Μεταγραφικά Ομάδων Α2- 2020-2022

Συντονιστής: Captains

Γιαννης

 a1greece
Reactions: 316
Δημοσιεύσεις: 640
Εγγραφή: Τρί Αύγ 25, 2020 12:56 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Σεπ 21, 2021 2:44 pm

Φόβο και τρόμο προκαλεί η Καβάλα στους αντιπάλους της με δύο " εγχρωμους" στο ροστερ.!!! Έχει να συμβεί αρκετα χρόνια στην Α2.

0
Άβαταρ μέλους
taraboura

 euroleague
Reactions: 263
Δημοσιεύσεις: 1465
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 21, 2009 7:21 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένη ομάδα: Real-Madrid
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Σεπ 21, 2021 6:02 pm

Γιαννης έγραψε:
Τρί Σεπ 21, 2021 2:44 pm
Φόβο και τρόμο προκαλεί η Καβάλα στους αντιπάλους της με δύο " εγχρωμους" στο ροστερ.!!! Έχει να συμβεί αρκετα χρόνια στην Α2.
Και οι δύο εξαιρετικοί παίκτες. Και ο σέντερ Οκοκουοϊέν είναι ασύλληπτο ταλέντο, πέρυσι έκανε τρομερό step up στην α2 με τη φανέλα του Αγρινίου!!!

0
Άβαταρ μέλους
gspara

Moderator
Reactions: 1089
Δημοσιεύσεις: 11130
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 12, 2012 9:48 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Λεωνιδας Ζουπας
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Σεπ 21, 2021 6:15 pm

taraboura έγραψε:
Τρί Σεπ 21, 2021 6:02 pm
Γιαννης έγραψε:
Τρί Σεπ 21, 2021 2:44 pm
Φόβο και τρόμο προκαλεί η Καβάλα στους αντιπάλους της με δύο " εγχρωμους" στο ροστερ.!!! Έχει να συμβεί αρκετα χρόνια στην Α2.
Και οι δύο εξαιρετικοί παίκτες. Και ο σέντερ Οκοκουοϊέν είναι ασύλληπτο ταλέντο, πέρυσι έκανε τρομερό step up στην α2 με τη φανέλα του Αγρινίου!!!
Hθελε διακαως ψηλο η Καβαλα.Τωρα πλεον αλλαζει πιστα.......must watch :shot:

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
kojito

Moderator
Reactions: 1426
Δημοσιεύσεις: 6367
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 20, 2007 8:25 pm
Αγαπημένη θέση: PF
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Σεπ 27, 2021 1:07 pm

https://basketa.gr/%ce%b1%cf%83-%ce%ba% ... %80%ce%bf/

Μπουρούσης στην Καρδίτσα, σε μια θέση που χρειαζόταν ενίσχυση μάλλον. Και οι Θεσσαλοί πλέον ανάμεσα στις ομάδες που θα είναι φαβορί για τα playoffs.

0
Άβαταρ μέλους
kojito

Moderator
Reactions: 1426
Δημοσιεύσεις: 6367
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 20, 2007 8:25 pm
Αγαπημένη θέση: PF
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Σεπ 29, 2021 12:05 pm

Άλλη μια τεράστια βόμβα από τον Τρίτωνα, που στην πυραυλοκίνητη ομάδα του ετοιμάζεται να προσθέσει και Μαυροκεφαλίδης. Ρόστερ που τρομάζει, με 4-5 ξένους θα μπορούσε ίσως να πετύχει ακόμα και άνετη παραμονή στην Α1.

Ενώ και στην Καρδίτσα μετά τον Μπουρούση ετοιμάζονται να φέρουν Βεργίνη. Αυτές οι δύο ομάδες μαζί με Μαρούσι, Χαρίλαο Τρικούπη και ίσως και την Ελευθερούπολη δείχνουν ότι θα διεκδικήσουν την άνοδο.

0
Άβαταρ μέλους
gspara

Moderator
Reactions: 1089
Δημοσιεύσεις: 11130
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 12, 2012 9:48 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Λεωνιδας Ζουπας
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Οκτ 01, 2021 6:47 pm

Χ-Χαικαλης
Σταυρακουκας-Γεωργοπαπαδακος
Ζαραιδωνης-Παπαδημητριου
Τσουργιαννης Δ.-Ταταρακης
Τζουγκαρακης-Τσουργιαννης Α.

Καπως ετσι θα πορευτει το Παγκρατι.Για βασικο ασσο,απο οσο ξερω,κανει προσπαθεια να φερει τον Νικου που κανει προετοιμασια ομως εδω και αρκετο διαστημα με την Ελευσινα.Απο αλλους διαθεσιμους,μονο Παναγιωταρα μπορω να σκεφτω.......

0
Άβαταρ μέλους
kojito

Moderator
Reactions: 1426
Δημοσιεύσεις: 6367
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 20, 2007 8:25 pm
Αγαπημένη θέση: PF
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Οκτ 01, 2021 6:56 pm

gspara έγραψε:
Παρ Οκτ 01, 2021 6:47 pm
Χ-Χαικαλης
Σταυρακουκας-Γεωργοπαπαδακος
Ζαραιδωνης-Παπαδημητριου
Τσουργιαννης Δ.-Ταταρακης
Τζουγκαρακης-Τσουργιαννης Α.

Καπως ετσι θα πορευτει το Παγκρατι.Για βασικο ασσο,απο οσο ξερω,κανει προσπαθεια να φερει τον Νικου που κανει προετοιμασια ομως εδω και αρκετο διαστημα με την Ελευσινα.Απο αλλους διαθεσιμους,μονο Παναγιωταρα μπορω να σκεφτω.......
Έχω την εντύπωση πως κι ο Τζόλος είναι ακόμα ελεύθερος, εκτός κι αν έκλεισε κάπου αυτή την εβδομάδα.

Σίγουρα δεν θα πέσει αμαχητί το Παγκράτι. Με έναν καλό άσσο, και ίσως κι έναν ψηλό, θα κάνει τις νίκες του, ειδικά στο Μετς.

0
Άβαταρ μέλους
gspara

Moderator
Reactions: 1089
Δημοσιεύσεις: 11130
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 12, 2012 9:48 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Λεωνιδας Ζουπας
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Οκτ 01, 2021 7:11 pm

kojito έγραψε:
Παρ Οκτ 01, 2021 6:56 pm

Έχω την εντύπωση πως κι ο Τζόλος είναι ακόμα ελεύθερος, εκτός κι αν έκλεισε κάπου αυτή την εβδομάδα.

Σίγουρα δεν θα πέσει αμαχητί το Παγκράτι. Με έναν καλό άσσο, και ίσως κι έναν ψηλό, θα κάνει τις νίκες του, ειδικά στο Μετς.
Για Τζολο ειχε γραφτει πριν λιγες μερες για ΓΣΕ,αλλα οντως ακομα δεν υπαρχει κατι επισημο.Παγκρατι μου αρεσει παρα πολυ.Για οποιον ενδιαφερεται,αυριο στις 17:00 δινει ενα ακομα φιλικο με ΝΕΟΛ.

0
Άβαταρ μέλους
gspara

Moderator
Reactions: 1089
Δημοσιεύσεις: 11130
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 12, 2012 9:48 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Λεωνιδας Ζουπας
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Οκτ 02, 2021 9:17 am

Πολυ δυνατη κινηση ο Κοροιβος με Κωστα Οικονομοπουλο,ισως ο καλυτερος σουτερ της κατηγοριας (μαζι με Σιουντρη :) )

Μιτροβιτς-Μαστορος-
Οικονομοπουλος-Ναννος
Παπαρεγκας-Nαουμης-Κατσαβοπουλος
Γκαβασιαδης-Μιχαλουτσος-Ετζιακα
Καππος-Ταταρης

0
gporgie

 
Reactions: 40
Δημοσιεύσεις: 44
Εγγραφή: Παρ Απρ 01, 2016 6:41 am
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Οκτ 05, 2021 7:54 am

Πολύ δυνατό πρωτάθλημα φέτος !!!
Με Τρίτωνα, Καρδίτσα, Μεσολόγγι πολύ δυνατούς, με ενισχυμένο το ήδη πολύ καλό Μαρούσι, με Ψυχικό και Αμύντα καλύτερους από πέρυσι, με Κόροιβο και Καβάλα να φλερτάρουν με την έκπληξη, νομίζω μόνο η Ελευθερούπολη μοιάζει -στα χαρτιά τουλάχιστον- λίγο κάτω από πέρυσι. Το Παγκράτι και η Ερυθραία έχουν πολύ ενδιαφέρον, η Βέροια θα παλέψει το ίδιο και το Αγρίνιο για να αποφύγουν τις δύο τελευταίες θέσεις και να μπουν με αξιώσεις στα πλέι άουτ. Εκεί, στο 14-15, οι θέσεις μοιάζουν πιασμένες από Δάφνη και Οίακα (εφόσον κατέβει τελικά).

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
gspara

Moderator
Reactions: 1089
Δημοσιεύσεις: 11130
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 12, 2012 9:48 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Λεωνιδας Ζουπας
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Οκτ 05, 2021 10:49 am

gporgie έγραψε:
Τρί Οκτ 05, 2021 7:54 am
Πολύ δυνατό πρωτάθλημα φέτος !!!
Με Τρίτωνα, Καρδίτσα, Μεσολόγγι πολύ δυνατούς, με ενισχυμένο το ήδη πολύ καλό Μαρούσι, με Ψυχικό και Αμύντα καλύτερους από πέρυσι, με Κόροιβο και Καβάλα να φλερτάρουν με την έκπληξη, νομίζω μόνο η Ελευθερούπολη μοιάζει -στα χαρτιά τουλάχιστον- λίγο κάτω από πέρυσι. Το Παγκράτι και η Ερυθραία έχουν πολύ ενδιαφέρον, η Βέροια θα παλέψει το ίδιο και το Αγρίνιο για να αποφύγουν τις δύο τελευταίες θέσεις και να μπουν με αξιώσεις στα πλέι άουτ. Εκεί, στο 14-15, οι θέσεις μοιάζουν πιασμένες από Δάφνη και Οίακα (εφόσον κατέβει τελικά).
Συμφωνω φιλε qporgie!Αναμενεται πολυ ενδιαφερον πρωταθλημα,ειδικα απο την στιγμη που εφυγε το καρκινωμα της development.Στο μοναδικο που ισως θα διαφωνουσα ειναι ο ΓΣΕ,μου αρεσει εμενα καλυτερα απο περυσι οπως εχω ξαναγραψει παλιοτερα.Οπως βεβαια σωστα αναφερεις ολα αυτα στα χαρτια,να δουμε ποιοι θα γινουν ομαδα.......

0
Γιαννης

 a1greece
Reactions: 316
Δημοσιεύσεις: 640
Εγγραφή: Τρί Αύγ 25, 2020 12:56 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Οκτ 05, 2021 8:13 pm

Ερώτηση : Αφού επιτρέπεται ο ξένος παίχτης ( κοινοτικός) η αμερικανοθρεμενος ( με κοινοτικό διαβατήριο) γιατί δεν επιτρέπεται ο Αμερικανός??

0
Άβαταρ μέλους
taraboura

 euroleague
Reactions: 263
Δημοσιεύσεις: 1465
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 21, 2009 7:21 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένη ομάδα: Real-Madrid
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Οκτ 06, 2021 4:50 pm

Γιαννης έγραψε:
Τρί Οκτ 05, 2021 8:13 pm
Ερώτηση : Αφού επιτρέπεται ο ξένος παίχτης ( κοινοτικός) η αμερικανοθρεμενος ( με κοινοτικό διαβατήριο) γιατί δεν επιτρέπεται ο Αμερικανός??
Πολύ σωστή η απορία σου και θα άνοιγε μεγάλη κουβέντα αυτό το θέμα. Εγώ ήμουν πάντα υπέρ 2 ή 3 ξένων στην α2 χωρίς διαχωρισμό κοινοτικών-ξένων. Στις δεύτερες κατηγορίες όλων των προηγμένων (και μη) πρωταθλημάτων της Ευρώπης αυτό ισχύει άλλωστε.

0
Άβαταρ μέλους
kojito

Moderator
Reactions: 1426
Δημοσιεύσεις: 6367
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 20, 2007 8:25 pm
Αγαπημένη θέση: PF
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Ιαν 09, 2022 12:52 am

Επιστροφή Σαχπατζίδη σε Μεσολόγγι, όμως το ταμείον μάλλον θα είναι μείον αφού κοντά στην έξοδο βρίσκεται ο Βασιλόπουλος.

Στο Μετς επίσης έχουν ενεργοποιήσει τις συμφωνίες με Ζαραϊδώνη-Τσουργιαννη, οι οποίες όμως δεν έχουν επικυρωθεί ακόμα. Έφυγε ο Γεωργοπαπαδάκος, αλλά νομίζω αν κλείσουν οι 2 προηγούμενοι και έρθει και ένας κοινοτικός, θα εμφανιστεί σίγουρα ακόμα καλύτερο στην συνέχεια με στόχο την παραμονή.

Ο Πανερυθραϊκός πήρε τον Τόλα από το Περιστέρι, αλλά έχω απορία που θα χωρέσει στην ήδη γεμάτη frontline της ομάδας του Χουχουλή. Εκτός κι αν προκύψει κάποια αποχώρηση.

Παίκτη ψάχνει και η Καβάλα, αν προκύψει κάτι καλό στην αγορά.

2
2 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
gspara

Moderator
Reactions: 1089
Δημοσιεύσεις: 11130
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 12, 2012 9:48 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Λεωνιδας Ζουπας
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Ιαν 09, 2022 2:46 pm

kojito έγραψε:
Κυρ Ιαν 09, 2022 12:52 am
Επιστροφή Σαχπατζίδη σε Μεσολόγγι, όμως το ταμείον μάλλον θα είναι μείον αφού κοντά στην έξοδο βρίσκεται ο Βασιλόπουλος.

Bασιλοπουλος επιστρεφει στα γνωριμα λημερια του Εθνικου.Ειμαι περιεργος αν ισχυει η φημολογια για αποχωρηση Θεοδωρου απο Τριτωνα με προορισμο Ελευσινα.

1
1 Εικόνα
Απάντηση

Επιστροφή στο “A2 Εθνική-Elite League”