Α2 - Αγωνιστική περίοδος 2023-24

Συντονιστής: Captains

General for ever

 
Reactions: 9
Δημοσιεύσεις: 31
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 29, 2023 9:06 am
Τοποθεσία: Παπάγος, ΑΤΤΙΚΗ
Αγαπημένη θέση: PF
Αγαπημένος παίκτης: Nick Galis
Αγαπημένη ομάδα: Papagou
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Απρ 13, 2024 8:33 pm

Και τώρα play off με αντίπαλο το φαβορί της κατηγορίας Πανιώνιο...Ματς από τα ωραία χρόνια της Α1.
Η ομάδα μου ήδη έχει κάνει την υπέρβαση, γεγονός που αποδεικνύει ότι όταν προχωράς με σωστά βήμα και σχεδιασμό, τότε θα έρθουν και οι επιτυχίες...Δεν είναι μόνο τα χρήματα τελικά...Και σημασία δεν έχει να εμφανιστείς στο προσκήνιο και μετά να χαθείς όπως έγινε με πολλές ομάδες... Αλλά η διάρκεια. Και αυτό η Παπαγάρα το πρεσβεύει και με το παραπάνω.
Όσο για το σημερινό ματς, η ομάδα εμφανίστηκε σοβαρή και με πλάνο στο παρκέ... Πρωταγωνιστής φυσικά ο Κόης (να είναι καλά ο Κουρής που τον έφερε πριν 3 χρόνια) που με τέτοιες εμφανίσεις, σίγουρα θα είναι περιζήτητος... Το αξίζει και με το παραπάνω...
Το εάν η Λευκάδα έκατσε να χάσει, όπως έχει εννοηθεί, αυτό δεν μειώνει σε τιποτα τη νίκη του Παπάγου, που έπαιξε για την ιστορία του και τον κόσμο του... Συνεχίζουμε λοιπόν και απο εδώ και πέρα,.να χαρούμε τους αγώνες με τον Πανιώνιο...

0
Γιαννης

 a1greece
Reactions: 336
Δημοσιεύσεις: 676
Εγγραφή: Τρί Αύγ 25, 2020 12:56 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Απρ 13, 2024 9:31 pm

Πολύ καλή χρονιά για τον Παπάγου που ανέδειξε και παίχτες απο πέρσι.

1
1 Εικόνα
Γιαννης

 a1greece
Reactions: 336
Δημοσιεύσεις: 676
Εγγραφή: Τρί Αύγ 25, 2020 12:56 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Απρ 14, 2024 9:55 am

ΧΤΕΣ διαβάζοντας ενα αρθρο για τον Σάσα Βεζενκοβ θυμήθηκα πριν 10 χρόνια την συνάντηση στα πλαίσια του κυπέλλου Ελλάδος μεταξύ Ψυχικού -Αρη Θεσσαλονίκης στην οποία είχα παρευρεθεί.
Πρεπει να ηταν περίπου 19 χρονών τοτε ο Βεζενκοβ.Πραγματικα έπαιζε σαν 30χρονος .Είχε βάλει 23 πόντους τοτε .Πολύ ώριμος για την ηλικία του έδειχνε οτι είναι για μεγαλα πραγματα.
Δυνατό ρόστερ η ΑΕΨ τοτε με Νίκου, Κορωνιδη ,Δημακο,Μαντζαρη,Παπανικολαου,Αχή, Αποστόλη Ναούμη και ...Λατοβιτς!!!!Και ο νεαρός Περσίδης.Έδειχνε για ομαδαρα η
ΑΕΨ τοτε, αλλά με την έναρξη του πρωταθλήματος στα Ιλίσια και ενω το γήπεδο έσταζε απο παντού οι διαιτητές ειπαν να γίνει ο αγώνας. Τρώει μια γλιστρα ο Λατοβιτς ,καθόμουν εκεί κοντά και άκουσα το κρακ, που του απέφερε σοβαρό τραυματισμό (χιαστό). Τοτε οι διαιτητές διέκοψαν τον αγώνα.
Ρε τι θυμήθηκα Κυριακατικα .Βιβλια μπορω να γράψω απο την πολυετή παρουσία της ΑΕΨ στην Α2.

1
1 Εικόνα
Γιαννης

 a1greece
Reactions: 336
Δημοσιεύσεις: 676
Εγγραφή: Τρί Αύγ 25, 2020 12:56 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Απρ 14, 2024 5:38 pm

ΣΤΑ χρόνια που περιγραφω ποιο πανω το σύστημα διεξαγωγής του κυπέλλου ηταν τέτοιο που πολλές ομάδες της Α2 κάποια στιγμή επαιζαν εναντιον ομάδων της Α1.Έτσι ομάδες της Α1 πήγαιναν και στην επαρχία και ο κόσμος της επαρχίας έβλεπε παίχτες και ομάδες που μονο στην τηλεόραση τους είχε δει.
Το αποτέλεσμα ηταν δεδομένο αλλά όμως δεν έχει σημασία αυτό. Γιατί τώρα δεν είναι δεδομένο?Σημασία έχει οτι ο κόσμος μικρων επαρχιακων πόλεων ζούσε μία ξεχωριστή μέρα. Πάντως θυμάμαι μια ομάδα της Α2 που είχε κανει νίκες εναντίον ομάδας Α1 .Ο Φάρος Κερατσινίου
εναντίον του ΠΑΟΚ.Νομιζω και επι της ΑΕΝΚ.

0
Άβαταρ μέλους
kojito

Moderator
Reactions: 1519
Δημοσιεύσεις: 6532
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 20, 2007 8:25 pm
Αγαπημένη θέση: PF
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Απρ 14, 2024 7:10 pm

Γιαννης έγραψε:
Κυρ Απρ 14, 2024 5:38 pm
ΣΤΑ χρόνια που περιγραφω ποιο πανω το σύστημα διεξαγωγής του κυπέλλου ηταν τέτοιο που πολλές ομάδες της Α2 κάποια στιγμή επαιζαν εναντιον ομάδων της Α1.Έτσι ομάδες της Α1 πήγαιναν και στην επαρχία και ο κόσμος της επαρχίας έβλεπε παίχτες και ομάδες που μονο στην τηλεόραση τους είχε δει.
Το αποτέλεσμα ηταν δεδομένο αλλά όμως δεν έχει σημασία αυτό. Γιατί τώρα δεν είναι δεδομένο?Σημασία έχει οτι ο κόσμος μικρων επαρχιακων πόλεων ζούσε μία ξεχωριστή μέρα. Πάντως θυμάμαι μια ομάδα της Α2 που είχε κανει νίκες εναντίον ομάδας Α1 .Ο Φάρος Κερατσινίου
εναντίον του ΠΑΟΚ.Νομιζω και επι της ΑΕΝΚ.
Πολύ σωστά θυμάσαι. Νομίζω είχε αποκλείσει τρεις ομάδες της Α1 ο Φάρος τότε και είχε φτάσει τελικό. Και ακόμα πιο παλιά στα 00's αν θυμάμαι καλά και το Ρέθυμνο που τότε έπαιζε Α2 είχε φτάσει τελικό.

0
Γιαννης

 a1greece
Reactions: 336
Δημοσιεύσεις: 676
Εγγραφή: Τρί Αύγ 25, 2020 12:56 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Απρ 14, 2024 7:13 pm

Ναι μπορεί και τρεις !!!!! Είσαι μορφή !!

0
Gkos

 champion
Reactions: 407
Δημοσιεύσεις: 8801
Εγγραφή: Τετ Ιαν 29, 2014 1:27 am
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Απρ 14, 2024 10:14 pm

Απαντάω καθυστερημένα λίγο αλλά πραγματικά δεν έβρισκα χρόνο!
Τώρα λίγο στο ξενύχτι,αλλά κάποια πράγματα πρέπει να ειπωθούν!

SteveNashidis έγραψε:
Τετ Απρ 10, 2024 4:03 pm

για τον στοιχηματισμο με πιάνεις αδιαβαστο καθώς δεν ξέρω και πόσα αλλα ματς από Α2 δεν τα πρόσφεραν για ποντάρισμα. Έχει ενδιαφέρον αυτό που λες.
Μάλλον δεν κατάλαβες καθόλου.
Τι μάλλον,σίγουρα...

Μετά από έναν αγώνα που έγινε στον 1ο ΓΥΡΟ και η Μύκονος(ούσα φαβορί) έχασε εκτός έδρας με ανατροπή,δεν εμφανίστηκε ξανά για ΛΑΙΒ στοιχηματισμό(prematch υπήρχαν οι αγώνες της,αλλά στο live τα όρια είναι πολύ υψηλότερα και φυσικά οι αποδόσεις άλλες),σε καμια από τις εταιρείες που δραστηριοποιούνται νόμιμα στην Ελλάδα(μιλάω για τις νόμιμες,δεν λέω για Ασιατικές ή τίποτα παράνομα) ,και ναι ήταν Η ΜΟΝΗ που δεν υπήρχαν οι αγώνες της για λάιβ.
Σαφέστατος οσο δεν πάει.Δεν μπορώ να γίνω παραπάνω.

Για την ιστορία αυτός ο αγώνας ήταν τηλεοπτικός κιόλας και εγώ που τον έβλεπα δεν είδα κάτι περίεργο ,παρότι ακούστηκαν..ψίθυροι!
Το καλύψαμε αυτό το θέμα και δεν επανέλθω,σου γράφω γεγονότα που δεν επιδέχονται αμφισβήτησης!

SteveNashidis έγραψε:
Τετ Απρ 10, 2024 4:03 pm
Έτσι όπως πήγαινε το πράγμα άνετα όλοι θα πονταραν ήττα Μυκόνου, μιας και εξασφάλισε παραμονή και δεν είχε κίνητρο.

Οπως καταλαβαίνεις τότε δεν είχε εξασφαλίσει την παραμονή,βασικά την παραμονή την εξασφάλισε τελευταία αγωνιστική σου υπενθυμίζω,άμα ο Έσπερος Λαμίας είχε αντέξει 5 λεπτά ακόμα στο Κροίσος Πέρσης ,η ομάδα της Μυκόνου θα ήταν στα πλει αουτ με ΑΕΨ αντίπαλο!
Και όπως την είδα στο Σαλούν(ναι ,έκανα την χαζομάρα και πήγα παρότι το ψιλοπερίμενα το έργο,αλλά είχα πολύ καιρό να πάω και ήταν ευκαιρία-ήταν και ο πρώην μάνατζερ,νυν παράγοντας της ΕΟΚ μερικές θέσεις παραδίπλα,και...θαύμαζε τα έργα του) δεν είμαι καθόλου σίγουρος πως θα κέρδιζε την ΑΕΨ ακόμα και με 2-0 και πλεονέκτημα έδρας...Το αντίθετο θα έλεγα!

Απο κει και πέρα και όλα αυτα να μην ίσχυαν και να είχε εξασφαλισει την παραμονή η Μύκονος και να μην είχε κανένα κίνητρο ,δεν θα δικαιολογούταν αυτή η εικόνα...

Όταν θες να εμπνέεις σεβασμό χτυπάς όλους τους αγώνες ακόμα και αδιάφορος να είσαι!
Γιατί τα αποτελέσματα σου επηρεάζουν και άλλες ομάδες!
Αλλο να χανεις στο τέλος επειδή οι αντίπαλοι το θέλουν περισσότερο,και άλλο να δέχεσαι 30ρες έχοντας πετάξει λευκή πετσέτα από το ημίχρονο!

Δεν με ενδιαφέρει αν οι παίχτες ήταν απλήρωτοι και δεν θέλανε να παίξουν,αν τα παίζανε στο στοίχημα,αν είχαν πλακωθεί μεταξύ τους,αν βρήκανε νέα ενδιαφέροντα στο νησί και παράτησαν το μπάσκετ ή αν η διοίκηση ειναι χωρισμένη σε 3 στρατόπεδα και άφησε παρατημένη την ομάδα (αυτό ακούγεται όντως) εγώ κρίνω αυτό που είδα.

Και επειδή το κουράζουμε με τα μισόλογα αυτό που έκανε η (συμπαθέστατη κατά τα άλλα) ομάδα της Μυκόνου λέγεται ΑΛΛΟΙΩΣΗ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ και (σε ένα κανονικό κράτος)θα έπρεπε να κληθεί από την αρμόδια αρχή να λογοδοτήσει.
Κανένα hate,αλήθεια το λέω,καταγραφή πραγματικότητας.


SteveNashidis έγραψε:
Τετ Απρ 10, 2024 4:03 pm
Το δεύτερο μεγαλύτερο μπάτζετ παρέμεινε και μετά τις αλλαγές παικτών; Νομίζω ότι ομάδες με λιγότερο μπάτζετ ήταν στα χαρτιά καλύτερες ομάδες της Μυκόνου. Δε περίμενα να τερματίσει πρώτη εξάδα εξ αρχής, παραπλανητικό το πρώτο της σερί.
Κοίτα δεν έχω τα συμβόλαια μπροστά μου ,αλλά θαρρώ πως ναι!
Άλλωστε οι αλλαγές παικτών/προπονητών κοστίζουν εξτρά οπως θα ξέρεις...
Και ούτε ο Πένο(ασχέτως που αποδείχτηκε αστεία επιλογή και απορώ ειλικρινά με τον Σκαραφίγκα που τον εβλεπε στο Μαρούσι) ούτε(ο πρώτος έλληνας σκόρερ στην περσινή Elite League) Σταυρακούκας ,πήγαν στο νησί για 750 ευρώ και σπίτι!

SteveNashidis έγραψε:
Τετ Απρ 10, 2024 4:03 pm

παρακολουθώ τα media τους από τότε που ήταν τοπικό ΕΣΚΚ και δεν είχαν κλειστό γυμναστήριο.
Και εγώ...Κάνανε μεγάλη μάχη να το χτίσουν και μπράβο τους!

SteveNashidis έγραψε:
Τετ Απρ 10, 2024 4:03 pm
Αβάντα στα media σε κάτι που πουλάει από μόνο του δεν ξέρω πως το εννοείς.
Όταν έχεις λεφτά και αστείος θεωρείσαι και αγαπητός είσαι παντού,μέχρι και όμορφος γίνεσαι.
Φιλικά.

SteveNashidis έγραψε:
Πέμ Απρ 11, 2024 7:19 pm

Όλες οι ομάδες είχαν περίεργα αποτελέσματα.
Πολλές είχαν αλλά το ξεχείλωσαν στο νησί.
SteveNashidis έγραψε:
Πέμ Απρ 11, 2024 7:19 pm
Στην τελική η φετινή Α2 δεν σας άρεσε γιατί
Εμένα μου άρεσε και πολύ μαλιστα!


General for ever έγραψε:
Σάβ Απρ 13, 2024 8:33 pm
Αν η Λευκάδα έκατσε να χάσει, όπως έχει εννοηθεί...
Δεν θέλω να μειώσω την πολύ καλή πορεία της Ομάδας του Παπάγου ,αλλά πως να το πω,δεν νομίζω πως η Λευκάδα είχε καμία όρεξη να κάνει το (κοστοβόρο) ταξίδι στην Αθήνα για να παίξει με Πανιώνιο, και αυτό άλλωστε φάνηκε και από τις δηλώσεις του κόουτς Καλαμπάκου μετά το ματς.
Για την ιστορία,πριν το τζάμπολ είχε γυρίσει σε φαβορί η ομάδα του Παπάγου(μέσα στην ισχυρή έδρα της Λευκάδας),οπότε θα έλεγα πως πολλοί είχαν την ίδια σκέψη!
Αυτο δεν επηρέαζε άλλες ομάδες,οπότε κανένα θέμα.Προχωράμε...

2
2 Εικόνα
polykos

 euroleague
Reactions: 497
Δημοσιεύσεις: 1723
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 20, 2009 9:09 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Απρ 15, 2024 4:44 pm

Μακάρι να ήταν μέλη μας ο Νικολόπουλος ή ο κυρ Τάσος να μας (μου) εξηγούσαν γιατί έβαλαν το Φ4 της κατηγορίας τόσο άργά, στις 17-19 Μαίου.

0
Manager FREE Zone
Old-school For Ever
Γιαννης

 a1greece
Reactions: 336
Δημοσιεύσεις: 676
Εγγραφή: Τρί Αύγ 25, 2020 12:56 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Απρ 15, 2024 6:48 pm

ΚΑΙ πέρσι η ΑΕΨ περίμενε σε πληρη ακινησία τουλάχιστον 20 ημέρες.

0
polykos

 euroleague
Reactions: 497
Δημοσιεύσεις: 1723
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 20, 2009 9:09 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Απρ 15, 2024 7:17 pm

H εοκ έβγαλε ανακοίνωση στις 6 παρα 10 το απόγευμα
O αγώνας Πανιώνιος ΓΣΣ – ΑΣ Παπάγου για την 1η αγωνιστική της Β’ φάσης – play off του Πρωταθλήματος Elite League Ερρίκος Ντυνάν θα διεξαχθεί στις 18/04/24 «κεκλεισμένων των θυρών» μετά την υπ’ αριθ. 114/19-03-24 του Πρωτοβάθμιου Μονομελούς Δικαιοδοτικού Οργάνου της Ε.Ο.Κ..
Μόνο που εκκρεμεί η απόφαση για την έφεση που έκανε ο Πανιώνιος, στην ποινή των 2 αγων κεκλεισμένων. Δε νομίζω βέβαια να μειωθεί η ποινή αλλά ρε φίλη ΕΟΚ γιατί δεν τη ζητάς και μπερδεύονται τα πράγματα.......

0
Manager FREE Zone
Old-school For Ever
Άβαταρ μέλους
SteveNashidis

Captain
Reactions: 2418
Δημοσιεύσεις: 7060
Εγγραφή: Δευ Σεπ 20, 2010 11:36 pm
Τοποθεσία: Arizona
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Steve Nash, Devin Booker
Αγαπημένη ομάδα: Phoenix-Suns
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Απρ 15, 2024 9:12 pm

Gkos έγραψε:
Κυρ Απρ 14, 2024 10:14 pm
Απαντάω καθυστερημένα λίγο αλλά πραγματικά δεν έβρισκα χρόνο!
Τώρα λίγο στο ξενύχτι,αλλά κάποια πράγματα πρέπει να ειπωθούν!

SteveNashidis έγραψε:
Τετ Απρ 10, 2024 4:03 pm

για τον στοιχηματισμο με πιάνεις αδιαβαστο καθώς δεν ξέρω και πόσα αλλα ματς από Α2 δεν τα πρόσφεραν για ποντάρισμα. Έχει ενδιαφέρον αυτό που λες.
Μάλλον δεν κατάλαβες καθόλου.
Τι μάλλον,σίγουρα...

Μετά από έναν αγώνα που έγινε στον 1ο ΓΥΡΟ και η Μύκονος(ούσα φαβορί) έχασε εκτός έδρας με ανατροπή,δεν εμφανίστηκε ξανά για ΛΑΙΒ στοιχηματισμό(prematch υπήρχαν οι αγώνες της,αλλά στο live τα όρια είναι πολύ υψηλότερα και φυσικά οι αποδόσεις άλλες),σε καμια από τις εταιρείες που δραστηριοποιούνται νόμιμα στην Ελλάδα(μιλάω για τις νόμιμες,δεν λέω για Ασιατικές ή τίποτα παράνομα) ,και ναι ήταν Η ΜΟΝΗ που δεν υπήρχαν οι αγώνες της για λάιβ.
Σαφέστατος οσο δεν πάει.Δεν μπορώ να γίνω παραπάνω.

Για την ιστορία αυτός ο αγώνας ήταν τηλεοπτικός κιόλας και εγώ που τον έβλεπα δεν είδα κάτι περίεργο ,παρότι ακούστηκαν..ψίθυροι!
Το καλύψαμε αυτό το θέμα και δεν επανέλθω,σου γράφω γεγονότα που δεν επιδέχονται αμφισβήτησης!

SteveNashidis έγραψε:
Τετ Απρ 10, 2024 4:03 pm
Έτσι όπως πήγαινε το πράγμα άνετα όλοι θα πονταραν ήττα Μυκόνου, μιας και εξασφάλισε παραμονή και δεν είχε κίνητρο.

Οπως καταλαβαίνεις τότε δεν είχε εξασφαλίσει την παραμονή,βασικά την παραμονή την εξασφάλισε τελευταία αγωνιστική σου υπενθυμίζω,άμα ο Έσπερος Λαμίας είχε αντέξει 5 λεπτά ακόμα στο Κροίσος Πέρσης ,η ομάδα της Μυκόνου θα ήταν στα πλει αουτ με ΑΕΨ αντίπαλο!
Και όπως την είδα στο Σαλούν(ναι ,έκανα την χαζομάρα και πήγα παρότι το ψιλοπερίμενα το έργο,αλλά είχα πολύ καιρό να πάω και ήταν ευκαιρία-ήταν και ο πρώην μάνατζερ,νυν παράγοντας της ΕΟΚ μερικές θέσεις παραδίπλα,και...θαύμαζε τα έργα του) δεν είμαι καθόλου σίγουρος πως θα κέρδιζε την ΑΕΨ ακόμα και με 2-0 και πλεονέκτημα έδρας...Το αντίθετο θα έλεγα!

Απο κει και πέρα και όλα αυτα να μην ίσχυαν και να είχε εξασφαλισει την παραμονή η Μύκονος και να μην είχε κανένα κίνητρο ,δεν θα δικαιολογούταν αυτή η εικόνα...

Όταν θες να εμπνέεις σεβασμό χτυπάς όλους τους αγώνες ακόμα και αδιάφορος να είσαι!
Γιατί τα αποτελέσματα σου επηρεάζουν και άλλες ομάδες!
Αλλο να χανεις στο τέλος επειδή οι αντίπαλοι το θέλουν περισσότερο,και άλλο να δέχεσαι 30ρες έχοντας πετάξει λευκή πετσέτα από το ημίχρονο!

Δεν με ενδιαφέρει αν οι παίχτες ήταν απλήρωτοι και δεν θέλανε να παίξουν,αν τα παίζανε στο στοίχημα,αν είχαν πλακωθεί μεταξύ τους,αν βρήκανε νέα ενδιαφέροντα στο νησί και παράτησαν το μπάσκετ ή αν η διοίκηση ειναι χωρισμένη σε 3 στρατόπεδα και άφησε παρατημένη την ομάδα (αυτό ακούγεται όντως) εγώ κρίνω αυτό που είδα.

Και επειδή το κουράζουμε με τα μισόλογα αυτό που έκανε η (συμπαθέστατη κατά τα άλλα) ομάδα της Μυκόνου λέγεται ΑΛΛΟΙΩΣΗ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ και (σε ένα κανονικό κράτος)θα έπρεπε να κληθεί από την αρμόδια αρχή να λογοδοτήσει.
Κανένα hate,αλήθεια το λέω,καταγραφή πραγματικότητας.


SteveNashidis έγραψε:
Τετ Απρ 10, 2024 4:03 pm
Το δεύτερο μεγαλύτερο μπάτζετ παρέμεινε και μετά τις αλλαγές παικτών; Νομίζω ότι ομάδες με λιγότερο μπάτζετ ήταν στα χαρτιά καλύτερες ομάδες της Μυκόνου. Δε περίμενα να τερματίσει πρώτη εξάδα εξ αρχής, παραπλανητικό το πρώτο της σερί.
Κοίτα δεν έχω τα συμβόλαια μπροστά μου ,αλλά θαρρώ πως ναι!
Άλλωστε οι αλλαγές παικτών/προπονητών κοστίζουν εξτρά οπως θα ξέρεις...
Και ούτε ο Πένο(ασχέτως που αποδείχτηκε αστεία επιλογή και απορώ ειλικρινά με τον Σκαραφίγκα που τον εβλεπε στο Μαρούσι) ούτε(ο πρώτος έλληνας σκόρερ στην περσινή Elite League) Σταυρακούκας ,πήγαν στο νησί για 750 ευρώ και σπίτι!

SteveNashidis έγραψε:
Τετ Απρ 10, 2024 4:03 pm

παρακολουθώ τα media τους από τότε που ήταν τοπικό ΕΣΚΚ και δεν είχαν κλειστό γυμναστήριο.
Και εγώ...Κάνανε μεγάλη μάχη να το χτίσουν και μπράβο τους!

SteveNashidis έγραψε:
Τετ Απρ 10, 2024 4:03 pm
Αβάντα στα media σε κάτι που πουλάει από μόνο του δεν ξέρω πως το εννοείς.
Όταν έχεις λεφτά και αστείος θεωρείσαι και αγαπητός είσαι παντού,μέχρι και όμορφος γίνεσαι.
Φιλικά.

SteveNashidis έγραψε:
Πέμ Απρ 11, 2024 7:19 pm

Όλες οι ομάδες είχαν περίεργα αποτελέσματα.
Πολλές είχαν αλλά το ξεχείλωσαν στο νησί.
SteveNashidis έγραψε:
Πέμ Απρ 11, 2024 7:19 pm
Στην τελική η φετινή Α2 δεν σας άρεσε γιατί
Εμένα μου άρεσε και πολύ μαλιστα!


General for ever έγραψε:
Σάβ Απρ 13, 2024 8:33 pm
Αν η Λευκάδα έκατσε να χάσει, όπως έχει εννοηθεί...
Δεν θέλω να μειώσω την πολύ καλή πορεία της Ομάδας του Παπάγου ,αλλά πως να το πω,δεν νομίζω πως η Λευκάδα είχε καμία όρεξη να κάνει το (κοστοβόρο) ταξίδι στην Αθήνα για να παίξει με Πανιώνιο, και αυτό άλλωστε φάνηκε και από τις δηλώσεις του κόουτς Καλαμπάκου μετά το ματς.
Για την ιστορία,πριν το τζάμπολ είχε γυρίσει σε φαβορί η ομάδα του Παπάγου(μέσα στην ισχυρή έδρα της Λευκάδας),οπότε θα έλεγα πως πολλοί είχαν την ίδια σκέψη!
Αυτο δεν επηρέαζε άλλες ομάδες,οπότε κανένα θέμα.Προχωράμε...
Συζήτηση δε γίνεται όταν επιλέγεις τμηματικά να απαντήσεις από αυτά που έγραψα. Oπότε θα απαντήσω με παρόμοια επιχειρηματολογία και δεν θα δεχθώ apriori ότι
-το Ψυχικό έγινε ομαδάρα στο τέλος του 2 γυρου , αλλά νίκησε με την αξία του τις ομάδες του νότου ή Μίλωνας, Κόροιβος, Έσπερος ως playoff ομάδες "τα έχασαν" ξαφνικά. Όπου Ψυχικό βάλε Αμύντας να νικάει Ελευθερούπολη, η Ερυθραία τον Κόροιβο, ο Αίαντας την Μύκονο και τη Λευκάδα κοκ.
-Δεν θα δεχθώ apriori ότι δεν υπήρχαν άλλες περίεργες 30αρες σε όλες τις ομάδες. Γύρω στους 40-50 πόντους επίθεση αδικαιολογήτως και ήττα με 30αρα είχαν και οι Ψυχικό,Παπάγου, Μεγαρίδα, Πανιώνιος ή Έσπερος απλά η Μύκονος τα έκανε μαζεμένα.
-Δεν σχολίασες για τις δηλώσεις προπονητών που έλεγαν ότι η φιλοξενία της Μυκόνου δε συγκρίνεται με άλλη ομάδα αλλά είναι αβάντα λόγω χρημάτων (?) Ποια ομάδα πλησίασε σε marketing το team της Μυκόνου και δεν προβλήθηκε από τα media;

-Για στοίχημα δεν έχω εικόνα αλλά δεν είναι εύκολο αν υπήρχαν ....ψίθυροι.... να βγάλουν πολλοί χρήματα. Τα μιλημένα τα ξέρουν 2-3. Αν μεγαλώσει το ποντάρισμα επειδή το ξέρουν οι ψιθυρισμένοι, το παιχνίδι εξαφανίζεται πριν το live όχι μόνο στο live.
-Το budget μειώνεται εφόσον μπαίνουν στα ταμεία τα λεφτά από τα εξαγορασμένα συμβόλαια.

-Αλλοίωση είναι να ξέρεις ότι δε μπορείς να ανέβεις Α1 αλλά να δηλώνεις συμμετοχή για να μην ανέβει άλλος.
-Αλλοίωση είναι να πετύχεις ακριβές σκορ όπου δύο ομάδες ευνοούνται για να πετύχουν την ομάδα που έχουν 2-0 στα οφς.
-Αλλοίωση είναι να υπάρχεις στην Α2 χωρίς ξεκάθαρο αγωνιστικό στόχο (άνοδος, ακαδημίες κλπ) καθαρά και μόνο γιατί ο στοιχηματισμός είναι μεγαλύτερος από Β ή Γ εθνική.
-Αλλοίωση είναι ναι να χάνεις συνέχεια με 30αρες.

Δεν έχω κανένα πρόβλημα να συμφωνήσω με τα γραφόμενα σου για Μύκονο, άλλωστε είπα δεν εκπροσωπώ την ομάδα και κανένα συμφέρον δεν κατέχω από το να υπάρχει αυτή ομάδα στην Α2. Η μερική δήλωση των γεγονότων με προβληματίζει για αυτό και συνεχίζω την κουβέντα και η αδικαιολόγητη αλλά κατευθυνόμενη "επίθεση" σε μία επαρχιακή ομάδα σε σχόλια από άτομα στο fb ενώ σε ομάδες της δίπλα γειτονιάς έγιναν χειρότερα πέρσι, πρόπερσι με αποτελέσματα αλλά οκ δε πειράζει.

Πάμε παρακάτω , δε θα σώσουμε μια κατηγορία που έχει υπεύθυνο στέλεχος ανεπίσημο πρώην αντίπαλο και νυν συνεργάτη , μέλος ΔΣ ενεργής ΚΑΕ και πρωην εκπρόσωπο παικτών. Και εμένα μου άρεσε η Α2. :dribble:

0
🏀Steve Nash. 2× NBA ΜVP (2005, 2006)🏀SSOL- Seven Second or Less Len
Εικόνα Εικόνα Εικόνα
polykos

 euroleague
Reactions: 497
Δημοσιεύσεις: 1723
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 20, 2009 9:09 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Απρ 15, 2024 11:49 pm

Δεν καταλαβαίνω που διαφωνείτε
το ίδιο πράγμα περιγράφετε
ΥΓ Τι θα γινει του χρόνου χωρις τον κυρ Τάσο αφεντικό????

0
Manager FREE Zone
Old-school For Ever
Γιαννης

 a1greece
Reactions: 336
Δημοσιεύσεις: 676
Εγγραφή: Τρί Αύγ 25, 2020 12:56 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Απρ 16, 2024 8:14 am

ΛΟΓΙΚΟ να γίνεται μια κουβέντα για την Μύκονο γιατί είχε ιδιαίτερη συμπεριφορά ,όπως συνεχόμενοι διασυρμοι ενω είχε καλό ρόστερ, δηλώσεις για κάστρα απο προπονητή της κ.λ.π. κ.λ.π.
Δεν θυμάμαι αλλη φορα τέτοια συμπεριφορά απο ομάδα πλούσια και ικανή και με ζεστό κοσμο.Όσο και να τα στρογγυλεψουμε και να εξομοιωσουμε ηταν μια πρωτοτυπία.
Πρωτοτυπία όμως δεν είναι οι τελευταίες 1 η 2 αγωνιστικες να έχουν ομάδες αδιάφορες.Είναι γεγονός που σε όλα τα πρωταθληματα κάθε χρονο συμβαίνει.
Ουτε σπάνιο ΚΑΠΟΙΑ φορά να φας μπολικα έτσι όπως είναι δομημένες πολλές ομάδες.
Και αυτό ελέγχεται ανάλογα με ποιον αντιπαλο παιζεις.Ε όχι όμως και απο τους τελευταίους...
Αυτό συνεβει στη Μύκονο .Απο τους τελευταίους έτρωγε μπολικα και στο κατάμεστο γηπεδο της.
Νομιζω το εξαντλησαμε το θέμα, τα περισσότερα τα ξέρουν οι ιθύνοντες της ομαδας οι οποίοι θα είναι στο τρέξιμο λόγω της έναρξης της τουριστικής σεζόν στο νησί.ΚΑΙ προβλεπω οτι θα ξοδευτουν την επόμενη μεταγραφική σεζόν, επιπλέον ,λόγω της εικόνας της ομάδας.

2
2 Εικόνα
mandrakoukos

 junior
Reactions: 33
Δημοσιεύσεις: 112
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 08, 2018 2:07 pm
Αγαπημένη ομάδα: Amuntas
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Απρ 16, 2024 8:19 am

Δεν διαφωνούν, τα ίδια λένε.
Επειδή όμως έπαιξαν το μεταξύ τους Χ στο στοίχημα, για να μην υπάρχουν ψίθυροι, κάνουν ότι έχουν διαφωνια :shot:
:peace:

2
2 Εικόνα
Γιαννης

 a1greece
Reactions: 336
Δημοσιεύσεις: 676
Εγγραφή: Τρί Αύγ 25, 2020 12:56 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Απρ 17, 2024 3:47 pm

ΑΛΛΗ μια νίκη έμεινε για την ΑΕ ΨΥΧΙΚΟΥ για να ολοκληρώσει το κόλπο.
Πειστική σήμερα μέσα στην Λαμία απο το 1ο λεπτό του αγώνα πέρασε σιφουνας απο την έδρα του Έσπερου.

0
Απάντηση

Επιστροφή στο “A2 Εθνική-Elite League”