Β' Εθνική-Μεταγραφικά 2022-23

Συντονιστής: Captains

Άβαταρ μέλους
James K R

 a1greece
Reactions: 249
Δημοσιεύσεις: 708
Εγγραφή: Κυρ Ιούλ 08, 2018 4:32 pm
Τοποθεσία: Παλαιό Φάληρο
Αγαπημένη θέση: PG
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιουν 21, 2022 6:40 pm

James K R έγραψε:
Τρί Ιουν 21, 2022 7:37 am
Μύκονος : Ανατροπή και απόλυτο φαβορί ο Ζιάγκος

Εντός των επόμενων ημερών αναμένεται να ολοκληρώσει το θέμα του προπονητή της η Μύκονος, και όπως όλα δείχνουν το απόλυτο προβάδισμα έχει πλέον ο Βαγγέλης Ζιάγκος, παρότι είχε προωθηθεί αρκετά η περίπτωση του Παναγιώτη Καυκή.

Πηγή
Άκυρο τελικά, δεν προχώρησε το θέμα!

Σε άλλα νέα, συνεχίζει στον Πανελευσινιακό ο Παπαφλωράτος.

«Σταχυοφόρος» και την ερχόμενη αγωνιστική περίοδο (2022-2023) αναμένεται να παραμείνει ο Στέλιος Παπαφλωράτος, ο οποίος ανανέωσε την κοινή του συνεργασία με τον Πανελευσινιακό -όπως ανακοίνωσε η ίδια η ομάδα το πρωί της Δευτέρας (20/6).

Μιλάμε ουσιαστικά, για μια μεγάλη κίνηση εν όψει της νέας χρονιάς στη Β' Εθνική, αφού ο ικανός άσος ήταν ένας εκ των κύριων διακριθέντων της ομάδας του μετρώντας περίπου 12 πόντους ανά βραδιά πέρυσι σε 23 αγώνες στον 1ο όμιλο της λίγκας.

Μέχρι στιγμής, ο Πανελευσινιακός έχει ανανεώσει την κοινή του πορεία με τους Βούλγαρη (προπονητής), Δενδρινό, Κατσανεβάκη, Ρεκουνιώτη και Κρασάκη, ενώ στην ομάδα έχουν φτάσει οι Μακρής και Μανωλάτος.

Πηγή

0
polykos

 euroleague
Reactions: 485
Δημοσιεύσεις: 1690
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 20, 2009 9:09 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιουν 21, 2022 6:46 pm

polykos έγραψε:
Δευ Ιουν 20, 2022 4:06 pm
Hipster έγραψε:
Δευ Ιουν 20, 2022 2:57 pm
Νομιζω απο την περσυνη ομαδα εμειναν μονο Μπελιτσης, Λαζαρης, Κολζσουζογλου, αν κανω λαθος ας με διορθωσει ο polykos. Οποτε η ομαδα εχει ηδη 8 στο ροστερ και παει τουλαχιστον για αλλους 4.
Μέχρι αυτη τη στιγμή μόνο Κολσούζογλου.
Δεν έχω καλή διαίσθηση για τους άλλους 2.
https://www.panionianea.gr/2022/06/o_80.html

"Προς ενημέρωση για την παραμονή μου στον πανιωνιο.
Τελικά , δεν θα συνεχίσω στον πανιωνιο θα ήθελα να ευχαριστω όλους τους ανθρώπους που συνεργάστηκα πέρυσι τους δυο προπονητές George Bitzanis και George Pantelakis τον άνθρωπο που έτρεχε για όλα και για όλους μας Nikos Kopsias , τον Lazaris Vasilis που ότι θέλαμε εφερνε τον κόσμο ανάποδα και το είχαμε και εννοείται ολους μου τους συμπαίχτες , τον τρομερό και φοβερό φρονιστη στεργιε μου.
Τέλος , ευχαριστώ θερμά όλο τον κόσμο του ιστορικού για την στήριξη.
Πανιωνάρα μου ελπίζω να πετύχεις τον στόχο σου και να επανέλθεις γρήγορα στην μεγάλη κατηγορία !
Εις το επανιδείν…"

0
Manager FREE Zone
Old-school For Ever
yiatsou

senior
Reactions: 23
Δημοσιεύσεις: 307
Εγγραφή: Σάβ Απρ 28, 2018 7:07 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Φάνης,Boban,Turner
Αγαπημένη ομάδα: Panionios
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιουν 21, 2022 6:47 pm

polykos έγραψε:
Δευ Ιουν 20, 2022 4:06 pm
Hipster έγραψε:
Δευ Ιουν 20, 2022 2:57 pm
Νομιζω απο την περσυνη ομαδα εμειναν μονο Μπελιτσης, Λαζαρης, Κολζσουζογλου, αν κανω λαθος ας με διορθωσει ο polykos. Οποτε η ομαδα εχει ηδη 8 στο ροστερ και παει τουλαχιστον για αλλους 4.
Μέχρι αυτη τη στιγμή μόνο Κολσούζογλου.
Δεν έχω καλή διαίσθηση για τους άλλους 2.
Η μία σου διαίσθηση βγήκε...
https://www.panionianea.gr/2022/06/o_80.html?m=1

1
1 Εικόνα
yiatsou

senior
Reactions: 23
Δημοσιεύσεις: 307
Εγγραφή: Σάβ Απρ 28, 2018 7:07 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Φάνης,Boban,Turner
Αγαπημένη ομάδα: Panionios
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιουν 22, 2022 8:53 am

Καλημέρα,
και Μάντζαρης επίσημα...

https://www.panionianea.gr/2022/06/m-photo.html

0
Άβαταρ μέλους
James K R

 a1greece
Reactions: 249
Δημοσιεύσεις: 708
Εγγραφή: Κυρ Ιούλ 08, 2018 4:32 pm
Τοποθεσία: Παλαιό Φάληρο
Αγαπημένη θέση: PG
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιουν 22, 2022 9:03 am

Μετά τους Δημήτρη Κομποδιέτα και Γιώργο Καλλανιώτη, και ο Άγγελος Σκόρδος ανανεώθηκε στο Παλαιό Φάληρο :

Η δημιουργία της ομάδας που θα φροντίσει να φέρει εις πέρας τους αγωνιστικούς στόχους του Α.Ο.Π.Φ. στο φετινό πρωτάθλημα της Β΄ εθνικής προχωράει με γοργούς ρυθμούς. Ο Αθλητικός Όμιλος Παλαιού Φαλήρου είναι στην ευχάριστη θέση να ανακοινώσει την ανανέωση της συνεργασίας του με τον γκαρντ Άγγελο Σκόρδο (20χρ., 1.90μ.). Ο coach Γιάννης Μάνος εκτίμησε ότι παρά το νεαρό της ηλικίας του πέρσι ανταποκρίθηκε σε μεγάλο βαθμό στις αυξημένες απαιτήσεις που δημιουργήθηκαν μετά τον τραυματισμό του Ζώρζου κι έτσι άναψε το «πράσινο» φως για την παραμονή του στο σύλλογό μας.

Ολόκληρη η ανακοίνωση εδώ

Για να δούμε αν θα παραμείνει και ο Μπολάτογλου, ενώ να υπενθυμίσω ότι διαθέσιμος θα είναι και ο Κώστας Ζώρζος, ο οποίος ήταν ο μεγάλος άτυχος της προηγούμενης σεζόν, με έναν σοβαρό τραυματισμό μόλις την δεύτερη αγωνιστική που τον έθεσε εκτός όλη τη σεζόν.

0
Άβαταρ μέλους
ΜΠΑΣΚΕΤΙΚΟΣ

 sophomore
Reactions: 20
Δημοσιεύσεις: 79
Εγγραφή: Παρ Ιουν 10, 2022 6:45 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιουν 22, 2022 1:10 pm

μπορει καποιος να βοηθησει πως η β εθνικη τη περιοδο 23-24 θα χει 3 ομιλους με 38 ομαδες κ τη περιοδο 24-25 2 ομιλους με 28 ομαδες?αυτα στη γενικη προκυρηξη της εοκ που βγηκε μολις.
μου θυμιζει αυτο που ελεγαν παλια.....γαμος η θανατος .......για να το παραφρασω ανοδος η γκρεμος.....
θα κλεισουν(συγχωνευθουν) πολλα μαγαζια τα επομενα χρονια.......

0
Άβαταρ μέλους
Hipster

 nba
Reactions: 1188
Δημοσιεύσεις: 2919
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 20, 2016 11:57 pm
Αγαπημένη θέση: Bench
Αγαπημένη ομάδα: Panionios
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιουν 22, 2022 1:33 pm

ΜΠΑΣΚΕΤΙΚΟΣ έγραψε:
Τετ Ιουν 22, 2022 1:10 pm
μπορει καποιος να βοηθησει πως η β εθνικη τη περιοδο 23-24 θα χει 3 ομιλους με 38 ομαδες κ τη περιοδο 24-25 2 ομιλους με 28 ομαδες?αυτα στη γενικη προκυρηξη της εοκ που βγηκε μολις.
μου θυμιζει αυτο που ελεγαν παλια.....γαμος η θανατος .......για να το παραφρασω ανοδος η γκρεμος.....
θα κλεισουν(συγχωνευθουν) πολλα μαγαζια τα επομενα χρονια.......
Λογικο δεν ειναι; Επι πανδημειας ανεβηκε εθνικες κατηγοριες η σαρα και η μαρα. Πρεπει καποια στιγμη να εξορθολογιστει η καταταση και δεν υπαρχει ευκολος τροπος.
Τα μαγαζια ετσι και αλλιως κλεινουν οταν ανεβουν σε Εθνικη κατηγορια με το καλο ή το κακο τροπο.
Η φιλοδοξια δεν ειναι κακο πραγμα αλλα τα μεταξωτα βρακια θελουν και επιδεξιους πωπους.

Ασε που οι συγχωνευσεις επρεπε να εχουν αρχισει εδω και πολλα χρονια. Εχουμε γεμισει με ομαδες παραγωντισκων και μαγαζακια. Δεν πιανω τη επαρχια, αλλα εδω στην Αθηνα υπαρχουν περιοχες που με το ζορι μπορουν να εχουν 2 ομαδες και εχουν 6 και 7 και δεν υπαρχουν και γηπεδα για ολες. :sad:

0
polykos

 euroleague
Reactions: 485
Δημοσιεύσεις: 1690
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 20, 2009 9:09 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Ιουν 23, 2022 9:26 am

Μου φαίνεται οτι ο Πανιώνιος θα χτυπήσει wild card :roulette:
Αυτοί που ήρθαν + 3 ξένοι, ανετα στέκεται
Βάλτε οτι κατηφορίζει Σαχπατζίδης και ψάχνουν δυαράκι διαμέρισμα οι Παπαδιονυσίου.

2
1 Εικόνα 1 Εικόνα
Manager FREE Zone
Old-school For Ever
Άβαταρ μέλους
Hipster

 nba
Reactions: 1188
Δημοσιεύσεις: 2919
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 20, 2016 11:57 pm
Αγαπημένη θέση: Bench
Αγαπημένη ομάδα: Panionios
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Ιουν 23, 2022 9:42 am

polykos έγραψε:
Πέμ Ιουν 23, 2022 9:26 am
Μου φαίνεται οτι ο Πανιώνιος θα χτυπήσει wild card :roulette:
Αυτοί που ήρθαν + 3 ξένοι, ανετα στέκεται
Βάλτε οτι κατηφορίζει Σαχπατζίδης και ψάχνουν δυαράκι διαμέρισμα οι Παπαδιονυσίου.
Οποτε να υποθεσω Αντωνακης και Κουκας δεν παιζουν πλεον σαν στοχοι; Ανεβηκε το επιπεδο. :)

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
gspara

Moderator
Reactions: 1101
Δημοσιεύσεις: 11170
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 12, 2012 9:48 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Λεωνιδας Ζουπας
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Ιουν 23, 2022 10:00 am

Hipster έγραψε:
Πέμ Ιουν 23, 2022 9:42 am
polykos έγραψε:
Πέμ Ιουν 23, 2022 9:26 am
Μου φαίνεται οτι ο Πανιώνιος θα χτυπήσει wild card :roulette:
Αυτοί που ήρθαν + 3 ξένοι, ανετα στέκεται
Βάλτε οτι κατηφορίζει Σαχπατζίδης και ψάχνουν δυαράκι διαμέρισμα οι Παπαδιονυσίου.
Οποτε να υποθεσω Αντωνακης και Κουκας δεν παιζουν πλεον σαν στοχοι; Ανεβηκε το επιπεδο. :)
Εγω παντως Αντωνακη τον εχω τοπ επιλογη,δεν τον αλλαζω με κανενα :obey:

0
polykos

 euroleague
Reactions: 485
Δημοσιεύσεις: 1690
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 20, 2009 9:09 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Ιουν 23, 2022 10:07 am

Ξέχασα να σας πω οτι σήμερα το πρωί πήγα στη θεία μου τη Χαρίκλεια να πάρω κάτι κουλουράκια που μου είχε φτιάξει ειδικά. Ηπια και καφέ βέβαια, και επίσης βέβαια μου τον "διάβασε" κι είδε ανάμεσα στα άλλα μια λέξη με πεζά γράμματα "αντωνάκης". Την ρώτησα και μου είπε οτι δεν μπορεί κατηγορηματικά να με βεβαιώσει αν είναι επίθετο ή όνομα.
Για αυτό και δεν το ανέφερα.

3
3 Εικόνα
Manager FREE Zone
Old-school For Ever
Άβαταρ μέλους
Hipster

 nba
Reactions: 1188
Δημοσιεύσεις: 2919
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 20, 2016 11:57 pm
Αγαπημένη θέση: Bench
Αγαπημένη ομάδα: Panionios
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Ιουν 23, 2022 10:19 am

polykos έγραψε:
Πέμ Ιουν 23, 2022 10:07 am
Ξέχασα να σας πω οτι σήμερα το πρωί πήγα στη θεία μου τη Χαρίκλεια να πάρω κάτι κουλουράκια που μου είχε φτιάξει ειδικά. Ηπια και καφέ βέβαια, και επίσης βέβαια μου τον "διάβασε" κι είδε ανάμεσα στα άλλα μια λέξη με πεζά γράμματα "αντωνάκης". Την ρώτησα και μου είπε οτι δεν μπορεί κατηγορηματικά να με βεβαιώσει αν είναι επίθετο ή όνομα.
Για αυτό και δεν το ανέφερα.
Εισαι καλλιτεχνης ρε μπαγασα :roofl:

0
Άβαταρ μέλους
Hipster

 nba
Reactions: 1188
Δημοσιεύσεις: 2919
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 20, 2016 11:57 pm
Αγαπημένη θέση: Bench
Αγαπημένη ομάδα: Panionios
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Ιουν 23, 2022 6:37 pm

0
Άβαταρ μέλους
gspara

Moderator
Reactions: 1101
Δημοσιεύσεις: 11170
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 12, 2012 9:48 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Λεωνιδας Ζουπας
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Ιουν 23, 2022 7:53 pm

Hipster έγραψε:
Πέμ Ιουν 23, 2022 6:37 pm
https://basketa.gr/panionios-trelainei- ... chpatzidi/
Σκανδαλος-Γ.Π'διονυσιου
Βεργινης
Σ.Π'διονυσιου-Μαντζαρης
Αντωνακης-Χαλαρης-Σταθοπουλος
Σαχπατζιδης-Τζουγκαρακης

Καπως ετσι πρεπει να ειμαστε so far,σωστα???Επομενως λιγο δυσκολο μαλλον να μεινει ο Κολσουζογλου.

0
Άβαταρ μέλους
Hipster

 nba
Reactions: 1188
Δημοσιεύσεις: 2919
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 20, 2016 11:57 pm
Αγαπημένη θέση: Bench
Αγαπημένη ομάδα: Panionios
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Ιουν 23, 2022 7:57 pm

gspara έγραψε:
Πέμ Ιουν 23, 2022 7:53 pm
Hipster έγραψε:
Πέμ Ιουν 23, 2022 6:37 pm
https://basketa.gr/panionios-trelainei- ... chpatzidi/
Σκανδαλος-Γ.Π'διονυσιου
Βεργινης
Σ.Π'διονυσιου-Μαντζαρης
Αντωνακης-Χαλαρης-Σταθοπουλος
Σαχπατζιδης-Τζουγκαρακης

Καπως ετσι πρεπει να ειμαστε so far,σωστα???Επομενως λιγο δυσκολο μαλλον να μεινει ο Κολσουζογλου.
Εδω ειναι δυσκολο να μεινει ο Λαζαρης που ηταν βασικος ολο τον δευτερο γυρο. Και ειναι και 19 χρονων παιδι, ελεος με της χορηγαρες αυτης της χωρας.
Εχουν μεινει στα 2000-2008 ακομα. Ουτε που καταλαβαν απο κριση τιποτα. Δεν το συνεχιζω γιατι θα μου ξεφυγει κανενα πολιτικο σχολιο και δεν επιτρεπεται. :-?

2
1 Εικόνα 1 Εικόνα
Απάντηση

Επιστροφή στο “Β Εθνική-National League 1”