Φενερμπαχτσέ

Συντονιστής: Captains

Άβαταρ μέλους
pan24

Moderator
Reactions: 1787
Δημοσιεύσεις: 12015
Εγγραφή: Τετ Ιουν 25, 2014 8:03 am
Αγαπημένη ομάδα: Milwaukee-Bucks
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Αύγ 06, 2020 5:00 pm

Μπράουν, Βέστερμαν(που φαίνεται τελικά να μένει), Ντίξον
Ντε Κολό, Μαχμούτογλου
Ουλάνοβας, Πίερ
Έντι, Μπαρτέλ
Βέσελυ, Χάμιλτον, Ντουβερίογλου

Λογικά αυτή θα είναι η 12αδα και πιο πίσω Σιπάχι και λοιποί Τούρκοι.
Βέστερμαν και Ντίξον λογικά θα παίζουν και μαζί με Μπράουν.
Ο Έντι είναι περισσότερο 3αρι αλλά λογικά θα βλέπουμε σχήματα με 2 3αρια. Ο Έντι είναι πολύτιμος σε 5αδα με Μπράουν λόγω σούτ. Σαν 4αρι σε τέτοιο ρόλο θα μπορούσε να είναι κι ο Πίερ, ίσως καλύτερος λόγω των ριμπάουντ που κατεβάζει, κι επίσης εξαιρετικός σουτέρ
Χωρίς Μπράουν μέσα πολύ πιθανό να βλέπουμε και Βέσελυ στο 4 όπως επί Ζότς

Ομάδα που προσωπικά θα μπορούσα να δω από την 12η μέχρι και την 5-6η θέση.

Θεωρητικά το Μπράουν-Ντε Κολό είναι πολύ ταιριαστό δίδυμο με τον Αμερικάνο να συμπληρώνει αθλητικά τον Γάλλο και τον Ντε Κολό να παίζει καλά και χωρίς μπάλα.
Ουλάνοβας-Μπαρτέλ είναι έμπειροι ρολίστες που ξέρεις τι δίνουν όπως και οι παλιοί Ντίξον,Βέστερμαν,Ντουβερίογλου

Αν το Μπράουν-Ντε Κολό δουλέψει και στην πράξη με τον Μπράουν να παίζει όπως στον Αστέρα, ο Βέσελυ είναι ο γνωστός Βέσελυ αφήνοντας πίσω τους τραυματισμούς,τους βγουν Πίερ-Έντι και είναι οκ με τις πληρωμές θα μπορούσαν να χτυπάνε ως αουτσάιντερ την 4αδα.
Πολλά αν όμως...


Από την άλλη αν ο Ντε Κολό με τον Βέσελυ δεν παίξουν στα γνωστά επίπεδα τους δεν βλέπω πως αυτή η ομάδα θα μπει 8αδα

0
Άβαταρ μέλους
mixalisgate7

 champion
Reactions: 1226
Δημοσιεύσεις: 5416
Εγγραφή: Δευ Δεκ 03, 2012 11:08 pm
Αγαπημένος παίκτης: Michael Jordan
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Αύγ 06, 2020 5:12 pm

Όλο το ρόστερ.



0
Άβαταρ μέλους
ssoulliss

 champion
Reactions: 3215
Δημοσιεύσεις: 6037
Εγγραφή: Τρί Απρ 19, 2011 7:38 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Φάνης Χριστοδούλου
Αγαπημένη ομάδα: Detroit-Pistons
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Αύγ 06, 2020 6:11 pm

Φτιάχνεις ωραίες τριαδούλες πάντως στους ψηλούς π.χ. Pierre-Barthel-Vesely, Eddie-Ulanovas-Hamilton και αν θες να ρίχνεις "ξύλο" Pierre-Ulanovas-Vesely. Είναι πολύ γεμάτη ομάδα σε αυτές τις θέσεις.

Το μόνο ερωτηματικό είναι η ποσότητα των κοντών. Ουσιαστικά είναι οι εξής τρεις: Brown-DeColo-WEstermann. Οι υπόλοιποι κοντοί θα έχουν πολύ συγκεκριμμένο ρόλο. Ίσως τελικά η Fener πάρει παίκτη εκεί μεσούσης της σεζόν.

0
Άβαταρ μέλους
yorgos

 champion
Reactions: 3924
Δημοσιεύσεις: 11017
Εγγραφή: Δευ Οκτ 19, 2009 10:55 pm
Τοποθεσία: Αβάνα
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Στηβ Νας
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Αύγ 06, 2020 8:11 pm

Αρχική μου εκτίμηση ότι αν δεν έχουν κανένα χοντρό τραυματισμό Βέσελι, την 6άξα την έχουν σίγουρη. Επίσης πιστεύω ότι ο Μπιμπέροβιτς θα πάρει ρόλο με τον Κοκόσκοφ.

0
Αρκτικός Κύκλος, Σιβηρία, Ταταρστάν, Βόλγας, Καύκασος κι άλλα κομμάτια της μητέρας Ρωσίας

tinyurl.com/2axatenv
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Αύγ 06, 2020 11:41 pm

yorgos έγραψε:
Πέμ Αύγ 06, 2020 8:11 pm
Αρχική μου εκτίμηση ότι αν δεν έχουν κανένα χοντρό τραυματισμό Βέσελι, την 6άξα την έχουν σίγουρη. Επίσης πιστεύω ότι ο Μπιμπέροβιτς θα πάρει ρόλο με τον Κοκόσκοφ.
Εντάξει μιλάμε για ομάδα που άλλαξε 3 βασικούς/ότατους, παίκτες (+ 2 αλλαγές, όπως οι Λοβέρν και Νάναλι) και κυρίως άλλαξε προπονητή μετά από 6-7 χρόνια. Και ποιον προπονητή; Τον Ζοτς με τη γνωστή του "κατάρα" για τις ομάδες που αφήνει.

Δύσκολη χρονιά για τη Φενέρ, που πέραν των άλλων δεν έχει και διοικητική σταθερότητα.

Άβαταρ μέλους
j-kidd13

Honorary
Reactions: 887
Δημοσιεύσεις: 11167
Εγγραφή: Παρ Σεπ 07, 2007 11:50 am
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Jordan,Kidd,Kobe,T-mac
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Αύγ 07, 2020 6:48 am

Απο που προκυπτει οτι δεν εχει διοικητικη σταθεροτητα η Φενερ,οταν εχει απο πισω ολοκληρο Αλι Κοτς?
Κι εγω έχω την ίδια άποψη με τον yorgo,η Φενέρ είναι σίγουρα 6αδα.Και αν τις πάνε καλά τα πράγματα,έχει βλέψεις και για ψηλότερα.
Νομίζω οτι την επόμενη σεζόν θα την παρακαλουθώ με μεγαλύτερη ευχαρίστηση τη Φενερ,μου αρέσε πολύ το ρόστερ της.

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Αύγ 07, 2020 7:43 am

j-kidd13 έγραψε:
Παρ Αύγ 07, 2020 6:48 am
Απο που προκυπτει οτι δεν εχει διοικητικη σταθεροτητα η Φενερ,οταν εχει απο πισω ολοκληρο Αλι Κοτς?
Κι εγω έχω την ίδια άποψη με τον yorgo,η Φενέρ είναι σίγουρα 6αδα.Και αν τις πάνε καλά τα πράγματα,έχει βλέψεις και για ψηλότερα.
Νομίζω οτι την επόμενη σεζόν θα την παρακαλουθώ με μεγαλύτερη ευχαρίστηση τη Φενερ,μου αρέσε πολύ το ρόστερ της.
Προκύπτει από την τραγελαφική χρονιά την οποία διήγαγαν. Κι άπο ένα σωρό ακόμα μεταβλητές που άπτονται της τουρκικής οικονομίας.

Άβαταρ μέλους
j-kidd13

Honorary
Reactions: 887
Δημοσιεύσεις: 11167
Εγγραφή: Παρ Σεπ 07, 2007 11:50 am
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Jordan,Kidd,Kobe,T-mac
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Αύγ 07, 2020 8:00 am

basket72 έγραψε:
Παρ Αύγ 07, 2020 7:43 am
j-kidd13 έγραψε:
Παρ Αύγ 07, 2020 6:48 am
Απο που προκυπτει οτι δεν εχει διοικητικη σταθεροτητα η Φενερ,οταν εχει απο πισω ολοκληρο Αλι Κοτς?
Κι εγω έχω την ίδια άποψη με τον yorgo,η Φενέρ είναι σίγουρα 6αδα.Και αν τις πάνε καλά τα πράγματα,έχει βλέψεις και για ψηλότερα.
Νομίζω οτι την επόμενη σεζόν θα την παρακαλουθώ με μεγαλύτερη ευχαρίστηση τη Φενερ,μου αρέσε πολύ το ρόστερ της.
Προκύπτει από την τραγελαφική χρονιά την οποία διήγαγαν. Κι άπο ένα σωρό ακόμα μεταβλητές που άπτονται της τουρκικής οικονομίας.
H κακή χρονιά οκ,συνέβει,δεν χάλασε και ο κόσμος,ούτε βλέπω πως επιρρεάζει την σταθερότητα της ομαδας διοικητικά μια κακή σεζόν.
Επίσης,τα προβλήματα της οικονομίας της χώρας είναι δεδομένα, αλλα δεν βλέπω ούτε έδω πως αυτό επιρρεάζει την διοικητική σταθερότητα της ομάδας. Συν οτι η διοίκηση Κοτς και στο ποδόσφαιρο και στο μπάσκετ, έκανε αρκετες μεταγραφικές κινήσεις,και ειδικά στο ποδόσφαιρο,που της έχει επιβληθεί ένας περιορισμός όσον αφορά τα χρήματα που μπορεί να ξοδέψει,είναι και ένα ρίσκο,καθώς πρέπει να παρουσιάσει και έσοδα απο πωλήσεις για να υπάρξει ισοζύγιο. Αυτα τα ξέρω αρκετά καλά γιατι λόγω δουλειάς ασχολούμαι μόνο με την Τουρκία,συν οτι έχω 2 συναδελφους στο γραφείο,Έλληνες της Πόλης,φανατικούς Φενερ,οπότε τα μαθαίνω απο πρώτο χερι.

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Αύγ 07, 2020 8:14 am

j-kidd13 έγραψε:
Παρ Αύγ 07, 2020 8:00 am


H κακή χρονιά οκ,συνέβει,δεν χάλασε και ο κόσμος,ούτε βλέπω πως επιρρεάζει την σταθερότητα της ομαδας διοικητικά μια κακή σεζόν.
Επίσης,τα προβλήματα της οικονομίας της χώρας είναι δεδομένα, αλλα δεν βλέπω ούτε έδω πως αυτό επιρρεάζει την διοικητική σταθερότητα της ομάδας. Συν οτι η διοίκηση Κοτς και στο ποδόσφαιρο και στο μπάσκετ, έκανε αρκετες μεταγραφικές κινήσεις,και ειδικά στο ποδόσφαιρο,που της έχει επιβληθεί ένας περιορισμός όσον αφορά τα χρήματα που μπορεί να ξοδέψει,είναι και ένα ρίσκο,καθώς πρέπει να παρουσιάσει και έσοδα απο πωλήσεις για να υπάρξει ισοζύγιο. Αυτα τα ξέρω αρκετά καλά γιατι λόγω δουλειάς ασχολούμαι μόνο με την Τουρκία,συν οτι έχω 2 συναδελφους στο γραφείο,Έλληνες της Πόλης,φανατικούς Φενερ,οπότε τα μαθαίνω απο πρώτο χερι.
Εγώ τα θέματα της Φενέρ δεν τα ξέρω τόσο καλά όσο εσύ, αλλά είμαι σε σταθερή βάση ενήμερος για τη γενικότερη κατάσταση στη γείτονα.
Οι μεταγραφές (στο μπάσκετ) που έκανε πάντως θυμίζουν τους 2 αιωνίους των περασμένων χρόνων. Κατέβηκε επίπεδα μαζεμένα.

Σε κάθε περίπτωση μιλάμε για μεταβατική χρονιά. Μέχρι φέτος τα πράγματα ήταν στον αυτόματο πιλότο, με Ζοτς.Τώρα με τον άπειρο (από Ευρωλίγκα) Κοκόσκοβ, θα δούμε εντελώς άλλη Φενέρ.

Άβαταρ μέλους
yorgos

 champion
Reactions: 3924
Δημοσιεύσεις: 11017
Εγγραφή: Δευ Οκτ 19, 2009 10:55 pm
Τοποθεσία: Αβάνα
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Στηβ Νας
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Αύγ 07, 2020 4:19 pm


H κακή χρονιά οκ,συνέβει,δεν χάλασε και ο κόσμος,ούτε βλέπω πως επιρρεάζει την σταθερότητα της ομαδας διοικητικά μια κακή σεζόν.
Όταν μια ομάδα χρωστάει σε όποιον φοράει σορτσάκι, ναι χάλασε ο κόσμος. Και χαλάει και το όνομα τηε ομάδας στην πιάτσα.
Επίσης,τα προβλήματα της οικονομίας της χώρας είναι δεδομένα, αλλα δεν βλέπω ούτε έδω πως αυτό επιρρεάζει την διοικητική σταθερότητα της ομάδας.
ΌΤαν δεν ξέρεις τι θα ξημερώσει στη χώρα, αν οι επιχειρήσεις του ιδιοκτήτη θα υπάρχουν, αν ο πληθωρισμός πάει στο 30%, αν οι πιστωτές ζητήσουν τα λεφτά τους, αν χρεοκοπήσουν οι σπόνσορες και δεν πληρώσουν τους παίκτες, ναι επηρεάζεται η διοικητική σταθερότητα της ομάδας.
Συν οτι η διοίκηση Κοτς και στο ποδόσφαιρο και στο μπάσκετ, έκανε αρκετες μεταγραφικές κινήσεις
ΜΕταγραφικές κινήσεις από το κάτω ράφι, επειδή δεν υπάρχουν λεφτά. Κι όταν δεν υπάρχουν λεφτά, ή υπάρχει αβεβαιότητα για το αν θα πάρεις αυτά που συμφωνείς, ε επηρεάζονται όλοι.

0
Αρκτικός Κύκλος, Σιβηρία, Ταταρστάν, Βόλγας, Καύκασος κι άλλα κομμάτια της μητέρας Ρωσίας

tinyurl.com/2axatenv
Απάντηση

Επιστροφή στο “Euroleague season 2019-2020”