2021-2022-Ολυμπιακός - Mεταγραφές

Συντονιστής: Captains

TakeshyKurosawa1

 euroleague
Reactions: 438
Δημοσιεύσεις: 1602
Εγγραφή: Δευ Μάιος 31, 2021 10:13 am
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Vasilis Spanoulis
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 1

Τετ Ιουν 02, 2021 10:48 am

Καλά ο Μπλατ είχε και το πρόβλημα υγείας του και απλήρωτους παίχτες! Είναι λίγο δύσκολο να τον κρίνουμε και να τον βγάζουμε μυρωδιά όπως έγινε από πολλούς!

0
jazz thrilos
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιουν 02, 2021 10:52 am

basket72 έγραψε:
Τετ Ιουν 02, 2021 9:22 am


Φίλε μου jazztrylos είναι ωραίες οι διαφωνίες μαζί σου. Στο σωστό επίπεδο πάντα. Ο Γουόκαπ στο μόνο που μπορεί΄να συγκριθεί με τον Τζένκινς είναι στην -κορυφαία- άμυνα που παίζουν αμφότεροι. Μιλάμε για εντελώς διαφορετικό παίκτη. Άσε το αν είναι καλύτερος. Ας μιλήσουμε για τις ομοιότητες που έχουν στο παιχνίδι τους. ΆΣε που κι ο Τζένκινς ήταν ο τελευταίος που μας έφταιγε στους κοντούς. Εδώ είχαμε τον Χάκετ κι έκανε τη γλάστρα. :shock: Είχαμε τον Γκριν και όταν έπαιζε για 20πόντους και βάλε, έπεφτε κόφτης. :D
Εννοείται οτι πάντα είναι ωραίες και παραγωγικές τέτοιου είδους διαφωνίες. Αυτή είναι και η ομορφιά της συζήτησης.

Εγώ δεν λέω λοιπόν οτι αν πάρουμε Γουοκαπ και αποτύχουμε ξανά θα φταίει ο παίχτης. Έχεις δίκιο σε αυτό.
Αυτό που λέω είναι οτι αν πάρουμε Γουόκαπ και η μεταγραφή παρουσιαστεί ως η βασική μας επιλογή για τα γκαρντ, ε τότε σίγουρα θα αποτύχουμε ξανά όχι γιατί πήραμε τον συγκεκριμένο αλλά γιατί δεν πήραμε έναν πολύ καλύτερο παίχτη. Να τον πάρουμε για τρiτοτέταρτη επιλογή στα γκαρντ, οκ. Και τις άμυνες του θα μπει να παίξει, και κανα drive θα επιχειρήσει (δεν πειράζει που συνήθως είναι σε slow motion) ίσως βάλει και κανα τρίποντο στις λίγες προσπάθειες που θα παίρνει (γιατί και διστακτικός είναι και δεν διαθέτει και κανά σούπερ μηχανισμό στο σουτ). Για πολλά pick n roll μην έχουμε απαιτήσεις, πιο πολύ στο ένα μέτρο είναι οι πάσες του, σίγουρα πράγματα, αλλά που και που θα βγαίνει και κανα πιο ψαγμένο play.

Συγκρίνοντας τον με τον Τζέκινγκς πάντως πιο πολύ είχα στο νου μου την χρησιμότητα και τον περιορισμένο ρόλο που θα μπορούσε να έχει σε μια ομάδα και όχι τα χαρακτηριστικά του ως παίχτης (ο Τζέκινγκς στα καλά του μην σου πω οτι έδειχνε καλύτερο προσπεκτ). Είναι για 10 λεπτά, για ειδικές αποστολές imho.

Μπορεί να κάνω εντελώς λάθος εκτίμηση. Δεν θα είναι η πρώτη φορά :lol: . Έρχεται καλοκαιράκι, θα δούμε τελικά ποιες ομάδες θα τον ζητήσουν και τι ρόλο θα του προσφέρουν. Πάντως για πενταδάτος άσος στον Ολυμπιακό δεν μου γεμίζει το μάτι. Βέβαια αν καταλήξουμε μόνο με Λούντζη και παραπαίουμε μέσα στην χρονιά μην αρχίσουμε τα "ορίστε, είναι που δεν θέλαμε τον Γουόκαπ". Δεν τον θέλω στην βάση του οτι θα πάρουμε καλύτερο παίχτη.

Υ.Γ.: Ξέρω οτι θα φάω κράξιμο τώρα, αλλά τα ίδια πιστεύω και για το έτερο πουλέν των παρκέ, τον Κριγκόνις. Ευτυχώς αυτός ζητάει πολλά οπότε θα τα κλάψουν άλλες ομάδες τα λεφτάκια τους. :peace:

basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιουν 02, 2021 11:12 am

jazz thrilos έγραψε:
Τετ Ιουν 02, 2021 10:52 am
[
Εννοείται οτι πάντα είναι ωραίες και παραγωγικές τέτοιου είδους διαφωνίες. Αυτή είναι και η ομορφιά της συζήτησης.

Εγώ δεν λέω λοιπόν οτι αν πάρουμε Γουοκαπ και αποτύχουμε ξανά θα φταίει ο παίχτης. Έχεις δίκιο σε αυτό.
Αυτό που λέω είναι οτι αν πάρουμε Γουόκαπ και η μεταγραφή παρουσιαστεί ως η βασική μας επιλογή για τα γκαρντ, ε τότε σίγουρα θα αποτύχουμε ξανά όχι γιατί πήραμε τον συγκεκριμένο αλλά γιατί δεν πήραμε έναν πολύ καλύτερο παίχτη. Να τον πάρουμε για τρiτοτέταρτη επιλογή στα γκαρντ, οκ. Και τις άμυνες του θα μπει να παίξει, και κανα drive θα επιχειρήσει (δεν πειράζει που συνήθως είναι σε slow motion) ίσως βάλει και κανα τρίποντο στις λίγες προσπάθειες που θα παίρνει (γιατί και διστακτικός είναι και δεν διαθέτει και κανά σούπερ μηχανισμό στο σουτ). Για πολλά pick n roll μην έχουμε απαιτήσεις, πιο πολύ στο ένα μέτρο είναι οι πάσες του, σίγουρα πράγματα, αλλά που και που θα βγαίνει και κανα πιο ψαγμένο play.

Συγκρίνοντας τον με τον Τζέκινγκς πάντως πιο πολύ είχα στο νου μου την χρησιμότητα και τον περιορισμένο ρόλο που θα μπορούσε να έχει σε μια ομάδα και όχι τα χαρακτηριστικά του ως παίχτης (ο Τζέκινγκς στα καλά του μην σου πω οτι έδειχνε καλύτερο προσπεκτ). Είναι για 10 λεπτά, για ειδικές αποστολές imho.

Μπορεί να κάνω εντελώς λάθος εκτίμηση. Δεν θα είναι η πρώτη φορά :lol: . Έρχεται καλοκαιράκι, θα δούμε τελικά ποιες ομάδες θα τον ζητήσουν και τι ρόλο θα του προσφέρουν. Πάντως για πενταδάτος άσος στον Ολυμπιακό δεν μου γεμίζει το μάτι. Βέβαια αν καταλήξουμε μόνο με Λούντζη και παραπαίουμε μέσα στην χρονιά μην αρχίσουμε τα "ορίστε, είναι που δεν θέλαμε τον Γουόκαπ". Δεν τον θέλω στην βάση του οτι θα πάρουμε καλύτερο παίχτη.

Υ.Γ.: Ξέρω οτι θα φάω κράξιμο τώρα, αλλά τα ίδια πιστεύω και για το έτερο πουλέν των παρκέ, τον Κριγκόνις. Ευτυχώς αυτός ζητάει πολλά οπότε θα τα κλάψουν άλλες ομάδες τα λεφτάκια τους. :peace:
Πάντα σε ειρηνικό κλίμα και απολαμβανοντας την κουβέντα μαζί σου φίλε μου.
Έτσι κι αλλιώς θα μου κάνει (ευχάριστη) έκπληξη αν πάρουμε τον Γουόκαπ.

Παίδες σχετικά με τον Μπλατ, δεν τίθεται θέμα να τον βγάλουμε "μυρωδιά" ή να τον κρίνουμε για τη θητεία του στον Ολυμπιακό. Εννοείται ότι υπήρχε πολυ σοβαρό ζήτημα υγείας αφενός κι αφετέρου, τού έλαχε του ανθρώπου να πέσει στη χειρότερη οικονομικά στιγμή των Αγγελόπουλων.

Τα έχουμε πει στην ώρα τους, τον προτείναμε (κόντρα στο ρεύμα τότε, που τον θεωρούσε άπιαστο στόχο) λίγους μήνες πριν σκάσει η περίπου "βόμβα" της υπογραφής του, τον υποστηρίζαμε διαρκώς κόντρα στο ρεύμα της ελληνοποίησης, κλπ κλπ, και τον υποστηρίζαμε και στην ιστορία με το "μέχριτέλους" την απόλυσή του/λύση κοινή συναινέσει.

Τεράστιος προπονητής. Στη στελέχωση έκανε πολύ συγκεκριμένα λάθη που δεν είχαν να κάνουν με λάθος διάβασμα των ικανοτήτων/δυναμικής των παικτών που έφερε, αλλά με την οργανική τους σύνδεση στο τότε σύνολο. Λάθος θέσεις, λάθος χαρακτηριστικά κλπ.

Φίλε μου shaq7, τον Τουπάν πήρε αντί του Χένρι. Ο Τίμα ήταν η τελευταία τσόντα, η οποία βγήκε πρώτη- πρώτη στο φόρουμ μας, λόγω καλής σχέσης που έχω με τη Βιτόρια.
Δεν είχε να κάνει με χρήματα αλλά με λάθος εκτίμηση του Μπλατ, όπως εξηγώ στο παραπάνω ποστ.
Τον έχω σε μεγάλη εκτίμηση τον Μπλατ. Και τον Σπανούλη. Και τον Μπαρτζώκα. Αλλά δεν μπορώ να μη λέω αυτά που βλέπω. Δεν φταίνε για όλα τα χρήματα που δίνουν ή δεν δίνουν οι Αγγελόπουλοι. Κι ας τους έχω σε μικρότερη εκτίμηση από τους 3 προαναφερθέντες. ¨Ασχετο το ένα με το άλλο.
ΠΑράδειγμα ήταν ο Τουπάν αντί Χένρι. Το πως μπορεί κάποιος να κάνει λάθος που τελικά να ανακατέψει όλο το ρόστερ.
Υπομονή κατά τ΄'άλλα. Και να έχουμε πια στον νου μας ότι για να φέρουμε παίκτη από το λεγόμενο πάνω ράφιμ θα χρειαστεί να πληρώσουμε κάτι παραπάνω. ΑΛλιώς ο παίκτης θα πάει σε ομάδα που έχει δυναμική να χτυπήσει είσοδο στο F4. :bball:
Δατς λάιφ. Εμένα δεν με χαλάει και τόσο. Αρκεί με τα όσα λεφτά υπάρχουν να παίρνονται οι σωστές αποφάσεις και να υπάρχει σωστό κλίμα στην ομάδα κι όχι αυτο το χάλι που είδαμε φέτος από τα χριστούγεννα και μετά. Ναι, αυτό με χάλασε.

Άβαταρ μέλους
papp7

 euroleague
Reactions: 665
Δημοσιεύσεις: 1292
Εγγραφή: Δευ Φεβ 19, 2018 12:33 am
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: A.I
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιουν 02, 2021 2:32 pm

Οι Αγγελο ειναι αψυχολογητοι, μπορει να κανουν προταση στον Καλαθη ( αν μεινει ελυθερος και ασχετα αν τη δεχτει) στα 1.8 Μ και ταυτοχρονα αν δεν δεχτει ο Καλαθης να διαθεσουν 1.8 Μ συνολικα για ολους τους ξενους που θελουν.Βεβαια μιλανε για βομβα τον τελευταιο καιρο, αντε να δουμε τι νερομπομπα ετοιμαζουν. :peace:

Η ομαδα χρειαζεται ασσο ή κομπο , 2αρι το οποιο θα εξαρτηθει απο το ποιος θα ειναι ο ασσος, 3αρι , 5αρι. Και ενα ρισκο στο 4-5, απο τη στιγμη που εχεις 300 χιλ για Ζαν-Σαρλ αστον να φυγει και παρε αγουρο μεν με καλο potential δε. Σε αυτη τη θεση σε παιρνει να παρεις το ρισκο , υπαρχει στο 4 ο Βεζε με τον Πριντ και στο 5 η μεταγραφη με τον Χασαν. Και το 4-5αρι να μην σου βγει και λιγοτερη προσφορα να εχει σε σχεση με τον Ζαν, ζημια απο αυτον δεν θα παθεις. Εκτος αν καταφερουμε να βρουμε Ελλις σε προσφορα στη μεταγραφη του 5αριου :hammer:

Απο εκει και περα , αφου δεν εχει καθαρισει το τοπιο για την Α1 δεν βλεπω το γιατι σκοτωθηκαμε να κλεισουμε τον Λουντζη.Ειδικα αν δεν αγωνιστει Α1 ο Ολυμπιακος η λογικη λεει πως ο παικτης θα βρει ελαχιστο χρονο συμμετοχης.Εεεε αυτη τη δουλεια την εκανε και ο Νικολαιδης.Επισης αν δεν αγωνιστουμε ξανα Α1 θα ηθελα καποιος να μου πει γιατι κανουμε σχεδιασμο με 6 ξενους οπως και περσι, φετιχ ειναι ; Ή για να μην συνηθισει η ομαδα τους πολλους ξενους και τους κακοφανουν οι λιγοτεροι οταν πανε Α1;

Νομιζω μετα απο τον διασυρμο της ομαδας και αγωνιστικα και εξωαγωνιστικα( με τις ποινες απο την ευρωλιγκα κτλ) και το καθεστως αβεβαιοτητας που εχουμε ΚΑΙ αυτη τη χρονια, ηρθε η ωρα το πανο που λεει '' Θρυλικοι Μαγκες Αγγελοπουλοι'' να παει εκει που πρεπει, στο καλαθι των αχρηστων. Οταν και αν σοβαρευτουν και μπει και η ομαδα σε πλανο και στον πρωταθλητισμο με διαρκεια , το ξανα συζηταμε.

0
Μέχρι φέτος
Άβαταρ μέλους
prime7

 a1greece
Reactions: 351
Δημοσιεύσεις: 774
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 06, 2021 3:31 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιουν 02, 2021 2:50 pm

Να ρωτήσω και εγω κάτι? Πότε λήγουν τα συμβόλαιά των αμερικανών που έχουμε? Δεν θα έπρεπε να βγει ανακοίνωση ότι τους ευχαριστούμε και καλή συνέχεια κτλπ ??

0
Άβαταρ μέλους
Jimmyrogue84

 euroleague
Reactions: 387
Δημοσιεύσεις: 1519
Εγγραφή: Τετ Απρ 30, 2014 11:57 am
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιουν 02, 2021 5:28 pm

prime7 έγραψε:
Τετ Ιουν 02, 2021 2:50 pm
Να ρωτήσω και εγω κάτι? Πότε λήγουν τα συμβόλαιά των αμερικανών που έχουμε? Δεν θα έπρεπε να βγει ανακοίνωση ότι τους ευχαριστούμε και καλή συνέχεια κτλπ ??
Ούδεις γνωρίζει τι γίνεται σε αυτό το τμήμα φίλε μου, πρόεδροι άφαντοι, ανακοινώσεις γίνονται μόνο όταν αποκτούν κάποιον παίκτη, εδω και εναμιση μήνα η ομάδα έχει τελειώσει τη χρονιά και μόνο ο Τζένκινς έχει επισημοποιηθεί ότι αναχώρησε!Κανονικά εφόσον έχει τελειώσει η σεζόν εδω και καιρό θα πρεπε ήδη να έχει κλείσει μια έστω μεταγραφή....Ή να χουν επισημοποιηθεί οι παίκτες που αποδεσμεύονται.Βλέπεις ομάδες που ενω έχουν ακόμα υποχρεώσεις, βγάζουν ανακοίνωση ότι τα βρήκαν με τον τάδε ή τον άλλον παίκτη πχ.Όλοι οι παίκτες που υποτίθεται είχαν κυκλώσει, σα πρώτους στόχους φαίνεται ότι χάνονται....Λούντζης λέει θα ναι η πρώτη μεταγραφή και το δικό μας πουλέν ο Νικολαϊδης θα δωθεί δανεικός.Αυτό είναι το μοναδικό νέο σε εναμιση μήνα, καταλαβαίνεις τι γίνεται....Ούτε βόμβες ακουω εγω, ούτε τίποτα που λένε.

0
Άβαταρ μέλους
Jimmyrogue84

 euroleague
Reactions: 387
Δημοσιεύσεις: 1519
Εγγραφή: Τετ Απρ 30, 2014 11:57 am
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιουν 02, 2021 7:00 pm

Ο Πάντερ θα ήταν μια εξαιρετική περίπτωση για τον Ολυμπιακό, φυσικά πρέπει να τα σκάσουν, αλλά δεν έφυγε και με καλές αναμνήσεις απ τον Πειραία!shooting guards άλλα που μένουν ελεύθερα, είναι απ το πάνω ράφι οι Γκριγκόνις,Λόϊντ,Ντε Κολό αλλά θα πάνε σε μεγαλύτερα πορτοφόλια μάλλον και με προοπτικές για final4.Πιο ρεαλιστικές περιπτώσεις είναι των Χίλιαρντ,Μακ Κόλουμ απ το δεύτερο ράφι που δεν έχουν κι απαγορευτικό κασε νομίζω, αλλά κάποιος πρέπει να ξυπνήσει και τη διοίκηση εκτός κι αν ασχοληθούν με παίκτες ξεχασμένους τύπου Μπέρτανς και Ντράγκιτς απο τρίτο ράφι κι έχουν χρόνο....

0
wadlington56

 
Reactions: 0
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Τετ Ιουν 02, 2021 9:34 am
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Ιουν 04, 2021 5:21 am

dh drhsdyhswy

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Ιουν 04, 2021 7:55 am

wadlington56 έγραψε:
Παρ Ιουν 04, 2021 5:21 am
dh drhsdyhswy
Με κλειστά τα μάτια για τον dh drhsdyhswy :P

:welcome: και καλά ποστ!!

basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Ιουν 04, 2021 7:56 am

prime7 έγραψε:
Τετ Ιουν 02, 2021 2:50 pm
Δεν θα έπρεπε να βγει ανακοίνωση ότι τους ευχαριστούμε και καλή συνέχεια κτλπ ??
Τον Χάρισον γίνεται να μην τον ευχαριστήσουμε;

JohnnyPao

allstar
Reactions: 1069
Δημοσιεύσεις: 4222
Εγγραφή: Τετ Ιουν 06, 2018 7:06 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Ιουν 04, 2021 9:32 am

Ο Ματ Κοστέλο για τον οποίο γράφει συχνα-πυκνα ο basket πως θα σας φαινόταν ως αντι- Ζαν Σαρλς ? Να παιζει στο 4/5 δηλαδή ανάμεσα σε Πριντεζης Βεζενκοφ απτη μια και Φαλ Μαρτιν απτην αλλη. Θα δίνει το σουτ που δεν μπορει να δωσει ο Γάλλος, την αμυνα στις αλλαγές απτο 5 (που μπορεί να δώσει ο Γάλλος) και ισως ενα πιο πληθωρικό παιχνίδι στη front line σας..

0
Weekendman

 champion
Reactions: 413
Δημοσιεύσεις: 5759
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 30, 2008 4:52 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Ιουν 04, 2021 12:25 pm

papp7 έγραψε:
Τρί Ιουν 01, 2021 6:07 pm
Δεν ξερω αν εχει ακουστει αλλα στην θεση του γκαρντ δεν θα με χαλαγε καθολου ο Πειτον Σιβα.
Νομίζω η πιο καυτή περίπτωση στις θέσεις των γκαρντ στο Γερμανικό πρωτάθλημα μπορεί και πιο πάνω από τον Σμιθ είναι ο Coupain με τα πολύ οικονομικά ποσοστά μετά από 41 ματς 62,1 της εκατό στα δίποντα, 41 στα τρίποντα και 80,8 στις βολές που τα συνδυάζει με γερή σωματοδομή για ποιντ-γκαρντ.

Εννοείται εξαιρώ τις ομάδες της Ευρωλίγκας που οι παίκτες είναι δοκιμασμένοι σε επίπεδο Ευρωλίγκας.

2
2 Εικόνα
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Ιουν 04, 2021 12:34 pm

Weekendman έγραψε:
Παρ Ιουν 04, 2021 12:25 pm


Νομίζω η πιο καυτή περίπτωση στις θέσεις των γκαρντ στο Γερμανικό πρωτάθλημα μπορεί και πιο πάνω από τον Σμιθ είναι ο Coupain με τα πολύ οικονομικά ποσοστά μετά από 41 ματς 62,1 της εκατό στα δίποντα, 41 στα τρίποντα και 80,8 στις βολές που τα συνδυάζει με γερή σωματοδομή για ποιντ-γκαρντ.

Εννοείται εξαιρώ τις ομάδες της Ευρωλίγκας που οι παίκτες είναι δοκιμασμένοι σε επίπεδο Ευρωλίγκας.
Αν και weekendman "χτύπησες" Παρασκευή!
Ένα από τα- κρύα, κλασσικά- αστεία που θα πέταγε στην περίπτωση ο Βάγγος ο Ιωάννου. :P
Ωραία πρόταση για μπακάπ άσσο- σε εμπιστευόμαστε και δη στο Γερμανικό Πρωτάθλημα. :bball:

JohnnyPao

allstar
Reactions: 1069
Δημοσιεύσεις: 4222
Εγγραφή: Τετ Ιουν 06, 2018 7:06 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Ιουν 04, 2021 12:46 pm

Σλουκας , Χ
Χ , Χ , Λαρετζακης
Παπανικολαου , Μακισικ
Βεζενκοφ , Χ , Πριντεζης
Φαλ , Μαρτιν

Αυτή είναι η ομαδα του ολυμπιακού αυτή τη στιγμη και θέλει 4 μεταγραφές, 3 αν μεινει ο Ζαν Σαρλ. Ας πουμε για το 4/5αρι (ειτε τον Γάλλο ειτε καναν Κοστέλο ειτε αλλον) τα λεφτα ειναι συγκεκριμένα, γυρω στα 400χιλ. Ο σεντερ που θα ρθει φαίνεται πως θα παρει γυρω στα 700χιλ αλλα γενικα το τι θα γινει στη front line σας είναι το απλό, το σοβαρό ζήτημα και ολο το ζουμί ειναι το τι θα συμβεί με τα γκαρντ. Απο αυτα που ακούγονται, φαίνεται ότι για 3 παιχτες που θέλετε εκει έχετε καπου στα 1,8 εκατομ διαθέσιμα. Δηλαδή σχεδόν 600χιλ για κάθε παιχτη. Αν προστεθούν ολα αυτα τα οικονομικά δεδομένα (μαζι με τις αυξήσεις κάποιων παιχτων που μένουν) υπολογίζεται πως το μπατζετ σας θα αυξηθεί κατά 1,5 εκατ, λογικο νούμερο αν σκεφτούμε το άνοιγμα των γηπέδων και μια πιθανή επιστροφή στην Α1. Ας επιστρέψω στο θέμα των γκαρντ ομως...

Το μόνο σίγουρο είναι ότι αυτα τα 1,8 εκατ μονο ισόποσα δεν θα χωριστούν στους 3 περιφερειακους που θα ρθουν. Ο ολυμπιακος ψάχνει για εναν καλο παιχτη των 800-900χιλ που θα αποτελέσει τον συμπαραστατη του Σλουκα. Τωρα αν αυτος θα είναι 2αρι σκορερ (Χιλιαρντ,Ντορσει,κλπ) που ίσως κατεβαίνει και στο 3 ή κομπο γκαρντ (Γουοκαπ) θα το μάθουμε, το ότι εξετάζονταν ομως και οι Λοιντ, Γουιλιαμς Γκος μας δείχνει μια κατεύθυνση. Αρα εχουμε εναν παιχτη εκει 5αδατο που θα παρει τουλάχιστον το μισό του διαθέσιμου ποσού που ανέφερα πριν. Το υπόλοιπο θα μοιραστεί σε 2 παιχτες, ο Μπαρτζώκας σιγουρα θέλει να δοκιμάσει ενα Λαύρας που ίσως του βγει (για αυτον τον παιχτη θα δοθούν περίπου 300χιλ) , αυτος ο παιχτης μπορει ναναι ο Ντιαλο ή ο Καρτερ ή κάποιος άλλος από αλλο πρωτάθλημα, ένας νεαρός παντως που θα παιζει ή στο 2 ή στο 3 (ανάλογα το που θα παίξει ο Μακισικ - εγω 3αρι τον θεωρω) και θα έχει μεγάλη προοπτική. Και τέλος θα μένει ένα ποσό γύρο στα 500χιλ για τον ετερο γκαρντ στο 1 ή στο 2 , ανάλογα με τον παιχτη σταρ που έλεγα στην αρχη, αν θα ναι δλδ ο Γουόκαπ ο ακριβός τοτε ο αλλος μπορει ναναι ο Μαρίνκοβιτς, αν ειναι ο Χιλιαρντ ο ακριβός τοτε ο αλλος μπορει να ειναι ο Γκραντ και πάει λέγοντας. Παντως το γράφω κι εδώ, ο Γουοκαπ ειναι πολυ πιο δύσκολη περίπτωση απο οτι νομίζετε, τα ιδια έλεγα και για τον Γκος.

ΥΓ. Αυτα για τη 12αδα σας, με πιθανή επιστροφή στην Α1 πιθανόν να υπάρχουν κι επιπλέον προσθήκες ή παραμονές.. πχ Λουτζης, Σπανούλης, Χαραλαμποπουλος κλπ.

1
1 Εικόνα
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιουν 08, 2021 12:29 am

Το έχω ξαναπεί σε 2-3 θεματικές του φόρουμ, ότι βλέπω να σπάει το δίδυμο Τσάτσο- Ντιλέινι με τις περισσότερες πιθανότητες για φευγιό να τις έχει ο συνηθισμένος στις ετήσιες μετακομίσεις από χώρα σε χώρα κι ενίοτε από ήπειρο σε ήπειρο, ο Ντιλέινι.
Με το κασέ του φέτος να είναι χαμηλότερο από ποτέ ( από τη στιγμή που έφυγε από την Μπάγερν για τη Λόκο) και με δεδομένη τη μεγάλη εκτίμηση που έχει στον Μπαρτζώκα (τον έχει αποθεώσει σε συνεντεύξεις) μήπως ήρθε η ώρα του;
Με την ευχή να κάτσει για πρώτη φορά τα τελευταία πολλά χρόνια (από τη Γαλλία και μετά, κάθε χρόνο αλλάζει ομάδα/χώρα πλην της 2ετίας στην Ατλάντα.).
Το ερώτημα το έχω ξανακάνει πριν καμιά βδομάδα: Ταιριάζει άραγε με τον Σλούκα; :P

Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “Ολυμπιακός”