Κορονοϊός

Συντονιστής: Captains

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
ssoulliss

 champion
Reactions: 3197
Δημοσιεύσεις: 6017
Εγγραφή: Τρί Απρ 19, 2011 7:38 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Φάνης Χριστοδούλου
Αγαπημένη ομάδα: Detroit-Pistons
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Μαρ 13, 2020 5:00 pm

yorgos έγραψε:
Παρ Μαρ 13, 2020 4:53 pm
Σε όλες τις χωρες;;; το αντίθετο ειναι το λογικό, εγώ να μπαίνω στο μετρό κι ο Μαρινάκης να μη μπαίνει πότε του. Προχτές πήγα στο ΙΚΑ, η Μπομπα έκανε το τεστ στο σπίτι της...

Νομίζω θα μείνει στην ιστορία ως ο ιός τν social media και της υστερίας. Μακάρι δηλαδή. Προς το παρόν τηρούμε ό,τι μέτρα μας είπαν.
Ο Βαγγέλας ξέρεις πόσους χαιρέτησε μετά τη ρεβάνς στο Λονδίνο; Ξέρεις με πόσους αγκαλιάστηκε, με πόσους βγήκε σέλφι τις τελευταίες δέκα μέρες; Πιθανόν με όσους δεις, χαιρετήσεις, αγκαλιάσεις εσύ ή εγώ σε ένα χρόνο. Τα ίδια πάνω κάτω ισχύουν για τον CEO της τράπεζας Πειραιώς ή τον διοικητή του ΙΣΑ(ιατρικού συλλόγου Αθηνων).

Άσε που όσο γερνάω αρχίζω να πιστεύω πως ετούτοι(celebrities κλπ) θεωρούν τον εαυτόν τους άφθαρτο ή αθάνατο.

0
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ssoulliss την Παρ Μαρ 13, 2020 5:14 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Άβαταρ μέλους
yorgos

 champion
Reactions: 3924
Δημοσιεύσεις: 11017
Εγγραφή: Δευ Οκτ 19, 2009 10:55 pm
Τοποθεσία: Αβάνα
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Στηβ Νας
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Μαρ 13, 2020 5:03 pm

ssoulliss έγραψε:
Παρ Μαρ 13, 2020 5:00 pm
yorgos έγραψε:
Παρ Μαρ 13, 2020 4:53 pm
Σε όλες τις χωρες;;; το αντίθετο ειναι το λογικό, εγώ να μπαίνω στο μετρό κι ο Μαρινάκης να μη μπαίνει πότε του. Προχτές πήγα στο ΙΚΑ, η Μπομπα έκανε το τεστ στο σπίτι της...

Νομίζω θα μείνει στην ιστορία ως ο ιός τν social media και της υστερίας. Μακάρι δηλαδή. Προς το παρόν τηρούμε ό,τι μέτρα μας είπαν.
Ο Βαγγέλας ξέρεις πόσους χαιρετήσε μετά τη ρεβανς στο Λονδίνο; Ξέρεις με πόσους αγκαλιάστηκε, με πόσους βγήκε σέλφι τις τελευταίες δέκα μέρες; Πιθανόν με όσους δεις, χαιρετήσεις, αγκαλιάσεις εσύ ή εγώ σε ένα χρόνο. Τα ίδια πάνω κάτω ισχύουν για τον CEO της τράπεζας Πειραιώς ή τον διοικητή του ΙΣΑ(ιατρικού συλλόγου Αθηνων).

Άσε που όσο γερνάω αρχίζω να πιστεύω πως ετούτοι(celebrities κλπ) θεωρούν τον εαυτόν τους άφθαρτο ή αθάνατο.
Ο Βαγγέλης δε συγχρωτιστηκε ούτε με το 1/10 Από όσους έχει μια αεροσυνοδός, εγώ που περνάω 2-3 ώρες στο μετρό ή ένας γυμναστής.

0
Αρκτικός Κύκλος, Σιβηρία, Ταταρστάν, Βόλγας, Καύκασος κι άλλα κομμάτια της μητέρας Ρωσίας

tinyurl.com/2axatenv
Άβαταρ μέλους
papp7

 euroleague
Reactions: 665
Δημοσιεύσεις: 1292
Εγγραφή: Δευ Φεβ 19, 2018 12:33 am
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: A.I
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Μαρ 13, 2020 5:06 pm

yorgos έγραψε:
Παρ Μαρ 13, 2020 5:03 pm
ssoulliss έγραψε:
Παρ Μαρ 13, 2020 5:00 pm
yorgos έγραψε:
Παρ Μαρ 13, 2020 4:53 pm
Σε όλες τις χωρες;;; το αντίθετο ειναι το λογικό, εγώ να μπαίνω στο μετρό κι ο Μαρινάκης να μη μπαίνει πότε του. Προχτές πήγα στο ΙΚΑ, η Μπομπα έκανε το τεστ στο σπίτι της...

Νομίζω θα μείνει στην ιστορία ως ο ιός τν social media και της υστερίας. Μακάρι δηλαδή. Προς το παρόν τηρούμε ό,τι μέτρα μας είπαν.
Ο Βαγγέλας ξέρεις πόσους χαιρετήσε μετά τη ρεβανς στο Λονδίνο; Ξέρεις με πόσους αγκαλιάστηκε, με πόσους βγήκε σέλφι τις τελευταίες δέκα μέρες; Πιθανόν με όσους δεις, χαιρετήσεις, αγκαλιάσεις εσύ ή εγώ σε ένα χρόνο. Τα ίδια πάνω κάτω ισχύουν για τον CEO της τράπεζας Πειραιώς ή τον διοικητή του ΙΣΑ(ιατρικού συλλόγου Αθηνων).

Άσε που όσο γερνάω αρχίζω να πιστεύω πως ετούτοι(celebrities κλπ) θεωρούν τον εαυτόν τους άφθαρτο ή αθάνατο.
Ο Βαγγέλης δε συγχρωτιστηκε ούτε με το 1/10 Από όσους έχει μια αεροσυνοδός, εγώ που περνάω 2-3 ώρες στο μετρό ή ένας γυμναστής.

O CoronaVirus προτιμα τους γαλαζοαιματους 8-)

1
1 Εικόνα
Μέχρι φέτος
Άβαταρ μέλους
shtarkws

Site Admin
Reactions: 2581
Δημοσιεύσεις: 7768
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 12, 2010 9:22 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Μαρ 13, 2020 5:09 pm

Ειναι ευθύνη των πολιτών εφόσον δεν ζούμε σε ενα κράτος όπου η αστυνομία μας κρατά με το ζόρι στο σπίτι.

1
1 Εικόνα
Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς

Oι κανονισμοί του forum

Οδηγίες για ένα καλό post

https://dragon.mochahosted.com/basketfo ... index.html
Άβαταρ μέλους
ssoulliss

 champion
Reactions: 3197
Δημοσιεύσεις: 6017
Εγγραφή: Τρί Απρ 19, 2011 7:38 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Φάνης Χριστοδούλου
Αγαπημένη ομάδα: Detroit-Pistons
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Μαρ 13, 2020 5:13 pm

yorgos έγραψε:
Παρ Μαρ 13, 2020 5:03 pm
Ο Βαγγέλης δε συγχρωτιστηκε ούτε με το 1/10 Από όσους έχει μια αεροσυνοδός, εγώ που περνάω 2-3 ώρες στο μετρό ή ένας γυμναστής.
Τότε αν ισχύει αυτό που γράφεις, στην Αθήνα του 1,000,000 επιβάτών ημερησίως θα γίνει χαμός. Εγώ δεν λέω πως έχεις άδικο, απλά πιστέυω πως αυτοί οι άνθρωποι μπορεί να έχουν πιο πολλές επαφές καθημερινά από εμάς. Πολύ περισσότερες. Το ότι εγώ ή εσύ θα μπούμε στο βαγόνι και θα έχει 50 άτομα περίπου δεν είναι απαραίτητο ότι θα υπάρξει συγχρωτισμός με όλους.

Από την άλλη ειδικός δεν είμαι. Ίσως να έχει και δίκιο. Μπορεί να γράφω και βλακείες διότι είμαι αρκετά προβληματισμένος. :?

0
Άβαταρ μέλους
yorgos

 champion
Reactions: 3924
Δημοσιεύσεις: 11017
Εγγραφή: Δευ Οκτ 19, 2009 10:55 pm
Τοποθεσία: Αβάνα
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Στηβ Νας
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Μαρ 13, 2020 5:49 pm

Υπαρχουν απειρα επαγγέλματα που συγχρωτιζονται καθημερινά με πολυ περισσοτέρους ανθρωπους παντως αποοσους ενας επιχειρηματιας πιυ πηγε στβν Αγγλία.
Τότε αν ισχύει αυτό που γράφεις, στην Αθήνα του 1,000,000 επιβάτών ημερησίως θα γίνει χαμός
Έχει γίνει ήδη ο χαμός, κόλλησαν όλοι και θα νοσήσουν πολύ λιγότεροι από όσοι στη γρίπη, αυτή είναι η θεωρία μου. Απλά εξετάστηκαν μόνο οι Μπόμπες και οι Σινμποηδες.

Προσωπικά θα εκπλαγω αν φτάσουμε τους 160; νεκρούς που είχε η περσινή γριπουλα ή τους αν δεν κάνω λάθος 90-100 φετινούς.

0
Αρκτικός Κύκλος, Σιβηρία, Ταταρστάν, Βόλγας, Καύκασος κι άλλα κομμάτια της μητέρας Ρωσίας

tinyurl.com/2axatenv
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Μαρ 13, 2020 5:57 pm

Εγώ δίνω δίκιο σε Yorgos και SSoulis χωρίς να θέλω ντε και καλά να μοιράσω καρπούζια στη μέση.
Σκέφθηκα κι εγώ αυτά που λέει ο YOrgos περί διασημοτήτων(πρόσβασης τους στο τέστ πχ) και έχουν μια βάση.
Από την άλλη όντως οι γνωστοί και πλούσιοι δίνουν μπόλικες χειραψίες κι έρχονται σε επαφή πιο κοντινή από αυτή που ερχόμαστε εμείς του (σκόρπια διαδήλωση εσχάτως) ΜΕΤΡΟ.
Τους γνωστούς, ισχυρούς και πλουσιους τους πλησιάζει ένα κάρο κόσμος από γλυφοκωλάριοι μέχρι φαν κλπ.
Οι παίκτες ΝΒΑ, ποδοσφαίρου κλπ επίσης έρχονται σε διαδραστικότατη επαφή με πολλούς συναθλητές τους.

Το σίγουρο είναι ότι αυτοί που έχουν τον ιό είναι σημαντικά περισσότεροι. Όσο και να είναι (ήταν, μάλλον) κοινωνικοί οι αστέρες. (τρομάρα μας, που είναι διάσημη κι η κάθε Μπόμπα κι η κάθε διαδικτυακή περσόνα. Χίλιες φορές η Μιμή η Ντενίση με τον λαό της και τον ιό της. Σόρρυ Μιμή, λεκτικός ακροβατισμός είναι και τίποτε, άλλο, τα περαστικά μου και καλές-γελάει ο κόσμος- παραστάσεις :smile: )

Το ποσοστό θνητότητας στην Ελλάδα μπορεί να είναι και 1 τοις χιλίοις ως τώρα,(εκτίμηση της πλάκας, αλλά δεν είναι δυνατόν στα 120 κρούσματα, τα 5 να είναι διασημότητες- no sense που λένε και στα χωριά μας)χωρίς αυτό να σημαίνει ότι πρέπει να χαλαρώσουμε τα μέτρα. Τόσο αυτά που παίρνει η πολιτεία όσο κι αυτά που ΟΦΕΙΛΟΥΜΕ να πάρουμε σε ατομικό επίπεδο. Εγώ τελευταία μέρα δουλειάς/προπόνησης προχθές, την Τετάρτη το απόγευμα και βλέπουμε πάλι πότε.

Τελευταία επεξεργασία από το μέλος basket72 την Παρ Μαρ 13, 2020 6:05 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Άβαταρ μέλους
yorgos

 champion
Reactions: 3924
Δημοσιεύσεις: 11017
Εγγραφή: Δευ Οκτ 19, 2009 10:55 pm
Τοποθεσία: Αβάνα
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Στηβ Νας
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Μαρ 13, 2020 6:05 pm

Κόλλησε και η Μιμή;
Η Μαριον Μιχρλιδακη μην κολλήσει, κι όλα καλά.
Από τα 200 κρούσματα υπάρχει κάποιος που να μην είναι διάσημος;;;;;

Έφτασα Ισπανία, γενική ψυχραιμία εδώ.

0
Αρκτικός Κύκλος, Σιβηρία, Ταταρστάν, Βόλγας, Καύκασος κι άλλα κομμάτια της μητέρας Ρωσίας

tinyurl.com/2axatenv
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Μαρ 14, 2020 11:39 pm

Κι ο πρώτος διάσημος για τον οποιό στεναχώρηθηκα που έχει κορωνοϊό. Ο Χιλιανός συγγραφέας (μεταξύ άλλων συναρπαστικών κι αξιοθαύμαστων) Λουίς Σεπούλδεβα. Είναι και 70αρης πια και θέλει την προσοχή του. Περαστικά εκεί στις Αστούριες σε έναν εξαιρετικό συγγραφέα κι άνθρωπο.

Άβαταρ μέλους
Xabok

 
Reactions: 4
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 13, 2018 3:04 pm
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Kill Bill
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Μαρ 15, 2020 3:43 am

basket72 έγραψε:
Σάβ Μαρ 14, 2020 11:39 pm
Κι ο πρώτος διάσημος για τον οποιό στεναχώρηθηκα που έχει κορωνοϊό. Ο Χιλιανός συγγραφέας (μεταξύ άλλων συναρπαστικών κι αξιοθαύμαστων) Λουίς Σεπούλδεβα. Είναι και 70αρης πια και θέλει την προσοχή του. Περαστικά εκεί στις Αστούριες σε έναν εξαιρετικό συγγραφέα κι άνθρωπο.
Κρίμα για τον συμπαθή κ. Λουίς, αλλά μιλώντας για συγγραφείς και τον ιό, ένα θα πω. Απλά ΜΑΚΡΙΑ απο τον Τζορτζ Ρ. Ρ. Μάρτιν.. Παχύς, καπνιστής στα 71 του. Καραντίνα μέχρι να σβήσει ο ήλιος για τον κύριο παρακαλώ πολύ... :lol: :rofl:

0
Άβαταρ μέλους
benchwarmer

Captain
Reactions: 1435
Δημοσιεύσεις: 8148
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 23, 2007 5:50 pm
Αγαπημένη θέση: Bench
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Μαρ 15, 2020 7:23 pm

https://www.worldometers.info/coronavirus/

Αφήνω αυτό εδώ, το οποίο έχει μαζεμένα όλα τα στατιστικά δεδομένα για τον ιό, για να μπορεί ο καθένας (που ξέρει πώς να τα χειριστεί) να κάνει τις συγκρίσεις/προβλέψεις του...

0
Άβαταρ μέλους
ssoulliss

 champion
Reactions: 3197
Δημοσιεύσεις: 6017
Εγγραφή: Τρί Απρ 19, 2011 7:38 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Φάνης Χριστοδούλου
Αγαπημένη ομάδα: Detroit-Pistons
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Μαρ 15, 2020 8:53 pm

Από αυτά που έχω διαβάσει, περίπου στο τέλος της εβδομάδας θα καταλάβουμε πως θα εξελιχθεί ο covid-19 στην Ελλάδα.

Συνυπολογίζω πως μέχρι και σήμερα δεν είχε διακοπεί η ναυτιλιακή ή αεροπορική σύνδεση με Ιταλία και Ισπανία. Επίσης υπολογίζω τον "χαμό" που υπήρχε τις προηγούμενες τρεις μέρες σε σούπερ μάρκετ. Αν προσθέσουμε τη εκκλησιασμό που είδαμε σήμερα ,ειδικά στη Θεσσαλονίκη είχε πολύ κόσμο λέει, τον συνωστισμό στις παραλίες(π.χ. Άλιμος και Βούλα) αλλα και το ότι δεν έπεφτε καρφίτσα στις καφετέριες(π.χ. Λάρισα και Σέρρες).

Αν λοιπόν προσθέσεις την έντονη ανησυχία των συμπολιτών μας στην Καστοριά που αναφέρουν για πιθανότητα ανεξέλεγκτης κατάστασης στο νομό και κανείς δε φαίνεται να τους ακούει, την έλλειψη υλικοτεχνικού εξοπλισμού (που επίσης βλέπω μια στασιμότητα) αλλά κυρίως την έλλειψη τεστ για τον covid-19. Σήμερα έμαθα για περίπτωση ανθρώπου, με χρόνιο πρόβλημα, που έχει όλα τα συμπτώματα -με πυρετό 37,5-38- και του είπαν ότι δεν μπορεί να πάει στο νοσοκομείο εκτός και αν ανέβει περισσότερο ο πυρετός. Του είπαν να παραμείνει σε καραντίνα σπίτι του.

Και μπορεί η μεγαλύτερη μερίδα των ανθρώπων να έχει συμμοφορθεί αλλά έχω την εντύπωση ότι αργήσαμε να αναποκριθούμε στην κρισιμότητα του ιού. Κάτι η κυβερνητική αδράνεια, κάτι η έλλειψη παιδείας και κοινωνικής ευαισθησίας που υπάρχει από την κορύφη(κυρίως) μέχρι τον τελευταίο τροχό της αμάξης, κάτι η μ@#$@%α που μας δέρνει. Για όλα αυτά δεν είμαι και πολύ αισιόδοξος για την πορεία των πραγμάτων. Μακάρι να κάνω λάθος. :smile:

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
nikolas12

allstar
Reactions: 764
Δημοσιεύσεις: 4023
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 23, 2007 8:36 pm
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Kobe Bryant, Σπανούλης
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Μαρ 15, 2020 9:33 pm

ssoulliss έγραψε:
Κυρ Μαρ 15, 2020 8:53 pm
Από αυτά που έχω διαβάσει, περίπου στο τέλος της εβδομάδας θα καταλάβουμε πως θα εξελιχθεί ο covid-19 στην Ελλάδα.

Συνυπολογίζω πως μέχρι και σήμερα δεν είχε διακοπεί η ναυτιλιακή ή αεροπορική σύνδεση με Ιταλία και Ισπανία. Επίσης υπολογίζω τον "χαμό" που υπήρχε τις προηγούμενες τρεις μέρες σε σούπερ μάρκετ. Αν προσθέσουμε τη εκκλησιασμό που είδαμε σήμερα ,ειδικά στη Θεσσαλονίκη είχε πολύ κόσμο λέει, τον συνωστισμό στις παραλίες(π.χ. Άλιμος και Βούλα) αλλα και το ότι δεν έπεφτε καρφίτσα στις καφετέριες(π.χ. Λάρισα και Σέρρες).

Αν λοιπόν προσθέσεις την έντονη ανησυχία των συμπολιτών μας στην Καστοριά που αναφέρουν για πιθανότητα ανεξέλεγκτης κατάστασης στο νομό και κανείς δε φαίνεται να τους ακούει, την έλλειψη υλικοτεχνικού εξοπλισμού (που επίσης βλέπω μια στασιμότητα) αλλά κυρίως την έλλειψη τεστ για τον covid-19. Σήμερα έμαθα για περίπτωση ανθρώπου, με χρόνιο πρόβλημα, που έχει όλα τα συμπτώματα -με πυρετό 37,5-38- και του είπαν ότι δεν μπορεί να πάει στο νοσοκομείο εκτός και αν ανέβει περισσότερο ο πυρετός. Του είπαν να παραμείνει σε καραντίνα σπίτι του.

Και μπορεί η μεγαλύτερη μερίδα των ανθρώπων να έχει συμμοφορθεί αλλά έχω την εντύπωση ότι αργήσαμε να αναποκριθούμε στην κρισιμότητα του ιού. Κάτι η κυβερνητική αδράνεια, κάτι η έλλειψη παιδείας και κοινωνικής ευαισθησίας που υπάρχει από την κορύφη(κυρίως) μέχρι τον τελευταίο τροχό της αμάξης, κάτι η μ@#$@%α που μας δέρνει. Για όλα αυτά δεν είμαι και πολύ αισιόδοξος για την πορεία των πραγμάτων. Μακάρι να κάνω λάθος. :smile:
Θα συμφωνήσω στα περισσότερα, πιστεύω ότι ως προς το κλείσιμο σχολείων και καφετεριών, μπαρ κτλ δεν υπήρξε κυβερνητική αδράνεια, αλλά στο θέμα των εκκλησιών έχει γίνει έγκλημα. Σήμερα το πρωί η ΕΡΤ έδειχνε ζωντανά να κοινωνούν ηλικιωμένοι μαζί με τα εγγόνια τους και μετά είχε τις ειδήσεις για την πορεία του ιού.
Δε γίνεται να αδειάζεις σούπερ μάρκετ, να δίνεις λεφτά σε μάσκες και αντισηπτικά και παρ' όλα αυτά να πηγαίνεις στην Εκκλησία να βγάζεις τη μάσκα μίας χρήσης (!!!) για να φιλήσεις την εικόνα, να την ξαναβάζεις ενώ ουσιαστικά την αχρήστευσες και μετά να κοινωνείς κιόλας. Είναι ο ορισμός του ότι έκανες μια τρύπα στο νερό.

Και από την άλλη όταν λέμε να μείνουμε σπίτι, μένουμε σπίτι. Ακριβώς αυτό που λες περί μ#^$&*@ς που μας δέρνει. Είχε χαμό σήμερα στην Πάρνηθα, σε παραλίες και στους δρόμους. Αν το μισό κοινωνικό σύνολο βρίσκεται σε καραντίνα και το άλλο μισό πετά χαρταετό, ε προφανώς και το αποτέλεσμα που θα πετύχεις δε θα είναι το προσδοκώμενο.

0
Για μουσική, σειρές, ταινίες, βιβλία και καφροραδιοφωνικές εκπομπές: anthem.gr

Επίσης μία στο τόσο γράφω κι εδώ: Super Hero News

Τσεκ :D
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Μαρ 15, 2020 9:40 pm

ssoulliss έγραψε:
Κυρ Μαρ 15, 2020 8:53 pm

....Και μπορεί η μεγαλύτερη μερίδα των ανθρώπων να έχει συμμοφορθεί αλλά έχω την εντύπωση ότι αργήσαμε να αναποκριθούμε στην κρισιμότητα του ιού. Κάτι η κυβερνητική αδράνεια, κάτι η έλλειψη παιδείας και κοινωνικής ευαισθησίας που υπάρχει από την κορύφη(κυρίως) μέχρι τον τελευταίο τροχό της αμάξης, κάτι η μ@#$@%α που μας δέρνει. Για όλα αυτά δεν είμαι και πολύ αισιόδοξος για την πορεία των πραγμάτων. Μακάρι να κάνω λάθος. :smile:
Αν δεν είχε προηγηθεί η Ιταλία, τα μέτρα σε πολιτειακό επίπεδο αλλά σε εκείνο της ατομικής ευθύνης θα είχαν ξεκινήσει από σήμερα- αύριο όπου τα κρούσματα πολλαπλασιάζονται. Τα όσα έγιναν στη γείτονα, σίγουρα έχουν παίξει τον ρόλο τους στο να μαζευτεί κάπως για τα ελληνικά δεδομένα....

Έχει πολλαπλές αναγνώσεις αυτό που διαδραματίζεται αυτή τη στιγμή στο μεγαλύτερο μέρος του κόσμου. Σαν πρόβα τζενεράλε, ένα πράγμα. Θα αφήσει το στίγμα του σίγουρα.

Άβαταρ μέλους
PeristeriBCfan

 a1greece
Reactions: 431
Δημοσιεύσεις: 959
Εγγραφή: Τρί Δεκ 24, 2019 10:07 pm
Τοποθεσία: Περιστερι
Αγαπημένη θέση: PG, SG
Αγαπημένος παίκτης: Kobe Bryant-Kawhi Leonard
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Μαρ 16, 2020 12:32 am

benchwarmer έγραψε:
Κυρ Μαρ 15, 2020 7:23 pm
https://www.worldometers.info/coronavirus/

Αφήνω αυτό εδώ, το οποίο έχει μαζεμένα όλα τα στατιστικά δεδομένα για τον ιό, για να μπορεί ο καθένας (που ξέρει πώς να τα χειριστεί) να κάνει τις συγκρίσεις/προβλέψεις του...
Κάποιος το χακαρε/πείραξε αυτό το site, καθώς τώρα που μιλάμε λέει 892.000 νεκρούς στο Βατικανό(μπαίνεις κ λέει σχεδόν 1κ νεκρούς κι σε ψαρώνει αρχικά)

Προσοχή όσο γίνεται, δυστυχώς η πλειοψηφία των συνομιλικων μου βρήκαν ευκαιρία να πάνε στα καφέ κ παραλίες αντί να κάτσουν μέσα κι προφυλαχτουν... Μεγα θέμα η νοοτροπία των "άκρων", δηλαδή των νέων κι των υπερηλικων , αλλά ιδιαίτερα ανησυχητική η στάση της εκκλησίας, που δεν θέλει να καταλάβει την σοβαρότητα της κατάστασης...

0
Favorite players: Kobe Bean Bryant
Απάντηση

Επιστροφή στο “News”