2021-2022-Ολυμπιακός - Mεταγραφές

Συντονιστής: Captains

Άβαταρ μέλους
lefpan

 nba
Reactions: 1737
Δημοσιεύσεις: 2191
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 29, 2017 8:31 pm
Τοποθεσία: Πειραιάς
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Ζάρκο, Fast Eddie
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 4

Δευ Σεπ 20, 2021 10:36 am

basket72 έγραψε:
Τετ Σεπ 15, 2021 8:46 pm
Θεωρω οτι αυτο που λεει ο μπαρτζωκας ειναι και διπλωματικο,αν πει ψαχνω 3ρι παπ και μακισικ αμεσως θα ψαχνονται..Απο την αλλη ισως εννοει οτι θα περιμενει μηπως τραυματιστει καποιος μεσα στην χρονια..
Να μειωσει τον χρονο του σαρλ ενω τον εχει αναβαθμισει απο περσι δεν νομιζω..πιο πιθανο βλεπω να μειωσει του φαλλ :D
Οκ, πάσο για τον Τουπάν, δεν ήξερα ότι έχει πάει τόσο χοντρά. Παρότι πρέπει να πω ότι στη συγκεκριμένη περίπτωση είμαι με τον Τουπάν. Καλά κάνει και λέει τα χειρότερα από τη στιγμή που τον φεσώσανε.

Σχετικά όμως με το δεύτερο ερώτημά μου, δεν ξέρω αν είναι μόνο διπλωματική η τοποθέτηση του Μπαρτζώκα. Γιατί αν όντως θέλει να βάλει τον Βεζένκοφ στο 3, τότε γεννάται θέμα στο 4 ή στο 5. Αν πάρει μισά- μισά λεπτά μεταξύ 3 και 4 ο Σάσα, κι αν ο Πρίντεζης δεν είναι οκ ή βγάλει τραυματισμούς, τότε ποιος θα παίξει στο 4; Ο Ζαν Σαρλ; Για μένα υπολείπεται σε ποιότητα. Αλλά οκ πες ότι παίζει χοντρά λεπτά στο 4 ο Γάλλος. Στο 5 ποιος θα πάει ως τρίτος;
Όλα αυτά στέκουν και μάλιστα πολύ, αν ο Μπαρτζώκας σκέπτεται στα σοβαρά να συνεχίσει αυτό που ξεκίνησε πέρσι με τον Βεζένκοφ στο 3 (και γελάγαμε πολλοί- εγώ στάνταρ πάντως :oops: ).

Εκτός κι αν το πέρασμα του Σάσα στο SF είναι μόνο για τα φιλικά μέχρι να γυρίσει ο Παπ. Οκ είναι κι αυτό μια σκέψη. Αλλά να που παίζει καλά ο Σάσα και στο SF.
Εγώ λέω να βάλουμε και καθαρά 4ρια στην κουβέντα. Τύπου Τιμ Αμπρομάιτις π.χ. :wink:
[/quote]

Βεζένκοφ στο 3 = αυτοκτονία (μόνο σε ειδικές έκτακτες καταστάσεις).

Αν ο κόουτς επιλέξει αυτή τη λύση, θα χάσω κάθε ιδέα.

0
I never thought there were corners in time
Till I was told to stand in one
reignman

allstar
Reactions: 1084
Δημοσιεύσεις: 3450
Εγγραφή: Παρ Σεπ 29, 2006 4:23 pm
Αγαπημένος παίκτης: delete me
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Σεπ 20, 2021 11:04 am

Για εμενα , ο μονος λογος που περσι επιασε το Βεζενκοφ(για περιορισμενο εστω χρονο και παιχνιδια) στο 3 ήταν το γεγονος οτι τα πολυ γρηγορα ποδια των ζαν σαρλ και ελλις βοηθουσαν σε αυτο.
με φαλ και μαρτιν δεν θα ειναι τοσο ευχαριστα αυτα τα λιγα λεπτα του Σασα στο 3.

0
Άβαταρ μέλους
shaq7

allstar
Reactions: 1949
Δημοσιεύσεις: 4556
Εγγραφή: Δευ Ιουν 18, 2018 4:07 pm
Αγαπημένη θέση: SG, C
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Σεπ 20, 2021 1:45 pm

Καλα παιζει ρολο και ποιον εχει απεναντι στο 3..αν ειναι ο κλαιμπερν δεν μπορει να τον μαρκαρει..αλλα καποιον σαν τον παπαπετρου μπορει να τον μαρκαρει..Γενικα παντως δεν μαρεσει ο σασα στο 3 για πολυ ωρα.

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Σεπ 20, 2021 3:13 pm

Παίδες δεν αντιλέγω για τον Βεζένκοφ στο 3.
Στο προηγούμενο ποστ είπα ευθαρσώς ότι γελάγαμε ορισμένοι πέρσι στην ιδέα κι ότι εγώ ήμουν μέσα σε αυτούς που γέλαγαν περισσότερο. Αφήστε την περσινή χρονιά που από ένα σημείο μπορεί κανείς να πει ότι προσφερόταν και για δοκιμές (π,χ μετά το ματς στο Μιλάνο).
Το θέμα ότι και φέτος τον ξεκίνησε στο 3 σε ματς που ήταν στη 12αδα ο Παπ, ο Λάρε, ο Σακίλ.
Επιπλέον ο Βεζένκοφ όπως είπα και χθες προχθές είναι πιο στεγνός από ποτέ ( από τότε που έπαιξε στον Αρη και δώθε). Αυτό δεν επιδέχεται αμφισβήτησης, ούτε γέλιων.
Εγώ συνεχίζω να θέλω 3-4ρι (όπως λέω άλλωστε από την άνοιξη) αλλά ο Μπαρτζώκας αποφασίζει και γι' αυτό το έθεσα επί τάπητος.

Τον φόργουορντ πρέπει να τον αποκτήσουμε κι οι περισσότεροι λογικοί που κατέχουμε ένα ελάχιστο από μπάσκετ, θα συμφωνήσουμε.

Όπως οφείλουμε να συμφωνήσουμε ότι ο Παπ δεν μπορεί να πεταχτεί στον κάλαθο των αχρήστων. Και για την προσφορά του και την αυταπάρνηση του και το iq/εμπειρία του αλλά και για όσα μπορεί να δώσει αν επανέλθει από το χειρουργείο που πέρασε. Πράγματα που δεν αποτυπώνονται στη στατιστική (μερικά όμως αποτυπώνονται όπως το 37.5% καριέρας στο τρίποντο, οι 7 πόντοι και τα 4 ριμπς) και τον καθιστούν πολύτιμο. Βέβαια και στην κατάσταση που ήταν πριν, πάλι κάτι μας λείπει για να μοιράζεται τη θέση. Όχι αστέρι που να γράφει από παντού αλλά ένας καλός κόμπο φόργουορντ που να ξέρει μπάσκετ και να μην κλέβει πίσω (και να είναι αθλητικός).

* Κι ο Φαλ είναι πιο λεπτός από τότε που τον θυμάμαι (με σωστό αδυνάτισμα μάλιστα) και το είδαμε στους Ολυμπιακούς αν είναι γρήγορος για το μπόι και τον όγκο του.
Ο δε Μάρτιν δεν ήταν ποτέ αργός(αναλογικά με τον μυϊκό όγκο που κουβαλάει). Εδώ βέβαια έχω διαβάσει ότι δεν μπορεί να καρφώσει γι΄αυτό κάνει τα λέι απ. :shock: Ο Μάρτιν προσαρμογή στο μπάσκετ Μπαρτζώκα χρειάζεται. Αυτό μόνο. Κι επειδή στροφάρει, θα το κάνει. Ας γράφουμε τι βλέπουμε στο παρκέ κι όχι τι έχουμε στο μυαλό μας για τον ά ή τον β λόγο.
Θα μου πει κανείς εδώ, παίζουμε ακόμα στην Α2 με "αναπτυξιακή", ο Σπανούλης είναι στο ρόστερ, ο Βασιλακόπουλος στην ΕΟΚ, ο Ντόρσεϊ κι ο Γουόκαπ παίζουν σε άλλες ομάδες και τα τοιαύτα. :banana:

Τελευταία επεξεργασία από το μέλος basket72 την Δευ Σεπ 20, 2021 3:27 pm, έχει επεξεργασθεί 5 φορές συνολικά.
Leo_98

 a1greece
Reactions: 263
Δημοσιεύσεις: 684
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 26, 2021 1:15 pm
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Michael Jordan
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Σεπ 20, 2021 3:19 pm

Εν τω μεταξύ από χθες έχει βγει μια φήμη στα social ότι υπάρχει συγκεκριμένος στόχος, με τον οποίο βρισκόμαστε σε διαπραγματεύσεις κι ότι πρόκειται για Αμερικανό που παίζει "3" και "4".
Ουδείς όμως αναφέρει το όνομα :D
Δεν αποκλείω να είναι και εντελώς άκυρο, μόνο και μόνο επειδή δεν κουνιέται τίποτα στα μεταγραφικά.

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Σεπ 20, 2021 3:24 pm

Leo_98 έγραψε:
Δευ Σεπ 20, 2021 3:19 pm
Εν τω μεταξύ από χθες έχει βγει μια φήμη στα social ότι υπάρχει συγκεκριμένος στόχος, με τον οποίο βρισκόμαστε σε διαπραγματεύσεις κι ότι πρόκειται για Αμερικανό που παίζει "3" και "4".
Ουδείς όμως αναφέρει το όνομα :D
Δεν αποκλείω να είναι και εντελώς άκυρο, μόνο και μόνο επειδή δεν κουνιέται τίποτα στα μεταγραφικά.
Λογικά θα μάς έρθει ξαφνικά πάντως. :wink: Μία που τον γράφουν μία που υπογράφει.

Άβαταρ μέλους
shaq7

allstar
Reactions: 1949
Δημοσιεύσεις: 4556
Εγγραφή: Δευ Ιουν 18, 2018 4:07 pm
Αγαπημένη θέση: SG, C
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Σεπ 20, 2021 3:37 pm

Ο μπαρτζω παντως μιλαει ξεκαθαρα για στοχους παικτων κ μεταγραφες δεν κρυβεται..στο ματς του κυπελλου ειπε οτι δεν εχει αποφασισει κατι,θα δει μελλοντικα..οποτε να χουμε ετοιμο παικτη κλεισμενο τωρα μου φαινεται χλωμο..

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Σεπ 20, 2021 7:45 pm

shaq7 έγραψε:
Δευ Σεπ 20, 2021 3:37 pm
Ο μπαρτζω παντως μιλαει ξεκαθαρα για στοχους παικτων κ μεταγραφες δεν κρυβεται..στο ματς του κυπελλου ειπε οτι δεν εχει αποφασισει κατι,θα δει μελλοντικα..οποτε να χουμε ετοιμο παικτη κλεισμενο τωρα μου φαινεται χλωμο..
Καλά, κλεισμένο δεν έχουμε γιατί θα είχε βγει στα ΜΜΕ έστω κι ως "καπνός". Πάντως λογική η σκέψη σου. Μπορεί απλώς να είναι ακόμα στο τσεκάρισμα ή και σε ανιχνευτικού τύπου κινήσεις.
Ίδωμεν.

Άβαταρ μέλους
prime7

 a1greece
Reactions: 348
Δημοσιεύσεις: 764
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 06, 2021 3:31 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Οκτ 02, 2021 10:30 am

Να ρωτήσω ποιος γνωρίζει να μου πει. Ποτέ ξεκινάν τα κοψίματα στο Nba??

0
Άβαταρ μέλους
benchwarmer

Captain
Reactions: 1435
Δημοσιεύσεις: 8148
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 23, 2007 5:50 pm
Αγαπημένη θέση: Bench
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Οκτ 03, 2021 2:15 pm

prime7 έγραψε:
Σάβ Οκτ 02, 2021 10:30 am
Να ρωτήσω ποιος γνωρίζει να μου πει. Ποτέ ξεκινάν τα κοψίματα στο Nba??
Ήδη έχουν ξεκινήσει. Και δεν θα κρατήσουν και πολύ, 19 του μήνα ξεκινάει η σεζόν, οπότε μέσα στις επόμενες 10-12 μέρες θα γίνει ό,τι είναι να γίνει.

https://www.nba.com/stats/transactions/

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
prime7

 a1greece
Reactions: 348
Δημοσιεύσεις: 764
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 06, 2021 3:31 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Οκτ 03, 2021 5:30 pm

Ελεύθερος ο Βιλντοζα μάγκες 😛😛😛

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Οκτ 03, 2021 5:44 pm

prime7 έγραψε:
Κυρ Οκτ 03, 2021 5:30 pm
Ελεύθερος ο Βιλντοζα μάγκες 😛😛😛
-Ο Βιλτόσα είναι 1-2 κι εκεί είμαστε φουλ και κομπλέ μαζί.
-Ο Βιλντόσα είναι ακριβός για εμάς.
-Τέλος, ο Βιλντόσα λογικά μπαίνει χειρουργείο τις επόμενες μέρες. Κουβαλάει τραυματισμό στο πόδι από τους Ολυμπιακούς.

Τον γειτονάκι του Βραζιλιάνο να παίρναμε. Τον Λέο Μέιντλ. που έλεγα και τις προάλλες.

Άβαταρ μέλους
mixalisgate7

 champion
Reactions: 1213
Δημοσιεύσεις: 5402
Εγγραφή: Δευ Δεκ 03, 2012 11:08 pm
Αγαπημένος παίκτης: Michael Jordan
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Οκτ 25, 2021 5:42 pm

Από ότι φαίνεται έχει προταθεί ο Ταρίκ Μπλακ.

ΠΗΓΗ

0
Leo_98

 a1greece
Reactions: 263
Δημοσιεύσεις: 684
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 26, 2021 1:15 pm
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Michael Jordan
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Οκτ 27, 2021 9:35 am

Ξανά στο προσκήνιο το όνομα του Μπλακ.


0
Άβαταρ μέλους
berry

allstar
Reactions: 1069
Δημοσιεύσεις: 4265
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 28, 2006 4:56 pm
Τοποθεσία: Πειραιάς
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Magic
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Οκτ 27, 2021 10:47 am

Πέρσι φαινόταν πεσμένος πάντως

0
Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “Ολυμπιακός”