R.I.P. Michael K. Williams

Συντονιστής: Captains

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
BasketZilla

 a1greece
Reactions: 96
Δημοσιεύσεις: 863
Εγγραφή: Τετ Αύγ 25, 2010 4:38 pm
Τοποθεσία: Ηράκλειο Κρήτης
Αγαπημένη θέση: C
Αγαπημένος παίκτης: Mark Eaton
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Σεπ 08, 2021 5:08 pm

Εικόνα


Σε αυτή την ζωή υπάρχουν τηλεοπτικές σειρές και υπάρχει και το Wire (άντε και το Deadwood και το Mindhunter).

Στο Wire υπήρχαν σούπερ χαρακτήρες (με δικό μου αγαπημένο τον Bunk) , υπήρχε και ο Omar Little.

Και μπορεί να έβγαζε τον επιούσιο ο Omar με την καραμπίνα του κλέβοντας τους εμπόρους ηρωίνης της Βαλτιμόρης αλλά από ότι φαίνεται στην πεζή πραγματικότητα η ηρωίνη ''έκλεψε'' την δική του ζωή.

Πραγματικά ευχαριστώ τον David Simon και όλους ηθοποιούς του The Wire για τις άπειρες ώρες που έχω περάσει βλέποντας αυτήν την υπέροχη σειρά.

Υ.Γ. Κατάρα στους πρεζέμπορους.

2
2 Εικόνα
Sometimes I feel like a Slim Charles in a world full of Cheeses
Άβαταρ μέλους
tanasen01

 a1greece
Reactions: 212
Δημοσιεύσεις: 804
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 10, 2013 8:18 pm
Αγαπημένη θέση: C
Αγαπημένος παίκτης: Tim Duncan
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Σεπ 08, 2021 5:35 pm

Από τους πιο ταλαντούχους ηθοποιούς που έχουν περάσει τα τελευταία 20 χρόνια. Και στο Boardwalk Empire ήταν φοβερός ως Chalky White, και στο The Night Of και σίγουρα θα τσεκάρω το Lovecraft Country όπου έχω ακούσει τα καλύτερα. Αλλά ναι, o Omar Little του The Wire θα μου μείνει για πάντα στη μνήμη ως μια από τις καλύτερες ερμηνείες στην TV.

0
Tracy Mac

allstar
Reactions: 1033
Δημοσιεύσεις: 3218
Εγγραφή: Τρί Δεκ 31, 2019 12:28 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Σεπ 08, 2021 8:19 pm

Omar's coming Yo! RIP Legend.

Για μενα το The Wire ειναι η καλυτερη σειρα εβερ και ο Omar ισως η κορυφαια του προσωπικοτητα. Το Breaking Bad ακολουθει, αλλα οταν μιλαμε για σειρες απλως βγαζουμε απεξω το The Wire και μιλαμε για την 2η, γιατι πολυ απλα το The Wire ειναι χαλαρα η καλυτερη!

0
Άβαταρ μέλους
nikolas12

allstar
Reactions: 764
Δημοσιεύσεις: 4022
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 23, 2007 8:36 pm
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Kobe Bryant, Σπανούλης
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Σεπ 08, 2021 9:17 pm

Τεράστιος Michael K. Williams. Ενσάρκωνε πάντα πολύ ωραίους χαρακτήρες, εξωτερικά άφθαρτους, εσωτερικά πολύπλοκους, ειδικά στο The Wire ως Omar Little αλλά και στο The Night Of.

0
Για μουσική, σειρές, ταινίες, βιβλία και καφροραδιοφωνικές εκπομπές: anthem.gr

Επίσης μία στο τόσο γράφω κι εδώ: Super Hero News

Τσεκ :D
Απάντηση

Επιστροφή στο “Movies & Tv shows”