Rising Star Tournament

Συντονιστής: Captains

Άβαταρ μέλους
SteveNashidis

Captain
Reactions: 2396
Δημοσιεύσεις: 7032
Εγγραφή: Δευ Σεπ 20, 2010 11:36 pm
Τοποθεσία: Arizona
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Steve Nash, Devin Booker
Αγαπημένη ομάδα: Phoenix-Suns
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Μαρ 01, 2024 3:43 pm

Σπάρταλης και Τσαχτσίρας επιβεβαιώνουν οτι πρέπει να βρίσκονται στα ραντάρ ομάδων που επενδύουν στο μέλλον με 24 και 21 πόντους αντίστοιχα.
https://stats.basket.gr/2023-2024/risin ... 0887A34FA4

1
1 Εικόνα
🏀Steve Nash. 2× NBA ΜVP (2005, 2006)🏀SSOL- Seven Second or Less Len
Εικόνα Εικόνα Εικόνα
polykos

 euroleague
Reactions: 488
Δημοσιεύσεις: 1711
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 20, 2009 9:09 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Μαρ 01, 2024 11:18 pm

Πιο άσουτη ομάδα απο αυτή του ΠΑΟ, έχω καιρό να δώ.
Το ΔΕΚΑ είναι ένα βήμα μπροστά από όλους.
ΥΓ είναι εκνευριστικό, τουλάχιστον στα δικά μου μάτια, να βλέπω 18 χρονα να παίζουν ωσαν επαγγελματίες.
Χαλαρώστε λίγο τα δεσμά!!!

0
Manager FREE Zone
Old-school For Ever
BB_Addicted

 
Reactions: 43
Δημοσιεύσεις: 34
Εγγραφή: Πέμ Αύγ 11, 2022 8:52 am
Αγαπημένη θέση: PF
Αγαπημένος παίκτης: Μάικ Μπατίστ
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Μαρ 02, 2024 11:20 am

Καλησπέρα και από μένα. Ένα σύντομο σχόλιο για το άρθρο του Καλκαβούρα. Θα το έπαιρνα στα σοβαρά, και τον ίδιο μαζί αν μπορούσα να είμαι σίγουρος ή έστω να έχω υποψίες ότι είναι αντικειμενικός. Δεν είναι μόνο. Ως δημοσχετίστας, μπαμπάς παίκτη που πήγε για high school στην Αμερική ή οτιδήποτε άλλο σχετικό επαγγέλεται. Εμπάθεια. Ίσως του φταίει ότι ο γιος του δεν ήταν στην τελική 12άδα της περσινής Παίδων, γιατί μέχρι τότε ακόμα και στα φιλικά εντός της σεζόν όταν ο γιος του ήταν στις κλήσεις ήταν σε όλα τα ματς παρόντας. Και εκτός συνόρων. Κακή ομάδα ο Παναθηναϊκός φέτος, αλλά τουλάχιστον παίζουν αυτοί που πρέπει... γκούχου γκούχου. Άσχημη η κατάσταση στην ομάδα. «Υγεία» σίγουρα δεν βγάζει. Το Αβδάλας έφυγε και ησύχασε... εεε όχι και μπαμπάς συμπαίκτη του, με γνωστό επίθετο κι background στην πιάτσα να βρίζει τον Νέο στο Πανελλήνιο Εφήβων. Ο Νέο πάντως τους χαιρετάει από ΗΠΑ και Βελιγράδι.

Συμφωνώ απόλυτα για Ροζ και Επάμ. Τρομερή εξέλιξη και βελτίωση. Σύχγρονοι, αθλητικοί, με σουτ. Παγώνης έκπληξη όχι αυτά που έκανε τόσο στο rising stars, όσο οι εμφανίσεις στο ANGT Podgorica. Εκεί ήταν πολύ καλός και δεδομένου του επιπέδου/ανταγωνισμού. Η ΔΕΚΑ έχει δομές, οργάνωση και δυνατό προπονητή, ο οποίος από ότι ακούω θα είναι προπονητής της Εφήβων το καλοκαίρι. Έχω και εγώ με την σειρά μου απορίες και ερωτήματα να θέσω.

1) Ξέρει κανείς γιατί ο Χατζηλάμπρου δεν παίζει;
2) Ο Παναθηναϊκός αν δεν πάρει 2-3 δανεικούς θα κατέβει και θα διασυρθεί στο ANGT του Παρισιού δυστυχώς.
3) Είδα ένα βίντεο που μου στείλανε από το Twitter. Για τον Γιαντσίδη; Έπαθα πλάκα, τον έχετε δει;

1
1 Εικόνα
Gkos

 champion
Reactions: 404
Δημοσιεύσεις: 8788
Εγγραφή: Τετ Ιαν 29, 2014 1:27 am
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Μαρ 02, 2024 11:53 am

BB_Addicted έγραψε:
Σάβ Μαρ 02, 2024 11:20 am


1) Ξέρει κανείς γιατί ο Χατζηλάμπρου δεν παίζει;

Έχει θέματα με το γόνατο επιστρέφει σε 3 εβδομάδες κάπου.
BB_Addicted έγραψε:
Σάβ Μαρ 02, 2024 11:20 am

3) Είδα ένα βίντεο που μου στείλανε από το Twitter. Για τον Γιαντσίδη; Έπαθα πλάκα, τον έχετε δει;
Καλά μην κρίνεις απότι βλέπεις στα βίντεο ,αλλά γενικά ολη η Αθήνα τον έχει δει ,αν όχι από περσι ,εφέτος...

Για το F8 με τις άδειες εξέδρες ,ουδεν σχόλιο.

0
manhac

 junior
Reactions: 134
Δημοσιεύσεις: 208
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 18, 2013 11:21 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Μαρ 02, 2024 1:43 pm

Νομίζω είναι λίγο άδικη η κριτική στον Παναθηναϊκό. Σίγουρα δεν είναι η ομάδα των προηγούμενων ετών, φέτος πολύ πιθανόν να μην είναι στα τελικά των εφήβων, αλλά παίζει χωρίς Βασιλαντωνάκη και Κώτσαλο. Με τη εξέλιξη και την προοπτική αρκετών παιδιών του 2006, οι επιλογή 12αδας για την εθνική εφήβων θα είναι αρκετά δύσκολη.

0
Άβαταρ μέλους
xxx-4711

 a1greece
Reactions: 20
Δημοσιεύσεις: 514
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 12, 2006 8:28 am
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Μαρ 02, 2024 1:53 pm

ποιος εδιωξε τον Αβδαλα; Δανεικος δεν παιζει στην Καρδιτσα;

εξαιρετικος ο Σπαρταλης αλλα κοντος για την θεση οκ προφανες υπαρχει καποιος αξιολογος ψηλος σε αυτες τις ηλικιες; μαλλον οχι
Σπαρταλης Χατζηλαμπρου και οι 2 απο την Χιο με πληθυσμο κατω απο 50000 κατοικους και καμια παραδοση στο αθλημα

πολυ καλα στοιχεια ο Παυλοπουλος του μιλωνα ειχε αναφερει το ονομα του νομιζω ο manhac

0
Gkos

 champion
Reactions: 404
Δημοσιεύσεις: 8788
Εγγραφή: Τετ Ιαν 29, 2014 1:27 am
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Μαρ 03, 2024 12:49 pm

Χαζεύω λίγο (στο ζάπινγκ) τον μικρό τελικό και έχει 30(βαριά 40) άτομα στην κερκίδα από κάτι πλάνα που γυρίζει η κάμερα.
Και με Αθηναικές ομάδες ετσι;
Που Β κατηγορία κοραδίσων να πας παραπάνω κόσμο μαζεύουν!
Δεν πειράζει,θα διαβάζουμε αύριο(μην πω σήμερα) άρθρα για την εκπληκτικά επιτυχημένη διοργάνωση του F8 στα Καλύβια ,δεν έχω αμφιβολία περί αυτού😘😘

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
SteveNashidis

Captain
Reactions: 2396
Δημοσιεύσεις: 7032
Εγγραφή: Δευ Σεπ 20, 2010 11:36 pm
Τοποθεσία: Arizona
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Steve Nash, Devin Booker
Αγαπημένη ομάδα: Phoenix-Suns
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Μαρ 03, 2024 1:27 pm

Gkos έγραψε:
Κυρ Μαρ 03, 2024 12:49 pm
Χαζεύω λίγο (στο ζάπινγκ) τον μικρό τελικό και έχει 30(βαριά 40) άτομα στην κερκίδα από κάτι πλάνα που γυρίζει η κάμερα.
Και με Αθηναικές ομάδες ετσι;
Που Β κατηγορία κοραδίσων να πας παραπάνω κόσμο μαζεύουν!
Δεν πειράζει,θα διαβάζουμε αύριο(μην πω σήμερα) άρθρα για την εκπληκτικά επιτυχημένη διοργάνωση του F8 στα Καλύβια ,δεν έχω αμφιβολία περί αυτού😘😘
Δεν γεμιζουν τα γηπεδα σε Αθήνα και Ηράκλειο και έχει γίνει κανόνας αυτό.

0
🏀Steve Nash. 2× NBA ΜVP (2005, 2006)🏀SSOL- Seven Second or Less Len
Εικόνα Εικόνα Εικόνα
Gkos

 champion
Reactions: 404
Δημοσιεύσεις: 8788
Εγγραφή: Τετ Ιαν 29, 2014 1:27 am
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Μαρ 03, 2024 1:36 pm

Αμ αυτό δεν το λες Αθήνα ,άμα ήταν Αθήνα θα είχε παραπάνω σίγουρα...
Τι σκεφτόταν η ΕΟΚ να ήξερα... :Amen:

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
SteveNashidis

Captain
Reactions: 2396
Δημοσιεύσεις: 7032
Εγγραφή: Δευ Σεπ 20, 2010 11:36 pm
Τοποθεσία: Arizona
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Steve Nash, Devin Booker
Αγαπημένη ομάδα: Phoenix-Suns
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Μαρ 03, 2024 3:22 pm

Gkos έγραψε:
Κυρ Μαρ 03, 2024 1:36 pm
Αμ αυτό δεν το λες Αθήνα ,άμα ήταν Αθήνα θα είχε παραπάνω σίγουρα...
Τι σκεφτόταν η ΕΟΚ να ήξερα... :Amen:
Γεμισε τωρα στον τελικό . Πριν ήταν για ψαράκι στη θάλασσα οι περισσότεροι!! :D


Εdit: και μολις χαλασε ο τελικός :@#$: :@#$: :@#$:

Edit 2. Ξαναγυρισε ο Λιοτοπουλος παρα το βαρυ διαστρεμμα! :o

0
🏀Steve Nash. 2× NBA ΜVP (2005, 2006)🏀SSOL- Seven Second or Less Len
Εικόνα Εικόνα Εικόνα
abovetherim

 junior
Reactions: 129
Δημοσιεύσεις: 230
Εγγραφή: Παρ Αύγ 10, 2018 2:42 pm
Προειδοποιήσεις: 2

Κυρ Μαρ 03, 2024 6:45 pm

Μπασκετογειτονιά τα Καλύβια, με παράδοση χρόνων στο άθλημα... :)
Ο τελικός σε γεμάτο επιτέλους γήπεδο, αλλά το μισό και πάνω ήταν από τις αποστολές των ομάδων.
Γενικά και να ήθελε κάποιος να δει, που να τρέχει στα Καλύβια, μόνο αν μένεις ανατολική αττική πας κι πάλι δύσκολο.
Πολύ φτωχό το φετινό τουρνουά από συμμετοχές ξένων ομάδων, κάποια στιγμή σταμάτησαν, δεν είχαμε ούτε στο Φ8 όπως είχε αναγγελθεί αρχικά ξένη ομάδα, όπως επίσης δεν είχαμε και μικτή ράιζινγκ σταρς στο φάιναλ 8 όπως είχαμε πέρσι., που νομίζω ότι έπρεπε για να δούμε και υπόλοιπα παιδιά 2006 όπως ο Ξανθόπουλος ή ο Χατζής σε υψηλό ανταγωνισμό. Αφού το κάνετε που το κάνετε, κάντε το σωστά εκεί στην ΕΟΚ.
Ο Αμπόσι γύρισε υγιής και δυνατός μετά από απουσία μηνών, πολύ καλός αμυντικός, μακάρι να είναι καλά το παιδί, τεράστια σωματικά προσόντα.
Δίκαια νομίζω ο Ολυμπιακός, για ΠΑΟ τα είπαμε από την πρώτη μέρα, η ΔΕΚΑ σταθερή όλα αυτά τα χρόνια με το ίδιο στιλ μπάσκετ, έκπληξη ο Μίλωνας για το πόσο κόντραρε τους μεγάλους, δεν έδειξε κάτι τέτοιο στη διάρκεια του τουρνουά και γενικά από ότι βλέπω στην ΕΣΚΑΝΑ έχει τα πάνω του και τα κάτω του. Άντε και του χρόνου καλύτερα.

0
manhac

 junior
Reactions: 134
Δημοσιεύσεις: 208
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 18, 2013 11:21 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Μαρ 05, 2024 7:57 pm

Πολύ λανθασμένη η επιλογή να διεξαχθεί η τελική φάση στα Καλύβια και η μη συμμετοχή δυνατών ομάδων εκτός Ελλάδας, παρόλα αυτά έγιναν αρκετά βήματα σε σχέση με προηγούμενες διοργανώσεις, όπως η συμμετοχή της εθνικής παίδων, η διεξαγωγή προκριματικών και η συμμετοχή περισσότερων αθλητών στις ομάδες Νότου και Βορρά. Μη ξεχνάμε άλλωστε ότι το Rising Stars είναι ακόμα σε πρώιμο στάδιο, οπότε λάθη θα γίνουν. Ο Ροζακέας θεωρώ ότι έκανε το μεγαλύτερο step up φέτος και έχει όλα τα προσόντα να διακριθεί. Γιάννος Ξανθόπουλος (2006 ΕΦΑΟΖ) και Στέφανος Αλεξανδρόπουλος (2007 Κόροιβος) δύο παιδία (προερχόμενοι από ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ και ΕΣΚΑΗ αντίστοιχα) που αξίζαν περισσότερη προσοχή από τα κλιμάκια και τους δόθηκε ευκαιρία να αναδειχθούν μέσα από το Rising Stars. Δυνατή η γενιά των 2006 με πολλά παιδιά να έχουν προοπτική να παίξουν μπάσκετ σε επαγγελματικό επίπεδο, μακάρι του χρόνου να βρουν χώρο και χρόνο σε ομάδες.

2
2 Εικόνα
Απάντηση

Επιστροφή στο “Yποδομές Ενώσεων”