2021-2022-Ολυμπιακός - Mεταγραφές

Συντονιστής: Captains

Άβαταρ μέλους
Jimmyrogue84

 euroleague
Reactions: 384
Δημοσιεύσεις: 1511
Εγγραφή: Τετ Απρ 30, 2014 11:57 am
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Μάιος 24, 2022 8:53 pm

Από που βγαίνει το συμπέρασμα για 2+ μύρια αύξηση δε ξέρω, άλλα το γεγονός ότι έβαλε στα ταμεία η ΚΑΕ 2μύρια φέτος παραπάνω (συν εισπράξεις από τα 3 ματς playoff) δε σημαίνει ότι όλα αυτά θα δωθούν κι απλόχερα για συμβόλαια έξτρα....άντε να πάμε στα 500 χιλιάρικα πλας, αν έχουμε 1 μύριο παραπάνω θα ναι έκπληξη για μένα.Φέτος ο Ολυμπιακός είχε 8,5 πάντως αγωνιστικό μπάτζετ καθαρό.
Α)Μιλουτίνοβ και Φαλ μαζί δε πρόκειται κατ αρχάς και λόγω Μπαρτζώ....2 δεινόσαυροι μαζί;δε νομίζω.δε βγαίνει και ο προυπολογισμός!
Β)Αν φύγει ο Ντόρσεϊ θες σουτέρ άλλον και προφανώς θα πάει για ξένο καλό (έλληνας δεν υπάρχει), άρα λογικά ο Αγραβάνης θα επιστρέψει και μετά θα πάει για τεσσαροπεντάρι ξένο (εκει θεωρώ οτι θα χουμε παίκτη να γουστάρουμε).
Γ)Αν ο Φαλ προορίζεται πάλι για 1ος σέντερ, ο Μάρτιν γιατι να φυγει ρε παίδια;Για το ρόλο που έχει μια χαρά τη κάνει τη δουλειά του και στα playoff καλός ήταν στο 5ο ματς και με την Εφές καλά έπαιξε....Ερωτηματικό μόνο το γόνατο του.
Δ)Και 32 που ναι ο Παπανικολάου και τι έγινε;Έχει Μακίσικ από πίσω και μια σέζον ακόμα την παλεύουν μαζί.Αν φύγει ο Ντόρσεϊ βέβαια, μπορεί να κατέβει στο 2 ο Μακ και να πάρει 3άρι σουτέρ καλό όνομα εναλλακτικά

0
Άβαταρ μέλους
papp7

 euroleague
Reactions: 665
Δημοσιεύσεις: 1292
Εγγραφή: Δευ Φεβ 19, 2018 12:33 am
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: A.I
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Μάιος 24, 2022 9:11 pm

Παντως και ενας Λαντειλ στην ομαδα θα μας ελυνε τα χερια.Και θα ειχαμε 5αρι με τριποντο και με τον Φαλ παιζει μαζι και επειδη ειναι 4-5αρι χωραει και ο Μαρτιν που θεωρω οτι τον θελει ο Μπαρτζω. Λιβιο, Εισι ,Πριντεζης (απο οτι φαινεται) χαιρετουν, αν υπολογισουμε οτι δεν θελει πολλες αλλαγες ο κοουτς, μαλλον θα μεινει ο Μαρτιν.

Απο τους διαθεσιμους Ελληνες παικτες οι μονοι που ξερεις αν μπορουν να προσφερουν στην Ευρωλιγκα ειναι ο Μητογλου και ο Αγρα (δεν θα τον ηθελα ωστοσο) , ολοι οι υπολοιποι θα ειναι στοιχηματα και μαλλον dnp παικτες για Ευρωλιγκα, μονο ο Μητρου με διαβατηριο θεωρω οτι μπορει να δωσει πραγματα αλλα σε καμια περιπτωση στον ρολο του Ντορσει, αυτο θα ηταν τεραστιο και αχρειαστο ρισκο.

Απο εκει και περα αν ο Γκριγκονις ειναι υποθεση ανεξαρτητη του τι θα γινει με τον Ντορσει, δεν εχω θεμα να παρω ρισκο να βγαλω την χρονια με 1 κλασσικο 3αρι και με τους Γκρι,Σακ, Λαρε(;) να πατανε καποια λεπτα εκει.Αν ερχεται ως αντιΝτορσει θεωρω οτι ειναι εξαιρετικη επιλογη, στο σκοραρισμα ειναι καλος , δημιουργια εχει και στην αμυνα ειναι συνεπεστατος.

Παντως ιδανικα στο δικο μου κεφαλι εκτος των Εισι,Λιβιο και μαλλον Πριντεζη, η ομαδα με δυο ξενους 4-5αρι και 3-4αρι και ιδια να μεινει η υπολοιπη (και λουντζη και λαρε) θα εχει εξαιρετικο υλικο για καλα πραγματα και του χρονου.

1
1 Εικόνα
Μέχρι φέτος
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Μάιος 24, 2022 9:11 pm

Hipster έγραψε:
Τρί Μάιος 24, 2022 7:17 pm

Μια που πιασαμε τα πυγοραπισματα :hammer: , η πηγη σου εχει στερεψει μπρο. :P
Δυσκολο να τελειωσει μεσα στο καλοκαιρι και ασχετα απ αυτο ακομα πιο δυσκολο να ερθει στην Ελλαδα ο Μητρος (σικ) Λονγκ. Θα χει καλες προσφορουλες και απ αλλου.
Να παρακαλας να αλλαξει μυαλα ο Ντορσευ γιατι αλλιως θα ψαχνεις ξενο δυαρι ή να συμφωνησει με τον Λιθουανο για την θεση του (μια χαρουλα ειναι το παιδι)
Πού πας ρε Καρα-μήτρο-υ; :P Χωρίς το πασαπόρτι.

Λοιιπόν μόλις έψαξα στις πηγές μου ( Γούγλης) και είδα ότι το περιμένει μες το θέρος και τη ραστώνη του.
Ενώ εδώ σας μοστράρω συν΄έντευξή (τον Φλεβάρη που μας πέρασε) του ανδρός που λέει ότι έχει καταθέσει "ολ δε πέιπερς". :P
«Δεν έχω πάει ποτέ στην Ελλάδα. Μετά το Final 8 του Κυπέλλου υπάρχει μια διακοπή στο πρωτάθλημα και είναι το πρώτο μέρος που πρέπει να πάω. Η μητέρα μου γεννήθηκε έχει ξαναπάει και η χώρα αρέσει πολύ στον αδερφό μου (ο Ελάιτζα Μήτρου-Λονγκ παίζει στον Απόλλωνα Πάτρας)», τόνισε, ενώ για την προσπάθεια να πάρει ελληνικό διαβατήριο είπε:

«Δεν υπάρχει χρονοδιάγραμμα, έχω ακούσει μόνο ότι θα το πάρω σύντομα. Η μητέρα μου έκανε πρώτη αίτηση και έχει πλεονέκτημα γιατί γεννήθηκε στην Ελλάδα. Έχει καταθέσει όλα τα χαρτιά. Κάναμε ό,τι μπορούσαμε για να πάρει το διαβατήριο εκείνη αρχικά και εν συνεχεία εγώ και ο αδερφός μου. Δεν ξέρω γιατί καθυστερεί τόσο. Η ομοσπονδία προσπάθησε να επιταχύνει τις διαδικασίες όσο μπορούσε. Θα εκστασιαστώ τη μέρα που θα πάρω το διαβατήριο στα χέρια μου. Ο αδερφός μου λέει πως μπορεί να δακρύσει κιόλας. Είναι κάτι που περιμένουμε πώς και πώς».

Ελπίζω να μην μας την κάνει ο Ντόρσεϊ (μην ξεχνάτε πως μπήκαμε στους 8 και πως πήραμε το πλεονέκτημα). Ο Ντόρσεϊ έπαιξε μπασκετούμπα φέτος και χωρίς να κλέβει πίσω περικαλώ.

Για τις ΦΗΜΕΣ, ας περιμένουμε. Έχουν λογική πάντως. Τον Γρηγόρη (έτσι θα τον έλεγε ο Αλέφαντος) τον ήθελε όσο ήταν ακόμη στη Ζαλγκίρις ενώ ο Μίλου εδώ έγινε άντρας το παιδί. :P
Κυρίως, όμως, άνοιξε η όρεξη των Αγγελόπουλων.

corsaopc

 junior
Reactions: 64
Δημοσιεύσεις: 221
Εγγραφή: Παρ Μαρ 04, 2011 9:49 am
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Μάιος 24, 2022 9:13 pm

Jimmyrogue84 έγραψε:
Τρί Μάιος 24, 2022 8:53 pm
Από που βγαίνει το συμπέρασμα για 2+ μύρια αύξηση δε ξέρω, άλλα το γεγονός ότι έβαλε στα ταμεία η ΚΑΕ 2μύρια φέτος παραπάνω (συν εισπράξεις από τα 3 ματς playoff) δε σημαίνει ότι όλα αυτά θα δωθούν κι απλόχερα για συμβόλαια έξτρα....άντε να πάμε στα 500 χιλιάρικα πλας, αν έχουμε 1 μύριο παραπάνω θα ναι έκπληξη για μένα.Φέτος ο Ολυμπιακός είχε 8,5 πάντως αγωνιστικό μπάτζετ καθαρό.
Α)Μιλουτίνοβ και Φαλ μαζί δε πρόκειται κατ αρχάς και λόγω Μπαρτζώ....2 δεινόσαυροι μαζί;δε νομίζω.δε βγαίνει και ο προυπολογισμός!
Β)Αν φύγει ο Ντόρσεϊ θες σουτέρ άλλον και προφανώς θα πάει για ξένο καλό (έλληνας δεν υπάρχει), άρα λογικά ο Αγραβάνης θα επιστρέψει και μετά θα πάει για τεσσαροπεντάρι ξένο (εκει θεωρώ οτι θα χουμε παίκτη να γουστάρουμε).
Γ)Αν ο Φαλ προορίζεται πάλι για 1ος σέντερ, ο Μάρτιν γιατι να φυγει ρε παίδια;Για το ρόλο που έχει μια χαρά τη κάνει τη δουλειά του και στα playoff καλός ήταν στο 5ο ματς και με την Εφές καλά έπαιξε....Ερωτηματικό μόνο το γόνατο του.
Δ)Και 32 που ναι ο Παπανικολάου και τι έγινε;Έχει Μακίσικ από πίσω και μια σέζον ακόμα την παλεύουν μαζί.Αν φύγει ο Ντόρσεϊ βέβαια, μπορεί να κατέβει στο 2 ο Μακ και να πάρει 3άρι σουτέρ καλό όνομα εναλλακτικά
Ο Μιλουτινοφ δεν είναι αργοκαρουτα για το ύψος του. Είναι πιο γρήγορος από Φαλ και μεγαλύτερη κλάση. Οπότε το να έχεις στο παρκέ Φαλ η Μιλου μέσα επί 40 λεπτά μόνο θετικό είναι για την λειτουργία της ομάδας. Υπάρχει πορωση από τους προέδρους και θέλουν να φέρουν τουλάχιστον 2 παίχτες από το πάνω ράφι. Πορωθηκαν και θέλουν πολύ πιο δυνατή ομάδα από φέτος και κούπα. Μπήκαν γερά θεμέλια φέτος και θέλουν να βάλουν το κερασάκι στην τούρτα. Όπως και η Μονακό γλυκαθηκε από την πορεία της φέτος και διπλασιάζει το μπάτζετ της.

8.500.000 μπάτζετ είχαμε φέτος θα πάει στα 10.500.000. και πέρα από τα 1.800.000 που πήραμε έξτρα λόγω φάιναλ φορ θα υπάρχουν και περισσότερα έσοδα από εισητηρια και χορηγούς φέτος. Το 2017 είχαμε 10.000.000 αγωνιστικό μπάτζετ με την εφορία να είναι υψηλότερη. Οπότε δεν είναι κάτι το τραγικό και το απίθανο να έχουμε 10.500.000 φέτος με περισσότερα έσοδα από τότε και χαμηλότερη εφορία.

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Μάιος 24, 2022 9:32 pm

papp7 έγραψε:
Τρί Μάιος 24, 2022 9:11 pm
Παντως και ενας Λαντειλ στην ομαδα θα μας ελυνε τα χερια.Και θα ειχαμε 5αρι με τριποντο και με τον Φαλ παιζει μαζι και επειδη ειναι 4-5αρι χωραει και ο Μαρτιν που θεωρω οτι τον θελει ο Μπαρτζω. Λιβιο, Εισι ,Πριντεζης (απο οτι φαινεται) χαιρετουν, αν υπολογισουμε οτι δεν θελει πολλες αλλαγες ο κοουτς, μαλλον θα μεινει ο Μαρτιν.

Απο τους διαθεσιμους Ελληνες παικτες οι μονοι που ξερεις αν μπορουν να προσφερουν στην Ευρωλιγκα ειναι ο Μητογλου και ο Αγρα (δεν θα τον ηθελα ωστοσο) , ολοι οι υπολοιποι θα ειναι στοιχηματα και μαλλον dnp παικτες για Ευρωλιγκα, μονο ο Μητρου με διαβατηριο θεωρω οτι μπορει να δωσει πραγματα αλλα σε καμια περιπτωση στον ρολο του Ντορσει, αυτο θα ηταν τεραστιο και αχρειαστο ρισκο.

Απο εκει και περα αν ο Γκριγκονις ειναι υποθεση ανεξαρτητη του τι θα γινει με τον Ντορσει, δεν εχω θεμα να παρω ρισκο να βγαλω την χρονια με 1 κλασσικο 3αρι και με τους Γκρι,Σακ, Λαρε(;) να πατανε καποια λεπτα εκει.Αν ερχεται ως αντιΝτορσει θεωρω οτι ειναι εξαιρετικη επιλογη, στο σκοραρισμα ειναι καλος , δημιουργια εχει και στην αμυνα ειναι συνεπεστατος.

Παντως ιδανικα στο δικο μου κεφαλι εκτος των Εισι,Λιβιο και μαλλον Πριντεζη, η ομαδα με δυο ξενους 4-5αρι και 3-4αρι και ιδια να μεινει η υπολοιπη (και λουντζη και λαρε) θα εχει εξαιρετικο υλικο για καλα πραγματα και του χρονου.
Συμφωνώ με το σκεπτικό σου (αν και θα μείνω με το παράπονο να έχουμε κάποια στιγμή κι εμείς δυναμικό 3-4ρι) και δη για τον Λαντέιλ. Τον θυμήθηκα στο δεύτερο ημίχρονο του ημιτελικού.
Και αν παίρναμε και τον Γρ-η-γόρη- θα αναβιώναμε την 3αδα της Ζαλγκίρις επί Σάρας. Οι 3 από τους 4 ξανθούς (ο τέταρτος ήταν ο Μπρόκχοφ) που πρότεινα σταθερά πέρσι το καλοκαίρι. Δώσμου ξανθό και πάρε την ψυχή μου. :P :P

thory

 euroleague
Reactions: 655
Δημοσιεύσεις: 1026
Εγγραφή: Τετ Οκτ 17, 2012 4:33 pm
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 2

Τρί Μάιος 24, 2022 10:32 pm

Επιμένω πως αποκλείεται ο Ολυμπιακός του χρόνου να έχει στο 5 και φαλ και μιλουτινοφ.
Ανανέωσε ο φαλ κάνοντας μια σπουδαία σεζόν και αναμένεται πολύ καλύτερος του χρόνου, θα έρθει ο μιλου να παίζει 10 λεπτά; Με πόσα λεφτά; Και θα χει ξαναλέω δυο δεινόσαυρους στο 5 και θα πάρει και 4-5 δυναμίτη; Σαν να χουμε χάσει λίγο την αίσθηση της πραγματικότητας.
Κάτσε μην μείνει ο Μάρτιν αν κάνει καλούς τελικούς.

0
Άβαταρ μέλους
Hipster

 nba
Reactions: 1188
Δημοσιεύσεις: 2919
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 20, 2016 11:57 pm
Αγαπημένη θέση: Bench
Αγαπημένη ομάδα: Panionios
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Μάιος 24, 2022 10:39 pm

basket72 έγραψε:
Τρί Μάιος 24, 2022 9:11 pm
Hipster έγραψε:
Τρί Μάιος 24, 2022 7:17 pm

Μια που πιασαμε τα πυγοραπισματα :hammer: , η πηγη σου εχει στερεψει μπρο. :P
Δυσκολο να τελειωσει μεσα στο καλοκαιρι και ασχετα απ αυτο ακομα πιο δυσκολο να ερθει στην Ελλαδα ο Μητρος (σικ) Λονγκ. Θα χει καλες προσφορουλες και απ αλλου.
Να παρακαλας να αλλαξει μυαλα ο Ντορσευ γιατι αλλιως θα ψαχνεις ξενο δυαρι ή να συμφωνησει με τον Λιθουανο για την θεση του (μια χαρουλα ειναι το παιδι)


«Δεν υπάρχει χρονοδιάγραμμα, έχω ακούσει μόνο ότι θα το πάρω σύντομα. Η μητέρα μου έκανε πρώτη αίτηση και έχει πλεονέκτημα γιατί γεννήθηκε στην Ελλάδα. Έχει καταθέσει όλα τα χαρτιά. Κάναμε ό,τι μπορούσαμε για να πάρει το διαβατήριο εκείνη αρχικά και εν συνεχεία εγώ και ο αδερφός μου. Δεν ξέρω γιατί καθυστερεί τόσο. Η ομοσπονδία προσπάθησε να επιταχύνει τις διαδικασίες όσο μπορούσε. Θα εκστασιαστώ τη μέρα που θα πάρω το διαβατήριο στα χέρια μου. Ο αδερφός μου λέει πως μπορεί να δακρύσει κιόλας. Είναι κάτι που περιμένουμε πώς και πώς».
[/i]
Ρε τα εχω δει αυτα, για το διαβατηριο μεσα στο καλοκαιρι που το ειδες; Δεν ειπα δεν θα παρει διαβατηριο, αλλα δεν ξερω αν θα προλαβει μεχρι το καλοκαιρι που λες να βγει. Και σου ξαναλεω, μην εισαι σιγουρος πως δεν θα εχει και απο αλλου προταση.
Ο Ντορσευ μια χαρα ειναι το παλουκαρι. Ακομα και στο Φ4 , μπορει να ηταν λιγο αστοχουλης, αλλα αρνητικος δεν ηταν. Τιμιος στην αμυνα και πηρε ευθυνες που ενας σουτερης πρεπει να παιρνει.
Οταν παιρνεις παικτη για σκορ περιμενεις να κανει και καμια κοτσανα παραπανω στην φαση που νιωθει "το εχω".
Οπως και το να παρεις και ενα παιχτη αριστο τακτικα και καλο αμυντικο περιμενεις να εχει και 20% στα τριποντα ολη την σεζον (για τον ξανθο λεω).
Μην κοιτας που εδω στο Ελλαντα θελουμε παιχτες να καταπινουν σπαθια για πρωινο. Δεν ειμαι τετοιος το ξερεις.
Μακαρι να μεινει ο Ντορσευ, στο ευχομαι. Αλλα κατι μου λεει πως σαν αμερικανακι που ειναι εχει φαει κολλημα με το ΝΒΑ και θα το παιξει παλι το καλοκαιρι τα ρεστα του να γυρισει.
Για μενα και τα εχουμε πει, συμβολαιο με τον ρολο που θελει στο ΝΒΑ δυσκολα θα βρει, αλλα δεν μπορεις να τον περιμενεις παλι μεχρι αρχες-μεσα Αυγουστου για να σου απαντησει, αν μπορεις πχ να κλεισεις εναν Γκριγκονις στην θεση του τελος Ιουνιου. Ετσι λεω εγω, μπορει και να γουσταρει ο Μπαρτζωκας να περιμενει, τι να σου πω.
Τεσπα για να πω και για το αλλο θεμα που εγραψε ενας αλλος φιλος και ο Μαρτιν μια χαρα ειναι, αλλα ο Μιλουτινοφ ειναι καλυτερος. Και αμα μπορεις τον παιρνεις και κανεις και μια τουμπα και ας εχεις 2 σεβεν φουτερ. Σιγα μη τον χαλασει τον Μπαρτζωκα να εχει δυο Αλιγατορες. Παιρνει και εναν Λιβιο να παιζει με αλλαγες αν θελει καμια περιοδο και ειναι Οκ.
Ο Μιλου ειναι με το ενα ποδι στον Ολυμπιακο απ την μερα που εφυγε, το ξερεις. Οτι θα ξαναγυρισει ειναι σιγουρο. Το θεμα ειναι αν το κανει τωρα.
Παντως ειχαμε συμφωνησει απ την αρχη πως ο Ολυμπιακος ηθελε ενα 3-4 και δεν τον πηρε ποτε.Γι αυτο καλα θα κανει να τον παρει οσο ειναι νωρις ακομα και μην περιμενει Αυγουστο να κλεισει το ροστερ του. Οι καλες ομαδες κλεινουν τις μεταγραφουλες τους μεχρι αρχες Ιουλη και οταν αρχιζει η προετοιμασια εχουν ηδη κανει τα πλανα τους οι προπονητες. Τα πλευς, τις αμυνες, τις πενταδες, τα παντα ολα.
Αυτη ειναι η προσθηκη που θελει. Τα αλλα ειναι αλλαγες ειτε υποχρεωτικες ειτε για το καλυτερο αν περισευουν τα γκαφρα.

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Μάιος 24, 2022 10:48 pm

Hipster έγραψε:
Τρί Μάιος 24, 2022 10:39 pm



Ρε τα εχω δει αυτα, για το διαβατηριο μεσα στο καλοκαιρι που το ειδες; Δεν ειπα δεν θα παρει διαβατηριο, αλλα δεν ξερω αν θα προλαβει μεχρι το καλοκαιρι που λες να βγει. Και σου ξαναλεω, μην εισαι σιγουρος πως δεν θα εχει και απο αλλου προταση.
Ο Ντορσευ μια χαρα ειναι το παλουκαρι. Ακομα και στο Φ4 , μπορει να ηταν λιγο αστοχουλης, αλλα αρνητικος δεν ηταν. Τιμιος στην αμυνα και πηρε ευθυνες που ενας σουτερης πρεπει να παιρνει.
Οταν παιρνεις παικτη για σκορ περιμενεις να κανει και καμια κοτσανα παραπανω στην φαση που νιωθει "το εχω".
Οπως και το να παρεις και ενα παιχτη αριστο τακτικα και καλο αμυντικο περιμενεις να εχει και 20% στα τριποντα ολη την σεζον (για τον ξανθο λεω).
Μην κοιτας που εδω στο Ελλαντα θελουμε παιχτες να καταπινουν σπαθια για πρωινο. Δεν ειμαι τετοιος το ξερεις.
Μακαρι να μεινει ο Ντορσευ, στο ευχομαι. Αλλα κατι μου λεει πως σαν αμερικανακι που ειναι εχει φαει κολλημα με το ΝΒΑ και θα το παιξει παλι το καλοκαιρι τα ρεστα του να γυρισει.
Για μενα και τα εχουμε πει, συμβολαιο με τον ρολο που θελει στο ΝΒΑ δυσκολα θα βρει, αλλα δεν μπορεις να τον περιμενεις παλι μεχρι αρχες-μεσα Αυγουστου για να σου απαντησει, αν μπορεις πχ να κλεισεις εναν Γκριγκονις στην θεση του τελος Ιουνιου. Ετσι λεω εγω, μπορει και να γουσταρει ο Μπαρτζωκας να περιμενει, τι να σου πω.
Τεσπα για να πω και για το αλλο θεμα που εγραψε ενας αλλος φιλος και ο Μαρτιν μια χαρα ειναι, αλλα ο Μιλουτινοφ ειναι καλυτερος. Και αμα μπορεις τον παιρνεις και κανεις και μια τουμπα και ας εχεις 2 σεβεν φουτερ. Σιγα μη τον χαλασει τον Μπαρτζωκα να εχει δυο Αλιγατορες. Παιρνει και εναν Λιβιο να παιζει με αλλαγες αν θελει καμια περιοδο και ειναι Οκ.
Ο Μιλου ειναι με το ενα ποδι στον Ολυμπιακο απ την μερα που εφυγε, το ξερεις. Οτι θα ξαναγυρισει ειναι σιγουρο. Το θεμα ειναι αν το κανει τωρα.
Παντως ειχαμε συμφωνησει απ την αρχη πως ο Ολυμπιακος ηθελε ενα 3-4 και δεν τον πηρε ποτε.Γι αυτο καλα θα κανει να τον παρει οσο ειναι νωρις ακομα και μην περιμενει Αυγουστο να κλεισει το ροστερ του. Οι καλες ομαδες κλεινουν τις μεταγραφουλες τους μεχρι αρχες Ιουλη και οταν αρχιζει η προετοιμασια εχουν ηδη κανει τα πλανα τους οι προπονητες. Τα πλευς, τις αμυνες, τις πενταδες, τα παντα ολα.
Αυτη ειναι η προσθηκη που θελει. Τα αλλα ειναι αλλαγες ειτε υποχρεωτικες ειτε για το καλυτερο αν περισευουν τα γκαφρα.

Για το καλοκαίρι το είδα στον Γούγλη.
Παρέθεσα κομμάτι της συνέντευξης που έλεγε ότι έχει καταθέσει τη χαρτούρα, γιατί ο φίλος με τις πληροφορίες έλεγε ότι δεν έχει καταθέσει καν αίτηση.

Στα υπόλοιπα συμφωνάμε. Έναν Κάρεϊ Σκάρι θέλει η ομάδα εκεί στο 3μιση.

Άβαταρ μέλους
Hipster

 nba
Reactions: 1188
Δημοσιεύσεις: 2919
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 20, 2016 11:57 pm
Αγαπημένη θέση: Bench
Αγαπημένη ομάδα: Panionios
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Μάιος 24, 2022 10:51 pm

thory έγραψε:
Τρί Μάιος 24, 2022 10:32 pm
Επιμένω πως αποκλείεται ο Ολυμπιακός του χρόνου να έχει στο 5 και φαλ και μιλουτινοφ.
Ανανέωσε ο φαλ κάνοντας μια σπουδαία σεζόν και αναμένεται πολύ καλύτερος του χρόνου, θα έρθει ο μιλου να παίζει 10 λεπτά; Με πόσα λεφτά; Και θα χει ξαναλέω δυο δεινόσαυρους στο 5 και θα πάρει και 4-5 δυναμίτη; Σαν να χουμε χάσει λίγο την αίσθηση της πραγματικότητας.
Κάτσε μην μείνει ο Μάρτιν αν κάνει καλούς τελικούς.
Αυτο με τα 10 λεπτα απο που βγαινει; Ο Φαλ φετος ειχε 22-23 λεπτα Μ.Ο με τον Μαρτιν να ειναι κανα τριμηνο ανετοιμος. Απο 20 λεπτα να παιζουν και οι δυο ειναι μια χαρα.
Ο Μιλουτινοφ στην ΤΣΣΚΑ ειχε Μ.Ο κατω απο τα 20 δε.(19 κατι στην ΓΛ)
Το δυναμιτης στο 4-5 απο που βγαινει; Εγω μιλησα για ενα 4-5 λιγο καλυτερο απο τον Λιβιο αν οχι και τον ιδιο για να συμπληρωνει τα κενα στο 4-5 λογο φαουλ, τακτικης, κακης μερας κλπ κλπ Δεν θελει 4-5 δυναμιτη η ομαδα γιατι και 4 και 5 δυναμιτη εχει.
Το θεμα με τα λεφτα υπαρχει γιατι τα 3 που επαιρνε στην Ρωσια ο Μιλου (τοσα δεν ηταν;) δεν θα τα παρει ποτε εδω.
Αλλα αυτο δεν ειναι δικο μας θεμα, αλλα αυτουνου που θα τα παρει και αυτουνου που θα τα δωσει.
Θα δειξει ο καιρος αν ισχυει, αλλα οχι οτι θα τον χαλασει τον Μπαρτζωκα να παρει τον Μιλουτινοφ στην θεση του Μαρτιν. Μην τρελλαθουμε.

0
Άβαταρ μέλους
Hipster

 nba
Reactions: 1188
Δημοσιεύσεις: 2919
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 20, 2016 11:57 pm
Αγαπημένη θέση: Bench
Αγαπημένη ομάδα: Panionios
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Μάιος 24, 2022 10:55 pm

basket72 έγραψε:
Τρί Μάιος 24, 2022 10:48 pm

Στα υπόλοιπα συμφωνάμε. Έναν Κάρεϊ Σκάρι θέλει η ομάδα εκεί στο 3μιση.
Τι ειπες τωρα ;
Ή εναν Μορις Εβανς. Τον θυμασε αυτον; Και ας ηταν και 2-3 :obey:

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Μάιος 24, 2022 11:01 pm

Hipster έγραψε:
Τρί Μάιος 24, 2022 10:55 pm

Τι ειπες τωρα ;
Ή εναν Μορις Εβανς. Τον θυμασε αυτον; Και ας ηταν και 2-3 :obey:
Εννοείται, εδώ θυμάμαι τον Μπίλ Βάρνερ του Παοκ (για το κόρατς).
Ο Μορίς ήταν αρρώστεια :) και πήγε καλά και στο ΝΒΑ.
Μέγας αγριάνθρωπος :P ήταν όμως ο Σκάρι. Αυτός τώρα θα έπαιζε 5ρι και θα γινόταν χαμός για πάρτη του.

Σε κάποια παιχνίδια στο τότε κόρατς είχαμε κατέβει με Σκάρι και με Λάρι Μίντλετον δίδυμο. Κάτσε καλά, όχι αστεία. :bball: :bball:

* Αλλά επειδή έχουμε δει (και θαυμάσει) πολύ Πανίωνιο στο μπάσκετ, κι ένα 4-5ρι σαν τον Θερλ Μπέιλι μας πήγαινε στον αυτόματο στο επόμενο φάιναλ φορ.

Άβαταρ μέλους
Hipster

 nba
Reactions: 1188
Δημοσιεύσεις: 2919
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 20, 2016 11:57 pm
Αγαπημένη θέση: Bench
Αγαπημένη ομάδα: Panionios
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Μάιος 24, 2022 11:04 pm

basket72 έγραψε:
Τρί Μάιος 24, 2022 11:01 pm
Hipster έγραψε:
Τρί Μάιος 24, 2022 10:55 pm

Τι ειπες τωρα ;
Ή εναν Μορις Εβανς. Τον θυμασε αυτον; Και ας ηταν και 2-3 :obey:
Εννοείται, εδώ θυμάμαι τον Μπίλ Βάρνερ του Παοκ (για το κόρατς).
Ο Μορίς ήταν αρρώστεια :) και πήγε καλά και στο ΝΒΑ.
Μέγας αγριάνθρωπος :P ήταν όμως ο Σκάρι. Αυτός τώρα θα έπαιζε 5ρι και θα γινόταν χαμός για πάρτη του.

Σε κάποια παιχνίδια στο τότε κόρατς είχαμε κατέβει με Σκάρι και με Λάρι Μίντλετον δίδυμο. Κάτσε καλά, όχι αστεία. :bball: :bball:
Και ο Μιντλετον μεγας κιλερ στην μερα του.
Αλλα για τον Σκαρι δεν ξερω, δεν βλεπεις τι κουβεντα γινεται με τον Αγραβανη; Φανταζεσαι να κυνηγαει τον Μπαρτζωκα στην προπονηση να τον δειρει; :roofl:

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Μάιος 24, 2022 11:06 pm

Hipster έγραψε:
Τρί Μάιος 24, 2022 11:04 pm
[
Και ο Μιντλετον μεγας κιλερ στην μερα του.
Αλλα για τον Σκαρι δεν ξερω, δεν βλεπεις τι κουβεντα γινεται με τον Αγραβανη; Φανταζεσαι να κυνηγαει τον Μπαρτζωκα στην προπονηση να τον δειρει; :roofl:
'Εχω λύση: Θα παίρναμε τον Στηβ Γιατζόγλου σε ρόλο "πάντσινγκ μπαγκ¨. :P

Άβαταρ μέλους
Hipster

 nba
Reactions: 1188
Δημοσιεύσεις: 2919
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 20, 2016 11:57 pm
Αγαπημένη θέση: Bench
Αγαπημένη ομάδα: Panionios
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Μάιος 24, 2022 11:12 pm

basket72 έγραψε:
Τρί Μάιος 24, 2022 11:06 pm
Hipster έγραψε:
Τρί Μάιος 24, 2022 11:04 pm
[
Και ο Μιντλετον μεγας κιλερ στην μερα του.
Αλλα για τον Σκαρι δεν ξερω, δεν βλεπεις τι κουβεντα γινεται με τον Αγραβανη; Φανταζεσαι να κυνηγαει τον Μπαρτζωκα στην προπονηση να τον δειρει; :roofl:
'Εχω λύση: Θα παίρναμε τον Στηβ Γιατζόγλου σε ρόλο "πάντσινγκ μπαγκ¨. :P
Και πολιτικα ορθον πλεον. Antifa action

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Μάιος 24, 2022 11:19 pm

Hipster έγραψε:
Τρί Μάιος 24, 2022 11:12 pm


Και πολιτικα ορθον πλεον. Antifa action
Το τηλεφωνικό κέντρο πήρε φωτιά και ζητάνε Στιβ. Παλλαϊκό το αίτημα.
ΜΑς τον ζητήσατε και σας τον παρουσιάζουμε:


Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “Ολυμπιακός”