Το καλύτερο fast food το έχω φάει......

Συντονιστής: Captains

Άβαταρ μέλους
xomitsious

 a1greece
Reactions: 284
Δημοσιεύσεις: 703
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 04, 2012 1:27 pm
Αγαπημένη θέση: PF
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 1

Παρ Οκτ 15, 2021 11:22 am

yorgos έγραψε:
Σάβ Ιουν 13, 2020 7:55 pm
ακόμη θυμάμαι κάτι ποδοσφαιριστές με χαίτες και μουστάκια σαν του Σάκη του υδραυλικού.
cuellar.jpg
cuellar.jpg (9.17 KiB) Προβλήθηκε 2221 φορές
Leonardo Cuellar says hi.

Οσο για φαστφουνταδικα μπορει το hambo η ο Mcρυγιαννης στο Βολο να ηταν τα πρωτα, αλλα το βραβειο το απονεμω στο Royal της Γλυφαδας οπου εφαγα την πρωτη μου βαφλα με παγωτο.

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Οκτ 15, 2021 12:15 pm

Thefrenchman έγραψε:
Παρ Οκτ 15, 2021 10:47 am
HAMBO, 90s ρετρομπεργκεράδικο στου ζωγράφου!

Επίσης θυμάται κανείς μεξικάνικη φαστφουντιά στην Αλεξάνδρας? Taco Time νομίζω. Κατεβαίνοντας αριστερά, πηγαίναμε πιτσιρικάδες με τα ποδήλατα!

Στα τωρινά δοκίμασα ανατολίτικα σουβλάκια στον Νότη και έπαθα πλάκα, σχεδόν όλα χειροποίητα...Γεύσεις για μερακλήδες :obey:
Λοιπόν ακόμα πιο παλιό από το taco time (που ήτο αλυσίδα) έπαιζε το Marinero, κάπου στα μέσα της δεκαετίας του 80'. Με σήμα κατατεθέν τον παπαγάλο μέσα (μάινα).

Έχω ωστόσο αναφέρει το παλιότερο φαστφουντάδικο της ευρύτερης περιοχής και δεν είναι άλλο από το jolly's (νομίζω ότι τη θέση του πήρε το "Αυτόφωρο¨). Εγώ με θυμάμαι να τρώω καλοκαίρι του 81΄.

Ένα από τα καλύτερα μαγαζιά σε όλη την Αθήνα (και περίχωρα) ήταν η περίφημη "κότα¨στη Σπατών.
Ήταν ταβέρνα χωρίς πινακίδες, χωρίς καταλόγους, χωρίς άδεια μαγαζιού με λίγα λόγια. Πήγαινες μιλημένος. Έχω πάει φίλους/ες από το εξωτερικό κι ακόμα τη θυμούνται.

Οι τύποι έψηναν την κότα κάτω από λουκάνικα και λοιοπά κρέατα (στάνταρ λουκάνικο όμως) κι η κότα έπαιρνε διαολεμένη νοστιμιά. Συν ότι είχαν κότες από τα γύρω, άρα και φρέσκα αυγά (πραγματικής ελευθέρας κι όχι ¨αρκουδιές¨) χόρτα (όχι από αυτά που "πίνονται" :P - ) πατάτες στο χέρι (εννοείται) και ατμόσφαιρα που ανέδυε "κλείσιμο ματιού" που όσο να 'ναι νοστιμίζει τη ζωή αυτή.


Το βάζω εδώ, γιατί αν και "ταβέρνα¨στα πιάτα ( πατάτες, σαλάτα,χόρτα, και κρέατα είχε μόνο και στάνταρ- δεν έπαιζε τίποτε άλλο) ήταν χύμα και η φάση παρέπεμπε σε φαστ φουντ.

@Shtarkws τα όσπρια μην τα περιφρονάς- αυτά σου δίνουν για να φας (κατά το ¨την μπετονιέρα μην την κατηγοράς αυτή σου δίνει για να φας" :obey:
Σπουδαίο φαγητό κι έχουμε την τύχη να έχουμε σπουδαία όσπρια στην Ελλάδα. Το λέω μετά λόγου γνώσεως γιατί για σοβαρό διάστημα στη ζωή μου έζησα σε ορεινό χωριό (όταν θεωρούταν "μπας κλας¨¨) και τα καλλιεργούσα μαζί με άλλα καλούδια- μαζί με φρέσκο τυρί και φρέσκο ζυμωτό ψωμί συγκρινόταν και με τα "εντρεκότ" (τότε έτρωγα ακόμα κρέας) που έτρωγα στις Γαλλικές μπρασερί ή τα ανά τη Γαλλία Hippopotamus (που οι σερβιτόρες ήταν του "Σατανά" :P - να είσαι με γυναίκα και να θες να "αγιάσεις" και να μην μπορείς, μιλάμε).

Ένα καλό όσπριο καλομαγειρεμένο (να το αφήνετε να χυλώνει) και σωστά επιλεγμένο (να ψωνίζετε από την κεντρική αγορά ή τις λαΙκές ή από καλά συνοικιακά μπακάλικα όσοι σάς το επιτρέπει το πορτοφόλι σας) είναι πολύ νόστιμο. Κι αν το "παντρεύετε" με σκέτο ρύζι, γίνεται ακόμα καλύτερο και τσιμπάτε και τη φυτική σας την πρωτεϊνη. :wink:


@Nikolas12 το σπασμένο ¨ωμό" αυγό που μαγειρεύεται με το φαγητό (για τις γαλλικές κρέπες που έφαγες από Ινδό, το λέω*) παίζει πολύ ανά τον κόσμο και δη στη Γαλλία. Εμάς μας παραξενεύει μονάχα. Εγώ το κάνω πια στις ¨ράμεν¨που ετοιμάζω.

@yorgos Όντως έχει τον χαβαλέ της η χαίτη και λοιπές μόδες των τότε χρόνων, όπως θα έχει τον αντίστοιχο χαβαλέ το χιπστεράδικο μούσι. Βασικά εμένα μου φαίνεται λιγότερο αστεία η χαίτη και μαλλί παρά το συγκεκριμένο μούσι. Με αυτό που γελάω είναι κάτι στενά τζιν. Τα θυμήθηκα τις προάλλες όταν έβλεπα βίντεο με τις φάτσες της Θύρας 7 από το παλιό Καραϊσκάκη. Εγώ έτυχε κιόλας να τις ζήσω και ξενύχτησα, ευλογώντας τους μεθυσμένους αλγόριθμους του γιουτιούμπ που κεντάνε.

* Θυμάμαι μια φορά έχω έναν κολλητό μου (από τα Πατήσια) στα Παρίσια (όντως...) και μετά από βραδυνά ποτά με έχει βάλει να ψάχνουμε κρέπα σοκαλάτα σε καντίνα. Αυτός έχει τρέλα με τη μαύρη σοκολάτα που όμως τα βράδια άντε να τη βρει.
Πάμε σε μια καντίνα και βλέπει "νουτέλα¨ και μου λέει φωναχτά, "πακέτο, νουτέλα έχει ο μαλ@@@ς". Γυρνάει ο κρεπατζής κι μες τη χαρά μας λέει ¨Έλληνες είσαστε παιδιά;" :P

tarp7

allstar
Reactions: 1354
Δημοσιεύσεις: 3519
Εγγραφή: Παρ Δεκ 07, 2018 10:23 am
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιαν 30, 2023 7:14 am


Δεν ξέρω αν είναι καλός παίκτης αλλά ξέρει να τρώει :D

Ανέφερε επίσης το θέμα του πάρκινγκ, το γάλα που πρέπει να καταναλωθεί σε τρεις ημέρες, την old school διάθεση των Ευρωπαίων στη μουσική, αλλά και το γεγονός πως πρώτα βάζει βενζίνη και έπειτα πληρώνεις για αυτή.
Στην Αμερική πρώτα πληρώνεις και μετά σου βάζουν βενζίνη; δεν το ήξερα αυτο

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
megapoxy

 a1greece
Reactions: 667
Δημοσιεύσεις: 817
Εγγραφή: Παρ Ιαν 20, 2012 5:20 am
Τοποθεσία: Medan , Indonesia
Αγαπημένος παίκτης: Henry Turner
Αγαπημένη ομάδα: Panionios
Αγαπημένη ομάδα: Sacramento Kings
Προειδοποιήσεις: 1

Δευ Ιαν 30, 2023 7:54 am

tarp7 έγραψε:
Δευ Ιαν 30, 2023 7:14 am

Δεν ξέρω αν είναι καλός παίκτης αλλά ξέρει να τρώει :D

Ανέφερε επίσης το θέμα του πάρκινγκ, το γάλα που πρέπει να καταναλωθεί σε τρεις ημέρες, την old school διάθεση των Ευρωπαίων στη μουσική, αλλά και το γεγονός πως πρώτα βάζει βενζίνη και έπειτα πληρώνεις για αυτή.
Στην Αμερική πρώτα πληρώνεις και μετά σου βάζουν βενζίνη; δεν το ήξερα αυτο
Αυτό με το γάλα συμβαίνει κι εδώ (Ινδονησία), δεν έχει δλδ φρέσκο γάλα που να λήγει σε λίγες μέρες πουθενά, ακόμα και σε international ας πούμε super markets. Επίσης δεν υπάρχουν (προς ευρεία κατανάλωση, πάλι σε σούπερ μάρκετ δλδ) φυσικοί χυμοί 100%, όλοι γράφουν από 100% τάδε φρούτο αλλά όλοι έχουν μέσα χημικά συστατικά.
Αυτό με τη βενζίνη στις ΗΠΑ φαίνεται και από τις ταινίες, εδώ πουθενά δε βάζει βενζίνη μόνος σου, σου βάζει ο υπάλληλος τον οποίο πληρώνεις ύστερα.
Περίεργο που το ψωμί δεν έκανε εντύπωση στον Φέρελ αν και οκ στην Σλοβενία ίσως δεν τρώνε τόσο πολύ όπως στην Ελλάδα που το έχουμε ως απαραίτητο συνοδευτικό στο φαγητό, κι έτσι το "ξέχασε".

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Quincy

allstar
Reactions: 909
Δημοσιεύσεις: 4709
Εγγραφή: Τετ Μαρ 17, 2010 4:28 pm
Τοποθεσία: Σύρος
Αγαπημένος παίκτης: A. Iverson
Αγαπημένη ομάδα: Milwaukee-Bucks
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιαν 30, 2023 11:27 am

Σε ΗΠΑ και Καναδά το γάλα και οι χυμοί στο σούπερ μάρκετ είναι σε κάτι συσκευασίες σαν της χλωρίνης ή του απορυπαντικο ρούχων και είναι πάμφθηνο αναλογικά. Αλλά είναι πολύ κακής ποιότητας

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
ggr

allstar
Reactions: 1124
Δημοσιεύσεις: 3007
Εγγραφή: Τετ Φεβ 23, 2011 1:57 pm
Τοποθεσία: Φθιώτιδα
Αγαπημένη θέση: SF, PF
Αγαπημένος παίκτης: Φ.Χριστοδούλου, Ν. Γκάλης
Αγαπημένη ομάδα: Panionios
Αγαπημένη ομάδα: Πανιώνιος
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιαν 30, 2023 2:57 pm

Πολύ δυνατό πιτόγυρο είχα φάει στο Ρέθυμνο που σπούδασα. Δεν τσιγγουνεύονταν την ποσότητα και μου άρεσε που έβαζαν γιαούρτι μέσα.

2
2 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Quincy

allstar
Reactions: 909
Δημοσιεύσεις: 4709
Εγγραφή: Τετ Μαρ 17, 2010 4:28 pm
Τοποθεσία: Σύρος
Αγαπημένος παίκτης: A. Iverson
Αγαπημένη ομάδα: Milwaukee-Bucks
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιαν 30, 2023 3:22 pm

Πολύ δυνατοί οι κρητικοι στο πιτογυρο, αλλά πολύ πατάτα ρε αδερφέ. Την πρώτη φορά έκανα το λάθος και πήρα 3 γιατί πεινούσα πολύ, ούτε το 2ο δεν καταφερα :D

1
1 Εικόνα
tarp7

allstar
Reactions: 1354
Δημοσιεύσεις: 3519
Εγγραφή: Παρ Δεκ 07, 2018 10:23 am
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιαν 30, 2023 5:42 pm

Quincy έγραψε:
Δευ Ιαν 30, 2023 11:27 am
Σε ΗΠΑ και Καναδά το γάλα και οι χυμοί στο σούπερ μάρκετ είναι σε κάτι συσκευασίες σαν της χλωρίνης ή του απορυπαντικο ρούχων και είναι πάμφθηνο αναλογικά. Αλλά είναι πολύ κακής ποιότητας
Παλιά έρχονταν οι θείοι μου από το Καναδά και μας έφερναν χυμό πορτοκάλι σε σκόνη. Έριχνες τη σκόνη μέσα σε ποτήρι με νερό και μετά (λέμε τώρα) έπινες πορτοκαλάδα.
το λευκό τυρί γίνετε από γάλα σε σκόνη, σκονοτυρο δηλαδή.
https://www.dairynews.gr/2017/06/22/%CE ... E%BF%CE%BB
Πριν μερικές μέρες πήγα στα Γιάννενα και είπα να δοκιμάσω βατραχοποδαρα, σα μπακαλιάρος μου φάνηκαν, δεν είναι τίποτα το ιδιαίτερο.

0
Άβαταρ μέλους
ggr

allstar
Reactions: 1124
Δημοσιεύσεις: 3007
Εγγραφή: Τετ Φεβ 23, 2011 1:57 pm
Τοποθεσία: Φθιώτιδα
Αγαπημένη θέση: SF, PF
Αγαπημένος παίκτης: Φ.Χριστοδούλου, Ν. Γκάλης
Αγαπημένη ομάδα: Panionios
Αγαπημένη ομάδα: Πανιώνιος
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιαν 30, 2023 7:25 pm

Quincy έγραψε:
Δευ Ιαν 30, 2023 3:22 pm
Πολύ δυνατοί οι κρητικοι στο πιτογυρο, αλλά πολύ πατάτα ρε αδερφέ. Την πρώτη φορά έκανα το λάθος και πήρα 3 γιατί πεινούσα πολύ, ούτε το 2ο δεν καταφερα :D
3 είναι πολύ δύσκολο να τα καταφέρεις, εκτός αν είσαι υψηλών κυβικών. Τα 2 για μεσημεριανό τα κατάφερνα άνετα πάντως. Όταν ήμουν και στο τέταρτο έτος, που κολυμπούσα 2,5 χλμ. κάθε μέρα, είχε τύχει να φάω 2 τέτοια για μεσημεριανό και κατά τις 6 το απόγευμα δύο κρέπες ικανού μεγέθους :D .!Άλλες εποχές, άλλες ηλικίες, άλλος μεταβολισμός. Σκέψου ότι τότε ήμουν 83 κιλά και τώρα 98 και αν με βάλεις να φάω τα παραπάνω θα σκάσω κυριολεκτικά!

0
Άβαταρ μέλους
Gino_Bill

 a1greece
Reactions: 150
Δημοσιεύσεις: 651
Εγγραφή: Παρ Απρ 01, 2011 5:15 pm
Τοποθεσία: Munich, DE
Αγαπημένη θέση: PG, SG
Αγαπημένος παίκτης: Manu G, Saras, 3D, VC
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιαν 31, 2023 4:25 pm

tarp7 έγραψε:
Δευ Ιαν 30, 2023 7:14 am

Δεν ξέρω αν είναι καλός παίκτης αλλά ξέρει να τρώει :D

Ανέφερε επίσης το θέμα του πάρκινγκ, το γάλα που πρέπει να καταναλωθεί σε τρεις ημέρες, την old school διάθεση των Ευρωπαίων στη μουσική, αλλά και το γεγονός πως πρώτα βάζει βενζίνη και έπειτα πληρώνεις για αυτή.
Στην Αμερική πρώτα πληρώνεις και μετά σου βάζουν βενζίνη; δεν το ήξερα αυτο
Έλα μωρέ Γιόγκι. Έχει βγει γάλα που κρατάει 10ήμερο εδώ και μια 10ετία. Μα που βρισκόμαστε?στον Μεσαίωνα?

Την old school διάθεση των Ευρωπαίων για την μουσική δεν την σχολιάζω καν.

Επίσης ναι στις ΗΠΑ, σηκωνεις την κεφαλή της αντλίας, περνάς την κάρτα σου και μετά ανοίγει ένα φλαπ που αρχίζεις και γεμίζεις. Ή αν είσαι old school (όπως εμείς οι ΕΕ στην μουσική) πηγαίνεις στον υπάλληλο (αν υπάρχει) και του λες πόσο θα βάλεις και σε ποια αντλία (μπέρδεμα). Μόνο εκεί το χω δει αυτό, ευτυχώς που την πρώτη από τις 2 φορές που μου χρειάστηκε, να ναι καλά ένα Αμερικανικό λαντ που μου φώναξε με προφορά Γουαιόμινγκ "swipe your amex first bro". Ακόμα θα κοιτούσα την αντλία σαν νούκλιαρ ριάκτορ.

3
3 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
ssoulliss

 champion
Reactions: 3224
Δημοσιεύσεις: 6043
Εγγραφή: Τρί Απρ 19, 2011 7:38 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Φάνης Χριστοδούλου
Αγαπημένη ομάδα: Detroit-Pistons
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Φεβ 01, 2023 10:44 am

Το Πικάντικο στην Κίσσαμο ήταν πολύ καλό για street food, έχω παρόλα αυτά αρκετά χρόνια να πάω και συμφωνώ με τους προλαλήσαντες πως το γιαούρτι ανεβάζει κατά πολύ το σουβλάκι.

Ωραίο βρώμικο έχω φάει στη Σκωτία πριν καμμιά εικοσαριά χρόνια σε ένα κάτι σαν pub σε μια μικρή πόλη της το St Andrews.

Επίσης στην Αθήνα θυμάμαι εκεί στην Κολοκοτρώνη ένα γωνιακό μπεργκεράδικο που γινόταν (γίνεται ακόμη άραγε;) χαμός από το πρωϊ εώς το βράδυ.

Σίγουρα έχουν υπάρξει διάφορες καντίνες ανά την πόλη που κατά καιρούς τις έχουμε τιμήσει ή επίσης θυμάμαι ένα οπτικά παρακμιακό μαγαζί κάπου κοντά στον Άγιο Σώστη που όμως το "ψωμάκι" του ήταν όλα τα λεφτά!! :D :D

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
j-kidd13

Honorary
Reactions: 890
Δημοσιεύσεις: 11170
Εγγραφή: Παρ Σεπ 07, 2007 11:50 am
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Jordan,Kidd,Kobe,T-mac
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Φεβ 01, 2023 11:05 am

Εγω ρε παιδια οταν ειχα παει Ρεθυμνο και εφαγα πρωτη φορα σουβλακι με γιαουρτι,δεν με ενθουσιασε.Ισα ισα θα ελεγα οτι προτιμω το κλασικ τζατζικι στον γυρο χοιρινο,γιατι κανονικα ειμαι γυροκοτοπουλας.(εκανα το λαθος όντας ολοκληρη μερα νηστικος και μη γνωριζοντας το μεγεθος της πιτας, να παρω ενα γιγας και ενα κανονικο,με αποτελεσμα να ειμαι σε οριακη κατασταση ολο το βραδυ αφου προφανως εφαγα και τα 2 :lol: )

2
2 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
ggr

allstar
Reactions: 1124
Δημοσιεύσεις: 3007
Εγγραφή: Τετ Φεβ 23, 2011 1:57 pm
Τοποθεσία: Φθιώτιδα
Αγαπημένη θέση: SF, PF
Αγαπημένος παίκτης: Φ.Χριστοδούλου, Ν. Γκάλης
Αγαπημένη ομάδα: Panionios
Αγαπημένη ομάδα: Πανιώνιος
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Φεβ 01, 2023 2:08 pm

j-kidd13 έγραψε:
Τετ Φεβ 01, 2023 11:05 am
Εγω ρε παιδια οταν ειχα παει Ρεθυμνο και εφαγα πρωτη φορα σουβλακι με γιαουρτι,δεν με ενθουσιασε.Ισα ισα θα ελεγα οτι προτιμω το κλασικ τζατζικι στον γυρο χοιρινο,γιατι κανονικα ειμαι γυροκοτοπουλας.(εκανα το λαθος όντας ολοκληρη μερα νηστικος και μη γνωριζοντας το μεγεθος της πιτας, να παρω ενα γιγας και ενα κανονικο,με αποτελεσμα να ειμαι σε οριακη κατασταση ολο το βραδυ αφου προφανως εφαγα και τα 2 :lol: )
Αν έπινες μερικές ρακές, θα σε βοηθούσαν στη χώνεψη :D

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Gino_Bill

 a1greece
Reactions: 150
Δημοσιεύσεις: 651
Εγγραφή: Παρ Απρ 01, 2011 5:15 pm
Τοποθεσία: Munich, DE
Αγαπημένη θέση: PG, SG
Αγαπημένος παίκτης: Manu G, Saras, 3D, VC
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Φεβ 01, 2023 10:43 pm

j-kidd13 έγραψε:
Τετ Φεβ 01, 2023 11:05 am
Εγω ρε παιδια οταν ειχα παει Ρεθυμνο και εφαγα πρωτη φορα σουβλακι με γιαουρτι,δεν με ενθουσιασε.Ισα ισα θα ελεγα οτι προτιμω το κλασικ τζατζικι στον γυρο χοιρινο,γιατι κανονικα ειμαι γυροκοτοπουλας.(εκανα το λαθος όντας ολοκληρη μερα νηστικος και μη γνωριζοντας το μεγεθος της πιτας, να παρω ενα γιγας και ενα κανονικο,με αποτελεσμα να ειμαι σε οριακη κατασταση ολο το βραδυ αφου προφανως εφαγα και τα 2 :lol: )
Η αλήθεια είναι πως ενώ είναι ωραίο το γιαούρτι στο σουβλάκι, και θυμάμαι συχνά πυκνά να το προσθέσω, το παραγεμίζει κάπως σαν γεύση, ειδικά αν είναι φουλ φατ (μου ξέφυγε αυτό παιδιά δεν το εννοούσα). Ενώ η μουστάρδα π.χ. δίνει μια ωραία διακριτική γεύση ειδικά σε κοτόπουλο. Πάντως αυτό είναι το σωστό άτιτιουντ στο σουβλάκι. Τρως όσο υπάρχει, ακόμα κ αν έχεις παραγγείλει για 3 άτομα και είσαι μόνος σου στο σπίτι.

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
j-kidd13

Honorary
Reactions: 890
Δημοσιεύσεις: 11170
Εγγραφή: Παρ Σεπ 07, 2007 11:50 am
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Jordan,Kidd,Kobe,T-mac
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Φεβ 02, 2023 8:12 am

ggr έγραψε:
Τετ Φεβ 01, 2023 2:08 pm
j-kidd13 έγραψε:
Τετ Φεβ 01, 2023 11:05 am
Εγω ρε παιδια οταν ειχα παει Ρεθυμνο και εφαγα πρωτη φορα σουβλακι με γιαουρτι,δεν με ενθουσιασε.Ισα ισα θα ελεγα οτι προτιμω το κλασικ τζατζικι στον γυρο χοιρινο,γιατι κανονικα ειμαι γυροκοτοπουλας.(εκανα το λαθος όντας ολοκληρη μερα νηστικος και μη γνωριζοντας το μεγεθος της πιτας, να παρω ενα γιγας και ενα κανονικο,με αποτελεσμα να ειμαι σε οριακη κατασταση ολο το βραδυ αφου προφανως εφαγα και τα 2 :lol: )
Αν έπινες μερικές ρακές, θα σε βοηθούσαν στη χώνεψη :D
Το ριξαμε στα τζιν μετα, και αυτα χωνευτικα πανω κατω ειναι,αλλα με 1 γιγας και 1 κανονικο,για τα Κρητικα δεδομενα, πρεπει να πιες μια νταμιτζανα συν καμια 5αρια σοδες για να πεις οτι ξεκιναει η διαδικασια πεψης!

3
3 Εικόνα
Απάντηση

Επιστροφή στο “Restaurants Bars”