Α' ΕΦΗΒΩΝ ΕΣΚΑΝΑ 2022-2023

Συντονιστής: Captains

Punksnotdead

 sophomore
Reactions: 31
Δημοσιεύσεις: 74
Εγγραφή: Σάβ Ιούλ 31, 2021 4:58 pm
Προειδοποιήσεις: 1

Πέμ Μαρ 23, 2023 12:30 pm

N.I.2022 έγραψε:
Πέμ Μαρ 23, 2023 10:17 am
Punksnotdead έγραψε:
Τετ Μαρ 22, 2023 7:29 pm


Έξη και μάλλον άνετα. Με ομάδες χτισμένες με μεταγραφές βέβαια. Και η αλήθεια είναι πώς αν παίξει η φετινή μεταγραφή , ο Σπάρταλης που δεν ξέρω τι παίζει με τον τραυματισμό του, μάλλον και φέτος θα είναι το φαβορί, αλλιώς.... Πάντως σε κάθε περίπτωση το περσινό παιδικό του Ολυμπιακού που πήρε το πρωτάθλημα, με το περσινό παιδικό του Πανιωνίου που αν θυμάμαι ήταν κάτω απ' τον Κρόνο, ( για 2006 μιλάμε) του Ολυμπιακού δεν βλέπω βελτίωση, αντίθετα με του Πανιωνίου που είναι πολύ βελτιωμένα τα παιδιά. Δεν είναι ντροπή να πούμε πως η ακαδημία του Πανιωνίου όταν δουλεύει χωρίς προβλήματα διοικητικά, παραμένει η καλύτερη ακαδημία της ΕΣΚΑΝΑ. Η γνώμη μου.
Ο Ολυμπιακός από το 2016 ξεκίνησε το παιδομάζωμα που του έδωσε 6 πρωταθλήματα ΕΣΚΑΝΑ και τρία (3) Πανελλήνια.
Το θέμα είναι ότι για τα παιδιά που πήγαν εκεί, μετρά το 2018 δεν υπήρχε η ανάλογη βελτίωσή (με εξαίρεση τον Ποκουσέφσκι, αλλά αυτός ήταν project του αντρικού).

Οι ακαδημίες μπάσκετ του Πανιωνίου ήταν διαχρονικά σπουδαίες , με σύστημα, στόχους και πλάνο ανάπτυξης παιχτών.

Αυτό που δεν μου αρέσει είναι ότι στην ανδρική ομάδα του Πανιωνίου φέτος δεν παίζει κανένα παιδί που να προέρχεται από τις ακαδημίες του (και είναι και Β’ Εθνική!!) κακό για την προβολή των ακαδημιών του συλλόγου.
Δεν υπάρχουν πολλοί είναι η αλήθεια, αλλά υπάρχει ο Λάζαρης έστω. Με την ουσία αυτού που λες συμφωνώ. Θα μπορούσε παράδειγμα να παίζει ο Κανονίδης αντί του Παπαδιονυσίου.

0
N.I.2022

 a1greece
Reactions: 227
Δημοσιεύσεις: 605
Εγγραφή: Τετ Οκτ 19, 2022 1:26 pm
Τοποθεσία: P. Faliro
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Eddie Johnson
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Αγαπημένη ομάδα: OSFP
Προειδοποιήσεις: 2

Πέμ Μαρ 23, 2023 1:19 pm

Punksnotdead έγραψε:
Πέμ Μαρ 23, 2023 12:30 pm
N.I.2022 έγραψε:
Πέμ Μαρ 23, 2023 10:17 am


Ο Ολυμπιακός από το 2016 ξεκίνησε το παιδομάζωμα που του έδωσε 6 πρωταθλήματα ΕΣΚΑΝΑ και τρία (3) Πανελλήνια.
Το θέμα είναι ότι για τα παιδιά που πήγαν εκεί, μετρά το 2018 δεν υπήρχε η ανάλογη βελτίωσή (με εξαίρεση τον Ποκουσέφσκι, αλλά αυτός ήταν project του αντρικού).

Οι ακαδημίες μπάσκετ του Πανιωνίου ήταν διαχρονικά σπουδαίες , με σύστημα, στόχους και πλάνο ανάπτυξης παιχτών.

Αυτό που δεν μου αρέσει είναι ότι στην ανδρική ομάδα του Πανιωνίου φέτος δεν παίζει κανένα παιδί που να προέρχεται από τις ακαδημίες του (και είναι και Β’ Εθνική!!) κακό για την προβολή των ακαδημιών του συλλόγου.
Δεν υπάρχουν πολλοί είναι η αλήθεια, αλλά υπάρχει ο Λάζαρης έστω. Με την ουσία αυτού που λες συμφωνώ. Θα μπορούσε παράδειγμα να παίζει ο Κανονίδης αντί του Παπαδιονυσίου.
Πάντως δεν λέω για παιδιά που είναι τώρα στο εφηβικό του Πανιωνίου αλλά για παίχτες 19 – 22 χρονών που να έχουν προέλθει από τις ακαδημίες του όπως ο Ρουμελιώτης ο Μωραΐτης Η. …κλπ.

Ή του χρόνου που θα ανεβεί Α2 δεν θα πρέπει να παίξει ο Κολοβός για παράδειγμα.

0
abovetherim

 junior
Reactions: 117
Δημοσιεύσεις: 205
Εγγραφή: Παρ Αύγ 10, 2018 2:42 pm
Προειδοποιήσεις: 2

Πέμ Μαρ 23, 2023 1:59 pm

Punksnotdead έγραψε:
Τετ Μαρ 22, 2023 7:17 pm
polykos έγραψε:
Τετ Μαρ 22, 2023 10:06 am
οι 05-06 του Πανιωνίου είχαν μια ευκαιρία με τη συμμετοχή τους στην κολοβή ομάδα των Νέων, να παίξουν κάποια ανταγωνιστικά παιχνίδια, μια ευκαιρία που οι περισσότεροι την άδραξαν.
Αυτό που ξέρω είναι οτι στον επόμενο μήνα, θα δούμε καλά ματσάκια. Πρωτάθλημα εφήβων εσκανα, ίσως συμμετοχή στο πανελλήνιο εφήβων, Νέων τελική φάση και ίσως πανελλήνιο Νέων. Ουφ!!!!
Και νέων, εφόσων απέφυγαν την διασταύρωση με το φαβορί Δραπετσώνα, μάλλον θα είναι μία από τις δύο ομάδες του νότου στους τελικούς. Καλό είναι του χρόνου στο νέων να προσέξουν λίγο την κλήρωση, γιατί υπάρχει η αίσθηση πως τον όμιλο του Πανιωνίου ήταν 4 από τις 8 καλύτερες ομάδες του νότου και στους άλλους ομίλους έκαναν χαβαλέ κομμάτι. Σε κάθε περίπτωση η πρόκριση των 3+6 του Πανιωνίου στο νέων, σαφώς βελτίωσαν , τελικά, την ομάδα των εφήβων απ' την αρχή της σεζόν. Μιλάμε για άλλη ομάδα.

Έγραψες για Νέων και έριξα μια ματιά τι γίνεται. Όντως η Δραπετσώνα αν και είδα ότι έχασε στον πρώτο ημιτελικό από την ενωμένη ομάδα Ίκαρου και Μίλωνα, ως τώρα είχε σούπερ πορεία. Ξέρει κανείς κάτι παραπάνω; Συγνώμη προκαταβολικά γιατί είμαι λίγο εκτός θέματος.

0
Punksnotdead

 sophomore
Reactions: 31
Δημοσιεύσεις: 74
Εγγραφή: Σάβ Ιούλ 31, 2021 4:58 pm
Προειδοποιήσεις: 1

Πέμ Μαρ 23, 2023 2:08 pm

abovetherim έγραψε:
Πέμ Μαρ 23, 2023 1:59 pm
Punksnotdead έγραψε:
Τετ Μαρ 22, 2023 7:17 pm


Και νέων, εφόσων απέφυγαν την διασταύρωση με το φαβορί Δραπετσώνα, μάλλον θα είναι μία από τις δύο ομάδες του νότου στους τελικούς. Καλό είναι του χρόνου στο νέων να προσέξουν λίγο την κλήρωση, γιατί υπάρχει η αίσθηση πως τον όμιλο του Πανιωνίου ήταν 4 από τις 8 καλύτερες ομάδες του νότου και στους άλλους ομίλους έκαναν χαβαλέ κομμάτι. Σε κάθε περίπτωση η πρόκριση των 3+6 του Πανιωνίου στο νέων, σαφώς βελτίωσαν , τελικά, την ομάδα των εφήβων απ' την αρχή της σεζόν. Μιλάμε για άλλη ομάδα.

Έγραψες για Νέων και έριξα μια ματιά τι γίνεται. Όντως η Δραπετσώνα αν και είδα ότι έχασε στον πρώτο ημιτελικό από την ενωμένη ομάδα Ίκαρου και Μίλωνα, ως τώρα είχε σούπερ πορεία. Ξέρει κανείς κάτι παραπάνω; Συγνώμη προκαταβολικά γιατί είμαι λίγο εκτός θέματος.
Κάτι παραπάνω για την Δραπετσώνα εννοείς;

0
abovetherim

 junior
Reactions: 117
Δημοσιεύσεις: 205
Εγγραφή: Παρ Αύγ 10, 2018 2:42 pm
Προειδοποιήσεις: 2

Πέμ Μαρ 23, 2023 2:19 pm

Punksnotdead έγραψε:
Πέμ Μαρ 23, 2023 2:08 pm
abovetherim έγραψε:
Πέμ Μαρ 23, 2023 1:59 pm



Έγραψες για Νέων και έριξα μια ματιά τι γίνεται. Όντως η Δραπετσώνα αν και είδα ότι έχασε στον πρώτο ημιτελικό από την ενωμένη ομάδα Ίκαρου και Μίλωνα, ως τώρα είχε σούπερ πορεία. Ξέρει κανείς κάτι παραπάνω; Συγνώμη προκαταβολικά γιατί είμαι λίγο εκτός θέματος.
Κάτι παραπάνω για την Δραπετσώνα εννοείς;
Ναι, εννοώ έριξα μια ματιά στην 4άδα Νότου, ΟΚ ο Πανιώνιος, ο Χολαργός ξέρω ότι έχει νεανική ομάδα, άρα έχει και νέων, ο Ίκαρος με το Μίλωνα, έχουν ενωθεί οπότε λογικό να κάνουν μια καλή ομάδα, αλλά για Δραπετσώνα δεν ήξερα τίποτα, είδα και την πορεία της στον όμιλο και πραγματικά μου έκανε εντύπωση. Στην ιστοσελίδα της Ομοσπονδίας που έψαξα λίγο βρήκα κάτι φύλλα αγώνα και ομολογώ πως αν και παρακολουθώ δεν είδα "διαφημισμένους" παίκτες και ονόματα. Υποθέτω λοιπόν ότι είναι περισσότερο ομάδα και λιγότερο ατομικό ταλέντο. Ναι, πάνω σ' αυτό ρώτησα.

0
Punksnotdead

 sophomore
Reactions: 31
Δημοσιεύσεις: 74
Εγγραφή: Σάβ Ιούλ 31, 2021 4:58 pm
Προειδοποιήσεις: 1

Πέμ Μαρ 23, 2023 2:50 pm

abovetherim έγραψε:
Πέμ Μαρ 23, 2023 2:19 pm
Punksnotdead έγραψε:
Πέμ Μαρ 23, 2023 2:08 pm


Κάτι παραπάνω για την Δραπετσώνα εννοείς;
Ναι, εννοώ έριξα μια ματιά στην 4άδα Νότου, ΟΚ ο Πανιώνιος, ο Χολαργός ξέρω ότι έχει νεανική ομάδα, άρα έχει και νέων, ο Ίκαρος με το Μίλωνα, έχουν ενωθεί οπότε λογικό να κάνουν μια καλή ομάδα, αλλά για Δραπετσώνα δεν ήξερα τίποτα, είδα και την πορεία της στον όμιλο και πραγματικά μου έκανε εντύπωση. Στην ιστοσελίδα της Ομοσπονδίας που έψαξα λίγο βρήκα κάτι φύλλα αγώνα και ομολογώ πως αν και παρακολουθώ δεν είδα "διαφημισμένους" παίκτες και ονόματα. Υποθέτω λοιπόν ότι είναι περισσότερο ομάδα και λιγότερο ατομικό ταλέντο. Ναι, πάνω σ' αυτό ρώτησα.
Δρατσα λοιπόν. Έχασε χθές από μια κακή τέταρτη περίοδο. Λογικά θα πάρει τα επόμενα δύο εντός έδρας. Αν και ο Χατζηκυριάκος είναι δυσανάλογα επικίνδυνος με το μπόι του . Είναι μια ομάδα με παιδιά που παίζουν χρόνια μαζί, από εφηβικό ακόμα. Έπαιζε και Νέων ΕΣΚΑΝΑ τα προηγούμενα χρόνια, σχεδόν ίδια ομάδα. Πέρσυ το πήρε αν θυμάμαι και πριν δύο χρόνια επίσης. Βέβαια με μόνο σοβαρό αντίπαλο τον Μίλωνα που ασχολιόταν με το νέων της ΕΣΚΑΝΑ. Ταλαντούχα ομάδα, αθλητική, με μέγεθος, χημεία όπως είπα. Δεν έχει γνωστά ονόματα, αλλά αυτό δεν έχει να κάνει πάντα με την αξία των παιχτών. Υπάρχουν και άλλοι παράγοντες. Δεν θα αναφερθώ σε ονόματα, αλλά έχει καλούς παίχτες. Περισσότερα από hipster και polykos που απ' ότι έχω δει είναι γνώστες της ΕΣΚΑΝΑ και του αναπτυξιακού γενικότερα. Πάντως Πανιώνιος και Χολαργός και Δραπετσώνα και Μίλων/ Ίκαρος ήταν στους ίδιους ομίλους. Ξαναλέω πως η κλήρωση των ομίλων ηταν μάλλον λίγο άνιση. Ο Πανιώνιος ήταν σε έναν όμιλο με 4 ομάδες σχετικά κοντά σε δυναμικότητα. Αυτές οι 4 μαζί με Κορωπί, Βόρειους ( ΚΑΠ- BAC- Κρόνος Γέρακα κλπ) μαζί με Δραπετσώνα , Μίλωνα ήταν μάλλον οι 8 καλύτερες. Άγιος Στέφανος και Εύνικος/ Ίλιον πέρασαν μάλλον λόγο κλήρωσης στην οκτάδα. Με δυνατό ρόστερ ξεκίνησε και το Λαύριο/ Κύμη αλλά το παράτησε νωρίς γιατί είχε τρείς με διπλό δελτίο που έπαιζαν ανδρικά σε ΦΕΑ- Ηλυσιακό - Παπάγου ( Δειμεζης- Αιβαζιδης- Καρακώστας) και δεν ασχολήθηκαν τελικά με την νέων.
Χολαργός καλά φόργουορντ, μέτριος σε κοντούς και ψηλούς. Λογικά ο Πανιώνιος με την Δραπετσώνα θα είναι οι δύο από τους 4 του φ4 νέων .

0
abovetherim

 junior
Reactions: 117
Δημοσιεύσεις: 205
Εγγραφή: Παρ Αύγ 10, 2018 2:42 pm
Προειδοποιήσεις: 2

Πέμ Μαρ 23, 2023 3:25 pm

Punksnotdead έγραψε:
Πέμ Μαρ 23, 2023 2:50 pm
abovetherim έγραψε:
Πέμ Μαρ 23, 2023 2:19 pm


Ναι, εννοώ έριξα μια ματιά στην 4άδα Νότου, ΟΚ ο Πανιώνιος, ο Χολαργός ξέρω ότι έχει νεανική ομάδα, άρα έχει και νέων, ο Ίκαρος με το Μίλωνα, έχουν ενωθεί οπότε λογικό να κάνουν μια καλή ομάδα, αλλά για Δραπετσώνα δεν ήξερα τίποτα, είδα και την πορεία της στον όμιλο και πραγματικά μου έκανε εντύπωση. Στην ιστοσελίδα της Ομοσπονδίας που έψαξα λίγο βρήκα κάτι φύλλα αγώνα και ομολογώ πως αν και παρακολουθώ δεν είδα "διαφημισμένους" παίκτες και ονόματα. Υποθέτω λοιπόν ότι είναι περισσότερο ομάδα και λιγότερο ατομικό ταλέντο. Ναι, πάνω σ' αυτό ρώτησα.
Δρατσα λοιπόν. Έχασε χθές από μια κακή τέταρτη περίοδο. Λογικά θα πάρει τα επόμενα δύο εντός έδρας. Αν και ο Χατζηκυριάκος είναι δυσανάλογα επικίνδυνος με το μπόι του . Είναι μια ομάδα με παιδιά που παίζουν χρόνια μαζί, από εφηβικό ακόμα. Έπαιζε και Νέων ΕΣΚΑΝΑ τα προηγούμενα χρόνια, σχεδόν ίδια ομάδα. Πέρσυ το πήρε αν θυμάμαι και πριν δύο χρόνια επίσης. Βέβαια με μόνο σοβαρό αντίπαλο τον Μίλωνα που ασχολιόταν με το νέων της ΕΣΚΑΝΑ. Ταλαντούχα ομάδα, αθλητική, με μέγεθος, χημεία όπως είπα. Δεν έχει γνωστά ονόματα, αλλά αυτό δεν έχει να κάνει πάντα με την αξία των παιχτών. Υπάρχουν και άλλοι παράγοντες. Δεν θα αναφερθώ σε ονόματα, αλλά έχει καλούς παίχτες. Περισσότερα από hipster και polykos που απ' ότι έχω δει είναι γνώστες της ΕΣΚΑΝΑ και του αναπτυξιακού γενικότερα. Πάντως Πανιώνιος και Χολαργός και Δραπετσώνα και Μίλων/ Ίκαρος ήταν στους ίδιους ομίλους. Ξαναλέω πως η κλήρωση των ομίλων ηταν μάλλον λίγο άνιση. Ο Πανιώνιος ήταν σε έναν όμιλο με 4 ομάδες σχετικά κοντά σε δυναμικότητα. Αυτές οι 4 μαζί με Κορωπί, Βόρειους ( ΚΑΠ- BAC- Κρόνος Γέρακα κλπ) μαζί με Δραπετσώνα , Μίλωνα ήταν μάλλον οι 8 καλύτερες. Άγιος Στέφανος και Εύνικος/ Ίλιον πέρασαν μάλλον λόγο κλήρωσης στην οκτάδα. Με δυνατό ρόστερ ξεκίνησε και το Λαύριο/ Κύμη αλλά το παράτησε νωρίς γιατί είχε τρείς με διπλό δελτίο που έπαιζαν ανδρικά σε ΦΕΑ- Ηλυσιακό - Παπάγου ( Δειμεζης- Αιβαζιδης- Καρακώστας) και δεν ασχολήθηκαν τελικά με την νέων.
Χολαργός καλά φόργουορντ, μέτριος σε κοντούς και ψηλούς. Λογικά ο Πανιώνιος με την Δραπετσώνα θα είναι οι δύο από τους 4 του φ4 νέων .
Σε ευχαριστώ. Είδα οτι Χολαργός, Πανιώνιος μοιράστηκαν τις νίκες με παρόμοιες διαφορές στον όμιλο, οπότε μάλλον θα γίνουν καλά ματς. Βέβαια δεν ξέρω αν και τι απουσίες είχαν οι ομάδες στα συγκεκριμένα ματς. Για το άλλο ζευγάρι, πιστεύω ότι ο Μίλωνας-Ίκαρος μπορεί να πάρει ένα στα δύο.
Τώρα, για την κλήρωση, απ' ότι φάνηκε στην τύχη έγινε και λογικό μου φαίνεται, κανείς δεν ήξερε από πριν τη δυναμικότητα των ομάδων για να τους μοιράσει σωστά, οπότε και πάλι καλά λέω εγώ.

0
polykos

 euroleague
Reactions: 471
Δημοσιεύσεις: 1655
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 20, 2009 9:09 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Μαρ 24, 2023 10:08 pm

Ο ολυμπιακός πέρασε άνετα απο τη Νίκαια και περιμένει. Ο Κρόνος ισοφάρισε σε 1-1 αφού βρήκε απέναντί του τον χειρότερο Πανιώνιο εβερ!!! Την Κυριακή στον Αγιο Δημήτριο θα έχουμε δυνατό ματς. Απώλεια του Κρόνου ο τραυματισμός του Ντόρβα

Για το νέων θα ήθελα 2 πράγματα να σημειώσω. Είναι καλό να γίνεται, αρκεί και οι ομάδες να το εντάξουν στα σοβαρά στον προγραμματισμό τους, να μην έχουμε ¨στήριξη¨στην ΕΟΚ και μετά αποχωρήσεις. Και αφού έχει αναπτυξιακό χαρακτήρα θα πρέπει να δίνεται η εξαίρεση/πρόβλεψη σε συλλόγους που παίρνουν την ευθύνη να βάζουν όσους μικρούς θέλουν, δεν είναι σωστό μια ομάδα να παίζει με 9.
Οσον αφορά τις 2 ομάδες του νότου, η γνώμη μου είναι ότι όλα τα αποτελέσματα παίζουν. Μακάρι να βλέπουμε καλούς αγώνες.

0
Manager FREE Zone
Old-school For Ever
Gkos

 champion
Reactions: 379
Δημοσιεύσεις: 8720
Εγγραφή: Τετ Ιαν 29, 2014 1:27 am
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Μαρ 25, 2023 9:33 pm

polykos έγραψε:
Παρ Μαρ 24, 2023 10:08 pm
Ο ολυμπιακός πέρασε άνετα απο τη Νίκαια και περιμένει. Ο Κρόνος ισοφάρισε σε 1-1 αφού βρήκε απέναντί του τον χειρότερο Πανιώνιο εβερ!!! Την Κυριακή στον Αγιο Δημήτριο θα έχουμε δυνατό ματς. Απώλεια του Κρόνου ο τραυματισμός του Ντόρβα
Ήμουν και εγώ στο γήπεδο αγαπημένε,με πολύ κόσμο και ωραία ατμόσφαιρα.
Κρίμα το παιδι.
Ειναι πολυ καλός παίχτης και στοίχισε η απουσία του στον Κρόνο και ας μην φάνηκε στο σκορ αφού ο ιστορικός ,ήταν απίστευτα άστοχος/αγχωμένος μετά το τρομερό ξεκίνημα της ομάδας του Αγίου Δημητρίου(2-20 στο 5 ' !!!).
Ίσως περίμεναν πως με τις 2 εύκολες νίκες που είχαν το τελευταίο 10ήμερο θα καθάριζαν προχτές εύκολα !
Οπότε όλα θα κριθούν αυριο.,φαβορί κατ εμέ παραμένει η ομάδα της Νέας Σμύρνης ,λόγω και της απουσίας του Ντόρβα!
Ιδωμεν!

0
Gkos

 champion
Reactions: 379
Δημοσιεύσεις: 8720
Εγγραφή: Τετ Ιαν 29, 2014 1:27 am
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Μαρ 26, 2023 7:04 pm

Ανάπαυλα στον Άγιο Δημήτριο ,με τον γηπεδούχο Κρόνο να προηγείται 36-33 σε ένα νευρικό ματς !
Πάρα πολυς κόσμος στο κλειστό, τουλάχιστον 1.5 φορά πάνω από την χωρητικότητα του και είναι συντηρητική η προσεγγιση μου!

0
Gkos

 champion
Reactions: 379
Δημοσιεύσεις: 8720
Εγγραφή: Τετ Ιαν 29, 2014 1:27 am
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Μαρ 26, 2023 7:38 pm

52-53 και άλλα 10 λεπτά για να δούμε ποιος πάει τελικο!

0
Gkos

 champion
Reactions: 379
Δημοσιεύσεις: 8720
Εγγραφή: Τετ Ιαν 29, 2014 1:27 am
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Μαρ 26, 2023 8:05 pm

Παράταση με αδιαννοητη εξελιξη.
71-68 10τοσα δευτερόλεπτα και ο Κρονος επέλεξε να μην κανει φαουλ(που ειχε και να δωσει🤦‍♂️) αλλα να βγάλει αμυνα(!!!!)και τιμωρηθηκε !

0
Gkos

 champion
Reactions: 379
Δημοσιεύσεις: 8720
Εγγραφή: Τετ Ιαν 29, 2014 1:27 am
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Μαρ 26, 2023 8:31 pm

Είχα ετοιμάσει κείμενο με
Ντοστογιεφσκι αλλά το έσβησα.
Με καλαθι στα 0.8" ο Κρόνος στον τελικό με 90-89 ,ανατρέποντας το 84-89 που έχανε δευτερόλεπτα νωριτερα στην 2Η ΠΑΡΑΤΑΣΗ!
Δεν εχω άλλα κουράγια να σας γράψω τι απιστευτα ζήσαμε σημερα με ανατροπες επι ανατροπων ακόμα και στις παρατάσεις , 3 ωρες ΓΕΜΑΤΕΣ όρθιος στο κλειστο του Αη Δημήτρη ,και ήταν το 3ο μου γήπεδο σήμερα(στα αλλα 2 καθόμουν ευτυχως😂).
Αλλά χαλάλι!

1
1 Εικόνα
Gkos

 champion
Reactions: 379
Δημοσιεύσεις: 8720
Εγγραφή: Τετ Ιαν 29, 2014 1:27 am
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Μαρ 26, 2023 9:51 pm

Τα τελευταία δευτερόλεπτα και το τρίποντο που έστειλε το ματς στην 1η παράταση.
Ήθελα να τραβηξω παραπάνω αλλά γινόταν ένας απίστευτος πανικός με ορθίους απο κει και πέρα και αυτο που τράβηξα καλά ειναι😂



0
polykos

 euroleague
Reactions: 471
Δημοσιεύσεις: 1655
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 20, 2009 9:09 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Μαρ 26, 2023 11:07 pm

Gkos έγραψε:
Κυρ Μαρ 26, 2023 8:31 pm

Με καλαθι στα 0.8" ο Κρόνος στον τελικό με 90-89 ,ανατρέποντας το 84-89 που έχανε δευτερόλεπτα νωριτερα στην 2Η ΠΑΡΑΤΑΣΗ!
Δεν εχω άλλα κουράγια να σας γράψω τι απιστευτα ζήσαμε σημερα με ανατροπες επι ανατροπων ακόμα και στις παρατάσεις , 3 ωρες ΓΕΜΑΤΕΣ όρθιος στο κλειστο του Αη Δημήτρη ,και ήταν το 3ο μου γήπεδο σήμερα(στα αλλα 2 καθόμουν ευτυχως😂).
Αλλά χαλάλι!
47 έχεις τη μπάλλα και είσαι +5, όλα τελικά γίνονται, ιδιαίτερα αν είσαι άσπρος και αλλού.

0
Manager FREE Zone
Old-school For Ever
Απάντηση

Επιστροφή στο “Yποδομές Ενώσεων”