Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Παίδων 2022

Συντονιστής: Captains

Άβαταρ μέλους
Hipster

 nba
Reactions: 1188
Δημοσιεύσεις: 2919
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 20, 2016 11:57 pm
Αγαπημένη θέση: Bench
Αγαπημένη ομάδα: Panionios
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιούλ 04, 2022 12:37 pm

Spectator έγραψε:
Δευ Ιούλ 04, 2022 12:09 pm
Νομίζω εκπαιδευτήρια Φρυγανιώτη από ότι είδα σε κάποιους αγώνες στο σχολικό - μπορεί να κάνω λάθος ( αν και για εμένα δεν έχει και τόσο σημασία )
Νομιζω εχουν δικη τους ακαδημια την FBA, δεν ξερω ουτε πιστευω να εχουν λειτουργικη σχεση-συνδεση με ΔΕΚΑ. :)

Βεβαια εκει παει σχολειο ο Λιοτοπουλοςκαι 5-6 ακομα, αλλα μαλλον για το σχολικο πρωταθλημα και οχι υποτροφια απο ΔΕΚΑ.

Και του Λαμπιρη περνουν παιχτες απο διαφορες ομαδες στην Αθηνα,αλλα δεν ξερω αν εχουν την σχεση που ειχαν παλια με τον Ικαρο Καλλιθεας.
Αν και εχουν τον Βαλινδρα στο Περιστερι εχουν και αλλα σχολεια που συνεργαζονται.

Φαν φακτ το φετινο Φρυγανιωτη0 Λαμπιρη ηταν σαν ΔΕΚΑ-Περιστερι :roofl:

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Hipster

 nba
Reactions: 1188
Δημοσιεύσεις: 2919
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 20, 2016 11:57 pm
Αγαπημένη θέση: Bench
Αγαπημένη ομάδα: Panionios
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιούλ 04, 2022 12:55 pm

Και ο Τελικος Προμηθεας (απολυτα)- Περιστερι βεβαια :wink:

0
The veteran

 
Reactions: 14
Δημοσιεύσεις: 23
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 06, 2020 10:56 am
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιούλ 04, 2022 7:45 pm

Για όσους ρώτησαν για τη Δεκα, δεν κανει παιδομαζωμα τα τελευταία χρόνια. Εχει ενα κορμό απο τις ακαδημιες της και στους 2004 έχει κάνει κάποιες προσθηκες (Καλατζης από το εξωτερικό, Καριωτης από Κατερίνη, Παλαμιδας απο Παοκ, Ιωαννιδης από Μαντουλίδη) αλλα για όσους γνωρίζουν δεν κινηθηκε επιθετικά για να τους πάρει. Οι ίδιοι οι παίκτες θελησαν να φύγουν από τις ομάδες τους απο οσο γνωρίζω και έχουν ήδη κλείσει 2-3 χρόνια στη Δέκα. Επιθετικά κινήθηκε η Δέκα όταν πρωτοξεκίνησε και πήρε κάποια ταλέντα από άλλες ομάδες των 2002,2003 γι αυτο και οι επιφυλάξεις μου αρχικά. Σε ότι αφορά τις υποτροφίες, ναι δίνει υποτροφίες σε συνεργασία με τα εκπαιδευτήρια Φρυγανιώτη (από τα καλύτερα στη Θεσ/νικη) αλλα κατά τη γνώμη μου πιο πολύ το ξεκίνησε για να κρατήσει τους παίκτες που έχει να μην της φύγουν παρά για να κάνει παιδομάζωμα. Ενας απο τους κύριους λόγους της επιτυχίας της Δέκα ειναι ότι κατάφερε να κρατήσει τους παίκτες που ανέδειξε (κάποιους ίσως και να τους έκαψε από τα πολλά παιχνίδια)
Σήμερα έχει πλέον την πολυτέλεια να κρατάει τους παίκτες της, να απορρίπτει καλούς παίκτες που ζητούν να μεταγραφούν στη Δέκα και όχι να κάνει η ίδια παιδομάζωμα. Πιστεύω αυτή είναι η μεγαλύτερη κατάκτηση της για το μέλλον

3
3 Εικόνα
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος The veteran την Δευ Ιούλ 04, 2022 7:56 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Άβαταρ μέλους
Hipster

 nba
Reactions: 1188
Δημοσιεύσεις: 2919
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 20, 2016 11:57 pm
Αγαπημένη θέση: Bench
Αγαπημένη ομάδα: Panionios
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιούλ 04, 2022 7:54 pm

The veteran έγραψε:
Δευ Ιούλ 04, 2022 7:45 pm
Τέλος για τις υποτροφίες, ναι δίνει υποτροφίες σε συνεργασία με τα εκπαιδευτήρια Φρυγανιώτη (από τα καλύτερα στη Θεσ/νικη) αλλα κατά τη γνώμη μου πιο πολύ για να κρατήσει τους παίκτες που έχει να μην της φύγουν παρά για να κάνει παιδομάζωμα
Κατανοητο, πολυ καλα κανει αφου μπορει για να προστατεψει την δουλεια της

0
polykos

 euroleague
Reactions: 485
Δημοσιεύσεις: 1694
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 20, 2009 9:09 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιούλ 04, 2022 9:55 pm

Αλήθεια λέω, δεν προβοκάρω, όλα αυτά τα χρόνια που ακούω για ιδιωτικα σχολεία και "υποτροφίες" δεν έχω καταλάβει γιατί υπάρχουν εκτός απο την όποια διαφήμιση του Χ σχολείου. Τι ζητάει κάποιος και τι κερδίζει τελικα ο αθλητής να πάει σε τέτοιο σχολείο.
Παλιά την δεκαετία 70-80 τα ιδιωτικά απλά έσβηναν τις απουσίες και έβαζαν φουλ βαθμούς.
Τωρα μονο οι απουσίες μπορεί να είναι χρήσιμες αλλά και σε δημόσιο τα κανονίζεις.

0
Manager FREE Zone
Old-school For Ever
Άβαταρ μέλους
Hipster

 nba
Reactions: 1188
Δημοσιεύσεις: 2919
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 20, 2016 11:57 pm
Αγαπημένη θέση: Bench
Αγαπημένη ομάδα: Panionios
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιούλ 04, 2022 9:58 pm

polykos έγραψε:
Δευ Ιούλ 04, 2022 9:55 pm
Αλήθεια λέω, δεν προβοκάρω, όλα αυτά τα χρόνια που ακούω για ιδιωτικα σχολεία και "υποτροφίες" δεν έχω καταλάβει γιατί υπάρχουν εκτός απο την όποια διαφήμιση του Χ σχολείου. Τι ζητάει κάποιος και τι κερδίζει τελικα ο αθλητής να πάει σε τέτοιο σχολείο.
Παλιά την δεκαετία 70-80 τα ιδιωτικά απλά έσβηναν τις απουσίες και έβαζαν φουλ βαθμούς.
Τωρα μονο οι απουσίες μπορεί να είναι χρήσιμες αλλά και σε δημόσιο τα κανονίζεις.
Status ρε φιλε, δεν ειναι θεμα ουσιας. Μεχρι και το Π.Φαληρο ειχε καποια φαση. Εμεις δεν μπορουμε; :sad:

0
polykos

 euroleague
Reactions: 485
Δημοσιεύσεις: 1694
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 20, 2009 9:09 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιούλ 04, 2022 10:23 pm

Εμείς εχουμε τη ΛΑΝΣ, τι άλλο να θέλουν???

1
1 Εικόνα
Manager FREE Zone
Old-school For Ever
Απάντηση

Επιστροφή στο “Yποδομές Ενώσεων”