2021-2022-Ολυμπιακός - Mεταγραφές

Συντονιστής: Captains

Άβαταρ μέλους
Jimmyrogue84

 euroleague
Reactions: 384
Δημοσιεύσεις: 1511
Εγγραφή: Τετ Απρ 30, 2014 11:57 am
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιουν 08, 2021 6:20 am

basket72 έγραψε:
Τρί Ιουν 08, 2021 12:29 am
Το έχω ξαναπεί σε 2-3 θεματικές του φόρουμ, ότι βλέπω να σπάει το δίδυμο Τσάτσο- Ντιλέινι με τις περισσότερες πιθανότητες για φευγιό να τις έχει ο συνηθισμένος στις ετήσιες μετακομίσεις από χώρα σε χώρα κι ενίοτε από ήπειρο σε ήπειρο, ο Ντιλέινι.
Με το κασέ του φέτος να είναι χαμηλότερο από ποτέ ( από τη στιγμή που έφυγε από την Μπάγερν για τη Λόκο) και με δεδομένη τη μεγάλη εκτίμηση που έχει στον Μπαρτζώκα (τον έχει αποθεώσει σε συνεντεύξεις) μήπως ήρθε η ώρα του;
Με την ευχή να κάτσει για πρώτη φορά τα τελευταία πολλά χρόνια (από τη Γαλλία και μετά, κάθε χρόνο αλλάζει ομάδα/χώρα πλην της 2ετίας στην Ατλάντα.).
Το ερώτημα το έχω ξανακάνει πριν καμιά βδομάδα: Ταιριάζει άραγε με τον Σλούκα; :P
Έχει πάρει τη κατηφόρα κι ο Ντιλέϊνι πάντως εδω που τα λέμε και παρ ότι απ τους καλύτερους γκαρντ στην Ευρώπη, δεν έχει σταυρώσει μια ευρωλίγκα ακόμα!Φυσικά και δε χαλάει τον ταπεινό Ολυμπιακό, εννοείται, αλλά είναι λιγάκι υπερτιμημένος σαν παίκτης.

0
AlexD

 nba
Reactions: 1435
Δημοσιεύσεις: 2557
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 18, 2018 7:46 am
Αγαπημένος παίκτης: Karl Malone
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιουν 08, 2021 8:06 am

Έχει κανείς άποψη για τον Ντέρεκ Γουίλλις της Μπρίντιζι;

Έχω την αίσθηση ότι είναι πάνω κάτω Ζαν Σαρλ με πραγματικά καλό σουτ, αλλά δεν τον έχω δει πολύ οπότε μπορεί να λέω και βλακείες.

0
Άβαταρ μέλους
papp7

 euroleague
Reactions: 665
Δημοσιεύσεις: 1292
Εγγραφή: Δευ Φεβ 19, 2018 12:33 am
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: A.I
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιουν 08, 2021 8:19 pm

AlexD έγραψε:
Τρί Ιουν 08, 2021 8:06 am
Έχει κανείς άποψη για τον Ντέρεκ Γουίλλις της Μπρίντιζι;

Έχω την αίσθηση ότι είναι πάνω κάτω Ζαν Σαρλ με πραγματικά καλό σουτ, αλλά δεν τον έχω δει πολύ οπότε μπορεί να λέω και βλακείες.
Εγω εχω την καλυτερη και το εχουμε συζητησει με τον Basket72 αν θες ψαξε να το βρεις.
Αθλητικοτατος με καλο αλμα και πιο γρηγορος απο Ζαν Σαρλ αρκετα δυνατος με αξιοπιστο σουτ. Νομιζω ομως και ας με βοηθησει και ο Basket72 εδω, πως παταει και δεν παταει στο 5. Δηλαδη σαν 4αρι ειναι δυνατος σαν 5αρι ελεγχεται.Για εμενα θα ηταν φονικο διδυμο με Λαντειλ αν ερχοταν. Ο Μακκισικ θα ειχε αεροδιαδρομο στα ντραιβ.

1
1 Εικόνα
Μέχρι φέτος
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιουν 08, 2021 11:36 pm

Jimmyrogue84 έγραψε:
Τρί Ιουν 08, 2021 6:20 am

Έχει πάρει τη κατηφόρα κι ο Ντιλέϊνι πάντως εδω που τα λέμε και παρ ότι απ τους καλύτερους γκαρντ στην Ευρώπη, δεν έχει σταυρώσει μια ευρωλίγκα ακόμα!Φυσικά και δε χαλάει τον ταπεινό Ολυμπιακό, εννοείται, αλλά είναι λιγάκι υπερτιμημένος σαν παίκτης.
-Πότε πρόκαμε και πήρε την κατηφόρα ; Με την Μπαρτσελόνα ήταν πολύ καλός, και τον ήθελαν σε χρονιά που ξέρανε ότι πάνε για επιστροφή στα σαλόνια και τους τίτλους. Φέτος όντως δεν κόλλησε με την Αρμάνι και δεν τον κόβω να θέλει άλλο Μεδιολάνο. Λογικά έχει 2 χρόνια- ελίτ- Ευρωλίγκατο μπάσκετ. Δεν κουβαλάει και τραυματισμούς.* Καλό αυτό με τον "ταπεινό" Ολυμπιακό. Είσαι δικός μου εσύ. :)

-Δεν θυμάμαι ποιος συμφορουμίτης ρώτησε περί Ντ. Γουίλις. Ωραιότατο 4ρι (άτι που λέμε και στην μπάλα-αέρινος) που 3ριζει πιο πολύ. θα τον έβαζα κατηγορία Εμπαγιέ.
Νομίζω ότι πρέπει να πάμε για 4-5ρι ή 5-4ρι ή 4μισό :P

- Εγώ επανέρχομαι και στις αρχικές μου προτάσεις. Των αρχών απριλίου. Τότε έλεγα (περίπου-δεν τα έχω και μπροστά μου) ότι χρειαζόμαστε Ξανθό της Ζαλγκίρις ή Χένρι, αλλά το βλέπω δύσκολο :roll: , οπότε και με έναν Τζέιλιν Σμιθ ή έναν Αϊζάια Γουάιτχεντ (στο πιο κόμπο) είμαι οκ.

Το είπα και χθες. Αν χάσουμε τον ξανθό και τον Ντόρσεϊ ή έστω έναν απ' αυτούς, νομίζω ότι δεν μας μένει άλλη εναλλακτική απο το να πάμε για Μήτογλου (για τις θέσεις των Ελλήνων αλλά και γιατί είναι καλύτερος από τον Γιαννό-Κάρολο).
Οπότε θα μπορούσαμε να την βγάλουμε με αλχημείες του στυλ: Γκρέιντζερ, Γουάιτεχεντ, Κάρτερ, και Τζάρελ Έντι που αφού δεν τον πήραμε πριν 3 χρόνια και διαλέξαμε τον Χ.Τόμπσον, ε, ας τον πάρουμε τώρα.

Γκρέιντζερ, Σλούκας.
Γουάιτχεντ,
Κάρτερ, Λάρε
Μακίσικ
Έντι, Παπ
Βεζέ, Πρι
Μήτογλου
Φαλ, Άστον Μάρτιν.

Με τον Κάρτερ 7ο ξένο για την Ευρωλίγκα.

AlexD

 nba
Reactions: 1435
Δημοσιεύσεις: 2557
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 18, 2018 7:46 am
Αγαπημένος παίκτης: Karl Malone
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιουν 09, 2021 2:16 am

basket72 έγραψε:
Τρί Ιουν 08, 2021 11:36 pm
Jimmyrogue84 έγραψε:
Τρί Ιουν 08, 2021 6:20 am

Έχει πάρει τη κατηφόρα κι ο Ντιλέϊνι πάντως εδω που τα λέμε και παρ ότι απ τους καλύτερους γκαρντ στην Ευρώπη, δεν έχει σταυρώσει μια ευρωλίγκα ακόμα!Φυσικά και δε χαλάει τον ταπεινό Ολυμπιακό, εννοείται, αλλά είναι λιγάκι υπερτιμημένος σαν παίκτης.


-Δεν θυμάμαι ποιος συμφορουμίτης ρώτησε περί Ντ. Γουίλις. Ωραιότατο 4ρι (άτι που λέμε και στην μπάλα-αέρινος) που 3ριζει πιο πολύ. θα τον έβαζα κατηγορία Εμπαγιέ.
Νομίζω ότι πρέπει να πάμε για 4-5ρι ή 5-4ρι ή 4μισό :P


Το είπα και χθες. Αν χάσουμε τον ξανθό και τον Ντόρσεϊ ή έστω έναν απ' αυτούς, νομίζω ότι δεν μας μένει άλλη εναλλακτική απο το να πάμε για Μήτογλου (για τις θέσεις των Ελλήνων αλλά και γιατί είναι καλύτερος από τον Γιαννό-Κάρολο).
Οπότε θα μπορούσαμε να την βγάλουμε με αλχημείες του στυλ: Γκρέιντζερ, Γουάιτεχεντ, Κάρτερ, και Τζάρελ Έντι που αφού δεν τον πήραμε πριν 3 χρόνια και διαλέξαμε τον Χ.Τόμπσον, ε, ας τον πάρουμε τώρα.


Ε άμα δεν πατάει στο 5 και τριαρίζει δε μας κάνει δυστυχώς. :banghead: Θα ψάξω να βρω τι λέγατε papp7 και basket72 πάντως.

Τον Απρίλη υποστήριζα ότι χρειαζόμαστε ή Ντόρσει ή Μήτο (ή Νικ δε κουικ :hoho: ), ειδικά αν παίζει να μην είναι πολύ καλά ο παπ ή/και δεν ανανεωθεί ο Βέζε. Αλλά εγώ το έλεγα καθαρά λόγω Α1 και έλλειψης Ελλήνων παικτών στην 5άδα/6άδα που χρειαζόμαστε. Και σε σχέση με το σκεπτικό μου που ανέλυσα στο άλλο τόπικ στον papp7, τους καλούς Έλληνες ίσως να τους πείθεις πιο εύκολα από ότι τους καλούς ξένους ότι άλλαξες σελίδα και πας να χτίσεις ομάδα. :roll:

1
1 Εικόνα
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Ιουν 10, 2021 9:32 pm

Ο Σλούκας είναι ένας πολύ καλός σουτέρ. Κάθε χρόνο πάνω από 40%. Και την έπαιζε μόνος τη θέση φέτος. Δεν μπορεί να συγκριθεί με κανέναν άλλο παίκτη του Ολυμπιακού για τον απλούστατο λόγο ότι ήταν εντελώς μα εντελώς αβοήθητος στη θέση που δέχεται τη μεγαλύτερη πίεση απ' όλες.
Ο Γούοκαπ όπως έχω ξαναγράψει είναι ο άνθρωπος που μας τελείωσε πριν την ώρα μας φέτος. Η νίκη αυτή, της Ζαλγκίρις με τον τρόπο που επετεύχθη (και κόντρα σε μια ομάδα που είχε, ή υπέβοσκαν, εσωτερικά θέματα που φαινόταν και μέσα από τον φακό, ακόμα). Στη Ζαλγκίρις σούταρε με 38% τα 3 χρόνια παρουσίας του. Ο Σάρας τον εκθειάζει και λέει (πάνω- κάτω) ότι αν σταθεί κανείς στους 8 π. και στις 5 ασίστι του Γουόκαπ, απλώς δεν βλέπει μπάσκετ. Τον ήθελε και τον χειμώνα πριν πάρει τον Βέστερμαν αλλά δεν τον έδινε η Ζαλγκίρις.

Ο Παπανικολάου είναι σουτέρ επίσης του 37 -38% αλλά ναι θέλει κλασσικό σουτέρ δίπλα του.

Το μεγάλο θέμα του Ολυμπιακού φέτος δεν ήταν ο Τζένκινς που ο άνθρωπας ότι του λέγαν εκάνε και με το κλάσικ 42% από το τρίποντο.
Το θέμα του Ολυμπιακού ηταν ο Σπανούλης και ο Χάρισσον. ΜΑζί έπαιρναν 34 -35 λεπτά από την περιφέρεια με 28.3% ό ένας κι 26.6% ο άλλος. Οι παίκτες που πριν τη χρονιά θεωρούταν ότι θα τραβούσαν το σκορ μαζί με Σλούκα, Μακίσικ.
Ο Γουόκαπ έρχεται να πάρει τις θέσεις Σπανούλη και Τζένκινς. Να προσφέρει περισσότερα από τους 2 αυτούς μαζί, στην επίθεση/οργάνωση αλλά και στην άμυνα.

Για να δούμε αν θα μας έρθει ο ομογενής ο συνεπώνυμος του αμερικάνου σέντερ που ήρθε παρέα με τον Λο. Δύσκολο, πάντως.
Εγώ και με Κάρτερ και Μπρόκχοφ ( Γ.Χάουαρντ, Τζ.Έντι/ Α.Μπράουν/Ντ.Χόμες) θα ψηνόμουν πάντως.
Και με Κάρτερ και Κοζέρ. Τού έχω αδυναμία του Γάλλου κι είναι ακόμα alive and kicking.


Έχει κάνει εντύπωση η μεταγραφή Γουόκαπ, πάντως.

Καλό βιβλίο το Γουόλντεν του Ντ. Θορώ. Τα λέγαμε μες τη βδομάδα. :P

Άβαταρ μέλους
yorgos

 champion
Reactions: 3924
Δημοσιεύσεις: 11017
Εγγραφή: Δευ Οκτ 19, 2009 10:55 pm
Τοποθεσία: Αβάνα
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Στηβ Νας
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Ιουν 10, 2021 10:17 pm

basket72 έγραψε:
Πέμ Ιουν 10, 2021 9:32 pm
Ο Σλούκας είναι ένας πολύ καλός σουτέρ. Κάθε χρόνο πάνω από 40%. Και την έπαιζε μόνος τη θέση φέτος. Δεν μπορεί να συγκριθεί με κανέναν άλλο παίκτη του Ολυμπιακού για τον απλούστατο λόγο ότι ήταν εντελώς μα εντελώς αβοήθητος στη θέση που δέχεται τη μεγαλύτερη πίεση απ' όλες.
Ο Γούοκαπ όπως έχω ξαναγράψει είναι ο άνθρωπος που μας τελείωσε πριν την ώρα μας φέτος. Η νίκη αυτή, της Ζαλγκίρις με τον τρόπο που επετεύχθη (και κόντρα σε μια ομάδα που είχε, ή υπέβοσκαν, εσωτερικά θέματα που φαινόταν και μέσα από τον φακό, ακόμα). Στη Ζαλγκίρις σούταρε με 38% τα 3 χρόνια παρουσίας του. Ο Σάρας τον εκθειάζει και λέει (πάνω- κάτω) ότι αν σταθεί κανείς στους 8 π. και στις 5 ασίστι του Γουόκαπ, απλώς δεν βλέπει μπάσκετ. Τον ήθελε και τον χειμώνα πριν πάρει τον Βέστερμαν αλλά δεν τον έδινε η Ζαλγκίρις.

Ο Παπανικολάου είναι σουτέρ επίσης του 37 -38% αλλά ναι θέλει κλασσικό σουτέρ δίπλα του.

Το μεγάλο θέμα του Ολυμπιακού φέτος δεν ήταν ο Τζένκινς που ο άνθρωπας ότι του λέγαν εκάνε και με το κλάσικ 42% από το τρίποντο.
Το θέμα του Ολυμπιακού ηταν ο Σπανούλης και ο Χάρισσον. ΜΑζί έπαιρναν 34 -35 λεπτά από την περιφέρεια με 28.3% ό ένας κι 26.6% ο άλλος. Οι παίκτες που πριν τη χρονιά θεωρούταν ότι θα τραβούσαν το σκορ μαζί με Σλούκα, Μακίσικ.
Ο Γουόκαπ έρχεται να πάρει τις θέσεις Σπανούλη και Τζένκινς. Να προσφέρει περισσότερα από τους 2 αυτούς μαζί, στην επίθεση/οργάνωση αλλά και στην άμυνα.

Για να δούμε αν θα μας έρθει ο ομογενής ο συνεπώνυμος του αμερικάνου σέντερ που ήρθε παρέα με τον Λο. Δύσκολο, πάντως.
Εγώ και με Κάρτερ και Μπρόκχοφ ( Γ.Χάουαρντ, Τζ.Έντι/ Α.Μπράουν/Ντ.Χόμες) θα ψηνόμουν πάντως.
Και με Κάρτερ και Κοζέρ. Τού έχω αδυναμία του Γάλλου κι είναι ακόμα alive and kicking.


Έχει κάνει εντύπωση η μεταγραφή Γουόκαπ, πάντως.

Καλό βιβλίο το Γουόλντεν του Ντ. Θορώ. Τα λέγαμε μες τη βδομάδα. :P
Συμφωνάω σε όλα. Μόνο στο Χίλιαρντ διαφωνώ, που αν υπήρχε παρκόμετρο στις γωνίες του τριόντου θα είχαμε χτίσει 3 μεγάλους περίδρομους από το Χιλιαρντ και μόνο. :drunk:

Νταξ, ο Μπροκχοφ είναι φοβερή πρόταση που ανεβάζει την ομάδα ένα επίπεδο. Πάντως για μένα θέλετε σκόρερ που να σδημιουργεί τη φάση μόνος του, να κερδάει φάουλ, να τα στάζει. Έρικ Γκριν στάιλ ή κάτι από την Ουνίξ, της οποίας οι ξένοι δεν ξέρω πού θα πάνε αλλά Οκάρο και Μπράουν (εκτός του Σμιθ) είναι για μεγάλα σαλόνια.

Αν τυχόν προκριθεί η Εθνική στους ΟΑ (δεν το βλέπωωωωωωωω) ίσως γλιτώσετε κι από το Σπανούλη, το λογικό είναι στο Τόκυο να αποσυρθεί μετά βαϊων και κλάδων, θα είναι να κρίμα να συνεχίσει μετά και γιατί δε φτουράει πια (προσωπικά λυπάμαι να τον βλέπω να τον εκθέτει ο κάθε δεύτερος μαυρούκος της Βιλερμπάν) αλλά κυρίως γιατί του αξίζει να αποσυρθεί στη μεγάλη σκηνή και οι ΟΑ είναι τέτοιο πράγμα.

0
Αρκτικός Κύκλος, Σιβηρία, Ταταρστάν, Βόλγας, Καύκασος κι άλλα κομμάτια της μητέρας Ρωσίας

tinyurl.com/2axatenv
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Ιουν 10, 2021 10:34 pm

yorgos έγραψε:
Πέμ Ιουν 10, 2021 10:17 pm


Συμφωνάω σε όλα. Μόνο στο Χίλιαρντ διαφωνώ, που αν υπήρχε παρκόμετρο στις γωνίες του τριόντου θα είχαμε χτίσει 3 μεγάλους περίδρομους από το Χιλιαρντ και μόνο. :drunk:

Νταξ, ο Μπροκχοφ είναι φοβερή πρόταση που ανεβάζει την ομάδα ένα επίπεδο. Πάντως για μένα θέλετε σκόρερ που να σδημιουργεί τη φάση μόνος του, να κερδάει φάουλ, να τα στάζει. Έρικ Γκριν στάιλ ή κάτι από την Ουνίξ, της οποίας οι ξένοι δεν ξέρω πού θα πάνε αλλά Οκάρο και Μπράουν (εκτός του Σμιθ) είναι για μεγάλα σαλόνια.

Αν τυχόν προκριθεί η Εθνική στους ΟΑ (δεν το βλέπωωωωωωωω) ίσως γλιτώσετε κι από το Σπανούλη, το λογικό είναι στο Τόκυο να αποσυρθεί μετά βαϊων και κλάδων, θα είναι να κρίμα να συνεχίσει μετά και γιατί δε φτουράει πια (προσωπικά λυπάμαι να τον βλέπω να τον εκθέτει ο κάθε δεύτερος μαυρούκος της Βιλερμπάν) αλλά κυρίως γιατί του αξίζει να αποσυρθεί στη μεγάλη σκηνή και οι ΟΑ είναι τέτοιο πράγμα.
Κι εγώ συμφωνάω σε όλα. Και για Ούνιξ και για το 2ρι που λες ότι χρειαζόμαστε.
Αλλά βρε άνθρωπε του μωάμεθ :P που τον είδες τον Χίλιαρντ; Ε; Αφού δεν τον ε-πρότεινα.

Κι εγώ θέλω 2ρι ωραίο, αλλά κάπως μου έχει κάτσει ο Κάρτερ βρε συ. Θέλω να πάρει 10-15' φέτος. Έχεις και τον Μακίσικ εκεί, έχεις και τον Γουόκαπ, είναι και ο Λάρε για το τίμιο 7-8λεπτο του.
Αν μας κάτσει ο Τάιλερ, αλλάζει το πράγμα. Τότε παίρνουμε Ρογκαβόπουλο ή Χουγκάζ για τα φόργουορντ. Μεγάλη κίνηση ο Τάιλερ γιατί έχει και το διαβατήριο. Αν συνδυαστεί και με πρόωρη ανανέωση Βεζέ αλλά και Μάρτιν, νομίζω ότι το επόμενο καλοκαίρι μόνο τον Μακίσικ θα χρειαστεί να αλλάξουμε κι αν....θα βαράμε μύγες μιλάμε στο φόρουμ. :P

Άβαταρ μέλους
Conan1982

Moderator
Reactions: 1919
Δημοσιεύσεις: 5233
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 12, 2014 10:43 am
Τοποθεσία: Κρήτη
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Παπαλουκάς, Chris Weber
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Ιουν 11, 2021 12:22 pm

Χμ, ελεύθερος ο Στρελνιεκς...

0
Άβαταρ μέλους
shaq7

allstar
Reactions: 1996
Δημοσιεύσεις: 4638
Εγγραφή: Δευ Ιουν 18, 2018 4:07 pm
Αγαπημένη θέση: SG, C
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Ιουν 11, 2021 12:35 pm

Conan1982 έγραψε:
Παρ Ιουν 11, 2021 12:22 pm
Χμ, ελεύθερος ο Στρελνιεκς...
εχει μπει σε μαυρη λιστα αυτος μαζι με τον μανατζερ του..

0
Άβαταρ μέλους
Conan1982

Moderator
Reactions: 1919
Δημοσιεύσεις: 5233
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 12, 2014 10:43 am
Τοποθεσία: Κρήτη
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Παπαλουκάς, Chris Weber
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Ιουν 11, 2021 12:59 pm

shaq7 έγραψε:
Παρ Ιουν 11, 2021 12:35 pm
Conan1982 έγραψε:
Παρ Ιουν 11, 2021 12:22 pm
Χμ, ελεύθερος ο Στρελνιεκς...
εχει μπει σε μαυρη λιστα αυτος μαζι με τον μανατζερ του..
Γιατί έτσι;

0
RipCity

 champion
Reactions: 347
Δημοσιεύσεις: 5390
Εγγραφή: Πέμ Απρ 23, 2015 11:58 am
Twitter: @ioannisdiam
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Ιουν 11, 2021 1:01 pm

Δε νομίζω πως μπορεί να ανταποκριθεί στο ρόλο που θέλουμε ο Λετονός. Ως βασικός σκόρερ δηλαδή. Από κει και πέρα αν θυμάμαι καλά είχε μπει τραυματίας σε κάτι παιχνίδια με την εθνική και τελικά έπαθε υποτροπή κι έχασε μεγάλο διάστημα κι από τότε δεν ξανασχοληθήκαμε μαζί του.

0
Άβαταρ μέλους
shaq7

allstar
Reactions: 1996
Δημοσιεύσεις: 4638
Εγγραφή: Δευ Ιουν 18, 2018 4:07 pm
Αγαπημένη θέση: SG, C
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Ιουν 11, 2021 1:17 pm

Conan1982 έγραψε:
Παρ Ιουν 11, 2021 12:59 pm
shaq7 έγραψε:
Παρ Ιουν 11, 2021 12:35 pm


εχει μπει σε μαυρη λιστα αυτος μαζι με τον μανατζερ του..
Γιατί έτσι;
αυτο που ειπε ο ripcity, ειχε μπει τραυματιας και επαιζε στην εθνικη του και ο μανατζερ του ειχε κανει κατι χαζες δηλωσεις,αποτι θυμαμαι τον ειχε κραξει ο μπλατ δημοσιως και μετα ηταν ξενο σωμα.

Εντωμεταξυ ειχε φαγωθει οτι ηταν ασσος και τον βαζουν λανθασμενα στο 2..Δεν εχει σχεση με το πανω απλα το θυμηθηκα :D

0
Άβαταρ μέλους
Jimmyrogue84

 euroleague
Reactions: 384
Δημοσιεύσεις: 1511
Εγγραφή: Τετ Απρ 30, 2014 11:57 am
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Ιουν 11, 2021 1:40 pm

Οχι Στρέλνιεκς, μακριά με τον βιτάμ και άνευρο Λετονό.Και προφανώς έχει αρχίσει τη κατιούσα, χίλιες φορές εναν ανερχόμενο από κανα γιούροκαπ πάρα αυτόν....

0
Redoctor_33

senior
Reactions: 246
Δημοσιεύσεις: 440
Εγγραφή: Τρί Δεκ 31, 2019 2:15 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Ιουν 11, 2021 3:16 pm

Καλησπέρα.
Καλή κινηση ο Γουοκαπ. Μια χαρά για 3ο γκαρντ.
Απότι λέει το ebasket έχουμε κλείσει και:
Λουτζη, Κάρτερ, Φολ.

Πώς τους βλέπετε; ο Λουτζης είναι κίνηση Α1 ξεκάθαρα νομίζω. Έχει ανέβει τελευταία αλλά καμία σχέση με επίπεδο ευρωλιγκα.
Κάρτερ φερελπις; καλό να έχουμε ένα στοίχημα για 4ο γκαρντ.

Αν πάρουμε όπως λέγεται και βασικό 2αρι υποθέτω το 3 θα το καλύπτουν κατά βάση οι Μακκισικ- Παπ και λίγο ο Λαρυ;

Παίζει ακόμα του Ντορσευ; Ούτε κρύο ούτε ζέστη κατ εμέ. Χρήσιμο το σουτ του και αναβάθμιση απότι είχαμε αλλά δεν την λες και κινηση φ4. Εκτός αν ο Κάρτερ βγει Μάικ Τζέιμς Μπασκονια.

Ο Ζαν Σαρλ μένει σίγουρα; Κλοπή Μητογλου δεν θα ταν κακή. Αγωνιστικά μιλώντας και ο Άγρα καλός θα ταν αλλά έχει ποτιστει με το αίσθημα του διαρκώς αδικημένου(εν μέρει ορθώς) αλλα η ωριμότητα του δεν συμβαδίζει με τις απαιτήσεις ενος τοπ συλλόγου.

Κάτι λαντειλ που έχετε γράψει ωραία πρότζεκτ ακούγονταν.

Σπανουλη τέλος;

0
Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “Ολυμπιακός”