Α2 - Αγωνιστική περίοδος 2023-24

Συντονιστής: Captains

polykos

 euroleague
Reactions: 498
Δημοσιεύσεις: 1730
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 20, 2009 9:09 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Απρ 10, 2024 8:18 am

Γιαννης έγραψε:
Τετ Απρ 10, 2024 8:01 am
ΟΛΟ το έτος 360 ημέρες μπάσκετ βλέπουμε ,οι 5 ημέρες μας μαρανανε.Έχουμε μαθει πως κατουραει ο Γιάννης ο Δημακος.
Είναι και οι εμπλεκόμενοι ( παιχτες,προπονητές,γραμματείες κλπ ) που έχουν τον πρωτο λογο και πρέπει να ερωτηθουν.
Πιστεύω οτι πρέπει κι εδώ να ισχύει το 7/7 με 5μερο, όπως στις δουλειές που είναι ανοικτες συνέχεια.
Αεροδρόμια, τραίνα, νερο, ΔΕΗ κλπ :banana:

2
2 Εικόνα
Manager FREE Zone
Old-school For Ever
Gkos

 champion
Reactions: 410
Δημοσιεύσεις: 8812
Εγγραφή: Τετ Ιαν 29, 2014 1:27 am
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Απρ 10, 2024 2:07 pm

polykos έγραψε:
Τρί Απρ 09, 2024 4:40 pm
Αυριο έχουμε πλαιυ ιν
Παπάγου-Μυκονος 1 (σήμερα με την αποστολή ο Σταύρακας φέρνει και την οικοσυσκευή του)
Σχηματάρι-Λευκάδα 1 (ποιος ο λόγος για άσκοπα ταξίδια σε αθήνα ή καβάλα, έτσι δεν είναι, Ντίνο)
:wave:

Τα αντηλιακά τα εφερε η Μυκονος μαζί ή τα αφησαν στο νησί;

0
Άβαταρ μέλους
kojito

Moderator
Reactions: 1524
Δημοσιεύσεις: 6538
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 20, 2007 8:25 pm
Αγαπημένη θέση: PF
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Απρ 10, 2024 2:19 pm

Ντροπή να έχει εξασφαλίσει παραμονή (και θεωρητικά να παίζει ακόμα και για είσοδο στα play-offs) η Μύκονος και ομάδες όπως ο Πανερυθραϊκός, ο Χ. Τρικούπης και το Ψυχικό να έπεσαν κατηγορία ή να παίζουν για την παραμονή τους.

0
Gkos

 champion
Reactions: 410
Δημοσιεύσεις: 8812
Εγγραφή: Τετ Ιαν 29, 2014 1:27 am
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Απρ 10, 2024 2:25 pm

Έχει χαθεί και ο εκπρόσωπος του νησιού στο φόρουμ να μας πει καμιά κουβέντα,όπως ήρθε....έφυγε!

Άμα φταίω εγώ που τον αποπήρα ζητώ ταπεινά συγγνώμη !

0
Άβαταρ μέλους
SteveNashidis

Captain
Reactions: 2427
Δημοσιεύσεις: 7074
Εγγραφή: Δευ Σεπ 20, 2010 11:36 pm
Τοποθεσία: Arizona
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Steve Nash, Devin Booker
Αγαπημένη ομάδα: Phoenix-Suns
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Απρ 10, 2024 3:13 pm

Γιατί τοσο hate για την Μύκονο;
Υπάρχει κάποια λογική εξήγηση;

0
🏀Steve Nash. 2× NBA ΜVP (2005, 2006)🏀SSOL- Seven Second or Less Len
Εικόνα Εικόνα Εικόνα
polykos

 euroleague
Reactions: 498
Δημοσιεύσεις: 1730
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 20, 2009 9:09 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Απρ 10, 2024 3:25 pm

SteveNashidis έγραψε:
Τετ Απρ 10, 2024 3:13 pm
Γιατί τοσο hate για την Μύκονο;
Υπάρχει κάποια λογική εξήγηση;
Διάθεση τέτοια απο τη μεριά μου σίγουρα δεν υπάρχει και για καμμιά ομάδα άλλωστε ( καλά ίσως για Μιλωνα :roofl: :roofl: :roofl: )
Αλλά δεν γίνεται να έχεις τέτοια δεσπόζουσα θέση στα μιντια, να δηλώνεις τι ωραία που περνάμε και ξαφνικά χειρόφρενο.
Ας βγούν να πούν κατι, τι έγινε και πλακώνονται όλοι με όλους και η ομάδα το δείχνει αγωνιστικά,
Τράβηξαν χειρόφρενο, δικαίωμά τους, αλλά απο τον Φλεβάρη υπάρχει μια μεγάλη διαφοροποίηση.

0
Manager FREE Zone
Old-school For Ever
Gkos

 champion
Reactions: 410
Δημοσιεύσεις: 8812
Εγγραφή: Τετ Ιαν 29, 2014 1:27 am
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Απρ 10, 2024 3:27 pm

SteveNashidis έγραψε:
Τετ Απρ 10, 2024 3:13 pm
Γιατί τοσο hate για την Μύκονο;
Υπάρχει κάποια λογική εξήγηση;
Ούτε από την μεριά μου υπάρχει hate.
Αν υπήρχε,θα μπορούσα να γράψω διάφορα που δεν γράφω😘

Ενοχλημένος που με τα αποτελέσματα της κόντεψε να υποβιβάσει την ΑΕΨ απευθειας,νομίζω είναι σαφέστατο,ως εκεί...
Απο κει και πέρα ας τα λύσουν μόνοι τους γιατί κατέληξαν περιοδεύων θίασος!
polykos έγραψε:
Τετ Απρ 10, 2024 3:25 pm

Αλλά δεν γίνεται να έχεις τέτοια δεσπόζουσα θέση στα μιντια, να δηλώνεις τι ωραία που περνάμε και ξαφνικά χειρόφρενο.
Επίσης αυτό που τρώμε 30αρα απόλους και μετά βάζουμε καρδούλες και τι ωραία που περνάμε στο νησί και εσείς οι υπόλοιποι δεν ξέρετε κλπ κλπ ,ε εκνευρίζει λίγο όσο να πεις...Οχι;
Ειναι σαν την Μεγαρίδα που έχουν φτιάξει τον δικό τους μικρόκοσμο .
Τουλαχιστον στα Μέγαρα κάνουν και καμία νικη...

0
Άβαταρ μέλους
SteveNashidis

Captain
Reactions: 2427
Δημοσιεύσεις: 7074
Εγγραφή: Δευ Σεπ 20, 2010 11:36 pm
Τοποθεσία: Arizona
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Steve Nash, Devin Booker
Αγαπημένη ομάδα: Phoenix-Suns
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Απρ 10, 2024 3:35 pm

polykos έγραψε:
Τετ Απρ 10, 2024 3:25 pm
SteveNashidis έγραψε:
Τετ Απρ 10, 2024 3:13 pm
Γιατί τοσο hate για την Μύκονο;
Υπάρχει κάποια λογική εξήγηση;
Διάθεση τέτοια απο τη μεριά μου σίγουρα δεν υπάρχει και για καμμιά ομάδα άλλωστε ( καλά ίσως για Μιλωνα :roofl: :roofl: :roofl: )
Αλλά δεν γίνεται να έχεις τέτοια δεσπόζουσα θέση στα μιντια, να δηλώνεις τι ωραία που περνάμε και ξαφνικά χειρόφρενο.
Ας βγούν να πούν κατι, τι έγινε και πλακώνονται όλοι με όλους και η ομάδα το δείχνει αγωνιστικά,
Τράβηξαν χειρόφρενο, δικαίωμά τους, αλλά απο τον Φλεβάρη υπάρχει μια μεγάλη διαφοροποίηση.
Δεσπόζουσα θέση στα media έχουν με ότι έχτισαν προσωπικά και όχι ότι αβανταρονται από κάποιον.
Καλά συνεχίζουν να περνάνε ακόμα και που χάνουν (το δηλώνουν όλοι όσοι φεύγουν από το νησί σαν αντίπαλοι προπονητές).
Το αγωνιστικό χειρόφρενο είναι περίεργο αλλά για μένα δικαιολογημένα καθώς δεν τους βγήκαν οι αλλαγές μεσούσης της σεζόν, χάνοντας τους καλούς παίκτες και το τρένο της υπέρβασης.
Όχι ότι είμαι εκπρόσωπος τύπου της Μυκόνου αλλά έχουμε δει πολύ χειρότερα πέρσι ως προς τα αποτελέσματα.

@Δηλαδη gkos δεν ήταν η κακή αγωνιστική αρχή του Ψυχικού η αιτία που θα έπεφτε αλλά το ντεφορμαρισμα της Μυκόνου;

0
🏀Steve Nash. 2× NBA ΜVP (2005, 2006)🏀SSOL- Seven Second or Less Len
Εικόνα Εικόνα Εικόνα
Gkos

 champion
Reactions: 410
Δημοσιεύσεις: 8812
Εγγραφή: Τετ Ιαν 29, 2014 1:27 am
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Απρ 10, 2024 3:49 pm

SteveNashidis έγραψε:
Τετ Απρ 10, 2024 3:35 pm
polykos έγραψε:
Τετ Απρ 10, 2024 3:25 pm

Διάθεση τέτοια απο τη μεριά μου σίγουρα δεν υπάρχει και για καμμιά ομάδα άλλωστε ( καλά ίσως για Μιλωνα :roofl: :roofl: :roofl: )
Αλλά δεν γίνεται να έχεις τέτοια δεσπόζουσα θέση στα μιντια, να δηλώνεις τι ωραία που περνάμε και ξαφνικά χειρόφρενο.
Ας βγούν να πούν κατι, τι έγινε και πλακώνονται όλοι με όλους και η ομάδα το δείχνει αγωνιστικά,
Τράβηξαν χειρόφρενο, δικαίωμά τους, αλλά απο τον Φλεβάρη υπάρχει μια μεγάλη διαφοροποίηση.
Το αγωνιστικό χειρόφρενο είναι περίεργο αλλά για μένα δικαιολογημένα καθώς δεν τους βγήκαν οι αλλαγές μεσούσης της σεζόν, χάνοντας τους καλούς παίκτες και το τρένο της υπέρβασης.
Όχι ότι είμαι εκπρόσωπος τύπου της Μυκόνου αλλά έχουμε δει πολύ χειρότερα πέρσι ως προς τα αποτελέσματα.

@Δηλαδη gkos δεν ήταν η κακή αγωνιστική αρχή του Ψυχικού η αιτία που θα έπεφτε αλλά το ντεφορμαρισμα της Μυκόνου;
Φίλε Steve όπως ακριβώς καναμε κριτική στον Πανιώνιο που με το μεγαλύτερο μπάτζετ στην κατηγορία παρέπαιε,έτσι πιστεύω μπορούμε και να κάνουμε και με το 2ο μεγαλύτερο μπάτζετ στην κατηγορία που στις τελευταίες 10 αναμετρήσεις του έκανε 9 ήττες και δέχτηκε 30άρες απόλους τους ουραγούς...
Όχι;

Πραγματικά άμα υπήρχε κάποιο hate, θα μπορούσα να πω ότι δεν είναι τυχαίο πως η Μύκονος είναι η ΜΟΝΗ ομάδα στην Elite League που μετά απο κάποιες αγωνιστικές(θυμάμαι και ποιο ακριβώς ματς)δεν ξαναπροσφέρθηκε αγώνας της για live στοιχηματισμό σε καμιά εταιρεία :)
Αλλά δεν υπάρχει hate ΞΑΝΑΛΕΩ ,σχολιασμό κάνουμε.

Όσο για ΑΕΨ ,ναι να πληρώσει τις αμαρτίες της ,εννοείται ,αλλά όχι τον χαρταετό της Μυκόνου!
SteveNashidis έγραψε:
Τετ Απρ 10, 2024 3:35 pm

Δεσπόζουσα θέση στα media έχουν με ότι έχτισαν προσωπικά και όχι ότι αβανταρονται από κάποιον.
Βάζεις το χέρι σου στην φωτιά ;

0
Gkos

 champion
Reactions: 410
Δημοσιεύσεις: 8812
Εγγραφή: Τετ Ιαν 29, 2014 1:27 am
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Απρ 10, 2024 3:54 pm

Ακόμα περιμένω ποστάρισμα για τον σημερινό αγώνα στα social του αγαπημένου μας νησιού.
Χαιρετώ σας!

0
Άβαταρ μέλους
SteveNashidis

Captain
Reactions: 2427
Δημοσιεύσεις: 7074
Εγγραφή: Δευ Σεπ 20, 2010 11:36 pm
Τοποθεσία: Arizona
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Steve Nash, Devin Booker
Αγαπημένη ομάδα: Phoenix-Suns
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Απρ 10, 2024 4:03 pm

Gkos έγραψε:
Τετ Απρ 10, 2024 3:49 pm
SteveNashidis έγραψε:
Τετ Απρ 10, 2024 3:35 pm


Το αγωνιστικό χειρόφρενο είναι περίεργο αλλά για μένα δικαιολογημένα καθώς δεν τους βγήκαν οι αλλαγές μεσούσης της σεζόν, χάνοντας τους καλούς παίκτες και το τρένο της υπέρβασης.
Όχι ότι είμαι εκπρόσωπος τύπου της Μυκόνου αλλά έχουμε δει πολύ χειρότερα πέρσι ως προς τα αποτελέσματα.

@Δηλαδη gkos δεν ήταν η κακή αγωνιστική αρχή του Ψυχικού η αιτία που θα έπεφτε αλλά το ντεφορμαρισμα της Μυκόνου;
Φίλε Steve όπως ακριβώς καναμε κριτική στον Πανιώνιο που με το μεγαλύτερο μπάτζετ στην κατηγορία παρέπαιε,έτσι πιστεύω μπορούμε και να κάνουμε και με το 2ο μεγαλύτερο μπάτζετ στην κατηγορία που στις τελευταίες 10 αναμετρήσεις του έκανε 9 ήττες και δέχτηκε 30άρες απόλους τους ουραγούς...
Όχι;

Πραγματικά άμα υπήρχε κάποιο hate, θα μπορούσα να πω ότι δεν είναι τυχαίο πως η Μύκονος είναι η ΜΟΝΗ ομάδα στην Elite League που μετά απο κάποιες αγωνιστικές(θυμάμαι και ποιο ακριβώς ματς)δεν ξαναπροσφέρθηκε αγώνας της για live στοιχηματισμό σε καμιά εταιρεία :)
Αλλά δεν υπάρχει hate ΞΑΝΑΛΕΩ ,σχολιασμό κάνουμε.

Όσο για ΑΕΨ ,ναι να πληρώσει τις αμαρτίες της ,εννοείται ,αλλά όχι τον χαρταετό της Μυκόνου!
SteveNashidis έγραψε:
Τετ Απρ 10, 2024 3:35 pm

Δεσπόζουσα θέση στα media έχουν με ότι έχτισαν προσωπικά και όχι ότι αβανταρονται από κάποιον.
Βάζεις το χέρι σου στην φωτιά ;
1) Μετά την νίκη στον Πανιώνιο όλοι νίκησαν Μύκονο εκτός του Ερμή, θα είχε λογική αυτο που λες αν έχαναν μόνο από τους ουρανούς. ότι Αμύντας ή το Ψυχικό ( δεν ξέρω ποια άλλη ομάδα την έχει η Μύκονος 2-0) δεν νίκησαν την Μύκονο σημαίνει ότι δεν ήταν σίγουρα καλύτερες ομάδες από αυτήν. Καταλαβαίνω την ένσταση σου βέβαια.
2) για τον στοιχηματισμο με πιάνεις αδιαβαστο καθώς δεν ξέρω και πόσα αλλα ματς από Α2 δεν τα πρόσφεραν για ποντάρισμα. Έχει ενδιαφέρον αυτό που λες. Έτσι όπως πήγαινε το πράγμα άνετα όλοι θα πονταραν ήττα Μυκόνου, μιας και εξασφάλισε παραμονή και δεν είχε κίνητρο.
3) Το δεύτερο μεγαλύτερο μπάτζετ παρέμεινε και μετά τις αλλαγές παικτών; Νομίζω ότι ομάδες με λιγότερο μπάτζετ ήταν στα χαρτιά καλύτερες ομάδες της Μυκόνου. Δε περίμενα να τερματίσει πρώτη εξάδα εξ αρχής, παραπλανητικό το πρώτο της σερί.
4) παρακολουθώ τα media τους από τότε που ήταν τοπικό ΕΣΚΚ και δεν είχαν κλειστό γυμναστήριο. Το ίδιο προφίλ αγώνα= γιορτή έχουν συν το γεγονός ότι πολλοί διάσημοι έρχονται στο νησί για διακοπές και προπόνηση ( φανέλα Μυκόνου που την κρατάει ΝΒΑερ).
Αβάντα στα media σε κάτι που πουλάει από μόνο του δεν ξέρω πως το εννοείς. Η μόνη ένσταση μου σε αυτά που γράφετε μιας και ασχολείστε πιο σοβαρά με α2 από ότι εγώ, είναι ότι δεν μπορεί να είναι ενοχλητικό αυτό το προφίλ που βγάζουν και όχι τα γήπεδα με βρισιές που είναι ο κανόνας.

Η ΑΕΨ έπρεπε φέτος να παίζει Α1 και ας έπεφτε ξανά Α2. Φιλικά

0
🏀Steve Nash. 2× NBA ΜVP (2005, 2006)🏀SSOL- Seven Second or Less Len
Εικόνα Εικόνα Εικόνα
Γιαννης

 a1greece
Reactions: 336
Δημοσιεύσεις: 676
Εγγραφή: Τρί Αύγ 25, 2020 12:56 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Απρ 10, 2024 4:21 pm

ΦΥΣΙΚΑ και θα ηταν αμαρτία η υπερπροσπάθεια του Ψυχικού στον δεύτερο γύρο να μην βρει αντίκρυσμα λόγω ....Μυκόνου.Μάνι,μανι δυο ανταγωνιστές του Ψυχικού πέρασαν αέρας απο την Μύκονο. Ο Πανερυθραϊκός και ο Εύοσμος. Το Ψυχικό απεναντίας πέτυχε την Μύκονο στα καλά της.Πόσοι πόντοι ζημιά είναι ?

0
General for ever

 
Reactions: 11
Δημοσιεύσεις: 33
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 29, 2023 9:06 am
Τοποθεσία: Παπάγος, ΑΤΤΙΚΗ
Αγαπημένη θέση: PF
Αγαπημένος παίκτης: Nick Galis
Αγαπημένη ομάδα: Papagou
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Απρ 10, 2024 4:49 pm

Καλησπέρα στην παρέα. Νίκη για την ομάδα μου σήμερα στο Σαλούν απέναντι σε μια ομάδα που ειλικρινά δεν ξέρω εάν ήταν η Μύκονος ή κάποιο άλλο σωματείο...Δεν ξέρω τι γίνεται στο νησί αλλά ειλικρινά τέτοιο πράγμα δεν έχω ξαναδεί... Λευκή πετσέτα στην κυριολεξία...Καμία σχέση με την ομάδα του πρώτου γύρου που είχε έρθει στο Σαλούν...Πιο εύκολο απόγευμα δεν έχει ξαναγίνει...Εάν μπορούσαν να μην έρθουν στην Αθήνα, θα το έκαναν...
Επόμενο ματς με την Δόξα Λευκάδας εκτός έδρας για μια θέση στα playoff...Η ομάδα φέτος (όπως και πέρσι) έκανε υπέρβαση διαψεύδοντας τις Κασσάνδρες που την είχαν ως πρώτο φαβορί για υποβιβασμό... Μάλλον δεν γνωρίζουν ότι δεν έχουν να κάνουν με κανένα τυχαίο σωματείο...
Ας ελπίσουμε ότι και του χρόνου θα γίνουν σωστές κινήσεις και θα διορθωθούν κάποια λάθη....

1
1 Εικόνα
Γιαννης

 a1greece
Reactions: 336
Δημοσιεύσεις: 676
Εγγραφή: Τρί Αύγ 25, 2020 12:56 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Απρ 10, 2024 5:59 pm

Ε οχι και δικαιολογημένη η Μύκονος να τρώει τριανταρες.Επειδή δεν της βγήκε το πλάνο.Η τριανταρα κατ 'εξακολούθηση είναι εληψη σεβασμού στον κοσμο,στον τόπο και στην φανέλα της ομάδας.

1
1 Εικόνα
Gkos

 champion
Reactions: 410
Δημοσιεύσεις: 8812
Εγγραφή: Τετ Ιαν 29, 2014 1:27 am
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Απρ 10, 2024 6:40 pm

Ε πες τα...

0
Απάντηση

Επιστροφή στο “A2 Εθνική-Elite League”