Ταινίες

Συντονιστής: Captains

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
ssoulliss

 champion
Reactions: 3197
Δημοσιεύσεις: 6017
Εγγραφή: Τρί Απρ 19, 2011 7:38 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Φάνης Χριστοδούλου
Αγαπημένη ομάδα: Detroit-Pistons
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Ιαν 07, 2022 5:12 pm

Έφυγε σήμερα στα 94 του ο Sidney Poitier, ο πρώτος αφροαμερικανός ηθοποιός που κέρδισε βραβείο Όσκαρ και γενικά πρωτοπόρος σε πολλά εκεί στο Αμέρικα.

Νομίζω πως η ταινία που αξίζει να δει κάποιος είναι το "Guess Who's Coming to Dinner", δίπλα σε άλλα τότε ιερά τέρατα του αμερικάνικου σινεμά (Spencer Tracy και Katharine Hepburn).



0
Άβαταρ μέλους
SteveNashidis

Captain
Reactions: 2327
Δημοσιεύσεις: 6938
Εγγραφή: Δευ Σεπ 20, 2010 11:36 pm
Τοποθεσία: Arizona
Αγαπημένη θέση: PG
Twitter: https://twitter.com/Nashidis
Αγαπημένος παίκτης: Steve Nash, Devin Booker
Αγαπημένη ομάδα: Phoenix-Suns
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Απρ 18, 2022 6:41 pm

Επεσα στην παγίδα χωρίς να διαβασω καποια κριτική να δω την ταινία How it ends.
H ταινία κατάφερε να εξελίσσεται σε τραγικότητα οσο προχωρούσε αλλά πάντα σε άφηνε μια ελπίδα ότι τώρα θα γίνει το μπαμ και θα σοβαρευτεί.
Δε λεω παραπάνω. Σας προτρέπω να μην την δείτε αλλά η κακή διαφήμιση είναι πάντα διαφήμιση :D :D :D



1
1 Εικόνα
🏀Steve Nash. 2× NBA ΜVP (2005, 2006)🏀SSOL- Seven Second or Less Len
Εικόνα Εικόνα Εικόνα
Άβαταρ μέλους
shtarkws

Site Admin
Reactions: 2581
Δημοσιεύσεις: 7768
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 12, 2010 9:22 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Απρ 19, 2022 12:50 pm

ssoulliss έγραψε:
Παρ Ιαν 07, 2022 5:12 pm
Έφυγε σήμερα στα 94 του ο Sidney Poitier, ο πρώτος αφροαμερικανός ηθοποιός που κέρδισε βραβείο Όσκαρ και γενικά πρωτοπόρος σε πολλά εκεί στο Αμέρικα.

Νομίζω πως η ταινία που αξίζει να δει κάποιος είναι το "Guess Who's Coming to Dinner", δίπλα σε άλλα τότε ιερά τέρατα του αμερικάνικου σινεμά (Spencer Tracy και Katharine Hepburn).

Πολύ μεγάλος ηθοποιός, για εμένα η καλύτερη ταινία του ήταν το in the heat of the night. Εκτός από σπουδαίος ηθοποιός σπουδαία προσωπικότητα, ήταν ο πρώτος που άνοιξε δρόμους για τους αφροαμερικανους ηθοποιούς



1
1 Εικόνα
Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς

Oι κανονισμοί του forum

Οδηγίες για ένα καλό post

https://dragon.mochahosted.com/basketfo ... index.html
Άβαταρ μέλους
ssoulliss

 champion
Reactions: 3197
Δημοσιεύσεις: 6017
Εγγραφή: Τρί Απρ 19, 2011 7:38 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Φάνης Χριστοδούλου
Αγαπημένη ομάδα: Detroit-Pistons
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Σεπ 25, 2022 6:20 pm

Είδα πρόσφατα το Prey, που είναι ένα prequel του Predator και μπορώ να πω ότι μου άρεσε. Είναι μια σοβαρή προσπάθεια η οποία πιστεύω πως σέβεται απόλυτα την πρωτή ταινία χωρίς τις υπερβολές των υπολοίπων sequel που ακολούθησαν. Δεν δίνω spoiler :P , απλά στην πλατφόρμα που ανέβηκε υπάρχει η δυνατότητα να δεις την ταινία στη "διάλεκτο" των Comanche (ναι με "Ινδιάνους" είναι το έργο :D ) συν ότι ο πρωταγωνιστικός ρόλος έχει πάει σε γυναίκα και μάλιστα νομίζω ότι αξίζει τον ντόρο που έχει δημιουργηθεί γύρω της.

Επειδή όμως είμαστε μπασκετικό φόρουμ, τον Predator στην ταινία τον υποδύεται ένας πρωην Ουσαίος παίχτης Dane DiLiegro, ο οποίος σταμάτησε πρόπερσυ και έχει μπασκετική καριέρα κυρίως στην Ιταλία (έχει παίξει και στις Sassari-Trieste! :shock: ) :dribble:

0
Άβαταρ μέλους
shtarkws

Site Admin
Reactions: 2581
Δημοσιεύσεις: 7768
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 12, 2010 9:22 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Σεπ 26, 2022 5:20 pm

ssoulliss έγραψε:
Κυρ Σεπ 25, 2022 6:20 pm
Είδα πρόσφατα το Prey, που είναι ένα prequel του Predator και μπορώ να πω ότι μου άρεσε. Είναι μια σοβαρή προσπάθεια η οποία πιστεύω πως σέβεται απόλυτα την πρωτή ταινία χωρίς τις υπερβολές των υπολοίπων sequel που ακολούθησαν. Δεν δίνω spoiler :P , απλά στην πλατφόρμα που ανέβηκε υπάρχει η δυνατότητα να δεις την ταινία στη "διάλεκτο" των Comanche (ναι με "Ινδιάνους" είναι το έργο :D ) συν ότι ο πρωταγωνιστικός ρόλος έχει πάει σε γυναίκα και μάλιστα νομίζω ότι αξίζει τον ντόρο που έχει δημιουργηθεί γύρω της.

Επειδή όμως είμαστε μπασκετικό φόρουμ, τον Predator στην ταινία τον υποδύεται ένας πρωην Ουσαίος παίχτης Dane DiLiegro, ο οποίος σταμάτησε πρόπερσυ και έχει μπασκετική καριέρα κυρίως στην Ιταλία (έχει παίξει και στις Sassari-Trieste! :shock: ) :dribble:
Εισαι θεουλης και σε ευχαριστω γιατι μετα απο πολυ καιρο ελεγα να δω μια ταινια και ειμαι μεγαλος fan του original predator. :obey:

0
Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς

Oι κανονισμοί του forum

Οδηγίες για ένα καλό post

https://dragon.mochahosted.com/basketfo ... index.html
Άβαταρ μέλους
ssoulliss

 champion
Reactions: 3197
Δημοσιεύσεις: 6017
Εγγραφή: Τρί Απρ 19, 2011 7:38 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Φάνης Χριστοδούλου
Αγαπημένη ομάδα: Detroit-Pistons
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Απρ 11, 2023 2:13 pm

shtarkws έγραψε:
Δευ Σεπ 26, 2022 5:20 pm
ssoulliss έγραψε:
Κυρ Σεπ 25, 2022 6:20 pm
Είδα πρόσφατα το Prey, που είναι ένα prequel του Predator και μπορώ να πω ότι μου άρεσε. Είναι μια σοβαρή προσπάθεια η οποία πιστεύω πως σέβεται απόλυτα την πρωτή ταινία χωρίς τις υπερβολές των υπολοίπων sequel που ακολούθησαν. Δεν δίνω spoiler :P , απλά στην πλατφόρμα που ανέβηκε υπάρχει η δυνατότητα να δεις την ταινία στη "διάλεκτο" των Comanche (ναι με "Ινδιάνους" είναι το έργο :D ) συν ότι ο πρωταγωνιστικός ρόλος έχει πάει σε γυναίκα και μάλιστα νομίζω ότι αξίζει τον ντόρο που έχει δημιουργηθεί γύρω της.

Επειδή όμως είμαστε μπασκετικό φόρουμ, τον Predator στην ταινία τον υποδύεται ένας πρωην Ουσαίος παίχτης Dane DiLiegro, ο οποίος σταμάτησε πρόπερσυ και έχει μπασκετική καριέρα κυρίως στην Ιταλία (έχει παίξει και στις Sassari-Trieste! :shock: ) :dribble:
Εισαι θεουλης και σε ευχαριστω γιατι μετα απο πολυ καιρο ελεγα να δω μια ταινια και ειμαι μεγαλος fan του original predator. :obey:
Τελικά την είδες; Ποιες οι εντυπώσεις σου; Λένε ότι θα υπάρξει και συνέχεια.

0
tarp7

allstar
Reactions: 1327
Δημοσιεύσεις: 3470
Εγγραφή: Παρ Δεκ 07, 2018 10:23 am
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Νοέμ 05, 2023 3:11 pm

https://www.ertflix.gr/en/vod/vod.27178 ... nos-kosmos
Ένας διψασμένος κόσμος
Το είδα πριν λίγο στην ΕΡΤ 3 . Αξίζει να το δείτε

0
Άβαταρ μέλους
Soupamantar

 junior
Reactions: 232
Δημοσιεύσεις: 281
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 04, 2023 8:19 pm
Αγαπημένη θέση: Bench
Αγαπημένη ομάδα: Pαnαθηναϊκόc
Προειδοποιήσεις: 4

Κυρ Νοέμ 05, 2023 3:37 pm

Απ την ελληνική εκδοχή του νετφλιξ (που είναι αρκετά πτωχή σε ποιότητα) προτείνω :

Εικόνα

0
Άβαταρ μέλους
shtarkws

Site Admin
Reactions: 2581
Δημοσιεύσεις: 7768
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 12, 2010 9:22 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Νοέμ 05, 2023 5:09 pm

ssoulliss έγραψε:
Τρί Απρ 11, 2023 2:13 pm
shtarkws έγραψε:
Δευ Σεπ 26, 2022 5:20 pm


Εισαι θεουλης και σε ευχαριστω γιατι μετα απο πολυ καιρο ελεγα να δω μια ταινια και ειμαι μεγαλος fan του original predator. :obey:
Τελικά την είδες; Ποιες οι εντυπώσεις σου; Λένε ότι θα υπάρξει και συνέχεια.
Με συγχωρείς για την καθυστερημένη απάντηση μου την είδα και μου άρεσε πολύ, όπως πολύ εύστοχα είπες σεβάστηκε την πρώτη ταινία, είναι πολύ σοβαρή και δεν έχει τις υπερβολές των άλλων.

Μην σου πω ευκαιρία να την ξαναδώ απόψε :D

0
Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς

Oι κανονισμοί του forum

Οδηγίες για ένα καλό post

https://dragon.mochahosted.com/basketfo ... index.html
Απάντηση

Επιστροφή στο “Movies & Tv shows”