Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Εφήβων 2020

Συντονιστής: Captains

Gkos

 champion
Reactions: 379
Δημοσιεύσεις: 8720
Εγγραφή: Τετ Ιαν 29, 2014 1:27 am
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Αύγ 08, 2020 8:00 am

storm2 έγραψε:
Σάβ Αύγ 08, 2020 12:27 am

Μπραβο και στο πολυδιαφημιζομενο για καποιους•• Περιστερι
Δεν το είπε με κακία βρε...

0
Gkos

 champion
Reactions: 379
Δημοσιεύσεις: 8720
Εγγραφή: Τετ Ιαν 29, 2014 1:27 am
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Αύγ 08, 2020 9:20 am

Η χτεσινή μέρα στο topic μου θύμισε παλιές καλές (?) εποχές που έβρισκα τόσα ποστ που δεν προλάβαινα καν να τα διαβάσω!
Χάρηκα που ειδα φίλους που είχα να δω από το παλιό φόρουμ!

Επιγραμματικα!

Spectator έγραψε:
Παρ Αύγ 07, 2020 2:31 am

Είδα και κάτι ψιλό τσακωμούς στο τέλος :D
Οι τσακωμοι ξεκίνησαν λογω της ενέργειας του Τσαμη νωρίτερα!
Αν πας στο 2:00:30 και δεις την φάση ,τον χτυπάει από πισω!

pan24 έγραψε:
Παρ Αύγ 07, 2020 8:39 am
Να κάνω μια μικρή παρέμβαση περί γνωστών κι αγνώστων, στον Προμηθέα λένε και επίσημα και ανεπίσημα ότι θα είναι μαζί τους και του χρόνου.
Θα μπορούσε να είναι για τα μάτια του κόσμου αλλά δεν μου φαίνεται για κάτι τέτοιο
Εκτός όσων έχουν ήδη γραφτεί σε διάφορα σαιτ,φίλος μου που ασχολειται πολυ με το ρεπορταζ του μπασκετικού Ολυμπιακου μου το εχει πει τελειωμενο κανα 20μερο τωρα.

BasketZilla έγραψε:
Παρ Αύγ 07, 2020 9:10 am
Το Περιστέρι που δεν έχει και κάνα τεσσάρι-τεσσάρι να στείλει πάνω του το κερδάει μόνος του.
Bad call bro😉

BasketZilla έγραψε:
Παρ Αύγ 07, 2020 9:10 am
Όποιος έχει καλύτερη εικόνα από εμένα για το πως είναι ο Πράππας φέτος , ας γράψει κάτι.
Δεν έχουμε ,δεν έπαιζε και πολύ....
Δεν διαφωνω πάρα πολυ στην 12αδα,καποιες θεσεις θα ηταν ανοιχτες σιγουρα!
Ο υγιής Σπυρογλου (οπως εμφανίστηκε στον αγωνα στον Ταφο ) ισως ηταν μεσα!


Αυτά πολύ επιγραμματικά!

Σε λίγο ξεκινάει το Προμηθεας-ΚΑΟΧ αλλά το μεγάλο ματσακι ειναι στις 16:00 !

0
xxx-4711

 a1greece
Reactions: 18
Δημοσιεύσεις: 512
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 12, 2006 8:28 am
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Αύγ 08, 2020 10:09 am

Ummagumma έγραψε:
Παρ Αύγ 07, 2020 8:25 pm
Φάνηκε ξεκάθαρα ότι αν υπάρχει υπολογισιμος ψηλός ο Μαντζουκας τα χανει..τη διαφορα με τον ΠΑΟΚ , ο Προμηθέας την πήρε στο τρίτο 10 λεπτο που ο Τανουλης ηταν εξω, αρα εχει πολυ δουλιτσα ακομα..
Αν δεν εβγαινε ο Καλιανιωτης οι Περιστεριωτες στο τελος θα καναν πλακα :D
++ σουπερ εμφανιση απο Παπαδημητριου που ειναι πολυ καλος παικτης και ηγετικη εμφανιση απο Βησσαριου που στις μπουκες ειναι Ν.1
Με τον Κουρουπακη τι εγινε στο β ημιχρ., δε τον εβαλε καθολου
καλα ο Μαντζουκας στην περσινη διοργανωση εκανε το καλυτερο του παιχνιδι με αντιπαλο τον Ποκουσεφσκι που ειναι 2 χρονια μεγαλυτερος, εχει υψος 2.13 και ειναι τρομερος αμυντικος, ηταν πρωτος μπλοκερ στο τελευταιο πανευρωπαικο εφηβων. Μαλλον μεγαλυτερο ρολο για την ασχημη εμφανιση του θα επαιξε η κουραση. Ο Τανουλης εχει καλη τεχνικη αλλα ειναι μετριοτατος αθλητης.

Ο χαρακτηρισμος της ομαδας του ΓΣΠ ως υπερτιμημενης ειναι τουλαχιστον αστοχος οταν εχει στην συνθεση της 6 διεθνεις, οπως και των ομαδων της εσκα που καταλαμβανουν συνηθως την 1η-2η θεση.


Δημητρης Αγγελόπουλος Μαριε χρονια πολλά.αλλα γιατί έφυγε απο προμηθέα;;
1

Μου αρέσει!
· Απάντηση · 4 εβδομάδες

Marios Olympios
Marios Olympios Δημητρης Αγγελόπουλος δεν έφυγε Κε Δημήτρη ,
εννοει ο Μαντζουκας απο το φ/β του Ολυμπιου.

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
ssoulliss

 champion
Reactions: 3197
Δημοσιεύσεις: 6017
Εγγραφή: Τρί Απρ 19, 2011 7:38 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Φάνης Χριστοδούλου
Αγαπημένη ομάδα: Detroit-Pistons
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Αύγ 08, 2020 10:22 am

Να γράψω και εγώ τον πόνο μου λοιπόν. :D Παρότι δεν είμαι γνώστης των ηλικιών αυτών, δεν είναι λίγο "unfair" να παίζει συνέχεια ζώνη στην άμυνα μια ομάδα, σε αυτές τις ηλικίες; :bblove:

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
pan24

Moderator
Reactions: 1780
Δημοσιεύσεις: 12001
Εγγραφή: Τετ Ιουν 25, 2014 8:03 am
Αγαπημένη ομάδα: Milwaukee-Bucks
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Αύγ 08, 2020 10:39 am

ssoulliss έγραψε:
Σάβ Αύγ 08, 2020 10:22 am
Να γράψω και εγώ τον πόνο μου λοιπόν. :D Παρότι δεν είμαι γνώστης των ηλικιών αυτών, δεν είναι λίγο "unfair" να παίζει συνέχεια ζώνη στην άμυνα μια ομάδα, σε αυτές τις ηλικίες; :bblove:
Σε κάποιες χώρες όπως στη Σερβία η ζώνη σε παιδικά/εφηβικά απαγορεύεται και τιμωρείται με τεχνική ποινή.
Κι εγώ συμφωνώ μαζί σου, στόχος είναι να βγάλεις παίκτες.
Όπως αντίστοιχα θεωρώ και λάθος να έχεις σε τέτοιες διοργανώσεις παίκτες να παίζουν 35+ λεπτά.
Είναι δε και στα όρια του επικίνδυνου όταν γίνεται 3+ μέρες συνεχόμενα.
Ακόμα και στο nba που είναι τέρατα από θέμα προπόνησης μέχρι 2 συνεχόμενα παιχνίδια έχουν, δεν τους βάζουν να παίζουν 3-4 μέρες σερί από 30+ λεπτά

1
1 Εικόνα
Spectator

 a1greece
Reactions: 349
Δημοσιεύσεις: 532
Εγγραφή: Κυρ Ιούλ 01, 2018 5:58 pm
Αγαπημένη θέση: PF
Αγαπημένος παίκτης: Γκάλης -Pau
Αγαπημένη ομάδα: Εθνική Ελλάδας -Sheffield Hatters
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Αύγ 08, 2020 11:23 am

Τα είπε όλα ο O’Sullivan ( νομίζω ότι έβαλα το link στο τοπικ των παίδων) :wink:
Ωραίες ιδέες για λύσεις είχε δώσει με ένα καταπληκτικό του ποστ ο χρήστης abovetherim στο παλιό φόρουμ , που δυστυχώς μάλλον χάθηκε στη μετακόμιση. Θα ήταν μάλλον χρήσιμο αν κάποιος από τα higher powers το αντέγραφε στο σωστό σημείο :) (Νομίζω ήταν στο παλιό thread της εθνικής παίδων )

Trying hard to remain on topic 😂

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
storm2

 a1greece
Reactions: 6
Δημοσιεύσεις: 606
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 26, 2015 1:34 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Αύγ 08, 2020 12:10 pm

Στις 16:00 Περιστερι - Ολυμπιακος. Με ηττα του Περιστεριου ο Προμηθεας παιρνει την πρωτη θεση απο σημερα, αφου αυριο εχει ευκολο αγωνα. Με νικη του Περιστεριου μπορει να παρει την πρωτη θεση εφοσον ο ΠΑΟΚ χασει απο τον Οκυμπιακο την Κυριακη.



0
Gkos

 champion
Reactions: 379
Δημοσιεύσεις: 8720
Εγγραφή: Τετ Ιαν 29, 2014 1:27 am
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Αύγ 08, 2020 12:17 pm

storm2 έγραψε:
Σάβ Αύγ 08, 2020 12:10 pm
Με νικη του Περιστεριου μπορει να παρει την πρωτη θεση εφοσον ο ΠΑΟΚ χασει απο τον Οκυμπιακο την Κυριακη.

Δεν ισχυει αυτο!!!!!!!

Αμα κερδισει ο ΓΣΠ μονο αν αυτοκτονησει με ΚΑΟΧ αυριο χανει το χρυσο!

0
Gkos

 champion
Reactions: 379
Δημοσιεύσεις: 8720
Εγγραφή: Τετ Ιαν 29, 2014 1:27 am
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Αύγ 08, 2020 12:19 pm

Ο Προμηθέας ξέσπασε με 105-55 στον ΚΑΟΧ στην αναμετρηση που ανοιξε την αυλαια της 4ης αγωνιστικής!

19 πόντοι με απόλυτα στατιστικά για τον Σόλωνα Αγγελή (5/5 δ. και 1/1 τρ.) σε 13΄23΄΄ συμμετοχής, double-double με 21 πόντους και 27 ριμπάουντ για τον Μαντζουκα, πλησίασε το triple-double με 15 πόντους, 10 ριμπάουντ και 6 ασίστ σε 20΄΄ συμμετοχής ο Μπαζίνας και γεμάτο παιχνίδι για τον Λεωνίδα Κολιό με 10 πόντους, 6 ριμπάουντ και 6 ασίστ !


Λοιπόν.
Έκανα και σήμερα την τελευταία (μάλλον) δημοσκόπηση της σεζόν και το αποτέλεσμα ήταν (πάλι) αναμενόμενο.
Οι κιτρινοι του Παπαμάρκου έχουν ανατρέψει το κλιμα και ψηφίστηκαν το ίδιο με  τους ερυθρόλευκους.

Για να δουμε τι θα δούμε . . .

Οι τελευταίες πληροφορίες από το στρατόπεδο της ομάδας των ΔΠ αναφέρουν πως ο χτεσινός μεγάλος  άτυχος ,θα δεθεί και θα προσπαθήσει.
Αναφέρομαι φυσικά στον Γιώργο Καλιανώτη 😘

Καλή επιτυχία στα παιδιά.

0
Άβαταρ μέλους
storm2

 a1greece
Reactions: 6
Δημοσιεύσεις: 606
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 26, 2015 1:34 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Αύγ 08, 2020 12:20 pm

Νωριτερα αγωνισθηκε ο Προμηθεας με ΚΑΟΧ οπου η διαφορα της δυναμικοτητας των. 2 ομαδων ηταν αισθητη. https://www.promitheasbc.gr/index.php/n ... fiv20-gd04

Παντως οι υπευθυνοι θα πρεπει να σκεφτουν το ενδεχομενο να συμμετεχουν και οι δευτερες ομαδες της ΕΣΚΑ, ΕΚΑΣΘ, ΕΣΚΑΝΑ οπου σιγουρα ειναι πιο δυνατες απο τις ομαδες της επαρχιας και θα μπορουσαν να δωσουν αλλο χρωμα στο Πανελληνιο!

0
Άβαταρ μέλους
storm2

 a1greece
Reactions: 6
Δημοσιεύσεις: 606
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 26, 2015 1:34 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Αύγ 08, 2020 12:32 pm

Gkos έγραψε:
Σάβ Αύγ 08, 2020 12:17 pm
storm2 έγραψε:
Σάβ Αύγ 08, 2020 12:10 pm
Με νικη του Περιστεριου μπορει να παρει την πρωτη θεση εφοσον ο ΠΑΟΚ χασει απο τον Οκυμπιακο την Κυριακη.

Δεν ισχυει αυτο!!!!!!!

Αμα κερδισει ο ΓΣΠ μονο αν αυτοκτονησει με ΚΑΟΧ αυριο χανει το χρυσο!
Γιατι δεν ισχυει; Για να το δουμε λιγο (μπορει να κανω και λαθκς).

Αν το Περιστερι και ο ΠΑΟΚ και ο Προμηθεας νικησουν τους επομενους αγωνες, παμε σε τριπλη ισοβαθμια και περναει πρωτος ο Προμηθεας. Αν κερδισει το Περιστερι και. χασει ο ΠΑΟΚ παμε σε διπλη ισοβαθμια Περιστερι, Προμηθεας οπου οι κιτρινοι παιρνουν το χρυσο.

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
ssoulliss

 champion
Reactions: 3197
Δημοσιεύσεις: 6017
Εγγραφή: Τρί Απρ 19, 2011 7:38 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Φάνης Χριστοδούλου
Αγαπημένη ομάδα: Detroit-Pistons
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Αύγ 08, 2020 12:33 pm

pan24 έγραψε:
Σάβ Αύγ 08, 2020 10:39 am

Σε κάποιες χώρες όπως στη Σερβία η ζώνη σε παιδικά/εφηβικά απαγορεύεται και τιμωρείται με τεχνική ποινή.
Κι εγώ συμφωνώ μαζί σου, στόχος είναι να βγάλεις παίκτες.
Όπως αντίστοιχα θεωρώ και λάθος να έχεις σε τέτοιες διοργανώσεις παίκτες να παίζουν 35+ λεπτά.
Είναι δε και στα όρια του επικίνδυνου όταν γίνεται 3+ μέρες συνεχόμενα.
Ακόμα και στο nba που είναι τέρατα από θέμα προπόνησης μέχρι 2 συνεχόμενα παιχνίδια έχουν, δεν τους βάζουν να παίζουν 3-4 μέρες σερί από 30+ λεπτά
Το έγραψα με αφορμή τη αντιμετώπιση του Μαντζούκα εχθές. Όσο είδα, δεν το παρακολούθησα όλο το παιχνίδι, το Περιστέρι τον αντιμετώπιζε συνεχώς με τον ίδιο τρόπο, μου θύμισε το Γιάννη στην εθνική πέρυσι. Αντίθετα ο Προμηθέας έπαιζε προσωπική άμυνα στους αντιπάλους.
Spectator έγραψε:
Σάβ Αύγ 08, 2020 11:23 am
Τα είπε όλα ο O’Sullivan ( νομίζω ότι έβαλα το link στο τοπικ των παίδων) :wink:
Ωραίες ιδέες για λύσεις είχε δώσει με ένα καταπληκτικό του ποστ ο χρήστης abovetherim στο παλιό φόρουμ , που δυστυχώς μάλλον χάθηκε στη μετακόμιση. Θα ήταν μάλλον χρήσιμο αν κάποιος από τα higher powers το αντέγραφε στο σωστό σημείο :) (Νομίζω ήταν στο παλιό thread της εθνικής παίδων )

Trying hard to remain on topic 😂
Το διάβασα και συμφωνώ απόλυτα! :dribble:

* Η αίσθηση που έχω είναι πως ο Μαντζούκας δουλεύει για να "κατέβει" θέση. Το λάθος που κάνει είναι που πάει στο καλάθι μονομπατα (μόνο από δεξιά). Ο Τόλα (που γράφονται πολύ καλά λόγια) δεν ξέρω που μπορεί να φτάσει πάντως "τρέχει" άσχημα το γήπεδο, λες και σέρνει πατάτες! :D

1
1 Εικόνα
Gkos

 champion
Reactions: 379
Δημοσιεύσεις: 8720
Εγγραφή: Τετ Ιαν 29, 2014 1:27 am
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Αύγ 08, 2020 1:21 pm

Λήξη της 1ης περιόδου με Ολυμπιακό να προηγείται με  21-17!

Με τρίποντο του Τσάμη οι ερυθρόλευκοι προηγήθηκαν με 7-2,ο Τόλα με την 4η του προσπάθεια μείωσε 7-4 ,αλλα μια πολύ ωραία συνεργασία μεταξύ των παιχτών των κόκκινων στο ανοιχτό γήπεδο εφερε το κάρφωμα του Τσαμη και την διαφορά ξανα στους 5.
Ο Νάνος εκτελεσε από τα 6.75 για το 9-7 ,ο Τσολάκης με την συμπλήρωση του 5λεπτου έκανε το 11-7 και ο Βησσαρίου με ντράιβ ξαναμείωσε στο δίποντο.
Με μακρινό δίποντο ο Νικολαιδης άνοιξε λογαριασμό,ο Διαμάντης σκόραρε και αυτός από την γραμμή των βολών,και ο Δρίτσας με μια βολή έκανε το 14-11 προτου ο Ευσταθιαδης μαζέψει το επιθετικό ριμπάουντ και ισοφαρίσει.
Γρήγορο 7-0 για τον Ολυμπιακό με Νικολαιδη και Τσάμη με τον Παπαμάρκο να καλεί εσπευσμένα σε ταιμ άουτ στα 90" !
Στην εκπνοη τριποντο του Βησσαριου έγραψε το 21-17 !


Υ.γ. Ο Καλιανώτης απότι φαίνεται δεν θα τα καταφέρει.

Υ.γ.2.
Διαιτητικό τρίο με Κορομηλά,Τσαρούχα και Ανδρικόπουλο ,ουτε Ευρωλιγκα να ήμασταν !

0
Gkos

 champion
Reactions: 379
Δημοσιεύσεις: 8720
Εγγραφή: Τετ Ιαν 29, 2014 1:27 am
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Αύγ 08, 2020 1:48 pm

Με την συμπλήρωση του πρώτου λεπτού στην β περίοδο ο Κολοβέρος άνοιξε λογαριασμό στο ματς και ο Περρής από 6,75 εφερε την διαφορά στους 9(26-17)!
Οι μπλε είχαν όμως αμέσως τις απαντήσεις και με γκολ φαουλ του Ευσταθιαδη μετά απο ασιστ Καραμανλη,μείωσαν κατευθειαν 26-24 ,και στην συνέχεια ισοφάρισαν με τον Τόλα.
Εκει είχε μια λογομαχία με Τσάμη και χρεώθηκαν αμφότεροι με ενα Τ από τον Κορομηλά.
Ο ρυθμός του ΓΣΠ δεν έπεσε και ο Παπαδημητριου σερβιρε σε Τόλα για την προσπέραση στο 14' και το ταιμ του Τσαλδαρη.
Οι μπλε συνέχισαν το σερι τους στο 14-0 με τρίποντο του Καραμανλή, και ο Οικονομόπουλος με βολες έκανε το 31-28!
Εκει ήρθαν τα πολύ άσχημα για ΓΣΠ με το τριτο φάουλ του Καραμανλη που αναγκασε τον Παπαμάρκο να τον αποσύρει.
Ο Βησσαριου βρηκε αριστερό διάδρομο για το 33-28 ,ο Νικολαιδης μειωσε 33-30 και ο Ευσταθιάδης ξαναπήγε την διαφορά στους 5  με 3 λεπτα να απομένουν για την ανάπαυλα.


Ο Νικολαιδης τρύπωσε στην άμυνα των τυπικά γηπεδούχων και μείωσε στους 2 ,ο Νανος βρεθηκε στις βολες και έγραψε το 37-34 και ο Κολοβέρος με τριποντο ισοφαρισε!
Ο Νανος βρηκε χώρο και ξαναεδωσε προβάδισμα στον ΓΣΠ,και ο Περρης από την γωνία με το 2ο τρίποντο εγραψε το 39-40 με 19,8" στο ρολόι.
Ο Νικολαιδης(που στην 2η περίοδο ήταν καταλυτικός) έκλεψε την μπάλα και ο Περρης απο την γραμμη των βολών πηγε την διαφορά στους 3.
1" πριν την εκπνοη ο Παπαδημητριου τροφοδότησε τον Πολυζο και αυτός ψύχραιμος το 41-42 !

Αναμενουμε με αγωνία το β ημ, πόσο θα αντέξει ο ΓΣΠ χωρις πλει μεικερ . . .

0
Gkos

 champion
Reactions: 379
Δημοσιεύσεις: 8720
Εγγραφή: Τετ Ιαν 29, 2014 1:27 am
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Αύγ 08, 2020 2:08 pm

Με την έναρξη της τρίτης περιόδου ο ΓΣΠ προηγείται με 44-43 ,Τολα κανει το τρίτο φαουλ,σε μια περιεργη φάση πηρε και το 2ο του Τ και πηγε αποδυτηρια...

Αν κερδισει ο ΓΣΠ με μιση ομαδα θα μιλαμε για έπος.

0
Απάντηση

Επιστροφή στο “Yποδομές Ενώσεων”