Γενικά για την Α1

Συντονιστής: Captains

Άβαταρ μέλους
shtarkws

Site Admin
Reactions: 2581
Δημοσιεύσεις: 7768
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 12, 2010 9:22 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Μάιος 21, 2022 12:43 pm

Δεν ξέρω κατά πόσο οι εμπλεκόμενοι συνειδητοποιουν την συνέντευξη που έδωσε ο Β.Λ. Ουσιαστικά είπε ότι θα τηρηθεί ο νόμος χωρίς εξαιρέσεις και όποιος δεν είναι εντάξει δεν θα συμμετάσχει στην επόμενη Α1, αντιθέτως μπορεί να συμμετέχουν άλλες ομάδες της Α2 που μπορούν να εναρμονιστουν στους κανόνες.

Αν δεν υποκύψει, που πιστεύω ότι δεν θα υποκύψει, σημαίνει ότι θα υπάρξουν μεγάλες αντιδράσεις από ομάδες με πολύ κόσμο (ΑΕΚ;) αλλά σε 1-2 χρόνια θα έχουμε σοβαρό πρωτάθλημα αφού θα συμμετέχουν σοβαροί ή αυτοί που συμμετέχουν θα έχουν σοβαρευτεί.

Βέβαια αν είχαμε αποφασίσει να τηρούνται οι νόμοι ακόμα από την δεκαετία των 90s ίσως το πρωτάθλημα μας να ήταν ακόμα το καλύτερο της Ευρώπης

1
1 Εικόνα
Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς

Oι κανονισμοί του forum

Οδηγίες για ένα καλό post

https://dragon.mochahosted.com/basketfo ... index.html
Άβαταρ μέλους
yorgos

 champion
Reactions: 3924
Δημοσιεύσεις: 11017
Εγγραφή: Δευ Οκτ 19, 2009 10:55 pm
Τοποθεσία: Αβάνα
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Στηβ Νας
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Μάιος 21, 2022 1:04 pm

shtarkws έγραψε:
Σάβ Μάιος 21, 2022 12:43 pm
Δεν ξέρω κατά πόσο οι εμπλεκόμενοι συνειδητοποιουν την συνέντευξη που έδωσε ο Β.Λ. Ουσιαστικά είπε ότι θα τηρηθεί ο νόμος χωρίς εξαιρέσεις και όποιος δεν είναι εντάξει δεν θα συμμετάσχει στην επόμενη Α1, αντιθέτως μπορεί να συμμετέχουν άλλες ομάδες της Α2 που μπορούν να εναρμονιστουν στους κανόνες.

Αν δεν υποκύψει, που πιστεύω ότι δεν θα υποκύψει, σημαίνει ότι θα υπάρξουν μεγάλες αντιδράσεις από ομάδες με πολύ κόσμο (ΑΕΚ;) αλλά σε 1-2 χρόνια θα έχουμε σοβαρό πρωτάθλημα αφού θα συμμετέχουν σοβαροί ή αυτοί που συμμετέχουν θα έχουν σοβαρευτεί.

Βέβαια αν είχαμε αποφασίσει να τηρούνται οι νόμοι ακόμα από την δεκαετία των 90s ίσως το πρωτάθλημα μας να ήταν ακόμα το καλύτερο της Ευρώπης
Επειδή είμαι ολίγον άσχετος στα διοικητικά, ο ΕΣΑΚΕ δεν έχει αυτοδιοίκητο; Ο ΕΣΑΚΕ δεν αποφασίζει ποιες ομάδες υα συμμετάσχουν, βάσει των αποφάσεων της Επιτροπής Επαγγελματικού Αθλητισμού; Τι δικαιοδοσία έχει η Ομοσπονδία;

0
Αρκτικός Κύκλος, Σιβηρία, Ταταρστάν, Βόλγας, Καύκασος κι άλλα κομμάτια της μητέρας Ρωσίας

tinyurl.com/2axatenv
BillyPao

allstar
Reactions: 1333
Δημοσιεύσεις: 3402
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 28, 2020 5:08 pm
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 4

Σάβ Μάιος 21, 2022 1:12 pm

shtarkws έγραψε:
Σάβ Μάιος 21, 2022 12:43 pm
Δεν ξέρω κατά πόσο οι εμπλεκόμενοι συνειδητοποιουν την συνέντευξη που έδωσε ο Β.Λ. Ουσιαστικά είπε ότι θα τηρηθεί ο νόμος χωρίς εξαιρέσεις και όποιος δεν είναι εντάξει δεν θα συμμετάσχει στην επόμενη Α1, αντιθέτως μπορεί να συμμετέχουν άλλες ομάδες της Α2 που μπορούν να εναρμονιστουν στους κανόνες.

Αν δεν υποκύψει, που πιστεύω ότι δεν θα υποκύψει, σημαίνει ότι θα υπάρξουν μεγάλες αντιδράσεις από ομάδες με πολύ κόσμο (ΑΕΚ;) αλλά σε 1-2 θα έχουμε σοβαρό πρωτάθλημα αφού θα συμμετέχουν σοβαροί ή αυτοί που συμμετέχουν θα έχουν σοβαρευτεί.

Βέβαια αν είχαμε αποφασίσει να τηρούνται οι νόμοι ακόμα από την δεκαετία των 90s ίσως το πρωτάθλημα μας να ήταν ακόμα το καλύτερο της Ευρώπης
Το πρωτάθλημα μας δε θα ήταν το καλύτερο της Ευρώπης, γιατί δεν υπάρχει η ποιότητα που υπήρχε τότε. Πάντως αυτή η τοποθέτηση του προέδρου της ΕΟΚ είναι σημαντική, πρέπει επιτέλους να μπει τάξη στο πρωτάθλημα. Δε γίνεται κάποιες ομάδες να χρωστάνε, αλλά να μένουν ατιμώρητες, γιατί αυτό είναι κοροϊδία σε βάρος των ομάδων που είναι εντάξει στις υποχρεώσεις τους. Είμαι περίεργος, θα γίνουν άραγε πράξη αυτές οι αλλαγές;

0
Άβαταρ μέλους
ssoulliss

 champion
Reactions: 3197
Δημοσιεύσεις: 6017
Εγγραφή: Τρί Απρ 19, 2011 7:38 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Φάνης Χριστοδούλου
Αγαπημένη ομάδα: Detroit-Pistons
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Μάιος 21, 2022 1:22 pm

Σε προεκλογική περίοδο να πέσει π.χ. η ΑΕΚ λόγω Ban δεν νομίζω πως γίνεται. :sorry: Ακόμη και αν ο Λιόλιος επιμείνει, θα βγει ο υπουργός και θα πει άλλο.
yorgos έγραψε:
Σάβ Μάιος 21, 2022 1:04 pm
Επειδή είμαι ολίγον άσχετος στα διοικητικά, ο ΕΣΑΚΕ δεν έχει αυτοδιοίκητο; Ο ΕΣΑΚΕ δεν αποφασίζει ποιες ομάδες υα συμμετάσχουν, βάσει των αποφάσεων της Επιτροπής Επαγγελματικού Αθλητισμού; Τι δικαιοδοσία έχει η Ομοσπονδία;
Νομίζω ότι έχεις δίκιο. Η ομοσπονδία είναι μέχρι την Α2 και το Κύπελλο, από εκεί και μετά είναι οι ομάδες.

0
Άβαταρ μέλους
Conan1982

Moderator
Reactions: 1876
Δημοσιεύσεις: 5139
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 12, 2014 10:43 am
Τοποθεσία: Κρήτη
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Παπαλουκάς, Chris Weber
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Μάιος 21, 2022 1:58 pm

yorgos έγραψε:
Σάβ Μάιος 21, 2022 1:04 pm

Επειδή είμαι ολίγον άσχετος στα διοικητικά, ο ΕΣΑΚΕ δεν έχει αυτοδιοίκητο; Ο ΕΣΑΚΕ δεν αποφασίζει ποιες ομάδες υα συμμετάσχουν, βάσει των αποφάσεων της Επιτροπής Επαγγελματικού Αθλητισμού; Τι δικαιοδοσία έχει η Ομοσπονδία;
Ναι βέβαια, μόνο που δεν είναι ένα "ιδιωτικό" πρωτάθλημα όπως η Ευρωλίγκα αποκομμένο από την FIBA, θα είχε ενδιαφέρον αν μπορούσε να βρεθεί το καταστατικό του ΕΣΑΚΕ (όχι της ΕΟΚ),

Πάντως στον φετινό κανονισμό πρωταθλήματος στις Γενικές Διατάξεις λέει:
Άρθρο 68ο
ΣΥΝΕΠΕΙΕΣ ΜΗ ΤΗΡΗΣΗΣ ΝΟΜΩΝ ΚΑΙ ΚΑΝΟΝΙΣΜΩΝ
1. Οι ΚΑΕ - μέλη του Ε.Σ.Α.Κ.Ε υποχρεούνται να σέβονται και να τηρούν όλα όσα ορίζονται από τις διατάξεις των Νόμων, των εγκυκλίων, του Καταστατικού σκοπών και αποφάσεων της ΕΟΚ, των Κανονισμών του Ε.Σ.Α.Κ.Ε., του Εσωτερικού Κανονισμού και των Γενικών και Ειδικών Προκηρύξεων του Ε.Σ.Α.Κ.Ε. ως και τις αποφάσεις των οργάνων του Ε.Σ.Α.Κ.Ε (Γενικών Συνελεύσεων, Διοικητικών Συμβουλίων κλπ).

Δεν νομίζω να μπορεί να επιβάλλει βέβαια ποιες ομάδες θα συμμετέχουν αλλά αν οι ΚΑΕ που δεν έχουν ρυθμίσει τα χρέη τους (και όχι να μην έχουν) δεν θα βρίσουν παραθυράκια να κάνουν μεταγραφές παικτών πως ακριβώς θα δημιουργήσουν ομάδες; Προφανώς η ομοσπονδία έμμεσα θα ελέγξει και ποιες ΚΑΕ θα μπορούν να συμμετέχουν. Μπορεί να λεώ και βλακείες βέβαια, θα υπάρξει κάποιος που θα έχει όντως τις γνώσεις και όχι εικααίες όπως οι δικές μου.

0
Άβαταρ μέλους
pan24

Moderator
Reactions: 1780
Δημοσιεύσεις: 12000
Εγγραφή: Τετ Ιουν 25, 2014 8:03 am
Αγαπημένη ομάδα: Milwaukee-Bucks
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Μάιος 21, 2022 2:20 pm

yorgos έγραψε:
Σάβ Μάιος 21, 2022 1:04 pm
shtarkws έγραψε:
Σάβ Μάιος 21, 2022 12:43 pm
Δεν ξέρω κατά πόσο οι εμπλεκόμενοι συνειδητοποιουν την συνέντευξη που έδωσε ο Β.Λ. Ουσιαστικά είπε ότι θα τηρηθεί ο νόμος χωρίς εξαιρέσεις και όποιος δεν είναι εντάξει δεν θα συμμετάσχει στην επόμενη Α1, αντιθέτως μπορεί να συμμετέχουν άλλες ομάδες της Α2 που μπορούν να εναρμονιστουν στους κανόνες.

Αν δεν υποκύψει, που πιστεύω ότι δεν θα υποκύψει, σημαίνει ότι θα υπάρξουν μεγάλες αντιδράσεις από ομάδες με πολύ κόσμο (ΑΕΚ;) αλλά σε 1-2 χρόνια θα έχουμε σοβαρό πρωτάθλημα αφού θα συμμετέχουν σοβαροί ή αυτοί που συμμετέχουν θα έχουν σοβαρευτεί.

Βέβαια αν είχαμε αποφασίσει να τηρούνται οι νόμοι ακόμα από την δεκαετία των 90s ίσως το πρωτάθλημα μας να ήταν ακόμα το καλύτερο της Ευρώπης
Επειδή είμαι ολίγον άσχετος στα διοικητικά, ο ΕΣΑΚΕ δεν έχει αυτοδιοίκητο; Ο ΕΣΑΚΕ δεν αποφασίζει ποιες ομάδες υα συμμετάσχουν, βάσει των αποφάσεων της Επιτροπής Επαγγελματικού Αθλητισμού; Τι δικαιοδοσία έχει η Ομοσπονδία;
Ναι αλλά έχει τεράστια εξάρτηση από την ΕΟΚ για πολλά θέματα.

Πχ οι μεταγραφές γίνονται μέσω ΕΟΚ, αυτή είναι που κάνει τα στραβά μάτια με τα bans και άνοιξε παραθυράκι επιτρέποντας μεταγραφές παικτών που έπαιζαν στην Ελλάδα.
Μπορεί ας πούμε να πει ότι απαγόρευση μεταγραφών σημαίνει απαγόρευση μεταγραφών αρα ή θα πληρώσεις ή θα κατέβεις με το εφηβικό.

Επίσης οι διαιτητές ορίζονται από την ΕΟΚ.
Μπορείς να πεις οτι δεν θα ορίζονται διαιτητές στις ομάδες που δεν καλύπτουν τις α, β, γ, δ προϋποθέσεις.

Σίγουρα και αρκετά άλλα πράγματα.

Αν υπάρχει θέληση τρόποι υπάρχουν.

0
Άβαταρ μέλους
Reaper

 nba
Reactions: 1351
Δημοσιεύσεις: 2474
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 29, 2019 6:55 pm
Αγαπημένη θέση: SG, Bench
Αγαπημένος παίκτης: Luka Doncic
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Μάιος 21, 2022 3:29 pm

Να το δουμε και να μη το πιστεψουμε οτι θα αποβαλλουν επιτελους τις ομαδες που χρωστανε....

0
Noone remembers how. Everyone remembers if you won or you lost.
polykos

 euroleague
Reactions: 471
Δημοσιεύσεις: 1655
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 20, 2009 9:09 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Μάιος 21, 2022 4:55 pm

Ο Λιόλιος λέει ...εγω θα εφαρμόσω το νόμο, ας τον εφαρμόσουν και οι υπόλοιποι....................

Στον κανονισμό πρωταθλήματος του ΕΣΑΚΕ στο άρθρο 11/5Β λέει
Β. Σε περίπτωση μη χορήγησης του προβλεπόμενου στη διάταξη του άρθρου 77α του ν. 2725/1999
πιστοποιητικού, σύμφωνα με την παρ. 2 του άρθρου 3 του ν. 2725/1999, όπως ισχύει, που
συνεπάγεται την απαγόρευση συμμετοχής σε αθλητική διοργάνωση, η ομάδα της ΚΑΕ δεν έχει
δικαίωμα συμμετοχής στο Πρωτάθλημα Α1 Εθνικής Κατηγορίας αγωνιστικής περιόδου 2021-
2022

Το άρθρο 77Α του ν. 2725/1999

Αρθρο 77Α
Αρµοδιότητες Επιτροπής Επαγγελµατικού Αθλητισµού

1. Η επιτροπή, εκτός από όσα ειδικά ορίζονται στις λοιπές διατάξεις του
παρόντος νόµου, έχει τις εξής αρµοδιότητες
α) Ελέγχει τις Α.Α.Ε., τα Τ.Α.Α., καθώς και κάθε σχετιζόµενο καθ' oιονδήποτε
τρόπο µαζί τους πρόσωπο, για τη διαπίστωση της τήρησης των διατάξεων του
παρόντος και των σε εκτέλεση του εκδιδόµενων κανονιστικών πράξεων.

β) Διενεργεί διαχειριστικό και λογιστικό έλεγχο στις Α.Α.Ε. και τα Τ.Α.Α.
και ερευνά για την εκπλήρωση των εν γένει οικονοµικών υποχρεώσεών τους και
ιδιαίτερα προς τον οικείο επαγγελµατικό σύνδεσµο, τους επαγγελµατίες και
αµειβόµενους αθλητές, τους προπονητές, το ιδρυτικό αθλητικό σωµατείο και τα
γυµναστήρια.
..........................................................................................................

ε) Χορηγεί τις άδειες και εγκρίσεις που προβλέπουν οι διατάξεις του
παρόντος, καθώς και το πιστοποιητικό που προβλέπεται στην παράγραφο 3 του
άρθρου αυτού.

και τέλος η Παράγραφος 3 του άρθρου 77Α λέει και κλείνει τον κύκλο

3. Πριν από την έναρξη κάθε αγωνιστικής περιόδου, κάθε Α.Α.Ε. ή Τ .Α.Α.
οφείλει να προσκοµίσει στην οικεία διοργανώτρια αρχή, πιστοποιητικό της
Επιτροπής περί τήρησης των υποχρεώσεων που προβλέπονται από τον παρόντα
νόµο.
Το πιστοποιητικό αυτό δεν χορηγείται σε περιπτώσεις διαπίστωσης σοβαρών ή
καθ' υποτροπήν παραβάσεων του νόµου, οι οποίες αναφέρονται υποχρεωτικά στην
απόφαση της Επιτροπής περί µη χορήγησής του, καθώς και σε περιπτώσεις
άρνησης παροχής στοιχείων προς την Επιτροπή.
Χωρίς το παραπάνω πιστοποιητικό καµιά οµάδα Α.Α.Ε. ή Τ.A.A. δεν δικαιούται
να συµµετέχει στο οικείο πρωτάθληµα εάν δε το πιστοποιητικό αυτό ανακληθεί,
η οµάδα αποβάλλεται από το πρωτάθληµα, µε απόφαση του αρµόδιου δικαιοδοτικού
οργάνου, η οποία εκδίδεται µετά από έκθεση της Επιτροπής.

1
1 Εικόνα
Manager FREE Zone
Old-school For Ever
BillyPao

allstar
Reactions: 1333
Δημοσιεύσεις: 3402
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 28, 2020 5:08 pm
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 4

Κυρ Μάιος 22, 2022 3:02 pm

Ξεκίνησε καλά το παιχνίδι στη Ρόδο, ανάμεσα στον Κολοσσό και τη Λάρισα (28-19 το σκορ της 1ης περιόδου). Και εκεί που πίστεψα ότι επιτέλους θα δούμε ένα παιχνίδι με καλό θέαμα (τηρουμένων των αναλογιών), στη 2η περίοδο παίχτηκε κάκιστο μπάσκετ, με αποτέλεσμα στο 1ο ημίχρονο το σκορ να είναι μόλις 36-31. Τρομερή αστάθεια στην επίθεση από τον Κολοσσό, και το γεγονός ότι τερμάτισε στην 3η θέση στην κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος φανερώνει το χαμηλό επίπεδο της λίγκας.

0
Άβαταρ μέλους
yorgos

 champion
Reactions: 3924
Δημοσιεύσεις: 11017
Εγγραφή: Δευ Οκτ 19, 2009 10:55 pm
Τοποθεσία: Αβάνα
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Στηβ Νας
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Μάιος 22, 2022 3:30 pm

BillyPao έγραψε:
Κυρ Μάιος 22, 2022 3:02 pm
Ξεκίνησε καλά το παιχνίδι στη Ρόδο, ανάμεσα στον Κολοσσό και τη Λάρισα (28-19 το σκορ της 1ης περιόδου). Και εκεί που πίστεψα ότι επιτέλους θα δούμε ένα παιχνίδι με καλό θέαμα (τηρουμένων των αναλογιών), στη 2η περίοδο παίχτηκε κάκιστο μπάσκετ, με αποτέλεσμα στο 1ο ημίχρονο το σκορ να είναι μόλις 36-31. Τρομερή αστάθεια στην επίθεση από τον Κολοσσό, και το γεγονός ότι τερμάτισε στην 3η θέση στην κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος φανερώνει το χαμηλό επίπεδο της λίγκας.
Το πόσο χαμηλό είναι το επίπεδο της Α1 φαίνεται από το ότι ο Κολοσσός τελείωσε τρίτος, ενώ ο καλύτερος της 6ης Λάρισας σήμερα είναι ο Τσαϊρέλης. O Moody πρέπει να έχει κακό μάνατζερ.

1
1 Εικόνα
Αρκτικός Κύκλος, Σιβηρία, Ταταρστάν, Βόλγας, Καύκασος κι άλλα κομμάτια της μητέρας Ρωσίας

tinyurl.com/2axatenv
Άβαταρ μέλους
taraboura

 euroleague
Reactions: 263
Δημοσιεύσεις: 1465
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 21, 2009 7:21 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένη ομάδα: Real-Madrid
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Μάιος 22, 2022 3:46 pm

BillyPao έγραψε:
Κυρ Μάιος 22, 2022 3:02 pm
Ξεκίνησε καλά το παιχνίδι στη Ρόδο, ανάμεσα στον Κολοσσό και τη Λάρισα (28-19 το σκορ της 1ης περιόδου). Και εκεί που πίστεψα ότι επιτέλους θα δούμε ένα παιχνίδι με καλό θέαμα (τηρουμένων των αναλογιών), στη 2η περίοδο παίχτηκε κάκιστο μπάσκετ, με αποτέλεσμα στο 1ο ημίχρονο το σκορ να είναι μόλις 36-31. Τρομερή αστάθεια στην επίθεση από τον Κολοσσό, και το γεγονός ότι τερμάτισε στην 3η θέση στην κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος φανερώνει το χαμηλό επίπεδο της λίγκας.
Στο δεύτερο ημίχρονο να δεις. Δεν πιστεύω αυτά που βλέπω, τέτοιους αγώνες έβλεπα παλιά (2008) στην ΕΣΚΑ. Μάλλον έχουμε την πρώτη έκπληξη των πλέι οφ καθώς το σκορ είναι 59-69 2 λεπτά πριν το τέλος του αγώνα! Σοκαριστικά κακό μπάσκετ από τον Κολοσσό στο τελευταίο δεκάλεπτο θα έλεγα ότι τα κάνει όλα λάθος στο παρκέ.

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
taraboura

 euroleague
Reactions: 263
Δημοσιεύσεις: 1465
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 21, 2009 7:21 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένη ομάδα: Real-Madrid
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Μάιος 22, 2022 4:24 pm

Ολοκληρώθηκε η έκπληξη και το μπρέικ 63-71.

0
Άβαταρ μέλους
yorgos

 champion
Reactions: 3924
Δημοσιεύσεις: 11017
Εγγραφή: Δευ Οκτ 19, 2009 10:55 pm
Τοποθεσία: Αβάνα
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Στηβ Νας
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Μάιος 22, 2022 4:36 pm

Πείτε με στριμμένο, αλλά η novibet -που είναι ο τηλεοπτικός σπόνσορας της Α1- έχει επιλέξει για τις διαφημίσεις και το λόγκο της έναν από τους αντιπαθέστερους τύπους που έχω δει ποτέ σε διαφήμιση, αυτόν με τα "μπάζα ή buzzer". :sorry: Τον βλέπω και μου έρχεται να τον πλακώσω στις φάπες.

1
1 Εικόνα
Αρκτικός Κύκλος, Σιβηρία, Ταταρστάν, Βόλγας, Καύκασος κι άλλα κομμάτια της μητέρας Ρωσίας

tinyurl.com/2axatenv
BillyPao

allstar
Reactions: 1333
Δημοσιεύσεις: 3402
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 28, 2020 5:08 pm
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 4

Κυρ Μάιος 22, 2022 4:41 pm

yorgos έγραψε:
Κυρ Μάιος 22, 2022 4:36 pm
Πείτε με στριμμένο, αλλά η novibet -που είναι ο τηλεοπτικός σπόνσορας της Α1- έχει επιλέξει για τις διαφημίσεις και το λόγκο της έναν από τους αντιπαθέστερους τύπους που έχω δει ποτέ σε διαφήμιση, αυτόν με τα "μπάζα ή buzzer". :sorry: Τον βλέπω και μου έρχεται να τον πλακώσω στις φάπες.
Έχεις δίκιο, γενικά είναι πολύ ενοχλητικές αυτές οι διαφημίσεις.

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
taraboura

 euroleague
Reactions: 263
Δημοσιεύσεις: 1465
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 21, 2009 7:21 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένη ομάδα: Real-Madrid
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Μάιος 22, 2022 4:50 pm

yorgos έγραψε:
Κυρ Μάιος 22, 2022 4:36 pm
Πείτε με στριμμένο, αλλά η novibet -που είναι ο τηλεοπτικός σπόνσορας της Α1- έχει επιλέξει για τις διαφημίσεις και το λόγκο της έναν από τους αντιπαθέστερους τύπους που έχω δει ποτέ σε διαφήμιση, αυτόν με τα "μπάζα ή buzzer". :sorry: Τον βλέπω και μου έρχεται να τον πλακώσω στις φάπες.
Χαχαχαχαχαχα να είσαι καλά φίλε πόσο με εκφράζεις. Είναι τόσο εκνευριστική η φωνή που πραγματικά σου ανεβαίνει το αίμα στο κεφάλι LOL, ειδικά αν έχεις φορτώσει ήδη από το χάλι που βλέπεις στην Α1 :D :D :D :D :D

Στο άλλο ματς, έχουμε ποιοτικό και ανταγωνιστικό αγώνα: Παναθηναϊκός-Άρης 32-8 λιγο πριν τη λήξη του δεκαλέπτου..... Επειδή είμαι άρρωστος με το μπάσκετ δεν θα κάνω ζάπινγκ, θα το πιω το ποτήρι μέχρι τέλους, διπλή δόση σήμερα :oops:

1
1 Εικόνα
Απάντηση

Επιστροφή στο “Γενικά Θέματα Α1”