Euroleague 2019-20 off-topic

Συντονιστής: Captains

Άβαταρ μέλους
Conan1982

Moderator
Reactions: 1912
Δημοσιεύσεις: 5212
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 12, 2014 10:43 am
Τοποθεσία: Κρήτη
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Παπαλουκάς, Chris Weber
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Μάιος 27, 2020 8:23 am

Άλλη μια χρονιά δεν είναι για να τελειώσει η δεκαετία; Άρα όσο υπάρχει και η ρήτρα καμία ομάδα δεν θα φύγει φαντάζομαι.
Εν τω μεταξύ υπάρχει δημοσίευμα;
https://www.contra.gr/basket/i-eyroligk ... 49165.html

Που λέει ότι η Ευρωλίγκα χρωστάει το 40% των τηλεοπτικών συμβολαίων, ποσοστά από χορηγίες και μπόνους νικών σε ΠαναθηναΊκό και Ολυμπιακό περίπου 2.500.000 ευρώ στον καθένα. Δεν ξέρω τι ποσοστό είναι επί του συνόλου των ποσών που εισπράτουν οι ομάδες. Αν υποθέσουμε ότι είναι το 40% όμως, βγαίνει ότι κάθε ομάδα εισπράτει πάνω από 6 εκατομμύρια από την Ευρωλίγκα, δεν θα έχουν και τουλάχιστον 1,5 εκατομμύρια από τα εισιτήρια συν έσοδα από το τηλεοπτικό για την Α1 (ο ΠαναθηναΊκός για φέτος), συν χορηγίες; Μιλάμε για έσοδα πάνω από 9 εκατομμύρια ευρώ.

0
RipCity

 champion
Reactions: 347
Δημοσιεύσεις: 5390
Εγγραφή: Πέμ Απρ 23, 2015 11:58 am
Twitter: @ioannisdiam
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Μάιος 27, 2020 8:36 am

Conan1982 έγραψε:
Τετ Μάιος 27, 2020 8:23 am
Άλλη μια χρονιά δεν είναι για να τελειώσει η δεκαετία; Άρα όσο υπάρχει και η ρήτρα καμία ομάδα δεν θα φύγει φαντάζομαι.
Εν τω μεταξύ υπάρχει δημοσίευμα;
https://www.contra.gr/basket/i-eyroligk ... 49165.html

Που λέει ότι η Ευρωλίγκα χρωστάει το 40% των τηλεοπτικών συμβολαίων, ποσοστά από χορηγίες και μπόνους νικών σε ΠαναθηναΊκό και Ολυμπιακό περίπου 2.500.000 ευρώ στον καθένα. Δεν ξέρω τι ποσοστό είναι επί του συνόλου των ποσών που εισπράτουν οι ομάδες. Αν υποθέσουμε ότι είναι το 40% όμως, βγαίνει ότι κάθε ομάδα εισπράτει πάνω από 6 εκατομμύρια από την Ευρωλίγκα, δεν θα έχουν και τουλάχιστον 1,5 εκατομμύρια από τα εισιτήρια συν έσοδα από το τηλεοπτικό για την Α1 (ο ΠαναθηναΊκός για φέτος), συν χορηγίες; Μιλάμε για έσοδα πάνω από 9 εκατομμύρια ευρώ.
Νομίζω η 10ετία ξεκίνησε το 2015.

0
Άβαταρ μέλους
gkostas37

 junior
Reactions: 61
Δημοσιεύσεις: 127
Εγγραφή: Παρ Απρ 10, 2020 8:08 pm
Τοποθεσία: Athens, Greece
Αγαπημένη θέση: SG, SF
Αγαπημένος παίκτης: Vince Carter
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Μάιος 27, 2020 11:59 am

Fitz έγραψε:
Τετ Μάιος 27, 2020 7:59 am
RipCity έγραψε:
Τετ Μάιος 27, 2020 7:48 am
gkostas37 έγραψε:
Τρί Μάιος 26, 2020 8:55 pm
Παίδες έχει κανείς ιδέα τι θα γίνει με όσους πληρώσαμε ολη την σεζόν για Season Pass στην Euroleague TV? Στο chat που μιλησα μαζι τους μου ειπαν να στειλω mail και στο mail προς το παρόν δεν έχω πάρει κάποια απάντηση. Έχεις κάποιος άλλος εδώ μέσα κάποια πληροφόρηση;
Ρώτησα για refund και πήρα την εξής απάντηση

As you are by now aware, all 2019-20 Turkish Airlines EuroLeague and 7DAYS EuroCup Tournament games have now been cancelled.

We are working to find a way to address the requests from our loyal customers during this time. In the coming days, we hope to have a possible resolution or an update to your request.
Την ίδια απάντηση πήρα κι εγώ, αυτή που στέλνουν σε όλους.

Απ'οσο είδα και στο reddit, τώρα που έγινε επίσημη η διακοπή φαντάζομαι πως είτε δρομολογούν refunds, είτε θα προτείνουν κάποια έκπτωση στο pass της επόμενης σεζόν.

Υπομονή.
Ευχαριστω για τις απαντησεις! Μου εστειλαν και εμενα το ιδιο μειλ σημερα το πρωι. Ελπιζω σε refund, γιατι με το ροστερ που βλεπω να φτιαχνει η παναθα του χρονου, δεν με βλεπω να κανω ανανεωση στο EL TV

0
Άβαταρ μέλους
yorgos

 champion
Reactions: 3924
Δημοσιεύσεις: 11017
Εγγραφή: Δευ Οκτ 19, 2009 10:55 pm
Τοποθεσία: Αβάνα
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Στηβ Νας
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Μάιος 27, 2020 3:30 pm

Conan1982 έγραψε:
Τετ Μάιος 27, 2020 8:23 am
Άλλη μια χρονιά δεν είναι για να τελειώσει η δεκαετία; Άρα όσο υπάρχει και η ρήτρα καμία ομάδα δεν θα φύγει φαντάζομαι.
Εν τω μεταξύ υπάρχει δημοσίευμα;
https://www.contra.gr/basket/i-eyroligk ... 49165.html

Που λέει ότι η Ευρωλίγκα χρωστάει το 40% των τηλεοπτικών συμβολαίων, ποσοστά από χορηγίες και μπόνους νικών σε ΠαναθηναΊκό και Ολυμπιακό περίπου 2.500.000 ευρώ στον καθένα. Δεν ξέρω τι ποσοστό είναι επί του συνόλου των ποσών που εισπράτουν οι ομάδες. Αν υποθέσουμε ότι είναι το 40% όμως, βγαίνει ότι κάθε ομάδα εισπράτει πάνω από 6 εκατομμύρια από την Ευρωλίγκα, δεν θα έχουν και τουλάχιστον 1,5 εκατομμύρια από τα εισιτήρια συν έσοδα από το τηλεοπτικό για την Α1 (ο ΠαναθηναΊκός για φέτος), συν χορηγίες; Μιλάμε για έσοδα πάνω από 9 εκατομμύρια ευρώ.
Tα χρήματα από τα εισιτήρια είναι αρκετά παραπάνω (τουλάχιστον 6 εκατομμύρια), αλλά σε κάθε περίπτωση μην ξεχνάμε πως τα έξοδα τις ομάδες δεν είναι μόνο οι καθαροί μισθοί του αγωνιστικού τμήματος, αλλά και οι φόροι, το υπόλοιπο (μη αγωνιστικό) προσωπικό, προετοιμασίες, μετακινήσεις, ασφάλιση, διαμονές, ενοίκια σπιτιών, ενοικίαση ΟΑΚΑ , αθλητικό υλικό, γραφεία είναι πολλά. Το μεγάλο ερώτημα είναι πόση εφορία πληρώνει η ΚΑΕ, που δεν ξέρουμε τι συμβόλαια δηλώνει (όταν ο Ολυμπιακός κατήγγειλε ότι το μεγαλύτερο συμβόλαιο που εμφάνιζε ο Παναθηναϊκός στον ΕΣΑΚΕ ήταν... 300.000€ για κάποιο λόγο η ΚΑΕ δεν τα δημοσίευσε για να τους τα τρίψει στα μούρη, οπότε μάλλον ευσταθεί η κατηγορία) και πόσα της αποφέρει το ελληνικό πρωτάθλημα, ο σπόνσορας στη φανέλα, κάτι ψιλά από merchandising κλπ.

Ένα guesstimation θα ήταν έσοδα γύρω στα 12-15εκ και συνολικά έξοδα γύρω στα διπλά του αγωνιστικού μπάτζετ, δηλαδή καμία 17 εκ. Μάλλον μπαίνει μέσα ο ΔΓ, κάπου ανάμεσα στα 2 και 5 εκ (στην πολύ χειρότερη περίπτωση), με πιθανότερη τιμή τα 3-4εκ.

*Αγωνιστικό μπάτζετ 2019-20 με αυτά που εικάζουμε σήμερα:
Τόμας 800
Ράουτινς 100
Παπαγιάννης 600
Ράις 500
Παπαπέτρου 850
ΠΑππάς 800
Βουγιούκας 300
Αθηναίου 100
Παπαδάκης 60
Τζόνσον 450
Καλάθης 2,1
Γουάιλι 450
Φριντέτ 1,65
Μήτογλου 450
Μπέντιλ 150
Πεδουλάκης/Πιτίνο/σταφ 1εκ μαζί
Σύνολο 8,7εκ

0
Αρκτικός Κύκλος, Σιβηρία, Ταταρστάν, Βόλγας, Καύκασος κι άλλα κομμάτια της μητέρας Ρωσίας

tinyurl.com/2axatenv
vforvendetta85
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Μάιος 27, 2020 8:30 pm

gkostas37 έγραψε:
Τετ Μάιος 27, 2020 11:59 am
Fitz έγραψε:
Τετ Μάιος 27, 2020 7:59 am
RipCity έγραψε:
Τετ Μάιος 27, 2020 7:48 am


Ρώτησα για refund και πήρα την εξής απάντηση

As you are by now aware, all 2019-20 Turkish Airlines EuroLeague and 7DAYS EuroCup Tournament games have now been cancelled.

We are working to find a way to address the requests from our loyal customers during this time. In the coming days, we hope to have a possible resolution or an update to your request.
Την ίδια απάντηση πήρα κι εγώ, αυτή που στέλνουν σε όλους.

Απ'οσο είδα και στο reddit, τώρα που έγινε επίσημη η διακοπή φαντάζομαι πως είτε δρομολογούν refunds, είτε θα προτείνουν κάποια έκπτωση στο pass της επόμενης σεζόν.

Υπομονή.
Ευχαριστω για τις απαντησεις! Μου εστειλαν και εμενα το ιδιο μειλ σημερα το πρωι. Ελπιζω σε refund, γιατι με το ροστερ που βλεπω να φτιαχνει η παναθα του χρονου, δεν με βλεπω να κανω ανανεωση στο EL TV
Εγώ είχα μηνιαία συνδρομή και όταν διεκόπη τον Μάρτη προσωρινά (τότε) τους έστειλα email και μου απάντησαν περίπου τα ίδια. Κάποια στιγμή, λίγο πριν το Πάσχα μου επέστρεψαν τα χρήματα της συνδρομής που είχα καταβάλει. Θεωρώ πως δεν έχουν αποφασίσει ακόμα πως θα αποζημιώσουν τους συνδρομητές.

Άβαταρ μέλους
portokalopita13

 euroleague
Reactions: 175
Δημοσιεύσεις: 1081
Εγγραφή: Κυρ Μάιος 10, 2020 12:20 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Μάιος 28, 2020 11:23 am

οσοι βιαστηκατε να δωσετε αποδοσεις..περι μη αποχωρησης.. παο απο cl
παρακολουθηστε το σημερινο μαδομ***ι και βγαλτε καινουργιες :rofl:

0
Άβαταρ μέλους
pan24

Moderator
Reactions: 1787
Δημοσιεύσεις: 12015
Εγγραφή: Τετ Ιουν 25, 2014 8:03 am
Αγαπημένη ομάδα: Milwaukee-Bucks
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Μάιος 28, 2020 12:16 pm

portokalopita13 έγραψε:
Πέμ Μάιος 28, 2020 11:23 am
οσοι βιαστηκατε να δωσετε αποδοσεις..περι μη αποχωρησης.. παο απο cl
παρακολουθηστε το σημερινο μαδομ***ι και βγαλτε καινουργιες :rofl:
Συνηθισμενα τα βουνα στα χιονια
Βολευει και να παει στην συνεντευξη τυπου της ερχομενης Τεταρτης οπου θα ανακοινωσει μεγαλες μειωσεις η ακομα κι αποχωρηση του σε κλιμα οτι τον πολεμανε ολοι

4
4 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
john wick

allstar
Reactions: 225
Δημοσιεύσεις: 3532
Εγγραφή: Τρί Ιουν 14, 2016 8:26 pm
Αγαπημένη θέση: PF
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Μάιος 28, 2020 1:04 pm

Αηδια κατηντησε το θεμα..,
Ξενερωσα απιστευτα,
Οσο δικιο κ να εχει το χανει..
Συγνωμη αλλα δεν εχω αλλο κουραγιο να ασχοληθω με τον μπασκετικο Παναθηναϊκό..
Κατι που αγαπω τοσο πολυ ,,πλεον με κουραζει κ με απωθει.απο κοντα του.

3
1 Εικόνα 2 Εικόνα
Δεν έχεις επιλογές , ζήσε...
Άβαταρ μέλους
yorgos

 champion
Reactions: 3924
Δημοσιεύσεις: 11017
Εγγραφή: Δευ Οκτ 19, 2009 10:55 pm
Τοποθεσία: Αβάνα
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Στηβ Νας
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Μάιος 28, 2020 1:12 pm

portokalopita13 έγραψε:
Πέμ Μάιος 28, 2020 11:23 am
οσοι βιαστηκατε να δωσετε αποδοσεις..περι μη αποχωρησης.. παο απο cl
παρακολουθηστε το σημερινο μαδομ***ι και βγαλτε καινουργιες :rofl:
Tι επεισόδιο έχω χάσει ρε λεβέντες;

0
Αρκτικός Κύκλος, Σιβηρία, Ταταρστάν, Βόλγας, Καύκασος κι άλλα κομμάτια της μητέρας Ρωσίας

tinyurl.com/2axatenv
Skonokini

 
Reactions: 0
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Τρί Μάιος 26, 2020 1:29 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Μάιος 28, 2020 1:23 pm

yorgos έγραψε:
Πέμ Μάιος 28, 2020 1:12 pm

Tι επεισόδιο έχω χάσει ρε λεβέντες;
https://www.sdna.gr/mpasket/725392_foyl ... io-senario


καλά και ο μπερτομέου προβοκατόρικα είπε όσα είπε στην τελευταία του συνέντευξη, τσίμπησε κι ο δικός μας και έδεσε το γλυκό

0
Άβαταρ μέλους
yorgos

 champion
Reactions: 3924
Δημοσιεύσεις: 11017
Εγγραφή: Δευ Οκτ 19, 2009 10:55 pm
Τοποθεσία: Αβάνα
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Στηβ Νας
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Μάιος 28, 2020 1:37 pm

Skonokini έγραψε:
Πέμ Μάιος 28, 2020 1:23 pm
yorgos έγραψε:
Πέμ Μάιος 28, 2020 1:12 pm

Tι επεισόδιο έχω χάσει ρε λεβέντες;
https://www.sdna.gr/mpasket/725392_foyl ... io-senario


καλά και ο μπερτομέου προβοκατόρικα είπε όσα είπε στην τελευταία του συνέντευξη, τσίμπησε κι ο δικός μας και έδεσε το γλυκό
A καλά... Έχει γράψει και χειρότερα, αλλά σε καλύτερα Αγγλικά τουλάχιστον, φαίνεται τώρα έπαθε σκοιλ ελικικου. Στο μεταξύ ακόμη και σε άρθρα "δημοσιογράφων" των μέσων του κυρίου Δημήτρη βλέπουμε μεταφράσεις γκουγκλ τρανσλέητορ (sic) 8-) :

https://www.onsports.gr/basket/euroleag ... ko-mpasket

Αν ισχύουν τα κουτσομπολιά που γράφτηκαν για τα όμορφα που έγιναν στη συνέλευση, διέκοπτε συνέχεια ο κύριος Δημήτρης με κάτι τσιρίδες και κάτι "να γραφτεί στα πρακτικά!" (κι αν γραφτεί;;; θα το δει ο ιστορικός του μέλλοντος; ) και του είπαν να το βουλώσει, λίγο πιο ευγενικά. Ακούστηκαν και κάτι όμορφα για ομάδες που επιμένουν να γίνει η σαιζόν παρότι δε θέλουν να παίξουν οι παίκτες, μόνο και μόνο επειδή οι πιο ακριβοί τους παίκτες βρίσκονται στην Αμερική κι ως εκ τούτου επειδή δε θα εμφανίζονταν θα είχε δικαίωμα η ομάδα να μην τους πληρώσει τους μισθούς που τους χρωστάει. Μπορεί και να ήταν κακία, αλλά είναι ενδεικτικό ότι πλέον η ΚΑΕ Παναθηναϊκός δε λαμβάνει το σεβασμό που επιτάσσει το μέγεθός της, γιατί δεν τον κερδίζει, δε νοείται να γίνεται περίγελος σε κάθε συνάντηση και να μας παίρνουν φίλοι δημοσιογράφοι και φαν και να μας λένε "πες κανένα καλό για τον πρόεδρό σας, εδώ γελάνε με το Χ, Ψ από τα λεγόμενά του".

Το καλύτερο σενάριο για την ΚΑΕ είναι να σιχαθεί ο ιδιοκτήτης της και να αφήσει το Μάνο ή κάποιον άλλον να κάνει κουμάντο, με ψυχραιμία, έστω και με πολύ χαμηλότερο μπάτζετ. Η Ευρωλίγκα έχει φτάσει σε ένα σημείο που έχει λιγότερη ανάγκη τον Παναθηναϊκό απ' ό,τι ο Παναθηναϊκός την Ευρωλίγκα. Αν συνεχίσει αυτό το βιολί η διοίκηση, μας βλέπω αντί για αυτόβουλο Brexit να μας κάνουν ένα ΠAOουστ-ιτ και να μας κουνήσουν το μαντήλι. Έτσι κι αλλιώς ένας μετριοκομπάρσος Παναθηναϊκός των 5-6 μυρίων μπάτζετ να παίζει σε ημιάδειο ΟΑΚΑ μάλλον δεν είναι κάτι χωρίς το οποίο δε μπορεί να ζήσει η Ευρωλίγκα, θα πάρουν τη Βίρτους και φτάνει. Μικρότερο μέγεθος μεν, ανθρώπινη συμπεριφορά και λιγότερα σαμποτάζ στην ίδια εταιρεία δε.

0
Αρκτικός Κύκλος, Σιβηρία, Ταταρστάν, Βόλγας, Καύκασος κι άλλα κομμάτια της μητέρας Ρωσίας

tinyurl.com/2axatenv
Skonokini

 
Reactions: 0
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Τρί Μάιος 26, 2020 1:29 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Μάιος 28, 2020 1:43 pm

έστω ότι ο μπερτομέου είναι πράγματι αποτυχημένος τσέος

τότε οι μεγάλοι δεν τον κουνάνε επειδή προφανώς εξυπηρετεί τα συμφέροντά τους και δεν έχουν μεγάλη ανάγκη χρηματοδότησης

επίσης οι μικροί-μεσαίοι δεν γκρινιάζουν γιατί προφανώς ξέρουν ότι όσο τον θέλουν στο τιμόνι οι μεγάλοι δεν πρόκειται να βγάλουν κάτι, ενώ και οι ίδιες ως ομάδες δεν είναι για πολλά

και έχουμε τον ΠΑΟ ως μόνη ομάδα (μικρομεσαία πια) να κάνει μονίμως τον κόκορα και να ματαιοπονεί αφού όπως φαίνεται άλλοι βολεύονται και άλλοι δεν έχουν όρεξη να μπλέξουν σε περιπέτειες

3/6 να οπλιστούμε με υπομονή γιατί θα ακούσουμε νέα ελεγεία, οι συνεντεύξεις τύπου του ΔΓ είναι για ποπ κορν και μετρήσεις γραφικότητας, πιστεύω θα πάει καλά


η όλη συμπεριφορά του πάντως μου αποδεικνύει συνεχώς ότι αυτός ο άνθρωπος περιστοιχίζεται μόνο από γιεσεριστές και κόλακες, πιστεύω αν είχε 1-2 πραγματικούς φίλους με κάποια επιρροή πάνω του κάπως θα τον είχαν κουλαντρίσει λίγο

0
vforvendetta85
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Μάιος 28, 2020 1:48 pm

yorgos έγραψε:
Πέμ Μάιος 28, 2020 1:37 pm
Skonokini έγραψε:
Πέμ Μάιος 28, 2020 1:23 pm
yorgos έγραψε:
Πέμ Μάιος 28, 2020 1:12 pm

Tι επεισόδιο έχω χάσει ρε λεβέντες;
https://www.sdna.gr/mpasket/725392_foyl ... io-senario


καλά και ο μπερτομέου προβοκατόρικα είπε όσα είπε στην τελευταία του συνέντευξη, τσίμπησε κι ο δικός μας και έδεσε το γλυκό
A καλά... Έχει γράψει και χειρότερα, αλλά σε καλύτερα Αγγλικά τουλάχιστον, φαίνεται τώρα έπαθε σκοιλ ελικικου. Στο μεταξύ ακόμη και σε άρθρα "δημοσιογράφων" των μέσων του κυρίου Δημήτρη βλέπουμε μεταφράσεις γκουγκλ τρανσλέητορ (sic) 8-) :

https://www.onsports.gr/basket/euroleag ... ko-mpasket

Αν ισχύουν τα κουτσομπολιά που γράφτηκαν για τα όμορφα που έγιναν στη συνέλευση, διέκοπτε συνέχεια ο κύριος Δημήτρης με κάτι τσιρίδες και κάτι "να γραφτεί στα πρακτικά!" (κι αν γραφτεί;;; θα το δει ο ιστορικός του μέλλοντος; ) και του είπαν να το βουλώσει, λίγο πιο ευγενικά. Ακούστηκαν και κάτι όμορφα για ομάδες που επιμένουν να γίνει η σαιζόν παρότι δε θέλουν να παίξουν οι παίκτες, μόνο και μόνο επειδή οι πιο ακριβοί τους παίκτες βρίσκονται στην Αμερική κι ως εκ τούτου επειδή δε θα εμφανίζονταν θα είχε δικαίωμα η ομάδα να μην τους πληρώσει τους μισθούς που τους χρωστάει. Μπορεί και να ήταν κακία, αλλά είναι ενδεικτικό ότι πλέον η ΚΑΕ Παναθηναϊκός δε λαμβάνει το σεβασμό που επιτάσσει το μέγεθός της, γιατί δεν τον κερδίζει, δε νοείται να γίνεται περίγελος σε κάθε συνάντηση και να μας παίρνουν φίλοι δημοσιογράφοι και φαν και να μας λένε "πες κανένα καλό για τον πρόεδρό σας, εδώ γελάνε με το Χ, Ψ από τα λεγόμενά του".

Το καλύτερο σενάριο για την ΚΑΕ είναι να σιχαθεί ο ιδιοκτήτης της και να αφήσει το Μάνο ή κάποιον άλλον να κάνει κουμάντο, με ψυχραιμία, έστω και με πολύ χαμηλότερο μπάτζετ. Η Ευρωλίγκα έχει φτάσει σε ένα σημείο που έχει λιγότερη ανάγκη τον Παναθηναϊκό απ' ό,τι ο Παναθηναϊκός την Ευρωλίγκα. Αν συνεχίσει αυτό το βιολί η διοίκηση, μας βλέπω αντί για αυτόβουλο Brexit να μας κάνουν ένα ΠAOουστ-ιτ και να μας κουνήσουν το μαντήλι. Έτσι κι αλλιώς ένας μετριοκομπάρσος Παναθηναϊκός των 5-6 μυρίων μπάτζετ να παίζει σε ημιάδειο ΟΑΚΑ μάλλον δεν είναι κάτι χωρίς το οποίο δε μπορεί να ζήσει η Ευρωλίγκα, θα πάρουν τη Βίρτους και φτάνει. Μικρότερο μέγεθος μεν, ανθρώπινη συμπεριφορά και λιγότερα σαμποτάζ στην ίδια εταιρεία δε.
Συγνώμη αλλά, σύγκληση Δ.Σ. ήταν και κάθε μέτοχος έχει δικαίωμα να γραφτούν στα πρακτικά οι θέσεις του και κάθε εκπρόσωπος είναι υπόλογος των λόγων και των πράξεών του. Μάλλον πρέπει να καρφιτσωθεί στο νήμα πως η Ευρωλίγκα είναι Α.Ε.

Να κατακρίνουμε τον Γιαννακόπουλο για την συμπεριφορά του, αλλά το σχόλιο "ιστορικός του μέλλοντος" είναι άκαιρο.

djibriliant

 euroleague
Reactions: 104
Δημοσιεύσεις: 1086
Εγγραφή: Δευ Ιουν 04, 2012 3:09 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Μάιος 28, 2020 1:52 pm

yorgos έγραψε:
Πέμ Μάιος 28, 2020 1:37 pm

[/quote]
Υπερβολικό μου ακούγεται, δηλαδή ειπε ο δπγ να συνεχιστεί η σεζόν για να μπορέσω να διωξω τον Καλάθη? Πες οτι συνεχιζόταν η σεζόν δεν θα είχαν τον χρόνο να επιστρέψουν οι εξ αμερικης? Στο οτι η συμπεριφορά του δικού μας μας διασύρει συμφωνώ απόλυτα αλλά κάποια πράγματα μου φαίνοντε υπερβολικά απο όλες τις πλευρές.

0
Άβαταρ μέλους
yorgos

 champion
Reactions: 3924
Δημοσιεύσεις: 11017
Εγγραφή: Δευ Οκτ 19, 2009 10:55 pm
Τοποθεσία: Αβάνα
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Στηβ Νας
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Μάιος 28, 2020 2:09 pm

[/quote]
Συγνώμη αλλά, σύγκληση Δ.Σ. ήταν και κάθε μέτοχος έχει δικαίωμα να γραφτούν στα πρακτικά οι θέσεις του και κάθε εκπρόσωπος είναι υπόλογος των λόγων και των πράξεών του. Μάλλον πρέπει να καρφιτσωθεί στο νήμα πως η Ευρωλίγκα είναι Α.Ε.

Να κατακρίνουμε τον Γιαννακόπουλο για την συμπεριφορά του, αλλά το σχόλιο "ιστορικός του μέλλοντος" είναι άκαιρο.
[/quote]

Μα γράφονταν στα πρακτικά. Απλά ήθελε να διακόπτει (μου μετέφεραν ότι το έκανε πάνω από 10 φορές) τσιρίζοντας και προκαλώντας "ηχητικά εφέ" (χτυπούσε το χέρι στο μικρόφωνο, δεν πολυκατάλαβα).
Υπερβολικό μου ακούγεται, δηλαδή ειπε ο δπγ να συνεχιστεί η σεζόν για να μπορέσω να διωξω τον Καλάθη? Πες οτι συνεχιζόταν η σεζόν δεν θα είχαν τον χρόνο να επιστρέψουν οι εξ αμερικης? Στο οτι η συμπεριφορά του δικού μας μας διασύρει συμφωνώ απόλυτα αλλά κάποια πράγματα μου φαίνοντε υπερβολικά απο όλες τις πλευρές.
Εμένα μου ακούγεται όχι απλά υπερβολικό, αλλά κι εντελώς ψευδές. Άλλο λέω: ότι όταν φτάνει ένας από τους 11 συνεταίρους να θεωρείται ύποπτος ακόμη και για τόσο τραβηγμένα κίνητρα (γιατί συμμέτοχος στην εταιρεία που λέγεται "Ευρωλίγκα" είναι ο Παναθηναϊκός, μετοχές έχει) δείχνει το βαθμό αποξένωσής του και το πόσο δεν τον παίρνει πια στα σοβαρά κανείς. Και μάλλον αυτό είναι που εκνευρίζει τον DPG. Κληρονόμησε μια ομάδα πρωταγωνίστρια κι έχει καταντήσει περίγελος και ψάχνουν όλοι να βρουν γιατί σαμποτάρει το ίδιο του το προϊόν κι "αν είναι νηφάλιος" στις συνελεύσεις. Ποιος φταίει που τον θεωρούν τέτοιο;

Στο μεταξύ, επειδή δεν τον παίρνει να τα βάλει με τη Μπαρτσελόνα, τον Αρμάνι, τη Μακάμπι και το Βατούνιν, πάντα ο στόχος είναι ο Μπερτομέου, που δεν είναι το αφεντικό εκεί μέσα, ο άνθρωπος ούτε δικαίωμα ψήφου δεν είχε προχθές. Η Ευρωλίγκα ανήκει στους μετόχους της, ο Μπερτομέου είναι κάτι παραπάνω από εκπρόσωπος Τύπου (εντάξει παραπάνω είναι, αλλά δεν παίρνει αυτός τις αποφάσεις), είναι γραφικό το θέμα με τις προσωπικές επιθέσεις, τα απίστευτα βρισίδια μέσω ινσταγκραμ που τα θυμομαστε όλοι, τις απειλές... ΠΕριμένει να τον πάρει κανείς στα σοβαρά έτσι;

Ας δει κανείς πως αντιμετωπίζεται ο Κερεχέτα, που είναι το μικρότερο μέγεθος εκεί μέσα. Ούτε με καχυποψία τον κοιτάει κανείς, ούτε αρχίζουν τα γελάκια όποτε μιλάει και οι προτάσεις της (πολύ μικρού μεγέθους) Μπασκόνια ακούγονται με σεβασμό. Βέβαια άμα κάνεις μόνο γραφικούρες, ε για κλόουν θα σε περνάνε.

0
Αρκτικός Κύκλος, Σιβηρία, Ταταρστάν, Βόλγας, Καύκασος κι άλλα κομμάτια της μητέρας Ρωσίας

tinyurl.com/2axatenv
Απάντηση

Επιστροφή στο “Euroleague season 2019-2020”