A ΠΑΙΔΩΝ ΕΣΚΑΝΑ 2020-21

Συντονιστής: Captains

Απάντηση
Gkos

 champion
Reactions: 402
Δημοσιεύσεις: 8784
Εγγραφή: Τετ Ιαν 29, 2014 1:27 am
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιούλ 06, 2021 3:55 pm

Καλησπερίζω την παρέα.

Απόταν ξεκίνησα να αρθογραφώ στο φόρουμ(αρχές 1993 πρέπει να ηταν😉) πάντα μου έκανε εντύπωση η μικρή ανταπόκριση για την ΕΣΚΑΝΑ....

Και δεν αναφέρομαι στις υποδομές που έτσι και αλλιώς η κατάσταση ήταν "μαζεμένη" μέχρι πριν κάποια χρόνια,αλλά στα των αντρικών (πολυ ευκολα μπορει κανεις να διαπιστώσει τα λεγόμενα μου )!
Είχα ακούσει για κάτι γεγονότα που διαδραματίστηκαν πιο παλιά (όταν  ήμουν
αγέννητος ακόμα λογικά😁)και έφεραν μια ρήξη ,αλλά δεν πάυει να μου προκαλεί εντύπωση η απουσία της ΕΣΚΑΝΑ.

Προς τι όλη αυτή η εισαγωγή θα μου πείτε!

Μα γιατί δεν υπήρχε καν τοπικ για την Α παίδων  και έπρεπε να κάνω εγώ ,μιας και σήμερα στο Βαρίκας έχουμε στέψη.

Πανιώνιος ή Ολυμπιακός ,Ολυμπιακός ή Πανιώνιος?

Σε κανά 3ωρο θα ξέρουμε!

Αλλά ας το παρουμε λίγο από την αρχή.

Στην ΕΣΚΑΝΑ αποφάσισαν να κατέβουν μόνο 6 ομάδες (το ίδιο και στα εφηβικά που έχει topic ) με συνέπεια να αποφασιστεί  να παιξουν ολοι με ολους μέσα εξω !

10 αγωνιστικούλες και βρισκόμαστε στην 8η!

https://www.eskana.gr/2021/05/blog-post_77.html?m=1

Κυανερυθροι και ερυθρόλευκοι υπερτερούν σαφέστατα των ανταγωνιστών τους και δεν έχουν αντιμετωπίσει προβλήματα ,άρα η πρωτιά θα κρινόταν στα αναμεταξύ τους!

Στο ΣΕΦ οι φιλοξενούμενοι κέρδισαν μεν αλλά μόλις 1 πόντο ,αρα όλα κρίνονται σήμερα !

Στους Νεοσμυρνιώτες η ατυχία χτύπησε την πόρτα και προέκυψαν ξαφνικά(έτσι γίνονται τα πραγματα το 2021,ξαφνικά) σημαντικές απουσίες με αποτέλεσμα σήμερα το φαβορί ειναι ξεκάθαρα ο Ολυμπιακός ,αλλά στο στρατόπεδο των γηπεδούχων δεν παυει να υπάρχει αισιοδοξία. :shot:

Τζάμπολ στις 8 και μετάδοση διαδικτυακά από το κανάλι της Νέας Σμύρνης  !



1
1 Εικόνα
Gkos

 champion
Reactions: 402
Δημοσιεύσεις: 8784
Εγγραφή: Τετ Ιαν 29, 2014 1:27 am
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιούλ 06, 2021 7:58 pm

Μετα απο μια αναμέτρηση που κράτησε σχεδον 3 ώρες που ειχε μια παράταση και 350 διακοπές (για διαφορους λόγους) ο Ολυμπιακός επικράτησε με 2 ποντους  στην παράταση και πάει πανελλήνιο !

Οι γηπεδούχοι κάνανε τρομερο λάθος στα 8" οταν κανανε φαουλ χάνοντας 1 ποντο (διαφορα που τους καλυπτε απότι κατάλαβα γιατι ειχαν την ισοβαθμία στα υπολοιπα κριτηρια) και ενω η μπαλα ήταν στο μισο του Ολυμπιακου με τον παιχτη μαρκαρισμενο απο 2 αντιπαλους!
Ο Αμπόσι εβαλε 2/2 βολες ,οι κυανερυθροι πηγαν στις βολες(παρατριχα γκολ φαουλ)  στα 3" αλλα αστοχησαν στην 2η και ετσι οι ερυθρολευκοι φυγανε νικητες....!

1
1 Εικόνα
Spectator

 a1greece
Reactions: 349
Δημοσιεύσεις: 533
Εγγραφή: Κυρ Ιούλ 01, 2018 5:58 pm
Αγαπημένη θέση: PF
Αγαπημένος παίκτης: Γκάλης -Pau
Αγαπημένη ομάδα: Εθνική Ελλάδας -Sheffield Hatters
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιούλ 06, 2021 8:55 pm

Πολυ ωραια ως συνηθως (και πολλες ευχαριστιες για τα links) :obey: .
Τωρα το μονο που μενει ειναι και καποιος να γραψει και για το τι γινεται ΕΚΑΣΘ και αλλου Ελλαδα :bblove:

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Hipster

 nba
Reactions: 1188
Δημοσιεύσεις: 2919
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 20, 2016 11:57 pm
Αγαπημένη θέση: Bench
Αγαπημένη ομάδα: Panionios
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιούλ 07, 2021 10:21 am

Gkos έγραψε:
Τρί Ιούλ 06, 2021 7:58 pm
Μετα απο μια αναμέτρηση που κράτησε σχεδον 3 ώρες που ειχε μια παράταση και 350 διακοπές (για διαφορους λόγους) ο Ολυμπιακός επικράτησε με 2 ποντους  στην παράταση και πάει πανελλήνιο !

Οι γηπεδούχοι κάνανε τρομερο λάθος στα 8" οταν κανανε φαουλ χάνοντας 1 ποντο (διαφορα που τους καλυπτε απότι κατάλαβα γιατι ειχαν την ισοβαθμία στα υπολοιπα κριτηρια) και ενω η μπαλα ήταν στο μισο του Ολυμπιακου με τον παιχτη μαρκαρισμενο απο 2 αντιπαλους!
Ο Αμπόσι εβαλε 2/2 βολες ,οι κυανερυθροι πηγαν στις βολες(παρατριχα γκολ φαουλ)  στα 3" αλλα αστοχησαν στην 2η και ετσι οι ερυθρολευκοι φυγανε νικητες....!
Προσπαθω να καταλαβω (βαριεμαι να ψαχνω την προκηρυξη του πρωταθληματος) γιατι δεν μετραει η διαφορα ποντων στην κανονικη διαρκεια και μετραει της παρατασης.

0
Gkos

 champion
Reactions: 402
Δημοσιεύσεις: 8784
Εγγραφή: Τετ Ιαν 29, 2014 1:27 am
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιούλ 07, 2021 10:31 am

Εγώ προσπαθώ να καταλάβω γιατί κάνανε φάουλ.....

Γίνανε τα πάντα το τελευταίο 3ημερο για να μην κερδίσει ο Πανιώνιος....
Αυτο ηταν το κερασάκι.

0
Άβαταρ μέλους
Hipster

 nba
Reactions: 1188
Δημοσιεύσεις: 2919
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 20, 2016 11:57 pm
Αγαπημένη θέση: Bench
Αγαπημένη ομάδα: Panionios
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιούλ 07, 2021 10:41 am

Θα ελεγα πως τα πρωταθληματα σε παιδες και εφηβους γινονται μονο και μονο για να παει στα πανελληνια ο Ολυμπιακος. Απλα στο παιδικο υπηρχε ο Πανιωνιος και ξαφνικα ο περιπατος παρολιγο να γινει εφιαλτης στον δρομο με τις λευκες. Στο εφηβικο θα ειναι σαφως πιο ευκολα για να μν πω πως εχει τελειωσει πριν καν αρχισει. Ειδικα με την αποσυρση του Πανιωνιου. Δεν ξερω λεπτομερειες περι παιδικου Πανιωνιου, παρα μονο πως υπηρχε μεγαλη περιπτωση να μην κατεβει καν στο μινι πρωταθλημα. Απ οτι φανηκε με τον Πανιωνιο πληρη δεν θα βλεπαμε Ολυμπιακο στο πανελληνιο. Κριμα, αλλα να επισημανω πως θα ηταν η τεταρτη σερι παρουσια του Πανιωνιου στο Πανελληνιο Παιδων. Προβληματα ξεπροβληματα , ειναι βαρια η φανελα.

0
Απάντηση

Επιστροφή στο “Yποδομές Ενώσεων”