2021-2022-Ολυμπιακός - Mεταγραφές

Συντονιστής: Captains

JohnnyPao

allstar
Reactions: 1069
Δημοσιεύσεις: 4222
Εγγραφή: Τετ Ιουν 06, 2018 7:06 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιουν 16, 2021 11:04 am

jazz thrilos έγραψε:
Τετ Ιουν 16, 2021 10:06 am
mixalisgate7 έγραψε:
Τετ Ιουν 16, 2021 9:38 am

Με εξαίρεση τον Walkup ο μεταγραφικός σχεδιασμός είναι από τα Lidl. Οι συγκεκριμένες προσθήκες είναι οι ιδανικές για πλαισιώσουν τους πιτσιρικάδες της αναπτυξιακής σε περίπτωση που πάρουν την άνοδο.
Συμφωνώ οτι ο σχεδιασμός είναι απο τα Lidl, διατηρώ μια επιφύλαξη αν η μεταγραφή Γουοκαπ εξαιρείται απο αυτό το πλαίσιο. Ακόμα δεν έχω πειστεί οτι είχε στα χέρια του τίποτα φοβερές προτάσεις, υποψιάζομαι οτι πήραμε παίχτη που απλά δεν τον ήθελαν μεγαλύτερα πορτοφόλια. Τώρα για την αξία του, τα έχουμε πει ο καθένας. Απλά για τους πολύ αισιόδοξους για τον παίχτη, θα τους πρότεινα να διαβάσουν το σχετικό άρθρο του κ. Μελάγιες (ο οποίος πάντα εκθειάζει τις επιλογές της ομάδας). Ανάμεσα σε άλλα, αναφέρει:

"Προς Θεού, δεν είναι κανάς δεινός σκόρερ για να φοβάται ο αντίπαλος πως θα χάσω από τους 15 πόντους του Αμερικανού, αλλά από την άλλη είναι τεράστια βελτίωση από τον Τζένκινς που δεν έβλεπε καν το αντίπαλο καλάθι"

"Καλός αμυντικός. Ο Ουόκαπ φημίζεται για την πίεση που ασκεί πάνω στην μπάλα. Οι πολλές ώρες στο γυμναστήριο τον έχουν βοηθήσει να δημιουργήσει δυνατό κορμό και πόδια που του επιτρέπουν να «σκάει» τον αντίπαλο με την μπάλα"

"Pass first γκαρντ. Ο 28άχρονος Αμερικανός έχει στο νου του πρώτα την δημιουργία και ακολουθεί η εκτέλεση. Σκέφτεται πρώτα την πάσα και έπεται η προσπάθεια για σουτ.

"Σε μία ομάδα χρειάζονται ισορροπίες. Δεν μπορεί ξαφνικά να εμφανιστεί ένας παίκτης των 17 λεπτών και να πάρει 15 σουτ. Ένας προπονητής και εν πολλοίς διαχειριστής οφείλει να τα σκέφτεται αυτά γιατί σε μία σεζόν 10 μηνών θα τα βρει μπροστά του"


Πραγματικά αν δεν ήξερα για ποιόν μιλάει το άρθρο θα πίστευα οτι διαβάζω αφιέρωμα στον Μάντζαρη. :lol: Όταν οι προσδοκίες εμφανίζονται μειωμένες ακόμα και απο τους δημοσιογράφους της ομάδας, τότε καταλαβαίνουμε οτι δεν κάναμε και την κλοπή του αιώνα στην μεταγραφική αγορά.

Μεταγραφές επιπεδου Γουοκαπ και Φαλ αποκτούν νόημα μόνο οταν έχεις στην ομάδα σου τον Σπανούλη της περιόδου 2011-2017, ή όταν μετά την απόκτηση αυτών βγαίνεις στην αγορά και παίρνεις ακόμη δύο παίχτες οι οποίοι όμως θα είναι αδιαμφισβήτητης αξίας, παίχτες που θα μπορούν να ανεβάζουν με την κλάση τους όλους τους άλλους. Αν μετά απο Γουόκαπ και Φαλ βγαίνεις στην αγορά και επιστρέφεις με Λαίτι, Κάρτερ και Λούντζη, τότε θα πάθεις οτι αξίζεις σε μια ευρωλίγκα που γίνεται όλο και πιο απαιτητική.
Εγω παντως τον Γουοκαπ θα τον ηθελα μεχρι και για πρώτο ασο στην ομαδα μου , δεν ξερω γιατι εσάς σας ξινιζει. Και ο Φαλ μια χαρα παιχτης ειναι και πολυ καλο συμπλήρωμα του Μαρτιν. Εντάξει να είμαστε και κάπως ρεαλιστές ποιους περιμένατε? Τον Ντιλεινι και τον Ρεινολντς? Τα χω πει γενικα η κόκκινη ειδησεογραφια που υπόσχεται Λοιντ , Χίλιαρντ και άλλες φαμφαρες τελικά μόνο κακό κάνει.

ΥΓ. Τον Λιβιο των 300χιλ ποσο εύκολο νομίζετε πως είναι να τον αντικαταστήσετε με τον Μητογλου των 900χιλ ? Μην τρελαθούμε ρε παιδια και ο Λαιτι οντως δεν ειναι 3ποντερ που θελατε αλλα και παλι σε παιχτη αντίστοιχου οικονομικού στάτους θα πηγαίνατε. Τι να κάνουμε που δεν παίζουν φράγκα στις ομάδες μας... και πάλι μια χαρα σχεδιασμο κάνατε! Το είπα ο στόχος είναι η 9η θεση και ότι παραπάνω καλοδεχουμενο εννοείται. Και στην Α1 ολοι οι τίτλοι.

2
2 Εικόνα
Redoctor_33

senior
Reactions: 246
Δημοσιεύσεις: 440
Εγγραφή: Τρί Δεκ 31, 2019 2:15 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιουν 16, 2021 11:10 am

@yorgos οκ αν παίζει κυρίως 3 ο lighty καπως καλύτερα.
Ξέχασες τον μακκισικ στην 12αδα. Παραμαζευονται ξένοι αν δεν έρθει ο ντορσευ ή ο Μητογλου αλλά συμφωνώ ότι αξίζει το ρίσκο.

Worst case scenario:

1.Σλουκας, Ουοκαπ
2. Μακκισικ, Κάρτερ, Σπανουλης/Λαρυ
3. Παπ, Λαιτυ
4. Σάσα, Πρι
4-5 Ζαν
5. Χασαν, Φολ
Ντιν νταν το καμπαναριό απτα τουβλα :p



Best case scenario:
1.Σλουκας, Ουοκαπ
2. Ντορσι/κομμένος nba, Carter, Σπαν/Λαρυ
2-3 Μακ
3. Παπ, Λαιτυ
4. Σάσα, Πρι
4-5 Ζαν/Μητογλου(meh δύσκολο)
5. Χασαν, Φολ

Πάντως αν ισχύσει το Worst case scenario το μπάτζετ μας νομίζω είναι μικρότερο από πέρυσι ή πρπου τα ίδια. Δε βγάζει και τόσο νόημα δεδομένου ότι θα μαστε και α1 +κάποια έσοδα από εισιτήρια. Το να δώσουμε 700 χιλιάρικα για τα λιμα(sic) της Βιλερμπαν θυμίζει το 1 εκ που έπαιρνε ο Τζόνσον στον ΠΑΟ

Φέρτε Ντορσευ αφοί να γίνει κορωνοπαρτυ στο Ελ Βελ
(πέραν των Ρεαλ, Μπαρτσα, Μιλάνο, Τσσκα πάντως νομίζω δεν θα ξεχωρίζει κάποια άλλη ιδιαίτερα αντε λίγο οι τουρκικές. Θα υπάρχει ένα μεγάλο γκρουπ ομάδων παλι για τις θέσεις 5-12)

ΥΓ Α σημείωση. Για να παραμείνουμε η καλύτερη ομάδα της ευρωλιγκα(με βάση δόγμα αφων) από το 2010 και μετά πρέπει να το πάρει είτε η Μιλάνο είτε η Μπαρτσελονα.
2010 και εξής:(γενικα δεν πρέπει να πάρει άλλο ο λασο και ο ιτουδης)
ΟΣΦΠ: 2 Κούπες 5 τελικοί
Ρεαλ: 2 κούπες 4 τελικοί
Τσσκα: 2 κούπες 3 τελικοί
Φενερ: 1 κούπα 3 τελικοί
Μπαρτσα, Εφες, Μακαμπι:1 κούπα 2 τελικοί
(άμα μας κάτσει με κάνα θαύμα κανα κιουπι την επόμενη τριετία θα γίνουμε οι καλύτεροι και από το 2009 και μετά :p) ΘΡΥΛΙΚΟΊ ΜΑΓΚΕΣ

0
Άβαταρ μέλους
Zoys

Moderator
Reactions: 388
Δημοσιεύσεις: 5305
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 09, 2010 3:31 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιουν 16, 2021 11:13 am

Lighty μπόμπα στο 3 μαζί με καλό δυάρι (λέγε με Dorsey και θα 'ρθω όταν δεν βρω τπτ απέναντι). Αν είναι όμως Lighty και Carter... 😖

3
3 Εικόνα
JohnnyPao

allstar
Reactions: 1069
Δημοσιεύσεις: 4222
Εγγραφή: Τετ Ιουν 06, 2018 7:06 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιουν 16, 2021 11:15 am

yorgos έγραψε:
Τετ Ιουν 16, 2021 10:36 am
Πολλή μουρμούρα έχετε εσείς οι κόκκινοι.

Ο Λάιτι είναι σοβαρός παίκτης, δίνει πράγματα στο 3 που δεν έχετε (υγεία, αθλητικότητα ΚΑΙ παιχνίδι με πλάτη) και θα δέσει μια χαρά με τον Παπανικολάου, θα τον αποφορτίζει και για πολλά λεπτά από το μαρκάρισμα του καλύτερου αντιπάλου. Ταμάμ είναι, δε θέλατε και 3ρι που να παίρνει όλο το χρόνο από τον Παπ, αλλά να μπορεί να σταθεί εκεί αν αυτός είναι τραυματίας και να δίνει έξτρα πράγματα. Τώρα τα 200 για εξαγορά ακούγονται αστεία, όπως και όλο το σκάουτινγκ ριπόρτ του Μελάγιες, αποτώ γιατί τον συζητάμε το συγκεκριμένο. Ποια 200 χιλιάρικα ρε παιδιά; Αν είναι 20 πολλά είναι.

Γι αυτό που ακτήθηκε ο Λάιτι -δηλαδή για ποιοτικό 2ο τριάρι- είναι μια χαρά. Και μια ομάδα που θα κατεβαίνει με 3άδα περιφέρειας Γουόκαπ-ΜακΚίσικ-Λάιτι θα πιέζει, θα τρέχει, θα βγάζει τη γλώσσα στον αντίπαλο και θα είναι ένας πάγκος που δεν είχατε τα τελευταία χρόνια, έμπαινε η 2nd unit και γελούσε ο κόσμος (για να μην πούμε για τις φορές που ο Μπαρτζώκας... ξεκινούσε με τη δεύτερη πεντάδα για λόγους που καταλαβαίνει μόνο η Λίτσα Πατέρα).

Θεωρώ πως εκκρεμμεί ο Ντόρσεϊ, του οποίου δε θα ξεκαθαρίσει μέχρι τον Αύγουστο, έχει δρόμο ακόμη το ΝΒΑ. Πολύ καλά κάνει και τον περιμένει ο Μπαρτζώκας. Αυτός είναι ο στόχος λογικά, δε θέλουν να την πατήσουν όπως πέρυσι που τους είπε να περιμένουν, δε θέλανε και τον έχασαν. Θα τον περιμένουν όσο χρειαστεί κι αν δεν κάτσει θα πάνε για κάποιο κομμένο σκόρερ από το ΝΒΑ. Ο Κάρτερ έτσι κι αλλιώς είναι καλή επένδυση και δεν είναι κακή ιδέα να υπάρχει.

Άρα ο Ολυμπιακός πάει ως εξής:
1: Σλούκας- Ουόκαπ- Λούτζης
2: Ντόρσεϊ (ή κομμένος από ΝΒΑ)- Σπανούλης (Ουόκαπ)
3: Παπ- Λάιτι (ξανά Ουόκαπ, παίζει παντού ο παίδαρος)
4: Βεζένκοφ- Πρίντεζης- Λιβιό
5: Φαλ-Μάρτιν

Κι έχει Λούτζη-Λαρετζάκη να δίνουν κανένα λεπτό, ίσως κανέναν Καββαδά-Αγραβάνη στους ψηλούς και πιθανόν και τον Κάρτερ να ψήνεται ή και να παίρνει χρόνο.

Μια χαρά το βλέπω, αν είναι υγιής η ομάδα 8άδα χτυπάει. Τι θέλατε, να φτιάξει ρόστερ για Φ4 μαρς; Δεν υπήρχε περίπτωση. Από πέρυσι πολύ καλύτερα.
Γουοκαπ , Μακ , Λαιτι , Καρτερ , Λιβιο , Φαλ , Μαρτιν είναι 7 ξενοι. Κι εγω συμφωνώ μαζί σου και το πα εξαρχής ότι το πιο πιθανό είναι ο Λαιτι να κλείνει ως δικλείδα ασφαλειας ώστε να μπορεί ο Μπαρτζω να περιμένει τον Ντορσει. Αν όμως ο Ντορσει δεν ερθει εκει τι κάνεις? Γιατί 8ο ξενο αποκλείεται να πάρει ο Ολυμπιακός και αν δεν έρθει ο Ντορσει μαλλον ετσι θα κλείσουν οι μεταγραφές. Στη περιφερεια στο μεταξυ υπάρχουν κι ο Λαρε με τον Λουτζη που θα θέλουν χρονο οποτε αν ερθει κι άλλος παιχτης επιπέδου Ντορσει τοτε αυτα τα 2 παιδια μενουν πολυ πισω στο rotation.

ΥΓ. Ο Λαιτι θα κοστισε 300-400χιλ και αλλα 100χιλ το μπαι αουτ. Ακόμη κι έτσι είναι πιο φθηνός απτον Μακισικ ας πουμε..

0
Άβαταρ μέλους
prime7

 a1greece
Reactions: 350
Δημοσιεύσεις: 772
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 06, 2021 3:31 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιουν 16, 2021 11:29 am

Οι Αγγελόπουλοι δεν έχουν φράγκο ή απλά πλέον δεν θέλουν να δίνουν? Φολ, Λάιτ, Λουτζης, Κάρτερ στο τσαμπε όλοι. Μόνο ο Walkup στοίχισε κάτι παραπάνω. Αν υπάρχει ελπίδα να έρθει ο Ντορσει που λογίζεται ως Έλληνας θα φτιάξει λίγο και η δική μας διάθεση. Αλλά επειδή βλέπω να αποφασίσει κατά τον Αύγουστο, καλά μπάνια μάγκες και πολλές μπύρες στην υγεία του Βασιλαρα να παίζει μέχρι τα 80.

0
Άβαταρ μέλους
yorgos

 champion
Reactions: 3924
Δημοσιεύσεις: 11017
Εγγραφή: Δευ Οκτ 19, 2009 10:55 pm
Τοποθεσία: Αβάνα
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Στηβ Νας
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιουν 16, 2021 11:56 am

Παντως και ο σχεδιασμος οτι κατσει ηταν μου φαινεται..Πηραμε τον φαλ που το προτερημα του ειναι οτι μπορει να σπαει την μπαλα εξω αν και 2.18
Το βασικό του προτέρημα είναι ότι δίνει παιχνίδι με πλάτη, δίνει ύψος και παίρνει φάουλ, ενώ στην άμυνα μπορεί να σπρώξει και να κάνει το σκιάχτρο. Ακριβώς αυτό που δεν είχε ο Ολυμπιακός.

και οι μονοι σουτερ στο ροστερ παλι ειναι ο βεζενκοφ και ο σλουκας.....Οταν θα βγαινουν αυτοι ποιος θα σουταρει?ο μακισικ,ο λαιτι η ο λιβιο?
Θα είναι και το 2ρι και θα σουτάρει μια χαρά κι ο Ουόκαπκαι ο Λάιτι (πιστεύω πάνω από 37% και οι δύο).
Γιωργο ολοι οι ρεπορτερ παντως λενε οτι τελος οι μεταγραφες γιαυτο και τους τα ψαλουμε...
Δεν τους παίρνω και πολύ σοβαρά. Πιστεύω πως ο Κάρτερ έρχεται ως προσωρινή λύση, θα δουν τι ψάρια πιάνει, αν δεν πιάνει και πολλά θα φύγει όταν έρθει το 2ρι, αν είναι καλός θα μείνει, έλτσι κι αλλιώς προς το παρόν Α1 δεν παίζει ο Ολυμπιακός, οπότε τι ρόλο παίζει πόσους ξένους έχει;

1
1 Εικόνα
Αρκτικός Κύκλος, Σιβηρία, Ταταρστάν, Βόλγας, Καύκασος κι άλλα κομμάτια της μητέρας Ρωσίας

tinyurl.com/2axatenv
AlexD

 nba
Reactions: 1427
Δημοσιεύσεις: 2542
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 18, 2018 7:46 am
Αγαπημένος παίκτης: Karl Malone
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιουν 16, 2021 12:36 pm

yorgos έγραψε:
Τετ Ιουν 16, 2021 11:56 am
Παντως και ο σχεδιασμος οτι κατσει ηταν μου φαινεται..Πηραμε τον φαλ που το προτερημα του ειναι οτι μπορει να σπαει την μπαλα εξω αν και 2.18
Το βασικό του προτέρημα είναι ότι δίνει παιχνίδι με πλάτη, δίνει ύψος και παίρνει φάουλ, ενώ στην άμυνα μπορεί να σπρώξει και να κάνει το σκιάχτρο. Ακριβώς αυτό που δεν είχε ο Ολυμπιακός.

και οι μονοι σουτερ στο ροστερ παλι ειναι ο βεζενκοφ και ο σλουκας.....Οταν θα βγαινουν αυτοι ποιος θα σουταρει?ο μακισικ,ο λαιτι η ο λιβιο?
Θα είναι και το 2ρι και θα σουτάρει μια χαρά κι ο Ουόκαπκαι ο Λάιτι (πιστεύω πάνω από 37% και οι δύο).
Γιωργο ολοι οι ρεπορτερ παντως λενε οτι τελος οι μεταγραφες γιαυτο και τους τα ψαλουμε...
Δεν τους παίρνω και πολύ σοβαρά. Πιστεύω πως ο Κάρτερ έρχεται ως προσωρινή λύση, θα δουν τι ψάρια πιάνει, αν δεν πιάνει και πολλά θα φύγει όταν έρθει το 2ρι, αν είναι καλός θα μείνει, έλτσι κι αλλιώς προς το παρόν Α1 δεν παίζει ο Ολυμπιακός, οπότε τι ρόλο παίζει πόσους ξένους έχει;
Μα και Α1 να παίζει θα πάει δανεικός αν τελικά έρθει ο Ντόρσει ή άλλος από το ΝΒΑ. Γιατί απλά δεν θα βρίσκει χρόνο και είναι κρίμα. Ο Λάιτι έχει 35% καριέρας οπότε σουτέρ δεν τον λες, αλλά δεν είναι και κακός κιόλας. Δεν τον παίζεις άντερ και δεν τον αφήνεις απλά στην γωνία για να δώσεις βοήθεια όπως ίσως κάνεις με Μακκίσικ. Αν είναι καλά θα σουτάρει και ο Παπ, αν κρατήσει το ποσοστό του ίδιο με φέτος και ο Πρι είμαστε οκ (με το 2αρι).

Επίσης, παίζει σε όλα τα σχήματα. Με Παπ, με Μακ, με τους γνωστούς 2 στα γκαρντ (ή τον έναν και τον Ντόρσει πχ). Όλα μέσα. Αν ισχύει πάντως πως περιμένει Ντόρσει, δεν γίνεται να συνεχίζει και ο Σπανούλης. Μόνο με Κάρτερ πάλι... μπορεί να έχει και ρόλο. :D

Ο Κάρτερ μου αρέσει μεν, αλλά δεν βλέπω πως μπορεί από φέτος να έχει έστω και μικρό ρόλο στην Ευρωλίγκα. Δεν βλέπω πως δεν θα περνάνε από πάνω του τα αντίπαλα γκαρντ, αλλά μπορεί να λέω και βλακείες. Ούτε ο Λούντζης μου κάνει για λύση στην Ευρωλίγκα.

Σλούκα, Γουόλκαπ, Λούντζη
Ντόρσει, Μακκίσικ, Λαρεντζάκης
Παπ, Λάιτι
Βέζε, Ζαν Σαρλ, Πρίντεζης
Μάρτιν, Φαλ, Καββαδάς

1 Σλούκα
1/2 Γουόλκαπ, Λάρι, Λούντζη
2 Ντόρσει ή άλλος κόμπο
2/3 Λάιτι, Μακκίσικ
3 Παπ
3/4 Βέζε
4 Πρι
4/5 Ζαν Σαρλ
5 Μάρτιν, Φαλ, Καββαδάς

Το άλλο σενάριο (για να βγουν οι θέσεις ξένων) θα βγει πιο ακριβό και είναι να πάρει Μήτογλού στο 4 αντί για Ζαν Σαρλ. Με αυτό ο 6ος ψηλός μπορεί να είναι και ακόμα πιο φθηνός για την Α1 και τις προπονήσεις, ακόμα και Χρηστίδης. Συν τα χρήματα του Ζαν Σαρλ οκ δεν αυξήθηκε πολύ. Αλλά και σε αυτό το σενάριο θα χρειαστεί τον Αύγουστο να βρει κάποιον αντί του Κάρτερ αν ο τελευταίος δεν. Γιατί αλλιώς μένεις με Λάιτι Μακκίσικ και το σχήμα με Σλούκα Γουόκαπ και δεν θα βγει.
Ας ελπίσουμε ότι δεν θα βρει θέση στο ΝΒΑ ο Τάιλερ και θα έρθει ορεξάτος να τα δώσει όλα. :lol:

0
tarp7

allstar
Reactions: 1328
Δημοσιεύσεις: 3472
Εγγραφή: Παρ Δεκ 07, 2018 10:23 am
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιουν 16, 2021 1:08 pm

yorgos έγραψε:
Τετ Ιουν 16, 2021 11:56 am
Παντως και ο σχεδιασμος οτι κατσει ηταν μου φαινεται..Πηραμε τον φαλ που το προτερημα του ειναι οτι μπορει να σπαει την μπαλα εξω αν και 2.18
Το βασικό του προτέρημα είναι ότι δίνει παιχνίδι με πλάτη, δίνει ύψος και παίρνει φάουλ, ενώ στην άμυνα μπορεί να σπρώξει και να κάνει το σκιάχτρο. Ακριβώς αυτό που δεν είχε ο Ολυμπιακός.

και οι μονοι σουτερ στο ροστερ παλι ειναι ο βεζενκοφ και ο σλουκας.....Οταν θα βγαινουν αυτοι ποιος θα σουταρει?ο μακισικ,ο λαιτι η ο λιβιο?
Θα είναι και το 2ρι και θα σουτάρει μια χαρά κι ο Ουόκαπκαι ο Λάιτι (πιστεύω πάνω από 37% και οι δύο).
Γιωργο ολοι οι ρεπορτερ παντως λενε οτι τελος οι μεταγραφες γιαυτο και τους τα ψαλουμε...
Δεν τους παίρνω και πολύ σοβαρά. Πιστεύω πως ο Κάρτερ έρχεται ως προσωρινή λύση, θα δουν τι ψάρια πιάνει, αν δεν πιάνει και πολλά θα φύγει όταν έρθει το 2ρι, αν είναι καλός θα μείνει, έλτσι κι αλλιώς προς το παρόν Α1 δεν παίζει ο Ολυμπιακός, οπότε τι ρόλο παίζει πόσους ξένους έχει;
Aν πάρουμε 8 ξένους λογικά δεν υπάρχει στον σχεδιασμό να γυρίσουμε Α1. Πιστεύω ότι θα πάρουμε 2αρι από αμερική . υπάρχει αρκετός χρόνος μέχρι το σεπτέμβριο. Ο Φαλ θα βοηθήσει αρκετά δίνει υψος αρκετά μέσα στην ρακέτα

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιουν 16, 2021 2:21 pm

Μόλις είδα ότι οι Διαμαντόπουλος και Καβαλιεράτος λένε ότι έπεται ακόμα μια κίνηση τουλάχιστον στο 2 ( εννοούν τον Τάιλερ ή κάποιον άλλο από το Αμέρικα) κι ενδεχομένως ως πιθανά και μια ακόμα κίνηση (λογικά τον Μήτογλου).
Ο Καβαλιεράτος στο τέλος είπε ότι μπορεί να έχει και αποχωρήσεις το ρόστερ. Φαντάζομαι εννοεί την περίπτωση που δεν κάτσει ο Τάιλερ (γούρι το έχω ΄να μην πω το επίθετο του όπως έκανα και με τον Γουόκαπ) και πάμε για ξένο στο 2. Το μυαλό μου πάει στον Μακίσικ.

Αυτάααα παίδες. Οπότε ο Λάιτι έρχεται ως ο πλάγιος (κυρίως 3) που λέγαμε. Καλή φάση και καλορίζικος. Και υπομονή μέχρι τον Αύγουστο. Γρήγορα- γρήγορα πάντως κινούμαστε που σημαίνει ότι έπαιζε λίστα με αριθμό προτεραίότητας σε περίπτωση που δεν κάτσει ο ένας να πάμε για τον άλλο κι ούτω καθεξής. Μέχρι στιγμής εγώ βλέπω σχέδιο.
Το πούλμαν για Ζάλογγο είναι στην αναμονή πάντως. Κλείστε θέσεις να πάρω κι εγώ το κατιτίς μου για το ¨κονέ¨. :P

basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιουν 16, 2021 2:31 pm

yorgos έγραψε:
Τετ Ιουν 16, 2021 10:36 am
Πολλή μουρμούρα έχετε εσείς οι κόκκινοι.
Καλά τα λες κομπάδρε.

Στο μεταξύ εγώ έχω το εμβόλιο σήμερα ( με δουλειά ντάπα ντούπα, μετά αλλά θα με προσέχει ο Μωάμεθ) και δεν ξέρω τι να φορέσω. Για πες καμιά γνώμη κι εσύ;
Κάτι σε γαλάζιο με υπονοούμενο ότι στηρίζω την πολιτική των προνομίων για εμβολιασμένους;.
Ή κάτι λινό (λιτό κι απέριττο) σαν αυτά που φοράω στα γκαλά και στις πρεμιέρες στις Επιδαύρους και τα Ηρώδεια;
Με έχει φάει το άγχος μιλάμε.

Άβαταρ μέλους
yorgos

 champion
Reactions: 3924
Δημοσιεύσεις: 11017
Εγγραφή: Δευ Οκτ 19, 2009 10:55 pm
Τοποθεσία: Αβάνα
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Στηβ Νας
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιουν 16, 2021 2:33 pm

basket72 έγραψε:
Τετ Ιουν 16, 2021 2:31 pm
yorgos έγραψε:
Τετ Ιουν 16, 2021 10:36 am
Πολλή μουρμούρα έχετε εσείς οι κόκκινοι.
Καλά τα λες κομπάδρε.

Στο μεταξύ εγώ έχω το εμβόλιο σήμερα ( με δουλειά ντάπα ντούπα, μετά αλλά θα με προσέχει ο Μωάμεθ) και δεν ξέρω τι να φορέσω. Για πες καμιά γνώμη κι εσύ;
Κάτι σε γαλάζιο με υπονοούμενο ότι στηρίζω την πολιτική των προνομίων για εμβολιασμένους;.
Ή κάτι λινό (λιτό κι απέριττο) σαν αυτά που φοράω στα γκαλά και στις πρεμιέρες στις Επιδαύρους και τα Ηρώδεια;
Με έχει φάει το άγχος μιλάμε.
Βάλε κάτι κοκκινο-μπλε σαν τις νέες σημαίες του ΠΑΜΕ, μόλις τους είδα στο Σύνταγμα, ένεκα της ημέρας.

0
Αρκτικός Κύκλος, Σιβηρία, Ταταρστάν, Βόλγας, Καύκασος κι άλλα κομμάτια της μητέρας Ρωσίας

tinyurl.com/2axatenv
Άβαταρ μέλους
nikolas12

allstar
Reactions: 764
Δημοσιεύσεις: 4023
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 23, 2007 8:36 pm
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Kobe Bryant, Σπανούλης
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιουν 16, 2021 2:46 pm

basket72 έγραψε:
Τετ Ιουν 16, 2021 2:31 pm
Στο μεταξύ εγώ έχω το εμβόλιο σήμερα ( με δουλειά ντάπα ντούπα, μετά αλλά θα με προσέχει ο Μωάμεθ) και δεν ξέρω τι να φορέσω. Για πες καμιά γνώμη κι εσύ;
Κάτι σε γαλάζιο με υπονοούμενο ότι στηρίζω την πολιτική των προνομίων για εμβολιασμένους;.
Ή κάτι λινό (λιτό κι απέριττο) σαν αυτά που φοράω στα γκαλά και στις πρεμιέρες στις Επιδαύρους και τα Ηρώδεια;
Με έχει φάει το άγχος μιλάμε.
Σόρρυ για το off topic, αλλά εγώ πάντως έχω κάνει τα κουμάντα μου και έφτιαξα μπλουζίτσα:

Εικόνα

2
2 Εικόνα
Για μουσική, σειρές, ταινίες, βιβλία και καφροραδιοφωνικές εκπομπές: anthem.gr

Επίσης μία στο τόσο γράφω κι εδώ: Super Hero News

Τσεκ :D
Άβαταρ μέλους
shaq7

allstar
Reactions: 1953
Δημοσιεύσεις: 4562
Εγγραφή: Δευ Ιουν 18, 2018 4:07 pm
Αγαπημένη θέση: SG, C
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιουν 16, 2021 2:49 pm

Του μακισικ περσι του καναμε 3ετες με αυξημενες αποδοχες για τον διωξουμε μερικους μηνες μετα?Δυσκολο..
Ειδικα για να μεινει ο καρτερ πχ που λογικα θα ναι καλυτερα να παει σε μια ομαδα δανεικος οπως ο προμηθεας μηπως και φτιαξει και το κορμι του..

Η βομβα του διαμαντοπουλου ειναι ξεκαθαρα ο Ντινος..Ισως γιαυτο θελει και ο Βεζενκοφ να ανανεωσει απο σεπτεμβρη,σου λεει κατσε μην παρει καμια 900ρα ο αλλος και με πιασουν κοτσο..Το καλο της υποθεσης ειναι οτι μιλαμε για τους καλυτερους διαθεσιμους Ελληνες,αφου 99% θα παιζεις Α1 πρεπει να παρεις και τους 2,οι αφοι γενικα αν καπου δινουν λεφτα αυτα ειναι για Ελληνες οποτε υπαρχει ακομη ελπιδα.
Επισης θα χουμε 2-3εκ εξτρα εσοδα που μεχρι στιγμης δεν φαινονται καπου..

Εγω θεωρω οτι ο μπαρτζω αν κοψει θα ειναι με αυτην την σειρα.. Σπαν,Λουτζη,Λαρυ,Καρτερ,Λιβιο.

0
Άβαταρ μέλους
yorgos

 champion
Reactions: 3924
Δημοσιεύσεις: 11017
Εγγραφή: Δευ Οκτ 19, 2009 10:55 pm
Τοποθεσία: Αβάνα
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Στηβ Νας
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιουν 16, 2021 2:58 pm

Του μακισικ περσι του καναμε 3ετες με αυξημενες αποδοχες για τον διωξουμε μερικους μηνες μετα?Δυσκολο..
Πού ακούστηκε αυτό το σενάριο;

Ειδικα για να μεινει ο καρτερ πχ που λογικα θα ναι καλυτερα να παει σε μια ομαδα δανεικος οπως ο προμηθεας μηπως και φτιαξει και το κορμι του..
Λογικά αυτό θα γίνει.
Η βομβα του διαμαντοπουλου ειναι ξεκαθαρα ο Ντινος..
Νομίζω ότι θα είναι χαζομάρα του Μήτογλου να αλλάξει περιβάλλον έτσι. ΘΑ δημιουργήσει αντιπάθειες για να πάρει 50 χιλιάρικα παραπάνω σε ομάδα που ούτε υψηλότερους στόχους έχει και μάλλον δε θα παίζει και Α1, χώρια που θα έχει μπροστά του το Βεζένκοφ (που θα είναι απαραίτητα πενταδάτος για λόγους spacing με Φαλ και Μάρτιν στο 5 και χωρίς κλασικό σουτέρ στο ρόστερ). Λογικά τα ίδια λεφτά τα βρίσκει σε ομάδα του εξωτερικού, γιατί να πάει από τον ένα αιώνιο στον άλλο και να έχει και τις κατάρες του ΔΓ και τα "θα με βρεις μπροστά σου σε όλες τις εκφάνσεις της ζωής σου"; Επιπλέον μην ξεχνάμε ποιος είναι ο μάνατζέρ του, θέλει να κόψει δουλειές με το ΔΓ; Δε νομίζω...
Σπαν,Λουτζη,Λαρυ,Καρτερ,Λιβιο.
Ο Σπανούλης αν προκριθούμε ΟΑ μάλλον θα σταματήσει εκεί και καλά θα κάνει και θα είναι και όμορφα, ειδικά αν γίνουν με κοινό. Ο Λιβιό δε νομίζω έχει λόγο να φύγει, στα λεφτά του είναι πολύ τίμια λύση και ωραιος συγκάτοικος για τον κύριο Λάιτι. Ο Λούτζης συμπλήρωμα είναι, όπως και ο τίμιος Λάρε. Τι μένει; Ο Κάρτερ που μπορεί να πάει να ψηθεί κάπου (και πρέπει!) και ο Σπανούλης, έτσι βγαίνει κι έχει και λογική.

0
Αρκτικός Κύκλος, Σιβηρία, Ταταρστάν, Βόλγας, Καύκασος κι άλλα κομμάτια της μητέρας Ρωσίας

tinyurl.com/2axatenv
Άβαταρ μέλους
berry

allstar
Reactions: 1069
Δημοσιεύσεις: 4265
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 28, 2006 4:56 pm
Τοποθεσία: Πειραιάς
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Magic
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιουν 16, 2021 3:03 pm

και ο ΒΧ μπορεί να φύγει

0
Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “Ολυμπιακός”