48 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Λεωνιδας Ζουπας
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Δεκ 08, 2021 11:25 am

taraboura έγραψε:
Τρί Δεκ 07, 2021 10:31 pm
gspara έγραψε:
Τρί Δεκ 07, 2021 12:51 pm
Eχει παρακολουθησει κανεις Ικαρο στα 2-3 τελευταια παιχνιδια?Κουκουλας ειναι σε καλη κατασταση?
Τον Μανώλη Κουκουλά λες? Νόμιζα ότι ηταν συνωνυμία βλέποντας το όνομα στα τελευταία "φύλλα αγώνα". Τώρα τον απέκτησε αντί του Μιχάλογλου που αποχώρησε? Δυστυχώς δεν έχω δει καθόλου Ίκαρο φέτος για να σου πω περισσότερα.
Nαι,αυτος ειναι ο αντιΜιχαλογλου.Θα αναγκαστω τωρα να κανω ξανα εκδρομουλα στο Πικερμι για να τσεκαρω :) :cool: ........κι ελεγα μηπως πηγαινα Κορωπι-Δαφνη να απολαυσω και λιγο Ντιμπ!

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
taraboura

 euroleague
Reactions: 263
Δημοσιεύσεις: 1465
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 21, 2009 7:21 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένη ομάδα: Real-Madrid
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Δεκ 08, 2021 7:21 pm

gspara έγραψε:
Τετ Δεκ 08, 2021 11:25 am
taraboura έγραψε:
Τρί Δεκ 07, 2021 10:31 pm

Τον Μανώλη Κουκουλά λες? Νόμιζα ότι ηταν συνωνυμία βλέποντας το όνομα στα τελευταία "φύλλα αγώνα". Τώρα τον απέκτησε αντί του Μιχάλογλου που αποχώρησε? Δυστυχώς δεν έχω δει καθόλου Ίκαρο φέτος για να σου πω περισσότερα.
Nαι,αυτος ειναι ο αντιΜιχαλογλου.Θα αναγκαστω τωρα να κανω ξανα εκδρομουλα στο Πικερμι για να τσεκαρω :) :cool: ........κι ελεγα μηπως πηγαινα Κορωπι-Δαφνη να απολαυσω και λιγο Ντιμπ!
Προς έκπληξη μου είδα (αν δεν με απατούν τα μάτια μου) ότι φέτος στο κορωπί παίζει και ο Νίκος Ορφανός, ο άσος, που παλιά ήταν πολύ καλός παίκτης α2 αλλά είχα χάσει τα ίχνη του για χρόνια.

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
gspara

Moderator
Reactions: 1104
Δημοσιεύσεις: 11175
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 12, 2012 9:48 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Λεωνιδας Ζουπας
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Δεκ 08, 2021 7:59 pm

taraboura έγραψε:
Τετ Δεκ 08, 2021 7:21 pm

Προς έκπληξη μου είδα (αν δεν με απατούν τα μάτια μου) ότι φέτος στο κορωπί παίζει και ο Νίκος Ορφανός, ο άσος, που παλιά ήταν πολύ καλός παίκτης α2 αλλά είχα χάσει τα ίχνη του για χρόνια.
Αυτα μου κανεις και θα ακροβατω μεχρι την Κυριακη αναμεσα σε Πικερμι-Κορωπι :roll: .........με πιανεις αδιαβαστο εδω,δεν τον θυμαμαι καθολου,ατιμο γηρας :cry:

1
1 Εικόνα
Nik9

 
Reactions: 2
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 05, 2021 11:10 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Δεκ 09, 2021 5:37 am

Ισχυει.. Ο Ορφανος ηταν για χρονια στην Αγγλία για επαγγελματικους λογους.. Τωρα ξαναγυρισε Ελλαδα.. Ηταν πολυ καλος παιχτης αλλα ατυχος καθως ειχε πολλούς σοβαρούς τραυματισμους

2
2 Εικόνα
Basketikos111

 junior
Reactions: 62
Δημοσιεύσεις: 130
Εγγραφή: Τετ Αύγ 04, 2021 11:53 am
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Δεκ 09, 2021 11:19 am

7η αγωνιστική και αρκετά πονηρή για τους 2 πρωτοπόρους καθώς τα παιχνίδια Μίλωνα με ΒΑΟΛ και Δάφνης με Πικέρμι εχουν κίνδυνο.

ΠΑΠΑΔΟΣ ΓΕΡΑΣ-ΑΟΦ ΠΟΡΦΥΡΑΣ 2

ΤΕΛΕΘΡΙΑΚΟΣ-ΦΟ ΒΡΟΝΤΑΔΟ 1

ΚΟΡΩΠΙ-ΔΑΦΝΗ 2 (πιθανή εκπληξη για 1)

ΑΕ ΠΙΚΕΡΜΙΟΥ-ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 2

ΒΟΥΡΕΙΟΣ ΑΟΛ-ΜΙΛΩΝ 2 (πιθανή εκπληξη για 1)

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
taraboura

 euroleague
Reactions: 263
Δημοσιεύσεις: 1465
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 21, 2009 7:21 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένη ομάδα: Real-Madrid
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Δεκ 09, 2021 1:00 pm

Nik9 έγραψε:
Πέμ Δεκ 09, 2021 5:37 am
Ισχυει.. Ο Ορφανος ηταν για χρονια στην Αγγλία για επαγγελματικους λογους.. Τωρα ξαναγυρισε Ελλαδα.. Ηταν πολυ καλος παιχτης αλλα ατυχος καθως ειχε πολλούς σοβαρούς τραυματισμους
Ναι πραγματικά ήταν βασικός παίκτης α2 την περίοδο 2007-2009 που τον θυμάμαι και από τους καλούς μάλιστα. Όντως είχε 2 σοβαρούς τραυματισμούς πάνω στο πικ της απόδοσής του. Με έκπληξη τον είδα στο Κορωπί μετά από πάνω από μια δεκαετία. Δεν ήξερα ότι είχε πάει εξωτερικό, έτσι εξηγείται γιατί είχαν χαθεί τα ίχνη του.

0
Άβαταρ μέλους
taraboura

 euroleague
Reactions: 263
Δημοσιεύσεις: 1465
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 21, 2009 7:21 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένη ομάδα: Real-Madrid
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Δεκ 09, 2021 1:02 pm

gspara έγραψε:
Τετ Δεκ 08, 2021 7:59 pm
taraboura έγραψε:
Τετ Δεκ 08, 2021 7:21 pm

Προς έκπληξη μου είδα (αν δεν με απατούν τα μάτια μου) ότι φέτος στο κορωπί παίζει και ο Νίκος Ορφανός, ο άσος, που παλιά ήταν πολύ καλός παίκτης α2 αλλά είχα χάσει τα ίχνη του για χρόνια.
Αυτα μου κανεις και θα ακροβατω μεχρι την Κυριακη αναμεσα σε Πικερμι-Κορωπι :roll: .........με πιανεις αδιαβαστο εδω,δεν τον θυμαμαι καθολου,ατιμο γηρας :cry:
Λογικό, μιλάμε για 12 και βάλε χρόνια πριν και εκτός Αθήνας, δύσκολο να τον ήξερες. Πολύ ενδιαφέρων παίκτης όμως και σκόρερ από τους λίγους ακόμα και για α2 τότε. Δεν ξέρω μετά από τόσα χρόνια αποχής αν θα πιάσει αντίστοιχα στάνταρ αλλά αν πιάσει έστω το 50% της απόδοσής του είναι πενταδάτος για β και γ εθνική

ΠΑΠΑΔΟΣ ΓΕΡΑΣ-ΠΟΡΦΥΡΑΣ 2 (έχει βρει ρυθμό ο Πορφύρας και το σερί του θα συνεχιστεί καθώς είναι ισχυρότερος από τον Παπάδο Γέρας)

ΤΕΛΕΘΡΙΑΚΟΣ-ΦΟ ΒΡΟΝΤΑΔΟΥ 1 (εύκολα, αρνητική έκπληξη ο Τελεθριακός που τον είχα σίγουρο στην πρώτη τετράδα με το ρόστερ που έχει)

ΚΟΡΩΠΙ-ΔΑΦΝΗ 2 (η Δάφνη παίζει το καλύτερο μπάσκετ στον όμιλο, την πιστεύω πολύ αυτή την ομάδα)

ΠΙΚΕΡΜΙ-ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 2 (διαφορά δυναμικότητας, όχι εύκολα όμως, το Πικέρμι είναι σκληροτράχηλη ομάδα)

ΒΑΟΛ ΧΙΟΥ-ΜΙΛΩΝΑΣ 2 (εξαιρετική πορεία ο ΒΑΟΛ, δεν νομίζω όμως ότι μπορεί να ανταγωνιστεί το Μίλωνα)

2
1 Εικόνα 1 Εικόνα
Απάντηση

Επιστροφή στο “Γ Εθνική-National League 2”