Football manager

Συντονιστής: Captains

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
shtarkws

Site Admin
Reactions: 2581
Δημοσιεύσεις: 7768
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 12, 2010 9:22 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Μαρ 29, 2020 7:24 am

Πρέπει να είναι από τα ελάχιστα παιχνίδια ε το οποίο ολοι οι άντρες καποια στιγμή έχουν "καει"

Έχετε καμία καλή ιστορία;

0
Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς

Oι κανονισμοί του forum

Οδηγίες για ένα καλό post

https://dragon.mochahosted.com/basketfo ... index.html
Άβαταρ μέλους
yorgos

 champion
Reactions: 3924
Δημοσιεύσεις: 11017
Εγγραφή: Δευ Οκτ 19, 2009 10:55 pm
Τοποθεσία: Αβάνα
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Στηβ Νας
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Απρ 05, 2020 2:45 am

Έχω πάρει τσάμπιονς λίγκ μπακ του μπακ με το Αιγάλεω, τόσο καμένος. Το έκανα uninstall γιατί δεν κοιμόμουν. Και να φανταστείς ότι μισώ και το ποδόσφαιρο.

Αν βγει κάνα καλό τέτοιο με μπάσκετ, ούτε στην τουαλέτα δε θα πηγαίνω, με καθετήρα θα είμαι.

0
Αρκτικός Κύκλος, Σιβηρία, Ταταρστάν, Βόλγας, Καύκασος κι άλλα κομμάτια της μητέρας Ρωσίας

tinyurl.com/2axatenv
Άβαταρ μέλους
ssoulliss

 champion
Reactions: 3197
Δημοσιεύσεις: 6017
Εγγραφή: Τρί Απρ 19, 2011 7:38 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Φάνης Χριστοδούλου
Αγαπημένη ομάδα: Detroit-Pistons
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Απρ 05, 2020 9:18 am

yorgos έγραψε:
Κυρ Απρ 05, 2020 2:45 am
Έχω πάρει τσάμπιονς λίγκ μπακ του μπακ με το Αιγάλεω, τόσο καμένος. Το έκανα uninstall γιατί δεν κοιμόμουν. Και να φανταστείς ότι μισώ και το ποδόσφαιρο.

Αν βγει κάνα καλό τέτοιο με μπάσκετ, ούτε στην τουαλέτα δε θα πηγαίνω, με καθετήρα θα είμαι.
Είχαν βγάλει ένα World Basketball Manager, που όμως δεν έπιασε. Έχω την εντύπωση πως στο ποδόσφαιρό ταιριάζει το manager περισσότερο από το μπάσκετ, που με τη σειρά του είναι πιο απολαυστικό στο 2k.

Εγώ σταμάτησα να παίζω Football Manager περίπου το δέκα. Πήρα CL σε έξι σεζόν, με ομάδα από League One της Αγγλίας. Άσε που κινδύνευε διαρκώς η σωματική ακεραιότητα της οθόνης μου. :D Τι έφταιγε η φουκαριάρα. :P

0
Άβαταρ μέλους
shtarkws

Site Admin
Reactions: 2581
Δημοσιεύσεις: 7768
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 12, 2010 9:22 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Απρ 05, 2020 10:14 am

Το fm ήταν απο τα αγαπημένα μου παιχνίδια δυστυχώς ομως παρουσίασε ελάχιστη βελτίωση απο ενα σημείο και μετά, εχασε την οποία ρεαλιστικοτητα του και κάπου έγινε βαρετό. Ειναι πάντως ευχάριστο χάσιμο χρονου σε σχέση με άλλα βίαια και αγχώδη παιχνίδια

Όντως υπήρχε ενα wbm αλλα ήταν πολυ γρήγορο με ελάχιστη παρέμβαση, τουλάχιστον απ ότι θυμάμαι

0
Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς

Oι κανονισμοί του forum

Οδηγίες για ένα καλό post

https://dragon.mochahosted.com/basketfo ... index.html
Άβαταρ μέλους
yorgos

 champion
Reactions: 3924
Δημοσιεύσεις: 11017
Εγγραφή: Δευ Οκτ 19, 2009 10:55 pm
Τοποθεσία: Αβάνα
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Στηβ Νας
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Απρ 05, 2020 10:50 am

Επειδή το μπάσκετ είναι πολύ πιο στατιστικό άθλημα, νομίζω πως θα ήταν πιο εύκολο ένα μανατζερακι.

0
Αρκτικός Κύκλος, Σιβηρία, Ταταρστάν, Βόλγας, Καύκασος κι άλλα κομμάτια της μητέρας Ρωσίας

tinyurl.com/2axatenv
Άβαταρ μέλους
SteveNashidis

Captain
Reactions: 2332
Δημοσιεύσεις: 6942
Εγγραφή: Δευ Σεπ 20, 2010 11:36 pm
Τοποθεσία: Arizona
Αγαπημένη θέση: PG
Twitter: https://twitter.com/Nashidis
Αγαπημένος παίκτης: Steve Nash, Devin Booker
Αγαπημένη ομάδα: Phoenix-Suns
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Απρ 05, 2020 10:54 am

yorgos έγραψε:
Κυρ Απρ 05, 2020 10:50 am
Επειδή το μπάσκετ είναι πολύ πιο στατιστικό άθλημα, νομίζω πως θα ήταν πιο εύκολο ένα μανατζερακι.


Έχει βγει αυτό.
Δεν εχω feedback για το ποσο καλο ειναι!

0
🏀Steve Nash. 2× NBA ΜVP (2005, 2006)🏀SSOL- Seven Second or Less Len
Εικόνα Εικόνα Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Conan1982

Moderator
Reactions: 1876
Δημοσιεύσεις: 5139
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 12, 2014 10:43 am
Τοποθεσία: Κρήτη
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Παπαλουκάς, Chris Weber
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Απρ 05, 2020 3:19 pm

Αν και έχω να παίξω χρόνια και χρόνια παλαιότερα το είχα λιώσει απ' όταν ακόμα ονομαζόταν αλλιώς.
Έχω πάρει back to back με τον ΟΦΗ, έχω ανεβάσει από την Γ την ΑΕΚ και την έχω κάνει πρωταθλήτρια Ευρώπης.
Το πιο σπαστικό όμως ήταν όταν είχα πάρει την Τσέλσι τότε που ο Αμπράμοβιτς σκορπούσε τρελά λεφτά.
Ήθελα να δημουργήσω την τέλεια ομάδα. Είχα παίκτες σταρ-έμπειρους σε κάθε θέση, είχα ταλέντα που εξέλισσα και του έκανα και οικονομία έχοντας τρελό πλεόνασμα και αυτός επειδή δεν σκορπούσα λεφτά σε μεταγραφές πήγαινε και έσκαγε ένα σωρό λεφτά και έπαιρνε σαν μεταγραφή μπόμπα κάτι άκαιρους παίκτες (που τους έτρωγε ο πάγκος μετά).

0
Άβαταρ μέλους
yorgos

 champion
Reactions: 3924
Δημοσιεύσεις: 11017
Εγγραφή: Δευ Οκτ 19, 2009 10:55 pm
Τοποθεσία: Αβάνα
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Στηβ Νας
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Απρ 06, 2020 11:14 am

Τώρα που λες Αμπραμοβιτς...

Φαντάζεστε basketball manager με προεδρο το ΔΓ; Να σου φέρνει τον Πινγκ, να σε στέλνει με λεωφορεία, να μηδενιζεσαι σε ματς πρωταθλήματος για να υποβιβάσει τον Ολυμπιακό, να τρως πρόστιμα για κυνήγι των διαιτητών με κηροπήγιο, να υπογραφεί παίκτες που πάνε να αποχαιρετήσουν, δημοψηφίσματα για Ευρωλίγκα, επισκέψεις στην προπόνηση... Ποιος να τα σκεφτεί όλα αυτά; Να μου βγάλει το παιχνίδι ότι με ηχογράφησε ο πρόεδρος, να απολυομαι στην πρώτη ήττα και να παθαίνει νευρικό κλονισμό ο βοηθός μου από επίσκεψη φουσκωτών; Είμαστε πολύ μπροστά από τα videogames.

0
Αρκτικός Κύκλος, Σιβηρία, Ταταρστάν, Βόλγας, Καύκασος κι άλλα κομμάτια της μητέρας Ρωσίας

tinyurl.com/2axatenv
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Απρ 06, 2020 12:02 pm

Εγώ παίδες δεν είχα ιδέα από τέτοια παιχνίδια. Είχα μείνει στα ηλεκτρονικά (έτσι τα λέγαμε) που τα παίζαμε σε μπιλιαρδάδικα (να μην πάνε τα παιδιά σας ποτέ, κυκλοφορούν κλώνοι του Σταμάτη του Γαρδέλη και του Πάνου του Μιχαλόπουλου :P ). Είχε πάρει το μάτι μου σε επισκέψεις σε σπίτια τα σύγχρονα παιχνίδια με μπάσκετ, μπάλα καθώς και τα πολεμικά αλλά δεν τα δοκίμασα.
Μέχρι που ανακάλυψα πριν 2-3 χρόνια το nba hangtime στο ίντερνετ, το κατέβασα κι πολύ συχνά το τιμάω ακόμα και τώρα (αποφεύγω την έκφραση ¨το παίζω" :D όπως βλέπετε). Καταπληκτικό, το συνιστώ. Έχω γράψει αριθμούς Τσάμπερλεϊν με τον Σκότι τον Πίπεν. 70 πόντους 40 ριμπς. 30 τάπες και τα σχετικά.

Άβαταρ μέλους
ssoulliss

 champion
Reactions: 3197
Δημοσιεύσεις: 6017
Εγγραφή: Τρί Απρ 19, 2011 7:38 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Φάνης Χριστοδούλου
Αγαπημένη ομάδα: Detroit-Pistons
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Απρ 06, 2020 2:04 pm

yorgos έγραψε:
Δευ Απρ 06, 2020 11:14 am
Τώρα που λες Αμπραμοβιτς...

Φαντάζεστε basketball manager με προεδρο το ΔΓ; Να σου φέρνει τον Πινγκ, να σε στέλνει με λεωφορεία, να μηδενιζεσαι σε ματς πρωταθλήματος για να υποβιβάσει τον Ολυμπιακό, να τρως πρόστιμα για κυνήγι των διαιτητών με κηροπήγιο, να υπογραφεί παίκτες που πάνε να αποχαιρετήσουν, δημοψηφίσματα για Ευρωλίγκα, επισκέψεις στην προπόνηση... Ποιος να τα σκεφτεί όλα αυτά; Να μου βγάλει το παιχνίδι ότι με ηχογράφησε ο πρόεδρος, να απολυομαι στην πρώτη ήττα και να παθαίνει νευρικό κλονισμό ο βοηθός μου από επίσκεψη φουσκωτών; Είμαστε πολύ μπροστά από τα videogames.
Καλό θα ακουγόταν! :D Για να σε τρολλάρω λίγο, πλάκα θα είχε να υπήρχε αντίδραση των παικτών "ο κόουτς δεν ξέρει καλά αγγλικά" ή "μας δίνει οδηγίες σε τάιμ-άουτ και έπειτα λέει στον βοηθό, μετέφρασε τα". :P :D

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
shtarkws

Site Admin
Reactions: 2581
Δημοσιεύσεις: 7768
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 12, 2010 9:22 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Απρ 06, 2020 2:19 pm

yorgos έγραψε:
Δευ Απρ 06, 2020 11:14 am
Τώρα που λες Αμπραμοβιτς...

Φαντάζεστε basketball manager με προεδρο το ΔΓ; Να σου φέρνει τον Πινγκ, να σε στέλνει με λεωφορεία, να μηδενιζεσαι σε ματς πρωταθλήματος για να υποβιβάσει τον Ολυμπιακό, να τρως πρόστιμα για κυνήγι των διαιτητών με κηροπήγιο, να υπογραφεί παίκτες που πάνε να αποχαιρετήσουν, δημοψηφίσματα για Ευρωλίγκα, επισκέψεις στην προπόνηση... Ποιος να τα σκεφτεί όλα αυτά; Να μου βγάλει το παιχνίδι ότι με ηχογράφησε ο πρόεδρος, να απολυομαι στην πρώτη ήττα και να παθαίνει νευρικό κλονισμό ο βοηθός μου από επίσκεψη φουσκωτών; Είμαστε πολύ μπροστά από τα videogames.
Είναι σεναριο για το επόμενο gta

0
Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς

Oι κανονισμοί του forum

Οδηγίες για ένα καλό post

https://dragon.mochahosted.com/basketfo ... index.html
Άβαταρ μέλους
kojito

Moderator
Reactions: 1427
Δημοσιεύσεις: 6371
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 20, 2007 8:25 pm
Αγαπημένη θέση: PF
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Απρ 06, 2020 3:23 pm

Άπειρο λιώσιμο με αυτό το παιχνίδι. Από το 2003 που έπεσε για πρώτη φορά στα χέρια μου, μέχρι σήμερα είναι το μόνο παιχνίδι που λίγο-πολύ παίζω σχεδόν ανελλιπώς. Βέβαια τα τελευταία χρόνια έχω σταματήσει να αγοράζω κάθε έκδοση, αφού πλέον οι αλλαγές από έκδοση σε έκδοση (πέρα από τα updates με μεταγραφές) είναι ελάχιστες.

Από τα μεγάλα συν του και τα διάφορα patches που βγαίνουν και ενεργοποιούν κάθε πιθανή κατηγορία και χώρα. Για αυτούς δηλαδή που παίζουν στο στοίχημα Α' Κατηγορία Κένυας ή θέλουν να αναλάβουν την ομάδα του χωριού τους :D

0
Άβαταρ μέλους
ssoulliss

 champion
Reactions: 3197
Δημοσιεύσεις: 6017
Εγγραφή: Τρί Απρ 19, 2011 7:38 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Φάνης Χριστοδούλου
Αγαπημένη ομάδα: Detroit-Pistons
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Απρ 06, 2020 3:25 pm

Υπάρχει ακόμη το υπερεργαλείο FMScout; Ήταμ ιδανικό εργαλείο για να κάνεις μια μικρομεσαία ομάδα σε διεκδικήτρια εντός 1-2 σεζόν.

0
Απάντηση

Επιστροφή στο “Gaming”