Α2 - Αγωνιστική περίοδος 2023-24

Συντονιστής: Captains

Γιαννης

a1greece
Reactions: 310
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Νοέμ 28, 2023 12:30 pm

Και όχι μόνο αυτός Θοδωρή. Έτσι είναι, ωραία τα " αναπτυξιακά πλάνα " αλλά δεν σώνεται με αυτά η κατηγορια.

0
General for ever

Reactions: 8
Αγαπημένη θέση: PF
Αγαπημένος παίκτης: Nick Galis
Αγαπημένη ομάδα: Papagou

Τετ Νοέμ 29, 2023 9:33 am

Καλημέρα σε όλη την ομάδα! :welcome:

Σας διαβάζω χρόνια αλλά τελικά είπα σήμερα να ενταχθώ και εγώ στο γκρουπ (κάλλιο αργά παρά ποτέ :) )

Όπως είναι αυτονόητο και από το όνομα, είμαι φίλαθλος-οπαδός του Παπάγου και παρακολουθώ από παιδί την ομάδα, έχοντας ζήσει μεγάλες στιγμές!!

Ευχαριστώ για την αποδοχή και καλή επιτυχία στην ομάδα που υποστηρίζει ο καθένας. Ειδικά φέτος που η Elite League είναι πιο ανταγωνιστική από ποτέ...

Περιμένω τις προβλέψεις σας για τους σημερινούς αγώνες.

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
SteveNashidis

Captain
Reactions: 2275
Αγαπημένη θέση: PG
Twitter: https://twitter.com/Nashidis
Αγαπημένος παίκτης: Steve Nash, Devin Booker
Αγαπημένη ομάδα: Phoenix-Suns

Τετ Νοέμ 29, 2023 9:37 am

General for ever έγραψε:

Σας διαβάζω χρόνια αλλά τελικά είπα σήμερα να ενταχθώ και εγώ στο γκρουπ (κάλλιο αργά παρά ποτέ :) )

Όπως είναι αυτονόητο και από το όνομα, είμαι φίλαθλος-οπαδός του Παπάγου και παρακολουθώ από παιδί την ομάδα, έχοντας ζήσει μεγάλες στιγμές!!

Ευχαριστώ για την αποδοχή και καλή επιτυχία στην ομάδα που υποστηρίζει ο καθένας. Ειδικά φέτος που η Elite League είναι πιο ανταγωνιστική από ποτέ...

Καλώς ήρθες στο φόρουμ. :welcome:
Περιμένουμε και τα δικά σου σχόλια.

1
1 Εικόνα
🏀Steve Nash. 2× NBA ΜVP (2005, 2006)🏀SSOL- Seven Second or Less Len
Εικόνα Εικόνα Εικόνα
Άβαταρ μέλους
kojito

Moderator
Reactions: 1385

Τετ Νοέμ 29, 2023 9:55 am

Δύσκολη για προβλέψεις η σημερινή αγωνιστική.

Έσπερος Λαμίας - Ηρακλής 2 Από ήττα προέρχονται και οι δύο και θέλουν να ρεφάρουν. Θεωρώ τον Ηρακλή καλύτερη ομάδα πάντως και ότι θα είναι πιο διαβασμένος σε σχέση με την Αμαλιάδα. Βέβαια και οι γηπεδούχοι καίγονται για νίκη για να ξεφύγουν από την επικίνδυνη ζώνη, αλλά φαίνονται λίγο ντεφορμέ τελευταία.

Παπάγου - Κόροιβος Αμαλιάδας 1 Τρελαίνει κόσμο η Κοροιβάρα. Δύσκολη αποστολή βέβαια εδώ πέρα απέναντι σε άλλη μια overachiever ομάδα. Θα πάω με τους γηπεδούχους λόγω έδρας.

Πανιώνιος - Ερμής Σχηματαρίου 1 Σε πολύ καλή κατάσταση και οι δύο. Ο Πανιώνιος σίγουρα είναι το ξεκάθαρο φαβορί και με τον έναν ή τον άλλο τρόπο θα επικρατήσει, αλλά δεν νομίζω ότι ο Ερμής θα πέσει αμαχητί. Ειδικά όσο έχει τέτοιον Bryant (εκτός αν αγωνιστεί ελάχιστα σήμερα λόγω του περιορισμού λεπτών των ξένων).

Δόξα Λευκάδας - Πανερυθραϊκός 1 Χάνεται αρκετά μακριά από το γήπεδο του ο Πανερυθραϊκός. Η Δόξα θέλει να κεφαλαιοποιήσει το τεράστιο διπλό στα Μέγαρα και γιατί όχι, να εδραιωθεί στην τετράδα. Εκτός κι αν κάνουν μεγάλο ματς οι ψηλοί της, δεν βλέπω πάντως τρόπο να περάσει η Ερυθραία.

Ψυχικό - Χαρίλαος Τρικούπης 1 Ή τώρα ή ποτέ για το Ψυχικό. Βρίσκει απέναντι την ομάδα του Μεσολογγίου (για την οποία κάνει ντεμπούτο ο Αρφαράς) που είναι αποδεκατισμένη και κουρασμένη, οπότε η νίκη είναι μονόδρομος για τους σκίουρους.

Ελευθερούπολη - Αίας Ευόσμου 1 Εμφανής η διαφορά ποιότητας. Ο Αίαντας έκανε την νίκη που χρειαζόταν για να αναπνεύσει κάπως, πήρε και καινούριο Αμερικάνο ο οποίος όμως δεν θα είναι διαθέσιμος ακόμα. Η Ελευθερούπολη έδειξε κόντρα στον Χ. Τρικούπη ότι ίσως συνέρχεται από το πρόσφατο ντεφορμάρισμα της, και στο γήπεδο της είναι ξεκάθαρο φαβορί.

Αμύντας - Μίλων 2 Γειτονικό ντέρμπι. Δεν εντυπωσιάζει αλλά είναι ουσιαστικός ο Μίλωνας μέχρι τώρα. Εκτός έδρας πάντως είναι αρκετά διαφορετική ομάδα από αυτή που βλέπουμε στην Ν. Σμύρνη. Ο Αμύντας έχει χάσει αρκετά ματς με μικρή διαφορά και αυτό ενδέχεται να του στοιχίσει. Θα δώσω οριακό προβάδισμα στην ομάδα του Καραγιάννη, αλλά δεν θα μου έκανε εντύπωση και ο άσσος.

Μύκονος - Μεγαρίδα 1 "Αναταράξεις" στην Μύκονο τελευταία. Προέρχεται και από ήττα στο Σαλούν που ίσως ταρακούνησε την κατάσταση στα ενδότερα του συλλόγου. Σήμερα πάντως δεν νομίζω ότι θα έχει μεγάλα προβλήματα κόντρα στην ΝΕΜ. Ίσως οι φιλοξενούμενοι μείνουν κοντά στο σκορ για 25-30 λεπτά, αλλά δύσκολα θα φύγουν με την νίκη.

0
abovetherim

junior
Reactions: 101
Προειδοποιήσεις: 2

Τετ Νοέμ 29, 2023 10:14 am

kojito έγραψε:

Ψυχικό - Χαρίλαος Τρικούπης 1 Ή τώρα ή ποτέ για το Ψυχικό. Βρίσκει απέναντι την ομάδα του Μεσολογγίου (για την οποία κάνει ντεμπούτο ο Αρφαράς) που είναι αποδεκατισμένη και κουρασμένη, οπότε η νίκη είναι μονόδρομος για τους σκίουρους.

Έχει δει κανείς τον Αρφαρά να αγωνίζεται τα τελευταία δύο χρόνια; Ξέρει κανείς σε ποιά ομάδα ήταν κι αν έπαιζε;

Ευχαριστώ
Υ.Γ. Ρωτάω γιατί τα διθυραμβικά δημοσιεύματα κι οι αναφορές στα μπασκετικά σάιτ και στα τοπικά μέσα και στις ομαδικές στα σόσιαλ μίντια, ακόμα κι εδώ σ' αυτή την ανάρτηση προγνωστικών ότι θα κάνει ντεμπούτο, με κάνουν να το συγκρίνω το παιδί τουλάχιστον με τον Πετρούσεφ. Είναι ικανός να αλλάξει τόσο πολύ τις ισορροπίες;
No offense για ένα 20χρονο παιδί προφανώς, αλλά ώπα κάπου.

0
Άβαταρ μέλους
kojito

Moderator
Reactions: 1385

Τετ Νοέμ 29, 2023 10:58 am

abovetherim έγραψε:
Τετ Νοέμ 29, 2023 10:14 am
kojito έγραψε:

Έχει δει κανείς τον Αρφαρά να αγωνίζεται τα τελευταία δύο χρόνια; Ξέρει κανείς σε ποιά ομάδα ήταν κι αν έπαιζε;

Ευχαριστώ
Υ.Γ. Ρωτάω γιατί τα διθυραμβικά δημοσιεύματα κι οι αναφορές στα μπασκετικά σάιτ και στα τοπικά μέσα και στις ομαδικές στα σόσιαλ μίντια, ακόμα κι εδώ σ' αυτή την ανάρτηση προγνωστικών ότι θα κάνει ντεμπούτο, με κάνουν να το συγκρίνω το παιδί τουλάχιστον με τον Πετρούσεφ. Είναι ικανός να αλλάξει τόσο πολύ τις ισορροπίες;
No offense για ένα 20χρονο παιδί προφανώς, αλλά ώπα κάπου.
Πέρσι έπαιζε Ψυχικό νομίζω αλλά με πολύ μικρό ρόλο. Προφανώς το παιδί δευτερεύοντα ρόλο θα έχει και στον Τρικούπη, αλλά με την λειψανδρία που έχουν θα είναι αναγκαίος περισσότερο ποσοτικά παρά ποιοτικά.

0
Gkos

champion
Reactions: 373

Τετ Νοέμ 29, 2023 11:09 am

Δεν επαιζε καθολου στο Ψυχικο ,οριακά δεν ξέρω άμα πάτησε παρκέ καν...
Νομιζω στο 2ο μισό πήγε Δαφνη Δαφνίου και επαιξε...

0
Άβαταρ μέλους
gspara

Moderator
Reactions: 1074
Αγαπημένος παίκτης: Λεωνιδας Ζουπας

Τετ Νοέμ 29, 2023 11:27 am

Gkos έγραψε:
Τετ Νοέμ 29, 2023 11:09 am
Δεν επαιζε καθολου στο Ψυχικο ,οριακά δεν ξέρω άμα πάτησε παρκέ καν...
Νομιζω στο 2ο μισό πήγε Δαφνη Δαφνίου και επαιξε...
Δαφνη πηγε οπως τα λες,αλλα εγω δεν τον θυμαμαι ουτε εκει καθολου,σιγουρα δεν υπηρχε καν στον παγκο στα παιχνιδια της Δαφνης που παρακολουθησα.
Και εγω την ιδια απορια με τον abovetherim εχω.Μιλαμε για το παιδι-φαντασμα.Και θυμαμαι που ειχα περιεργεια να τον δω μετα τις κριτικες που διαβαζα οταν ειχε ερθει απο Ροδο.

1
1 Εικόνα
General for ever

Reactions: 8
Αγαπημένος παίκτης: Nick Galis
Αγαπημένη ομάδα: Papagou

Τετ Νοέμ 29, 2023 11:28 am

SteveNashidis έγραψε:
Τετ Νοέμ 29, 2023 9:37 am
General for ever έγραψε:

Καλώς ήρθες στο φόρουμ. :welcome:
Περιμένουμε και τα δικά σου σχόλια.

Ευχαριστώ πολύ!!

1
1 Εικόνα
Gkos

champion

Τετ Νοέμ 29, 2023 4:05 pm

gspara έγραψε:
Τετ Νοέμ 29, 2023 11:27 am

Και εγω την ιδια απορια με τον abovetherim εχω.Μιλαμε για το παιδι-φαντασμα.Και θυμαμαι που ειχα περιεργεια να τον δω μετα τις κριτικες που διαβαζα οταν ειχε ερθει απο Ροδο.
Την τελευταία του χρονιά στον Ολυμπιακο επαιζε και πολύ και καλά..

Απο κει και πέρα θα δειξει φετος!

0
Άβαταρ μέλους
gspara

Moderator
Reactions: 1074
Αγαπημένος παίκτης: Λεωνιδας Ζουπας

Τετ Νοέμ 29, 2023 4:11 pm

Εντυπωσιακο το μπλακαουτ του Ηρακλη στην Λαμια,27-7 εφτασε το σερι......

1
1 Εικόνα
Gkos

champion

Τετ Νοέμ 29, 2023 6:06 pm

Πολύ μεγάλη νίκη της ΑΕΨ(1η εντός και 2η συνολικά) σε ένα κακό πάντως ματς ,μεγάλη αυτοκτονία του Πανερυθραικού στα τελευταία λεπτά της κανονικής περιόδου για ένα τεράστιο διπλό ,σε ενα επίσης κακό ματς...

0
polykos

euroleague
Reactions: 456

Τετ Νοέμ 29, 2023 6:35 pm

Νίκη του Αμύντα επι του Μίλωνα που πάει το σάββατο στον αγώνα με Πανιώνιο σχετικά προβληματισμένος. :roofl: :roofl:

0
Manager FREE Zone
Old-school For Ever
Γιαννης

a1greece
Reactions: 310

Τετ Νοέμ 29, 2023 7:05 pm

ΕΓΩ είπα 20 φορές ότι χωρίς τον Ζουμπο ο Μίλων είναι μέτριος.
Ακούγεται ότι παίρνει τον Σκορδιλης. Τον διεκδικεί λένε και ο Ευοσμος.

0
Gkos

champion

Πέμ Νοέμ 30, 2023 1:55 am

Και η ΑΕΨ αφού έκανε σεφτέ στην έδρα της υπέγραψε και τον νέο της ξένο που ερχεται απο G League !
General for ever έγραψε:

Γουρλής ήσουνα ,τρίποντη ραψωδία η ομάδα με εντυπωσιακά ποσοστά!

0
Απάντηση

Επιστροφή στο “A2 Εθνική-Elite League”