Ολυμπιακός - Παναθηναϊκός, 1ος τελικός Basket League 2021-22

Συντονιστής: Captains

Άβαταρ μέλους
Belorin

 
Reactions: 23
Δημοσιεύσεις: 38
Εγγραφή: Κυρ Ιουν 12, 2022 10:06 am
Τοποθεσία: Άρτα
Αγαπημένη θέση: Bench
Αγαπημένος παίκτης: Michael Jordan
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Ιουν 12, 2022 11:27 am

Καλησπέρα στην παρέα.

Ο φετινός ΠΑΟ είναι μια ομάδα έκτρωμα, αγύμναστη, χωρίς ρόλους, χωρίς κίνητρο, χωρίς διάθεση. Χαιρετίζω τους πράσινους φίλους που έχουν ακόμη την υπομονή και το γερό στομάχι να βλέπουν τον Παπαπέτρου να παριστάνει τον swingman. Όσο γρηγορότερα τελειώσει αυτό το μαρτύριο που βιάζει το άθλημα, τόσο το καλύτερο για όλους μας.

Ο φετινός ΟΣΦΠ τρύπησε το ταβάνι του με την πορεία που είχε στην Ευρωλίγκα και το φλερτ με τον τελικό της διοργάνωσης. Ο Μπαρτζώκας έχει ένα pool 8-9 παιχτών έτοιμο να προσφέρει αν πάσα στιγμή, με ψυχολογία και με σωστή προσέγγιση. Κανονική ομάδα μπάσκετ, με μοναδική παραφωνία τον ελληνοαμερικάνο σαλτιμπάγκο.

Σε σειρά αγώνων best of 5, θεωρώ ότι δεν υπάρχει η παραμικρή ελπίδα από εμάς να βγάλουμε κάποια αντίδραση. Ντέρμπι αιωνίων είναι, αλλά τις δύο ομάδες τις χωρίζει χάσμα νοοτροπίας.

1
1 Εικόνα
It's like a jungle sometimes
It makes me wonder how I keep from going under
Άβαταρ μέλους
SteveNashidis

Captain
Reactions: 2396
Δημοσιεύσεις: 7032
Εγγραφή: Δευ Σεπ 20, 2010 11:36 pm
Τοποθεσία: Arizona
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Steve Nash, Devin Booker
Αγαπημένη ομάδα: Phoenix-Suns
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Ιουν 12, 2022 6:03 pm

Οι δηλώσεις Ντόρσει δείχνουν γιατί μπορεί ο καθένας να τον κάνει οτι θελει και να μπει στο μυαλό του.
Τραγικός.



0
🏀Steve Nash. 2× NBA ΜVP (2005, 2006)🏀SSOL- Seven Second or Less Len
Εικόνα Εικόνα Εικόνα
fotis vlachopoulos

 euroleague
Reactions: 612
Δημοσιεύσεις: 1349
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 15, 2017 8:47 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Ιουν 12, 2022 7:43 pm

Crash95 έγραψε:
Κυρ Ιουν 12, 2022 9:01 am
thory έγραψε:
Κυρ Ιουν 12, 2022 8:44 am
Εγώ συγγνώμη κιόλας αλλά τέτοια ανωτερότητα μιας εκ των δυο ομάδων απέναντι στην άλλη δεν θυμάμαι πότε. (Ίσως καπου εκεί στα πέτρινα χρόνια;;) Τεσπα.
Πάντα είχα τρομερό άγχος όταν παίζαμε με τον Παναθηναϊκό και τώρα απλά αράζω στον καναπέ λες και παίζουμε με τον Προμηθέα, παει η διαφορά στους 20 και σου φαίνεται λίγο.
Ελπίζω σε όποια αντίδραση του Παναθηναϊκού για να δούμε κανα ματσάκι με περισσότερη αγωνία.
Όχι ευχαριστώ, η σειρά με την Μονακό και ο ημιτελικός με Εφές μας έδωσαν αρκετή αγωνία, και επειδή τελείωσαν τα υπογλώσσια ας πάμε σε χαλαρούς τελικούς. :D
γιατι ρε φιλε να παει σε χαλαρους τελικους ? κι οι φαρμακοποιοι δηλαδη πως θα τη βγαλουμε κλεφτες θα γινουμε ? η καλυτερη επενδυση εβερ που μπορει ανα κανει ενας φαρμακοποιος ειναι να βαλει οθονη που παιζει αγωνες του Ολυμπιακου ,στανταρ πωλησεις σε αγχολυτικα , υπογλωσσια και πασης φυσεως ηρεμηστικα...

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Jimmyrogue84

 euroleague
Reactions: 394
Δημοσιεύσεις: 1529
Εγγραφή: Τετ Απρ 30, 2014 11:57 am
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Ιουν 12, 2022 8:02 pm

Belorin έγραψε:
Κυρ Ιουν 12, 2022 11:27 am
Καλησπέρα στην παρέα.

Ο φετινός ΠΑΟ είναι μια ομάδα έκτρωμα, αγύμναστη, χωρίς ρόλους, χωρίς κίνητρο, χωρίς διάθεση. Χαιρετίζω τους πράσινους φίλους που έχουν ακόμη την υπομονή και το γερό στομάχι να βλέπουν τον Παπαπέτρου να παριστάνει τον swingman. Όσο γρηγορότερα τελειώσει αυτό το μαρτύριο που βιάζει το άθλημα, τόσο το καλύτερο για όλους μας.

Ο φετινός ΟΣΦΠ τρύπησε το ταβάνι του με την πορεία που είχε στην Ευρωλίγκα και το φλερτ με τον τελικό της διοργάνωσης. Ο Μπαρτζώκας έχει ένα pool 8-9 παιχτών έτοιμο να προσφέρει αν πάσα στιγμή, με ψυχολογία και με σωστή προσέγγιση. Κανονική ομάδα μπάσκετ, με μοναδική παραφωνία τον ελληνοαμερικάνο σαλτιμπάγκο.

Σε σειρά αγώνων best of 5, θεωρώ ότι δεν υπάρχει η παραμικρή ελπίδα από εμάς να βγάλουμε κάποια αντίδραση. Ντέρμπι αιωνίων είναι, αλλά τις δύο ομάδες τις χωρίζει χάσμα νοοτροπίας.
Κι εμεις περιμένουμε να τελειώσουν οι τελικοί για να φύγει ο σαλτιμπάγκος, ο άνθρωπος με το μυαλό που έχει οχι ΝΒΑ, ούτε στην Ευρώπη δεν τον βλέπω να φτουράει....Να δεις που σε λίγα χρόνια θα βολοδέρνει σε καμιά Κίνα η σε καμιά ομάδα τύπου Άλμπα στην Ευρώπη.

0
Άβαταρ μέλους
lefpan

 nba
Reactions: 1827
Δημοσιεύσεις: 2252
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 29, 2017 8:31 pm
Τοποθεσία: Πειραιάς
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Ζάρκο, Fast Eddie
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 4

Κυρ Ιουν 12, 2022 9:27 pm

Jimmyrogue84 έγραψε:
Κυρ Ιουν 12, 2022 8:02 pm
Belorin έγραψε:
Κυρ Ιουν 12, 2022 11:27 am
Καλησπέρα στην παρέα.

Ο φετινός ΠΑΟ είναι μια ομάδα έκτρωμα, αγύμναστη, χωρίς ρόλους, χωρίς κίνητρο, χωρίς διάθεση. Χαιρετίζω τους πράσινους φίλους που έχουν ακόμη την υπομονή και το γερό στομάχι να βλέπουν τον Παπαπέτρου να παριστάνει τον swingman. Όσο γρηγορότερα τελειώσει αυτό το μαρτύριο που βιάζει το άθλημα, τόσο το καλύτερο για όλους μας.

Ο φετινός ΟΣΦΠ τρύπησε το ταβάνι του με την πορεία που είχε στην Ευρωλίγκα και το φλερτ με τον τελικό της διοργάνωσης. Ο Μπαρτζώκας έχει ένα pool 8-9 παιχτών έτοιμο να προσφέρει αν πάσα στιγμή, με ψυχολογία και με σωστή προσέγγιση. Κανονική ομάδα μπάσκετ, με μοναδική παραφωνία τον ελληνοαμερικάνο σαλτιμπάγκο.

Σε σειρά αγώνων best of 5, θεωρώ ότι δεν υπάρχει η παραμικρή ελπίδα από εμάς να βγάλουμε κάποια αντίδραση. Ντέρμπι αιωνίων είναι, αλλά τις δύο ομάδες τις χωρίζει χάσμα νοοτροπίας.
Κι εμεις περιμένουμε να τελειώσουν οι τελικοί για να φύγει ο σαλτιμπάγκος, ο άνθρωπος με το μυαλό που έχει οχι ΝΒΑ, ούτε στην Ευρώπη δεν τον βλέπω να φτουράει....Να δεις που σε λίγα χρόνια θα βολοδέρνει σε καμιά Κίνα η σε καμιά ομάδα τύπου Άλμπα στην Ευρώπη.
Ο Ντόρσεϊ μια χαρά παίκτης είναι, "παικτούρα" κατά πολλούς, που μάλλον θα συμφωνήσω μαζί τους.
Ξεφεύγει λίγο στις αντιδράσεις και σε κάποιες δηλώσεις του, αλλά συμβαίνουν και αλλού αυτά.
Πιστεύω πως είναι κάτι που διορθώνεται με τον καιρό και την κατάλληλη δουλειά από την ομάδα.

Αλλά, σαλτιμπάγκος; Γιατί τέτοιοι χαρακτηρισμοί;
Και μη μου πεις πάλι την καραμέλα "είναι η άποψή μου", γιατί θα σου θυμίσω τον βρώμικο Χάρι.

0
I never thought there were corners in time
Till I was told to stand in one
Άβαταρ μέλους
Jimmyrogue84

 euroleague
Reactions: 394
Δημοσιεύσεις: 1529
Εγγραφή: Τετ Απρ 30, 2014 11:57 am
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Ιουν 12, 2022 9:38 pm

lefpan έγραψε:
Κυρ Ιουν 12, 2022 9:27 pm
Jimmyrogue84 έγραψε:
Κυρ Ιουν 12, 2022 8:02 pm


Κι εμεις περιμένουμε να τελειώσουν οι τελικοί για να φύγει ο σαλτιμπάγκος, ο άνθρωπος με το μυαλό που έχει οχι ΝΒΑ, ούτε στην Ευρώπη δεν τον βλέπω να φτουράει....Να δεις που σε λίγα χρόνια θα βολοδέρνει σε καμιά Κίνα η σε καμιά ομάδα τύπου Άλμπα στην Ευρώπη.
Ο Ντόρσεϊ μια χαρά παίκτης είναι, "παικτούρα" κατά πολλούς, που μάλλον θα συμφωνήσω μαζί τους.
Ξεφεύγει λίγο στις αντιδράσεις και σε κάποιες δηλώσεις του, αλλά συμβαίνουν και αλλού αυτά.
Πιστεύω πως είναι κάτι που διορθώνεται με τον καιρό και την κατάλληλη δουλειά από την ομάδα.

Αλλά, σαλτιμπάγκος; Γιατί τέτοιοι χαρακτηρισμοί;
Και μη μου πεις πάλι την καραμέλα "είναι η άποψή μου", γιατί θα σου θυμίσω τον βρώμικο Χάρι.
Γιατι χαλάει τον εγκέφαλο του με μπούρδες και παίρνει τη κάτω βόλτα στο ματς.Δε γίνεται να παίρνεις τόσα λεφτά να σε χρειάζεται η ομάδα σου και εσυ να πετάς χαρταετό επειδή είσαι στενόμυαλος....Μια με τη Μονακό, την άλλη με το Περιστέρι τώρα με τον ΠΑΟ...Αυτός όταν έβρεχε μυαλά κράταγε ομπρέλα

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Ιουν 12, 2022 9:50 pm

Ναι, είναι άδικος κι εκτός πνεύματος του φόρουμ ο χαρακτηρισμός "σαλτιμπάγκος" για έναν παίκτη που είναι ενεργός στην ομάδα, έχει διακριτό ρόλο, μας έδωσε τον πρώτο και πολυτιμότατο τίτλο ( χρόνια είχαμε να σηκώσουμε κύπελλο- πολυτιμότερς βγήκε) κι ήταν και ο καλύτερος σκόρερ μας με τέλειο ρόλο που δεν ήθελε την μπάλα στα χέρια του ενώ πήρε και προσωπικές επιθέσεις. Δεν δίστασε να πάρει τελευταία σουτ και του οφείλουμε πάρα πολλά.

Από την άλλη είναι εμφανές ότι έχει κάποιο θέμα, προχθές ήταν οριακά να κάνει κακό στην ομάδα μας ενώ κι οι δηλώσεις που έκανε δείχνουν ότι συνεχίζει να είναι στον κόσμο του. Δεν είναι καλά σημάδια και δεν χρειάζεται να κάνουμε τη στρουθοκάμηλο.
Εναπόκειται στα παλιά μέλη της ομάδας και κυρίως στον κόουτς να τον συνετίσουν. Γιατί όχι και στους Αφούς. Για κάτι τέτοια χρειάζονται ως ηγέτες κι όχι μόνο για τα λεφτά που βάζουν.

Αλλά, μην το πάμε στην άλλη άκρη. Πόσο μάλλον, όταν είμαστε ακόμα στο 1-0 μόλις, με τον Μακίσικ εκτός. :peace:

thory

 euroleague
Reactions: 655
Δημοσιεύσεις: 1026
Εγγραφή: Τετ Οκτ 17, 2012 4:33 pm
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 2

Κυρ Ιουν 12, 2022 10:33 pm

Καλά το πρόβλημα που έχετε (αποκτήσατε) με τον Ντόρσεϊ δεν είναι ο χαρακτήρας του αλλά το ντερφομαρισμα του, το ότι δεν τα στάζει ρε παιδί μου όπως στην αρχή της χρονιάς. Αν τα έβαζε δεν νομίζω να ενοχλούσαν τα λάθη που κάνει λόγο παρορμητισμου. Η τουλάχιστον δεν θα ενοχλουσαν τόσο που έχετε φτάσει κάποιοι σε σημείο να μιλάτε τόσο απαξιωτικά.

2
2 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Hipster

 nba
Reactions: 1188
Δημοσιεύσεις: 2919
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 20, 2016 11:57 pm
Αγαπημένη θέση: Bench
Αγαπημένη ομάδα: Panionios
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιουν 13, 2022 12:49 am

Εγω θελω να δω τον σαλτιμπαγκο να βαζει στο γκειμ 5 μια 40ρα με μπαζερ μπιτερ τριποντο με την διαφορα στο -2 και να κανει και προκλητικες δηλωσεις μετα για παγκιτες και διακοπες.
Και να δω ποσοι θα παρακαλανε να φυγει ή να συνετιστει.
Βεβαια ολα αυτα ειναι δυσκολο να γινουν, και το γκειμ 5 και η νικη με μπαζερ μπιτερ και μαλλον να βαλει και 40.
Αλλα επειδη ειμαι τρελλος φαν της ρυθμικης γυμναστικης, μπορω να κανω οτι τρελλα ονειρα θελω.
Δεν δινω μια στο τι θα κανει στην καριερα του ο Ντορσευ, αντιπαθω τα ΝΒΑδικα τουιτς και ολη την μπασκετικη αμερικανικη κουλτουρα, θα προτιμουσα μια ομαδα με 5 Παπανικολαου (εναν σε καθε θεση) και οχι 5 Ντορσευ και ας μην επαιρνε ποτε πρωταθλημα (ειμαι και λιγο ψυχανωμαλος ε;), αλλα πιο πολυ με τρελλαινει η ανυπαρκτη ελληνικη αθλητικη (και οχι μονο) κουλτουρα απο ενα 26 χρονο που κανει τα χαζουλικα (και δεν ειναι τυχαιο το υποκοριστικο σε μια χωρα που εχει περασει ο Παππας) που εκανε ο Ντορσευ κατα την διαρκεια και μετα το παιχνιδι με τον Παναθηναικο.
Οπως σωστα ειπε και ο basket72 ειναι δουλεια των αρχηγων της ομαδας, των προπονητων και της διοικησης (μ αυτη την σειρα) να ασχοληθει με το ζητημα αν θεωρουν πως υπαρχει προβλημα και οχι του καθε τυπου που η σχεση του με το μπασκετ ειναι μερικα μονακια στο γυμνασιο και παρακολουθηση απο την εξεδρα στην καλυτερη ή την τηλεοραση.
Και για οποιον εχει την αποψη πως το φορουμ υπαρχει για να κανουμε κριτικη γιατι ο ακρατος δικαιωματισμος που ειναι της μοδας επιβαλει να μπορει να κανει κριτικη και ο βιαστης στον βιαζομενο αμα λαχει ναουμ και πως ολοι εχουμε απο μια αποψη οπως λεει και ο βρωμικος Χαρης, να πω πως συμφωνω 1000 % και αυτη ειναι η αποψη μου και η κριτικη μου μαζι, οποτε δοξαστε με!!! :wave:
Υπερασπιστηκα τον Εισυ που κουναει την πετσετα, τον Βορβορα που εχασε την ψυχραιμια του στην Λαρισα και τωρα τον Ντορσευ, επειδη ειναι επαγγελματιες που ζουνε απ αυτο που κανουν μεσα στα γηπεδα και εκτιθενται καθημερινα απ αυτα. Θα κρινω μπασκετικα τους ιδιους γιατι δεν παιζουν πχ αμυνα δεν κανουν πασες και ξεχνανε και να παρουν και ενα ταιμ αουτ με την ομαδα τους να βαραει διαλυση, γιατι αυτο κανουμε σε ενα μπασκετικο φορουμ. Αλλα οταν αποκαλεσω καποιον σαλτιμπαγκο, σας καλω να μαζευτουμε καπου ολοι μαζι και να με πνιξετε στην ροχαλα.
ΥΓ για τους προεδρους, τους δημοσιογραφους, τους διοικητικους και ολους τους γυρο γυρο απο τις γραμμες του γηπεδου που απομυζουν τον ιδρωτα των μεσα, δεν θα με πειραζε βεβαια να ακουσω οποιονδηποτε χαρακτηρισμο.
Και μην μου πει κανενας πως επειδη πληρωνονται ακριβα μπορουν να ακουν τα παντα, να σας ενημερωσω για οποιον δεν ξερει πως και στα τοπικα τα ιδια λενε οι "φιλαθλαρες". Ακομα ακομα και σε παιχνιδια ΜΙΝΙ που παιζουν 12 χρονα. Οτι κανει κανεις στην Γ ΕΣΚΑΝΑ ή ΕΣΚΑ θα κανει και στην Α1 και το αναποδο.
ΥΓ 2 και εγω τους χρησιμοποιω αυτους τους χαρακτηρισμους φυσικα αλλα οταν ειμαι μονος μου ή με κανενα φιλο μου, αλλα οχι δημοσια. Ειναι μεγαλη η διαφορα.

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Quincy

allstar
Reactions: 929
Δημοσιεύσεις: 4740
Εγγραφή: Τετ Μαρ 17, 2010 4:28 pm
Τοποθεσία: Σύρος
Αγαπημένος παίκτης: A. Iverson
Αγαπημένη ομάδα: Milwaukee-Bucks
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιουν 13, 2022 1:10 am

thory έγραψε:
Κυρ Ιουν 12, 2022 10:33 pm
Καλά το πρόβλημα που έχετε (αποκτήσατε) με τον Ντόρσεϊ δεν είναι ο χαρακτήρας του αλλά το ντερφομαρισμα του, το ότι δεν τα στάζει ρε παιδί μου όπως στην αρχή της χρονιάς. Αν τα έβαζε δεν νομίζω να ενοχλούσαν τα λάθη που κάνει λόγο παρορμητισμου. Η τουλάχιστον δεν θα ενοχλουσαν τόσο που έχετε φτάσει κάποιοι σε σημείο να μιλάτε τόσο απαξιωτικά.
Συμφωνώ εν μέρη. Αλλά μπορεί το μυαλό του να είναι ο λόγος του ντεφορμαρισματος. Ο ολυμπιακός δεν θα βρει εύκολα παίκτη στα χαρακτηριστικά του ντορσευ, αλλά ίσως αξίζει να βολευτεί με κάτι λιγότερο αν ο παίκτης είναι μισή σεζόν τοπ και την άλλη μισή πάτος

0
Άβαταρ μέλους
papp7

 euroleague
Reactions: 665
Δημοσιεύσεις: 1292
Εγγραφή: Δευ Φεβ 19, 2018 12:33 am
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: A.I
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιουν 13, 2022 1:59 am

Βρε παιδια η επιτυχια του Ολυμπιακου βασιζεται σε τεραστιο βαθμο στον Ντορσει.Ναι περναει εδω και αρκετο καιρο ντεφορμαρισμα και ναι αντιδρα λαθος και θελει δουλεια πνευματικα.Ωστοσο ηταν παρων στο 5ο παιχνιδι με Μονακο και τιμιος στον ημιτελικο , ενω στο επιθετικο του ντεφορμαρισμα συνεχιζει να παλευει στην αμυνα.Και ξανα λεω δεν θα καναμε την πορεια που καναμε χωρις Ντορσει. Ειστε υπερβολικοι και ξεχνατε γρηγορα. Ο παικτης ειναι πολυτιμος για την ομαδα , δεν θυμαμαι ποσα χρονια ειχαμε να δουμε τετοιον παικτη στην περιφερεια και φυσικα μας λυνει τα χερια στον σχεδιασμο της ομαδος. Πολυ ποιοτικος παικτης και ελληνικο διαβατηριο, αυτα τα δυο μαζι δεν υπαρχουν διαθεσιμα.Θα ειναι μεγαλη επιτυχια να μεινει στην ομαδα και οσον αφορα το πνευματικο του κομματι επισης υπαρχουν περιθωρια βελτιωσης. Δεν καταλαβαινω τι σας εχει πιασει με τον Ντορσει και γιατι θεωρειτε οτι αν τον αλλαξουμε θα βρουμε καποιον, το ιδιο καλο και επιδραστικο ή και καλυτερο. Αμα ειναι να βγαζουμε τα ματια μας ζητωντας να φυγουν τετοιοι παικτες δεν κανουμε δουλεια.

1
1 Εικόνα
Μέχρι φέτος
Άβαταρ μέλους
Belorin

 
Reactions: 23
Δημοσιεύσεις: 38
Εγγραφή: Κυρ Ιουν 12, 2022 10:06 am
Τοποθεσία: Άρτα
Αγαπημένη θέση: Bench
Αγαπημένος παίκτης: Michael Jordan
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιουν 13, 2022 6:43 am

Καλημέρα και καλή εβδομάδα σε όλους. Δυστυχώς λόγω εργασίας δεν έχω χρόνο να επεκταθώ όσο αναλυτικά θέλω. Θα ήθελα να ζητήσω συγγνώμη αν ο χαρακτηρισμός είναι εκτός λογικής του φόρουμ που με φιλοξενεί. :imnewhere:

Νομίζω ότι με καλύψανε οι απόψεις που γράφτηκαν παραπάνω.

2
2 Εικόνα
It's like a jungle sometimes
It makes me wonder how I keep from going under
Άβαταρ μέλους
Jimmyrogue84

 euroleague
Reactions: 394
Δημοσιεύσεις: 1529
Εγγραφή: Τετ Απρ 30, 2014 11:57 am
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιουν 13, 2022 8:13 am

Δε ξεχνάμε ρε παιδιά, αλλα τον βλέπεις ώρες ώρες να τρέχει σαν κάτι άλογα με παρωπίδες που δεν κοιτούν ποτε δεξιά κι αριστερά....Εχει συμβεί κάμποσες φορές να εκνευρίζεται και να χαλάει το ρυθμό του στο ματς.Τα στατιστικά του στην επίθεση έχουν πάρει τη κάτω βόλτα κι έχει πέσει αισθητά στους μέσους όρους του!
Ούτε 30άρες ούτε 20άρες ζητάει κάποιος απ αυτόν....τα αυτονόητα, να βάζει 2-3 τρίποντα, την άμυνα που ήδη παίζει (εκει είναι σταθερός) και κάνα drive ή jump shoot.

0
Άβαταρ μέλους
prime7

 a1greece
Reactions: 352
Δημοσιεύσεις: 774
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 06, 2021 3:31 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιουν 13, 2022 9:23 am

O Dorsey στο παιχνίδι στο Οακα θα είναι από τους καλυτερους παίκτες μας. Θα τον βρίζει ολη η εξέδρα και αυτός θα γουστάρει. Είναι τέτοιου είδους παίκτης. Αυτά με τα Instagram και Twitter είναι αμερικανιές ,βλέπει πολύ Lebron και Durant.

0
Άβαταρ μέλους
j-kidd13

Honorary
Reactions: 908
Δημοσιεύσεις: 11187
Εγγραφή: Παρ Σεπ 07, 2007 11:50 am
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Jordan,Kidd,Kobe,T-mac
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιουν 13, 2022 9:48 am

Ειδα το παιχνιδι χθες, και πραγματικα ο Ολυμπιακος πρεπει να πηρε μια απο τις πιο ξεκουραστες νικες του εβερ.
Το πρωτο δεκαλεπτο ειναι ασχολιαστο απο πλευρας Παναθηναικου,μια ομαδα που δεν εκανε ουτε τα βασικα του αθληματος,4 ποντοι σε ενα δεκαλεπτο ειναι πραγματικα εντυπωσιακο κατορθωμα.
Στα επομενα δεκαλεπτα ισορροπησε το παιχνιδι,με τη διαφορα οτι οπως το ειδα εγω, ο Παναθηναικος αγκομαχουσε και ο Ολυμπιακος εκανε αγγαρεια.
Αυτοι που πλησιασαν καπως το υψος των απαιτησεων του αγωνα ηταν οι Οκαρο Παπαπετρου και Εβανς,χωρις να ειναι καλοι,τουλαχιστον οι 2 τελευταιοι,ολοι οι αλλοι ηταν σε αλλο γηπεδο. Για τον Βοβορα δεν εχω να πω κατι, τα ειπε ολα η ατακα του στους παικτες στο ταιμ αουτ στο 9-0 οτι παιζουμε καλα...
Η σειρα θα κριθει οχι απο την ικανοτητα του Ολυμπιακου,(ο οποιος ειναι μια καλη ομαδα,με ταυτοτητα,ρολους,καλη αμυνα κλπ αλλα δεν ειναι οι Warriors, μια καλη ομαδα στη θεση του Παναθηναικου,ή ενας καλυτερος και πιο σωστα δομημενος Παναθηναικος, θα ειχε την σειρα μεχρι μαξ το 60-40 υπερ του ΟΣΦΠ),αλλα πρωτιστως απο την ανικανοτητα του Παναθηναικου.

0
Απάντηση

Επιστροφή στο “Αρχείο Τελικών Α1 και Yποβιβασμένων Ομάδων Α1”