Το Καφενείο της Α2

Συντονιστής: Captains

Άβαταρ μέλους
PeristeriBCfan

 a1greece
Reactions: 434
Δημοσιεύσεις: 962
Εγγραφή: Τρί Δεκ 24, 2019 10:07 pm
Τοποθεσία: Περιστερι
Αγαπημένη θέση: PG, SG
Αγαπημένος παίκτης: Kobe Bryant-Kawhi Leonard
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιαν 24, 2022 11:23 am

https://www.gazzetta.gr/basketball/2082 ... sympaiktes

Κι στο βίντεο ο δράστης θυμίζει σαν κορμοστασιά τον Γκαγκαλουδη, κι η διακοπή συμβολαίου του με το Μαρούσι δεν είχε ιδιαίτερα λογική...

Κρίμα .....

0
Favorite players: Kobe Bean Bryant
Άβαταρ μέλους
kojito

Moderator
Reactions: 1469
Δημοσιεύσεις: 6465
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 20, 2007 8:25 pm
Αγαπημένη θέση: PF
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιαν 24, 2022 11:28 am

Κυκλοφόρησε και βίντεο με τον εν λόγω αθλήτη. Τραγική συμπεριφορά. Δεν μιλάμε απλά για αντιεπαγγελματική ή αντιαθλητική, αλλά για πράξη που είναι το λιγότερο ανήθικη και παράνομη. Αν ήθελε η ομάδα του θα μπορούσε (και με το δίκιο της), να κινηθεί περαιτέρω εναντίον του. Κανονικά θα έπρεπε να σταματήσει το άθλημα εδώ πέρα αν είχε αξιοπρέπεια και όχι να ψάχνει που θα συνεχίσει την καριέρα του, προς σεβασμό στους όποιους συναδέλφους του. Και ο ίδιος αν δεν κάνω λάθος παλιότερα ήταν αρκετά ενεργό μέλος του ΠΣΑΚ, ασχέτως που αργότερα ήρθε σε κόντρα μαζί του.

2
2 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Conan1982

Moderator
Reactions: 1919
Δημοσιεύσεις: 5233
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 12, 2014 10:43 am
Τοποθεσία: Κρήτη
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Παπαλουκάς, Chris Weber
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιαν 24, 2022 11:37 am

taraboura έγραψε:
Δευ Ιαν 24, 2022 4:29 am

Καμία έκπληξη αυτή η εξέλιξη..... Κάρμα ή μάλλον λογική εξέλιξη... Πρέπει να τιμωρηθεί με το σκληρότερο τρόπο ο συγκεκριμένος γιατί έχει κάνει ήδη πάρα πολλά επί δεκαετίες. Δυστυχώς ο φαρισαϊσμός και η υποκρισία ήταν κυρίαρχα στοιχεία σε αυτή τη χώρα ανέκαθεν...

Εγώ απορώ πως δεν τον έβαλαν άμεσα φυλακή μετά από αυτό.
Δεν ξέρω τι εννοείς και δεν θέλω να τον υπερασπιστώ, απλώς αναρωτιέμαι σε τι οικονομική κατάσταση μπορεί να είναι για να φτάσει να κλέβει τους συμπαίκτες του, πραγματικά είναι λίγο πρωτόγνωρο.

0
Άβαταρ μέλους
SteveNashidis

Captain
Reactions: 2382
Δημοσιεύσεις: 7022
Εγγραφή: Δευ Σεπ 20, 2010 11:36 pm
Τοποθεσία: Arizona
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Steve Nash, Devin Booker
Αγαπημένη ομάδα: Phoenix-Suns
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιαν 24, 2022 11:51 am



Eχει παρασκήνιο..... :imnewhere:

2
1 Εικόνα 1 Εικόνα
🏀Steve Nash. 2× NBA ΜVP (2005, 2006)🏀SSOL- Seven Second or Less Len
Εικόνα Εικόνα Εικόνα
iraklisiraklis

 junior
Reactions: 80
Δημοσιεύσεις: 210
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 09, 2021 9:53 am
Προειδοποιήσεις: 1

Δευ Ιαν 24, 2022 11:52 am

μη ρε γιάννη μη :roofl: :roofl: :roofl: :roofl:

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
taraboura

 euroleague
Reactions: 263
Δημοσιεύσεις: 1465
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 21, 2009 7:21 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένη ομάδα: Real-Madrid
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιαν 24, 2022 3:16 pm

Conan1982 έγραψε:
Δευ Ιαν 24, 2022 11:37 am
taraboura έγραψε:
Δευ Ιαν 24, 2022 4:29 am

Καμία έκπληξη αυτή η εξέλιξη..... Κάρμα ή μάλλον λογική εξέλιξη... Πρέπει να τιμωρηθεί με το σκληρότερο τρόπο ο συγκεκριμένος γιατί έχει κάνει ήδη πάρα πολλά επί δεκαετίες. Δυστυχώς ο φαρισαϊσμός και η υποκρισία ήταν κυρίαρχα στοιχεία σε αυτή τη χώρα ανέκαθεν...

Εγώ απορώ πως δεν τον έβαλαν άμεσα φυλακή μετά από αυτό.
Δεν ξέρω τι εννοείς και δεν θέλω να τον υπερασπιστώ, απλώς αναρωτιέμαι σε τι οικονομική κατάσταση μπορεί να είναι για να φτάσει να κλέβει τους συμπαίκτες του, πραγματικά είναι λίγο πρωτόγνωρο.
Πράγματι, άκουσα ότι είχε σοβαρά οικονομικά και προσωπικά προβλήματα. Εγώ προσωπικά ίσα ίσα παλιά του είχα μεγάλη συμπάθεια, τόσο σαν χαρακτήρα όσο και σαν παίκτη, δυστυχώς όμως μετά από ένα σημείο δεν μου άρεσαν καθόλου όσα άκουγα. Έπαιξε το παιχνίδι κάποιων πολύ βρώμικων ανθρώπων του χώρου και ζημίωσε κάποιους άλλους αθώους πολίτες με διαπόμπευση και ανθρωποφαγία για να εξυπηρετήσει τα "αφεντικά" του. Τώρα βρίσκεται αυτός υπό την απειλή ανθρωποφαγίας, αν μου συνέβαινε εμένα αυτό θα το ονόμαζα κάρμα. Μοιραία, ο δρόμος που πήρε τον οδήγησε στον απόλυτο πάτο αυτή τη στιγμή και ίσως είναι μια ευκαιρία για αυτόν αυτό που συνέβη να αναλογιστεί τι έχει κάνει λάθος και να διορθώσει τη ρότα του έστω και καθυστερημένα.

1
1 Εικόνα
glenrice90

 junior
Reactions: 249
Δημοσιεύσεις: 203
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 23, 2021 9:21 pm
Προειδοποιήσεις: 1

Δευ Ιαν 24, 2022 3:42 pm

taraboura έγραψε:
Δευ Ιαν 24, 2022 3:16 pm
δυστυχώς όμως μετά από ένα σημείο δεν μου άρεσαν καθόλου όσα άκουγα. Έπαιξε το παιχνίδι κάποιων πολύ βρώμικων ανθρώπων του χώρου και ζημίωσε κάποιους άλλους αθώους πολίτες με διαπόμπευση και ανθρωποφαγία για να εξυπηρετήσει τα "αφεντικά" του.
Θα μπορούσες να εξηγήσεις επιγραμματικά που αναφέρεσαι για όσους δεν έχουμε ιδέα; Σαν Ολυμπιακός μου ήταν μακράν ο πιο αντιπαθητικός Έλληνας μπασκετμπολιστας αλλά για τους προφανείς λόγους, αλλά μέχρι εκεί. Οπότε ειμαι όντως περίεργος.

3
3 Εικόνα
reignman

allstar
Reactions: 1111
Δημοσιεύσεις: 3486
Εγγραφή: Παρ Σεπ 29, 2006 4:23 pm
Αγαπημένος παίκτης: delete me
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιαν 24, 2022 3:54 pm

Conan1982 έγραψε:
Δευ Ιαν 24, 2022 11:37 am
taraboura έγραψε:
Δευ Ιαν 24, 2022 4:29 am

Καμία έκπληξη αυτή η εξέλιξη..... Κάρμα ή μάλλον λογική εξέλιξη... Πρέπει να τιμωρηθεί με το σκληρότερο τρόπο ο συγκεκριμένος γιατί έχει κάνει ήδη πάρα πολλά επί δεκαετίες. Δυστυχώς ο φαρισαϊσμός και η υποκρισία ήταν κυρίαρχα στοιχεία σε αυτή τη χώρα ανέκαθεν...

Εγώ απορώ πως δεν τον έβαλαν άμεσα φυλακή μετά από αυτό.
Δεν ξέρω τι εννοείς και δεν θέλω να τον υπερασπιστώ, απλώς αναρωτιέμαι σε τι οικονομική κατάσταση μπορεί να είναι για να φτάσει να κλέβει τους συμπαίκτες του, πραγματικά είναι λίγο πρωτόγνωρο.
Δεν υπαρχει ΚΑΜΙΑ δικαιολογια. Σε οσο χαλια οικονομικη κατασταση και να εισαι δεν κλεβεις αυτους που ματωνουν μαζι με εσενα και παλευουν μαζι με εσενα χειμωνα καλοκαιρι. ΖΗΤΑΣ. ΠΑΡΑΚΑΛΑΣ αλλα δεν ΚΛΕΒΕΙΣ.
Ξεκινας απο την διοικηση και μετα κανεις μια κουβεντα με τους συμμαχητες σου. Το να τσουρνεβεις τα λεφτα τους απο τα μπουφαν τους ειναι η απολυτη ξεφτιλα και ντροπη χωρις καμια απολυτως δικαιολογια. Ειδικα οταν εχουν περασει απο τα χερια σου καλα συμβολαια επι χρονια.

0
Άβαταρ μέλους
taraboura

 euroleague
Reactions: 263
Δημοσιεύσεις: 1465
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 21, 2009 7:21 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένη ομάδα: Real-Madrid
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιαν 24, 2022 3:55 pm

glenrice90 έγραψε:
Δευ Ιαν 24, 2022 3:42 pm
taraboura έγραψε:
Δευ Ιαν 24, 2022 3:16 pm
δυστυχώς όμως μετά από ένα σημείο δεν μου άρεσαν καθόλου όσα άκουγα. Έπαιξε το παιχνίδι κάποιων πολύ βρώμικων ανθρώπων του χώρου και ζημίωσε κάποιους άλλους αθώους πολίτες με διαπόμπευση και ανθρωποφαγία για να εξυπηρετήσει τα "αφεντικά" του.
Θα μπορούσες να εξηγήσεις επιγραμματικά που αναφέρεσαι για όσους δεν έχουμε ιδέα; Σαν Ολυμπιακός μου ήταν μακράν ο πιο αντιπαθητικός Έλληνας μπασκετμπολιστας αλλά για τους προφανείς λόγους, αλλά μέχρι εκεί. Οπότε ειμαι όντως περίεργος.
Θα μπορούσα να αναφέρω και συγκεκριμένα όμως δεν είμαι αρμόδιος να τον σταυρώσω δημόσια, από τη στιγμή που δεν με έχει θίξει εμένα προσωπικά. Αυτό που μπορώ να αναφέρω μόνο είναι ότι από φίλο εμπλεκόμενο στο χώρο του μπάσκετ έμαθα ότι συκοφάντησε με το χειρότερο τρόπο παράγοντες πρώην ομάδων του, δίχως να τον ενδιαφέρει μάλιστα το αντίκτυπο στη ζωή των οικογενειών τους (και μάλιστα έμαθα ότι υπήρξε και σοβαρό αντίκτυπο) επειδή έτσι τον κατεύθυναν (πιθανότατα και να τον χειρίστηκαν ψυχολογικά) ανταγωνιστές τους σε επιχειρηματικές υποθέσεις. Από αυτό που άκουσα και μετά μου δημιουργήθηκε αρνητική εντύπωση για αυτόν ενώ των συμπαθούσα. Αλλά τονίζω επειδή δεν έχω ιδία γνώση δεν μπορώ να ξέρω πόσες από αυτές τις κουβέντες ευσταθούν, όμως επειδή γενικά είναι των υπερβολών στις εκφράσεις και τις συμπεριφορές πιθανόν να στέκουν. Πάντως κυρίαρχο συναίσθημα που ένοιωσα βλέποντας αυτό το βίντεο ήταν θλίψη.

0
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος taraboura την Δευ Ιαν 24, 2022 3:59 pm, έχει επεξεργασθεί 2 φορές συνολικά.
Άβαταρ μέλους
taraboura

 euroleague
Reactions: 263
Δημοσιεύσεις: 1465
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 21, 2009 7:21 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένη ομάδα: Real-Madrid
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιαν 24, 2022 3:56 pm

reignman έγραψε:
Δευ Ιαν 24, 2022 3:54 pm
Conan1982 έγραψε:
Δευ Ιαν 24, 2022 11:37 am


Δεν ξέρω τι εννοείς και δεν θέλω να τον υπερασπιστώ, απλώς αναρωτιέμαι σε τι οικονομική κατάσταση μπορεί να είναι για να φτάσει να κλέβει τους συμπαίκτες του, πραγματικά είναι λίγο πρωτόγνωρο.
Δεν υπαρχει ΚΑΜΙΑ δικαιολογια. Σε οσο χαλια οικονομικη κατασταση και να εισαι δεν κλεβεις αυτους που ματωνουν μαζι με εσενα και παλευουν μαζι με εσενα χειμωνα καλοκαιρι. ΖΗΤΑΣ. ΠΑΡΑΚΑΛΑΣ αλλα δεν ΚΛΕΒΕΙΣ.
Ξεκινας απο την διοικηση και μετα κανεις μια κουβεντα με τους συμμαχητες σου. Το να τσουρνεβεις τα λεφτα τους απο τα μπουφαν τους ειναι η απολυτη ξεφτιλα και ντροπη χωρις καμια απολυτως δικαιολογια. Ειδικα οταν εχουν περασει απο τα χερια σου καλα συμβολαια επι χρονια.
Αυτό ακριβώς ρε παιδιά, μπορούσε να ζητήσει βοήθεια, αποκλείεται να μην βρίσκονταν 1-2 άνθρωποι του χώρου έστω να του δώσουν χέρι βοήθειας. Ίσως είχε και ψυχολογικό θέμα δεν ξέρω. Δεν τον είχα για κλέφτη σίγουρα πάντως, ως προς αυτό το κομμάτι νομίζω όλοι πέσαμε από τα σύννεφα...

0
Άβαταρ μέλους
Reaper

 nba
Reactions: 1351
Δημοσιεύσεις: 2474
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 29, 2019 6:55 pm
Αγαπημένη θέση: SG, Bench
Αγαπημένος παίκτης: Luka Doncic
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιαν 24, 2022 7:48 pm

Ο συγκεκριμενος εμενα που ηταν ηδη τρομερα αντιπαθης, απορω δηλαδη ποιοι τον ειχαν σε εκτιμηση και γιατι...

1
1 Εικόνα
Noone remembers how. Everyone remembers if you won or you lost.
Άβαταρ μέλους
ssoulliss

 champion
Reactions: 3226
Δημοσιεύσεις: 6045
Εγγραφή: Τρί Απρ 19, 2011 7:38 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Φάνης Χριστοδούλου
Αγαπημένη ομάδα: Detroit-Pistons
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Ιαν 27, 2022 4:32 pm

Αν είναι λοιπόν ο συγκεκριμμένος, είναι ένας ακόμη παίκτης (δυστυχώς υπάρχουν και άλλοι) που τύγχανε μεγάλης αβάντας από το δημοσιογραφικό συνάφι, του στυλ "Πες και εσύ Γιάννη", " Τι ωραία τα λες Γιάννη" κλπ. Πρέπει να είχε κληθεί σε συγκεκριμμένες εκπομπές περισσότερες φορές από ότι συνάδελφοι του που είχαν μεγαλύτερη καριέρα. Για αυτό ίσως έπεσε και σιωπητήριο μόλις λύθηκε το συμβόλαιο του.

3
3 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Reaper

 nba
Reactions: 1351
Δημοσιεύσεις: 2474
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 29, 2019 6:55 pm
Αγαπημένη θέση: SG, Bench
Αγαπημένος παίκτης: Luka Doncic
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Ιαν 27, 2022 4:37 pm

ssoulliss έγραψε:
Πέμ Ιαν 27, 2022 4:32 pm
Αν είναι λοιπόν ο συγκεκριμμένος, είναι ένας ακόμη παίκτης (δυστυχώς υπάρχουν και άλλοι) που τύγχανε μεγάλης αβάντας από το δημοσιογραφικό συνάφι, του στυλ "Πες και εσύ Γιάννη", " Τι ωραία τα λες Γιάννη" κλπ. Πρέπει να είχε κληθεί σε συγκεκριμμένες εκπομπές περισσότερες φορές από ότι συνάδελφοι του που είχαν μεγαλύτερη καριέρα. Για αυτό ίσως έπεσε και σιωπητήριο μόλις λύθηκε το συμβόλαιο του.
Η κλικα Ελληνων μπασκετμπολιστων-δημοσιογραφων ειναι απ τα χειροτερα στοιχεια του ελληνικου μπασκετ.

0
Noone remembers how. Everyone remembers if you won or you lost.
Άβαταρ μέλους
ssoulliss

 champion
Reactions: 3226
Δημοσιεύσεις: 6045
Εγγραφή: Τρί Απρ 19, 2011 7:38 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Φάνης Χριστοδούλου
Αγαπημένη ομάδα: Detroit-Pistons
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Ιαν 27, 2022 4:44 pm

Reaper έγραψε:
Πέμ Ιαν 27, 2022 4:37 pm
Η κλικα Ελληνων μπασκετμπολιστων-δημοσιογραφων ειναι απ τα χειροτερα στοιχεια του ελληνικου μπασκετ.
Τεράστιο είναι το πρόβλημα αυτό, είναι ένα είδος διαφθοράς αντίστοιχο με τους πολιτικούς ρεπόρτερ και τα κόμματα.

Θυμάμαι πως όταν έπαιζε στον Άρη, σε αγώνα ποδοσφαίρου Άρη-Παναθηναϊκού στο Χαριλάου, τον είχε κεντράρει η κάμερα του καναλιού στην εξέδρα, μετά μάλιστα έκανε και δηλώσεις. :banghead:

Πρόσφατα live στο διαδίκτυο που συζητούσαν για την εθνική ή τα προβλήματα του αθλήματος να έχει "στασίδι", γύρω από 3-4 προπονητές λες και μιλούσε ο "Γκουρού". Τέλος πάντων, ίσως βάλει μυαλό τώρα, ποτέ δεν είναι αργά άλλωστε.

0
Άβαταρ μέλους
ssoulliss

 champion
Reactions: 3226
Δημοσιεύσεις: 6045
Εγγραφή: Τρί Απρ 19, 2011 7:38 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Φάνης Χριστοδούλου
Αγαπημένη ομάδα: Detroit-Pistons
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Ιουν 16, 2022 8:24 pm

Η ΕΟΚ προσανατολίζεται για δύο ξένους στην Α2 (ωραία μέχρις εδώ), ΑΛΛΑ θα υπάρχει κόφτης! :roulette: :banghead: :roofl:
Αν μία ομάδα έχει έναν ξένο στο ρόστερ της αυτός θα μπορεί να παίζει ακόμη και στα 40 λεπτά ενός αγώνα. Αν όμως διαθέτει δύο ξένους η συνολική χρονική συμμετοχή και των δύο ανά αγώνα δεν θα μπορεί να ξεπερνάει τα 50 αγωνιστικά λεπτά.
Δηλαδή η γραμματεία εκτός των άλλων θα κρατάει κιτάπια για το χρόνο των ξένων παικτών. Και μετά θα ενημερώνει ποιους; Τους διαιτητές; Ποια θα είναι η ποινή αν κάποια ομάδα ξεπεράσει το χρόνο; Μηδενισμός; :roll: :drunk:

1
1 Εικόνα
Απάντηση

Επιστροφή στο “A2 Εθνική-Elite League”