ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΔΙΚΑΙΟΣΥΝΗ

Συντονιστής: Captains

tarp7

allstar
Reactions: 1419
Δημοσιεύσεις: 3593
Εγγραφή: Παρ Δεκ 07, 2018 10:23 am
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Μαρ 13, 2024 12:44 pm

Πρωτοφανές! Να κριθεί ένοχη για όλες της κατηγορίες η μάνα της 12χρονης ζητά η Εισαγγελέας ενώ προτείνει αθώωση Μίχου για τους βιασμούς steamingears.gif
Σύμφωνα με πληροφορίες, η εισαγγελέας της έδρας πρότεινε στο δικαστήριο την ενοχή του 55χρονου για διακεκριμένη κατάχρηση ανηλίκου σε ασέλγεια, κατοχή πορνογραφικού υλικού με ανήλικο, αλλά χωρίς εξαναγκασμό και κερδοσκοπία αλλά και για διευκόλυνση της ανήλικης να εκδίδεται, καθώς και για οπλοκατοχή. Αυτό που σοκάρει είναι ότι, αντιθέτως η εισαγγελέας ζήτησε να κηρυχθεί αθώος λόγω αμφιβολιών για βιασμό του παιδιού, για μαστροπεία σε οίκους ανοχής και για μαστροπεία μέσω εξαναγκασμού με αποκόμιση πορνικών εσόδων. Η εισαγγελέας συνεχίζει την αγόρευσή της, σε μία διαδικασία που διεξάγεται κεκλεισμένων των θυρών και για τους άλλους 25 κατηγορούμενους μεταξύ των οποίων είναι και η μητέρα του κοριτσιού.
https://www.newsbreak.gr/ellada/573425/ ... -viasmoys/

Όχι ότι περίμενα κάτι καλύτερο .

0
Άβαταρ μέλους
Conan1982

Moderator
Reactions: 1971
Δημοσιεύσεις: 5322
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 12, 2014 10:43 am
Τοποθεσία: Κρήτη
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Παπαλουκάς, Chris Weber
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Μαρ 13, 2024 1:20 pm

Δεν καταλαβαίνω την ύπαρξη του θέματος. Έχεις γνώση της δικογραφίας; Θεωρείς ότι υπήρχαν αποδείξεις για τον βιασμό ή για την αθωότητα της μητέρας
Συγγνώμη για το ύφος αλλά τέτοια άρθρα που θεωρούν τις αποφάσεις των δικαστηρίων λάθος επειδή δεν συμβαδίζουν με την δική τους άποψη και χωρίς να έχουν γνώση των στοιχείων με εκνευρίζουν αφάνταστα.

2
2 Εικόνα
N.I.2022

 a1greece
Reactions: 249
Δημοσιεύσεις: 660
Εγγραφή: Τετ Οκτ 19, 2022 1:26 pm
Τοποθεσία: P. Faliro
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Eddie Johnson
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Αγαπημένη ομάδα: OSFP
Προειδοποιήσεις: 2

Τετ Μαρ 13, 2024 1:27 pm

Conan1982 έγραψε:
Τετ Μαρ 13, 2024 1:20 pm
Δεν καταλαβαίνω την ύπαρξη του θέματος. Έχεις γνώση της δικογραφίας; Θεωρείς ότι υπήρχαν αποδείξεις για τον βιασμό ή για την αθωότητα της μητέρας
Συγγνώμη για το ύφος αλλά τέτοια άρθρα που θεωρούν τις αποφάσεις των δικαστηρίων λάθος επειδή δεν συμβαδίζουν με την δική τους άποψη και χωρίς να έχουν γνώση των στοιχείων με εκνευρίζουν αφάνταστα.
Γιατί είναι δυνατόν να πιστεύει κάποιος ότι μπορεί να γινόταν κάτι τέτοιο χωρίς (τουλάχιστον) η μάνα του κοριτσιού να κλείνει τα μάτια της??

Το πραγματικά άσχημό είναι ότι όλα δείχνουν ότι από κάποιά στιγμή και έπειτα και το παιδί είχε εθιστεί στο “χρώμα του χρήματος”.

0
Άβαταρ μέλους
Quincy

allstar
Reactions: 958
Δημοσιεύσεις: 4771
Εγγραφή: Τετ Μαρ 17, 2010 4:28 pm
Τοποθεσία: Σύρος
Αγαπημένος παίκτης: A. Iverson
Αγαπημένη ομάδα: Milwaukee-Bucks
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Μαρ 13, 2024 1:39 pm

Conan1982 έγραψε:
Τετ Μαρ 13, 2024 1:20 pm
Δεν καταλαβαίνω την ύπαρξη του θέματος. Έχεις γνώση της δικογραφίας; Θεωρείς ότι υπήρχαν αποδείξεις για τον βιασμό ή για την αθωότητα της μητέρας
Συγγνώμη για το ύφος αλλά τέτοια άρθρα που θεωρούν τις αποφάσεις των δικαστηρίων λάθος επειδή δεν συμβαδίζουν με την δική τους άποψη και χωρίς να έχουν γνώση των στοιχείων με εκνευρίζουν αφάνταστα.
Ελα ρε συ, η υποθεση βρωμάει από την πρώτη στιγμή. Φάση Μαρινάκη με νοορ1. Αφού πρώτα έχουν κάνει Ο,ΤΙ περνάει από το χέρι τους για να μην δώσει άλλα ονόματα η μικρή, τώρα θα αθωώσουν και τον Μιχο για να μην μιλήσει ούτε αυτός και φυλακή θα πάει η μάνα της για να κλείσει η υπόθεση.





0
Άβαταρ μέλους
ggr

allstar
Reactions: 1198
Δημοσιεύσεις: 3118
Εγγραφή: Τετ Φεβ 23, 2011 1:57 pm
Τοποθεσία: Φθιώτιδα
Αγαπημένη θέση: SF, PF
Αγαπημένος παίκτης: Φ.Χριστοδούλου, Ν. Γκάλης
Αγαπημένη ομάδα: Panionios
Αγαπημένη ομάδα: Πανιώνιος
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Μαρ 13, 2024 1:50 pm

Η πιθανότητα συγκάλυψης μπορεί υπάρχει αλλά θα συμφωνήσω με τον Conan. Από τη στιγμή που δεν έχουμε πλήρη γνώση της δικογραφίας, καλό θα είναι να κρατήσουμε επιφυλάξεις. Πολλές φορές δεν βγαίνουν όλα τα στοιχεία στη δημοσιότητα ή τονίζονται ηθελημένα τα στοιχεία που θα μαγνητίσουν την προσοχή του κοινού.

0
Άβαταρ μέλους
Conan1982

Moderator
Reactions: 1971
Δημοσιεύσεις: 5322
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 12, 2014 10:43 am
Τοποθεσία: Κρήτη
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Παπαλουκάς, Chris Weber
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Μαρ 13, 2024 1:55 pm

Quincy έγραψε:
Τετ Μαρ 13, 2024 1:39 pm

Ελα ρε συ, η υποθεση βρωμάει από την πρώτη στιγμή. Φάση Μαρινάκη με νοορ1. Αφού πρώτα έχουν κάνει Ο,ΤΙ περνάει από το χέρι τους για να μην δώσει άλλα ονόματα η μικρή, τώρα θα αθωώσουν και τον Μιχο για να μην μιλήσει ούτε αυτός και φυλακή θα πάει η μάνα της για να κλείσει η υπόθεση.
Γιατί είναι ο Μίχος το αντίστοιχο του Μαρινάκη;
Εγώ δεν εκφράζω άποψη για το ποιος είναι ένοχος ή αθώος, αναρωτιέμαι όμως για ποιον λόγο να θεωρείται λάθος ο εισαγγελέας ή οι δικαστές που θα αποφασίσουν τελικά και σωστή αυτή η ιστοσελίδα. Και ξαναλέω έχουμε γνώση της δικογραφίας, των αποδεικτικών στοιχείων; Όχι, τώρα το να δω ένα βίντεο που να μιλάει ο δικηγόρος εμένα δεν μου λέει τίποτα.

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Quincy

allstar
Reactions: 958
Δημοσιεύσεις: 4771
Εγγραφή: Τετ Μαρ 17, 2010 4:28 pm
Τοποθεσία: Σύρος
Αγαπημένος παίκτης: A. Iverson
Αγαπημένη ομάδα: Milwaukee-Bucks
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Μαρ 13, 2024 2:23 pm

Conan1982 έγραψε:
Τετ Μαρ 13, 2024 1:55 pm
Quincy έγραψε:
Τετ Μαρ 13, 2024 1:39 pm

Ελα ρε συ, η υποθεση βρωμάει από την πρώτη στιγμή. Φάση Μαρινάκη με νοορ1. Αφού πρώτα έχουν κάνει Ο,ΤΙ περνάει από το χέρι τους για να μην δώσει άλλα ονόματα η μικρή, τώρα θα αθωώσουν και τον Μιχο για να μην μιλήσει ούτε αυτός και φυλακή θα πάει η μάνα της για να κλείσει η υπόθεση.
Γιατί είναι ο Μίχος το αντίστοιχο του Μαρινάκη;
Εγώ δεν εκφράζω άποψη για το ποιος είναι ένοχος ή αθώος, αναρωτιέμαι όμως για ποιον λόγο να θεωρείται λάθος ο εισαγγελέας ή οι δικαστές που θα αποφασίσουν τελικά και σωστή αυτή η ιστοσελίδα. Και ξαναλέω έχουμε γνώση της δικογραφίας, των αποδεικτικών στοιχείων; Όχι, τώρα το να δω ένα βίντεο που να μιλάει ο δικηγόρος εμένα δεν μου λέει τίποτα.
Γιατί μιλάμε ξεκάθαρα για συγκάλυψη. Το εμπόριο παιδιών είναι η δεύτερη πιο επικερδής εγκληματική δραστηριότητα μετά τα ναρκωτικά. Παγκοσμίως γίνονται τέτοιες δίκες-φάρσες, πόσω μάλλον στην Ελλάδα που η απόδοση δικαιοσύνης είναι στα τάρταρα και τα παραδείγματα τόσα πολλά που τα μισά τα χουμε ξεχάσει.

Και στην υπόθεση του Μαρινάκη πχ οι δικογραφίες, οι αποδείξεις κλπ θα είναι όπως πρέπει. Γι' αυτό δεν τους δίνω ιδιαίτερη βάση. Και ναι, είμαι σίγουρος ως αυτή η σελίδα θα τα πήγαινε καλύτερα από τους δικαστές

1
1 Εικόνα
tarp7

allstar
Reactions: 1419
Δημοσιεύσεις: 3593
Εγγραφή: Παρ Δεκ 07, 2018 10:23 am
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Μαρ 13, 2024 2:47 pm

Conan1982 έγραψε:
Τετ Μαρ 13, 2024 1:55 pm
Quincy έγραψε:
Τετ Μαρ 13, 2024 1:39 pm

Ελα ρε συ, η υποθεση βρωμάει από την πρώτη στιγμή. Φάση Μαρινάκη με νοορ1. Αφού πρώτα έχουν κάνει Ο,ΤΙ περνάει από το χέρι τους για να μην δώσει άλλα ονόματα η μικρή, τώρα θα αθωώσουν και τον Μιχο για να μην μιλήσει ούτε αυτός και φυλακή θα πάει η μάνα της για να κλείσει η υπόθεση.
Γιατί είναι ο Μίχος το αντίστοιχο του Μαρινάκη;
Εγώ δεν εκφράζω άποψη για το ποιος είναι ένοχος ή αθώος, αναρωτιέμαι όμως για ποιον λόγο να θεωρείται λάθος ο εισαγγελέας ή οι δικαστές που θα αποφασίσουν τελικά και σωστή αυτή η ιστοσελίδα. Και ξαναλέω έχουμε γνώση της δικογραφίας, των αποδεικτικών στοιχείων; Όχι, τώρα το να δω ένα βίντεο που να μιλάει ο δικηγόρος εμένα δεν μου λέει τίποτα.
Έχουμε γνώση μέρος της δικογραφίας που (κακώς) έχει διαρρεύσει στα ΜΜΕ
Ο ίδιος, μάλιστα, φέρεται να ισχυρίστηκε ότι ήταν «ερωτευμένος» με τη 12χρονη και συνευρέθηκε 4 φορές με τη 12χρονη. Επιπλέον, κατά τις ίδιες πηγές, δήλωσε ότι έχει μετανιώσει για τις πράξεις του και τόνισε ότι η μητέρα της ανήλικης «δε γνώριζε τίποτα»
Το να πηδάς 12χρονη δεν θεωρείται βιασμός; Από πότε;
Η εισαγγελέας λέει όνο τη διευκόλυνε για μαστροπεια, , την πήγαινε μέχρι τον οίκο ανοχής ας πούμε,τα σπίτια τα έβρισκε μόνη της η μικρή;
Το πιστεύει η ίδια αυτό;

https://www.tanea.gr/2022/10/21/uncateg ... -ton-mixo/
Μίχος: Φεύγω σε δουλειά. Αύριο τα λέμε για δουλειά.
12χρονη: Καλά.
Μίχος: Σε ραντεβού πήγες; Να μου δώσεις τα μισά…

0
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος tarp7 την Τετ Μαρ 13, 2024 2:56 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Άβαταρ μέλους
Conan1982

Moderator
Reactions: 1971
Δημοσιεύσεις: 5322
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 12, 2014 10:43 am
Τοποθεσία: Κρήτη
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Παπαλουκάς, Chris Weber
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Μαρ 13, 2024 2:54 pm

Quincy έγραψε:
Τετ Μαρ 13, 2024 2:23 pm
Conan1982 έγραψε:
Τετ Μαρ 13, 2024 1:55 pm


Γιατί είναι ο Μίχος το αντίστοιχο του Μαρινάκη;
Εγώ δεν εκφράζω άποψη για το ποιος είναι ένοχος ή αθώος, αναρωτιέμαι όμως για ποιον λόγο να θεωρείται λάθος ο εισαγγελέας ή οι δικαστές που θα αποφασίσουν τελικά και σωστή αυτή η ιστοσελίδα. Και ξαναλέω έχουμε γνώση της δικογραφίας, των αποδεικτικών στοιχείων; Όχι, τώρα το να δω ένα βίντεο που να μιλάει ο δικηγόρος εμένα δεν μου λέει τίποτα.
Γιατί μιλάμε ξεκάθαρα για συγκάλυψη. Το εμπόριο παιδιών είναι η δεύτερη πιο επικερδής εγκληματική δραστηριότητα μετά τα ναρκωτικά. Παγκοσμίως γίνονται τέτοιες δίκες-φάρσες, πόσω μάλλον στην Ελλάδα που η απόδοση δικαιοσύνης είναι στα τάρταρα και τα παραδείγματα τόσα πολλά που τα μισά τα χουμε ξεχάσει.

Και στην υπόθεση του Μαρινάκη πχ οι δικογραφίες, οι αποδείξεις κλπ θα είναι όπως πρέπει. Γι' αυτό δεν τους δίνω ιδιαίτερη βάση. Και ναι, είμαι σίγουρος ως αυτή η σελίδα θα τα πήγαινε καλύτερα από τους δικαστές
Αυτή η ιστοσελίδα έχει προδικάσει ήδη το αποτέλεσμα και έχει καταλήξει ότι ένοχος είναι ο Μίχος και αθώα η μητέρα΄όπως το παρουσιάζει.
Λέτε ότι γίνεται συγκάλυψη, και λέω ίσως, αλλά από ποιους; Αφαίρεσε η αστυνομία ονόματα από αυτά που βρέθηκαν σ' αυτήν την ιστοσελίδα που είχαν βάλει το κορίτσι ή από ταυς αριθμούς τηλεφώνου; Τα αφαίρεσε ο ανακριτής; Ήταν εκεί στην δικογραφία αλλα τα αγνοεί ο εισαγγελέας και οι δικαστές και τελικά θα δικάσουν μόνο αυτά τα 20κάτι άτομα;
Φοβάται ο Μίχος ότι αν μιλήσει θα πάθει κάτι; Πιέσαν ολη την γραμμή της διερεύνησης να εξαλείψουν στοιχεία για να μην μιλήσει ο Μίχου και να πέσει στα ελαφριά; Και λέω εγώ αν έρθει ο Μίχου τώρα και πει ότι ξέρετε η μικρη΄είχε συναντηθεί και με τον Quinci και τον Conan θα μας καταδικάσουν;
Καταλαβαίνω να υπάρχει από πίσω ένα κύκλωμα που δεν αγγίχτηκε επειδή δεν μπόρεσαν, δεν θέλησαν να το βρουν. Αδυνατώ να πιστέψω ότι υπάρχει ένα σύστημα που θα καταδικάσει μια αθώα γυναίκα ως ένοχη και έναν ένοχο ως αθώο στο πλαίσιο μιας συγκάλυψης που σκοπό έχει να βγάλει τον Μίχο αθώο από τις βαριές κατηγορίες για να μην αποκαλύψει δήθεν πολιτικούς ή καναλάρχες. Αυτοί αν ήταν να αποκαλυφθούν θα είχαν αποκαλυφθεί από τις αποθηκευμένες συνομιλίες και κλήσεις. Είναι κάτι αντίστοιχο με τους γιατρούς που έβαζαν επίτηδες υπερβολικό οξυγόνο στους ασθενείς για να τους σκοτώσουν.

0
Fitz

 euroleague
Reactions: 259
Δημοσιεύσεις: 1397
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 27, 2013 10:59 pm
Τοποθεσία: Netherlands
Αγαπημένη ομάδα: Utah-Jazz
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Μαρ 13, 2024 3:03 pm

Κάτι τέτοια ποστ πάνε να κάνουν το φόρουμ reddit.
Όχι ότι είναι κακό, αλλά βλέποντας το θέμα εμένα το μυαλό μου πάει και στην υπόθεση των Τεμπών, του Μίχου, του Ιάσονα που σκότωσε ο οδηγός της Μπακογιάννη, των υποκλοπών και πάει λέγοντας. Η λίστα δεν έχει τελειωμό βασικά.
Ναι, ακούγοντας την είδηση για την απόφαση του δικαστηριόυ κι εγώ πέφτω από τα σύννεφα (θα πρέπει άραγε με τα τόσα που βλέπουμε να συμβαίνουν στη χώρα ή θα πρέπει απλά να υποθέτουμε αυτές τις εκβάσεις; ). Κι εγώ θεωρώ πως είναι προσπάθεια συγκάλυψης και δε γίνεται να λες ότι τον αθωώνεις γιατί ήταν ερωτευμένος με το κοριτσάκι. Πως διαβάζεις τέτοια είδηση και δεν πάει το μυαλό σου σε όλα τα κακά, στραβά και ανάποδα που συμβαίνουν στη χώρα;

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
nikolas_asteri

 euroleague
Reactions: 1388
Δημοσιεύσεις: 1984
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 17, 2011 12:15 am
Αγαπημένη ομάδα: New-York-Knicks
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Μαρ 13, 2024 3:07 pm

Fitz έγραψε:
Τετ Μαρ 13, 2024 3:03 pm
Κάτι τέτοια ποστ πάνε να κάνουν το φόρουμ reddit.
Μα τι έχεις με το reddit; :o

0
Basketforum.gr NBA Fantasy 2024:🏆
Άβαταρ μέλους
Conan1982

Moderator
Reactions: 1971
Δημοσιεύσεις: 5322
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 12, 2014 10:43 am
Τοποθεσία: Κρήτη
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Παπαλουκάς, Chris Weber
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Μαρ 13, 2024 3:08 pm

tarp7 έγραψε:
Τετ Μαρ 13, 2024 2:47 pm

Έχουμε γνώση μέρος της δικογραφίας που (κακώς) έχει διαρρεύσει στα ΜΜΕ
Ο ίδιος, μάλιστα, φέρεται να ισχυρίστηκε ότι ήταν «ερωτευμένος» με τη 12χρονη και συνευρέθηκε 4 φορές με τη 12χρονη. Επιπλέον, κατά τις ίδιες πηγές, δήλωσε ότι έχει μετανιώσει για τις πράξεις του και τόνισε ότι η μητέρα της ανήλικης «δε γνώριζε τίποτα»
Το να πηδάς 12χρονη δεν θεωρείται βιασμός; Από πότε;
Η εισαγγελέας λέει όνο τη διευκόλυνε για μαστροπεια, , την πήγαινε μέχρι τον οίκο ανοχής ας πούμε,τα σπίτια τα έβρισκε μόνη της η μικρή;
Το πιστεύει η ίδια αυτό;

https://www.tanea.gr/2022/10/21/uncateg ... -ton-mixo/
Μίχος: Φεύγω σε δουλειά. Αύριο τα λέμε για δουλειά.
12χρονη: Καλά.
Μίχος: Σε ραντεβού πήγες; Να μου δώσεις τα μισά…
Κατ' αρχήν δεν είμαι συνήγορος του Μίχου, ούτε υποστηρίζω ότι είμαι αθώος. Λέω ότι δεν έχουμε γνώση των στοιχείων και τι πραγματικά έχει γίνει στο δικαστήριο, ξέρουμε διαρροές, φήμες, φέρεται να ισχυρίστηκε κλπ. Κατά δεύτερον δεν έχει βγάλει ακόμα απόφαση το δικαστήριο, μπορεί ο εισαγγελέας να είναι διεφθαρμένος, στο κόλπ ο κλπ, να πω ότι είναι μεικτό ορκωτό και οι ένορκοι είναι περισσότεροι των τακτικών δικαστών και ότι οι δικαστές και οι ένορκοι δεν δεσμέυονται από την πρόταση του εισαγγελεά. Αυτό που γίνεται είναι να αναφέρεις ένα άρθρο σε μια ιστοσελίδα που θεωρείς ότι αυτή έχει 100% δίκιο και το δικαστήριο θα βγάλει μια 100% άδική απόφαση. Αυτά είναι τα γεγονότα.

1
1 Εικόνα
Fitz

 euroleague
Reactions: 259
Δημοσιεύσεις: 1397
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 27, 2013 10:59 pm
Τοποθεσία: Netherlands
Αγαπημένη ομάδα: Utah-Jazz
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Μαρ 13, 2024 3:09 pm

nikolas_asteri έγραψε:
Τετ Μαρ 13, 2024 3:07 pm
Fitz έγραψε:
Τετ Μαρ 13, 2024 3:03 pm
Κάτι τέτοια ποστ πάνε να κάνουν το φόρουμ reddit.
Μα τι έχεις με το reddit; :o
Κανένα, ίσα ίσα. Απλώς σχόλιο κάνω, γιατί έχω συνηθίσει για τέτοια θέματα να κοιτάω το reddit ή το twitter και να μπάινω εδώ για μπασκετικά σχόλια-ειδήσεις.

0
Άβαταρ μέλους
τουλουμπα

allstar
Reactions: 1734
Δημοσιεύσεις: 4345
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 21, 2020 8:50 am
Προειδοποιήσεις: 3

Τετ Μαρ 13, 2024 3:11 pm

Conan1982 έγραψε:
Τετ Μαρ 13, 2024 2:54 pm

Αυτή η ιστοσελίδα έχει προδικάσει ήδη το αποτέλεσμα και έχει καταλήξει ότι ένοχος είναι ο Μίχος και αθώα η μητέρα΄όπως το παρουσιάζει.
και πολυ καλα κανει αφου εχουν ηδη τηλεδικαστει απο τατι και βαγγελατο το νοημα του ποινικου δικαστηριου θα ηταν απλα να ορισει τις ποινες τους :welcome:

1
1 Εικόνα
tarp7

allstar
Reactions: 1419
Δημοσιεύσεις: 3593
Εγγραφή: Παρ Δεκ 07, 2018 10:23 am
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Μαρ 13, 2024 3:15 pm

Conan1982 έγραψε:
Τετ Μαρ 13, 2024 2:54 pm
Quincy έγραψε:
Τετ Μαρ 13, 2024 2:23 pm


Γιατί μιλάμε ξεκάθαρα για συγκάλυψη. Το εμπόριο παιδιών είναι η δεύτερη πιο επικερδής εγκληματική δραστηριότητα μετά τα ναρκωτικά. Παγκοσμίως γίνονται τέτοιες δίκες-φάρσες, πόσω μάλλον στην Ελλάδα που η απόδοση δικαιοσύνης είναι στα τάρταρα και τα παραδείγματα τόσα πολλά που τα μισά τα χουμε ξεχάσει.

Και στην υπόθεση του Μαρινάκη πχ οι δικογραφίες, οι αποδείξεις κλπ θα είναι όπως πρέπει. Γι' αυτό δεν τους δίνω ιδιαίτερη βάση. Και ναι, είμαι σίγουρος ως αυτή η σελίδα θα τα πήγαινε καλύτερα από τους δικαστές
Αυτή η ιστοσελίδα έχει προδικάσει ήδη το αποτέλεσμα και έχει καταλήξει ότι ένοχος είναι ο Μίχος και αθώα η μητέρα΄όπως το παρουσιάζει.
Λέτε ότι γίνεται συγκάλυψη, και λέω ίσως, αλλά από ποιους; Αφαίρεσε η αστυνομία ονόματα από αυτά που βρέθηκαν σ' αυτήν την ιστοσελίδα που είχαν βάλει το κορίτσι ή από ταυς αριθμούς τηλεφώνου; Τα αφαίρεσε ο ανακριτής; Ήταν εκεί στην δικογραφία αλλα τα αγνοεί ο εισαγγελέας και οι δικαστές και τελικά θα δικάσουν μόνο αυτά τα 20κάτι άτομα;
Φοβάται ο Μίχος ότι αν μιλήσει θα πάθει κάτι; Πιέσαν ολη την γραμμή της διερεύνησης να εξαλείψουν στοιχεία για να μην μιλήσει ο Μίχου και να πέσει στα ελαφριά; Και λέω εγώ αν έρθει ο Μίχου τώρα και πει ότι ξέρετε η μικρη΄είχε συναντηθεί και με τον Quinci και τον Conan θα μας καταδικάσουν;
Καταλαβαίνω να υπάρχει από πίσω ένα κύκλωμα που δεν αγγίχτηκε επειδή δεν μπόρεσαν, δεν θέλησαν να το βρουν. Αδυνατώ να πιστέψω ότι υπάρχει ένα σύστημα που θα καταδικάσει μια αθώα γυναίκα ως ένοχη και έναν ένοχο ως αθώο στο πλαίσιο μιας συγκάλυψης που σκοπό έχει να βγάλει τον Μίχο αθώο από τις βαριές κατηγορίες για να μην αποκαλύψει δήθεν πολιτικούς ή καναλάρχες. Αυτοί αν ήταν να αποκαλυφθούν θα είχαν αποκαλυφθεί από τις αποθηκευμένες συνομιλίες και κλήσεις. Είναι κάτι αντίστοιχο με τους γιατρούς που έβαζαν επίτηδες υπερβολικό οξυγόνο στους ασθενείς για να τους σκοτώσουν.
Σαφώς και δεν είναι αθώα η γυναίκα. συμφωνώ. Κι αυτή συνεργός είναι με όλο αυτό το κύκλωμα. Κι από τη φαίνεται μόνο η μητέρα της θα τη πληρώσει, απ' όλο αυτό το κύκλωμα κι αυτό είναι το εξοργιστικο. Και τα μεγάλα κεφάλια αυτού του κυκλώματος θα συνεχίσουν τη δουλίτσα τους. Δυστυχώς υπάρχουν διάφοροι εξυπνακηδες που εκμεταλλεύονται τέτοιες οικογένειες χωρίς να τιμωρούνται.

0
Απάντηση

Επιστροφή στο “News”