Γενικά για την Α1

Συντονιστής: Captains

Απάντηση
Ilias7

 euroleague
Reactions: 131
Δημοσιεύσεις: 1568
Εγγραφή: Παρ Μαρ 23, 2007 4:26 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Μάιος 23, 2020 10:20 am

yorgos έγραψε:
Σάβ Μάιος 23, 2020 10:17 am
Ilias7 έγραψε:
Σάβ Μάιος 23, 2020 10:03 am
Ο Πανιώνιος έχει λόγω ύπαρξις κάθε χρόνο στην Α1 στη κατάσταση που είναι;
Ναι αμέ! Να δίνει χαρτζιλίκι σε μας τους άνεργους! Α, δε θα μας τα κόψετε όλα!!! Με τα 533 του Μητσοτάκουλα θα ζήσουμε δηλαδή;
Το κακό είναι ότι αρχίζει και βρίσκει άξιους συμπαραστάτες σιγά σιγά.

0
Άβαταρ μέλους
benchwarmer

Captain
Reactions: 1435
Δημοσιεύσεις: 8150
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 23, 2007 5:50 pm
Αγαπημένη θέση: Bench
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Μάιος 23, 2020 10:44 am

basket72 έγραψε:
Σάβ Μάιος 23, 2020 10:11 am
Ποιες χώρες;
Από τις λίγκες που ασχολούμαστε πάντως (Βαλτική, Ισπανική, Ιταλική, Γερμανική, Ανδριατική, Γαλλική, Τουρκική) είναι κάποια που ανέδειξε πρωταθλητή σε λίγκα που διεκόπη αρχές Μάρτη?

Το άλμα λογικής από την ανάδειξη πρωταθλητή μέχρι την παραμονή των τελευταίων ομάδων πως το βλέπεις αλήθεια; Μιας και τοποθετήθηκες.

* Ξέχασα και τη λίγκα στο Ισραήλ. Ούτε εκεί είχαμε πρωταθλήτη.
Η Λιθουανία το έχει κάνει από τις 13 Μαρτίου, ανακηρύσσοντας (πολύ πρόωρα) την Ζαλγκίρις πρωταθλήτρια και κανέναν υποβιβασμό (εκεί πάντως είναι σύνηθες το τελευταίο, είναι κάπως ημί-κλειστη λίγκα).
Η Πολωνία επίσης έβγαλε πρωταθλήτρια την Zielona Gora, η Τσεχία την Nymburk και πιθανότατα κάποιες άλλες παρόμοιας ή ακόμα χαμηλότερης δυναμικότητας λίγκες που βαριέμαι να ψάξω..

Στις μεγάλες λίγκες πάντως σωστά αναφέρεις ότι δεν έγινε καμία ανάδειξη πρωταθλητή. Είτε αυτές θα συνεχιστούν με κάποιο τελικό τουρνουά, είτε μπήκε παύλα.
Νομίζω πως στη χώρα μας είναι αρκετά καλή η κατάσταση πλέον και θα μπορούσε να τελειώσει με κάποιο τουρνουά η σεζόν. Αλλά ελάχιστη σημασία έχει και για μένα, τα προβλήματα της λίγκας μας είναι πολύ βαθύτερα από τις όποιες τελευταίες φωτογραφικές αποφάσεις. Και προσωπικά θα διαφωνήσω αν η ομάδα μου θελήσει να επιστρέψει σε αυτήν την λίγκα.

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Μάιος 23, 2020 11:07 am

benchwarmer έγραψε:
Σάβ Μάιος 23, 2020 10:44 am


Η Λιθουανία το έχει κάνει από τις 13 Μαρτίου, ανακηρύσσοντας (πολύ πρόωρα) την Ζαλγκίρις πρωταθλήτρια και κανέναν υποβιβασμό (εκεί πάντως είναι σύνηθες το τελευταίο, είναι κάπως ημί-κλειστη λίγκα).
Η Πολωνία επίσης έβγαλε πρωταθλήτρια την Zielona Gora, η Τσεχία την Nymburk και πιθανότατα κάποιες άλλες παρόμοιας ή ακόμα χαμηλότερης δυναμικότητας λίγκες που βαριέμαι να ψάξω..

Στις μεγάλες λίγκες πάντως σωστά αναφέρεις ότι δεν έγινε καμία ανάδειξη πρωταθλητή. Είτε αυτές θα συνεχιστούν με κάποιο τελικό τουρνουά, είτε μπήκε παύλα.
Νομίζω πως στη χώρα μας είναι αρκετά καλή η κατάσταση πλέον και θα μπορούσε να τελειώσει με κάποιο τουρνουά η σεζόν. Αλλά ελάχιστη σημασία έχει και για μένα, τα προβλήματα της λίγκας μας είναι πολύ βαθύτερα από τις όποιες τελευταίες φωτογραφικές αποφάσεις. Και προσωπικά θα διαφωνήσω αν η ομάδα μου θελήσει να επιστρέψει σε αυτήν την λίγκα.
Σε ευχαριστώ bench για το διαφωτιστικό ποστ.
Επιπλέον έχω να πω ότι από χθες που αντιλήφθηκα την παρωδία με την ανάδειξη πρώτου χωρίς να έχουμε αντίστοιχα 2 τελευταίους :P δεν θέλω ούτε εγώ να επιστρέψει η ομάδα μου στην Α1.
Είναι η πρώτη φορά από τότε που βγήκε η ιστορία με "μέχρι τέλους" που διατυπώνω τέτοια άποψη.Συνεχίζω να πιστεύω ότι βρήκαν ευκαιρία οι Αφοί να κρύψουν κάτω από το χαλάκι τα προβλήματά τους την εποχή εκείνη (που φέρονται να ξεπερνιώνται μέχρι ενός βαθμού, τώρα- με κάθε επιφύλαξη το λέω αυτό...) και δεν μου άρεσε καθόλου η εν γένει στάσει τους και τα ήξεις- αφίξεις τους.

Έτσι κι αλλιώς μου βγάζε μια αποστροφή η όλη καφρίλα των τελικών της Α1, ήρθε και το χθεσινό και κάνω μέγιστη κωλοτούμπα, μιας και μέχρι χθες θεωρούσα ότι θα επιστρέψουμε στην Α1.
Έπεσα έξω.

Συμφωνώ μαζί σου στην όλη τοποθέτησή σου.

Άβαταρ μέλους
yorgos

 champion
Reactions: 3924
Δημοσιεύσεις: 11017
Εγγραφή: Δευ Οκτ 19, 2009 10:55 pm
Τοποθεσία: Αβάνα
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Στηβ Νας
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Μάιος 23, 2020 11:09 am

Ilias7 έγραψε:
Σάβ Μάιος 23, 2020 10:20 am
yorgos έγραψε:
Σάβ Μάιος 23, 2020 10:17 am
Ilias7 έγραψε:
Σάβ Μάιος 23, 2020 10:03 am
Ο Πανιώνιος έχει λόγω ύπαρξις κάθε χρόνο στην Α1 στη κατάσταση που είναι;
Ναι αμέ! Να δίνει χαρτζιλίκι σε μας τους άνεργους! Α, δε θα μας τα κόψετε όλα!!! Με τα 533 του Μητσοτάκουλα θα ζήσουμε δηλαδή;
Το κακό είναι ότι αρχίζει και βρίσκει άξιους συμπαραστάτες σιγά σιγά.
O Mητσοτάκης ή ο Πανιώνιος; :D
Γιατί ο Πανιώνιος οι μόνοι υποστηρικτές που βλέπω να έχει είναι όσοι βγάζανε κανένα ψιλό από τα "ανέλπιστα" αποτελέσματά του από κάποιο σημείο κι έπειτα.

*Θυμάται κανείς τη φράση "ανέλπιστο"; Κάπου στην εποχή του εκσυγχρονισμού ο Σημίτης εγκαινιάζει (αν θυμάμαι καλά) τον τριψήφιο αριθμό για τα ραντεβού του ΙΚΑ. Έχει πάει στο ΙΚΑ Καλλιθεας όπου παίρνει τη θέση κάποιας τηλεφωνήτριας κι αποφασίζει να απαντήσει ο ίδιος στην επόμενη "τυχαία" κλήση. Η "τυχαία" πολίτης που καλεί το ΙΚΑ για ραντεβού λοιπόν ακούει το Σημίτη να της απαντάει κι αντί να θεωρήσει πως πρόκειται περί φάρσας ανακράζει "εσείς κύριε πρωθυπουργέ; Ανέλπιστο!" στο πιο στημένο επικοινωνιακό τηλεφώνημα της μεταπολίτευσης.


1
1 Εικόνα
Αρκτικός Κύκλος, Σιβηρία, Ταταρστάν, Βόλγας, Καύκασος κι άλλα κομμάτια της μητέρας Ρωσίας

tinyurl.com/2axatenv
Άβαταρ μέλους
Redfly

 euroleague
Reactions: 404
Δημοσιεύσεις: 1012
Εγγραφή: Τρί Φεβ 04, 2020 9:23 pm
Αγαπημένος παίκτης: Clyde the Glide
Αγαπημένη ομάδα: Protland-Trail-Blazers
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Μάιος 23, 2020 12:05 pm

Eγραψα ενα κατεβατο για να εκφρασω την αποψη μου, αν και την εχω ξαναπει. Τελικα το εσβησα, ειναι τετοια η αποστροφη που μου προκαλει η Α1 που ουτε σχολιο δε θελω να κανω.

0
Άβαταρ μέλους
SteveNashidis

Captain
Reactions: 2378
Δημοσιεύσεις: 7018
Εγγραφή: Δευ Σεπ 20, 2010 11:36 pm
Τοποθεσία: Arizona
Αγαπημένη θέση: PG
Twitter: https://twitter.com/Nashidis
Αγαπημένος παίκτης: Steve Nash, Devin Booker
Αγαπημένη ομάδα: Phoenix-Suns
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Μάιος 23, 2020 12:57 pm

yorgos έγραψε:
Σάβ Μάιος 23, 2020 7:58 am
Άσε που όπως είπα και στο πρώτο μου ποστ, είμαστε η μόνη χώρα που αποφάσισε να δώσει τίτλο πρωταθλητή σε λίγκα που διεκόπη αρχές Μάρτη.
Αν μετράω σωστά έγινε σε άλλα 11 πρωταθλήματα μπάσκετ στην Ευρώπη φέτος.

Χωρίς αυτό να σημαίνει πως συμφωνώ με την απόφαση.


Επίσης σύμφωνα με πληροφορίες ο Τρικούπης θα επιλέξει ως έδρα το γήπεδο της Άρτας. Για μένα το συγκεκριμένο εγχείρημα να φύγει μακριά από Μεσολόγγι θα οδηγήσει την ομάδα στα ίδια μονοπάτια ομάδων που δεν είχαν έδρα (πώληση ΑΦΜ, άρνηση ανόδου,συγχώνευση) και από τις υπόλοιπες ομάδες της Α2 θεωρώ ότι και αυτές με τη σειρά τους αδυνατούν να ανεβούν Α1.

Θυμίζω ότι :
Διαγόρας Δρυοπιδέων
Ψυχικό
Απόλλων Πάτρας
Καρδιτσα
Ολυμπιακός
Ελευθερούπολη

μπορούν εν δυνάμει να βρεθούν στην 2η προνομιούχο θέση της ανόδου και δε ξέρω ποιες από αυτές μπορεί οικονομικά και επιθυμεί να χωθεί σε ένα τέτοιο σύστημα που επικρατεί.

Οπότε υπάρχει το ενδεχόμενο του χρόνου το πρωτάθλημα να γίνει με τις ίδιες ομάδες, σκηνικό το οποίο θα παραπέμπει σε κάποιου είδους κωμωδία. :mrgreen:

1
1 Εικόνα
🏀Steve Nash. 2× NBA ΜVP (2005, 2006)🏀SSOL- Seven Second or Less Len
Εικόνα Εικόνα Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Conan1982

Moderator
Reactions: 1919
Δημοσιεύσεις: 5233
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 12, 2014 10:43 am
Τοποθεσία: Κρήτη
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Παπαλουκάς, Chris Weber
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Μάιος 23, 2020 1:26 pm

basket72 έγραψε:
Σάβ Μάιος 23, 2020 10:16 am
Conan1982 έγραψε:
Σάβ Μάιος 23, 2020 7:54 am

Το δεύτερο σου ποστ πάλι δεν απαντάει στο ερώτημα περί νομιμότητας που θέτω. Όχι με την ξύλινη της έννοια. Αλλά στο αξιακό επίπεδο.
Ίσως δεν απαντώ γιατί αδυνατώ να αντιληφθώ το πρόβλημα και το θέμα με τις αξίες και την νομιμότητα.
Είναι ένα παιχνίδι και τους κανόνες τους θέτουν οι ομάδες, Οι ίδιες ομάδες βρέθηκαν και αποφάσισαν τι θα κάνουν με το πρωτάθλημα. Οι περισσότερες ομάδες δεν ήθελαν ούτως ή άλλως να αρχίσει ξανά και να ολοκληρωθεί γιατί έχουν γλυτώσει χρήματα από τους παίκτες. Γιατί έπρεπε σώνει και καλά να υποβιβάσουν κάποιον ή να μην χρίσουν κάποιον πρωταθλητή δεν μπορώ να το καταλάβω όπως δεν μπορώ να καταλάβω γιατί η απόφαση τους είναι μη νόμιμη σε όποιο επίπεδο.
Εγώ προσπάθησα να εξηγήσω τα κίνητρα των αποφάσεων τους τα οποία είναι λογικά και είναι πάνω στην λογική να επιβιώσει το πρωτάθλημα.
Δεν είναι ότι συμφωνώ ή διαφωνώ, είναι απλώς κάτι που με αφήνει αδιάφορο και πραγματικά απορώ γιατί πρέπει να μας απασχολεί όταν το Ελληνικό μπάσκετ έχει πραγματικά προβλήματα που δεν αφορούν ποιος θα στεφθεί πρωταθλήτής.
Εσύ προσωπικά τι θα ήθελες, να υποβιβαστούν οι Άρης και ΠΑΟΚ και να στεφθεί πρωταθλητής ο Παναθηναικός ή να μην υποβιβαστεί κανείς και να μην στεφθεί κανείς πρωταθλητής;

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Μάιος 23, 2020 1:50 pm

Conan1982 έγραψε:
Σάβ Μάιος 23, 2020 1:26 pm
...
Εσύ προσωπικά τι θα ήθελες, να υποβιβαστούν οι Άρης και ΠΑΟΚ και να στεφθεί πρωταθλητής ο Παναθηναικός ή να μην υποβιβαστεί κανείς και να μην στεφθεί κανείς πρωταθλητής;
Εγώ θα ήθελα το -αθλητικά μιλώντας- δίκαιο. Να διακοπεί οριστικά η σεζόν και να ακυρωθεί. Ως μη γενόμενη, τέλος πάντως.
Ή να διακοπεί προσωρινά και να ολοκληρωθεί στη συνέχεια όπως γίνεται σε Ισπανία, Γερμανία ή όπως γίνεται στο Βόλεϊ στην Ελλάδα. ;)

Αν έπρεπε ντε και καλά να βγάλουν (τον όποιον) πρωταθλητή, τότε θα έπρεπε να υποβιβάσουν και κάποιον,-ους. Αναλόγως την ισχύουσα νομοθεσία.

Αλλά να μην κουράζω περαιτέρω. Όλα καλά (στο βασίλειο της Δανιμαρκίας :smile: ).

Άβαταρ μέλους
kojito

Moderator
Reactions: 1469
Δημοσιεύσεις: 6464
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 20, 2007 8:25 pm
Αγαπημένη θέση: PF
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Μάιος 24, 2020 8:39 am

Εντωμεταξύ το ότι μια από τις προτάσεις του Ιωνικού είναι να βρεθεί λύση ώστε να καταπολεμηθεί... ο παράνομος στοιχηματισμός (!), αποτελεί κάποιου είδους τρολάρισμα;

Εγώ πάντως βλέπω ότι σχεδόν όλοι προτείνουν ουτοπικά μέτρα για τα μάτια του κόσμου. Ίσα - ίσα για να φανεί ότι κάτι αλλάζει ή ότι υπάρχει διάθεση να αλλάξει. Και όταν έρθει η ώρα, προφανώς είτε θα επικυρωθούν τα μισά από όσα λέγονται, είτε οι ομάδες θα βρουν παραθυράκια για να μην τα τηρήσουν.

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
pan24

Moderator
Reactions: 1793
Δημοσιεύσεις: 12017
Εγγραφή: Τετ Ιουν 25, 2014 8:03 am
Αγαπημένη ομάδα: Milwaukee-Bucks
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Μάιος 24, 2020 10:31 am

kojito έγραψε:
Κυρ Μάιος 24, 2020 8:39 am
Εντωμεταξύ το ότι μια από τις προτάσεις του Ιωνικού είναι να βρεθεί λύση ώστε να καταπολεμηθεί... ο παράνομος στοιχηματισμός (!), αποτελεί κάποιου είδους τρολάρισμα;
Ναι, μαζί με τον εκπρόσωπο του Πανιωνίου
Θου κύριε...

0
RipCity

 champion
Reactions: 347
Δημοσιεύσεις: 5390
Εγγραφή: Πέμ Απρ 23, 2015 11:58 am
Twitter: @ioannisdiam
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Μάιος 28, 2020 1:45 pm

Πάλι σόου είχαμε.

Ο κύριος Μάνος λέει δε θέλει να δοθεί wild card στον Ολυμπιακό, αλλά δεν έχει κανένα πρόβλημα με αγορά ΑΦΜ. Όχι πως θα αγοράσει ποτέ ΑΦΜ ο Ολυμπιακός, αλλά η μόνη έννοια είναι να κοροϊδέψουμε ότι άλλαξε η ομάδα και πλέον θα τη λέμε Διαγόρας Δριοπιδέων-Ολυμπιακός κτλ.

0
Άβαταρ μέλους
yorgos

 champion
Reactions: 3924
Δημοσιεύσεις: 11017
Εγγραφή: Δευ Οκτ 19, 2009 10:55 pm
Τοποθεσία: Αβάνα
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Στηβ Νας
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Μάιος 28, 2020 2:17 pm

RipCity έγραψε:
Πέμ Μάιος 28, 2020 1:45 pm
Πάλι σόου είχαμε.

Ο κύριος Μάνος λέει δε θέλει να δοθεί wild card στον Ολυμπιακό, αλλά δεν έχει κανένα πρόβλημα με αγορά ΑΦΜ. Όχι πως θα αγοράσει ποτέ ΑΦΜ ο Ολυμπιακός, αλλά η μόνη έννοια είναι να κοροϊδέψουμε ότι άλλαξε η ομάδα και πλέον θα τη λέμε Διαγόρας Δριοπιδέων-Ολυμπιακός κτλ.
Τους έχουμε βαρεθεί όλους πια. Κάποτε το μπάσκετ ήταν "μασονεία", ό,τι κακό υπήρχε μέσα στο χώρο λυνόταν στα εντός κι υπήρχε μια έστω εικόνα σοβαρότητας. Τώρα έχει κατντήσει power of love. Να το πω κι αλλιώς... αυτούς εκεί στο power of love γιατί τους στέλνουν στον ΕΣΑΚΕ να μιλάνε για μπάσκετ;

Φτάνει πια, τόσο αυτοσαμποτάζ στο ίδιο τους το προϊόν ούτε τα λέμινγκ τέτοια αυτοκαταστροφή.

0
Αρκτικός Κύκλος, Σιβηρία, Ταταρστάν, Βόλγας, Καύκασος κι άλλα κομμάτια της μητέρας Ρωσίας

tinyurl.com/2axatenv
Άβαταρ μέλους
Reaper

 nba
Reactions: 1351
Δημοσιεύσεις: 2474
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 29, 2019 6:55 pm
Αγαπημένη θέση: SG, Bench
Αγαπημένος παίκτης: Luka Doncic
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Μάιος 28, 2020 3:24 pm

RipCity έγραψε:
Πέμ Μάιος 28, 2020 1:45 pm
Πάλι σόου είχαμε.

Ο κύριος Μάνος λέει δε θέλει να δοθεί wild card στον Ολυμπιακό, αλλά δεν έχει κανένα πρόβλημα με αγορά ΑΦΜ. Όχι πως θα αγοράσει ποτέ ΑΦΜ ο Ολυμπιακός, αλλά η μόνη έννοια είναι να κοροϊδέψουμε ότι άλλαξε η ομάδα και πλέον θα τη λέμε Διαγόρας Δριοπιδέων-Ολυμπιακός κτλ.
Πλεον η επισημη πολιτικη της ΚΑΕ ΠΑΟ ειναι σαν να διαβαζεις τους σχολιαστες στο sdna που στα αρθρα του γυναικειου μπασκετ αποκαλουν τον Ολυμπιακο "Ελληνικο" και στα του χαντμπολ "ΙΕΚ Ξυνη". Δεν υπαρχει καν προσπαθεια να κρατηθει μια επιφαση σοβαροτητας. Σαν να εκπροσωπει τον ποδοσφαιρικο Ολυμπιακο ο Τσουκαλας σε συμβουλιο της Σουπερ Λιγκ ή τον ποδοσφαιρικο Αρη ο Ραπτοπουλος.

0
Noone remembers how. Everyone remembers if you won or you lost.
Άβαταρ μέλους
Conan1982

Moderator
Reactions: 1919
Δημοσιεύσεις: 5233
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 12, 2014 10:43 am
Τοποθεσία: Κρήτη
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Παπαλουκάς, Chris Weber
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Μάιος 30, 2020 8:16 am

Η πιθανή αποχώρηση του Ρεθύμνου ίσως και να ταράξει τα νερά. Όχι ότι είναι τόσο μεγάλη σα μέγεθος η ομάδα ούτε σε επίπεδο εμπορικότητας, ούτε σε καθαρά αγωνιστικό, αλλά σε ένα πρωτάθλημα με ομάδες χωρίς οικονομική αξιοπιστία (για να το θέσω ευγενικά) ήταν μια σταθερά.
Πιστεύω χωρίς να ξέρω κάτι παραπάνω ότι η μη συμμετοχή του Ολυμπιακού στο επόμενο πρωτάθλημα έπαιξε τον ρόλο της.
Βλέπει ο Ζομπανάκης ότι πάμε για πρωτάθλημα 7-8 ομάδων χωρίς όμως να είναι μέσα Ολυμπιακός, ΠΑΟΚ, Άρης και καταλαβαίνει ότι τα έσοδα από τα τηλεοπτικά και τις χορηγίες θα είναι ελάχιστα.
Διαλύεται το πρωτάθλημα και πραγματικά φαίνεται να μην νοιάζει κανέναν, ούτε τους Αγγελόπουλους, που αν θέλουν να ανέβουν δεν θέλουν να το δείξουν για να μην υποστούν επικοινωνική ήττα, ούτε τον Γιαννακόπουλο για τους δικούς του μυστήριους λόγους, ούτε την Ε.Ο.Κ που δεν θέλω να την πιάσω στο στόμα μου γιατί θα αυτομπαναριστώ. Και φυσικά δεν ένοιαζε και τις υπόλοιπες ομάδες πέρυσι όταν ήταν ευκαιρία για αλλαγές έστω μετά το τέλος του πρωταθλήματος αλλά τελικά τίποτα δεν έγινε.
Να σταθώ λίγο και στις προτάσεις του Ιωνικού που το ρεζουμέ είναι να μας βοηθήσει η πολιτεία, να μας βοηθήσει η ΕΡΤ να βγάλουμε την χρονιά.
Το ερώτημα μπορεί να είναι θα έσωζε η παρουσία του Ολυμπιακού το πρωτάθλημα; Σίγουρα θα έφερνε πιο πολλά έσοδα.
Το δεύτερο ερώτημα θα ήταν κατά πόσο οι πιο εμπορικές ομάδες, θα ήθελαν να μοιραστούν τα έσοδα με τις υπόλοιπες ομάδες.
Και το τρίτο γεγονός είναι να τα μοιραστούν τα έσοδα με τις υπόλοιπες ομάδες, αλλά δεν θα πρέπει να υπάρχουν προϋποθέσεις;

0
Άβαταρ μέλους
SteveNashidis

Captain
Reactions: 2378
Δημοσιεύσεις: 7018
Εγγραφή: Δευ Σεπ 20, 2010 11:36 pm
Τοποθεσία: Arizona
Αγαπημένη θέση: PG
Twitter: https://twitter.com/Nashidis
Αγαπημένος παίκτης: Steve Nash, Devin Booker
Αγαπημένη ομάδα: Phoenix-Suns
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Ιουν 07, 2020 1:44 pm

Εξαιρετικά νέα για την επόμενη Α1. Το επίπεδο του πρωταθλήματος ολοένα ανεβαίνει 8-)
[media] [/media]

0
🏀Steve Nash. 2× NBA ΜVP (2005, 2006)🏀SSOL- Seven Second or Less Len
Εικόνα Εικόνα Εικόνα
Απάντηση

Επιστροφή στο “Γενικά Θέματα Α1”