Ταξίδια εντός κ εκτός Ελλάδας...

Συντονιστής: Captains

Άβαταρ μέλους
yorgos

 champion
Reactions: 3924
Δημοσιεύσεις: 11017
Εγγραφή: Δευ Οκτ 19, 2009 10:55 pm
Τοποθεσία: Αβάνα
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Στηβ Νας
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Μαρ 10, 2021 12:49 am

nikolas_asteri έγραψε:
Τετ Μαρ 10, 2021 12:45 am
Εξαρτάται πόσο διατίθεσαι να περπατήσεις. Η Κίμωλος είναι σχετικα μικρή. Όλοι σχεδόν μένουν στη "Χώρα", άντε και κάποιοι Ψάθη. Είναι περίπου κανα 20λεπτο περπάτημα από το λιμάνι στη Χώρα.

Αν μένεις στη Χώρα και θέλεις να πας για μπάνιο κάπου νότια ή ανατολικά είναι ~45 λεπτά.
Τέλεια!

1
1 Εικόνα
Αρκτικός Κύκλος, Σιβηρία, Ταταρστάν, Βόλγας, Καύκασος κι άλλα κομμάτια της μητέρας Ρωσίας

tinyurl.com/2axatenv
Άβαταρ μέλους
Conan1982

Moderator
Reactions: 1913
Δημοσιεύσεις: 5217
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 12, 2014 10:43 am
Τοποθεσία: Κρήτη
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Παπαλουκάς, Chris Weber
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Μαρ 10, 2021 7:04 am

Δεν ξέρω αν περιλαμβάνονται στα μέρη που θα πηγαίνατε αλλά επειδή είπες ότι θέλεις να δεις αρχαία.
Πάτε νότιο Ηράκλειο στην Κρήτη και μένετε είτε Πιτσίδια και είστε κανά 20λεπτο με τα πόδια από την τεράστια παραλία του Κομμού, είτε Καλαμάκι και είστε στην ουσία σε μια παραλία που καταλήγει και στην παραλία του Κομμού. Θα δεις την αρχαία πόλη του Κομμού (από την περίφραξη) ενώ η κοπέλα κάνει το μπάνιο της, είσαι κοντά στα επισκέψιμα (και πάει και λεωφορείο) ανάκτορα της Φαιστού, στον αρχαιολογικό χώρο της Αγίας Τριάδας και της αρχαίας Γόρτυνας.
Αρνητικό ότι το Καλαμάκι και τα Πιτσίδια δεν έχουν πλην φαγητού ιδιαίτερη νυχτερινή ζωή και τα κοντινά Μάταλα θα χρειαστούν μάλλον μεταφορικό μέσο.
Από κει αν βαρεθείτε μπορείτε να πάτε στην Αγία Γαλήνη (με λεωφορείο πάλι) όπου με μικρό πλοίο έχει (είχε τουλάχιστον μέχρι πέρυσι) καθημερινά δρομολόγια προς την Γαύδο ή και προς Πλακιά, Πρέβελη στο Ρέθυμνο

1
1 Εικόνα
Fitz

 euroleague
Reactions: 221
Δημοσιεύσεις: 1355
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 27, 2013 10:59 pm
Τοποθεσία: Netherlands
Αγαπημένη ομάδα: Utah-Jazz
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Μαρ 10, 2021 9:43 am

yorgos έγραψε:
Τρί Μαρ 09, 2021 11:31 pm
Όπα, τι θρεντάκι ειναι αυτό;

Μιας που το βρήκα να σας πω ότι ψιλοτρέμω με τα ανεβασμένα κρούσματα, μην τυχόν μας βάλει στην κόκκινη λίστα η Ρωσία και χάσω τον υπερσιβηρικό που ετοιμάζω (υπερπαραγωγή 1 μήνας, από Αρκτικό Κύκλο μέχρι Βαϊκάλη με παγοπέδιλα με μπάτζετ σπανακόπιτας, τραινάκι, ωτοστόπ και πολύ πιτόγυρο).

Σε άλλα νέα, έρχεται καλοκαιράκι, δουλειά δεν προβλέπω να έχουμε οπότε ψάχνουμε ελληνικό νησί (το έτερον ήμισυ δεν το συζητάει για εκτός Ελλάδας, τι έχω να τραβήξω τώρα που έμαθε την Ελλάδα) με τα εξής ζητούμενα:
1) δεν οδηγούμε. Άρα πρέπει να μπορείς να το γυρίσεις με συγκοινωνίες ή με τα πόδια. Θεωρητικά έχω δίπλωμα για μηχανάκι, πρακτικά δεν ξέρω αν το δέχονται.
2) Αν γίνεται να υπάρχει και δεύτερο ή και τρίτο κοντινό νησί παραπέρα ώστε να μην περάσουομε όλες τις μέρες (καμιά εβδομάδα υπολογίζω) στο ίδιο, καλύτερα ακόμη
3) Ιούνιο δε νομίζω να έχει πολλή βαβούρα πουθενά, αλλά τέλος πάντων όχι καταστάσεις Μύκονοοοοοοοοοοος
4) Μεγάλο plus να έχει και κανένα αρχαίο. ΜΕΓΑΛΟ, θα κάνει τα μπάνια της αυτή, να δω και γω καμία αρχαία πέτρα που με συγκλονννννίζουν.
5) Δε σκοπεύουμε να φάμε τη μέρα μας στις παραλίες, αλλά κάποια μπάνια θα πρέπει να τα κάνουμε. Οπότε νησιά τύπου Σαμοθράκη απορρίπτονται, η Μις Μπικίνι θέλει να κάνει "ελληνικό καλοκαίρι".
6) Επειδή έχουμε και μίλια και κουπόνια, αν παίζει αεροδρόμιο, γουί λάικ.
7) Σχετικά ζεστά νερά Ιούνιο μήνα.

Μέρη που δεν έχουμε πάει, μας έκαναν κλικ από αυτά τα ντοκιμαντέρ που με βάζει με το ζόρι και βλέπω η δικιά μου: Κουφονήσια, Ικαρία, Λήμνος, Μυτιλήνη, Κάλυμνος, Μήλος, Ιθάκη, Καστελλόριζο.
Γι'αυτά που ζητάτε, αν και με πονά καθώς κατάγομαι από εκεί, δε θα σου πρότεινα την Ιθάκη.

Πίστεψε με, είναι εκπληκτικής ομορφιάς νησί, κυρίως για τις παραλίες και την υπέροχη φύση (τα τελευταία χρόνια υπάρχει και ντόπια ομάδα που ασχολείται με την πρώθηση περιπάτων και φυσιολατρίας).

Έχει κάποια αρχαία για σένα και παραλίες που το κορίτσι θα πάθει σοκ, αλλά δυστυχώς θέλεις όπωσδήποτε μεταφορικό (κυρίως αυτοκίνητο μιας και έχει αρκετό υψόμετρο). Οι συγκοινωνίες είναι πρακτικά από ελάχιστες έως μηδαμινές.

Ιούνιο μήνα για ζεστές θάλασσες νομίζω πρέπει να κοιτάξετε λίγο πιο νότια, το Ιόνιο είναι αρκετά δροσερό εκείνη την εποχή.

Το μεγαλύτερο πλεονέκτημα είναι πως πρόκειται για ένα απίστευτα ήσυχο νησί, όπου μπορείτε να βρείτε την υγειά σας και την ηρεμία σας.

Αν αλλάξετε requirements, είμαι πάντα διαθέσιμος για ΠΜ και περισσότερες πληροφορίες και σε σένα, αλλά και σε όποιον άλλο ενδιαφέρεται (αν δεν παινέψεις και τον τόπο σου...).

2
2 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
kojito

Moderator
Reactions: 1465
Δημοσιεύσεις: 6453
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 20, 2007 8:25 pm
Αγαπημένη θέση: PF
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Μαρ 10, 2021 9:46 am

yorgos έγραψε:
Τρί Μαρ 09, 2021 11:31 pm

Μέρη που δεν έχουμε πάει, μας έκαναν κλικ από αυτά τα ντοκιμαντέρ που με βάζει με το ζόρι και βλέπω η δικιά μου: Κουφονήσια, Ικαρία, Λήμνος, Μυτιλήνη, Κάλυμνος, Μήλος, Ιθάκη, Καστελλόριζο.
Κομμένο και ραμμένο στα μέτρα σου είναι το θρεντάκι αυτό :lol:

Από τα μέρη που αναφέρεις, από αυτά που έχω εμπειρία είτε προσωπική είτε από γνωστούς που έχουν πάει κανά δυό φορές τουλάχιστον :

Ικαρία αν είσαι φάση χαλαρουϊτα, κάμπινγκ, καφεδάκι, πανηγύρια κτλ. τα έχει όλα. Παίζει πολύ το ωτοστόπ εκεί πέρα. Αλλιώς μάλλον θα χρειαστείς αμάξι/μηχανή γιατί δεν είναι και μικρό νησί, ενώ και η τοπική συγκοινωνία μέσω ΚΤΕΛ δεν είναι και η ιδανικότερη.
Κουφονήσια ωραίο νησί, ωραίες παραλίες και μικρό σχετικά. Όλοι μένουν στο πάνω βέβαια, αφού το κάτω πέρα από μια ταβέρνα και 1-2 παραλίες δεν έχει τίποτα άλλο. Βγαίνει με τα πόδια άνετα (δηλαδή αν εξαιρέσεις 1-2 παραλίες στο πίσω μέρος του νησιού, οτιδήποτε άλλο είναι το πολύ μισή ώρα με τα πόδια από την χώρα). Επίσης συνδυάζεται άνετα και με μερικά μικρά νησιά εκεί γύρω ακόμα (Δονούσα, Ηρακλειά και Σχοινούσα).
Λήμνο έχω πάει πριν 10-12 χρόνια. Ωραίο νησί και αυτό, αλλά νομίζω χωρίς μεταφορικό θα ταλαιπωρηθείς αρκετά με ΚΤΕΛ και ταξί γιατί είναι μεγάλο σχετικά.

Και Σύμη θα πρότεινα σαν εναλλακτική αν δεν έχετε πάει.

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Gino_Bill

 a1greece
Reactions: 150
Δημοσιεύσεις: 651
Εγγραφή: Παρ Απρ 01, 2011 5:15 pm
Τοποθεσία: Munich, DE
Αγαπημένη θέση: PG, SG
Αγαπημένος παίκτης: Manu G, Saras, 3D, VC
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Μαρ 10, 2021 10:45 am

Fitz έγραψε:
Τετ Μαρ 10, 2021 9:43 am
yorgos έγραψε:
Τρί Μαρ 09, 2021 11:31 pm
Όπα, τι θρεντάκι ειναι αυτό;

Μιας που το βρήκα να σας πω ότι ψιλοτρέμω με τα ανεβασμένα κρούσματα, μην τυχόν μας βάλει στην κόκκινη λίστα η Ρωσία και χάσω τον υπερσιβηρικό που ετοιμάζω (υπερπαραγωγή 1 μήνας, από Αρκτικό Κύκλο μέχρι Βαϊκάλη με παγοπέδιλα με μπάτζετ σπανακόπιτας, τραινάκι, ωτοστόπ και πολύ πιτόγυρο).

Σε άλλα νέα, έρχεται καλοκαιράκι, δουλειά δεν προβλέπω να έχουμε οπότε ψάχνουμε ελληνικό νησί (το έτερον ήμισυ δεν το συζητάει για εκτός Ελλάδας, τι έχω να τραβήξω τώρα που έμαθε την Ελλάδα) με τα εξής ζητούμενα:
1) δεν οδηγούμε. Άρα πρέπει να μπορείς να το γυρίσεις με συγκοινωνίες ή με τα πόδια. Θεωρητικά έχω δίπλωμα για μηχανάκι, πρακτικά δεν ξέρω αν το δέχονται.
2) Αν γίνεται να υπάρχει και δεύτερο ή και τρίτο κοντινό νησί παραπέρα ώστε να μην περάσουομε όλες τις μέρες (καμιά εβδομάδα υπολογίζω) στο ίδιο, καλύτερα ακόμη
3) Ιούνιο δε νομίζω να έχει πολλή βαβούρα πουθενά, αλλά τέλος πάντων όχι καταστάσεις Μύκονοοοοοοοοοοος
4) Μεγάλο plus να έχει και κανένα αρχαίο. ΜΕΓΑΛΟ, θα κάνει τα μπάνια της αυτή, να δω και γω καμία αρχαία πέτρα που με συγκλονννννίζουν.
5) Δε σκοπεύουμε να φάμε τη μέρα μας στις παραλίες, αλλά κάποια μπάνια θα πρέπει να τα κάνουμε. Οπότε νησιά τύπου Σαμοθράκη απορρίπτονται, η Μις Μπικίνι θέλει να κάνει "ελληνικό καλοκαίρι".
6) Επειδή έχουμε και μίλια και κουπόνια, αν παίζει αεροδρόμιο, γουί λάικ.
7) Σχετικά ζεστά νερά Ιούνιο μήνα.

Μέρη που δεν έχουμε πάει, μας έκαναν κλικ από αυτά τα ντοκιμαντέρ που με βάζει με το ζόρι και βλέπω η δικιά μου: Κουφονήσια, Ικαρία, Λήμνος, Μυτιλήνη, Κάλυμνος, Μήλος, Ιθάκη, Καστελλόριζο.
Γι'αυτά που ζητάτε, αν και με πονά καθώς κατάγομαι από εκεί, δε θα σου πρότεινα την Ιθάκη.

Πίστεψε με, είναι εκπληκτικής ομορφιάς νησί, κυρίως για τις παραλίες και την υπέροχη φύση (τα τελευταία χρόνια υπάρχει και ντόπια ομάδα που ασχολείται με την πρώθηση περιπάτων και φυσιολατρίας).

Έχει κάποια αρχαία για σένα και παραλίες που το κορίτσι θα πάθει σοκ, αλλά δυστυχώς θέλεις όπωσδήποτε μεταφορικό (κυρίως αυτοκίνητο μιας και έχει αρκετό υψόμετρο). Οι συγκοινωνίες είναι πρακτικά από ελάχιστες έως μηδαμινές.

Ιούνιο μήνα για ζεστές θάλασσες νομίζω πρέπει να κοιτάξετε λίγο πιο νότια, το Ιόνιο είναι αρκετά δροσερό εκείνη την εποχή.

Το μεγαλύτερο πλεονέκτημα είναι πως πρόκειται για ένα απίστευτα ήσυχο νησί, όπου μπορείτε να βρείτε την υγειά σας και την ηρεμία σας.

Αν αλλάξετε requirements, είμαι πάντα διαθέσιμος για ΠΜ και περισσότερες πληροφορίες και σε σένα, αλλά και σε όποιον άλλο ενδιαφέρεται (αν δεν παινέψεις και τον τόπο σου...).
Ωραία πρόταση η Ιθάκη, συμφωνώ. Είναι αυτό που λέμε 'ποιοτικό'. Είχα πάει οικογενειακώς - εννοώ με σχετικά ηλικιωμένους (ελπίζω να μην διαβάζουν το φόρουμ) πατέρα-μητέρα και αδερφή (όχι ηλικιωμένη) κάπου 15Αύγουστο και δεν ταλαιπωρηθήκαμε καθόλου με κίνηση, κακό σέρβις και τα κλασσικά προβλήματα της περιόδου.

Γενικά όμως θέλεις μεταφορικό μέσο, έστω και αν οι αποστάσεις απ ότι θυμάμαι δεν είναι ιδιαίτερα μεγάλες. Εκτός αν την αράξεις στο Βαθύ και πηγαίνεις στις παραλίες με το καραβάκι αλλά κρίμα να μην δεις και τα υπόλοιπα του νησιού.

Επίσης πρέπει να κοιτάξεις και πρόσβαση καθώς δεν μιλάμε για 'πηγαίνω Πειραιά - παίρνω καράβι - έφτασα' περίπτωση. Εγώ είχα πάει από Νυδρί Λευκάδας αλλά δεν ξέρω αν έχει και από Πάτρα π.χ ή κάτι αντίστοιχο.

0
Άβαταρ μέλους
john wick

allstar
Reactions: 225
Δημοσιεύσεις: 3532
Εγγραφή: Τρί Ιουν 14, 2016 8:26 pm
Αγαπημένη θέση: PF
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Μαρ 10, 2021 12:12 pm

Πηγαιντε Νάξο...
Κλεινεις ένα σπιτάκι κοντα στον Αη Προκοπη κ τελος...
Λαθε βράδυ στην Χώρα για περπάτημα,βόλτα κλπ...Αν θες ορεινά χωρια πας Φιλοτι , Απέραντο κλπ για καλό φαγητό...

2
2 Εικόνα
Δεν έχεις επιλογές , ζήσε...
Άβαταρ μέλους
nikolas12

allstar
Reactions: 775
Δημοσιεύσεις: 4025
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 23, 2007 8:36 pm
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Kobe Bryant, Σπανούλης
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Μαρ 10, 2021 1:28 pm

john wick έγραψε:
Τετ Μαρ 10, 2021 12:12 pm
Πηγαιντε Νάξο...
Κλεινεις ένα σπιτάκι κοντα στον Αη Προκοπη κ τελος...
Λαθε βράδυ στην Χώρα για περπάτημα,βόλτα κλπ...Αν θες ορεινά χωρια πας Φιλοτι , Απέραντο κλπ για καλό φαγητό...
Συμφωνώ σε όλα. Πήγαμε με την κοπέλα μου το καλοκαίρι του 2019 και κάτσαμε μια βδομαδούλα τέλη Αυγούστου-αρχές Σεπτέμβρη. Μέναμε στην Αγία Άννα που από Άη Προκόπη είναι δίπλα, με αμάξι η Χώρα είναι κοντά για καθημερινές βόλτες, οι καλές παραλίες επίσης είναι σχετικά κοντά, μπορείς να πας σε ορεινά χωριά όπως η Απείραθος που θα νιώσεις σαν να είσαι στην Ήπειρο και bonus με καραβάκι μπορείς να πας Δονούσα-Σχοινούσα-Ηρακλειά και Κουφονήσια να κάνεις μπάνιο σε υπέροχες παραλίες. Εμείς διαλέξαμε Κουφονήσια και περάσαμε φανταστικά.

0
Για μουσική, σειρές, ταινίες, βιβλία και καφροραδιοφωνικές εκπομπές: anthem.gr

Επίσης μία στο τόσο γράφω κι εδώ: Super Hero News

Τσεκ :D
Άβαταρ μέλους
ssoulliss

 champion
Reactions: 3215
Δημοσιεύσεις: 6037
Εγγραφή: Τρί Απρ 19, 2011 7:38 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Φάνης Χριστοδούλου
Αγαπημένη ομάδα: Detroit-Pistons
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Μαρ 10, 2021 1:31 pm

yorgos έγραψε:
Τρί Μαρ 09, 2021 11:31 pm
Όπα, τι θρεντάκι ειναι αυτό;

Μιας που το βρήκα να σας πω ότι ψιλοτρέμω με τα ανεβασμένα κρούσματα, μην τυχόν μας βάλει στην κόκκινη λίστα η Ρωσία και χάσω τον υπερσιβηρικό που ετοιμάζω (υπερπαραγωγή 1 μήνας, από Αρκτικό Κύκλο μέχρι Βαϊκάλη με παγοπέδιλα με μπάτζετ σπανακόπιτας, τραινάκι, ωτοστόπ και πολύ πιτόγυρο).

Σε άλλα νέα, έρχεται καλοκαιράκι, δουλειά δεν προβλέπω να έχουμε οπότε ψάχνουμε ελληνικό νησί (το έτερον ήμισυ δεν το συζητάει για εκτός Ελλάδας, τι έχω να τραβήξω τώρα που έμαθε την Ελλάδα) με τα εξής ζητούμενα:
1) δεν οδηγούμε. Άρα πρέπει να μπορείς να το γυρίσεις με συγκοινωνίες ή με τα πόδια. Θεωρητικά έχω δίπλωμα για μηχανάκι, πρακτικά δεν ξέρω αν το δέχονται.
2) Αν γίνεται να υπάρχει και δεύτερο ή και τρίτο κοντινό νησί παραπέρα ώστε να μην περάσουομε όλες τις μέρες (καμιά εβδομάδα υπολογίζω) στο ίδιο, καλύτερα ακόμη
3) Ιούνιο δε νομίζω να έχει πολλή βαβούρα πουθενά, αλλά τέλος πάντων όχι καταστάσεις Μύκονοοοοοοοοοοος
4) Μεγάλο plus να έχει και κανένα αρχαίο. ΜΕΓΑΛΟ, θα κάνει τα μπάνια της αυτή, να δω και γω καμία αρχαία πέτρα που με συγκλονννννίζουν.
5) Δε σκοπεύουμε να φάμε τη μέρα μας στις παραλίες, αλλά κάποια μπάνια θα πρέπει να τα κάνουμε. Οπότε νησιά τύπου Σαμοθράκη απορρίπτονται, η Μις Μπικίνι θέλει να κάνει "ελληνικό καλοκαίρι".
6) Επειδή έχουμε και μίλια και κουπόνια, αν παίζει αεροδρόμιο, γουί λάικ.
7) Σχετικά ζεστά νερά Ιούνιο μήνα.

Μέρη που δεν έχουμε πάει, μας έκαναν κλικ από αυτά τα ντοκιμαντέρ που με βάζει με το ζόρι και βλέπω η δικιά μου: Κουφονήσια, Ικαρία, Λήμνος, Μυτιλήνη, Κάλυμνος, Μήλος, Ιθάκη, Καστελλόριζο.
:+1:

Πρώτον μπράβο για το υπερσιβηρικό ταξίδι. Θυμάμαι τους World Party που είχαν πάει και τον έναν από τους δύο να λέει πως ήταν καταπληκτική εμπειρία. Περιμένω ανταπόκριση όταν με το καλό γυρίσεις. :)

Δεύτερον η Μύκονος (δυστυχώς είναι αδικημένο νησί) Μάϊο με αρχές Ιουνίου είναι ταμάμ σε συνδυασμό με Δήλο. Πιθανότατα να μην χρειαστείς και μεταφορικό μέσο. Είναι ακριβό νησί όμως.

Τρίτον στη Λήμνο πάνε τα φαντάρια, εκεί θες να πας; :D :P

Για Λέσβο, Ικαρία, Ιθάκη και ίσως Κάλυμνο θες αυτοκίνητο. Η Κρήτη επίσης θέλει αυτοκίνητο, όπως η πλειοψηφία των μεγάλων νησιών.

Η Μήλος είναι εξαιρετικό μέρος μόνο που για να το ευχαριστηθείτε θέλει...σκάφος και αυτό κοστίζει. Γενικά πιστεύω πως φέτος θα είναι ακριβά εντός Ελλάδας, λόγω μεγάλης χασούρας.

Εγώ θα σου πρότινα εκεί κοντά στο πρώτο ποδάρι της Μεσσηνίας που έχει κοντά την αρχαία Μεσσήνη, την Πύλο, τους Γαργαλιάνους, Βοιδοκοιλιά Φοινικούντα κλπ. Θα πας με ΚΤΕΛ και θα τριγυρίζεις τα περιξ. Δεν γνωρίζω τι παίζει εκεί με συγκοινωνίες πάντως.

*Δεν πήρες το δίπλωμα που έλεγες; Πάρτο ρε yorgos δεν έχουμε τις συγκοινωνίες άλλων χωρών για μετακινήσεις.

0
Άβαταρ μέλους
yorgos

 champion
Reactions: 3924
Δημοσιεύσεις: 11017
Εγγραφή: Δευ Οκτ 19, 2009 10:55 pm
Τοποθεσία: Αβάνα
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Στηβ Νας
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Μαρ 10, 2021 2:16 pm

Πώς να το πάρω το δίπλωμα ρε παιδιά αφού απαγορεύονται τα μαθήματα;

0
Αρκτικός Κύκλος, Σιβηρία, Ταταρστάν, Βόλγας, Καύκασος κι άλλα κομμάτια της μητέρας Ρωσίας

tinyurl.com/2axatenv
Άβαταρ μέλους
Igor

 nba
Reactions: 9
Δημοσιεύσεις: 2239
Εγγραφή: Σάβ Μάιος 06, 2006 11:10 pm
Αγαπημένη θέση: Bench
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Μαρ 10, 2021 3:43 pm

yorgos έγραψε:
Τετ Μαρ 10, 2021 12:49 am
nikolas_asteri έγραψε:
Τετ Μαρ 10, 2021 12:45 am
Εξαρτάται πόσο διατίθεσαι να περπατήσεις. Η Κίμωλος είναι σχετικα μικρή. Όλοι σχεδόν μένουν στη "Χώρα", άντε και κάποιοι Ψάθη. Είναι περίπου κανα 20λεπτο περπάτημα από το λιμάνι στη Χώρα.

Αν μένεις στη Χώρα και θέλεις να πας για μπάνιο κάπου νότια ή ανατολικά είναι ~45 λεπτά.
Τέλεια!
Eγκρινω Κιμωλο!
Ευκολο νησι για περπατημα, και ολο και καποιον θα βρεις να σταματησεις για οτοστοπ.

Εχω παει 4-5 φορες και ειναι λιγες οι διαδρομες που δεν ειχα παρεα καποιον αγνωστο!

Καλο φαγητο, ωραια Χώρα (Χωριό το λένε) και ωραιος κόσμος.

0
vforvendetta85
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Απρ 10, 2021 4:08 pm

Με αφορμή το ταξίδι του yorgos που μας γράφει σε άλλα thread... ΘΈΛΩ ΝΑ ΠΆΩ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ!!!!!

Τα είπα επιτέλους! :D

vforvendetta85
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Αύγ 10, 2021 10:34 am

Επανέρχομαι έπειτα από μήνες, μάλλον ο κύβος ερρίφθη και με βλέπω αρχές Σεπτέμβρη για ένα μικρό road trip στα Βαλκάνια.

Εμβολιασμένοι τόσο εγώ όσο και η γυναίκα μου κι ελπίζω μέχρι τότε να μην αλλάξει κάτι με τα σύνορα. :D

Άβαταρ μέλους
yorgos

 champion
Reactions: 3924
Δημοσιεύσεις: 11017
Εγγραφή: Δευ Οκτ 19, 2009 10:55 pm
Τοποθεσία: Αβάνα
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Στηβ Νας
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Οκτ 20, 2021 10:40 pm

vforvendetta85 έγραψε:
Τρί Αύγ 10, 2021 10:34 am
Επανέρχομαι έπειτα από μήνες, μάλλον ο κύβος ερρίφθη και με βλέπω αρχές Σεπτέμβρη για ένα μικρό road trip στα Βαλκάνια.

Εμβολιασμένοι τόσο εγώ όσο και η γυναίκα μου κι ελπίζω μέχρι τότε να μην αλλάξει κάτι με τα σύνορα. :D
Πήγες;

0
Αρκτικός Κύκλος, Σιβηρία, Ταταρστάν, Βόλγας, Καύκασος κι άλλα κομμάτια της μητέρας Ρωσίας

tinyurl.com/2axatenv
vforvendetta85
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Οκτ 21, 2021 7:22 am

Καλημέρα Γιώργο!

Δυστυχώς δεν πήγα :sad:

3 μέρες πριν την αναχώρηση, κάποιο πρόβλημα με το αμάξι και με αποθαρρυνε. Είναι παλιό το αμάξι αλλά καλό συντηρημένο. Πριν φύγω από Αθήνα και πάω στο χωριό (έπειτα θα έκανα το road trip) έσκασα 480€ να το ετοιμάσω, αλλά ο Γάλλος με γαμ... πάλι. Ηλεκτρονικό πρόβλημα οπότε έκατσα στα αυγά μου. Ευτυχώς είχα δωρεάν ακύρωση στα ξενοδοχεία και δεν έχασα χρήματα.

Το μόνο που έκανα, λόγω τριημέρου στην Φλώρινα, πήγα, στη Βίτολα μονοήμερη. Φτώχεια καταραμένη, φαινόταν τα περασμένα μεγαλεία διηγώντας τα να κλαις, πολύ φθηνά για μας, μέχρι εκεί.

Άβαταρ μέλους
shtarkws

Site Admin
Reactions: 2584
Δημοσιεύσεις: 7770
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 12, 2010 9:22 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Οκτ 21, 2021 7:59 am

Έκλεισα μετα απο τόσα χρόνια περιορισμού για Ιταλία το Σαββατοκύριακο και περιμένω κατακλεισμους και καταστροφές :lol:

2
1 Εικόνα 1 Εικόνα
Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς

Oι κανονισμοί του forum

Οδηγίες για ένα καλό post

https://dragon.mochahosted.com/basketfo ... index.html
Απάντηση

Επιστροφή στο “Travels”