Το καλύτερο fast food το έχω φάει......

Συντονιστής: Captains

Άβαταρ μέλους
j-kidd13

Honorary
Reactions: 890
Δημοσιεύσεις: 11170
Εγγραφή: Παρ Σεπ 07, 2007 11:50 am
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Jordan,Kidd,Kobe,T-mac
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Φεβ 02, 2023 9:00 am

Gino_Bill έγραψε:
Τετ Φεβ 01, 2023 10:43 pm
j-kidd13 έγραψε:
Τετ Φεβ 01, 2023 11:05 am
Εγω ρε παιδια οταν ειχα παει Ρεθυμνο και εφαγα πρωτη φορα σουβλακι με γιαουρτι,δεν με ενθουσιασε.Ισα ισα θα ελεγα οτι προτιμω το κλασικ τζατζικι στον γυρο χοιρινο,γιατι κανονικα ειμαι γυροκοτοπουλας.(εκανα το λαθος όντας ολοκληρη μερα νηστικος και μη γνωριζοντας το μεγεθος της πιτας, να παρω ενα γιγας και ενα κανονικο,με αποτελεσμα να ειμαι σε οριακη κατασταση ολο το βραδυ αφου προφανως εφαγα και τα 2 :lol: )
Η αλήθεια είναι πως ενώ είναι ωραίο το γιαούρτι στο σουβλάκι, και θυμάμαι συχνά πυκνά να το προσθέσω, το παραγεμίζει κάπως σαν γεύση, ειδικά αν είναι φουλ φατ (μου ξέφυγε αυτό παιδιά δεν το εννοούσα). Ενώ η μουστάρδα π.χ. δίνει μια ωραία διακριτική γεύση ειδικά σε κοτόπουλο. Πάντως αυτό είναι το σωστό άτιτιουντ στο σουβλάκι. Τρως όσο υπάρχει, ακόμα κ αν έχεις παραγγείλει για 3 άτομα και είσαι μόνος σου στο σπίτι.
Μουσταρδα και κετσαπ πανω στο σουβλακι, απαγορευονται δια ροπαλου. Αποδεκτα,μονο αναμεμειγμενα στην μαγιονεζα για την σως.

Για να επανελθω στα του τοπικ,το οποιο ειναι απο τα πλεον σημαντικα στο φορουμ και χρειαζεται διαρκη ενημερωση απο ολους μας...

* Σουβλακι κλασικο με μπιφτεκι, στην επικη "Αγανακτηση" στον Κορυδαλλο, κοντα στην πλατεια Ελευθεριας.Μεγαλωσαμε απο μωρα με αυτο το νεκταρ. Ειναι στο κλασικο στυλ, πιτα μπιφτεκι σαλτσα κρεμμυδι κοκκινο πιπερι.Το ονομα προηλθε παλαιωθεν, επειδη ειχε τοσο κοσμο τα παλια χρονια που οποιος ηταν στην ουρα αγανακτουσε μεχρι να ερθει η σειρα του να παραγγειλει.
*Κασεροπιτα-ονειρο για τον ουρανισκο απο το Τζαντε.
*Επικο "βρωμικο", παλι στον Κορυδαλλο διπλα στην πλατεια Ελευθεριας, το μαγαζι Dealers , εφαγα ισως το καλυτερο και πιο γκουρμε σαντουιτς που εχω φαει,με καραμελωνενα κρεμμυδια μεσα κλπ. Αυτο οποιος ειναι στα περιξ αξιζει να το δοκιμασει. Το μαγαζι φτιαχνει και πολυ καλα μπεργκερ,κοτουμπουκιες και διαφορα,αξιζει πραγματικα.
*Βρωμικο-ονειρο επισης,η καντινα Μερακλης στο Φαληρο.Ειδικη μνεια στο σαντουιτς αλλαντικων,με τις μορταδελες και τα σαλαμια να ξεχειλιζουν.
*Βρωμικο επισης πολυ καλο,οι διαφορετικες 2 καντινες με το ονομα Γιωργος στο Μενιδι,η μια στην Φιλαδελφειας με το σουπερ ψωμακι απο καλαμποκι,και η αλλη στην λεωφορο Καραμανλη.

Θα επανελθω και με αλλες προτασεις.


ΥΓ:Δεν εχω καποια συμβαση με τα μαγαζια του Κορυδαλλου για promotion,απλα εκει γεννηθηκα και εζησα καποια χρονια :lol:

1
1 Εικόνα
tarp7

allstar
Reactions: 1354
Δημοσιεύσεις: 3519
Εγγραφή: Παρ Δεκ 07, 2018 10:23 am
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Φεβ 02, 2023 9:12 am

j-kidd13 έγραψε:
Πέμ Φεβ 02, 2023 9:00 am
Gino_Bill έγραψε:
Τετ Φεβ 01, 2023 10:43 pm


Η αλήθεια είναι πως ενώ είναι ωραίο το γιαούρτι στο σουβλάκι, και θυμάμαι συχνά πυκνά να το προσθέσω, το παραγεμίζει κάπως σαν γεύση, ειδικά αν είναι φουλ φατ (μου ξέφυγε αυτό παιδιά δεν το εννοούσα). Ενώ η μουστάρδα π.χ. δίνει μια ωραία διακριτική γεύση ειδικά σε κοτόπουλο. Πάντως αυτό είναι το σωστό άτιτιουντ στο σουβλάκι. Τρως όσο υπάρχει, ακόμα κ αν έχεις παραγγείλει για 3 άτομα και είσαι μόνος σου στο σπίτι.
Μουσταρδα και κετσαπ πανω στο σουβλακι, απαγορευονται δια ροπαλου. Αποδεκτα,μονο αναμεμειγμενα στην μαγιονεζα για την σως.

Για να επανελθω στα του τοπικ,το οποιο ειναι απο τα πλεον σημαντικα στο φορουμ και χρειαζεται διαρκη ενημερωση απο ολους μας...

* Σουβλακι κλασικο με μπιφτεκι, στην επικη "Αγανακτηση" στον Κορυδαλλο, κοντα στην πλατεια Ελευθεριας.Μεγαλωσαμε απο μωρα με αυτο το νεκταρ. Ειναι στο κλασικο στυλ, πιτα μπιφτεκι σαλτσα κρεμμυδι κοκκινο πιπερι.Το ονομα προηλθε παλαιωθεν, επειδη ειχε τοσο κοσμο τα παλια χρονια που οποιος ηταν στην ουρα αγανακτουσε μεχρι να ερθει η σειρα του να παραγγειλει.
*Κασεροπιτα-ονειρο για τον ουρανισκο απο το Τζαντε.Επισης για σφολιατοειδη,παλι στον Κορυδαλλο το Σεραφινο,στην Αθηνας.Αν και εχω χρονια να φαω, ο,τι παιρναμε απο εκει ηταν επος,με πρωτη την τυροπιτα.
*Επικο "βρωμικο", παλι στον Κορυδαλλο διπλα στην πλατεια Ελευθεριας, το μαγαζι Dealers , εφαγα ισως το καλυτερο και πιο γκουρμε σαντουιτς που εχω φαει,με καραμελωνενα κρεμμυδια μεσα κλπ. Αυτο οποιος ειναι στα περιξ αξιζει να το δοκιμασει. Το μαγαζι φτιαχνει και πολυ καλα μπεργκερ,κοτουμπουκιες και διαφορα,αξιζει πραγματικα.
*Βρωμικο-ονειρο επισης,η καντινα Μερακλης στο Φαληρο.Ειδικη μνεια στο σαντουιτς αλλαντικων,με τις μορταδελες και τα σαλαμια να ξεχειλιζουν.
*Βρωμικο επισης πολυ καλο,οι διαφορετικες 2 καντινες με το ονομα Γιωργος στο Μενιδι,η μια στην Φιλαδελφειας με το σουπερ ψωμακι απο καλαμποκι,και η αλλη στην λεωφορο Καραμανλη.

Θα επανελθω και με αλλες προτασεις.


ΥΓ:Δεν εχω καποια συμβαση με τα μαγαζια του Κορυδαλλου για promotion,απλα εκει γεννηθηκα και εζησα καποια χρονια :lol:
Τα πιο νόστιμα σουβλάκια στην Αθήνα είχε ο κάβουρας στα εξάρχεια από τα μέσα του 2000 και μετά τα χάλασε.
Στην Αιτωλακαρνανία στο Ανοιξιάτικο Αμφιλοχίας έχει ταβέρνα πάνω στο δρόμο με φρέσκα ψάρια και οικονομικά

0
Άβαταρ μέλους
Rebedierdos

 junior
Reactions: 126
Δημοσιεύσεις: 232
Εγγραφή: Παρ Ιαν 13, 2023 3:53 pm
Τοποθεσία: Belarus
Αγαπημένη θέση: PF
Αγαπημένος παίκτης: Gevin Karner
Αγαπημένη ομάδα: Minnesota-timberwolves
Αγαπημένη ομάδα: LAC
Προειδοποιήσεις: 2

Πέμ Φεβ 02, 2023 10:19 am

Κάβουρας συμφωνώ ότι έχει χαλάσει με πρόσφατο παράδειγμα την προηγούμενη εβδομάδα . Καλό βρώμικο είχε ο Νικ στη Λένορμαν αλλά και αυτός το χάλασε. Η Βαρβάρα στην Πειραιώς επίσης πολύ δυνατή αλλά για μερακλήδες Του βρωμικου

0
Ο πρώτος ειναι πρώτος , ο δεύτερος είναι τίποτα. :sorry:
Άβαταρ μέλους
Conan1982

Moderator
Reactions: 1918
Δημοσιεύσεις: 5233
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 12, 2014 10:43 am
Τοποθεσία: Κρήτη
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Παπαλουκάς, Chris Weber
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Φεβ 02, 2023 10:26 am

Για τα σουβλάκια στην Κρήτη αν και αυτά πρωτογνώρισα πλεόν δεν μ' αρέσουν στην πλειοψηφία τους καθώς ο γύρος είναι πλέον βιομηχανικός παντού και έχει χάσει την ξεχωριστή γεύση που είχε (τους έβαζαν ξύδι) αλλά και στο μέγεθος προτιμώ τα μικρά που είναι πράγματι τυλιχτά και όχι να είναι τίγκα στις πατάτες. Δεν καταλαβαίνω αυτήν την τάση ακόμα και στην Αθήνα να γίνονται όλο και μεγαλύτερα.
Και μια ιστορία.
15-16 χρονών πάω πρώτη φορά Αθήνα χωρίς τους γονείς μου σε έναν πρώτο μου ξάδελφο στο Μαρούσι . και το βράδυ είναι να παραγγείλουμε. Με ρωτάει πόσα τυλιχτά θέλω, απαντάω με φυσικότητα 1. Μου λέει και αυτός με φυσικότητα πολύ λίγα εγώ παίρνω ...5 (και δεν τρώει και πολύ), με πείθει να πάρω 3, έρχονται τα πιο μικρά τυλιχτά που έχω δει έως τώρα, μέρχι και η πίτα ήταν πιο λεπτή. τότε μου φάνηκαν πολύ νόστιμα, μετά τα 3 έβριζα μέσα μου που δεν πήρα 2-3 ακόμα.
Έρχεται και ο Ξάδελφος Κρήτη, και δεν ξέρω τώρα πως είχε γίνει να μην είχε πάρει τόσα χρόνια ξανά γύρο. Πάμε θάλασσα μερικά άτομα, επιστρέφουμε με τα πόδια σε κοντινή κωμόπολη να φάμε κάτι και να πάρουμε ΚΤΕΛ, καθόμαστε σε γυράδικό, ήθελε να πάρει 3, με τα πολλά τον πείθουμε να πάρει μόνο 2, και δυστυχώς δεν τα...κατάφερε :D,

΄Και μια συμβουλή παιδιά, ταξιδεύω για Αθήνα απόψε, χωρίς αυτοκίνητο, χωρίς παιδιά, με την σύζυγο. Έχουν περάσει κάμποσα χρόνια από τότε που έμενα Αθήνα, θέλω συμβουλή για ρομαντικό δείπνο, (όχι κουστούμια, γραβάτες κλπ), έτσι ωραία ατμόσφαιρα, χωρίς εξωφρενικές τιμές είτε προς κέντρο, είτε Νέο Κόσμο και πέριξ, προτάσεις;

0
Άβαταρ μέλους
j-kidd13

Honorary
Reactions: 890
Δημοσιεύσεις: 11170
Εγγραφή: Παρ Σεπ 07, 2007 11:50 am
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Jordan,Kidd,Kobe,T-mac
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Φεβ 02, 2023 10:52 am

Conan1982 έγραψε:
Πέμ Φεβ 02, 2023 10:26 am
Για τα σουβλάκια στην Κρήτη αν και αυτά πρωτογνώρισα πλεόν δεν μ' αρέσουν στην πλειοψηφία τους καθώς ο γύρος είναι πλέον βιομηχανικός παντού και έχει χάσει την ξεχωριστή γεύση που είχε (τους έβαζαν ξύδι) αλλά και στο μέγεθος προτιμώ τα μικρά που είναι πράγματι τυλιχτά και όχι να είναι τίγκα στις πατάτες. Δεν καταλαβαίνω αυτήν την τάση ακόμα και στην Αθήνα να γίνονται όλο και μεγαλύτερα.
Και μια ιστορία.
15-16 χρονών πάω πρώτη φορά Αθήνα χωρίς τους γονείς μου σε έναν πρώτο μου ξάδελφο στο Μαρούσι . και το βράδυ είναι να παραγγείλουμε. Με ρωτάει πόσα τυλιχτά θέλω, απαντάω με φυσικότητα 1. Μου λέει και αυτός με φυσικότητα πολύ λίγα εγώ παίρνω ...5 (και δεν τρώει και πολύ), με πείθει να πάρω 3, έρχονται τα πιο μικρά τυλιχτά που έχω δει έως τώρα, μέρχι και η πίτα ήταν πιο λεπτή. τότε μου φάνηκαν πολύ νόστιμα, μετά τα 3 έβριζα μέσα μου που δεν πήρα 2-3 ακόμα.
Έρχεται και ο Ξάδελφος Κρήτη, και δεν ξέρω τώρα πως είχε γίνει να μην είχε πάρει τόσα χρόνια ξανά γύρο. Πάμε θάλασσα μερικά άτομα, επιστρέφουμε με τα πόδια σε κοντινή κωμόπολη να φάμε κάτι και να πάρουμε ΚΤΕΛ, καθόμαστε σε γυράδικό, ήθελε να πάρει 3, με τα πολλά τον πείθουμε να πάρει μόνο 2, και δυστυχώς δεν τα...κατάφερε :D,

΄Και μια συμβουλή παιδιά, ταξιδεύω για Αθήνα απόψε, χωρίς αυτοκίνητο, χωρίς παιδιά, με την σύζυγο. Έχουν περάσει κάμποσα χρόνια από τότε που έμενα Αθήνα, θέλω συμβουλή για ρομαντικό δείπνο, (όχι κουστούμια, γραβάτες κλπ), έτσι ωραία ατμόσφαιρα, χωρίς εξωφρενικές τιμές είτε προς κέντρο, είτε Νέο Κόσμο και πέριξ, προτάσεις;
Δες το ASTER στα Πετράλωνα σαν μια επιλογη. Ωραίο φαγητό αλλα εχει κρητικες καταβολες,μπορει να θες κατι διαφορετικο ερχομενος απο το νησι(ακόμα μου έχει μείνει ο ντακος με αβοκάντο)!Και ο χωρος του ωραιος, εχει εναν πετρινο τοιχο που ξεχωριζει.

0
N.I.2022

 a1greece
Reactions: 233
Δημοσιεύσεις: 625
Εγγραφή: Τετ Οκτ 19, 2022 1:26 pm
Τοποθεσία: P. Faliro
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Eddie Johnson
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Αγαπημένη ομάδα: OSFP
Προειδοποιήσεις: 2

Πέμ Φεβ 02, 2023 10:56 am

Conan1982 έγραψε:
Πέμ Φεβ 02, 2023 10:26 am
Για τα σουβλάκια στην Κρήτη αν και αυτά πρωτογνώρισα πλεόν δεν μ' αρέσουν στην πλειοψηφία τους καθώς ο γύρος είναι πλέον βιομηχανικός παντού και έχει χάσει την ξεχωριστή γεύση που είχε (τους έβαζαν ξύδι) αλλά και στο μέγεθος προτιμώ τα μικρά που είναι πράγματι τυλιχτά και όχι να είναι τίγκα στις πατάτες. Δεν καταλαβαίνω αυτήν την τάση ακόμα και στην Αθήνα να γίνονται όλο και μεγαλύτερα.
Και μια ιστορία.
15-16 χρονών πάω πρώτη φορά Αθήνα χωρίς τους γονείς μου σε έναν πρώτο μου ξάδελφο στο Μαρούσι . και το βράδυ είναι να παραγγείλουμε. Με ρωτάει πόσα τυλιχτά θέλω, απαντάω με φυσικότητα 1. Μου λέει και αυτός με φυσικότητα πολύ λίγα εγώ παίρνω ...5 (και δεν τρώει και πολύ), με πείθει να πάρω 3, έρχονται τα πιο μικρά τυλιχτά που έχω δει έως τώρα, μέρχι και η πίτα ήταν πιο λεπτή. τότε μου φάνηκαν πολύ νόστιμα, μετά τα 3 έβριζα μέσα μου που δεν πήρα 2-3 ακόμα.
Έρχεται και ο Ξάδελφος Κρήτη, και δεν ξέρω τώρα πως είχε γίνει να μην είχε πάρει τόσα χρόνια ξανά γύρο. Πάμε θάλασσα μερικά άτομα, επιστρέφουμε με τα πόδια σε κοντινή κωμόπολη να φάμε κάτι και να πάρουμε ΚΤΕΛ, καθόμαστε σε γυράδικό, ήθελε να πάρει 3, με τα πολλά τον πείθουμε να πάρει μόνο 2, και δυστυχώς δεν τα...κατάφερε :D,

΄Και μια συμβουλή παιδιά, ταξιδεύω για Αθήνα απόψε, χωρίς αυτοκίνητο, χωρίς παιδιά, με την σύζυγο. Έχουν περάσει κάμποσα χρόνια από τότε που έμενα Αθήνα, θέλω συμβουλή για ρομαντικό δείπνο, (όχι κουστούμια, γραβάτες κλπ), έτσι ωραία ατμόσφαιρα, χωρίς εξωφρενικές τιμές είτε προς κέντρο, είτε Νέο Κόσμο και πέριξ, προτάσεις;
Τι κουζίνα θα σε ενδιέφερε ( χα χα μάλλον τι αρέσει στη σύζυγο)?? :banana:

0
Άβαταρ μέλους
Conan1982

Moderator
Reactions: 1918
Δημοσιεύσεις: 5233
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 12, 2014 10:43 am
Τοποθεσία: Κρήτη
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Παπαλουκάς, Chris Weber
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Φεβ 02, 2023 11:10 am

N.I.2022 έγραψε:
Πέμ Φεβ 02, 2023 10:56 am
Conan1982 έγραψε:
Πέμ Φεβ 02, 2023 10:26 am
Για τα σουβλάκια στην Κρήτη αν και αυτά πρωτογνώρισα πλεόν δεν μ' αρέσουν στην πλειοψηφία τους καθώς ο γύρος είναι πλέον βιομηχανικός παντού και έχει χάσει την ξεχωριστή γεύση που είχε (τους έβαζαν ξύδι) αλλά και στο μέγεθος προτιμώ τα μικρά που είναι πράγματι τυλιχτά και όχι να είναι τίγκα στις πατάτες. Δεν καταλαβαίνω αυτήν την τάση ακόμα και στην Αθήνα να γίνονται όλο και μεγαλύτερα.
Και μια ιστορία.
15-16 χρονών πάω πρώτη φορά Αθήνα χωρίς τους γονείς μου σε έναν πρώτο μου ξάδελφο στο Μαρούσι . και το βράδυ είναι να παραγγείλουμε. Με ρωτάει πόσα τυλιχτά θέλω, απαντάω με φυσικότητα 1. Μου λέει και αυτός με φυσικότητα πολύ λίγα εγώ παίρνω ...5 (και δεν τρώει και πολύ), με πείθει να πάρω 3, έρχονται τα πιο μικρά τυλιχτά που έχω δει έως τώρα, μέρχι και η πίτα ήταν πιο λεπτή. τότε μου φάνηκαν πολύ νόστιμα, μετά τα 3 έβριζα μέσα μου που δεν πήρα 2-3 ακόμα.
Έρχεται και ο Ξάδελφος Κρήτη, και δεν ξέρω τώρα πως είχε γίνει να μην είχε πάρει τόσα χρόνια ξανά γύρο. Πάμε θάλασσα μερικά άτομα, επιστρέφουμε με τα πόδια σε κοντινή κωμόπολη να φάμε κάτι και να πάρουμε ΚΤΕΛ, καθόμαστε σε γυράδικό, ήθελε να πάρει 3, με τα πολλά τον πείθουμε να πάρει μόνο 2, και δυστυχώς δεν τα...κατάφερε :D,

΄Και μια συμβουλή παιδιά, ταξιδεύω για Αθήνα απόψε, χωρίς αυτοκίνητο, χωρίς παιδιά, με την σύζυγο. Έχουν περάσει κάμποσα χρόνια από τότε που έμενα Αθήνα, θέλω συμβουλή για ρομαντικό δείπνο, (όχι κουστούμια, γραβάτες κλπ), έτσι ωραία ατμόσφαιρα, χωρίς εξωφρενικές τιμές είτε προς κέντρο, είτε Νέο Κόσμο και πέριξ, προτάσεις;
Τι κουζίνα θα σε ενδιέφερε ( χα χα μάλλον τι αρέσει στη σύζυγο)?? :banana:
Εγώ δοκιμάζω τα πάντα από sushi και γκουρμέ μέχρι πατσά και αρνίσια κεφαλάκια αλλά δεν θέλω sushi ή γενικώς κάτι πολύ περίεργο.

0
N.I.2022

 a1greece
Reactions: 233
Δημοσιεύσεις: 625
Εγγραφή: Τετ Οκτ 19, 2022 1:26 pm
Τοποθεσία: P. Faliro
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Eddie Johnson
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Αγαπημένη ομάδα: OSFP
Προειδοποιήσεις: 2

Πέμ Φεβ 02, 2023 11:28 am

Conan1982 έγραψε:
Πέμ Φεβ 02, 2023 11:10 am
N.I.2022 έγραψε:
Πέμ Φεβ 02, 2023 10:56 am


Τι κουζίνα θα σε ενδιέφερε ( χα χα μάλλον τι αρέσει στη σύζυγο)?? :banana:
Εγώ δοκιμάζω τα πάντα από sushi και γκουρμέ μέχρι πατσά και αρνίσια κεφαλάκια αλλά δεν θέλω sushi ή γενικώς κάτι πολύ περίεργο.
Τι κουζίνα θα ενδιέφερε τη σύζυγο σε ρώτησα!!!! :banana:
:peace: έχει ένα πολύ καλό Μεξικάνικο στη Νέα Σμύρνη σε στιλ μπαρ ρεστοράν και με καλή μουσική Αυτά συνήθως αρέσουν στις γυναίκες.
Σήμερα Πέμπτη θα βρεις … για Παρασκευή και Σάββατο θα πρέπει να κάνεις κράτηση (πάντως για Σάββατο δεν το συνιστώ γίνετε ο χαμός) :banghead:

https://www.amigos.gr/el/amigos-nea-smyrni

0
Άβαταρ μέλους
Conan1982

Moderator
Reactions: 1918
Δημοσιεύσεις: 5233
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 12, 2014 10:43 am
Τοποθεσία: Κρήτη
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Παπαλουκάς, Chris Weber
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Φεβ 02, 2023 11:38 am

N.I.2022 έγραψε:
Πέμ Φεβ 02, 2023 11:28 am
Conan1982 έγραψε:
Πέμ Φεβ 02, 2023 11:10 am


Εγώ δοκιμάζω τα πάντα από sushi και γκουρμέ μέχρι πατσά και αρνίσια κεφαλάκια αλλά δεν θέλω sushi ή γενικώς κάτι πολύ περίεργο.
Τι κουζίνα θα ενδιέφερε τη σύζυγο σε ρώτησα!!!! :banana:
:peace: έχει ένα πολύ καλό Μεξικάνικο στη Νέα Σμύρνη σε στιλ μπαρ ρεστοράν και με καλή μουσική Αυτά συνήθως αρέσουν στις γυναίκες.
Σήμερα Πέμπτη θα βρεις … για Παρασκευή και Σάββατο θα πρέπει να κάνεις κράτηση (πάντως για Σάββατο δεν το συνιστώ γίνετε ο χαμός) :banghead:

https://www.amigos.gr/el/amigos-nea-smyrni
Ναι είχα πάει εκεί παλιότερα, ωραία ήταν. Παρασκευή το κόβω, αλλά δεν θέλω εκεί που θα πάω κρατήσεις κλπ, μου την σπάνε (ναι το ξέρω είμαι περίεργος) να πρέπει για να βγεις για φαγητό και να κλείνεις τραπέζι, ώρα κλπ. Δεν απάντησα στο είδος γιατί είναι δευτερεύον, έτσι κάτι με ωραία ατμόσφαιρα, μουσικούλα κλπ.

0
N.I.2022

 a1greece
Reactions: 233
Δημοσιεύσεις: 625
Εγγραφή: Τετ Οκτ 19, 2022 1:26 pm
Τοποθεσία: P. Faliro
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Eddie Johnson
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Αγαπημένη ομάδα: OSFP
Προειδοποιήσεις: 2

Πέμ Φεβ 02, 2023 11:53 am

Conan1982 έγραψε:
Πέμ Φεβ 02, 2023 11:38 am
N.I.2022 έγραψε:
Πέμ Φεβ 02, 2023 11:28 am


Τι κουζίνα θα ενδιέφερε τη σύζυγο σε ρώτησα!!!! :banana:
:peace: έχει ένα πολύ καλό Μεξικάνικο στη Νέα Σμύρνη σε στιλ μπαρ ρεστοράν και με καλή μουσική Αυτά συνήθως αρέσουν στις γυναίκες.
Σήμερα Πέμπτη θα βρεις … για Παρασκευή και Σάββατο θα πρέπει να κάνεις κράτηση (πάντως για Σάββατο δεν το συνιστώ γίνετε ο χαμός) :banghead:

https://www.amigos.gr/el/amigos-nea-smyrni
Ναι είχα πάει εκεί παλιότερα, ωραία ήταν. Παρασκευή το κόβω, αλλά δεν θέλω εκεί που θα πάω κρατήσεις κλπ, μου την σπάνε (ναι το ξέρω είμαι περίεργος) να πρέπει για να βγεις για φαγητό και να κλείνεις τραπέζι, ώρα κλπ. Δεν απάντησα στο είδος γιατί είναι δευτερεύον, έτσι κάτι με ωραία ατμόσφαιρα, μουσικούλα κλπ.
Αν πας έως Γλυφάδα το συνιστώ ανεπιφύλακτα, αλλά για αύριο καλό είναι να κλείσεις ! και έτσι να πας μπορείς να κάτσεις στο μπαρ και για φαγητό (είναι ανετα). Οι τιμές λογικές, εκτός και αν πας σε τίποτα εξεζητημένα “πιάτα ημέρας”…
TOP μαγαζί με super μουσική για να πας γυναικά σε ότι φάση σχέσης και να βρίσκεστε.
https://momentumgroup.gr/feed%CE%AD%CE% ... r-glyfada/

0
Άβαταρ μέλους
ssoulliss

 champion
Reactions: 3225
Δημοσιεύσεις: 6043
Εγγραφή: Τρί Απρ 19, 2011 7:38 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Φάνης Χριστοδούλου
Αγαπημένη ομάδα: Detroit-Pistons
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Φεβ 02, 2023 3:05 pm

Conan1982 έγραψε:
Πέμ Φεβ 02, 2023 10:26 am
΄Και μια συμβουλή παιδιά, ταξιδεύω για Αθήνα απόψε
Καλό ταξίδι!
Conan1982 έγραψε:
Πέμ Φεβ 02, 2023 10:26 am
θέλω συμβουλή για ρομαντικό δείπνο, (όχι κουστούμια, γραβάτες κλπ), έτσι ωραία ατμόσφαιρα, χωρίς εξωφρενικές τιμές είτε προς κέντρο, είτε Νέο Κόσμο και πέριξ, προτάσεις;
Εκεί που σκέφτεσαι έχει πολλά συνεργεία, βουλκανιζατέρ κλπ :lol: :P , δεν ξέρω τι είδους ρομαντικό έχεις στο μυαλό σου αλλά μάλλον θα πρέπει να μετακινηθεις στα πέριξ του Νέου Κόσμου για να το βρεις.

0
Άβαταρ μέλους
ggr

allstar
Reactions: 1124
Δημοσιεύσεις: 3007
Εγγραφή: Τετ Φεβ 23, 2011 1:57 pm
Τοποθεσία: Φθιώτιδα
Αγαπημένη θέση: SF, PF
Αγαπημένος παίκτης: Φ.Χριστοδούλου, Ν. Γκάλης
Αγαπημένη ομάδα: Panionios
Αγαπημένη ομάδα: Πανιώνιος
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Φεβ 02, 2023 6:37 pm

Conan1982 έγραψε:
Πέμ Φεβ 02, 2023 11:10 am


Εγώ δοκιμάζω τα πάντα από sushi και γκουρμέ μέχρι πατσά και αρνίσια κεφαλάκια αλλά δεν θέλω sushi ή γενικώς κάτι πολύ περίεργο.
Αν σε ενδιαφέρει ιταλικό, πολύ καλό είναι το Fratelli στα όρια Ν. Σμύρνης- Ν. Κόσμου. Βέβαια, το πιο ωραίο ιταλικό στην Αθήνα το είχα φάει στο Vincenzo στη Γλυφάδα. Αν φτάσεις μέχρι εκεί, αξίζει.

0
Άβαταρ μέλους
Gino_Bill

 a1greece
Reactions: 150
Δημοσιεύσεις: 651
Εγγραφή: Παρ Απρ 01, 2011 5:15 pm
Τοποθεσία: Munich, DE
Αγαπημένη θέση: PG, SG
Αγαπημένος παίκτης: Manu G, Saras, 3D, VC
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Φεβ 02, 2023 8:22 pm

ssoulliss έγραψε:
Πέμ Φεβ 02, 2023 3:05 pm
Conan1982 έγραψε:
Πέμ Φεβ 02, 2023 10:26 am
΄Και μια συμβουλή παιδιά, ταξιδεύω για Αθήνα απόψε
Καλό ταξίδι!
Conan1982 έγραψε:
Πέμ Φεβ 02, 2023 10:26 am
θέλω συμβουλή για ρομαντικό δείπνο, (όχι κουστούμια, γραβάτες κλπ), έτσι ωραία ατμόσφαιρα, χωρίς εξωφρενικές τιμές είτε προς κέντρο, είτε Νέο Κόσμο και πέριξ, προτάσεις;
Εκεί που σκέφτεσαι έχει πολλά συνεργεία, βουλκανιζατέρ κλπ :lol: :P , δεν ξέρω τι είδους ρομαντικό έχεις στο μυαλό σου αλλά μάλλον θα πρέπει να μετακινηθεις στα πέριξ του Νέου Κόσμου για να το βρεις.
Ελπίζω να χει βρει κάπου ο άνθρωπος να φάει μέχρι τώρα, αλλά στον Νέο Κόσμο έχει ένα πολύ καλό εστιατόριο/γκουρμέ ταβέρνα, το Φίτα. Ενταξει πολύ ρομαντικό δεν το λες, αλλά κ εγώ μια φορά ξεκίνησα για ρομαντικό ντίνερ και καταλήξαμε εκεί με εμένα να τρώω ταραμοσαλάτα. Καλά πήγε αυτό.

Ωραία επιλογή επίσης (κυρίως σαν χώρος/ατμόσφαιρα) είναι το Lost, Παγκρατάρα, αφού θα είσαι και χωρίς αμάξι θα βολέψει η περιοχή γενικά. Φαγητό επίσης αξιοπρεπές, γκουρμεδίζει κάπως, αλλά όχι τίποτα τρομερό.

0
Άβαταρ μέλους
Conan1982

Moderator
Reactions: 1918
Δημοσιεύσεις: 5233
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 12, 2014 10:43 am
Τοποθεσία: Κρήτη
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Παπαλουκάς, Chris Weber
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Φεβ 03, 2023 6:06 am

Ευχαριστώ παιδιά όλους για τις προτάσεις εδώ και στα p.m. θα δείξει το βράδυ που θα αποφασίσουμε, για Γλυφάδα δεν ψήνομαι, μου φαίνονται πλέον πολύ μακρινές τέτοιες αποστάσεις για έξοδο, αν και φαίνονται πολύ ωραία εκεί.Θα περπατήσουμε λίγο προς κέντρο και βλέπουμε που θα καταλήξουμε, είτε κέντρο, είτε στο Παγκράτι που πρότεινε ο φίλος (και έχω περάσει μερικά από τα καλύτερα μου χρόνια) είτε στο fatteri που είναι πράγματι δίπλα εκεί που μένω, είτε κάπου στην Νέα Σμύρνη που φαίνονται εξίσου ωραία.

0
Άβαταρ μέλους
SteveNashidis

Captain
Reactions: 2378
Δημοσιεύσεις: 7018
Εγγραφή: Δευ Σεπ 20, 2010 11:36 pm
Τοποθεσία: Arizona
Αγαπημένη θέση: PG
Twitter: https://twitter.com/Nashidis
Αγαπημένος παίκτης: Steve Nash, Devin Booker
Αγαπημένη ομάδα: Phoenix-Suns
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Φεβ 03, 2023 7:22 am

Conan1982 έγραψε:
Παρ Φεβ 03, 2023 6:06 am
Ευχαριστώ παιδιά όλους για τις προτάσεις εδώ και στα p.m. θα δείξει το βράδυ που θα αποφασίσουμε, για Γλυφάδα δεν ψήνομαι, μου φαίνονται πλέον πολύ μακρινές τέτοιες αποστάσεις για έξοδο, αν και φαίνονται πολύ ωραία εκεί.Θα περπατήσουμε λίγο προς κέντρο και βλέπουμε που θα καταλήξουμε, είτε κέντρο, είτε στο Παγκράτι που πρότεινε ο φίλος (και έχω περάσει μερικά από τα καλύτερα μου χρόνια) είτε στο fatteri που είναι πράγματι δίπλα εκεί που μένω, είτε κάπου στην Νέα Σμύρνη που φαίνονται εξίσου ωραία.

Μπασκετακι θα δεις Conan ; ; 😀 Αν πας ΣΕΦ συνδυάζεται με μαγαζάκια στο Μικρολίμανο .

0
🏀Steve Nash. 2× NBA ΜVP (2005, 2006)🏀SSOL- Seven Second or Less Len
Εικόνα Εικόνα Εικόνα
Απάντηση

Επιστροφή στο “Restaurants Bars”