Α1- ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ vs ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ, Δευτέρα 19:30

Συντονιστής: Captains

Απάντηση
TakeshyKurosawa1

 euroleague
Reactions: 443
Δημοσιεύσεις: 1620
Εγγραφή: Δευ Μάιος 31, 2021 10:13 am
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Vasilis Spanoulis
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 1

Τρί Νοέμ 23, 2021 11:30 am

Μεγάλο κενό στο 3 και στο 5 για Ολυμπιακό!

0
Άβαταρ μέλους
sardanapalos

 junior
Reactions: 112
Δημοσιεύσεις: 189
Εγγραφή: Παρ Ιαν 15, 2021 9:31 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Luka Dončić
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 1

Τρί Νοέμ 23, 2021 1:22 pm

golitog7 έγραψε:
Τρί Νοέμ 23, 2021 8:55 am
Επίσης ένα σχόλιο για το φίλους και ζηλεύουν την νοοτροπία του ποδοσφαιρικού τμήματος: 1000 φορές να χάνουμε από τον Παο παρά να φτάσουμε στο σημείο να κερδίζουμε με οφσάίντ που καλύπτεται από 8 παίκτες, να δέρνουμε τους παίκτες τους στο κέντρο του γηπέδου και μετά να λέμε διδάξαμε ήθος. Και όλοι οι επιστήμονες που θυμούνται τον μπασκετικό Οσφπ μόνο όταν παίζει με τον Παο και γεμίζουν το γήπεδο για να βρίσουν τη μάνα του Παπαπέτρου και κάθε Παπαπέτρου καλύτερα να μας αδειάσουν τη γωνιά και να πάνε καμιά 100σταριά μέτρα παραδίπλα.
Λογικά είδαμε άλλο παιχνίδι τότε. Εγώ είδα βεζένκοβ να παίρνει τεχνική για παράπονα/φλοπ (κάτι τέτοιο έγινε, ήμουν μέσα στο γήπεδο και δεν είχε σπίκερ), είδα στο τέλος Νέντοβιτς και Σαντ Ρος να πέφτουν σε κάθε τρίποντο ζητώντας 3 βολές (άλλο που μπήκαν), το ίδιο έκανε και ο Λαρεντζάκης αν θυμάμαι καλά και γενικά πολλές φάσεις ήταν στο όριο του φάουλ και συνεχής διαμαρτυρία και από τις 2 ομάδες. Να σημειωθεί δεν κατηγορώ καμία ομάδα γι'αυτό, ούτε κάνω παράπονα για διαιτησία ή λέω τι θα έπρεπε να είχε σφυριχτεί, αυτό που θέλω να πω στον φίλο από πάνω είναι ότι έτσι είναι τα ντέρμπι. Παίζεις ξύλο. Ματώνει η φανέλα που λέμε. Τώρα πως το βλέπεις αυτό μόνο στο ποδόσφαιρο και όχι στο μπάσκετ με ξεπερνά. Στο μπάσκετ, ακόμα και στην ευρώπη, ομάδες όπως ο ερυθρός έχουν ανάγει το φάουλ σε επιστήμη https://youtu.be/rh6-BedU8EM και νομίζεις πως μόνο στο ποδόσφαιρο γίνονται κοκορομαχίες;

Επίσης για το κλασικό οφσάιντ (φεύγουμε λίγο από το μπασκετικό θέμα, αλλά θέλω να το σχολιάσω) βρες μου μια ομάδα που δεν έχει, ειδικά πριν το βαρ, κερδίσει τίτλο ή ντέρμπι με τραγικο διαιτητικό λάθος. Δεν είναι κάτι που έχει κάνει μονομερώς η ΠΑΕ του ολυμπιακού, βέβαια συγγνώμη γιατί ξεφεύγω από τα μπασκετικά, η πρώτη παράγραφος είναι το ζουμί.

0
Άβαταρ μέλους
Conan1982

Moderator
Reactions: 1933
Δημοσιεύσεις: 5273
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 12, 2014 10:43 am
Τοποθεσία: Κρήτη
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Παπαλουκάς, Chris Weber
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Νοέμ 24, 2021 7:13 am

Να πω την αλήθεια αυτήν την απαίτηση για νίκη λες και εξαρτάται αποκλειστικά από εμάς , και ότι αν χάνουμε από τον Παναθηναϊκό συγκεκριμένε είμαστε λούζερ δεν την κατάλαβα ποτέ. Ήμασταν το φαβορί, ήθελα κι εγώ μια εμφατική νίκη αλλά έπαιζε και η άλλη ομάδα που είχε τις πιθανότητες της. Ο Πρίφτης κατάφερε να μας μπλοκάρει με την άμυνα του και οι παίκτες του πίστεψαν ότι μπορούσαν να το γυρίσουν και το γύρισαν και πάλι χρειάστηκαν μεγάλα ποσοστά ευστοχίας και εμάς να χάνουμε τα πάντα. Οπότε μπράβο στον Πρίφτη και στους παίκτες του.
Για την διάσπαση της ζώνης, τον προπονητή ή τους παίκτες που κοιμούνται, τα τάιμ άουτ που αλλάζουν τα πάντα διαφωνώ. Ο προπονητής δεν έχει τηλεχειριστήριο να κατευθύνει την ομάδα ούτε οι παίκτες είναι ρομπότ να μπορούν να εκτελέσουν τα πάντα με ακρίβεια. Η δουλειά του προπονητή δεν είναι μόνο η στελέχωση της ομάδας και να την κατευθύνει την ώρα του αγώνα, είναι πρωτίστως και η προετοιμασία της ομάδας από την αρχή της σεζόν ως το τέλος.
(Και) για μένα μικρό το κακό, πλην της γκρίνιας που θα υπάρχει. Χάσαμε, φάνηκαν για άλλη μια φορά ότι η φετινή ομάδα έχει πολλές αδυναμίες, πίσω από τον Φάλ, στην άμυνα στα φόργουορντ, στον τρόπο που αξιοποιείται ο Σλούκας και ο Γουόκαπ, γιατί όχι σε πολλά σχήματα που χρησιμοποιεί ο Μπαρτζώκας που δεν είναι αποτελεσματικά.
Στο χέρι τους είναι να τα δουλέψουν και να ενισχυθεί η ομάδα.

0
Απάντηση

Επιστροφή στο “Αρχείο Τελικών Α1 και Yποβιβασμένων Ομάδων Α1”