2021-2022-Ολυμπιακός - Mεταγραφές

Συντονιστής: Captains

Άβαταρ μέλους
pan24

Moderator
Reactions: 1793
Δημοσιεύσεις: 12017
Εγγραφή: Τετ Ιουν 25, 2014 8:03 am
Αγαπημένη ομάδα: Milwaukee-Bucks
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Ιούλ 17, 2021 3:29 pm

Ο Αγραβάνης είναι ωρολογιακή βόμβα για τα αποδυτήρια οποιασδήποτε ομάδας και δεν έχει να προσφέρει και κάτι σε επίπεδο Ευρωλίγκας.
Ο Κώστας έχει μια προοπτική.

Αν θέλετε Έλληνα ψηλό οπωσδήποτε υπάρχουν εκεί έξω Καββαδάς, Γόντικας, Κακλαμανάκης, Χρυσικόπουλος για όλα τα γούστα.
Ότι θα έδινε και ο Αγραβάνης θα δώσουν χωρίς ότι κουβαλάει αυτός.

0
Άβαταρ μέλους
Hipster

 nba
Reactions: 1188
Δημοσιεύσεις: 2919
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 20, 2016 11:57 pm
Αγαπημένη θέση: Bench
Αγαπημένη ομάδα: Panionios
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Ιούλ 17, 2021 3:50 pm

pan24 έγραψε:
Σάβ Ιούλ 17, 2021 3:29 pm
Ο Αγραβάνης είναι ωρολογιακή βόμβα για τα αποδυτήρια οποιασδήποτε ομάδας και δεν έχει να προσφέρει και κάτι σε επίπεδο Ευρωλίγκας.
Ο Κώστας έχει μια προοπτική.

Αν θέλετε Έλληνα ψηλό οπωσδήποτε υπάρχουν εκεί έξω Καββαδάς, Γόντικας, Κακλαμανάκης, Χρυσικόπουλος για όλα τα γούστα.
Ότι θα έδινε και ο Αγραβάνης θα δώσουν χωρίς ότι κουβαλάει αυτός.
Φιλε μου, εγω Ολυμπιακος δεν ειμαι οποτε δεν θελω ή θελω καποιον. Για το τι ειναι στα αποδυτηρια το ξερουμε πριν παει στον Ολυμπιακο. Απο τα εφηβικα ακομα.
Ο Κωστας εχει σαφως προοπτικη, αλλα ο Αγραβανης εχει εμπειρια Γιουρολιγκ που οι υπολοιποι δεν εχουν ή εχουν ελαχιστη (Καββαδας) . Μπασκετικα ο Αγραβανης ειναι με διαφορα καλυτερος απο ολους. Ψηλοτερος απο Καββαδα και με τριποντο και μπορει να παιξει και 4 και 5 στην αναγκη, Αντι για τον Γοντικα αν ημουν Ολυμπιακος θα προωθουσα τον Χριστιδη που μπορει να ειναι και καλυτερος. Κακλαμανακης φιλοτιμος για μεσαια ομαδα ελληνικου πρωταθληματος, Χρυσικοπουλος τριαρι που εγινε 4 γιατι δεν εχει το ταλεντο για 3 (οχι σιγουρα καλυτερος σουτερ, καθολου εμπειρια απο γιουρολιγκ, μετριοτατος ριμπαουντερ και αμυντικος, στην ουσια δεν ειναι ουτε 3 ουτε 4)
Καταλαβαινω πως τον μισουν οι Παναθηναικοι και πως μονο οι ποδοσφαιρικοι Ολυμπιακοι τον πανε λογο δηλωσεων, αλλα δεν με απασχολουν προσωπικα αυτα. Τον βλεπω μονο σαν παιχτη και ουτε πιστευω πως θα μπορουσε να κανει πολλα κουνηματα σε ομαδα οπως ο Ολυμπιακος. Για μενα θα ηταν ταμαμ και για Παναθηναικο και πιο ψηλα στο ροτεισον απο οτι θα ειναι στον Ολυμπιακο, αλλα δεν παιζει :D
Παντως γενικα αποκλειω πως θα ασχοληθει ο Ολυμπιακος, αλλα ισως και ουτε ο Αγραβανης θα θελει να ειναι πισω απο Βεζενκοφ, Πριντεζη και Λιβιο.

0
Άβαταρ μέλους
prime7

 a1greece
Reactions: 351
Δημοσιεύσεις: 774
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 06, 2021 3:31 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Ιούλ 17, 2021 4:02 pm

Χαραλαμποπουλος αφέθηκε ελεύθερος! Σωστό για μένα. Δεν είχε καμία εξέλιξη.

0
Άβαταρ μέλους
pan24

Moderator
Reactions: 1793
Δημοσιεύσεις: 12017
Εγγραφή: Τετ Ιουν 25, 2014 8:03 am
Αγαπημένη ομάδα: Milwaukee-Bucks
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Ιούλ 17, 2021 4:04 pm

Hipster έγραψε:
Σάβ Ιούλ 17, 2021 3:50 pm
pan24 έγραψε:
Σάβ Ιούλ 17, 2021 3:29 pm
Ο Αγραβάνης είναι ωρολογιακή βόμβα για τα αποδυτήρια οποιασδήποτε ομάδας και δεν έχει να προσφέρει και κάτι σε επίπεδο Ευρωλίγκας.
Ο Κώστας έχει μια προοπτική.

Αν θέλετε Έλληνα ψηλό οπωσδήποτε υπάρχουν εκεί έξω Καββαδάς, Γόντικας, Κακλαμανάκης, Χρυσικόπουλος για όλα τα γούστα.
Ότι θα έδινε και ο Αγραβάνης θα δώσουν χωρίς ότι κουβαλάει αυτός.
Φιλε μου, εγω Ολυμπιακος δεν ειμαι οποτε δεν θελω ή θελω καποιον. Για το τι ειναι στα αποδυτηρια το ξερουμε πριν παει στον Ολυμπιακο. Απο τα εφηβικα ακομα.
Ο Κωστας εχει σαφως προοπτικη, αλλα ο Αγραβανης εχει εμπειρια Γιουρολιγκ που οι υπολοιποι δεν εχουν ή εχουν ελαχιστη (Καββαδας) . Μπασκετικα ο Αγραβανης ειναι με διαφορα καλυτερος απο ολους. Ψηλοτερος απο Καββαδα και με τριποντο και μπορει να παιξει και 4 και 5 στην αναγκη, Αντι για τον Γοντικα αν ημουν Ολυμπιακος θα προωθουσα τον Χριστιδη που μπορει να ειναι και καλυτερος. Κακλαμανακης φιλοτιμος για μεσαια ομαδα ελληνικου πρωταθληματος, Χρυσικοπουλος τριαρι που εγινε 4 γιατι δεν εχει το ταλεντο για 3 (οχι σιγουρα καλυτερος σουτερ, καθολου εμπειρια απο γιουρολιγκ, μετριοτατος ριμπαουντερ και αμυντικος, στην ουσια δεν ειναι ουτε 3 ουτε 4)
Καταλαβαινω πως τον μισουν οι Παναθηναικοι και πως μονο οι ποδοσφαιρικοι Ολυμπιακοι τον πανε λογο δηλωσεων, αλλα δεν με απασχολουν προσωπικα αυτα. Τον βλεπω μονο σαν παιχτη και ουτε πιστευω πως θα μπορουσε να κανει πολλα κουνηματα σε ομαδα οπως ο Ολυμπιακος. Για μενα θα ηταν ταμαμ και για Παναθηναικο και πιο ψηλα στο ροτεισον απο οτι θα ειναι στον Ολυμπιακο, αλλα δεν παιζει :D
Παντως γενικα αποκλειω πως θα ασχοληθει ο Ολυμπιακος, αλλα ισως και ουτε ο Αγραβανης θα θελει να ειναι πισω απο Βεζενκοφ, Πριντεζη και Λιβιο.
Ούτε εγώ είμαι Ολυμπιακός, αντίθετα τον βλέπω 2 χρόνια τώρα στον Προμηθέα :D
Δεν αμφιβάλλω ότι έχει περισσότερο ταλέντο από τους άλλους.
Λέω ότι δεν έχει σημασία ότι έχει περισσότερο ταλέντο αφού όποιος Έλληνας ψηλός αποκτηθεί, αν αποκτηθεί, μόνο για Α1 θα είναι όπως είναι το ρόστερ με 5 ψηλούς μπροστά του.

0
Άβαταρ μέλους
Hipster

 nba
Reactions: 1188
Δημοσιεύσεις: 2919
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 20, 2016 11:57 pm
Αγαπημένη θέση: Bench
Αγαπημένη ομάδα: Panionios
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Ιούλ 17, 2021 4:10 pm

prime7 έγραψε:
Σάβ Ιούλ 17, 2021 4:02 pm
Χαραλαμποπουλος αφέθηκε ελεύθερος! Σωστό για μένα. Δεν είχε καμία εξέλιξη.
Στην πραγματικοτητα δεν εμεινε ελευθερος, αλλα δεν εγινε χρηση της οψιον. Αν δεχθει μειωση , ισως και 50% μπορει και να μεινει με νεο συμβολαιο.
Τωρα καλο ή κακο αυτο δεν το ξερω. Ο προπονητης ξερει καλυτερα. Παντως το συμβολαιο που ειχε για την προσφορα του ηταν μεγαλο. Πραγμα που συμβαινει πολλα χρονια με τους ελληνες παιχτες.

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Ιούλ 17, 2021 4:10 pm

Hipster έγραψε:
Σάβ Ιούλ 17, 2021 3:22 pm

Δεν τον πολυπαω σαν αντιτιουτ τον Αγραβανη, αλλα απο τον Αντεντο αυτη την στιγμη, πιο χρησιμος θα ηταν. Να λεμε την αληθεια.
Μια από τα ίδια και για μένα και στα 2 σκέλη.

Άβαταρ μέλους
Hipster

 nba
Reactions: 1188
Δημοσιεύσεις: 2919
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 20, 2016 11:57 pm
Αγαπημένη θέση: Bench
Αγαπημένη ομάδα: Panionios
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Ιούλ 17, 2021 4:18 pm

pan24 έγραψε:
Σάβ Ιούλ 17, 2021 4:04 pm
Hipster έγραψε:
Σάβ Ιούλ 17, 2021 3:50 pm


Φιλε μου, εγω Ολυμπιακος δεν ειμαι οποτε δεν θελω ή θελω καποιον. Για το τι ειναι στα αποδυτηρια το ξερουμε πριν παει στον Ολυμπιακο. Απο τα εφηβικα ακομα.
Ο Κωστας εχει σαφως προοπτικη, αλλα ο Αγραβανης εχει εμπειρια Γιουρολιγκ που οι υπολοιποι δεν εχουν ή εχουν ελαχιστη (Καββαδας) . Μπασκετικα ο Αγραβανης ειναι με διαφορα καλυτερος απο ολους. Ψηλοτερος απο Καββαδα και με τριποντο και μπορει να παιξει και 4 και 5 στην αναγκη, Αντι για τον Γοντικα αν ημουν Ολυμπιακος θα προωθουσα τον Χριστιδη που μπορει να ειναι και καλυτερος. Κακλαμανακης φιλοτιμος για μεσαια ομαδα ελληνικου πρωταθληματος, Χρυσικοπουλος τριαρι που εγινε 4 γιατι δεν εχει το ταλεντο για 3 (οχι σιγουρα καλυτερος σουτερ, καθολου εμπειρια απο γιουρολιγκ, μετριοτατος ριμπαουντερ και αμυντικος, στην ουσια δεν ειναι ουτε 3 ουτε 4)
Καταλαβαινω πως τον μισουν οι Παναθηναικοι και πως μονο οι ποδοσφαιρικοι Ολυμπιακοι τον πανε λογο δηλωσεων, αλλα δεν με απασχολουν προσωπικα αυτα. Τον βλεπω μονο σαν παιχτη και ουτε πιστευω πως θα μπορουσε να κανει πολλα κουνηματα σε ομαδα οπως ο Ολυμπιακος. Για μενα θα ηταν ταμαμ και για Παναθηναικο και πιο ψηλα στο ροτεισον απο οτι θα ειναι στον Ολυμπιακο, αλλα δεν παιζει :D
Παντως γενικα αποκλειω πως θα ασχοληθει ο Ολυμπιακος, αλλα ισως και ουτε ο Αγραβανης θα θελει να ειναι πισω απο Βεζενκοφ, Πριντεζη και Λιβιο.
Ούτε εγώ είμαι Ολυμπιακός, αντίθετα τον βλέπω 2 χρόνια τώρα στον Προμηθέα :D
Δεν αμφιβάλλω ότι έχει περισσότερο ταλέντο από τους άλλους.
Λέω ότι δεν έχει σημασία ότι έχει περισσότερο ταλέντο αφού όποιος Έλληνας ψηλός αποκτηθεί, αν αποκτηθεί, μόνο για Α1 θα είναι όπως είναι το ρόστερ με 5 ψηλούς μπροστά του.
Ναι βρε μαν, ολοι στον Προμηθεα τον βλεπαμε :wink: .
Ξαναλεω, δεν νομιζω πως θα ασχοληθει ουτε ο Ολυμπιακος ουτε ο ιδιος, αλλα για 10 λεπτα γιουρολιγκα αν χρειστει μια χαρα ειναι. Εχει κερδισει παιχνιδι με τον Αστερα εκτος με δικα του σουτ ο Ολυμπιακος και ηταν και 3-4 χρονια μικροτερος. Δεν ειναι και χθεσινος θελω να πω.
Και επιμενω, αλλο ο Προμηθεας που ηταν το βασικο του τεσσαρι και τον στηριζε ο Γιατρας (γαβρος ε; ) και αλλο 5-6 ψηλος στον Ολυμπιακο. Τι θα εκανε δηλαδη; Θα πλακωνωταν με Βεζενκοφ, Πριντεζη για τον χρονο του :banghead: . Αλλωστε τον ξερουν οι παλιοι. Αν ειναι ετσι οπως λες νομιζω θα ενημερωσουν και προπονητικο τιμ και διοικηση για την ασυμβατοτητα του.

0
Άβαταρ μέλους
Hipster

 nba
Reactions: 1188
Δημοσιεύσεις: 2919
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 20, 2016 11:57 pm
Αγαπημένη θέση: Bench
Αγαπημένη ομάδα: Panionios
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Ιούλ 17, 2021 4:24 pm

basket72 έγραψε:
Σάβ Ιούλ 17, 2021 4:10 pm
Hipster έγραψε:
Σάβ Ιούλ 17, 2021 3:22 pm

Δεν τον πολυπαω σαν αντιτιουτ τον Αγραβανη, αλλα απο τον Αντεντο αυτη την στιγμη, πιο χρησιμος θα ηταν. Να λεμε την αληθεια.
Μια από τα ίδια και για μένα και στα 2 σκέλη.
Εδω που τα λεμε, ιδιο χρονο θα επαιρναν και οι δυο. Οποτε πραγματικα στα φιναλε μικρη η διαφορα. βεβαια ο Αντεντο εχει προοπτικες για κατι παραπανω. Απο χαρακτηρα δεν ξερω τι παιζει με Αντεντο, μπορει να παιζει και ζαρια ξερω γω :D

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Ιούλ 17, 2021 4:36 pm

Hipster έγραψε:
Σάβ Ιούλ 17, 2021 4:24 pm

Εδω που τα λεμε, ιδιο χρονο θα επαιρναν και οι δυο. Οποτε πραγματικα στα φιναλε μικρη η διαφορα. βεβαια ο Αντεντο εχει προοπτικες για κατι παραπανω. Απο χαρακτηρα δεν ξερω τι παιζει με Αντεντο, μπορει να παιζει και ζαρια ξερω γω :D
Μπααα, εργατικά παιδιά όλα τους και το κεφάλι κάτω. Αν δεν είχαν ζήσει όσα έζησαν στα εξωτικά Σεπόλια και τη φιλόξενη Αθήνα των 00s ( "εγώ είμαι ρατσιστής;;; Αυτός είναι μαύρος"), δύσκολα ο Γιάννης να είχε φτάσει εκεί που έφτασε.

tarp7

allstar
Reactions: 1354
Δημοσιεύσεις: 3519
Εγγραφή: Παρ Δεκ 07, 2018 10:23 am
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Ιούλ 17, 2021 5:41 pm

yorgos έγραψε:
Σάβ Ιούλ 17, 2021 8:59 am
Από τον Τζένγκινς σίγουρα περιμέναμε παραπάνω. Πληρώθηκε λίγα επειδή προερχόταν από μια τραγική χρονιά και ελπίζαμε ότι θα ανακάμψει και ενώ έχει καλό σουτ και αθλητικά μπορούσε να μπαίνει μέσα ήταν εξαιρετικά άτολμος στο να πάρει προσπάθειες, δεν έχει νόημα καν να παραθέσω στατιστικά για το πόσες προσπάθειες έπαιρνε ή πόσα φάουλ κέρδισε.
Φίλε έκανε ακριβώς ό,τι έκανε και στις άλλες ομάδες. Αυτες τις προσπάθειες παίρνει ο Τζένκινς, μία ανά πεντάλεπτο συμμετοχής στις προηγούμενες χρονιές του σε Ερυθρό και Κίμκι, τέτοιος παίκτης είναι, το παράλογο θα ήταν στα τριανταφεύγα του να κάνει διαφορετικά πράγματα. Αυτό είναι ο Τζένκινς: ένας παίκτης που θα σου δώσει ένα αξιοπρεπέστατο τρίποντο που θα το σουτάρει μόνο ξεμαρκάριστος (42.5% είχε , μια χαρά), θα σου δώσει δυνατά πόδια που θα πιέσουν στην άμυνα, άμα λάζει και φουλ κορτ (το έκανε), θα σου κάνει διπλάσια κλεψίματα από λάθη και διπλάσιες ασίστ από λάθη γιατί μπορεί να κατεβάσει τη μπάλα αξιοπρεπώς. Αν περιμέναμε να κάνει άλλα πράγματα, περιμέναμε λάθος.
Από τον Χάρισον επίσης περιμέναμε παραπάνω εννοείται καθώς προοριζόταν για το βασικό μας δυάρι και περιμέναμε ότι θα έκανε το step up.
Εδώ είχαμε παίκτη των 320.000 που δεν είχε εμπειρία Ευρωλίγκας και όντως ήταν στοίχημα γιατί προοριζόταν για βασικός. Νομίζω οι απαιτήσεις ήταν βασικά να σουτάρει με ένα καλό 38-42% και να ανοίγει διαδρόμους με το καλό του σουτ, να βάζει πχ 10πμο και να είναι καλός στην άμυνα. Με εξαίρεση το τελευταίο (από το οποίο δε νομίζω πως έχει κανείς παράπονο) έχεις δίκιο να λες ότι απογοήτευσε έστω και για τα 320 χιλιάρικα που πήρε. Τελείωσε τη χρονιά με το τραγικό 26.6% , όμως προσοχή: μέχρι τα μισά της σαιζόν (διαφωνώ με την απλογράφηση με "ε" μεγάλωσα με Μπαμπινιώτη όπου το "ai" γραφόταν "αι" πχ αιρ φρανς αντί για... Ερ Φρανς)ο Χάρισον σούταρε με το αξιοπρεπές 36.6% και είχε 8.3π . Κάτω από αυτό που θα θέλαμε, αλλά αξιοπρεπές. Ε, μετά την 20η αγωνιστική σούταρε από το τρίποντο το καταπληκτικό... 8,8% και είχε 4,1π. Δεν ξέρω σε τι οφείλεται η κατάπτωση, αλλά αν είχε διατηρήσει τα στάνταρ του πρώτου μισού ε, θα ήταν ένας παίκτης τίμιος, που δεν έκανε στεπ απ, αλλά για τα λεφτά του έπαιξε αυτό που μπορούσε.
Για τον Έλις επίσης είχαν δημιουργηθεί προσδοκίες και το θέμα του ήταν κυρίως στο πνευματικό κομμάτι.
Ο Έλλις μάλλον δημιούργησε προσδοκιες στη μισή σαιζόν που ήρθε, αλλά οι δυνατότητές του εξαρχής ήταν συγκεκριμένες.

Συμφωνώ ότι αντικειμενικά για τα χρήματα που έπαιρναν δεν θα περιμέναμε λογικά πολλά παραπάνω αλλά εμείς ελπίζαμε ότι θα μας έβγαιναν όλα τα στοιχήματα.
Αυτό πάρα πολύ σπάνια συμβαίνει (βλέπε Μπαρτζώ στη Λόκο, Σάρας στη Ζαλγκίρις, Πέδουλα σε αρκετές σαιζόν), το σύνηθες είναι κάποιοι να παίξουν αξιοπρεπώς, ένας-δύο να βγουν λαβράκια και κάποιος να μη βλέπεται. Δεν είναι ορθολογικό να περιμένει κανείς να βγουν όλοι, δε γίνεται αυτό. Αν έβγαιναν όλοι ΜακΚίσικ ο Ολυμπιακός θα πήγαινε καρφί οκτάδα, αλλά πόσες πιθναότητες έχεις να συμβεί αυτό; Χώρια που δεν είναι μόνο οι ξένεοι το θέμα αλλά και τι θα κάνει ο Σλούκας (για μεγαλο κομμάτι της σαιζόν ήταν κάτω των προσδοκιών, για το άλλο μισό πολύ καλός), ο Σπανούλης (βαρίδι για μένα όλη τη χρονιά) κλπ.
και εγώ από τον τζέκινς δεν περίμενα κάτι καλύτερο. από την χιμκι τον θυμάμαι με τον μπαρτζωκα, για μένα κακώς τον πήραμε δεν χρειαζόμασταν τέτοιο παίκτη. Από τον έλις με βάσει τις εμφανίσεις που έκανε πέρυσι λογικό ήταν να υπήρχαν μεγαλύτερες προσδοκίες, βλέποντας όμως τις κινήσεις των άλλων ομάδων από το καλοκαίρι θεωρούσα ότι κακώς δεν πήραμε κάποιο ψηλό 5αρι. Και από τον χάρισον περίμενα πολύ περισσότερα πράγματα με βάσει αυτά που λέγονταν (δεν το ήξερα να πω την αλήθεια.)

Ο ίδιος ο Μπαρτζώκας ανερυθρίαστα χαρακτήρισε τις μεταγραφές των ξένων πέρυσι τον Σεπτέμβρη στο Eurohoops νομίζω ως "επιπέδου Eurocup". Την είχα δει και εγώ αυτή την συνέντευξη. Όμως έκανε και αυτός πολλά λάθη στην στελέχωση της ομάδας και στην διαχείριση της. Είχαμε πρόβλημα στα γκαρντ και δεν πήρε τον γκος για να μην χαλάσει τις ισορροπίες μας έλεγαν.

0
Άβαταρ μέλους
lefpan

 nba
Reactions: 1822
Δημοσιεύσεις: 2249
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 29, 2017 8:31 pm
Τοποθεσία: Πειραιάς
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Ζάρκο, Fast Eddie
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 4

Σάβ Ιούλ 17, 2021 6:24 pm

pan24 έγραψε:
Σάβ Ιούλ 17, 2021 4:04 pm
Ούτε εγώ είμαι Ολυμπιακός, αντίθετα τον βλέπω 2 χρόνια τώρα στον Προμηθέα :D
Δεν αμφιβάλλω ότι έχει περισσότερο ταλέντο από τους άλλους.
Λέω ότι δεν έχει σημασία ότι έχει περισσότερο ταλέντο αφού όποιος Έλληνας ψηλός αποκτηθεί, αν αποκτηθεί, μόνο για Α1 θα είναι όπως είναι το ρόστερ με 5 ψηλούς μπροστά του.
Για να πω την αλήθεια, αν τον πάρουμε δεν βλέπω πως θα έχει 5 ψηλούς μπροστά του.
Εννοώ, ότι ο Πρίντεζης θα έχει πολύ μικρότερο χρόνο και ρόλο, και θεωρώ πως αν αποκτηθεί ξανά ο Αγραβάναρος, θα είναι για να δουλέψουν μαζί του και να έχουμε 4άρι με τρίποντο (που πατάει και στο 5) για άλλα 5-6 χρόνια.
Επιπλέον, μην ξεχνάμε ότι του χρόνου θα έχουμε το θέμα της ανανέωσης του Βεζένκοφ, τον οποίο (αν και φέτος βγάλει μάτια, όπως πέρυσι) βλέπω να τον χτυπάνε οι μεγάλοι της λίγκας (συν η επιθυμία του παίκτη να παίξει ΝΒΑ).

Οπότε, με αυτά τα δεδομένα, θεωρώ πολύ καλή κίνηση (μακάρι!) να ξαναπάρουμε τον Δημητράκη. Μπασκετικά, μια χαρά παίκτης είναι. Το θυμικό του είναι παράξενο, αλλά αυτό δουλεύεται (μεγαλώνοντας πήζει το μυαλό).

0
I never thought there were corners in time
Till I was told to stand in one
Άβαταρ μέλους
Hipster

 nba
Reactions: 1188
Δημοσιεύσεις: 2919
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 20, 2016 11:57 pm
Αγαπημένη θέση: Bench
Αγαπημένη ομάδα: Panionios
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Ιούλ 17, 2021 6:28 pm

basket72 έγραψε:
Σάβ Ιούλ 17, 2021 4:36 pm
Hipster έγραψε:
Σάβ Ιούλ 17, 2021 4:24 pm

Εδω που τα λεμε, ιδιο χρονο θα επαιρναν και οι δυο. Οποτε πραγματικα στα φιναλε μικρη η διαφορα. βεβαια ο Αντεντο εχει προοπτικες για κατι παραπανω. Απο χαρακτηρα δεν ξερω τι παιζει με Αντεντο, μπορει να παιζει και ζαρια ξερω γω :D
Μπααα, εργατικά παιδιά όλα τους και το κεφάλι κάτω. Αν δεν είχαν ζήσει όσα έζησαν στα εξωτικά Σεπόλια και τη φιλόξενη Αθήνα των 00s ( "εγώ είμαι ρατσιστής;;; Αυτός είναι μαύρος"), δύσκολα ο Γιάννης να είχε φτάσει εκεί που έφτασε.
Ειπες για 2 σκελη, εξου και τα ζαρια. Ειπα μην εχει κανα θεμα ο Κωστακης και δεν εχω ακουσει. Για τους δυο μεγαλους αδελφους δεν το συζηταω. Χαρα θεου, αλλωστε οπως ειναι γνωστο ο θεος ειναι μαυρος!!! :obey:

0
Άβαταρ μέλους
lefpan

 nba
Reactions: 1822
Δημοσιεύσεις: 2249
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 29, 2017 8:31 pm
Τοποθεσία: Πειραιάς
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Ζάρκο, Fast Eddie
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 4

Σάβ Ιούλ 17, 2021 6:43 pm

Συγγνώμη για το off topic, αλλά σήμερα ανακοίνωσε ότι σταματάει και ο ΤΕΡΑΣΤΙΟΣ Στράτος Περπέρογλου.

Δεν βγαίνουν συχνά τέτοιοι παίκτες.
Από τα καλύτερα ποστ παιχνίδια για τη θέση του στην Ευρώπη, και με σουτ φαρμάκι και κλατς!

1
1 Εικόνα
I never thought there were corners in time
Till I was told to stand in one
AlexD

 nba
Reactions: 1435
Δημοσιεύσεις: 2557
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 18, 2018 7:46 am
Αγαπημένος παίκτης: Karl Malone
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Ιούλ 17, 2021 9:22 pm

Γιατί συζητάμε ξαφνικά για τον Αγραβανη;

https://tse1.mm.bing.net/th?id=OGC.6c1c ... XLJi8gk%3d


Ούτε ανάγκη για άλλο 4αρι έχουμε ούτε πρόβλημα με Έλληνες ξένους (εκτός αν δεν περάσει το 6+1 τελικά ΚΑΙ δεν έρθει ο Ντορσει.)

Συμφωνώ με χίλια ότι από οποιονδήποτε άλλον (διαθέσιμο) Έλληνα στην θέση του είναι ο καλύτερος/πιο έτοιμος. Σε αυτά που έγραψε ο Χιπστερ να θυμηθούμε και το μπαζερ 3ου δεκαλέπτου (όπως έπεφτε) στο φ4 του 17 με την ΤΣΣΚΑ. Έπος.

Αλλά συμφωνώ επίσης ότι σαν χαρακτήρας έχει δείξει πολύ άσχημα στοιχεία. Και παρόλο που προφανώς δεν μπορεί να χαλάσει τα αποδυτήρια του Ολυμπιακού, δεν βλέπω γιατί να προσθέσεις έναν τέτοιο χαρακτήρα σε μια ομάδα που νομίζω δεν θα κόλλαγε με κάποιους συμπαίκτες, ενώ δεν τον χρειάζεται καν η ομάδα.

Και μια λίγο διαφορετική διάσταση πάνω στο θέμα :

Τώρα που γυρνάμε Α1, θα προτιμούσα να ρίξουμε και εμείς από την μεριά μας επιτέλους τους τόνους και να σταματήσουν τα καραγκιοζιλικια. Αν από απεναντι δεν εμπλέκεται εμφανώς ο Δ. Γ και έχουμε απέναντι μας Αλβερτη και Διαμαντιδη είναι μία καλή ευκαιρία και αυτοί να βρουν έναν Ζαν Σαρλς αντί για έναν Αγραβανη (γενικά αυτό, αλλά και ο Αγραβανης είναι το πιο χαρακτηριστικό παράδειγμα).

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Ιούλ 17, 2021 9:25 pm

AlexD έγραψε:
Σάβ Ιούλ 17, 2021 9:22 pm
Γιατί συζητάμε ξαφνικά για τον Αγραβανη;

https://tse1.mm.bing.net/th?id=OGC.6c1c ... XLJi8gk%3d


Ούτε ανάγκη για άλλο 4αρι έχουμε ούτε πρόβλημα με Έλληνες ξένους (εκτός αν δεν περάσει το 6+1 τελικά ΚΑΙ δεν έρθει ο Ντορσει.)

Συμφωνώ με χίλια ότι από οποιονδήποτε άλλον (διαθέσιμο) Έλληνα στην θέση του είναι ο καλύτερος/πιο έτοιμος. Σε αυτά που έγραψε ο Χιπστερ να θυμηθούμε και το μπαζερ 3ου δεκαλέπτου (όπως έπεφτε) στο φ4 του 17 με την ΤΣΣΚΑ. Έπος.

Αλλά συμφωνώ επίσης ότι σαν χαρακτήρας έχει δείξει πολύ άσχημα στοιχεία. Και παρόλο που προφανώς δεν μπορεί να χαλάσει τα αποδυτήρια του Ολυμπιακού, δεν βλέπω γιατί να προσθέσεις έναν τέτοιο χαρακτήρα σε μια ομάδα που νομίζω δεν θα κόλλαγε με κάποιους συμπαίκτες, ενώ δεν τον χρειάζεται καν η ομάδα.

Και μια λίγο διαφορετική διάσταση πάνω στο θέμα :

Τώρα που γυρνάμε Α1, θα προτιμούσα να ρίξουμε και εμείς από την μεριά μας επιτέλους τους τόνους και να σταματήσουν τα καραγκιοζιλικια. Αν από απεναντι δεν εμπλέκεται εμφανώς ο Δ. Γ και έχουμε απέναντι μας Αλβερτη και Διαμαντιδη είναι μία καλή ευκαιρία και αυτοί να βρουν έναν Ζαν Σαρλς αντί για έναν Αγραβανη (γενικά αυτό, αλλά και ο Αγραβανης είναι το πιο χαρακτηριστικό παράδειγμα).
Καλά τα λες φίλε μου Alexd, απλώς το πιάσαμε ως πιθανή εξέλιξη (από τη στιγμή που έμεινε ελεύθερος) κι αφού ξεκαθαρίσαμε ότι δεν μας τρελαίνει ως ιδέα, λόγω νοοτροπίας κλπ.

Καλή επιτυχία στον Χαραλαμπόπουλο. ΘΑ τον έβλεπα στην ΆΕΚ ή στον Προμηθέα. Μπας και.... :roll: :roll:

Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “Ολυμπιακός”