2021-2022-Ολυμπιακός - Mεταγραφές

Συντονιστής: Captains

Άβαταρ μέλους
prime7

 a1greece
Reactions: 351
Δημοσιεύσεις: 774
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 06, 2021 3:31 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Αύγ 02, 2021 8:50 pm

Χάνεται ο Dorsey Ε? Λογικό μου φαίνεται, ήταν το πιο πιθανό σενάριο... Παίκτης Ευρωλίγκας όπως ήθελε ο Μπαρτζω νομίζω πλέον δεν υπάρχει όποτε πάμε είτε από Eurocup είτε ΑΠΟ Αμερική. Στοίχημα εν ολίγοις....

0
Άβαταρ μέλους
yorgos

 champion
Reactions: 3924
Δημοσιεύσεις: 11017
Εγγραφή: Δευ Οκτ 19, 2009 10:55 pm
Τοποθεσία: Αβάνα
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Στηβ Νας
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Αύγ 02, 2021 9:11 pm

prime7 έγραψε:
Δευ Αύγ 02, 2021 8:50 pm
Χάνεται ο Dorsey Ε? Λογικό μου φαίνεται, ήταν το πιο πιθανό σενάριο... Παίκτης Ευρωλίγκας όπως ήθελε ο Μπαρτζω νομίζω πλέον δεν υπάρχει όποτε πάμε είτε από Eurocup είτε ΑΠΟ Αμερική. Στοίχημα εν ολίγοις....
Σας προτείνω το Γουέσλι Τζόνσον. Στα χαρτιά ήταν πολύ καλός.








Στο να παίζει χαρτιά εννοώ.

2
1 Εικόνα 1 Εικόνα
Αρκτικός Κύκλος, Σιβηρία, Ταταρστάν, Βόλγας, Καύκασος κι άλλα κομμάτια της μητέρας Ρωσίας

tinyurl.com/2axatenv
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Αύγ 02, 2021 10:03 pm

yorgos έγραψε:
Δευ Αύγ 02, 2021 9:11 pm

Σας προτείνω το Γουέσλι Τζόνσον. Στα χαρτιά ήταν πολύ καλός.



Στο να παίζει χαρτιά εννοώ.
Ti να κάνει κι αυτός μετά από αυτήν την παλιό-εξήγηση του Χάρντεν;

Τού πέσε η...αυτοπεποίθηση και το έριξε στον τζόγο. Μόνο που εδώ δεν έχει πολλά καζίν-α όπως στο Γιου Ες και πήγαινε και σε λέσχες. :P Εκεί όπου συχνάζουν, τραγουδιστές και πρόεδροι μεγάλων ομάδων. Από το άθλημα που παίζεται με τα πόδια που όλο ξεχνάω τ΄όνομά του.

basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Αύγ 02, 2021 10:13 pm

Πάντως έχουμε άμεση αντίδραση από τον Ολυμπιακό. Μαζί με την Μπασκόνια ρώτησαν τον αντζέντη του Ματ Τόμας. Η Μπασκόνια να θυμίσω ότι έχει ήδη τους 2 Αμερικάνους που ορίζει η ACB ενώ έχει θέμα με τον βασικό σέντερ της.
Για να δούμε. :dribble:


Kαι βιντεάκι για να θυμηθούμε τον παικταρά.

basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Αύγ 02, 2021 10:51 pm

Γράψε λάθος το προηγούμενο βιδέο." Πάνω στη χαρά," "ένα μυαλό το έχουμε "και λοιπές κλασσικές δικαιολογίες για το περιορισμένο των δυνατοτήτων του υποφαινόμενου. :roll:

Αν τον προλάβουμε από την Μπασκόνια που περιμένει χρήμα από τον Γκεντράιτις αλλά έχει βάλει μπροστά και κόλπο γκρόσο με τον Πετρούσεφ που τον παρουσιάζει ως δικό της που αν ισχύει τότε οι πλούσιες Σέρβικες παίζει να της σκάσουν πολύ χρήμα για να τον πάρουν.
Έχω καλό προαίσθημα για τον Μ. Τόμας. Είναι δεδομένα παίκτης Μπαρτζώκα, δεν σουτάρει και μόνο, αλλά είναι οκ από αθλητικότητα, αξιοπρεπής πίσω κλπ κι είναι κι αρκετά ψηλός για 2ρι-κάτι που σημαίνει ότι θα πάμε (αν τον πάρουμε....) με χαμηλές πεντάδες με βασικό σχήμα το : Σλούκας, Γουόκαπ, Τόμας αλλά παίζει και πολύ το ενδεχόμενο να δούμε Βεζένκοφ στο 3. Κάτι που κάνει μάλλον απαραίτητη( σε συνδυασμό με το θέμα των Ελλήνων στην ομάδα) την επιστροφή Αγραβάνη.
Δεν βλέπω άλλο Έλληνα να μπορεί να σταθεί στους ψηλούς- πόσο μάλλον αν όντως πάρει χρόνο στο 3 ο Βεζένκοφ.

Punksnotdead

 sophomore
Reactions: 31
Δημοσιεύσεις: 74
Εγγραφή: Σάβ Ιούλ 31, 2021 4:58 pm
Προειδοποιήσεις: 1

Δευ Αύγ 02, 2021 11:22 pm

basket72 έγραψε:
Δευ Αύγ 02, 2021 10:51 pm
Γράψε λάθος το προηγούμενο βιδέο." Πάνω στη χαρά," "ένα μυαλό το έχουμε "και λοιπές κλασσικές δικαιολογίες για το περιορισμένο των δυνατοτήτων του υποφαινόμενου. :roll:

Αν τον προλάβουμε από την Μπασκόνια που περιμένει χρήμα από τον Γκεντράιτις αλλά έχει βάλει μπροστά και κόλπο γκρόσο με τον Πετρούσεφ που τον παρουσιάζει ως δικό της που αν ισχύει τότε οι πλούσιες Σέρβικες παίζει να της σκάσουν πολύ χρήμα για να τον πάρουν.
Έχω καλό προαίσθημα για τον Μ. Τόμας. Είναι δεδομένα παίκτης Μπαρτζώκα, δεν σουτάρει και μόνο, αλλά είναι οκ από αθλητικότητα, αξιοπρεπής πίσω κλπ κι είναι κι αρκετά ψηλός για 2ρι-κάτι που σημαίνει ότι θα πάμε (αν τον πάρουμε....) με χαμηλές πεντάδες με βασικό σχήμα το : Σλούκας, Γουόκαπ, Τόμας αλλά παίζει και πολύ το ενδεχόμενο να δούμε Βεζένκοφ στο 3. Κάτι που κάνει μάλλον απαραίτητη( σε συνδυασμό με το θέμα των Ελλήνων στην ομάδα) την επιστροφή Αγραβάνη.
Δεν βλέπω άλλο Έλληνα να μπορεί να σταθεί στους ψηλούς- πόσο μάλλον αν όντως πάρει χρόνο στο 3 ο Βεζένκοφ.
Ο τύπος είναι απίστευτος σουτέρ- κολέγιο και Ισπανία περίπου 2.5 στα 5 τρίποντα στο παιχνιδι- αλλά είναι κοντός για 3, μετριότατος αμυντικός αν και ίσως καλύτερος από Ντόρσεϊ που είναι κάτω του μετρίου. Αποτέλεσμα πως η ομάδα σου θα χρειαστεί ένα ακόμα τριάρι - η γνώμη μου- και ξεχνάς οριστικά τον Κάρτερ , άλλα και στριμώχνει πολύ Λαρεντζάκη και Μακισικ που δεν παίζει 3 σε πεντάδα με Τόμας. Πολύ κοντή!!!! Βεζενκοφ δε στο 3 σε λίγες περιπτώσεις και όχι για πολύ. Λάθος να διώξει Χαραλαμπόπουλο ή να μην τον αντικαταστήσει έστω με κάτι σαν Ρογκαβόπουλο στο τρία. Οποιαδήποτε επιλογή στο δύο που δεν θα είναι ο Ντόρσεϊ θα δημιουργήσει ανισορροπίες με κέντρο το 3.

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Αύγ 02, 2021 11:58 pm

Punksnotdead έγραψε:
Δευ Αύγ 02, 2021 11:22 pm


Ο τύπος είναι απίστευτος σουτέρ- κολέγιο και Ισπανία περίπου 2.5 στα 5 τρίποντα στο παιχνιδι- αλλά είναι κοντός για 3, μετριότατος αμυντικός αν και ίσως καλύτερος από Ντόρσεϊ που είναι κάτω του μετρίου. Αποτέλεσμα πως η ομάδα σου θα χρειαστεί ένα ακόμα τριάρι - η γνώμη μου- και ξεχνάς οριστικά τον Κάρτερ , άλλα και στριμώχνει πολύ Λαρεντζάκη και Μακισικ που δεν παίζει 3 σε πεντάδα με Τόμας. Πολύ κοντή!!!! Βεζενκοφ δε στο 3 σε λίγες περιπτώσεις και όχι για πολύ. Λάθος να διώξει Χαραλαμπόπουλο ή να μην τον αντικαταστήσει έστω με κάτι σαν Ρογκαβόπουλο στο τρία. Οποιαδήποτε επιλογή στο δύο που δεν θα είναι ο Ντόρσεϊ θα δημιουργήσει ανισορροπίες με κέντρο το 3.
Κάτσε κι εσύ. Αν είναι κάποιος μετριότατος είναι και κάτω του μετρίου. Αλλιώς είναι απλά μέτριος. :) :)
Στη Γαλικία έχει παίξει το 3, νομίζω και στη Βαλένσια, είναι 1.96, φαρδύς και δυνατός. Υπάρχουν κι άλλα 3ρια σαν αυτόν στην Ευρώπη. Κατά συνθήκη έστω. Όπως μια χαρά έπαιξε το 3 κι ο Βεζένκοφ, έστω κι αν η θέση του είναι το 4.

Δεν έχεις άδικο για κάποια θέματα που θα μας δημιουργηθούν στο 3 με έλλειψη πραγματικού και καλού SF και "τράφικο" στο 2. Τα λέμε καιρό και μόλις χθες έλεγα ότι προτιμώ 3. Βασικά προτιμώ τον Κάρτερ κι έναν Τσάντσαρ ή ακόμα και τον Ντεκ.
Αλλά αν τον πάρουμε τον Μ.Τόμας θα χαρώ πολύ. Άσε που στο 3 θα παίξουν και οι Μακίσικ και Γουόκαπ. Το έχει ξανακάνει ο Θωμάς. Στη ΓΕρμανία και στο κολλέγιο του. ΘΑ μου πεις 1.93. ΚΑλά κι ο Ντάρντεν 1.93 είναι και παίζει και 5 ΄όταν δεν παίζει στο 4.

Επαναλαμβάνω ότι θα προτιμούσα 3ρι καλό από 2ρι καλό. Αλλά παίκτη σαν τον Ματ Τόμας δεν τον προσπερνάς. Τα βολεύεις.

Άβαταρ μέλους
shaq7

allstar
Reactions: 1996
Δημοσιεύσεις: 4637
Εγγραφή: Δευ Ιουν 18, 2018 4:07 pm
Αγαπημένη θέση: SG, C
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Αύγ 03, 2021 12:42 am

Τομας και θανασοκουμπο θα μαστε σουπερ..Θελουνε αρκετα λεφτα αυτοι ομως οποτε δεν το βλεπω..Καποιον ΄΄τσερυ΄΄ περιμενω πλεον,μακαρι να με διαψευσουν..

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Αύγ 03, 2021 9:23 am

shaq7 έγραψε:
Τρί Αύγ 03, 2021 12:42 am
Τομας και θανασοκουμπο θα μαστε σουπερ..Θελουνε αρκετα λεφτα αυτοι ομως οποτε δεν το βλεπω..Καποιον ΄΄τσερυ΄΄ περιμενω πλεον,μακαρι να με διαψευσουν..
Ούτε Τσέρυ ούτε Στρόμπερι (μιας και πιάσαμε τα καλοκαιρινά φρούτα με την πολύ βιταμίνη c :) ).
ΠΑίκτης θα έρθει καλός και δεν το λέω επειδή διάβασα τον καφέ. Το λένε οι διασταυρωμένες επαφές/προτάσεις που είχαμε/κάναμε αλλά κι οι ως τώρα μεταγραφές μας.
Για το 2021 μιλάμε, πάντα.
Ο Θανασοκούμπο ετοιμάζεται για τον Παναθηναϊκό στην περίπτωση που η πρόταση των Τεξανών ικανοποιήσει τον Πάπι που διάβασα ότι θέλει ρόλο/χρόνο στο ΝΒΑ.

Και στον Παναθηναϊκό να μην πάει, δεν ταιριάζει στον Ολυμπιακό. Θέλει σκόρερ/σουτέρ η ομάδα. Αν ερχόταν με το συμβόλαιο που είχε πάει πριν κάποια χρόνια στον Παναθηναϊκό θα έλεγα να τον πάρουμε κι ας μην σουτάρει/σκοράρει.
Αλλά τώρα θα θέλει άλλα χρήματα και δεν νομίζω ότι υπάρχει κανείς λόγος να του τα δώσουμε.

Λογικά θα έχουμε Αγραβάνη για το 4-5. Εκτός κι αν πάρουμε ξένο 3ρι (πέρα το ξένο2ρι) και στείλουμε τον Ζαν Σαρλ (δεν θα βγαίνουν οι θέσεις ξένων) και πάμε για κάνα Χρυσικόπουλο ξέρω εγώ και κρατήσουμε τον Κούφό...
Κουφό και κουλό μαζί, το παίρνω πίσω. Δεν μου άρεσε καθόλου ούτε ως σκέψη. :P

* ΕΚτός κι αν πάρουμε τον Θανάση αποκλειστικά για 4. Στην περίπτωση που πάρουμε και ξένο 2ρι και ξένο 3ρι. Μιλάμε όμως για πάρα πολλά λεφτά που δεν..... :roll:

austerity_blues
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Αύγ 03, 2021 10:04 am

Ο Θανάσης πάντως στη συνέντευξη τύπου μιλούσε και για την επόμενη σαιζόν των Μπακς και τη διατήρηση των σκήπτρων κτλ. Μπορεί να μη σημαίνει και τίποτα, αλλά είναι πολύ πιθανό να έχει συμφωνήσει και για του χρόνου.

basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Αύγ 03, 2021 10:18 am

austerity_blues έγραψε:
Τρί Αύγ 03, 2021 10:04 am
Ο Θανάσης πάντως στη συνέντευξη τύπου μιλούσε και για την επόμενη σαιζόν των Μπακς και τη διατήρηση των σκήπτρων κτλ. Μπορεί να μη σημαίνει και τίποτα, αλλά είναι πολύ πιθανό να έχει συμφωνήσει και για του χρόνου.
To πιο λογικό αυτό είναι. Τώρα να φύγει που έγινε και πρωταθλητής ΝΒΑ?

Άβαταρ μέλους
yorgos

 champion
Reactions: 3924
Δημοσιεύσεις: 11017
Εγγραφή: Δευ Οκτ 19, 2009 10:55 pm
Τοποθεσία: Αβάνα
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Στηβ Νας
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Αύγ 03, 2021 10:21 am

basket72 έγραψε:
Τρί Αύγ 03, 2021 10:18 am
austerity_blues έγραψε:
Τρί Αύγ 03, 2021 10:04 am
Ο Θανάσης πάντως στη συνέντευξη τύπου μιλούσε και για την επόμενη σαιζόν των Μπακς και τη διατήρηση των σκήπτρων κτλ. Μπορεί να μη σημαίνει και τίποτα, αλλά είναι πολύ πιθανό να έχει συμφωνήσει και για του χρόνου.
To πιο λογικό αυτό είναι. Τώρα να φύγει που έγινε και πρωταθλητής ΝΒΑ?
Σιγά μην αφήσει την οικογένειά του για να μπλέξει με τους #mexrifetos και τον κυλωτάκια (που έλεγε κι ο Μπέος!). Αφήστε το παιδί εκεί που είναι.

0
Αρκτικός Κύκλος, Σιβηρία, Ταταρστάν, Βόλγας, Καύκασος κι άλλα κομμάτια της μητέρας Ρωσίας

tinyurl.com/2axatenv
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Αύγ 03, 2021 10:30 am

yorgos έγραψε:
Τρί Αύγ 03, 2021 10:21 am

Σιγά μην αφήσει την οικογένειά του για να μπλέξει με τους #mexrifetos και τον κυλωτάκια (που έλεγε κι ο Μπέος!). Αφήστε το παιδί εκεί που είναι.
Αφενός φίλε μου.
Αφετέρου, δρέπει καρπούς του όρου που άλλαξε τα πάντα στην πολιτική σκέψη. Υπεραξία. :)

Επιπλέον, δεν νομίζω ότι τον χαλάνε και τόσο τα οπαδικά κλπ. Τον θυμάμαι σε ένα ματς πλέι οφ κόντρα στη Ρεάλ, στο κατάμεστο (κυριολεκτικά) ΟΑΚΑ να πηγαίνει τραίνο τον Ρούντι κι αφού τού έχει κάνει 2 ή 3 ή 4 καλά φάουλ, στο τέλος ο Ισπανός να πέφτει κάτω και να πηγαίνει από πάνω του και να του λέει και "γαλλικά" (Μπέου που λες κι εσύ).
Και μιλάμε για ένα ματς που δεν είχε παράπονο από τον Ρούντι (τι να κάνει ο Ρούντι στο κατάμεστο ΟΑΚΑ, παναγία ήταν) ούτε από τη διαιτησία.

Δεν μου είχε αρέσει να σου πω. Κι είδα κι άλλες συμπεριφορές του τότε, που επίσης δεν είναι αυτό που λέμε ¨ευ αγωνίζεσθαι¨.

Άβαταρ μέλους
yorgos

 champion
Reactions: 3924
Δημοσιεύσεις: 11017
Εγγραφή: Δευ Οκτ 19, 2009 10:55 pm
Τοποθεσία: Αβάνα
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Στηβ Νας
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Αύγ 03, 2021 10:34 am

basket72 έγραψε:
Τρί Αύγ 03, 2021 10:30 am
yorgos έγραψε:
Τρί Αύγ 03, 2021 10:21 am

Σιγά μην αφήσει την οικογένειά του για να μπλέξει με τους #mexrifetos και τον κυλωτάκια (που έλεγε κι ο Μπέος!). Αφήστε το παιδί εκεί που είναι.
Αφενός φίλε μου.
Αφετέρου, δρέπει καρπούς του όρου που άλλαξε τα πάντα στην πολιτική σκέψη. Υπεραξία. :)

Επιπλέον, δεν νομίζω ότι τον χαλάνε και τόσο τα οπαδικά κλπ. Τον θυμάμαι σε ένα ματς πλέι οφ κόντρα στη Ρεάλ, στο κατάμεστο (κυριολεκτικά) ΟΑΚΑ να πηγαίνει τραίνο τον Ρούντι κι αφού τού έχει κάνει 2 ή 3 ή 4 καλά φάουλ, στο τέλος ο Ισπανός να πέφτει κάτω και να πηγαίνει από πάνω του και να του λέει και "γαλλικά" (Μπέου που λες κι εσύ).
Και μιλάμε για ένα ματς που δεν είχε παράπονο από τον Ρούντι (τι να κάνει ο Ρούντι στο κατάμεστο ΟΑΚΑ, παναγία ήταν) ούτε από τη διαιτησία.

Δεν μου είχε αρέσει να σου πω. Κι είδα κι άλλες συμπεριφορές του τότε, που επίσης δεν είναι αυτό που λέμε ¨ευ αγωνίζεσθαι¨.
Γενικά ο Θανάσης δε σκέφτεται και πολύ, ούτε μέσα στο γήπεδο ούτε όταν μιλάει. Είναι πολύ με το ένστικτο, έχει υπερβολική ενέργεια, αλλά είναι ψυχούλας. Άλλος χαρακτήρας από το Γιάννη, λιγότερο ώριμος αλλά κακό παιδί δεν είναι. Κάθε "γαλλικό" στο Ρούντι είναι συνεισφορά στον πολιτισμό πάντως.

2
2 Εικόνα
Αρκτικός Κύκλος, Σιβηρία, Ταταρστάν, Βόλγας, Καύκασος κι άλλα κομμάτια της μητέρας Ρωσίας

tinyurl.com/2axatenv
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Αύγ 03, 2021 11:09 am

yorgos έγραψε:
Τρί Αύγ 03, 2021 10:34 am
. Κάθε "γαλλικό" στο Ρούντι είναι συνεισφορά στον πολιτισμό πάντως.
Κρίμα που το λες.... Σ' έναν παίκτη που έχει πέσει κάτω από συνεχή σου φάουλ και του κάνεις τσαμπουκά ( σε άνθρωπο που είναι πεσμένος κάτω κι ουσιαστικά δεν τον αφήνεις να σηκωθεί) μέσα στο κατάμεστο γήπεδο σου. είναι στα όρια του αχαρακτήριστου για ένα φόρουμ όπως αυτό.
Τζάμπα μαγκιά και μπούλικγ.
Δεν βλέπω ψυχούλα σε αυτό. Σόρρυ κιόλας, αλλα΄τα βλέπουμε πολύ διαφορετικά σε αυτά τα θέματα.
Κάκιστη συμπεριφορά κι όχι μία φορά.

* Κρίμα και για το love reaction που πήρε το εντελώς άστοχο σχόλιο σου. Να θυμάσαι τις δικές σου δύσκολες στιγμές και να μπαίνεις στη θέση του άλλου.

Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “Ολυμπιακός”