Το ερχόμενο τριήμερο έχουμε και το All Star Game του ΕΣΑΚΕ, το οποίο φέτος θα διεξαχθεί στο Ηράκλειο της Κρήτης. Αρκετές οι αλλαγές στο σύστημα διεξαγωγής του αγώνα, αφού από το κλασσικό Έλληνες vs Ξένοι, φέτος το κοινό ψήφισε 2 αρχηγούς οι οποίοι και επέλεξαν τους συμπαίκτες τους για να δημιουργηθούν μεικτές ομάδες. Έτσι βγήκαν οι Ν. Καλάθης και Γ. Ματσιούλις, και οι ομάδες διαμορφώθηκαν ως εξής (με μπολνταρισμένα οι βασικοί) :
Team Calathes
Ν. Καλάθης (Παναθηναϊκός)
Ν. Ζήσης (ΑΕΚ)
Ι. Παπαπέτρου (Παναθηναϊκός)
Ν. Τόμας (Παναθηναϊκός)
Σ. Σχορτσανίτης (Ιωνικός Νικαίας)
Ν. Παππάς (Παναθηναϊκός)
Κ. Φράνκαμπ (Ρέθυμνο Cretan Kings)
Β. Μάντζαρης (Προμηθέας Πάτρας)
Μ. Ρας (Λάρισα)
Π. Βασιλόπουλος (Περιστέρι)
Τ. Φίλερ (Προμηθέας Πάτρας)
Σ. Σάμουελς (Πανιώνιος)
Προπονητές : Μ. Γιατράς (Προμηθέας Πάτρας) και Η. Παπαθεοδώρου (ΑΕΚ)
Team Maciulis
Γ. Ματσιούλις (ΑΕΚ)
Τ. Ράις (Παναθηναϊκός)
Τ. Φριντέτ (Παναθηναϊκός)
Ν. Μήτογλου (Παναθηναϊκός)
Ν. Αγκμπελέσε (Κολοσσός Ρόδου)
Α. Σμιθ (ΠΑΟΚ)
Ο. Χάνλαν (Ηρακλής)
Λ. Μποχωρίδης (Άρης)
Χ. Γιαννόπουλος (ΑΕΚ)
Γ. Παπαγιάννης (Παναθηναϊκός)
Λ. Μαυροκεφαλίδης (Προμηθέας Πάτρας)
Μ. Σλότερ (ΑΕΚ)
Προπονητές : Ρ. Πιτίνο (Παναθηναϊκός) και Β. Ζιάγκος (Ρέθυμνο Cretan Kings)
Στον διαγωνισμό τριπόντων θα συμμετάσχουν οι Τ. Φριντέτ (Παναθηναϊκός), Κ. Φράνκαμπ (Ρέθυμνο Cretan Kings), Α. Σμιθ (ΠΑΟΚ), Μ. Γκετσεβίτσιους (Άρης), Σ. Γκρέι (Περιστέρι), Β. Καράμπουλας (Διαγόρας Δρυοπιδέων) και ο νικητής του αντίστοιχου διαγωνισμού των "μικρών".
Ενώ στον διαγωνισμό καρφωμάτων οι Κ. Μπράουν (Άρης), Τ. Ουάιλι (Παναθηναϊκός), Κ. Μόουζες (Περιστέρι), Μ. Ντάιμ (Λαύριο), Α. Ντέιβις (Ηρακλής), Π. Φιλιππάκος (Δάφνη Δαφνίου) και ο νικητής του αντίστοιχου διαγωνισμού των "μικρών".
Team Calathes
Ν. Καλάθης (Παναθηναϊκός)
Ν. Ζήσης (ΑΕΚ)
Ι. Παπαπέτρου (Παναθηναϊκός)
Ν. Τόμας (Παναθηναϊκός)
Σ. Σχορτσανίτης (Ιωνικός Νικαίας)
Ν. Παππάς (Παναθηναϊκός)
Κ. Φράνκαμπ (Ρέθυμνο Cretan Kings)
Β. Μάντζαρης (Προμηθέας Πάτρας)
Μ. Ρας (Λάρισα)
Π. Βασιλόπουλος (Περιστέρι)
Τ. Φίλερ (Προμηθέας Πάτρας)
Σ. Σάμουελς (Πανιώνιος)
Προπονητές : Μ. Γιατράς (Προμηθέας Πάτρας) και Η. Παπαθεοδώρου (ΑΕΚ)
Team Maciulis
Γ. Ματσιούλις (ΑΕΚ)
Τ. Ράις (Παναθηναϊκός)
Τ. Φριντέτ (Παναθηναϊκός)
Ν. Μήτογλου (Παναθηναϊκός)
Ν. Αγκμπελέσε (Κολοσσός Ρόδου)
Α. Σμιθ (ΠΑΟΚ)
Ο. Χάνλαν (Ηρακλής)
Λ. Μποχωρίδης (Άρης)
Χ. Γιαννόπουλος (ΑΕΚ)
Γ. Παπαγιάννης (Παναθηναϊκός)
Λ. Μαυροκεφαλίδης (Προμηθέας Πάτρας)
Μ. Σλότερ (ΑΕΚ)
Προπονητές : Ρ. Πιτίνο (Παναθηναϊκός) και Β. Ζιάγκος (Ρέθυμνο Cretan Kings)
Στον διαγωνισμό τριπόντων θα συμμετάσχουν οι Τ. Φριντέτ (Παναθηναϊκός), Κ. Φράνκαμπ (Ρέθυμνο Cretan Kings), Α. Σμιθ (ΠΑΟΚ), Μ. Γκετσεβίτσιους (Άρης), Σ. Γκρέι (Περιστέρι), Β. Καράμπουλας (Διαγόρας Δρυοπιδέων) και ο νικητής του αντίστοιχου διαγωνισμού των "μικρών".
Ενώ στον διαγωνισμό καρφωμάτων οι Κ. Μπράουν (Άρης), Τ. Ουάιλι (Παναθηναϊκός), Κ. Μόουζες (Περιστέρι), Μ. Ντάιμ (Λαύριο), Α. Ντέιβις (Ηρακλής), Π. Φιλιππάκος (Δάφνη Δαφνίου) και ο νικητής του αντίστοιχου διαγωνισμού των "μικρών".